„OLD SAILOR" No. 19015 LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 11 Februari Derde Blad. Anno 1925. GEMENGD NIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. ad. f 4.80 por Literkruik Oude zwaie Douro Port f 1.75 p. Liter DE C. L. O. C. INGE7r De sobade aan d'verschillen- d» rozenkassen in het Oostelijk deel van Aalsmeer, door den storm toegebracht, loopt in cio duizenden. Geheelo kassen van vier- of vijfhonderd vierk. M. oppervlak, met rozen- stammen, waar reeds eenige weken voor gestookt was, z'tfn in elkander gewaaid of weggeslingerd. Daar de verzekeringsmaat schappijen niet tegen stormschade verzeke ren, he teekent dit een ontzettenden slag, die den kweekers werd toegebracht. Mon spreekt reeds van het opstellen eener steunregeling. In do kweekersen te Boskoop is aanzien lijke schade aangericht. Kweekkassen en broeikassen nebben zeer veef te lijden ge had. Tallooze ruiten waren verbrijzeld. Eenige tuinJoodsjes z\jn gewoon van de eene kwee- kerij naar de andere kweekerü overgewaaid en stukgeslagen; weer andere kwamen in eeD sfooi terecht. Bij de machinefabriek eii scheepswerf van P. Smit Jr., te Rotterdam, hebben 65 nagel jongens het werk geslaakt, omdat een eisch om loonsverhooging van drie cents per uur niet is ingewilligd. Van 17 tot 26 April a.s. zal in het groote R.A.I.-gebouw te Amsterdam de zesde Beurs van „De Dameskroniek" wor den gehouden, het bekende weekblad, dat op het gebied van het organiseeren van ten toonstellingen een goede reputatie geniet. De radioverbinding Ne derlandNed.-Indië heeft voor zoover het aan Nederland toekomende aandeel betreft, over Januari 1925 ruim f 79.000 opgebracht (Januari 1924 bijna f 46.000). Gisternacht is de pelmolen „De Zeilemaker", staande in het Oostzijder- veld te Zaandam, door brand vernield. De spoedig gealarmeerde brandweer kon niets uitrichten, daar de molen ruim een kwartier gaan9 het land in ligt en slechts per schuit is te bereiken. Door den hevigen storm konden ook geen spuiten, in schuiten geplaatst, worden uitgezonden. De drijven de motorspuit van de buurtschap „Het Kali" is uitgevaren. De politie te Hilversum heeft in verband met de inbraken, welke den laatsten tijd in deze gemeente waren ge pleegd en speciaal in verband met de in braak en diefstal van f 1300 bij den penning meester der voetbalclub 't Gooi, zekeren R. gearresteerd. Deze trok steun van de gemeente, maar maakte desniettegenstaan de in verschillende café's grove verterin gen. Toen hij gearresteerd werd, had hij ongeveer f 30 op zak, terwijl bij een huis zoeking in een mandje van zijn vrouw ruim f 40. gevonden is. Voor Zalt-Bom mei zonk deRijn- aak van schipper Van Meurs, waarbij de schippersvrouw, haar kindje van tien maan den en de zeventienjarige knecht J. van Raayen zijn verdronken. Het lijkje van liet kind i3 gevonden. Maandagavond ontstond brand in een boerderij te Ruinen (Drente). Toen de brand ontdekt werd, waren alleen twee kinderen, een jongetje van 3 en een van 1^ jaar, thuis, hetgeen men pas wist, toen de vrouw van de boerderij gewaar schuwd was. Het was helaas te laat. Toen men de kinderen wilde redden, waren bei den reeds verbrand. Naar het Huis van Bewaring te Middelburg zijn overgebracht twee 24-ja- rige personen uit Hulst, die beschuldigd worden van diefstal met geweldpleging. Het betreft hier een eigenaardig geval. On geveer veertien dagen geleden waren drie Nederlanders over de Belgische grens ge gaan en hadden te Belgisch-Clinge een partij suiker en andere waren gekocht, om die over de grens te smokkelen. Toen zij daarmee bezig waren, werd hun haltl toe geroepen en denkende, dat het koramiezen waren, zetten zij het op een loopen met achterlating van hun smokkelwaar. Ook werd er nog op hen geschoten, waarbij één hunner aan borst en pols getroffen werd en veel bloed verloor. Nu is gebleken, dat niet komiezen, doch de beide thans aangehou den mannen de smokkelaars op de vlucht hebben gejaagd en een hunner geschoten heeft, terwijl zij de nu in hunne macht zijn de koopwaren verborgen, later weer op haaien en aan een winkelier te Hulst ver kochten. Gisternacht heeft te Gef- fen op den Grooten Berg een hevige brand gewoed .waardoor vier huizen in de asch zijn gelegd. De brand begon omstreeks 12 uur in de boerderij van Gradus van den Bosch. .Het vuur, dat in het achterhuis was ontstaan, aangewakkerd door den wind, leg de spoedig het geheele huis in de asch. De storm was oorzaak, dat het vuur oversloeg naar een ongeveer 200 M. verder gelegen boerderij van P. van Nischrooy, welke wo ning eveneens afbrandde. Nog kon de brand niet worden gestuit en ook de woningen van J. Willemsen en W. Damen. die bij elkaar geleden zijn .werden door het vuur ver woest. De 23-jarige dochter van den heer Damen kreeg brandwonden aan den rech terarm en heur haar verbrandde. Veel vee Is bij deze branden omgekomen. De oorzaak van den brand is onbekend; de politie stelt een onderzoek in. Verzeke ring d°kt slechts laag de schade. Efk in zjjD element Holland- scho Waterrot (op het oogenblik, dat Van der Hoop, Van Weerden Poelman en Van den Broeke hem over het hoofd vliegen); „Alles goed en wef, maar ik zeg maar, wat doe je nou eigenlek met de zee, als je er toch overheen vliegt?*' Haarlemmermeer. Naar wij vernemen worden te Hoofddorp pogingen in het werk gesteld tot oprichting van een arbeiders- zangvereeniging van de S. D. A. P. Er heeft zich reeds een flink aantal leden aan gemeld. Het moet in de bedoeling liggen met den bouw van een nieuwe bijzondere school nabij Schiphol te Rijk in de Haarlemmer meer grooten spoed te betrachten, teneinde de opening zoo mogelijk omstreeks half April bij den aanvang van 't nieuwe leerjaar te kunnen doen plaats hebben. Met het metselwerk is reeds aangevangen en als de vorst uitblijft en in den aanvoer van materialen geen stagnatie wordt ondervon den, is er wel kans dat de school op tijd ge reed komt. Een wielrijder werd Maandagavond op den Kruisweg alhier door een krach tige windvlaag met fiets en al van den weg gelicht en kwam midden in de wegsloot te recht. De bestuurder van een passeerenden wagen hoorde het hulpgeschrei, ging er dadelijk heen en slaagde er met moeite in den man nog intijds nit z'n benarde positie te bevrijden. Met de opgevischte fiets aan z'n hand, wist hij te voet z'n woning nog te herijken. HiUegom. De af deeling van den Ned. bond van R.-K. Handels- en Kantoorbe dienden vierde op eenigszins feestelijke wfjze haar tweede lustrum met eene bijeen komst, waarbij tegenwoordig waren de Geestelijken van de beide parochies, Pater Hermanus, de leden en hun dames en eeni ge genoodigden De Voorzitter memoreerde hetgeen de afd. in deze tien jare had tot stad gebracht. Vervolgens werden verschillende voordrach ten van ernst en luim ten beste gegeven. De Geestelijke adviseur kapelaan Morsch wees op het geestelijk nut van den Bond. De heer Jac. van der Weyden zette vervol gens het doel van den bond breedvoerig uiteen. Een verloting, waarvoor een twintigtal prijzen beschikbaar gesteld zijn, gaf veel vroolijkheid. De politie bezocht verschillende locali- teiten, waar Tijdgeest obligaties worden verkocht en nam trekkingslijsten in beslag. Een vierjarig zoontje van den heer J. in de Middenstraat is nabij de Molenstraat door een auto overreden. Een der oogge tuigen noteerde, het nummer van den auto; die door reed. Èen ander nam het kind op, bracht het eerst bij Dokter Der Weduwen, die niet thuis was en daarna naar de wo ning der ouders. Later zijn inwendige ver wondingen geconstateerd. Katwijk aan den Rijn. Datgene, waarop wo reeds meermalen de aandacht geves tigd hebben, heeft thans ook de aandacht getrokken van het bestuur van Rijnland, Bij de Kanaalbrug aan de Sandtlaan was een gevaarlijke gelegenheid om. vooral in den avond, onverwacht een bad te nemen in het kanaal. Men behoefde voor de brug slechts een halven meter buiten den ge wonen weg te gaan om in het "kanaal te vallen van een hoogte van enkele meters. Hierin is nu voorzien. De opening tusschon rijweg en tramrails is door een hekje af gescheiden, zoodat in het water rijden of loopen uitgesloten is. Gisteravond gaf het Roomsch-Ka- tholiek Zangkoor een uitvoering ten bate van liet Orgelfonds. De zaal was goed be zet, Het programma bood voor elk wat wils. mannenkoren, kwartetten, operette, blijspel, voordracht. En alles viel zeer in den smaak van het publiek, getuige het flinke applaus na ieder nummer. Uit alles was merkbaar, dat men zeer voldaan was over het gebo- dene. De pastoor bracht dank aan de zan gers en twijfelde ook niet of hij was de tolk der vele aanwezigen en wenschte den bezoekers nog vele zulke avonden en den zangers oök in de toekomst evenveel suc ces toe. Katwijk aan Zee. De heer U. Tuinstra, onderwijzer aan de 2e Herv. school, al- hief, komt voor op het drietal voor hoofd der school to Winsura (Fr.). Bij de jongste verhuring van zit plaatsen in de nieuwe Herv. Kerk zjjo zeer weinig plaatsen on verhuurdgebleven nog minder dan by vorige verharingen; en dat, terwijl nog geen jaar geleden de oude kerk met twaalfhonderd zitplaatsen in ge bruik is genomen. Of deze dus ook noodïg was De muziekvereeniging „Uitspan ning na Inspanning" (directeur de heer J. Adr. Hupkens van Lieden) hield gisteravond in haar repetitie-lokaal een algemeene ledenvergadering. De vice-voorzitter, de heer A. van Dijk opende de vergadering en heette alle leden, die gevolg gaven aan den gedanen oproep, hartelijk welkom. Vervolgens leest de secretaris de notulen der vorige vergadering, die na een enkele opmerking werden goedgekeurd. Daarna brengt de voorzitter een voorstel ter tafel, om dit jaar mede te dingen naar een prijs op een concours en dan met het oog op de weinige reiskosten, de uitnoodi- ging van Woerden te aanvaarden. Dat con cours zal gehouden worden op den lsten Juni a.s. (2den Pinksterdag). Na ampele discussie werd dit voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Hierna doet de voorzitter het voorstel om een commissie te benoemen, welke belast zal worden met de voorbereidende werk zaamheden ten dienste van het op 4 Dec. feestelijk te herdenken 25-jarig bestaan der Vereeniging. Hiervoor worden door de ver gadering aangewezen de heeren P. Guijt, G. RECLAME. 3440 Bij zuigelingen en kinderen geneest men de ontstoken roode en smettende deelen spoedig door middel van PUROL. Meivogel en W. v. d. Marei, welke zich deze benoeming lieten welgevallen, terwijl de heer U. Varkevisser belast werd met het beheer over de te vormen jubileumkas. Voorts werd met algemeene stemmen be sloten tot een tweeden repetitie-avond per week, zoodra de verplichte muziek voor het concours is toegestuurd. Op dezen tweeden avond zal dan de lieer P. C Langmuur als dirigent optreden. Na rondvraag volgt sluiting. Zekere P., wonende aan de Kanaal straat alhier, van zijn werk thuiskomende, trof het, alhoewel hij bijna thuis was. al heel slecht. Op een gegeven moment brak de voorvork van zijn fiets, waardoor hij kwam te vallen en daardoor aan voorhoofd en aangezicht dermate verwond werd. dat dr. Lodder heelkundige hulp moest ver- leenen. De heer Adr. Pluimgraaf!, met nog eenige andere personen, kwam gisternacht, toen de orkaan woedde, per auto van Lei den. De ruiten der auto waren door het stuiven eenigszins beslagen, zoodat het uit zicht niet helder was. Ter hoogte van het Seminarium aan het Overrijn te Katwijk aan den Rijn gekomen, had de bestuurder er geen erg in, dat er een A-telefoonpaal omgewaaid was en dwars over den weg lag. Met flinke vaart reed men op deze hinder nis in en er overheen. Door den geweldi gen schok vloog een der inzittenden door het dekléder heen, terwijl de bestuurder een paar wonden aan het hoofd bekwam, die spoedig door dr. Hueting werden behan deld. Gisternamiddag had de 15-jarige Snijer de onvoorzichtigheid om een handkar, met steenen beladen, door middel van een touw vast te maken aan een auto van de firma Pluimgraaf alhier. S. meende dat de auto den Sluisweg zou opgaan, doch plot seling nam deze een draai en ging het Waaigat in, waardoor S. het stuur der kar kwijt raakte en deze het trottoir op en par does door een van de groote spiegelruiten van de vleeschwarenzaak van den heer Joh. de Best ging. Hoewel deze door assu rantie voor 8chade gevrijwaard is, zal het voor den jeugdigen S. toch nog wel. een duur middagje worden, want de politie heeft de zaak in handen. Van de trawlvisscherij kwamen Dins dag te IJmuiden aan de markt de loggers: KW 10 met f965, KW 43 met f986; KW 126 met f775; KW 173 met f758 KW 16 met f1331; KW 87 met f 1090; KW 153 met f 705 en KW 79 met f 935 besomming. Noordwijk aan Zee. In bet gebouw naast de Herv. Kerk alhier, vergaderde de afd. Noordwijk van de Chr. Hist. Unie. De voorzitter, de hoer P. Admiraal, opende, nadat gemeenschappelijk was ge zongen, de vergadering met gebed en Schriftlezing. Na de opening werden door den 2en se cretaris de notulen der vorige vergadering gelezen, en na enkele opmerkingen goed gekeurd. De heer Van Ommeren bracht uitvoerig verslag uit van de gehouden vergadering te Leiden. Voor de a.s. groepsvergadering werden als afgevaardigden aangewezen de heeren ds. J. Vermeulen en Bardelmeyer. Bij de behandeling der groslijst worden verschil lende namen genoemd, welke door de af gevaardigden zullen worden verdedigd op de voornoemde vergadering. Bij d behandeling concept-manifest 1925, werd gelijk behandeld het adres van Lichtenvoorden om adhaesie te betuigen aan haar verzoek, om nog een zinsnede aan genoemd manifest toe te voegen. Hier toe werd besloten. Een motie werd aangenomen waarin de vergadering haar verontwaardiging uit spreekt over de houding van vijf Chr.-Hist. Eerste Kamerleden, inzake het afstemmen van het voorstèl Plaatselijke Keuze". Bij de rondvraag komt nog eens ter sprake het uitnoodigen van een spreker, hetwelk in de vorige vergadering door het bestuur was toegezegd. Het bestuur over weegt nog den tijd voor een spreker, óf nu, óf vlak voor de verkiezing. Ds. J. Vermeulen sluit deze vergadering met dankzegging. De Christelijke Jongel.Vereeniging „Hebt de Waarheid en den Vrede lief" alhier, vierde Maandagavond in de Ger. Kerk' haar jaarfeest met begunstigers en be langstellenden. Ds. Koers was belast met de leiding van dezen avond. Verslagen werden uitgebracht en verder wisselden op stellen, voordrachten en samenspraken el kander af. Het was reeds laat geworden eer de laatsten het gebouw welvoldaan gingen verlaten. Maandagavond werd in de Chr. School Nieuwe-Zeeweg alhier, de tweede jaarver gadering gehouden door de vereeniging „Draagt elkanders lasten". De notulen en het verslag van den penningmeester werden onder dank goedgekeurd. Alle bestuurslgden werden bij acclamatie herkozen. De voorz. achtte het plicht en noodzaak om kinderen boven 16 jaar als leden te laten inschrijven en de heer v. d. Lee dankte het bestuur voor zijn vele be moeiingen. Er \^erd in 1924 aan 79 patiën ten verplegingskosten betaald, zijnde f3025 en vrij vervoer van en naar ziekeninrich- tingen, zijnde f331.10 en tevens werd de verplegingstijd verlengd v. 10 tot 13 weken. Het aantal contribueerende leden bedraagt 2294 met 54 begunstigers. Sassenheim. Door het bouwkundig bu reau „Verboog" is, namens de heeren Berg, Weijers en Co., het bouwen van een bloem- bollenschuur met kantoor en pakplaats, aan den Rijksstraatweg, is opgedragen aan den laagsten inschrijver, den heer G. Rump- horst te 's-Gravenhage. Kerkelijk bericht. Chr. Ger. Gemeente Kerklaan. Donderdagavond 7 uur ds. Joh. Jansen van Leiden. Valkenburg. Betond aanvankelijk het voornemen de bijzondere school alhier op 1 Juni te openen nu is besloten de opening te doen plaats hebben in de tweede helfl dier maand Wassenaar. Toen de heer W. in de Langstraat Maandagmorgen in zijn keuken kwam trof hij daar ccn meisje aan, die met koopwaar ventte. Toen hjj haar over haar vrijpostigheid onderhield, uitte zij een vloed van scheldwoorden uit. De heer W. poogde haar daarop uit de keuken to verwijderen, doch dit ging niet zoo vlot. Zij sloeg eo krabde den heer W. in 't gelaat, waardoor bloedende wonden ontstonden. Een aange name ontmoeting. Warmond. Maandagavond hield in ho tel „Stad Rome" de Vereeniging „Protes- tantsch Fonds voor Ziekenhuisverpleging" haar eerste jaarlijksche leden-vergadering. Volgens de presentielijst waren 36 leden aanwezig. De heer Bergman heette den aanwezigen welkom en deelde mede dat de voorzitter als lid van het fond* bedankt had en dien tengevolge ophield lid van het bestuur te zijn. Op verzoek van de overige bestuurs leden had spreker op zich genomen dezo vergadering te leiden. Verdere mededeelin- gen adhtte hij onnoodig, daar de secretaris in zijn verslag alle feiten in verband met de oprichting en alle gebeurtenissen tijdens het verslagjaar op duidelijke wijze had ge memoreerd. Na voorlezing der notulen, die onveran derd werden goed gekeurd, werd door den heer Langelaar het volgende verslag uit gebracht, waarin de geschiedenis van de oprichting van het fonds werd vermeld. Van de reet 6tipt«n wij het volgende aan De uitkeeringen loopen in totaal over 108 dagen. Niettegenstaande door den penningmees ter en den bode meermalen aangedrongen werd opgave te doen van kinderen, die hun 15en jaar waren ingetredenen dus betaal- plichtig waren geworden, werd hieraan door slechts één voldaan. In verband hier mede werd op de voorafgaande bestuurs vergadering besloten ter secretarie de lijs ten van den burgerlijken stand te raadple gen, om op die wijze na te gaan welke le den in verzuim waren gebleven. De achter stallige contributies en entréegelden zullen ten spoedigste moeten aangezuiverd wor den, iiar het niet aangaat eerst kosteloos zijn kinderen te laten inschrijven, waardoor de vereeniging een buitengewoon groot ri sico loopt, om dan later wanneer zij be- taalplichtig zijn geworden, zich aan die verplichting te ontrekken. Met voldoening kan worden geconstateerd dat de contributies verder vrij geregeld binnen kwamen, 't Ledenaantal steeg in '24 tot 212, waarvan 4 aan de vereeniging door overlijden ontvielen en 15 bedankten door vertrek naar elders of om andere redenen, zoodat op 31 December het aantal leden 193 bedroeg, terwijl op 1 Januari 1925 vijf tien nieuwe leden toetraden. Rest nog mede te deelen. dat dit jaar geen bestuursvergaderingen gehouden wer den. De voorzitter, die ingevolge art. 19 van het Huishoudelijk Reglement deze bijeen dient te roepen, oordeelde dit blijkbaar niet noodig. Wel wenschte hij een algemeene ledenvergadering te beleggen, echter zonder voorafgaande bestuursvergadering, waar mede de overige bestuursleden zich niet konden vereenigen, daar zij de te behande len onderwerpen, eerst op een bestuursver gadering wenschten te bespreken. Indien noodig hadden echter onderlinge besprekin gen plaats, welke, daar zich geen moeilijk heden in den gang van zaken voordeden, steeds tot een bevredigende oplossing leid - don, terwijl driemaandelijks ae administra tie gecontroleerd werd, aldus eindigde het verslag. Onder applaus der aanwezigen bracht de voorz. den secretaris dank voor zijn volle dig verslag, wat dan ook zonder op- of aan merkingen werd goedgekeurd. Vervolgens deed de heer Bergman, in zijn functie als penningmeester rekening en ver antwoording over zijn gehouden beheer, waaraan de volgende cijfers zijn ontleend: Van 15 October t m. 31 Dec. 1923 werd aan enlrée's en contributies, na aftrek van gemaakte kosten, ontvangen een bedrag van f 257,69. Over het vereenigingsjaar 1924 bedroegen de ontvangsten: aan donaties f 5.50, contri buties f495,15, enlrée's f30 en gekweekte rente van belegde gelden f 11.72; in totaal een ontvangst van f 542,37 waar tegenover als uitgaven slaan de volgende posten: uit keeringen over 108 verplcegdagen f 198, drukwerk, portd enz. f 39.G1 en innen con tributies f39; totaal aan uitgaven du9 f 276,61 zoodat met bijlclling van het batig saldo op 1 Januari 1924 het fonds over een saldo kon beschikken van f 523,95. Uit de gehouden verkiezingen bleek, dat de heer M. de Vries in plaats van den heer dr. Woldendorp was benoemd, terwijl voor het College van Toezicht de heeren D. P. Ramp, R. K. van Breda en A. Zekveld aan gewezen werden, welke heeren hunne be noeming aanvaarden. Bij de nu volgende rondvraag kwam al leen het aanvragen der Koninklijke goed keuring en het doen drukken der Statuten en het Huish. Regl. ter sprake Besloten werd het bestuur vrijheid te geven een en ander van de beschikbare kasmiddelen te i doen afhangen. Nadat de voorzitter de aanwezigen had bedankt voor de aangename en vlotte wijze waarop de vergadering verloopen wa3, werd de vergadering gesloten. In een vergadering van crediteuren van de Hanzebank alhier, welke door den correspondent, den hear Burksen, werd ge leid en waarin door den rechtskundige mr. Dondere, uit Leiden, een juridische uiteen zetting werd gegeven van het resultaat van faillissement, surseance van betaling, of minnelijke geleidelijke afwikkeling, werd een motie aangenomen, die aanzette tot het medewerken om een minnelijke schikking te verkrijgen. Al» vertegenwoordiger» van de belangen RECLAME. is het eenigste merk Oude Jenever het- welk op de volle sterkte van 46»/. in den handel rvordl gebracht De C. L. O. C. levert deze Onde Jenever franco per kruik aan Particulieren wonende Rotterdam. Delft, Den Haag, Leiden Schiedamsche Jenever 13.20 p Liter Oude lenever ,,'t Kraantje" 13.50 Brandewijn13.30 Inmaak Brandewijn 12.85 Ter introductie onzer artikelen leveren wij deze week de DOUKO FOKT ad. I 1.25, inplaats van I 1.75, alleen bij het besteden van 18.—., franco hnis per flesch. Distilleerderij en Wijnhandel SCHIEDAM - Noord Molenstraat 16 Fa. Wed. A. J. COPPENS ANBie 1626 3450 van crediteuren wendt» aangewezen de 'heeren Onderwater, A. J. Pjët en A. de Vroomen. la hotel „Stad Rome" is de algemeen» jaarvergadering vau hel muziekgezelschap „Warmond's Fanfare gehouden onder lei ding van haar voorzitter, den heer J. Berg man. De voorzitter gaf in zijn openingswoord zijn genoegen te kennen, te kunnen rnede- deelen, dat het afgcioopen jaar 1924 voor het „Warmonds fanfare" zeer gunstig is ge weest. De financiën vloeiden gestadig toe, zoo, dat de penningmeester geen schuld had behoeven te maken. Kpn spreker echter het vorig jaar op de jaarvergadering zeggen een flink batig saldo te hebben, op heden is dit niet hel geval Maar niettegenstaande dit, zijn wij toch rijker geworden door aankoop van de zoo begeerde saxophone's n.m. 1 saxophone sopranino en 1 saxophone tenor, te samen voor pl.m. I 200. Wij hebben, zeide spreker, in het afge- loopen jaar veel gelden ontvangen, of te wel verdiend. Al vroeg in het voorjaar werd door de vereeniging V V. V. verzocht de vele vreemdelingen, welke zouden landen aan de Jachthaven ,,'l Fort" met muziek te ontvangen, aan welk verzoek werd voldaan, zoo ook voor dezelfde vereeniging een con cert te geven in de tent, welke door de Har monie „St. Matthias" geheel belangloos aan ons v£or dat doel werd afgestaan en waar voor wij haar dan ook nog op deze plaaas vriendelijk dank brengen Verder werden nog verschalende festi viteiten door ons opgeluisterd, als harddra verij, Koninginnefeest enz., wat wel aardig wat in de kas bracht, doch door de vele kosten er voor geen befeekenpnde winst bracht. Op muzikaal gebied kon ook vooruitgang geconstateerd worden De muziekleiding is in zeer goede ijver volle handen bij Óen heer M. Bolderdijk, die de zaken dusdanig weet te leiden, dat de repetities geregeld worden bezocht, wat veel tot gedegen studie cn vooruitgang bij draagt. Het jaarverslag van den secretaris gaf een gunstig overzicht van hel afgeloopen jaar, waarbij ook wederom den directeur lof werd gebracht voor zijo werk. De commissie belast n et de conlróle op de vereeniging bracht bij monde van den heer J. Langelaar verslag uit over *t finan cieel gedeelte waaruit Week dat met inbe grip van het saldo van het vorige jaar, was ontvangen f 1076.80 en uitgegeven f 1074.50 aldus een saldo van (2.30. De voorzitter bracht een woord van dank aan de comnossie voor het nazien van de boeken. Al is het saldo niet groot, wij hebben toch geen tekort zeide spreker en dit is in den tegenwoordigen tijd heel wat waard. Wij gaan met nieuwen moed 1925 in en vertrouwen weer op den steun \ran Warmonds ingezetenen en hopen daar bij op de medewerking van alle werkende leden. Tot leden der contróle-commissie voor 1925 werden gekozen de heeren J. Lange laar en G. Ramp, welke hun benweminf aannamen. Hierna bracht de voorzitter I dank aan alle aanwezigen voor de belang stelling en sloot de vergadering waarna men nog een uurtje gezet'ig ojeen bleef. IBuilen verantwoordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruegegevpn Het verlaten van een tram. Gisteravond (Dinsdag) was schrijver dezes getuige van een ongeval, dat wonder bovao wondei goed is afgeloopen. Wat toch was het geval? De Haagsche tram stopt als gewoonlijk aan de Prinseasekade. Passagiers stappen uit, tot op het laatste moment eeo oudo dame de tram verlaat; doch voor dat zg goed en wel den vasteo grond heelt bereikt, zet de tram zioh in beweging. Dame valt; hulpvaardige menschen schiet n toe eu helpen de dame op de been. Zjj is er betrekkelgk goed afgekomen, doch het had erger kunnen zjjn. Het bljjft onverantwoordelijk van een conducteur, dat hg het sein tot vertrek gééft, afs er nog iemand bg hot varlated op de treeplank staat. Een waarschuwing voor Hen conducteur, om in 't vervolg goed op te letten! Dankend voor de plaa' ruimte.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9