ten voor het einde nog met 21 de leiding hadden. Plotseling slaagde Boenna er ech ter in voor Achilles gelijk te maken, terwijl Iïambonnet van de verwarring, daardoor veroorzaakt, gebruik maakte en het vijan delijk doel nogmaals deed trillen. Zoo ble ven dc pupten in Assen en staat Alcides nog altijd op de laatste plaats. Ze zal er wel blijven ook. doelp. gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. Be «Quick 16 10 3 3 49—20 23 Frisia 15 8 6 2 39—13 21 Velocitas 15 8 3 4 36—20 10 Achilles 16 9 1 6 36—38 19 Veendam 15 6 4 5 26—20 16 Friesland 16 5 4 7 17—23 14 G. V. V. 16 4 6 6 21—32 14 Leeuwarden 15 5 2 8 27—36 12 W. V. V. 16 4 1 11 2647 9 Alcides 14 3 1 10 1745 7 A. S. C.—Z. F. C. 52. Opnieuw een overwinning met groot» cjjfers! Zoo slecht als het tot voor enkele weken met de verrichtingen der roodzwarte ploeg' is geweest, zoo goed gaat het thans, 't Is nu alleen de vraag maar of de grillige omzwaai dar godin For tuna nog tjjdjg ge noeg is gekomen om A, S. C. voor de esrste klasse te behouden. Zondag zal daaromtrent vermoedelijk de beslissing vallen. Ondei> tosschen hebben onze stadgenooten gisteren op het zeer gladde en modderig» terrein tegen Z. F. C. hun uiterste best gedaan om het roodzwart» soheepje in veiliger wateren te brengen. Zjj waren met "leen tactisch de meerderen der gasten, maar overtroffen ze ook over het algemeen in geestdrift. En ten opzichte van de Zaankanters wil dat werkelijk heel wat zeggen. Het, gezien de weersomstandigheden, zeer talrjjke publiek is getuige geweest van een goeden en in- teressanlen wedstrijd, die echter aan de Leidsche toeschouwers heel wat meer be nauwde momenten heeft bezorgd, dan de uitslag doet vermoeden. Wel stond A. S. C. met rust met 30 voor, maar toen begonnen de Zaansche roodwitten een offensief zóó fel en zóó goed van tactiek, dat de Leidsche ploeg geheel werd teruggedrongen en Blom spoedig na de hervatting tweemaal het na keken kreeg. Hoe hebben de harten der A.iJ. C.-supporters geklopt, toen ook daarna Z. F. C. nog eenigen tijd in den aanval bleef en steeds maar weer den bal voer het Leidsche doel zweefde. Na ongeveer 25 minuten herleefden de roodzwarten en als een orkaan klonk de jubel over de velden toen twee vinnige schoten evenveel Leidsche doelpunten brachten! Men hoste en brulde en zong, en spoorde de favorieten tot nog betere verrichtingen aan! Ja, deze wedstrijd is wel rijk geweest aan interessante oogen- blikken Van de A. S. C.-pIoeg valt ditmaar ge lukkig eens weinig anders "dan goeds te vertellen. „Gelukkig", zeggen wij, want het oude liedje begon ook ons danig 'te Vervelen. Och ja, wanneer wij het verloop van den strijd nauwkeurig zouden gaan ontleden, daD zou er nog fleef tvat aan te merken zijn, maar van zoo ernstigeu aard waren die fouten over het algemeen toch ook weer niet, zoo dat wij ze ditmaal liever onbesproken faten. 't Zou trouwens meerend'eels een herhaling in verzachtenden zin zijn, van wat wjj vroe ger reeds schreven. De A. S. C.-ploeg, als geheel, heeft zich kranig geweerd en daarbij een spel vertoond, den toestand van het veld in aanmerking genomen, dat stellig niet minder is dan van de meeste clubs, die zich dit seizoen in de eerste klasse van afdeeling I hebben gehandhaafd. De com binatie slaagde uitstekend, terwijl de linies eikaar behoorlijk aanvulden. Vooral het achter-trio, met Josson aan het hoofd, was keurig op dreef. Wamsteker liet aanvanke lijk zijn buitenman te veel los, maar was ove rigens zeer goed in vorm. Dehalflinie vervulde haar tweeledige taak naar befcoo- ren. Van Roem zagen wij. met genoegen het openen van het spel naar de vleugels. Zoo vaak hebben wjj op de noodzaak daarvan gewezen, en eindelijk schijnen de roodzwar ten to hebben ingezien, 'lat dit werkelijk da atezg juiste weg is om de verdediging der tegenpartij ui' elkaar te rukken en de sooringkansen te verhoogen.- Want ook De Ruyter, die als midvoor nog altrjd te veel achterblijft, paste deze methode meer toe dan gewoonlijk. Vele malen zagen wij hem de speelmethode wisselen. Nu eens een through naar een buurman, dan weer een lange center naareen vleugelspeler!/ Het resultaat daarvan is een 5—2-overwinning geweest! Mede was dit trouwens een gevolg van het feit, dat Goslings eindelijk ook eens in eer. thuiswedstrijd keurig werk deed, en Van der Mark er langzamerhand beter m kemt. Voor z'n hardnekkig doorzetten en behoorlijk combination h e.'t Iaat tg no mda inderdaad een pluim verdiend. Meyer als rechtsbinnen, ia ons niet tegengevallen. Hij is wat sloom, dooh heeft, naar het ons voorkomt, een goeden kijk op het speL Met den best op dreef zijnden Janssen vormde hjj een goeden vleugel. De Zaandammers bleken eveneens over een behoorlijke ploeg te beschikken, een pioeg, bijkans gelijkwaardig aan die van A. S. C., maar die bjj dezen kamp niets te winnen of te verliezen had, en derhalve tegen de in het nauw zittende roodzwarten in het zand moest bijten. De voorhoede beschikt over knappe schutters, pet Schoen en Hoogmoed als uitblinkers. Speciaal in de periode na ,de pauze kwam dit tot uiting. In de halflinie speelde Haverlag, die eerst mfd- en daarna rechtshalf, en tenslotte nog even rechts back was, een buitengewoon goede partij, terwjj, van de backs Van Kaar de "beste was. Keeper De Vries tenslotte heeft zijn doel op goede wijze verdedigd. De leiding van den wedstrijd was bij mr. Van Bisselick in goede handen, al was hij dan ook niet feilloos, wat trouwens op een dergelijk veld, waar hjj zich zoo moeilijk kon ver plaatsen, niet te verwonderen valt. De ploegen waren als volgt samengesteld: A.S. C. Blom, Wamsteker, Josson, Vreeken, Roem, Stephanus, Meyer, De Ruyter, GosITngs, Janssen r. d. Mark. O Colette, Wolff, Schoen, Hoogmoed, Lust, Bakker, Haverlag, De Boer, Van 't Kaar, Rep, De Vrie6. Z. F. C. Na een geljjk opgaand spel met vele buitenspel-overtredingen "krijgt Colette een fraaie kans, als de Leidsche verdedigers elkaar niet begrijpen. Van dichtbij suist de bal echter keihard over de lat En lang zamerhand wordt A. S. C. dan iets sterker. Wanneer Goslings goed doorzet zendt De Ruyter een hard schot in, dat door den Zaanschen doelman wordt gestopt. Weer komt A. S. C. terug. Janssen krügt het leer van Meyer, rent schuin in de richting van het doel, passeert na een kort duej, Van 't Kaar, en geeft met een laag schot aan roodzwart de leiding. 10. Er is dan 12 minuten gespeeld. Van den aftrap neemt Schoen het leer mee, maar juist als hij zal schieten, duikt Josson op en ontneemt hem den bal. Zoo gaat de strijd vrij gelijk op. At èn toe is A. S. C. een tikje sterker, ddooh groot is het verschil toch nog niet. De aan vallen van roodzwart zijn echter gevaarlijker dan die van Schoen c.s., doordat laatst genoemden in het Leidsche backstel een onoverkomelijk struikelblok, vinden. Na 24 minuten schijnt Meyer op doel te willen schie ten. Het schot optaarde evenwel in een voorzet, waaruit Goslings in ongehinderde positie gemakkelijk het tweede doelpunt ter wereld brengt. 20. Z. F. C. komt nu eveil vinnig opzetten. Josson breekt een gevaar lijken aanval van Hoogmoed, en weet, met behulp van Wamsteker en Blom, spoedig het vijandelijk offensief te breken. Wel zendt Schoen van dichtbij nog een hoog schot in, dooh Blom redt keurig. Bij een A. S. C.- aanval bezeert Van der Blom zich dan zoodanig, dan hjj lijdelijk het veld moet verlaten. Maar hoewel met 10 man spelanh, wee: de thuisclub dan strijd op de 'andere hettt te brenflm Een vcjjo schop op het Zaansche doel brengt hevige spanning. Drie- maai wordt de bal ingeschoten, totdat ten slotte Rep vanaf de doellijn redding brengt. Het volgend oogenblik verlaat Van 't Kaar, het veld en juist dan doet A. S. C. een snellen aanval, waarbij Goslings, volgens de Zaan dammers, die heftig protesteerden, in bui tenspelpositie, het leer krijgt toegespeeld en van korten afstand met een keurig schot doelpunt 3—0. In de tweede helft heeft A. S. C. den wind tegen. Of dit van invloed is weten wij niet, maar wèl weten wij, dat Z. F. CL nu veel sterker wordt en het Leidsohe doel gaat bestormen. Haar ploeg sluit nu als 'yen bus. Hoogmoed schiet eerst tegen den paal, dan wordt een praohtschot van hem door Blom tot corner bewerkt Bet regent nu bijkans corners op het A. S. G.- doel. Een enkele uitval brengt geen op luchting meer. De poging wordt in den regel reeds bedwongen door de roodwitte halflinie, waarin Haverlag boven allen uit blinkt Dertien minuten is er gespeeld als Schoen het leer bemachtigt en precies onder de lat kogelt 31. Drie minuten daarna staat Colette volkomen ongedekt. Van rechts krijgt hij het leer toegespeeld een kei en de stand is 32. De span ning is thans zeer groot Zullen de gaste* geljjk maken? Een oogenblik vreezen wjj het want nog altijd zijn aij sterker, maar langzaam, heel langzaam, weten de rood zwarten zich te herstellen. Meyer krijgt een prachtkans, doen wordt vlak voor het doel in den rug geduwd en verliest het leer. Een vrije schop, door Roem genomen, ver oorzaakt een scrimmage voor het Z. F. C.- doel, waarbij Van 't Kaar, staaDde op de doellijn, redding brengt Negentien minu ten voor het einde zet Janssen goed voor, Meyer snelt toe en met een fraaien schuiver brengt hij den stand op 4—2. Nauwelijks heeft Blom dan den aanval van Z. F. C. onderhroken of het is weer Janssen, die het leer opbrengt En ditmaal is het De Ruyter, die den voorzet bennt en De Vries bet nakjjken geeft. 5—2. A. S, 0. speelt nu een gewonen wedstrijd, dooh de gasten geven geen krimp en trach ten tot het allerlaatste den achterstand te verkleinen. Zoo bleef de kamp tot het eind signaal interessant. Bestuursvergadering L.V3, (Vergadering van 6 Fetrr.) De voorzitter opent deze vergadering waarop het bestuur van de Leidsohe Scheidsrechtersvereeniging en de L.V.B.- scheidsrechters-commissie zijn uitgenoodigd en heet de heeren allen welkom. Allereerest rioht hij het woord tot den lieer Guldemond, die geruimen tijd geledon zijn l'-irijarig jubileum als soheidsrechter van den L.V.B. herdacht had. Hij verklaart de omstandigheden waar- door hij eerst nu namens het L.V.B.-be stuur den heer Guldemond kan huldigen en zegt den heer Guldemond te moeten hul digen, niet alleen omdat hij zich als scheids rechter maar ook als bestuurslid van den L.V.B en als secretaris van de L.V.B. scheidsrechterrs-commissie zich zeer ver dienstelijk jegens de L.V.B. heeft gemaakt. Dergelijke medewerkers heeft het be stuur noodig en aan velen kan hij dan ook tot voorbeeld gesteld worden. Het bestuur heeft zich voorgenomen om op de e.v. algemeene vergadering den heer Guldemond voor te stellen tot lid van ver dienste als blijk van waardeering voor het vele dat hij verricht heeft in het belang van den L.V.B. De heer .Guldemond dankt den voorzitter en het bestuur voor deze woorden en hoopt nog vele jaren in het belang van den L.V.B. werkzaam te kunnen zijn. Met de Leidsohe Scheidsrechtersvereeni ging en de scheidsreohterscommiasi© wordt vervolgens besproken het bedanken van een aantal scheidsrechters, leden van eer bij den L.V.B. aangesloten vereeniging. Geen van allen ging met de handeling van dene heersa accoeeri. Allen keurden

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 14