No. 19917. VRIJDAG 13 FEBRUARI Anno 1925 Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van hpHon. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cis. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentién, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cis. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Oirectie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANTt Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.35, per week0.18. Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week.,0.18. Franco per post 2.33 portokosten. Mt nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. KOSTELOOZE GENEES- en HEELKUNDIGE HULP AAN ONVERMOGENDEN. Burgemeester en Wethouder; van Leiden brengen ter kennis van hen. die op grond van onvermogen in aanmerking wenschen te komen voor het ontvangen, zoo nóodig, van kostelooze genees- en heelkundige hulp, van 1 Mei 1925 tot 1 Mei 1926, dat zij zich ter verkrijging van het daartoe strekkend bewijs zullen moeten aanmelden in de vestibnle van de Stadsgehoorzaal; dat die aanmelding zooveel mogelijk zal moeten geschieden door het hoofd des ge- zins, of, indien de belanghebbende onge - huwd is, door hem of haar persoonlijk, en dat gelegenheid daartoe zal worden gegeven op Woensdag 18 Februari, Donderdag 19 Febrnari, Dinsdag 24 Febrnari en Woens dag 25 Febrnari e.k., telkens van des voor- middags halt tien tot des middags twaalf nur en van des namiddags half twee tot vier nm; dat het trouwboekje bij de aanvraag moet worden medegebracht. Zij waarschuwen voorts de belanghebben den zich op den boven aangegeven tijd en plaats aan te melden, zullende zij het, bij niet tijdige aanmelding, zichzelven te wij ten hebben, indien zij in het verkrijgen van genees- of heelkundig" hulp vertraging on dervinden. N C HF GIJSELAAR. Burgero. VAX STRIJEN, Secretaris. Leiden, 13 Februari 1925. Voorstel aan den Raad. Door -de raadsleden, mevrouw H. W. B, yan ItallieVan EmWen en den heer K. Sijlsma is onderstaand voorstel ingediend: De Raad, van oordeel, dat het voor-de verhooging van het geestelijk peil der be volking aanbeveling verdient, dat er goede tooneelstukken, door erkende goede tooneel- gezelschappen in den Leidschen Schouw burg worden opgevoerd, wat ook in het be lang der kunst mag worden geacht: besluit, mede in verband met het feit, dat de hooge belasting op de publieke ver makelijkheden het bezoek, aan den Schouw burg schaadt en de recette drukt, waardoor goede gezelschappen don durf in Leiden te komen verliezen, een bedrag van ten hoog ste f 1000 per.jaar beschikbaar te stellen uit de gemeentekas, ten einde daarmede de opvoering van eenige eerste klas uitvoerin gen in den Schouwburg te bevorderen. - De Raad benoeme te dien einde uit zijn midden een viertal leden, die, aangevuld met drie leden uit de burgerij, te benoemen door B. en W., een commissie vormen, welke commissie hel recht wordt verleend B. en W. te adviseeren om voor de opvoe ring van «tukken, die naar haar eensge zind oordeel aan bovengenoemde eischen voldoen, een door haar vastgesteld bedrag binnen de aangegeven limiet uit de gemeentekas toe te kennen. De Plnimveetentoonstelling. Hedenmorgen om tien uur is de Leidschc ïduimveelentoonstelling voor liet publiek geopend. De opening droeg geen officieel karakter. Wij hebben den morgen doorge bracht met een bezoek aan deze kerncol lectie uit Neerlands pluimvecveestapel, waar niet minder dan 2000 inzenders hun bijdragen hebben doen toekomen als bewijs van wat door hen in de laatste jaren op dit gebied is bereikt En dit is heel waL In de vestibule worden wij reecis direct hartelijk verwelkomd met een den gesnater, waartusschendoor ook de kalkoenen af en toe hun onwellui-denden roep laten hooren. Onze aandacht vraagt in de eerste plaats hier wel een tweetal Toulousc-ganzen, dat voor liet spotprijsje van I 125,0 te koop staat aangeboden. Hier vinden wij bovendien tal van een denrassen. vanaf de nicest gewon a lot de bijzondere soorten toe. De groote zaal is geheel in beslag geno men door honderden en nog eens honder den kippen, en hanen, welke in kooien netjes op rijen naast en boven elkaar staan. Opmerkelijk i9 wel het groote aantal in zendingen krie.lhoender3, waarvan de Wy- «ndotte-krielen echter de meeste vertegen- woordigers(-sters) lellen Ook de Plymouth Rocks zijn in groote getale aanwezig, waar onder vele zeer fraaie exemplaren. Het zelfde kan ook gezegd worden van de Leg horns, de Kuifhoenders en de Chineesche zijdehoenders. Het podium beval diverse stands, waar van die van de Gebrs. Blonk het meest in het oog valt. Deze stand neemt den gehee- len achterwand in beslag, is in zeer moder nen stijl getrokken en geeft een goed over zicht van de verschillende soorten pluim veevoeder, welke alle onder gJazen 3telpen keurig zijn opgesteld. Voorts vermelden wij nog de stands van den heer Hols, die hoofdzakelijk zijn och- tendvoer exposeert, van „Avicultura", die een uitgebreide serie boekwerken en hand leidingen, alle verband houdende met de pluimveeteelt, ten toon spreidt, van Sluis^ ochtend-voer, van den heer J. M. Bauer, te Warmond, die hier eenige broedmachines heeft opgesteld, van den graan- en zaad- handel J. van der Nat, Morschslraat 25, al hier, van de N. V. Chemische fabriek van pluimveevoeder te Beverwijk, en een aan tal nieuwe verwarmingstoestellen, de z.g.n. Schetsra dia tours. Links op het podium treffen wij de klein ste vertegenwoordigers op deze pluimvee- tentoonstelling aan, nl. de kanaries, waar van slechts weinig inzendingen zijn. Hiernaast vinden wij nog een heel mooi en stand van Pleines-zeepfabrieken. die een prachtige collectie duiven ter opluistering heeft ingezonden. Een opsomming van alle stands zou ons te ver voeren, weshalve, wij volstaan met de mededceling, dal zij alle een bezoek overwaard zijn. De konijnenafdeeling is ondergebracht in de stemkamer. De onaangename lacht maakt een lang durig verblijf er niet erg plezierig. Ook hier vinden wij een zeer groote ver scheidenheid. Vermeldenswaardig zijn in de eerste plaats de fraaie Angorakonijnen, de kolossale Vlaamsche reuzen, de leuke Poolsche konijntjes, de Hollandsche konij nen in diverse kleuren en de aardige mar motjes. In de gang passeeren wij de kooien, waar in de toornen zijn ondergebracht en waar bij wij heel goede inzendingen opmerken. Een paar goudfazanten ontbreken hier niet. De sierduiven zijn zóó talrijk verte genwoordigd, dat zij hef geheels balkon vulleir, waarvan wij slech'ts willen noemen de sierlijk Chineesche meeuwen en een fraaie collectie Hollandsche kropper9. Met een bezoek aan de postduiven, welke onder dak vin<ïen in de kleine zaal, besluiten wij onzen ommegang. Zooals reeds gezegd biedt deze tentoon stelling den pluimvcellefhebbers veel be langrijks, zoodat wij niet twijfelen, of het zal eon ware stormloop worden naar de StadszaaL Hedenavond wondt in den foyer een ge heel nieuwe duiven film van Pleines-zeep- fabriekon vertoond, welke zich reeds zoo'n goeden naam hier te lande heeft verworven, dat er ook hier ongetwijfeld veel belang stelling voor zal bestaan. Morgenavond is er een hijzonder aardige cabaretvoorstelling, zoodat er ook voor de minder deskundigen genoeg te genieten ▼alt. Wij wenschen de L. P. V. en haar kranig bestuur veel, succes. Vereen, van Handelaren in Zuivel producten. In de alhier gehouden jaarvergadering van de Vereeniging van Handelaren in Zui velproducten, die geleid werd door den voor zitter, den heer ts. Lernan, gaf deze een I overzicht van hetgeen de vereeniging, ge- j durende het eerste jaar van haar beslaan, I heeft verricht, waaruit de noodzakelijkheid i van het beslaan van zoodanige organisatie overtuigend bleek. Verschillende aangele - I genheden, den kaashandel betreffende, wer- I den door haar geregeld. O.a. werd het uur voor den aanvang der kaasmarkt alhier door i de bemoeiingen van het bestuur van 8 uur op*half negen gebracht. Ook kwam door.het j werken van het bestuur een directe wa gon verbinding lusschen Leeuwarden en j Leiden lot stand. Dat deze verbinding later weer word opgeheven slaat buiten het be- j stuur. Door den secretaris, den lieer W. M. Op- I pelaar, werd het jaarverslag uitgebracht, i waarin met voldoening werd gememoreerd, dal aan een bestuurslid een plaats in de Ka mer van Koophandel voer Rijnland is aan gewezen, wat voor de vereeniging van groot belang wordt geacht omdat zij nu direct i contact met dit lichaam heeft. De penningmeester de heer F. van der Lee bracht het financieel verslag uit. Beide verslagen werden onder dankbetui ging aan secretaris en penningmeester goedgekeurd. Tot leden van het bestuur werden herbe noemd de keeren J. van der Bosch te Al phen en L. van Wingen te Leiden, die bei den deze herbenoeming aanvaardden. Besloten werd om de Kon. goedkeuring op de Statuten aan te vragen. Verder werd besloten over te gaan tot het instellen van een z.g. zwarte lijst op welke lijst personen cn firma's zullen worden ge plaatst waarmede de leden voorzichtig moe ten zijn bij het doén van zaken. Met algemeene stemmen werd afwijzend beschikt op een ingekomen verzoek om van de kaasmarkt te Leiden de prijzen van de kaas met en zonder Rijksmcrk afzonderlijk te noteeren. Het motief dat tot dit besluit leidde was, dat dit niet in het belang der Leidsche kaasmarkt werd geacht. Hierna werd na rondvraag de vergadering gesloten. Bij enkele aandidaatstelling fa be noemd te praeses collégii van het Leidsch Studentencorps de hesr G. G. D. baron 7»n 'H&rdenbroek, van 's-Graveahago. Op de Middelbare Technische School „Amsterdam", te Amsterdam, zijn bevor derd vaif de afdeeling werktuigbouwkunde de heéren li. J. BLokpoel van de 5de naar de 6de klasse; J. M. filobpoel en A. M. W. Pitlo, van de 2de naar de 3de klasse. In de laatst gehouden algemeene ledenvergadering van den Marktkooplieden- bond ,,0ns Belang", is mei algemeene slem- men tot secretaris van dezen Bond be noemd de heer W. Grönloh Jr., Oude Vest 153. Gisteravond werd in „De Graanbeurs" een openbare vergadering gehouden, uit gaande van de Protestanteche Openlucht- predikingsclub, gevestigd te Amsterdam, welke club op den grondslag, dat de Bijbel Gods Woord is, beoogt de prediking van hel Evangelie in positief Prolestantschen zin. De vergadering, welke slechts matig was bezocht (50 h 60 pensonenl, werd geleid door den heer Foppen, uit Amsterdam, ter wijl de heer Joh. van Gemert, ex-frater Ca- rolus, uit het Trappistenklooster te Tilburg, van zijn ervaringen uit het kloosterleven meedeelde, welke van dien aard waren, dat hij dat Leven vaarwel zeide en tot het Pro testantisme overging en zich nu geroepen voelde, daarvoor propaganda le maken, wat hij ook hier trachtte te doen, vooral door een scherpe criliek op het leven in de kloosler9 te leveren. Aan het glot klaagde hij over de weinig talrijke opkomst. Nadat niemand zich wilde opgeven om met den spreker te debatteeren sloot de Voorzitter met het voordragen van het Lutherlied en een aanbeveling van de col lecte bij den uilgang. Naar men ons mededeelt valt er in de Zuivelbeurs langzaam eenige vooruitgang te bespeuren. Heden waren voor het eerst eenige handelaren uit Bodegraven e» Gouda aanwezig. In Bodegraven koestert men het voornemen geregeld als verkoopers de beurs- te bezoeken. De aanvoer was vandaag iets grooter dan de vorige week en ook de omzet was daar mede evenredig. Hedenmorgen H uur had op het Kort- Rapenhurg, hoek Boommarkt, een aanrij ding plaats lusschen den wielrijder v. d. S. en de auto van de firma KL; bestuurd door J). De wielrijder had geen signaal gehooid van den bestuurder. Het voorwiel der fiete ging geheel in elkander. In den Hortus bloeien reeds nu in den graskant aan de Singelzijde veel crocussen. Ter Gem Arbeidsbeurs zijn ingeschre ven 897 werkzoekenden. Toepassing van da strai van geldboete. Ingediend is een wetsontwerp lel uitbrei ding van de mogelijkheid van toepassing van de straf van geldboete. Blijkens de memorie van toelichting heeft het advies van het centraal college voor de reclasscering den Minister van Justitie ge leid tot de indiening van het ontwerp, waarbij in het algemeen de voorstellen van het centraal college rijn gevolgd. Een breed beloog, dat de uitbreiding van bedoelde mogelijkheid zeer gewenscht ie, meent de Minister niet le behoeven le leve ren. A'oorat in de latere jaren toch is het nut van een goed geregelde en toegepaste geldboete, tot een algemeene overtuiging ge worden, waarbij in het bijzonder de wen- scheliikheid om de korte vrijheidsstraffen door een meer doelmatige straf te vervan- ggn op den voorgrond heeft gestaan. In de eerste plaats komt daarbij de vraag of niel in een ruimer aantal gevallen de op legging van geldboete aan don rechter mo gelijk moet worden gemaakt. Doch in de tweede plaats moet ook worden bezien of niet maatregelen moeten worden getroffen dat de opgelegde geldstraf nu ook inderdaad zooveel mogelijk wordt ondergaan en niet dan in het uiterste geval door vrijheidsstraf wordt vervangen. Ad lum. In navolging van wat de Duit- sche wetgever in 1921 heeft gedaan, is ont worpen art. 23bis Wetboek van Strafrecht, waardoor de reohter steeds de straf der geldboete zal kunnen toepassen wanneer de persoon van den beklaagde en de omstan digheden, waaronder hij het feit pleegde, hem daartoe aanleiding geven. Gevolgd .is derhalve het systeem dat in 1916 gekozen werd bij het formuleeren van art. 14a Wet boek van Strafrecht (voorwaardelijke ver oordeeling) en in aanmerking .genomon wat destijd3 bij de behandeling van genoemd «rlikel werd opgemerkt, ie ook in het thans iJntworpen artikel geen aanwijzing voor den rechter opgenomen in welke gevallen hij het nieuwe voorsohrift zal moeten of kun nen toepassen. Wel is een andere grens uit drukkelijk vastgelegd: op grond van de overweging dat men in de uitbreiding dar geldboete voornamelijk ziet een middel tot beperking der korte vrijheidsstraffen, ie de toepassing van de nieuwe bepaling beperkt lot die gevallen, waarin de reohter, hadde hij slechts de bestaande strafpoaitie lot zijn beschikking, geen zwaarder vrijheidsstraf dan drie maanden gevangenisstraf of hech tenis sou hebben opgelegd De onlworpen bepaling geldt zoowel voor het Wetboek van Strafrecht als voor straf bepalingen in bijzondere wetten en verorde ningen en in beide gevallen gelijdelijk voor mbdrijven en voor overlrodingen. Het spreekt vanzelf dal de toepassing Van de aldus uitgebreide boeiestraf zoodanig wordt gedacht dat slechts aan hen een boe te wordt opgelegd, voor wie deze maatregel de geschikte slraf wordt geacht. Meer be paaldelijk zal zijn in acht le nemen of de mogelijkheid van voldoening, zij hel ook in termijnen, aanwezig kan worden geacht, opdat hel vonnis niet op een vervanging van de eene vrijheidsstraf (principieele ge vangenisstraf ol hechtenis) door de andere (subsidiaire hechtenis) neerkome. Ad 2um. Zal aldus in meerdere gevallen de geldboete kunnen worden opgelegd, het met die uitbreiding van de mogelijkheid van toepassing van de geldboelcstraf be oogde doel sluit in dat nu ook zooveel mo gelijk die straf als zoodanig wordt onder gaan en niet toch ten slotte weder door een vrijheidsstraf vervangen. A'oorgesteld wordt te breken met het stel sel, dat toepassing van de vervangende hechtenis afhankelijk is van den veroor deelde. doch als beginsel te aanvaarden dat zooveel mogelijk bij onwit tol betaling, ver haal op de goederen en inkomsten van den veroordeelde volgt. Dit verhaal is aldus gedacht, dat na het ontvangen van de kennisgeving, dat de boe te niet vrijwillig is betaald een kennis geving, die de ontvanger niet dan na voor afgaande aanmaning zal moeien verzenden de amblenaar, in wiens naam de tenuit voerlegging geschiedt, nagaat of hij het be drag zal kunnen doen verhalen op de roe rende en onroerende goederen van den ver oordeelde, op diens loon of wedde, of op uit- keeringen, die door hem periodiek worden genoten, onverschillig uit welken hoofde. Den veroordeelde zal bij bevestigende be antwoording een exploit worden beleekend vanwege den voormelden ambtenaar, waar bij hem wordl aangezegd, dat lot het be doelde verhaal zal worden overgegaan. Volgt binnen korlen lijd geen vrijwillige betaling of wordt met bet Openbaar Mi nisterie geen nadere regeling getroffen, dan zal het bedrag der boele met dwang wor den geïnd A'crhaal Dp de roerende en onroerende goederen van den veroordeelde geschiedt door liet afgeven van een dwangbevel, medebrengende het recht van pairale execu tie, oen en ander geregeld naar analogie van het verhaal van 's Rijks directe belas- tingon volgens de wet van 22 Mei 1815 (Sübl. no. 22). Verhaal op loon, wedde ol periodieke uit- kecringen geschiedt met behulp van een eenvoudig derden-arrest, overeenkomstig art. 374h van het Burg. Wetboek. Wordt aldus de reëele executie op den voorgrond gesteld, zoo is toch de algemeene reserve gemaakt dat de omstandigheden de tenuitvoerlegging der geldboete moeten toe laten. Reéele executie kan al te bezwarend zijn. Dit geldt voornamelijk voor beslag op goederen, waarbij men natuurlijk niet be doeld, dat een betrekkelijk kleine boele wordt verhaald door verkoop van b.v. en kele moeilijk le ontberen meubelstukken. Bij loonbeslag kan een belangrijke speling worden toegestaan en da termijnen der paiementen zeer ruim te nemen. A'oor gevallen, dat bij de voorbereiding der tenuitvoerlegging van het vonnis zou blijken dat een boete, bij de veroordeeling bepaald overeenkomstig de draagkracht van den betrokkene, .onevenredig zwaar zou drukken in verband met een belang rijke vermindering van zijn inkomen sinds de veroordeeling, is de mogelijkheid gescha pen van c-en reductie der boete door den rechter, die de boete oorspronkelijk bepaal de, langs den weg van een eenvoudige pro cedure, hetzij na requisitoir van den amb tenaar in wiens naam de tenuitvoerlegging geschiedt, hetzij op verzoek van den ver oordeelde. Het proces tot nadere vaststelling der boete moet worden aangevangen voordat lot de gedwongen executie wordt overge gaan. Geoordeeld is dat de nieuwe regeling van de vervanging der boete niet ook voor het fisrale recht .van toepassing moet worden verklaard. Dit recht heeft n.l. tot op heden op het stuk der geldboeten zijn eigen rege ling gehad. Blijkens een toelichting tot art. 1 valt het Kinderstrafrecht buiten dit artikel. Het maximum der boete f 3000 of f 10.000 wordt bepaald naar gelang van aard en duur van de vrijheidsstraf, op het concrete feit gesteld. Voor zooveel noodig strekken de artike len 1114 om de bij het ontwerp getroffen voorzieningen ook voor het militaire recht toepasselijk te doen zijn. Monument voor Van Heutz. Op het oogenblik zijn aldus meldt „De Res.bode", bij den penningmeester van het comité voor de oprichting van een monu ment voor den oud-gouvemeur-generaal Van Heutz, ruim honderd en elf duizend gulden binnengekomen, terwijl uit Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en uit andere deelen van het land nog niet alle verant woordingen van de sub-comité's zijn ont vangen. Men neemt aan, dat de totale som BTNNFVT.AND. Wetsontwerp tot uitbreiding van de mo- getiilrUoid van toepassing van de straf van geldboete. De interoellatje-Oud in de Tweede Kamez inzake de reorganisatie van den P. T. T.- dienst. Het Kamerlid Ter Halt heeft vragen ge steld betretiende het nitleveringsverzoek in de zaak van Briedée. Voor de hnidiging der nagedachtenis van gen. Van Hentz w reeds f 100.000 bijeen. Schoenenfabrikanten hebben te Tilburg besloten de schoenenprijzen te verhoogen. De Hooge Raad doet nitspraak in da Teyterzaak. Ernstig anlo-ongelnk hl Ned.-Indié. BUITENLAND. Verklaringen van Chamberlain, Lnther e> Hughes. De Fransche begiooting is door de Kamer aanoenomen. Nadere berichten over de mijnramp te Dortmund. Een der leden van het Spaansche Direc torium is vermoord. van de gelden voor een monument bijeen gebracht, om en nabij één en een kwart ton zal bedragen. Het hoold-comité stelt zich voor, een mo nument le doen vervaardigen, waarbij de beeltenis van Van Hcutz naar voren Ireedt, en dat tevens getuigenis aflegt van het werk van dezen grootcn Nederlander. Het ligt in de bedoeling, in overeenstem ming met de wenschen van het Amsterdain- sche gemeentebestuur, het monument in een park te Amsterdam op te stelten. Men hoeft zich bovendien voorgenomen, op liet graf van Van Heutz, nadat het stof felijk overschot naar het vaderland terug gebracht zal zijn, een eenvoudig gedenk- teeken te plaatsen. Een prijsvraag zal uitgeschreven worden onder een beperkt aantal Nederlandsche beeldhouwers voor hot ontwerpen van het monument en het gedenkboeken. De ontwer pen zullen gekeurd worden door een jury, welke als volgt samengesteld is: de heeren Valtier Kraane, baron A'an Geen, kolonel Veltman, Mendes Dacosla, prof. Granpré Molière, ir. Jan Gralama en ir. Hulshoff. Aan de commissie is toegevoegd als secre taresse mevr. mr. Van Dam van Isselt. Men noemt aan, dat het twee jaren zal duren, v5ér het monument gereed kan zijn. De invrijheidstelling van Briedé. De heer Ter Hall heeft aan den Minister van Justitie de volgende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat de op 23 Januari jl. in Londen gearresteerde directeur van de Brusselsche Bank, Briedé, wiens arrestatie plaats had, nadat hij voortvluchtig was, in den avond van 11 Februari jl. door den po litierechter van Bowslreet aldaar weder op vrije voeten moest worden gestold, omdat van de Nederlandsche autoriteiten de noo- dige documenten voor zijn uillevering nog niet zouden zijn ontvangen? 2. Zoo ja, welke was de oorzaak dan. dat die documenten nog niet ter beschikking van de Engelsche politie- of justitieele auto riteiten waren gesteld, terwijl zij volgen» den magistraat van Bowstrect binnen 20 dagen na do arrestatie van den beschuldigde hadden moeten zijn ontvangen, krachten» de bepalingen van het Uitleveringsver drag? 3. Welke -maatregelen staan den Minis ter ten dienste of zijn er c-venluoe! door hem getroffen, om te voorkomen, dat de bedoelde arrestant door een verzuim van Ne derlandsche zijde zich thans zou kunnen onttrekken aan een strafvervolging? 4. Wil de Minister deze vragen met spoed beantwoorden? Naar aanleiding van de iu-vrijkeid-rtellinf van Briedé, den voortvluchtigen directeur van de Brusselscho Bank, door den Londen- scben politierechter, omdat van de Neder landsche autoriteiten de noodige documen ten voor de uitlevering niet op lijd waren ontvangen, verneemt,men nader: Onmiddellijk na de aanhouding van Briodé door de recherche van Scotland Yard te Londen, op 23 Januari jl. heeft de substituut-officier van justitie, mr. P. van Hoynsbcrgen, zijn uitlevering gevraagd. Daarbij weiden overgelegd hel bevel lot rechtsingang en het bevel tot gevangenne ming, terwijl mededeeling werd gedaan, dat de overige stukken zoo spoedig mogelijk zouden volgen. Nu moeten volgens de En gelsche uitleveringsbepalingen eerst d« hoofdgetuigen in een strafzaak beèedigé zijn, voor de officieele aanvrage tot uitfere-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1