ANEKDOTES. Bennie en zijn Beertje. jij M voortaan mee gaat doen, dat is heel best boor. Ik begreep best alles, wat er in dien brief stond, die bij de raadsels was, hert is heel goed hoor en ik vind aardig, als er een tante ie, die plezier heeft om met je de raadsels te zoeken. Groeten aan je broer. Gerrit van der Horst, ik kan de naam wan je konijn best onthouden, want zoo wordt mijn broer altijd genoemd, r' heeft hq een veel mooier naam. Ik merk wel, dat je ook veel van alle feestelijkheden in Lei den bent gaan zien, groot gelijk hoor, ais je een echt Hollandse he jongen bent, die weel na het Oranjehuis houdt. Piroee Zweyn, weet je, wat je eens moet doen, dat sou voor jou gemakkelijker zijn om te schrijven en voor mij om te lezen; trek eens lijntje met potlood op je post papier en schrijf daar op, nu lijkt het erg op bergen en dalen en moet ik soms zoe ken wat bij elkaar hoort. Je vraagt om grapjes of anecdotes, er staan toch iedere week een paar anecdotes in. Ik hord dol weel van eieren. Den datum, dien je vraagt, is 10 Maart. Artlrio en Pip Bertram, een prachtig fijn plaatje op die kaart van Ankie. Of ik van rqden hond, dol hoor en van paarden ook. 'Ik weet niet of ik van drilpudding houd, [wat bedoel je er meet Geen limonade meer |omgooien. Pip, dit papier wae ook aardig. Ik heb ook wel eens haartjes aan mijn pen, veeg ik die maar goed af. Ik vind ook beter dat je conducteur wordt, dan dat andere. Van blaas manger houd ik erg veel. Vindt je dit weer een flink lang ant woordt Zusjes tfittenbognaid, in At pakket pas life biiewn der vorige week. Te last be- aorgdt Zijn jullie nog,naar Leiden geweest Fehr. 1 lfijk nog eens goed in die kinder- eourant, ik raad niemand aan om mijn Vele correspondentie over te schrijven. Dat 'hoorde niet bij het advertentiespel, die mad, begrijp je sa wat ik bedoel. Dat spel is bad aardig. Ik veraoek allen vriendelijk mij voor Uopip geen nieuwe raadsels te vemden, ik wil eerst allee eens nazien wat ik nog heb. Hartelijk gegroet tot de volgende week. «ri x xoopmakb BORKEREN. oplossingen der raadsels tot het vorige nummer. L Hat woordje JeriT X Tand en borst eL - -i De wintervorst, mode bloemen op 'de glazen. J 4 Politieagent. 6. Een theeblad. 6. Kruk, kurk. I 7. Van uitgaven. 8. Geen een, de twee anderen vliegen natuurlijk wég, 8. Zevenaar, GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: PhiE van der Tas. Nico Kwestroo. Ber nard Esderts. Piet Esderts. Goof van der iVoort. Wim van der Vliet. Betjc Broek- aema. Hendrik Jan Broekaema. Eefje Hob belbuik. Piet Nieboer. Jan Luttje. Henk Gieren. Cath. Paul van der Kwaak. Barrie Ken beek, Marie Bakhuyzen. Jan van den Burg. Marietje Kamsteeg. Mini Metselaar, 'jopie Aniba. Wim Hemerik. Piroze Zweyn Niesje de Gelder. Wim Turksma. Aafje van der Vliet. Willy Beumer. Mientje Henny. 'ryi-ri van der Stee. Klazina Parlevliet. Oorrie van Leeuwen. Semien Voorbrood. Johanna Voorbrood. Lientjc Lefeber. Cor Leleber. J. H. Piket. Gerrit van Houten. Clarinn van Venetie. Eddie van Hall. Nel lie Broers. Annie Schrijver. Adriana Döfl. Adriaan van Biemen. Adrie Huter. Gerard Klay. Sieg Marsman. Mien van Zwieten de Blom. Jo van Zwieten do Blom. Tine Meulenberg. Willem Meulenberg. Nicolino ga der Linden, Jan van der Hoyden. J I Annie van der Heyden. Oatharina Klever. Tenna Klever. Frida Klever. Alida Paats. Netty Paats. Lettie Wind. Hannie Mieloo. Nico Micloo, Greta Sirag. Sticna Sirag. SytsKc de Jong. Rebertus van Vreeden- daal. Suai di Piao. Rudi di Piso. Aart van de Nadort. Paulientje de Gooyer. Kina Vermeulen. Truus Vos. Jaeoba Toüssaint. Rika Bliek. Bep én Jaap Spierenburg. Ma rietje Laman. Tonnie Houpt. Ina Houpt. Gretha Smit. Wim de Koning. Maartje Coljce. Nico Spaargaren. Marinus Sunt Nellie Mulder. Bertha Mulder. Bep Spie renburg. Rika Meyers. Marie Meyers. Gustaaf Meyers. Herman van Berkel. Pau van Berkel. Francisca Giezen. Bertha Du- vaJ. Emanuel Eljou. Gexrit van der Horst. Louis Hartkamp. Corrie M. de Gróót. Cla- zina Ruytenbeek. Marietje Kwaadgras. Marie Vogelenzang. Jannie Gordijn. Marie tje Gordijn. Li entje de Graaf. Catharina van Egmond. Annie Bavelaar. J arm y Jau- sen. Sientje Mulder. Jo Reyngoud. Nelly van Leeuwen. Adrians, Singerling. Olazina Singerling. Nolie Oostveen. Flippie Wil kes. Brechtje den Haan. Drietal de Haas. Annie Looyestein. Ankle Bertram. Pip Ber tram GOEDE OPLOSSINGEN DER VORIGE WEEK ONTVANGEN VAN: Annie Looyestoyn. Drietal de Haas. Brechtje den Haan. Greetje Koolhaas Lientje de Graaf. Diewertje Ditteubogaard Oorrie Uittenbogaard. Henk Giezen. Ma- rijtje Uittenbogaard. Adrie van Dijk. Jansje van Dijk." RAADSELS. Voor allsb, om nit ts kiezen; de grooteren A, de kleineren 3. I. Ingezonden door Ims Storm van Leeuwen. Mijn geheel is een badplaats in Zuid-Hol- land van 8 letters, een 6, 2, 3, A, 5 gebruikt men steeds dagelijks. 5, 2, A is een blad in de herfst. 5, 7, S vindt men langs de rivie ren of cee. 1, 2, 3, is een bewoner van noordelijke landen Ingezonden door Emanel Eljou. Ik reis de heele wereld rond, ieder kan mij bezitten, ieder kan mij gebruiken, maar vóór t gebruik moet ik nat gemaakt. ra. Ingezonden door Keeltje van Leeuwen. Waaneer is negen min een gelijk aan tien. IV. Ingezonden door Aart van de Nadort. Mijn geheel ins een iemand, die gij allen kent en misschien nog pas hebt gezien. Het geheel is 18 letters. 1, 10, 17 zit aan je hoofd 3, 13, IA is een verkorte meisjesnaam, 12, 2, 5, 7, 8, 6 is o, zoo zoet 9, A, 15 is een verkorte jongensnaam. 11, 16, 3, 6, 13 is een riviertje in de Betuwe, V. Ingezonden door Clazina van Venetif. Welk schip vaart nooit op de'zee of ri vieren. VI. Ingezonden door Mien Remmelenkamp. Welk oog zou men graag willen missen^ VII. Ingezonden door Gustaaf Adolf Huurman- Mijn geheel is een zeer drukke weg bij Leiden van 13'letters. 1, 2, 3 een groote ri vier, 5, 10, 6, 13 is over een water. Vele menschen verlangen naax 9, 12, 10. In Nee derland zijn vele 11, 12, 8, 9, 3, VUL Ingezonden itoor Toos Mooten. Mijn geheel van 9 letters zit aan een deur. Mijn eerste is een vischje. Mijn tweede heb ben de. menschen ia het lijf. DC. Ingezonden door Nico Spaargaren. Mijn geheel van 18 letters is eene groote stad in Duitschland. 1,7, 8, 9 maken kinde ren wel van zand aan het strand, 3. A, IA, 2 gebruikt men aan een schip, 15, 10, 11. A is 's avonds aan den hemel te zien, 13, 7, 7, 2, 12 is een mooi dorp bij Utrecht, IA, 17, 5 een boom. Het geheel beslaat uit A woor den, want het is de stad met de rivier waar aan de stad ligt. Ingezonden door Toos Dirksc. Mevrouw tot dienstmeisje: „Zeg, Mina, lioe kom je er bij om de borden met je zak doek af te drogen?" Mina: „O, het is niet'erg, mijn zakdoek is toch aj vuil". Ingezonden door Willem Langezaal. Dubbelzinnig. Rechter: ,Was het een groote os, dien je hebt gestolen? Beklaagde: „Nogal mijnheer de rechter; het zal zoowat een oo zijn geweest van uw grootte." Ingezonden door Annie Kaglegaal. Ontelbaar. Jongen tot een viascher: „Heeft u al veel visch gevangen?" VisscheT: „Ik kan ze niet tellen." Jongn: „Zóóveel?" Visscher: „Neen, geen enkele nog!- y Ingezonden door Annie Blansjaar. Een man met een paard zei tot een jon gen voor een herberg: „Zeg jongen, houd jij mijn paard eens even vast, dan ga ik even een glas bier drinken." De jongen had er niet vë<3 an in en vroeg: „Bijt hij?" „Wel neen." „Slaat hij?" „Och neen, jongen." ,Eou hij wegloopen?" „Heelemaal niet." „Nou, waarom moet ik hem dan 'vast houden?" Ingezonden door Nellie en Corrie Mens. Dame (in banketbakkerswinkel): „Zijndie roomtaartjes versch?" Juffrouw: „Ja, ziet u, dat weet ik niet precies, ik ben hier pas drie dagen." Ingezonden door Annie Looyesteijn. Aan tafel wordt bij vergissing kleine Jan overgeslagen. „Pa," zegt het ventje, „het is hier net als in een sneltrein, de kleine stations gaat men' voorbij." Ingezonden door Annie Alkemade. Twee jongens ritten te visschen. Een er vam heeft -en erg dik gezicht. Een dame komt voorbij en vraagt: „Ach aam ventje, heb jij zoo'n dik gezicht van de kiespijn?" „Neen juffrouw, maar me vriendje dat daar rit, dat is zoo'n dief, hij steelt gedu rig mijn wonnen weg, en nu bewaar ik ze voor de veiligheid maar in mijn wang.'' In z.ijn kleine, witte bedje Ligt ons kindje zacht en warm Met het bruine teddy-beertje Stevig in zijn rechterarm. Straije3 zei hij, bij 'tnaar bed gaan: Teddy-beertje heeft zoo'n pijn, Mag hij soms bij Benny slapen, Zal hij morgen beter zijn. En daar liggen ae nu samen t In hun bedje warm en zacht En er vóór, op 't beddekleedje, Houdt Caro heel trouw de wachf. ÏEUïLS SAIDMOSR

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 20