AGENDA. STADSNIEUWS. w: pf TELEGRAMMEN. Dinsdag. Morschweg 59: Evangeiisatiesamenkomst 8 uur. Woensdag. „Jeruël" (Middelstegracht 3): Samen- komst. 8 uur. Volksgebouw: Openbare vergadering voor kleermakers. Spreker Ellihof, hoofdbest. Ned. Bond in de Kledingindustrie. Volkshuis: Ontwikkelingsavond met licht beelden over „Een reis op de Canarische eilanden". Kw artier over 8 uur. Wijkgebouw Langestraat: Ontwikkelings- avond over geheelonthouding, met licht beelden. Spreker de heer J. J. Eilders. 8 uur. Sassen hei m, Geref. kerkOrgelbe speling. Halfncgen. Donderdag. Academiegebouw Kloksteeg 23: Zesde wetenschappelijke voordi'acht door prof. J. P Verhaar, uit Warmond. 8 uur. „De Burcht": Openbare vergadering. Spreker de heer J. F. van Gemert over „Het kloosterleven". 8 uur. „Jci'uël" (Gvoencsteeg 16): Bijbelbe- apreking 3. uur De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Febr. a s. waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duysler Jr., Nieuwe-Rijn 18, telef. 523. De apotheek van „Hulp der Mensch- heid" Hooigracht 48, is altijd geopend, doch van n.m. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoecl-recepten Alteen voor leden van Jat fonds. landsehe wetenschap op Leidens rol in die wetenschap, verpersoonlijkt in prof. Lo- rentz; door baron Van Harinxma. thoe Slooten, voorzitter den Universiteits raad, en burgemeester De Gijselaar, als zoodanig op do Universiteit. Het slotwoord werd gesproken door prof. Blok. Toespraak van prof. dr. P. M. Th. Böhl, rector-magnificns van Groningen. Koninklijke Hoogheid, Excellenties, Mijn heer de President-Curator, Mijnheer de Rec tor Magnificus, Mijne Heeren. Mij is de eer te beurt gevallen, uit naam van al de overige Nederlandsche Universi teiten en Hoogescholen de Leidsche Acade mie van harte geluk te wenschen op dezen 350sten verjaardag van haar stichting. Toen de Leidsche Academie thans 350 jaar geleden geslicht werd als een vast sleunsel der vrijheid Praesidium Llber- latis kon nog niemand vermoeden, dat do kring der hoogescholen zich zoo ruim zou uitbreiden in het kleine land, dat op het gebied van wetenschap en kunst toch niet de besten en groolsten zou wedijveren. Niet minder dan tien instellingen van hoo- ger Onderwijs groeien op dezen feestdag in eerbied en liefde haar oudste zuster De Pallas Leydensis heeft de eeuwen getrot seerd, in ongebroken roem en in steeds zich hernieuwende kracht. 1 Twee der jongere zusteren: Franeker en Harderwijk, de Friesche en de Geldersche hoogeschool, zijn in den loop der eeuwen bezweken en aan hun bloeitijd zijn nog slechts herinneringen overgebleven De bei de andere Rijksuniversiteiten: Groningen en Utrecht, zijn door de stormen der eeuwen heen staande gebleven en beselfen op een feestdag als dezen nog meer dan anders hun saamhoorigheid onderling, hun saanihoorig- hcid met Leiden. Het Amsterdamse!) Athenaeum, dat even eens op een bijna 300 jarige geschiedenis kan terugzien, al bestaat het als gemeente lijke Universiteit pas sedert 1877. groet mot trots en met blijdschap heden haar Leidsche zuster. Maar die kring it nog veel grooter geworden. Ook de beide instellingen van hooger on derwijs, wier ideaal het is, het geheele ge bied der menschelijke wetenschap te om vatten, maar die dit ziet onder een bepaald en vast omschreven oogpunt van eigen we reldbeschouwing en Godsdienstige overtui ging: de Vrije Universiteit te Amsterdam en de Roomsch-katholieke Universiteit te Nij megen zijn met ons eensgezind en groeien heden met ons de instelling, die. het licht der wetenschap door liet donker der eeuwen heen heelt gedragen. Maar nog ruimer is d.e kring, nog (airijker werden de kinderen uit hetzelfde gezin, die heden hun zuster groe ten en uit wier naam ik hier mag spreken. Ook handel en industrie., ook landbouw en nijverheid, zij leven met ons mede en be seffen, wat zij aan Leiden hebben le dan ken. De Technische Hoogeschool le Deltt, en de Landbouwhoogeschool te Wapenin gen .de Handelshoogeschool te Rotterdam en de Veearlsenijkundige Hoogeschool te Utrecht en de Technische Hoogeschool te Bandoeng zij allen gevoelen zicli heden als leden van één groot gezin, dat er zich over verblijdt, als de oudste, geëerde en beminde zusier feest viert. Wat ons allen heden ver bindt, is een gevoel van eenheid en saam hoorigheid. De gedachte, die in den I'ran- sohen tijd al te theoretisch werd doorge voerd van één groolc Universiteit littera- rum, een eenheids-universiteit, waarvan de enkele instellingen slechts op zelfstandige onderdeelen zouden zijnf is een chimère gebleken zonder levensvatbaarheid. Wat gezond is aan deze gedachte: wij zijn juist heden ten dage bezig het te verwerkelijken. Slechts in vrijheid en onderlinge onafhan kelijkheid, en toch als één groot levend or ganisme kunnen Nederlands Universitei- een en Hoogescholen hun nobele en moei lijke taak vervulfrn. Wij zijn van denzelf den bloede, en wij slaan en wij strijdSh voor dezelfde idea-ii nhet zoeken naar waarheid en de toepassing daarvan tot heil der komande geslac hten, tot heil van ons mik en van de meu».liiieid. [Je Leidsche Univedtteil Preesidium Llbeilalis is ««'op deae'n weg voorgegaan, in een tijd reeds, dat alles scheen te vallen en te wan kelen. Ook thans beleven wij weer een tijd, waarin veel wankelt, dat tot nog toe de eeuwen trotseerde. Wij willen getrouw blij ven aan ons beset van saamhoorigheid, van organische eenheid, ondanks allé geschil len. „Concordia parvae res crescunt, dis- eordia maximae dilabunlur". Wij allen zijn eensgezind in den wensch: „Alma mater Lugduno-Balava floreat vigealque in -sae- cula futural" De serenade. Tegen tienen, het aanvangsuur der sere nade, concentreerde de drukte zich op de Breeslraat. Boven den ingang van de sociëteit „Mi nerva" was met tapijten een baldakijn op gericht. Precies le tien uur trad liet Collegium van het L. S. C. naar buiten en steeg in het rij tuig, gevolgd door verschillende leden der diverse corpsvereenigingen. Het geheel leverde met de telkens uit waaiende fakkels, de dampende paardenlij ven en de glimmende rails een eenigszins grillig schouwspel op. Langzaam trok de stoet voorwaarts, voorafgegaan door een mu ziekkorps, waarachter zich een lange tile rijtuigen schaarden, aan weerszijden verlicht door fakkels en het geheel weer omstuwd door een joelende, dringende en duwende menschenmassa. Dank zij uitnemende voor bereidende maatregelen der politie kon de stoet echter ongestoord zijn weg langs Bre'e- straat, Rapenburg en Steenschuur vervolgen, zoodat om ongeveer half elf de Stadszaal weer bereikt werd Het Collegium" en ver- schilende afgevaardigden van vereenigingen gingen hier naar binnen, terwijl de muziek het Io Vivat inzette, wat algemeen overge nomen werd. Spoedig hierna verscheen de Prins, de burgemeester en verschillende hoogteeraren op het halkon, geestdriftig toegejuicht door de studenten en toeschouwers. De burgemeester stelde vervolgens vanaf zijn hooge standplaats een driewerf hoera in op Haar, die heden tot doctor honoris causa was benoemd, Koningin Wilhelmina, wat een ontzettend enthusiasm® ten ge volge had. Hierna zelte de burgemeester het Wilhelmus in, dal door alle aanwezigen met ontbloot hoofd werd medegezongen. Spoedig hierop trokken de hoogleeraren, enz. zich weer in d'e zaal terug en trad het Collegium weer naar buiten om zich naar de Sociëteit te begeven. Nog langen tijd daarna bleef het rumoe rig in de stad, dodh de harde storm maakte een verblijf op de straat niet bepaald aan genaam en allengs keerde de rust weer en ging de Leidsche Universiteit haar 351ste levensjaar in. Gistermiddag, na afloop van de plechtige uitreiking van hel eeredoctoraat in de rechtsgeleerdheid te Leiden aan de Ko ningin, is H. M. ten Paleize aan het Noord- einde te 's-Gravenhage uit naam van een groot aantal vrouwelijke doctoren in de rechtswetenschap een bloemstuk vereerd dat vergezeld ging van een opdracht, met de namen der geefsters. Het initiatief lot deze hulde is uitgegaan van mej. mr. C. Frida Kalz. lid van de Tweede Kamer, en mej. mr. B. de Voogt. Leidsche Universiteitsraad. De voorzitter, mr. P. V. A. baron van Harinxma thoe Slooten herdacht twee leden van den Universiteitsraad, in het afgeloopeu jaar overleden, mr. Chr. Vermeer en dr. H. L. Oort, en bracht een word van dank aan prof. dr. P. J. Blok, die uit de Commissie van Uitvoering trad. Van de juridische faculteit was bericht ingekomen, dat dit jaar drie Indonesische studenten, die re Leiden het doctoraal-examen in de rechten hadden afgelegd, voor de Kanaka-prijs in aanmerking kwamenop advies dier facul teit besloot de Universiteitsraad bedoelden prijs toe te kennen aan mr. Soesanto Tixso. prodjo. Prof. dr.-de Josselin de Jong werd herbenoemd als bijzonder hoogleeraar in de algemeene volkenkunde. In de plaats 'van aftredende leden werden herbenoemd tot curator voor dezen leerstoel mr. Aug. Philips, tot curator van den leerstoel van prof. Einstein dr. H. D. Tjeenk Willink. Aan de regeering zal verlof worden ge vraagd ook in den cursus 1925/'26 een reek3 wetenschappelijke voordrachten te doen houden door prof. Lorentz op grond van art. 183 der H. O.-wet. Een proef zal wor den genomen met de uitgave van een drie- of vier-maandelijk&oh bibliografisch over zicht van alle wetenschappelijke boeken, dissertaties, brochures en tijdschrift-arti kelen, geschreven door Leidsche hooglee raars, lectoren, conservatoren, privaat-do centen, assistenten en studenten. Naar aan leiding van een voorstel van mr. Elink Schuurman, draagt de Universiteitsraad aan de Commissie van Uitvoering op, zoo mogelijk, te bevorderen, dat in den herfst van 1925 een reeks voordrachten over Ne derland en het internationale vraagstuk worde gehouden. Jhr. mr. dr. A. Roëll, voor zitter van Gecommitteerden deelt mede, dat aan giften is ingekomen in verband met de diësviering van dit jaar f 13680. De Universiteitsdag op 3 Oct 1925 zal zoo mo gelijk worden gehouden in een stad ia Zeeland of Noord-Brabant. Verplegend personeel „Endegeeft" Gisteravond vergaderde in gebouw „Irene" te Oegstgeest, het verplegend per soneel van de gestichten Endegeest, Voor geest en Rihijngeest, georganiseerd in den Centr. Ned. Ambtenaarsbond. De voorzitter opende de vergadering en stelde, na voorlezing eai goedkeuring der notulen, aan de orde, het beleid van het bestuur gedurende het afgeloopen jaar. Spr, leidt dit punt in en releveert wat in de af- geloopen jaren door de organisatie it ge daan in het belang der verplegenden en wekte de aanwezigen op lot versterking der organisatie, wat voor de toekomst zoo noo- dig is. De heer M. C. Verweij, voorz. vam de afd. Leiden, verkrijgt het woord en be spreekt de positie van hel verplegend per soneel. Spr. zegt, dat het verplegersvak vaak door het publiek verkeerd wordt be.- oordeeld. Alen plaatst de idieele zijde te veel en de materieele zijde le weinig op den voorgrond. Zeer zeker moet het eerste aanwezig zijn. doch ook de tweede factor mag niet vergelen worden. Wanneer deze laatste factor niet voldoende wordt ver zorgt, komt de andere in het gedrang. De organisatie heeft in hel afgeloopen jaar niet alleen doch ook in vroegere jaren steeds haar besl gedaan daaraan haar krachten le wijden. Spr. welkte de aanwezigen op, om [och vooral eens kennis te nemen wat er al zoo builen het gesticht gebeurt in andere krin gen van arbeiders, waartoe ten slotte ook het verplegend personeel behoort/- opdal zij toegerust met een meer algemeenen kijk op de dingen, krachtdadig deel zullen ne men aan den strijd voor de verbetering van de positie van het verplegend personeel. De voorz. verdedigt vervolgens het ge voerde beleid van het bestuur wat met alge meene stemmen wordt goedgekeurd. Bij de verkiezing voor het bestuur werd dit als volgt saamgesleld. Br. K. Kruizinga. voorz.; Br. A Hollinga, secretaris; Zr. G. v. Oosten, broeders F. K. Box en W. Hoe- bert, lot leden. Als lid voor de Dienstcommissie der ge- slichten werd herbenoemd, broeder C. Bek- fcer, pl.v.v. lid broeder J. H. v. d. Horst. Ten slotte werd in bespreking gebracht oen klacht over de wijze, waarop de bevor dering der gediplomeerden plaals vindt. Voor hoofd van een paviljoen wordt soms aangewezen een verpleegster 3öe klasse on gediplomeerd, terwijl verpleegers(sters) 2de klasse, gediplomeerd worden gepasseerd. Waar van deze laatste categorie een groot aantal bestaat, meende men dat er onder deze wel een geschikte kracht was te vin den voor een eventueole plaats als hoofd van een afdeeling. In ieder geval dienen deze laatste personen-bij geschiktheid toch- voor te gaan bij on gediplomeerden 3de klasse verpleegersfeters). Besloten werd dat het groepsbestuur deze zaak nader zal bespreken, zoo noodig met de directie. Na de gebruikelijke rondvraag, die niets bijzonders opleverde, sloot de voorz. met een opwekkend woord voor beter vergaderingbezoek deze vergadering. De Storm. fn verband met de talrijke verwoestin gen, hier ter stede gisteravond en van nacht door den storm aangericht, werd de brandweer meer:/.alen opgebeld, die de mensehen zooveel mogelijk behulpzaam was In groote plaatsen is het de gewoonte, dat het publiek voor dergelijke aangelegen heden de hulp der brandweer inroept, wat zoo langzamerhand ook hier navolging vindt. Van het perceel hoek Rapenburg-Noord- einde werd door den storm de schoorsteen afgerukt. In de Plantage waaide een stuk zink van de dakgoot af, wat juist op den spandraad der tramleiding kwam te han gen. Om ongelukken to voorkomen, heeft men het gevaarte met een stok naar be neden gehaald. Aan den Witte-Singel werd een zware boom totaal door midden gebroken, terwijl van diverse daken in de stad geheele rijen dakpannen werden afgerukt. Op last van de politie werd de vlag, wel ke uithing bij de Stadszaal en die daar ver vaarlijk hing te klapperen boven de hoofden der menigte, op dat oogenblik verzameld bij de serenade, ingehaald, hetgeen echter nog lang niet gemakkelijk ging. Ook in het spoorwegverkeer werd gewel dige stagnatie veroorzaakt, vooral daar op de lijn Woerden—Leiden verschillende tele graafpalen waren omgewaaid, in hun val de draden meeslepende. Vooral bij Zoe- fcerwoude was dit erg, waardoor de laatste trein uit de richting Utrecht moest wach ten, totdat de baan weer bereden kon wor den een en ander gaf -nogal vertraging, z'-odat deze trein hier ongeveer een uur te laat aankwam. Tusschen Delft en Den Haag waren eveneens de telegraafpalen omge waaid, zoodat het verkeer stop was gezet. Dc laatste trein uit Amsterdam kwam hier halftwee aan, terwijl de laatste trein uit Den Haag om twee uur arriveerde. Door den storm woei de grootc lichtpaal bij de Gevangenlaan om, en kwam in de sloot te recht, bovendien werd de kap van de ma- chineloods aan den Haag-weg afgerukt. Ook woeien verschillende ruiten va«i het Stationsgebouw in. Heden herdenkt het echtpaar T. Ko ningRobjjn den dag, waarop z\j voor 43 jaar in het huwelijksbootje stapten. Wtf zijn hedenmorgen eens een kgkje gaan nemen in hun woning in de Lange Raamsteeg 49. Reeds aanstonds viel op de groote orde en zindelijkheid, die overal hcerschte. Koning is thans bijna 78 jaar oud en is nog volkomen gezond, alleen wordt hjj een weinig hiardhoorend. Zijn vrouw, 68, juuS is een toonbeeld van iteii monter, zin delijk huisvrouwtje. De goede menschjes waren als in de wol- kèn met de blommetjes, hun door hun kin deren gestuurd. Koning vertelde ons nog, dat bij van kinds ai aan altjjd op zee gezworven heeft tot aan zijn 70ste jaar toe. 'Hij heeft niet minder dan 32 mensclien- levens gered, waarvan bij ons vof trots diploma's liet zien. En thans, na 36 jaar trouwen Rijksdienst, ia de jubilaris gepensionneerd en moet hjj[ leven van een bedrag van elf guldens in de week, vermeerderd met zijn ouderdoms pensioen. Aan huur wordt f6.50 betaald, zoodat er nauwelijks tien gulden overblijft ▼oor hun dagelijksohe behoeften l Is het niet een schreeuwende aanklacht tegen de hedendaagsohe maatschappij, dat een man, wien 82 mensohen hun leven danken, tenslotte in fatsoenlijke armoede *ijn einde moet afwachten? W^j hopen dan ook van harte voor de oudjes, dat spoedig bun eenige weoach in vervulling zal gaan, n.I., dat zij worden op genomen in een rustig hofje, en „als 't zou kunnen, het liefste in ba£ nieuwe hofje in de Hoefstraat, m'neer," deelde ons mej. Koning nog mee bjj het afscheid nemen. Zou hun wensch in vervulling gaan? Kom, wie kan hier steun verkenen? Den llden Februari hoopt onze stad genoot P. de Bruin den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar als machinist in dienst trad bij de Kon. Ned. Grofsmederij, alhier. Hedenvoormiddag werd door B. en W. in het Raadhuis aanbesteed: Bestek 1: Het ieveren van Waal- en Rijn* straatklinkers en metstelsieenen in zes per eeelen: Ingeschreven werd door: J. Dissing Cc., Gouda, perc. 1 f29; J. Vos Co., Velp, perc. 1 f36; M. P. Splinter, Leider dorp, perc. 2 f26.60 en f2460, perc. 3 f27.60, perc. 5 f26.10, perc. 6 f20.10; G. J. W. Koolemans By enen, Den Haag, perc. 5 f25.75 en f23.75, perc. 6 f 19.75 en f 17.75; N. V. Van Dijk Co., Leiden, perc. 1 f28.75 en f35.50; W. Pich, Alphen, perc. 5 f25.75 en f23.75; Fa. F. A. Van Lange Pz., Woerden, perc. 2 f27.10; N. V. Rijnsteenhandel, Woerden, perc. 4 f31.80; N. V. de Lindt's Ind. en H. MjJ, Den Haag, perc. 1 f 39.65 en f 40.95i/o, perc. 2 f 27.20, perc. 3 f27.70 en f27.25," perc. 4 f32.95, perc. 5 f26.75, perc. 6 f20.75; N. V. Vlamovenstraatklinker, Zeist, perc. 1 f33 en f3J. Het leveren van Melafier en Grèskeien en van Lavakeien (in twee pereeelen). Ingeschreven door: N.V. J. C. v. d. Linde, Rotterdam, perceel 1 f 209.30, f 195, perc. 2 f 153, f 175.80; H. B. v. Kan Jr., Venlo, f 222, f 172; Pelt en Hooykaas, Rotterdam, f 189.80 f 131,80 en f 158.90Basalt Mij., Rotterdam, perc. 1 f 189; Offerhaus Co., Den 1-Iaag, perc. 1 f 210; L. van Gent, Nijmegen, perc. 2 f127; N.V. Steen- en Basalt-Mij. Rotterdam, f 181,50f 147.50; Nederl. Basalt Mij., Zaan dam perc. 1 f240; H. Hubenet en H. W. J. A. v. Gooi, Den Ifaap, perc. 1 f205. f269, perc. 2 f 204. Bestek 3. Het leveren van kiezelzand, gewasschen grind en basaltslag (in drie pereeelen): Ingeschreven werd door: Offerhaus Co., Den Haag: perceel 3 f 10.20; J. IJ. Omtzigi, Zoeterwoude: perc. 1 f3.25, perc. 2 f4.G0, perc. 3 f 9.24; J. Wilbrink. Leiden, perc. 1 f3.23, perc. 2 f4.58, perc. 3 f8.88C. Schip per, Amsterdam, perc. 1 f 4.perc. 2 f 5 25;' perc. 3 f 10.25; L. van Gent, Nijmegen, perc. 3 f 10.33; J. Lannooy 7, perc. f4 90, perc. 2 f3.24, perc. 3 18.95: H. Hubenet H. W. J. A. v. Gooi, Den Haag. perceel 3 f 11.17. Ongeveer halfelf vanmorgen geraakte de eiectrische tram naar Den Haag, ter hoogte van de Stadszaal defect. Men trachtte de tram met een stadswagen voort te duwen, eerst zonder succes, daar een koppeling brak. Later slaagde men. Geruimen tijd vertraging ontstond hierdoor, zoowel voor den buiten als stadsdienst. Dank zij de activiteit van de Oegst- geesler politie, heeft de Leidsche recherche beslag kunnen leggen op één van de Uvee inbrekers, die de vorige week in het Rijks opvoedingsgesticht twee fietsen ontvreemd den, welke te Amsterdam vertoefde. De aangehoudene was een oud-verpleegde van het gesticht; zijn kameraad is nog voort vluchtig; Op bevel van den Officier van Justitie is gisteren B. J. S., to wiens huize Zater dagavond brand uitbrak, door do politie in hechtenis genomen om naar Den Haag over gebracht te worden. Gisteravond kwart over elf zakte op de Breestraat plotseling door een beroerte getroffen, een juffrouw in elkaar, die bi} onderzoek bleek te zijn de 54-jarige de H., geboren v. d. S. Zij werd binnengedragen in de Kosterij der Waalsche Kerk, waarna de Eerste Hulpdienst haar per auto naar haar woning vervoerde. Haar toestand is zeer ernstig. De foto van onzen burgemeester in ons blad van gisteren was van den fotograaf W. Bleuzé, alhier, bij wien deze foto ver krijgbaar is. 437c NED. STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 10 F/bruarL. 5e Klasse lie Lilst Hooge Drljzen: 11044 5000. 1213 8955 11089 15390 1000. 13687 15754 17649 26005 21709 ƒ400. 6177 7519 11144 13828 15108 16258 17515 19195 17S56 22267 200. 2173 3491 4509 5545 11356 12360 13226 14574 15897 17376 21938 22591 100. Prlizen van 70: 137 169 516 533 545 577 628 637 541 653 922 1133 1136 1420 1507 1578 1610 1731 2087 2156 2196 2242 2254 2368 2477 2521 2653 2728 2808 2846 2850 2963 3153 3157 3241 3313 3451 3468 3600 3651 3966 4051 4514 45S5 4688 4789 5012 5270 5463 5495 5868 5912 5971 6085 6102 6109 6176 6379 6465 6475 6592 67 o0 6784 6815 6820 6826 6888 7013 7336 7540 7736 7769 7770 7771 7780 7903 7928 7945 7991 8017 8207 8251 8290 8392 8441 8539 8653 8900 8928 8943 8991 9034 9077 9080 9161 9204 9375 9411 9657 9682 9713 9860 9904 9998 10051 10094 10141 10159 10245 10506 10556 105S7 10500 1C640 10949 10973 11078 11115 11309 11500 11604 11692 11760 11770 11789 11850 11886 11952 11974 12191 12282 12293 12300 12366 12500 12504 12550 12566 12570 12709 12716 12732 12797 12844 12885 12891 12075 13029 13207 13217 13504 13515 13550 136811 13705 13745 13862 13999 14014 14045 14221 14258 14415 14718 14756 14777 14836 14838 14877 14881 15310 15325 15478 15675 15872 15914 15998 16019 16145 16352 16359 16454 16642 16666 16742 16904 17006 17046 17136 17329 17383 17385 17400 17560 17620 17626 17627 17679 176S4 17780 17887 18021 18030 18260 18513 18593 18685 18777 18788 18836 18974 19234 19248 19274 19320 19352 19383 19404 19599 19602 19620 19641 19694 19855 20044 20178 20339 20425 20625 20717 20842 21034 21097 21116 21122 21183 21184 21261 21271 21337 21391 21417 21471 21663 21791 21819 21827 21836 21841 21894 21969 2202S 2205! 22058 22184 22208 22454 22543 22576 22692 22701 22826 22919 22945 83Ü] SS4| 8927 9372 96411 9S49„ 9988, 10052 10058; 10236 10243 10392 10447 10602 10614, 4354 4382 5491 4470 4564 4590 4785 4805 4830 4915 4952 4956 5297 5356 5397 5497 5561 5621 5756 5793 5803 5894 5911 5918 6169 6184 6216 6409 6923 6443 6560 6581 6640 6731 6745 6866 7131 7162 7178 7280 7370 7371 7569 7688 7710 7833 7837 7888 7904 S050 8128 8159 8103 8322 8371 8448 8482 8627 8660 S689 8693 9036 9044 9060 9155 9412 9434 9564 9565 9653 9707 9725 9726 9873 9SS3 9890 9895 10014 10017 10022 10040 10060 10131 10155 10168 10232 10246 10257 10203 10310 10326 10449 10469 10497 10537 10562 10655 10663 10674 10739 10781 10865 10890, 10937 10939 10946 10963 11234 11235 11261' 11326 11347 11423 11474 1144R 11477 11497 11511 11523 11602 11676 11708 11710 117311, 11767 11835 11916 12060 12103 12134 12150, 12199 12207 12266 12308 12,309 12339 12370: 12390 12409 12470 12495 12547 12572 1258SI 12642 12657 12734 12802 12806 12828 12336] 12855 12892 12952 12981 12086 13218 13234 13283 132?6 13307 13433 13444 13461 13476 13543 13586 13602 13609 136S4 13740 13803 13830" 14043 14058 14080 14086 14172 14184 14226 14279 14372 14375 14434 14443 14535 14632 14646 14699 14808 14830 14837 14921 15065 15083 15089 15J85 15260 15268 15294 I5614 15671 15755 15909 15921' 15927 15987 16007 16012 16159 16170 16221 16417 1 6447 16467 16656 16680 16689 16960 17196 17505 17748 13425 13535 13648 14020 14167 14.356 14520 14804 14962 15258 15531 15893 15954 16102 16409 16653 16809 17083 17392 17667 17914 18119 18.339 18489 18744 19017 19111 19308 19423 15334 15773 15939 13077 13180. 1.3326 13410] 13p20] 13622 13050 14120; 14.340 15500 157? 15940 168.37 17106 17.395 17728 17984 IS 174 18343 18508 18795 19024 19130 19318 10459 16858 17185 17438 17739 17999 18037 18186 18214 18382 18385 1961.3 19636 19880 19889 16531 18869 19040 19163 19.334 19465 19637 19893 18571 18875 19069 19224 19.3-13 19489 19684 13521 13620 !?S42 14123 14329 '14446 14752 14953 15192 15406 15787 15943 *16028 I604Ó' iöÓfj 16235 16282 16484 16620 16711 16728 16970 16987 17328 17367 17603 17547 177S9 17805 18078 18088 18284 18289 18410 18412 18602 18666 18896 18955 19074 19093 19266 19280 19345 19347 19494 19505 19750 19756 1663 168Ö 17040"] 17370! 1765J 1780$ 18090. 18316 18477, 18720 18962, 10103 19283 19402 109221 19928 19935 19963 20OS5, 20128 20145 20201 20211 20240 20304 20325 20337 20340 20406 20413 20469 20504 20503. 20554 20564 20576 20577 20591 20597 70532 20541 20657 20665 20668 20680 20697 20727;, 20731 20786 20788 20830 20836 20846 20874 20878 20882 208S6 20962 20977 21000 21036 21055 21063 21110 21125 21144 21171 2J1® 21254 21328 21356 21359 21368 21422 21431 21452 21460 21598 21629 21648 21668 21678 21682 21729 21764 21782 21823 21844 21911, 22009 22011 22060 22112 22128 32159 231&L 22180 22330 22340 22356 22300 323S5 22453, 22482 22499 22509 22517 22524 23526 22548 22531 22571 22506 22599 22634 22650 22501 22716 22821 22826 22905 22922 22935- 22939, 5e Klasse 13e LUst: 15378 tn.z. 13378: 173621 met 70 m.z. met niet: 21777 met 70 m.zlj 22777 met ƒ70 A De militaire controle. LONDEN, 10 Febr. (Reuter). Vermoede-* lijk zal nog deze week het rapport der ge-* allieerde militaire controle-commissie ia Duitschland bij de militairenraad le Ver sailles worden ingediend en door dezen aan den Gezantenraad wprden toegezonden. Ook de .geallieerde regieringen zullen een exemplaar ran het rapport ontvangen. Botsing te Marseille. LONDEN, 10 Febr. (Belg. Tel. Ag.) Uit» Parijs wordt gemeld dat de communisten gisteravond in Marseille een demonstratie hielden tegen de conferentie der Nat. Katli.- Federatio, waarbij het tot een treffen kwauü met de politie. Er werden 21 personen ge wond, w.o. drie priesters. Bloedige verkiezingen. PARIJS, 10 Febr. (Belg. Tel. Ag.) Naar de „Chicago Tribune" uit Belgrado meldt hebben in kroatie bij de verkiezingen 6 men. schen den dood gevonden, gedurende de Verkiezingscampagne over het geheele land verloren 21 menschen het leven en werden meer dan 100 ernstig gekwetst. Smuts tegen de regeering. LONDEN, 10 Febr. (N.T.A. draadloos-)' In een rede, gehouden op de vergadering der Zuid-Afrikaansche partij te Boksbnrg, heeft Smots zijn afkeuring over de regee ring uitgesproken wegens haar inboorlin gen-politiek en het vrijlateh der gevange nen. Troonopvolger overleden. BANGKOK, 10 Febr. (Reuter) De ver moedelijke erfgenaam van den Siameeschen troon is plotseling overleden. Een bedreigde stad. VALE, (Oregon) 10 Febr. (N.T.A. draad loos). Het gemeentebestuur heeft aange kondigd dat er gevaar bestaat voor het uitbreken van - een diptherie- en' pokken-epidemie, door het bezwij' ken van irrigatie dam in de Bully-

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 2