wachten, totdat mijn voorraad raadseis is uitgeput Bep en Jaap Spierenburg, -i goede oplos singen is al voldoende. Heerlijk, dat je moeder weer thuis is-, beterschap met haar. Truus Vos en Rine Vermeulen, willen jul lie nog wachten, totdat ik om nieuwe raad sels vraag; ik heb er nog genoeg. W. Turksma, eind Februari komen er wel weer prijsraadsels, denk ik. Tine en Willem Meulenberg, hebben jul lie verleden week ook geschreven? Ik ont ving niets, ook niet bij de brieven in dit pakket. Mien en Jo van Z wie ten de Blom, ik ,zal je raadsel ook eens plaatsen, maar ik 'heb nog zooveel in voorraad. Sieg Marsman, dat raadsel is te gewoon, dat kan men eigenlijk geen raadsel noe men; zoek maar eens wat anders over een poosje, nu heb ik nog genoeg. Gerard Klav, van jou zal die tweede on- bekende brief der vorige week zijn geweest. Had je toen vergeten je naam er onder te 'zetten? Jopie Aniba, ik zal je raadsel bij mijn voorraad leggen en later eens plaatsen. Annie Schrijver, je raadsel zal later ook een beurt krijgen, maar och. ik heb er nog zooveel. Nellie Broers, dat spreekwoord stond er al dikwijle in, en het is aardiger, als men een spreekwoord laat raden om dan aan duidingen te geven door woorden te maken uit de verschillende letters, zooals we zoo dikwijls doen Barrie Kenbeek, het was hier in Den Haag verleden Zondag ook heel slecht weer. Marietje Kamsteeg, veel plezier met de zanguitvoering. Saartje en Janie van Beek, je raag alle bei meedoen, maar je moet 3 of 4 raadsels oplossen J. H. Piket, wat een mooi plaatje was er in je brief, is dat van een kalender? Lientje en Gor Lefeber, 'dus Moeders ver jaardag is een vroolijke feestdag geweest. Gaan jullie allebei nap die gymnastiekles? Corrie van Leeuwen, 2 verjaardagen in één week, dat zal gezellig zijn geweest. Mientje Henny, ja'ik heb die nieuwe brug wel gezien bij den Zijlsingel; woon je daar vlak bij? Nu er wonen wel eens menschen in een schuit, dus dan eigenlijk op het water van een ringel; maar jij toch niet, is'het wel? Aafje van der Vliet, ik hoop dat je moe der niet erg ziek is geworden en al weer beter is, als je dit leest. O, woon je in Kat- wijk-binnen, dan begrijp ik, dat je een eind van zee woont. Adrie Huter, ja, die straat werd ook wel met oe geschreven. Ik hoop voor je, dat je met mooie cijfers thuis kunt komen, dat is zoo'n prettig gevoel. Paulientje de Gooyer, je bent al ©ven dol op dieren als ik. Is je poedel erg aan jou ge hecht, is hij blij als je uit school komt? Ga je dikwijls met hem wandelen Rika Bliek, als ik in den voorzomer zal komen, zal ik vooruit waarschuwen.. "Ja zeker, heb ik al een kiek van jou met je zusje. Die datum waar je naar vraagt is 10 Maart. Ni esje de Gelder, wat een aardig klein lijstje om die 2 leuke poesjes, wel bedankt er voor. Ja, zie je, als een mijner raad sel jeugd mij een brief stuurt öf zonder post; zegel öf met te weinig er op, zoodat ik er strafport voor moet betalen, dan neem ik dien brief niet aan. Dat was het geval met dien brief, dien jij m de courant zag. Mimi Metselaar, ik heb nog zóóveel pa pieren liggen, het zal nog wel eenige weken duren, eer ik alles eens heb geplaatst wat mij is toegezonden. Jou raadsels zullen ook toI eenmaal een beurt krijgen, dat be loof ik. Goof van der Voort, later zal ik heusch" jou raadsel eems plaatsen. Piet Esderts, aan jou hetzelfde antwoord, als hiervoor, later plaats ik je raadsel wel eens. Wïra van der Vliet, ben je toen naar die familie van je gegaan, toen je tante en neefje tegelijk jarig waren? Gerrit van Houten, in gewonen tijd moe ten de brieven Dinsdag vóór vier uur wor den bezorgd, maar vooral niet op hot laat- pogfflhlifc. Ais ik ergens anders bea, dan Pret in huis! 't Is buiten o, zoo guur en koud het sneeuwt met groote vlokken, xook waait, ja, stormt het van belang ik kan er niet om jokken Dat 'k nu maar liever binnen blijf en met de pop ga spelen; de kast is vol met kleertjes, due ik zal me niet vervelen. Ook Broertje vindt het opperbest hier binnen de vier wanden hij heeft zijn spoortrein klaargezet en loopt met zwarte handen Net als een echte machinist; wat fijn is Broer aan 't'spelen! de grond ligt vol met arithraciet, maar dat kan hem niet schelen. De wagens worden opgelaéa met glimmend zwarte stukken; nu zoekt hij nog een passagier, maar <&t zal niet gelukken! Neen Broer, je krijgt mijn pop niei meft£ mijn lieve, kleine Neeltje was stellig aan het eind der reis zoo zwart als roet, verbeeld jet De deur gaat opendaar verschijnt Jo om ons melk te geven zij schrikt, als ze den knoeiboel ziet en roept: heb 'k van mijn leven Wat voert die jongen nu weer uitt 'k zal vast nief kunnen slapen, als 'k eerst hier al dat anthraciet niet netjes op ga rapen! Komt, helpen jullie maar gauw mee dat 's nog eens een verzetje! wij doen het, en, 't is waarmet Jo wordt 't heusch nog een heel pretje! HERMANNA. moeien de brieven wel eeh9 Maandags be zorgd, maar'dan waarschuw ik van te vo ren. 0, wat een guit is jou broertje, wat zei fe moeder wel? Nico Kweslroo, jammer dat jij de Ko ninklijke Familie niet hebt kunnen zien, je had er zeker veel spijt van. Clazina van Venetië, heb je ons Prinsesje goed kunnen zien, dat wou je immers zoo graag, omdat je haar nog nooit zag. Je had een heel grappig kindje voor mij geteekend. Willy Beumer, al weer een mooie sluit- zcgel! Bcrlha en Nellie Mulder, hartelijk dank voor de kiek. van je viertjes, ik zal die ook in mijn album plakken bij de andere kieken der raadseljeugd. Hebben Nellie en Lucas nu geen keelpijn meer? beterschap hoorl Su9i en Rudi di Piso, noe lang wonen jullie ai in Holland? en hoe lang gaan jul lie al op een Holland6che school? Juffrouw met 2 f en Juf met 1 L Je mag gerust met de raadsels wat geholpen worden, als je het moeilijk vindt. Ik heb donker haar, maar niet bepaald zwart. Goudvisschen heb ik niet. Ik draag een regenmantel als het re gent, geen cape. Hoe heet dat lieve kleine zusje? Eddie van Hall, heel flink van je otn zeH een briefje te schrijven en Ellie mag je ge rust helpen met de raadsels, doen jullie het maar gezellig samen, dan gaat het beter. Trixi van der Stee. dat is voor mij ook bijzonder aardig al die neeJjes en nichtjes van wie ik fcrieven ontvang en wie ik ant woord zonder hen te kennen. Sommigen heb ik wel eens gezien, er zijn er ook van wie ik een kiekje heb, dus dan weet ik ook, hoe ze er uit zien. Een massa kinderen vra gen mij steeds; och Tante waarom komt uw portret niet eens in de kindercourant, dan weten wij allen, hoe u er uit ziet. Maar daar kan ik heusch zelf niet voor zorgen. Hannie Mieloo. ik vind heel aardig ate

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 19