I (Aspirin-Snuif) I neusverkoudheid No. 19911 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 6 Februari Derde Blad, Anno 1925. UIT DE flMSTBEKEN. I voorkomt elke 11 Haarlemmermeer Burger 1. Stand Geboren: Johannes Anthonius, z. v. H. Bakker en A. M. v. "Grieken. Anthonius Jacobus, z. v. A Louter en M. M. v. Kampen. Pieter Jan, z. v. A v. Maas dam en H. Deutekom. Johannes Hubartus, I. v. J. Dikkeboom en D. Kerzaan. 'Lucas, I. y. J. Visser en M. de-Eon. Wilhelmina Anna Maria, d. v. W. J. v. d. Vlagt en A. M. S. Bleuanus. Maria Elisabeth, tf. r. D. Meijer en W. ,C.. Wesselius. Franciscus Karei, z. v. H. Mesman en C. Jansen. Hendrik, z. y. H. den Butter en M. C. Vlugt. ïheodorus Johannes, I. t. Th. Straathof en G. M. J. Kuigrok. rFrederika Anna, d. v. G. y. d. Peet en A. Janssen. Petrus, z. v. C. Ouwer- kerk en M. Overbeek. Pieter,- z. y. J. Eogaard en K. Slinger. Ondertrouwd: M. J. Ggiswjjk, 23 j. en J. G. Jacobs, 27 j. J. Boomhouwer, 22 j. en A. Eoetmer, 20 j. Gehuwd: M. A. Steger, 36 j. en R. de Breuk, 29 j. Th. H. Hnlseboseh, 24 j. en E. S. C. d'Hane, 22 j. Overleden: Margaretha Aalbersberg, 31 j.. gehuwd met Th. J. Wiebes. Berend Jan Timmerman, 76 j., wedn. y. J. W. iSVandscheer. Een zoontje van den a: beider v. N. beging Donderdagmorgen op den Kruisweg alhier de onvoorzichtigheid achter op een passeerenden wagen te klimmen, had 't ongeluk er af te vallen en werd door een anderen voorbijrijdenden wagen overreden. Inwendig gekneusd werd de kleine opge nomen en onder geneeskundige behandeling gesteld. Kaar wij vernemen heeft 't bestuur Van de Ned.-I&rv. Kerk te Hoofddorp be sloten het geheele interieur van het kerk gebouw door schilderen als anderszins een nieuw aanzien te geven. Vooral met het reeds vele jaren uitgesteld schilderwerk, met de uitvoering waarvan men in deze of de volgende maand hoopt te knnnen be ginnen. zal een groote verbetering tot stand werden gebracht. Woensdag werd te Botterdam gear resteerd en naar Hoofddorp overgebracht de 60-jarige A. S., als verdacht van de onlangs bij den nianufacturier J. S., aan den Kruis weg alhier, gepleegde inbraak met diefstal. Katwijk aan Zee. De trawlvisscherij, die roet zulke mooie resultaten begon, le vert de laatste 14 dagen niet veel goeds op. De besommingen in 14 dagen zijn van de meesten f500 h 1600, enkelen van f900 lot f1000. Reden daarvan is in de eerste plaats de concurrentie van de trawlers, die nu ook meevisschen, alsook de stormen der vorige week, die de visscherij veel na deel toegebracht hebben. Met de lagere vi-ch- prijzen dalen ook de haringprijzen. Engeland heeft jog groote voorraden en komt ook met lagere prijzen aan de markt 'c Is te hopen, dat de voorraden voor het nieuwe seizoen .geruimd mogen zijn. As de reeders nn ma3r zoo verstandig zijn hun schepen niet vóór Pinksteren ter haringvangst uit te zen den, dat zou de catastrophe nog grooter maken en zeker oorzaak zijn, dat we a.s. joelt geen hooger prijzen zond® kunnen rekenen; wat met de nog altijd buiten gewone exploitatiekosten een groote ramp zou zijn. Van de trawlvisscherij kwamen Don derdag te Umuiden aan de markt de log gers: KW. 1 met f 391; KW. 71 met f 613 en KW, 97 met f 495 besommÏDg. Dat de IJmuider stoomtrawlerstaking groote financieele nadeelen heeft opgele verd, blijkt wel hieruit, dat in de maand Janoari van het vorige jaar in de Rgks- vischliallen is afgeslagen voor een bedrag van f 1.148.330, en in dezelfde maand van dit jaar, voor de luttele som van f517.092. of wel voor ruim zes maal honderdduizend gulden minder. Rekent men daarvan een winstmarge van 15 pet., dan is er bijna honderdduizend galden winst verloren, die meerendeels voor de middenstanders en ar beiders verloren ging. Ook onze gemeente deelt voor een groot deel in dit verlies, spc-ciaal de visschers en kleinhandelaren. As een feit van bijzondere beUrekenis kunnen wij vermelden, dat het dit jaar 40 jaren geleden is, dat de heer N. Parlevliet, in handelskringen veelal aangt-dnid met de initialen N. P., zich als reeder vestigde. Opgegroeid bij zijn vader, wijlen de heer L. Parlevliet, die ook het ree .leefbedrijf uitoefende, was de kennis daarvan reeds jong tol hem doorgedrongen en hoawel hjj eerst pas na zgn huwelijk zelf tot de reo- derjj overging, was toch reeds lang liet plan gerijpt om, als de gelegenheid zioh voordeed, zelf te gaan reederen. De heer Parlevliet, als eon zeer vooruit strevend man, zag zijn bedrijf dan ook van jaar tot jaar groeien en bloeien. Met een paar bomschuiten, die toon nog aan ons strand konden landen, werd ingezet; deze moesten echter na niet te langen tijd (gevolg ook hier van de cultuur!) plaats maken ^oor het meer gewilde schip, de logger. Begonnen in het betrekkeljk kleine pand aan de straat, die naar zrjn vader genoemd is, moest daarom al spoedig naar ander en beter terrein worden omgezien en als vanzelf was daartoe een plaats aan ons Prins-Hendrik-Kanaal de aangewezene, om dat de haring to IJmuiden aangevoerd werd en per motorboot naar hier gebracht werd. Zco ook werden alle scheeps- en vissctterj- benoodigdheden naar en van IJmuiden per motorschuit vervoerd. Een kantoor met erf en bergplaatsen was daar in korten tijd verrezen en nadat het bedrijf steeds meer uitdijde werd de behoefte aan grooter kantoor en bergplaat sen steeds grooter, zoodat weer moest wor den uitgebreid. Het oude kantoor werd werk en bergplaats en eon nieuw," naar de eischen des tjjds ingericht, werd gebouwd aan de •Var. de Veehtstraat. Hier kwam het bedrijf tot vollen bioeL Een twintigtal schepen ging jaarljks ter horingvisscherij, aan de trawïvisscherj werd mede door een groot aantal deelgenomen. De haringhandel, die grootendeels, wat Katwjk betrof, in handen van»den heer N. P. zat, ging over millioenen tonnen, zoowei wat j vaatwerk als geldsommen betrof. I De heer Parlevliet was altijd de man i van bet initiatief. Waar andere reeders soms den moed lieten zakken, haringhande laren geen afzet kunnen vinden, de heer i N. P., rusteloos arbeidend, hield er den moed in en zocht en vond nieuwe af zetgebieden voor Hollandsch zeebanket. De depressie, door den grooten oorlog ontstaan, moest ook zijn bedrijf ondervin den, maar grooter slag trof hem, toen hj, ruim een jaar geleden, zjn beminde echt- genoote door den dood moest verliezen; Maar nog scaat het oog helder, is de ga:ig vast en tintelend van werklust en werk- krachtig is nog zjn woord en stoere figuur. Bj de herdenking van dit veertig-jarig jubileum, komt ook vanzelf in onze ge dachten het enorme aantal personen, die door den energieken N. P. aan boord aan vaste betrekkingen zjn geholpen en ook I denken we aan de velen, die in verschillende I omstandigheden door hem uit allerlei ellende 1 on nooa geholpen zjn. We hopen dan ook van harte, dat het den heer N. P. nog vele jaren gegeven moge worden om tot zegen van zjn be- drjf, zjn omgeving en voor Katwjk te mogen arbeiden. Lisse. Woensdagavond vergaderde de I afd. Lisse van de Christ.-Hist Dnie. De voorz. ds. p. van Djk, opende deze bijeenkomst met gebed en betreurde het, dat de opkomst der leden steeds minder wordt. Vooral op een avond als deze had spr. beter opkomst verwacht, daar de agenda nog al belangrjk was. vervolgens gaf spr. zjn teleurstelling te kennen over de houding van vjjf leden der Eerste Kamer, inzake het afstemmen van het voorstel „Plaateeijke Keuze". In het hjzonder werden de namen genoemd van de heeren De Vos Van Steenwjk en mr. Verkouteren. Na het lezen der notulen werden dooi den secretaris de verslagen gebracht van de vergaderingen van Kamer- en Stateakring Leiden. De penningmeester deelde mede, dat er een batig saldo was van 183.17. De heeren Van Parjs en Tibboel, die de bescheiden aan een onderzoek onderwier- Sen, verzochten den voorx. den penningm. echarge te verleenen. Vervolgens liet de Secretaris het jaar verslag hooren, waarna men overging tot het behandelen van het concept-Manifest 1925. Bj de eindbeschouwing vraagt de heer Kaak of het wel in de goede richting gaat met al die kerkelj'ke scholen. Lag het, zoo vraagt spr., niet op onzen weg om' een Chr. Nationale scnool te stichten. Van de bestuurstafel werd hem mede- deeling gedaan, dat dit zeer juist is, maar om dit to verkrjgen met de politieke ver houdingen bleek onbereikbaar. Vervolgens werd het pro en oontra be luisterd over het zelfbestuur van Ned. Oost- Indiè. De heer Kaak vraagt, hoe de Christ Hist Urne nu eigenljk staat tegenover de dood straf en den vaocinatie-dwang. De secretaris feest daarop art. 11 en 18 van het program van beginselen, waaruit duideljk blijkt, dat de overheid het recht tot de doodstraf toegekend wordt, Ai dat vaccinatiedwang niet toegepast moet worden als daar bezwaren tegen zjn. Vervolgens wordt de groslijst behandeld. Een 20-tal namen worden uitverkoren en zullen door de afgevaardigden op de groep- vetgaderlng verdedigd worden. Bj de rondvraag vraagt de heer Wanaink of het niet op den weg ligt een3 een spreker uit te noodigen. Verschillende aanwezigen steunden dit voorstel, zoodat daartoe overgegaan zal worden. De heer Wanaink sloot deze bjeenkomst met dankzegging. De commissie tot Wering van school verzuim in deze gemeente benoemde tot voorzitter de heer S. P. Halfschepel en tot secretaris de heer J. C. Zaneveld. Noorilwijk. Bj hel alhier gevestigde correspondentschap voor arbeidsbemiddeling waren in deze week als werkzoekenden in geschreven 107 personen, n.b: timmerman 1, opperlieden 2, schilder 1, grondwerker 1, smid 1, kok 1, losse arbeiders 15, landarbei ders 31 en visschers 5E Noordwijk-Bmnen. Kerkelijk be richt voor Zondag Kei Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 6.30 uur ds. W. W. van Haatten. Nooidwijk aan Zee. Kerkelijk be richt voor Zondag. Ned. Herv. Kerk voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. J. Vermeulen. Ger. Kerk voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. Koers. Oegstgeest. Kerke 1. bericht Ned.-Herv. Gom.Zondagmorgen, te tien uur, in „Irene", ds. Jansen Schoonhoven; 'a avonds, te vjf uur, ook in „Irene", de zelfde. Woensdagavond, te halfacht, Hooge Morschwe'g, Bijbellezing. Rijnsburg. Met het doel de belangen te behartigen van de winkeliers in het al gemeen, en die van de leden in het bijzon- der, is alhier opgericht de winkeliersver- eeniging ^"ooi-uit", waartoe aanvankelijk reeds 23 leden toetraden. i De vereeniging hoopt vooral goed werk te doen, inzake verschillende misstanden betreffende winkelsluiting, wanbetaling enz., terwijl ook in het voornemen ligt, het organiseeren van een winkelweek omstreeks Paschcn. Door de veilingsvereeniging „Flora" alhier werd over het afgeloopen jaar voor ongeveer f 000.000 aan bloemen geveild. Uit het verslag van de Commissie tot wering van schoolverzuim bljkt, dat in 1924 113 kennisgevineen werden ontvangen van den Inspecteur van het Lager Onder wijs, die allen in 1? vergaderingen door de Commissie werden behandeld. In 42 gevallen, was door personen aan een oproep om gehoord te worden, gevolg gegeven. In afwachting van de goedkeuring van de begrooting dezer gemeente, in door Ged. Staten vergunning verleend, tot het doen van de helft der uitgaven op de begroeting voorkomende. Sassenheim. Kerkeljk borich t voor Zondag. Chr.-Gerei. Gem.Kerklnan: te tien nur, en 's nam., te vijf uur, lees dienst. Valkenburg. Kerkeljk herich t Ned.-Herv. Gem. :Zondagmorgen, te tien uur, ds. Hermanides; 's avonds, te half zeven, dezelfde. Zondag 23. Warmond, Burgerlijke Stand maand Januari. Geboren: Maria Carola, D. van J. P. Stuart en J. S. van Leeuwen. Johanna Hcndrika, D. v. W. Vaneveld en J. He Wolf. Jacobus Johannes, Z. v. J. W. Schrijvers en F. M. Cozjn. Johannes Quirinus, Z. v. J. A. van der Zon en J. C. van der-Voort Johannes Walteruc Z. v. Th. M. M. Greven en M. B. Braun. Aida Jcnneke, D. v. A. van Wouwen en A. Demiris. Christianas Cornelia, Z. v. C. van Schie en M. J. van der Geest. Adrians Johanna, D. v. Nic. van Schie en G. P. van der PoeL Theodorus, Z. v. J. Th. van Tongeren en A H. van der Mej. Gerardus Johannes, Z. v. W. A. Sikking en J. M. van der Haas. Gehuwd: Jacobus Joannes Kortekaas 98 j. en Hendrica Elisabeth Sikking 18 j. Overleden: Pieter Ouwehand 4 m. Anna Apolonia v. d. Horst 63 j. Loop der bevolking. Gevestigd: G. v. d. Brink, van Oegstge^t. J. H. v. d. Wel, id. L. A. Roozen en gezin van Den Haag. N. van Dam, van Amsterdam. H. J. Hauer en gezin, id. W. Hoekstra en gez. Rotterdam. Vertrokken; J. Bruinsma n. Leiden. D. Bosman en gezin, n. Rheden, J. van Benten en gezin n. Haarlemmermeer. J. A. Brandes, n. Oss. A. H. Hiilner, n. 's-Gravenhage. L. van der Pol, n. De venter. N. Qualm en gezin (weduwe Koudjs) n. Leiden. B. O. A. M. Roo zen, n. Ludinghausen (D.) A de Jong en gezin, n. Vel sen W. de Wit, n. Stomp- wijk. J- A. M. Bakker, n. 'a-Oraven- hage. W. Lubitz, n. Duitschland. A. Schlichter, d. id. A. J. Verhaff, a. De Steeg. Waasenaar. Gemeenteraad. Woensdagamorgen verg derde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester. Afwezig rijn de heeren: w. P. Gussekloo en L. A. F. Prins. De notulen der vorige vergadering wer den zonder aanmerkingen vastgesteld. Ingekomen stukken: Mededeeling geschiedt o.a. van de goed keuring der raadsbesluiten tot het voer® van een rechtsgeding tot royeering van een hypotheek op het bouwterrein langs den Katwjksohen weg, ondórhandsche aanbeste ding centrale verwarming „De Paauw", vast- Bteiling wegenplan „Dejleroord", het T6r- hoogen van het presentiegeld voor de raads leden. Voor kennisgeving aangenomen. Mededeeling van Gedepn teerde Staten, dat I de beslissing omtrent de goedkeuring der begrooting 13 verdaagd, i Procesverbaal van opneming dar boeken en kas bj den Gemeente-ontvanger en den Kassier van het Gasbedrijf. Alles is in orde bevonden. Verslag der Commissie tot Wering van schoolverzuim. Rekening en begrooting van den Keuringsdienst van Waren. Mededeeling van den Voorzitter, dat door B. en W. het maken van een centrale stoomverwarming i voer de raadzaal In „De Paauw" is opge- dragen aan de firma Deerns Westeringh te 's-Gravenhage, voor f 1787. I Aan den heer C. F. A. Jonkers wordt op diens verzoek ontheffing verleend van het betalen van grondrente voor de Sohoawlaan, omdat deze laan thans eigendom der ge meente is. Aan de Tuinbouwvereeniging „Wassenaar en Omstreken" wordt een sub sidie van f 75 toegestaan in de kosten van een toinbouwonrsus. Ingekomen is een verzoek van doctoren in deze gemeente om honorarium voor het verleenen van eventueele kunsthutp bj ver lossingen van on- en minvermogenden. De voorz. gelooft niet, dat ergens in den lande een regeling bestaat als wordt gewenscht. Wel vindt men doctoren, die voor dergeljke hnlp zjn aangewezen, maar niet uitsluitend daarvoor, ook b.v. voor ongevallen. Hj zegt, dat de nieuwe regeling voor vervan ging van de vroedvrouw in overleg met de aoctore rös gemaakt, zoodat het geen rin heeft uaarop nu terug te komen. B. en W. stellen daarom voor het verzoek af te wjzen. De heeren Th. H. Vogels en D. van Barneveld voelen wel iets voor het ver zoek van de doctoren. De lieer Provo-Kluit is er ook voor en wjst er op, dat in andere gemeenten armendoktere zjn. De heer Mansvelt brengt in het midden, dat dit ook hier het geval is. De heer Deuts is dcor R.-K. en Hervormd Armbestuur als zoodanig aangewezen. De heer Drop vindt het niet goed, dat arme menscheo niet op eventueele hulp kunnen rekenen, en heeft dan het oog op menschen, die niet tot een Kerkgenootschap behooren. De heer Mans- velt, zegt dat voor menschen, als door den heer Drop bedoeld, het Bnrgerl jk Arm bestuur kan zorgen. De heer Versteeg is het eens met het voorstel van B. en W. Hj voelt er niets voor, om al dergeljke ra ten laste van de gemeente te brengen. De heer J. C. Vogels zegt tint de vroed vrouw een apart fondsje maakt waardoor de meDSchen recht hebben op eventueele buip. Hj vindt dit van veel waarde. De voorz. zegt dat hem dit bekend ia, on dat de vroedvrouw heeft medegedeeld, met dit fonds te zullen doorgaan en voor eventueels hulp uit Den Haag te zullen zorg dragen. Het voorste! van B. en W. tot afwjzing van het verzoek wordt met 7 tegen 4 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Drop, Provo-Kluit Van der Kroft en Th. Vogc-ls. Thans is aan de orde een verzoek van de verschillende drankhestrjdingsbonden tot verlaging van het maximum-aantal vergun ningen. B. en W. zjn van oordeel, dat waar hei maximum reeds tweemaal verlaagd is, er loans geen reden voor verlaging bestaat Dienovereenkomstig wordt besloten. Besloten wordt onderhands tot wederop zegging te verhuren aan H. van Dujkeren étn strook grond, groot 50 vierk. M. h fü.50 pa* vierk. M. per jaar. Ingekomen is een beroepschrift van den heer Bentham Sypkens tegen het niet tjdig nemen van een beslissing op zijn aanvraag om ver gunning tot bouwen. De voorz. 3:e',t m de, dat in de laatste vergadering van B. en W. esn beslissing gevallen is, zoodat dit adres voor kennisg ving kan worden aangenomen. Gp een 12-tal verzoeken om te mogen bonwen op grootc-ren afstand van een open baren weg, wordt gunstig beschikt. Vastgesteld wordt een suppïc-toir kohier Hondenbelasting 1924 tot een bedrag van f 166.50. Eenige pensioensgrondslagen van Gemeenteamht?naren worden diarop vastge steld. Op een verzoek van de Bijzondere Lagere Scholen, om voorschot op de ver goeding, krachtens artikel 101 der L. O.-wet, weidt gunstig beschikt In de Commissie voor Onderzoek der Geloofsbrieven worden benoemd tot leden de heeren J. Th. Wouters, J. M. Drop en W. P. Gussekloo en tot plaatsvervan gers C. C. v. d. Kroft H. C. Provo-Kluit en A. Versteeg. Ingekomen is een verzoek van den heer W. A. Konings om ontslag als lid van het Burgerlijk Armbestuur. Wordt verleend met dankzegging voor de bewezen diensten. Bij acclamatie wordt de heer A. L. Rooij- akkers lol zijn opvolger benoemd. Op verzoek van Ged. Staten worden in het in de vorige vergadering genomen be sluit tot het aangaan van een rekening- couranioverecnkoimst met de Bank van Ne- derlandsche Gemeenten enkele bepalingen geschrapt. De begrooting dienst 1924 wordt in ont vangst en uilgaaf voor den gewonen dienst verhoogd met f 3S43.335 en voor den kapi- taatdienst in ontvang niet f 44365.20 in uit gaaf met f 4360. De kapitaaldienst van de begrooting dienst 1926 wordt in ontvang en uitgaaf verhoogd met f 35.116.92. Thans komt weder ter tafel het ontwerp- aigemeene politieverordening. Door de Com missie wordt voorgesteld aan de door Ged. Staten gemaakte bedenkingen tegemoet te komen. Diensvolgens wordt besloten. Aan de orde is vervolgens een voorstel van B. en W. tol verlaging van het tarief der keurloonen. De heffing zal in het ver volg bedragen voor: a. een paard, muildier of rund f5; b. een ezel, muilezel of pink f 3; c. een paard beneden een jaar, een vet kalf of graskalf f 1.50; d. een nuchter kalf, veulen beneden 4 weken, schaap, geit of lam f 0.50e. een varken boven 60 K.G. levend gewicht f 0.75; voor onderzoek van vleesch, bedoeld in artikel 8 der Vleesch- keuringswet per 10 K.G. vleesch of gedeelte daarvan, f 0.15. De Voorzitter zegt, dat dit voorstel in overleg met de stagers is geformuleerd. Het wordt met algemeene stemmen aange nomen, behoudens de goedkeuring van de gemeente Leiden, welke ingevolge de over eenkomst noodig is. Vervolgens komt ter tafel een 4-lal re- questen van ingezetenen om uitbreiding der straatverlichting. De Voorzitter begint met te zeggen, dat een partieele uitbreiding moeilijk is. Daarom hebben B. en W. op dracht gegeven aan den heer Huibers om een schema te maken van de eventueel noodige uitbreiding der verlichting. Hieraan is voldaan en een schema in kaart gebracht. De adviseur vindt het echter gewenscht, dal eerst worde uitgemaakt, aan welke wijze van verlichting de voorkeur wordt ge geven, eleclriciteit of gas. Hij heeft een on derzoek ingesteld en is tot de ervaring ge komen, dat aan electrische verlichting de voorkeur gegeven wordt. Wel is het ge wenscht, op de drukste punten gasverlich ting te laten bestaan. Dit vindt zijn reden hierin, dat bij gasverlichting een grootere bedrijfszekerheid beslaat dan bij electri sche. Daar komt soms storing voor en dan zou er volslagen duisternis zijn Voor toe passing van dit systeem, ook in deze ge meente voelt de Raad veel, zoodat dal zal worden gevolgd. Daarna komt het in kaart gebrachte schema ter tafel. Daarop zijn aangebracht de punten, waar gas of elec- tri3ch zou moeten komen, en de wegen aan gegeven, die hel eerst voor verlichting in aanmerking komen. Daarbij zijn verschil lende wegen, waar verlichting niet zoo di rect noodig is, maar B. en W. zijn van oor deel, dal allereerst en zeker verlichting moet komen op die punten, waar voor ver lichting grondrente wordt betaald. Voorts komen de wegen, lusschen dorp en villaparken ook in aanmerking, met uit zondering echter van die wegen, welke ge legen zijn in wegenplans van eigenaren, die niet hebben bijgedragen in de verlich-' ting. Besloten wordt een begrooting van kosten te maken en die bij den raad in te dienen. Thans is weder aan de orde het uitbrei dingsplan. De Voorzitter zegt, dat B. en W. de in de vorige vergadering voorgestelde wijzigingen terug nemen. Zij vinden het beter het plan nu eerst vast te stelten en daarna de noodige wijzigingen Ier hand 1e nemen. Ook de heer Jochems heeft nog een plan lot wijziging ingediend, met verzoek dit alsnog in hel plan op te nemen, maar ook dil willen B. en W. lol na de vaststel ling aanhouden. De Voorzitter constateert nog even op verzoek van een afwezig raadslid, dal al is de haven ontworpen aan de N.W. zijde van de Zijlwatering ook aan de overzijde evengoed, zoo niet beter gele genheid is om een haven aan te leggen en de gevraagde prijs voor den grond daar Ier RECLAME. Werk-t sterk antiseptisch. Is aangenaam verfrisschend. Prijs 75 ds. 3217 plaatse billijk is. De ingediende bezwaar schriften en de ten aanzien daarvan uitge brachte adviezen worden nogmaals ter tafel gebracht, alsook hel advies der Gezond heidscommissie, dio met die adviezen ac eoord gaat. Het ontwerp wordt daarna vast gesteld, Zooals hel op voorstel van B. en W. is gewijzigd, met algemeene stemmen. Op een verzoekschrift van den h er Wou ters tot Wijziging van de voorwaarden, ge noemd in het wegenplan van het Syndicaat „Nieuw Wassenaar'1 in dien zin, dal de aanleg van wegen en riolecring door hem zelf onder toezicht der gemeente zal worden verricht, wordt gunstig beschikt. Besloten wordt langs het voetpad aan den Schouw- weg eikeboomen te planten. Een 17-tal iep- zike boomen in de Kerkstraat zal worden opgeruimd. Daarvoor in de plaats zulten lindeboomen worden geplant. Op voorstel van den heer Versteeg wordt besloten alle nog in de Langstraat staande boomen te rooien. Vervolgens komt in be handeling een voorstel van den heer Drop om te besluiten aan de voorgenomen pro cedure tegen den heer Knight voorloopig geen gevolg te geven, en om een speciale commissie te benoemen, die in overleg met de wegencommissie den raad adviseert tot het aanleggen van rijwiel-, wandel- en rui terpaden op de verschillende bermen in de gemeente, volgens door haar in te dienen plannen. De Voorzitter leest de hierbij go- voegde toelichting voor, en verklaart, dat hij zich tegen het eerste voorstel kraohtig moet verzetten. Het dient alleen om tc zien uitgemaakt, of de berm bij den heer Knight al of niet openbare weg is. De heer Drop zegt, dat de heer Knight bereid is, om den geheelen berm in eigendom af te staan, mits de gemeente zich verbindt, daar geen ruiterpad te maken of te dulden. Waar dit ruiterpad daar allerminst gewenscht is, vraagt hij, waarom men moet procedccrcn. De Voorzitter zegt, dat het gemeentebe stuur zelf diept uit te maken, wat er met bet pad zal gebeuren, niet dc heer Knight. De heer Drop zegt, dat de galgen daar zijn geplaatst om den verkeerstoestand te ver beteren, want de gemeente was in haar plicht te kort gescholen. De heer Wouters vindt, dat het een groot gemeentebelang is, dat wordt uitgemaakt of deze en an dere bermen al of niet openbare weg zijn. De bepalingen in de koopakte voorkomende hebben meermalen aanleiding gegeven tot kwesties. De heer Drop zegt, dat in de vorige vergadering hem niet duidelijk ge bleken is, dat dit geval wordt aangegre pen, om een beslissing uit te lokken. Nu dit blijkt, trekt hij het eerste deel van zijn voorstel in. Met het tweede deel van het voorstel gaan B. en W. accoord. De hee ren Drop en Ruys worden daarop benoemd als leden van die commissie en nemen die benoeming aan. Rondvraag. De heer Provo-Kluit vraagt, of het niet hoog tijd wordt met het watcrleidingplan te beginnen. De Voorzitter zegt, dat daar aan wordt gewerkt. Ook zou de heer Provo- Kluit willen weten, wie het hoofd van ge meentewerken is. De Voorzitter zogt, dat de heer Beijersbergco de Chef is, maar als zoodanig staat onder de bevelen van B. en W. De heer Provo-Kluit vraagt, wie bij reparaties, die noodig zi)n, bevelen kan geven. De Voorzitter zegt, eigenlijk B. en W., maar spoedshalve kan men zich tot den chef van gemeetfi te werken wenden. De hoer Wouters is van mecning, dat er geen goede regeling bestaat. Het- publiek" weet vaak niet, tot wien men zich moet wenden. De Voorzitter is van meening, dat die kwes ties op ,,Dc Paauw" opgelost zullen wor den. üe heer Wouters waagt vervolgens, hoe B. en W. rich de inrichting van ,,de Paauw" hebben gedacht. Hij vreest, dat B. en W. wat huiverig zijn, om eens flink voor den dag te komen en daarom heeft hij rich afgevraagd, of het niet gewenscht zou zijn eoti deskundig architect te raad plegen. De Raad zal het op prijs stellen, wanneer het gebouw behoorlijk wordt in gericht, waardig, maar zonder overbodige luxe. De heer Provo-Kluit is het met den heer Wouters eens; hij wil de tegenwoor dige meubelen verkoopen en alles in stijl mcubileeren. De Voorzitter antwoordt, dat alleen dc raadzaal en de trouwzaal naar zijn mecning behoorlijk moeten worden in gericht, doch had gemeend, dat de rest eenvoudig kon zijn en het aanwezige meu bilair zóu kunnen worden gebruikt. Wat dc raadzaal betreft, zoo vernam hij zijde lings, da.arin zal door enkele vermogende ingezetenen orden voorzien. Voor wat de rest betreft zullen B. en W. met de wen- schen van den raad rekening houden. De heer Ruys dringt nog op verbetering aan van de van Zuijlcn van NijcveUstnrat tus- schen de brug en „Den Deijl". Hierin zal worden voorzien. Het verzoek van N. P. M. Diebcn te Lei den, om op het Molenplein een wasscherij te mogen oprichten, is door het gemeente bestuur geweigerd.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 9