Vleesrtihouwerij en Spekslagerij De Volharding iUFf Reuzenaanbiedtng f 1.50 „DE STAD PARIJS AANBESTEDING bovendien extra gratis 1 K= Kwatta Cacaopoeder Heeren-Mode-Artikelen CAHEN'S MAGAZIJN 257 HAARLEMMERSTRAAT 217 DOOR SAWALITEIT/ ÉN PR'JS 100 Kwatta-Soldaatjes Koopt een doos Kwatta reepen U,drinkt dan GRATIS Cacao. EXTRA VOORDEELIGE AANBIEDINGEN RECHTZAKEN. Groot® Afslag* van Eerste Kwaliteit Varkens vleesch RUNDVLEESGH tegen de bekende prijzen Aanbevelend N. AENMEIJ Betalend Logée. WONIie, „Reinheid" Haarlemmerstraat hoek Donkersteeg ZIE ETALAGE DONKERSTEEG 5 lat zullen we eten Natuurlijk ROOZENDAAL's Prima Inmaak, Oogst 1924 Aanbeviltnd. N. A. ROOZEHDAAL, Janvossensteeg 98 HAAGSCH GERECHTSHOF. Malversaties bij het Leldsche ziekenhuis. Re- en dupliek. Na de pauze was het woord aan den pro cureur-generaal mr. Del Campo voor re pliek. Hij merkte o.a. nog op, dat zich thans wreekt het feit, dat in de geheele instructie êên kant der zaak, en z. i. wel de voornaam ste kant, n.l. de moreele schuld van bekl., niet is onderzocht Op die moreele schuld laat de instructie geen enkel licht vallen. De verdediger heeft nu vele dingen mede gedeeld. die voor spr. geheel nieuw zijn en die hij, waar a-n serieus man als mr. Va» Kuyk ze heeft geuit, niet anders dan voor waar aannemen kan. Op het juridische gedeelte ging hij niet meer in. Wat den zedelijken kant betreft, wees hij er op, dat bekl. aan de ééne aan klacht dat hij tolereerde dat zijn onderge schikten zich verrijkten ten bate van het Rijk, nooit zal kunnen ontkomen. Wat de strafmaat betreft, de eerste rech ter heeft 2'h ]aar opgelegd bij aanneming van de eigen wederrechtelijke bevoordce- ling. Waar spr. dit niet aannam, kwam het spr. bij nadere overweging niet juist voor, In dit geval toch een even zware straf op te leggen. Hij stelde dan ook voog een straf op le leggen gelijk aan de preventieve hech tenis. Ten aanzien van het verzoek om onmid dellijke invrijheidstelling merkte hij op, dal het hol zich nog gcea volledig oordeel heelt kunnen vormen. Wordt echter het verzoek dezen dag ingewilligd, dan loopt bekl. kans later, als het vonnis is gevallen, gevangen genomen le worden. Dit moet in elk geval voorkomen worden en daarmede zal het hof bij zijn beraadslaging over het verzoek tot invrijheidstelling rekening moeien hou den. Na dupliek van den verdediger bega! hei hof zich in raadkamer om over het verzoek le beraadslagen De president deelde daarna mede, dat het gerechtshof het verzoek van den verdediger, om bekl. onmiddellijk in vrijheid ie stellen, had afgewezen. Uitspraak 18 Februari. HAAGSCHE RECHTBANK. De doodgeschoten hospita. Voor deze rechtbank heeft zich, giüjk reeds kort werd gemeld, le verantwoorden gehad B. A. P., medisch sludent te Lisse. 12 November j 1. woonde hij bij de V. le Leiden en schoot er in den tuin wel eens met een buks op kraaien. Op genoemden datum ging hij met de geladen buks naar hoven. Toen hij op de laatste trede was, kwam mej. de V. uit haar kamer en volgens don sludent schrok hij zóó, dat het geweer door een of andere omstandigheid afging. De vrouw werd in den-hals getroffen en is in het ziekenhuis kort daarop overleden. Den haan van het geweer had hij niet be wust overgetrokken, verklaarde hij. Dr. II. te Leiden, die het lijk van mej. De V. onderzocht had, verklaarde dat de kogel in het ruggemerg zat. Het kan zeer goed zijn, dat de vrouw juist de trap wilde af gaan en dus voorovergebogen had geloopen. De echtgenoot van het slachtoffer, De V., verklaarde aanvankelijk geloofd le hebben aan een ongeluk, doch had laler gehoord, dat de sludent nogal vaak uit gekheid het geweer aanlegde op anderen. De officier: Heeft u nooit gemerkt, dat er moeilijkheden waren lussc' en uw vrouw en beklaagde? Getuige: Neen. Mijn vrouw beschouwde de sludenlen, bij ons op kamers, allen als jongens van'liaar. Zij maakten nooit ruzie. Eén sludent verklaarde dat P. op het cogenblik na het vallen van het schol over jufirouw De V. heen boog. Hij zei toen: Vergeef mij, juffrouw, ik wist niet, dat het geweer geladen was. Hij had geluige daar op verteld, dat juffrouw De V. haar tong tegen hem had uitgestoken en dat hij op haar had aangelegd, denkende, dat het ge weer niet geladen was. Later heelt P. zijn mede-sludenlen anders verklaard. Toen zei hij, dat hij geschrokken was en dat daar door waarschijnlijk het geweor was afge gaan. Dit gedraai hebben de studenten hem kwalijk genomen Er is toen over zijn eerste verklaring gesproken met den pension houder. If. de V., zoon van den pensionhouder, had kort vóór het ongeluk P. gesproken. Het geweer stond toen in rust. Het was van zijn vader en geluige achtle het onmogelijk, dat het geweer zou afgaan zonder dat de haan werd overgebracht. Toen het schot ge vallen was, hoorde hij zeggen: Lui, ik heb een ongeluk gehad, ik heb mevrouw gcscho- len. De oflicier wees er op, dat de veroordee ling van beklaagde slaat of valt met de ver klaring van den student, die op de plaats van het ongeval, direct nadat dit plaats had, aanwezig was. Dezen getuige had bekl. gezegd, dat hij lïad'aangelegd op mej. De V. en dal-zij haar long uilslak. Deze verkla ring wordt bevestigd door de omstandighe den-. Do mede-studenten schreven aan bekl. een brief met de mededeeïing, dat zij na zijn draaiende houding niet meer met hem wensehien samen te wonen. Bekl. is toen in dat huis niet meer gekomen. Spr. had het ruiterlijk gevonden, als P. direct de waarheid had gezegd en vond het feit van zeer ernsligen aard. Ook in verband met do weinig sympathieke houding van beklaagde luidde de eisch 1 maand hechtenis. Pe verdediger, mr. W. J. 0. Haltink, uit Almelo, wees er op, dat het hier een droevig ongeluk gold, begaan door een zeer oppas- sendèn jongen, wiens gedrag zoo gunstig is als men zelden bij een sludent aantreft. Feitelijk is hij een braaf student, bezield met hoogeri ernst. Op het oogenbkk, dat P. zeide, dat hij aangelegd had op mej. De V., verkeerde hij" in groote opwinding. Later heeft hij dit ook herroepc-n, IIoc zou dit ook kur.nen gebeurd zijn? De afstand, waarop mej. De V: van bekl. stond, was slechts 30 c.M. Z. i. is dit aanleggen geenszins bewe zen. .Voor hel geval do rechtbank bekl. schuldig mocht achten, hoopte hij, dat bekl. een voorwaardelijke slraf zou krijgen. Voor dc Haagsche rechtbank heelt voorts terecht gestaan J. v. Z„ landbouwer te Al- phen a. d. Rijn, wegens verduistering van hout, dat hij had verkocht hoewel hij het slechts onder zijn beheer fyad. De eigenaar had het opgeslagen in de weide van De K. De officier wees er op, dat beklaagde niet bereid was de schade te vergoeden aan den eigenaar van het hout, dat hij naar zijn beweren verkocht zou hebben omdat hij dacht dat er niemand meer om zou komen. Beklaagde schijnt dus wel opzettelijk zich ten nadeele van den eigenaar te hebben be voordeeld. Eisch: 14 dagen gevangenisstraf. Verder stonden terecht Th. v. d. B. en J. If., werklieden le 's-Gravenhage, ter zake van geweldpleging. Met nog eenige andere personen waren zij oenigo maandch gele den naar Leidschendam getogen, om te ver hinderen, dat werklieden, die waren aange nomen op het bouwwerk van „De Bijen- kor!" te 's-Gravenhage, waar staking was het station daar zouden binnen gaan. Zij waren voorzien van een gummistok en een pioertendoeder en waren dus niet van plan, do werkwilligen alleen met rede lot andere gedachten te brengen. Daartoe hebben rij zich dan ook niet bepaald. Toen de werk willigen zich niet lieten overreden, sloegen de beklaagden er op los, zelfs zóó hard, dat een der slachlolfers bewusteloos werd. Ds officier noemde dit misdrijf één van de ergste in verband met de openbare órd». Tot nu toe waarborgt onze wet de vrijheid Vnor ieder, Ie werken waar men wil. Bij deze beklaagden, leden van een „knokploeg", is hoos opzei in het spel ge weest. De oflicier eischic O maanden tegen ieder der beklaagden. De verdedigers wezen ojl den invloed, dien oen looneonflict op de kalmte en de ge moedelijkheid van de betrokkenen heeft. Zi; zijri medegesleépt door een soort kudde geest. aio zich over de stakers had vaardig gemaakt. Do verdediger van II., mr. Kodërilseh, uit Rotterdam, achtte de mishandeling door H., niet bewezen, daar in de groote verwarring, die bij het gevecht heerschle, vergissing in personen zeer wel mogelijk is. Er was hier siechls de verklaring van één geluige, die nog niet zeker van zijn zaak seheen-!e zijn. Op de publieke tribune werd gefloten. KANTONGERECHT TE LEIDEN. In do zitting van Woensdagmiddag- wer den alsnog do volgende zaken behandeld: Hierna werd opgeroepen J. S. N., te Veur, ter zake van overtreding van de Arbeidswet. Beklaagde was verschenen, maar de voorzitter van den Baad van Arbeid, do heer Goslinga, die wel op de zilting was ge weest, had deze verlaten. Hij kon niet lan ger wachten, had hij tegen derden gezegd, wat blijkbaar dc Kantonrechter niet geheel behoorlijk vond. De zaak werd nu uitgeslelfl, ovenals die van een viertal andere zaken, waarin de lieer Goslinga ook als geluige moest optreden. F. J. de B., chauffeur le Leiderdorp, moest terecht staan wegens het in gevaar brengen van het verkeer, doordat hij in Leiden op dc Breestraat te snel met een auto heelt gereden, nl. 10 K.K. Beklaagde was niet verschenen. Nadat als getuigen waren gehoord de agenten Tennissen en Slot, eischlte de Ambtenaar f 20, subs. 10 dagen. G. P. V., boterhandelaar, te Zoeferwoude, had eveneens met een vierwielig motor rijtuig onder de gemeente Leiden harder ge reden dan mocht, waardoor hij een wielrij der, Z. Bink, aldaar had aangereden, waar voor B. een schadevergoeding van f 9 vroeg, welk bedrag beklaagde niet wenschte tc be talen. Getuige A. van' der Berg, die een en ander had aangezien, demonstreerde do schuld, van beklaagde, evenals ook J. D. v. d. Bos. die in do nabijheid was geweest. De Kantonrechter concludeerde uit deze verklaringen, dat beklaagde veel le snel heeft gereden. Hierna werden nog twee getuigen 1 dé charge gehoord, eerstens de kruidenier C. M. Meyer, die vanuit zijn winkel aan den Ileerensinge! de zaak had aangezien en meende, dat beklaagde geen schuld had. In gelijken geest getuigde A. Kromvoort, uit Zoetcrwoude, die met beklaagde in de auto had gezeten en die meende, dat de schuld bij den wielrijder lag. Do Ambtenaar hield zich aan de getui gen it charge cn cischtc met toewijzing van de schadevergoeding ad 19, een geldboete van f 5, subs, dagen. C. Gmelkhandelaar, te Zoetcrwoude, was gedagvaard wegens hel met oen melk- hrik aanrijden van een motorrijtuig op vier wielen, loebehoorende aan den heer J. Vlas veld. Beklaagde erkende het feit, doch hij was niet in de gelegenheid geweest uit te wijken, wat na getuigenverhoorook do Ambtenaar aannam, die daarom vrijspraak vroeg. P. S., te Leiden, die volgens het proces- verhaal op den weg van Zoeterwoudo naar Stompwijk niet had uitgeweken, toen hem een motorvoertuig wilde passeeren en daar toe signalen had gegeven, wilde dit ook niet erkennen. Alsgetuigen werden,gehoord A. Ruis en do gebroeders Loclier, uit Leiden, die verklaarden, dat beklaagden wel had kunnen uitwijken. Eisch f 5 of 3 dagen. J. do H., chauffeur le Leiden, had, zon der vergunning van B. en W. met zijn au tobus op den Stationsweg een standplaats ingenomen.-Eisch f 5 of 3 dagen. G. W., chauffeur van do autobus Stads verkeer alhier, moest voor hetzelfde feit ter- recht staan. Deze zou voor het Luxor theater aan den stationsweg met zijn auto een standplaats hebben ingenomen. Beklaagde ontkende. Hij had daar pas- sagiere opgenomen, wat de agenten echter anders vertelden. Eisch f 5 of 3 dagen. Tegen J. de II., eveneens chauffeur te Leiden, die voor hetzelfde feit terecht moest staan, werd f 10 of 10 dagen gecischt. P. G. Heb!., een worklooze jonge man, had zonder vergunning van B. en W. mu ziek op straat gemaakt door met een harmo nica langs do huizen te spelen. De man deed het om iets to verdienen. Onderstouning kreeg hij ook niet. Eisch f 0.50 of 1 dag. D. A., to Leiden, had met een rijwiel bij avond gereden zonder dat het voertuig voorzien was van een helder brandend licht. Eisch f 3 of 3 dagen. J. L., vrouw van N. de W., reizend koop vrouw had in Noordwijk gevent zonder ver gunning. Eisch f 1 of 1 d^g. Bcklaagdo zeide het al jaren tc hebbcni gedaan en nu eerst te zijn bekeurd. J. v. d. V., landbouwer te Noordwijker- ■hout, had zonder vergunning van B. en W. een houten gebouw (bollenschuur) gemaakt Beklaagde had liet niet geweten, do timmer, man zou voor alles zorgen en had-het ver zuimd. Eisch f 2 of 2 dagen. G. Gzn., to Leiderdorp, had iemand in zijn dienst zijnde na den daarvoor wette lijk vastgestelde tijd werk laten verrichten; het althans niet verhinderd, dat het ge schied was. Volgens verklaring van beklaagde had do arbeid slechts bestaan in het verzetten van een stuk hout. Eisch f 2-subs. 2 dagen. M. L. en W. L., twee jongens uit Rijns burg, hadden to Noordwijk wilgentwijgen afgesneden, met het doel deze tc doen trek ken eu wanneer do katjes er uit te voov- sehijh kwamen te verkoopen. De Ambtenaar had dit nog onder stroo- pcrij laten doorgaan, doch eigenlijk was het diefstal, zeide do Kantonrechter. Eisch ie der f 2 of 2 dagen. O. Bk, los werkman to Leiden, had mot een rijwiel op do klinkerbestraling gereden Eisch f 2 of 2 dagen. Uitspraak over twee weken. FAILLISSEMENTEN. Geëindigd door verbindend worden van eenige uitdeelingslijst: A. W. van der Kley to Wassenaar. Uilkees ring 15.497 pel'. Tli. Bolzen lo Wassenaar. Uitkccring 4 pet. D. Nieuwenburg to Lelden. Uilkecring nb bil. J, B. Goddijn te Leiden. Uilkeering 13 pet, -0- 3010a Carbonade 60 et. p. p. 1 Fricandeau Magere Lappen. 70et. p. p. Mager Spek Filet75 et. p. p. Vette Lappen 75 et. p. p. 50 et. p. p. 40 et. p. p. Vet Spek Rauwe Reuzel Rauw Rundvet 45 ct. p. p* 60 ct. p. p. 60 ct. p. p. Dame, die haar man in een Ziekenhuis wenscht te be zoeken vraagt voor 1 A 2 •weken opname in beschaaide familie als betalend Logée Brieven met prijsopgave aan H. COKIVELIUS J.W. Friso- straat 14. Utrecht. 3256 Gepensionneerd ambtenaar zonder kinderen zoekt tegen 1 Mei, in den omtrek van Wassenaar of Voorschoten, een hnurprjjs3C0 ii 350 Gulden per jaar. Brieven onder No. 3016a, Bureau van dit Blad. Op Dinsdag 24 Februari 1925 te 11 uur v.m. zullen BURGEMEESTER en WET HOUDERS van Leiden op het Raadhuis aldaar aan besteden (Bestek No. 9) Het leggen van een Rioleering in den Haagweg vanaf de Da C'ostnstraat lot aan het Gnlgewatcr (met één teekening). Bestek en teekening liggen ter inzage en overname op het Bureau van Gemeente werken op eiken werkdag de besteding voorafgaande en z(jn aldaar, zoolang de voor raad Btrekt, per stel k 11.50 verkrijgbaar (franco per post 11.60) Postrekening 82684. Aanwijzing in loco op Dinsdag 17 Februari 1925 te 11 uur v.m. 3229 Yrouwendouche y. zindelijke vrouwen C. F. SCHNEIDER. Den Haag, Wagenstr. 118. LEIDEN, Steenschuur 1. 8927 Müfl Alle Inzenders van minsten9 ontvangen behalve de fraaie cadeaux volgens cadeaulijst verkrijgbaar kwaliteit OLANDA CACAO ven r PER KILO r dus bij 25© soldaatjes, behalve cadeau, exlra iVa Ko. Cacao waarde f 3.7S enz. Er is geen concurrentie die „Kwatta" kan verslaan. seo 3920 Overhemden met stijf boord, prachtige dessins met één boord I 2.40, f 2.0O met twee boorden f 2.60, f 2.80 Prima Crêpe Overhemden met slap boord 322QT f 3.40, I 3.00 Prima Flanel tfvcrhcmdeii .1 2.00 Slappe lieer en-Ho eden f 1.10, i 1.00, f 2.80 Uecrcn-Slobkonseu f 1.40, f 1.00, f 2.40 Restanten linnen en giimm£-boorden 15 en 20 et. Slappe dnbbele boorden25 cent Wollen Sokken, zwart en gekleurd f 1.20 De bekende Intenvoven-Sokken, er bestaan geen sterker Sokken f 0.05, f 1.10, f 1.25 Hecren-Zakdoekeu 19, 22, 20, 20 cent Prachtige zijden Pochets f 0.00, f 1.30, f 1.60 Heeren-Sportriemcn72 cent n Gebl. Heerenboonenp. p. 22 ct I Uitgewogen Spinazie Gebl. Snijboonen 22 ct (Nieuwenhuizen) p. p. 22 ct Gcbl. Andijvie 15 ct Prima Doperwten (Nieuwbn- Gez. Snijboonen 18 ct I huizen) per kilo-blik 55 ct Brus.eljch Lof 14 ct. p. p., Zoete Mandarijnen 5 i 10 ct, Zoete Sinaasappelen 4 k 10 ct., Groote Citroenen 5 5 10 ct., Dadels 15 ct. per pond, Fleschjes Vruchten Au-Jus vanaf 40 cent (t.o. Lederhandel N. A. VAN WIJK) 82«»

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 11