Balmasqué - Nut en Vermaak UIT DE OMSTREKEN. RADIO-PROGRAMMA De raad dezer gemeente vergadert mor genavond te 7 uur. Roelofarendsveen. Dinsdagavond werd fn de zaal van den heer Bakker de jaarlijk- iche feestavond gevierd van de wlelrijders- yereeniging „Het stalen Ros". De zaal waa goed gevuld, de leden en verdere genoodlg- den waren trouw opgekomen. Het duo Ver kerk en van Laar vroolijkte den avond op. Waddinsveen. Door de politie alhier ie aangehouden zekere In 't H., wonende alhier die zich te Boskoop had schuldig gemaakt aan diefstal. Onze gemeente is over het jaar 1988 een bedrag verschuldigd van f 1287,86, als bijdrage in de kosten van de R, H. B. 8, te Gouda. Het bestuur van de Chr. M. U. L. 0.- achool alhier, ie voornemens een woning voor het hoofd van die school te bouwen op het terrein gelegen ten oosten van de school, Tot bestuursleden van de pluimvee-, vereeniging werden gekozen de heeren H, I, Jongenburger en G. J. Spruit. De heeren J. van ïol en J. A. Doeleman hebben hun benoeming tot lid van de school commissie aangenomen. Voor de Rechtbank te Rotterdam stond terecht J. v. N., chauffeur alhier, appellant van een vonnis van den kantonrechter te Gouda, waarbij hij wegen9 overtreding van de motor- en rijwielwet was veroordeeld tot f60 boete, subs. 25 dagen hechtenis, met ontzegging van het recht tot het besturen van een motorrijtuig voor den tijd van 8 maanden. De rechtbank heeft het vonnis vernietigd en opnieuw rechtdoende v. N. veroordeeld tot f 60 boete, subs. 25 dagen hechtenis. RECLAME. Bestel nu uw Costuum, groote verscheiden heid, voor iedere benrs bereikbaar. „ERATO" - OUDE SINGEL 14 - TEL. 889. 3187 Hillegom. De groote zaal en de tribune van „Flora" waren stampvol, toen de Har monie haar concert gal onder leiding van den heer J. D. Schouten, directeur. Het corps spoelde een achttal nummers en de humorist Hellmann, van Leiden, ver maakte de toehoorders. Het laatste stuk werd gespeeld onder leiding van den heer J. van Til Rzn. Het geheel was een goed geslaagde avond. Het ontbreekt dc Harmonie niet aan vrienden, maar wel aan financiën om ver sleten instrumenten te repareeren en te vernieuwen. Daarom werd er een verloting gehouden met twee prijzen: een toom kip pen en eon étui met zilveren lepels. De loten vonden veel aftrek. Katwijk-aan-den-Rijn. 8 Perceelen tuin grond, gelegen op den „Molentuin" werden gisteren in'het openbaar verhuurd. De gebo den prijzen waren hoog, tot ruim 80 ct. per R.R. Gezien dat deze grond lang geen eerste kwaliteit tuingrond is kan men zeil oordee- len. Lisse. De uilslag van het vogelschie ten, gisteren te Lisserdijk gehouden, is: Eerste groep, 1ste vogel: Bout, J. Meiman, te Vijfhuizen; 1ste vleugel, W. v. d. Berg, te Baarn; 2de vleugel, L. Meyland, te Noord- wijkerhout: staart: W. van Beek, te Lisse; vlag, verloot; kop, W. v. d. Berg, te Baarn. 2de vogel: bout, L. Meyland, te Noordwij- kerhout-, 1ste vleugel, L. Meyland, te Noord wijkerhout; 2do vleugel, G. Hoogendijk, te Haarlem; staart, J. Afelman, te Vijfhuizen; vlag. L. Meyland, te Noordwijkerhout: kop, C Clemens, te Lisserdijk. 3de vogel: hout, W. van Beek, te Lisse; lste vlougel, J. G. van Voort, te Noordwij kerhout; 2de vleugel, W. v. d. Berg, te Baarn; staart, G. Hoogendijk, te Haarlem; v'ag, L. Mcvland te Noordwijkerhout; kop, G Hoogendijk, te Haarlem. 4de vogel: bout, G. Hoogendijk, te Haar lem; 1ste vleugel, W v. d. Berg, te Baarn; 2de vleugel, verloot; staart, J. van Leeuwen, Lisserdijk; vlag C. v. d. Zwet, Noordwijker hout; kop, C. Clemens, te Lisserdijk. 5de vogel: bout, C. v. d. Zwet, te Noord wijkerhout; lste vleugel, W. v. d. Berg, te Baarn; 2de vleugel, W. v. d. Berg, te Baarn; staart, J. Bonarius, le Velsen; vlag, J. G. van Noorl, te Noordw.houl, kop, W. v. d. Berg, te Baarn. fide vogel: bout, J. Bonarius, te Velzen; lste vleugel, W. v. d. Berg, te Baarn; 2de vleugel, verloot; staart, G. Hoogendijk, te Haarlem; vlag, L. Meyland, te Noordw.hout; kop, G. Hoogendijk, te Haarlem. lste vogel, 2de groep: bout. J. A. van Leeuwen, lo Lisserdijk; 1ste vleugel, A. v. Oosten, le Lisserdijk; 2de vleugel, A. v. d. Veek, ie Lisserdijk; staart, verloot, vlag, P. v d. Berg, te Noordw.houl; kop, verloot. 2de vogel: bout, S. Wijnhout, te Lisser dijk; lste vleugel, A. Wijnhout, te Lisser dijk; 2de vleugel, verloot: staart, J. de Bruin, te Lisserdijk; vlag, verloot; kop, verloot. 3de vogel: bout, J. A. van Leeuwen, te Lisserdijk. lste vleugel, S. Wijnhout, te Lis serdijk; 2de vleugel, J. de Bruin, tc Lisser dijk; staart, P. v. d. Berg, te Noordw.hout; vlag, A. v. d. Veek, le Lisserdijk; kop, A. Brama, te Noordw.hout. ■tde vogol: bout, A. van Oosten, le Lisser dijk; lste vleugel, P. v. d. Berg, te Noordw. hout. 2de vleugel, W. de Bas, te Lisserdijk; staart, verloot; vlag, verloot; kop, J. A. Leeuwen, le Lisserdijk. 5de vogel: bout, A. v. d. Veek, te Lisser dijk. lste vleugel, dezelfde; 2de vleugel, de zelfde; staart, J. A. van Leeuwen, te Lis serdijk; vlag, A. Brama, te Noordw.hout; kop, A. v. d. Veek, te Lisserdijk. 6de vogel: bout, A. Brama, te Noordw.- fcout; lste vleugel, S. Wijnhout, te Lisser dijk; 2de vleugel, P. v. d. Berg, te Noordw.-- hout; staart, W. de Bas, te Lisserdijk; vlag, verloot; kop, J. de Bruin, te Lisserdijk. In twee groepen werd er deelgenomen door 20 schutters. Ds. 0. S. v. d. Ven alhier staat op een tweetal voor de Chr. Ger. Kerk te. Vlaardtn- gen. Noordwijk-aan-Zee. Successievelijk kan men bemerken, dat het zomerseizoen gaat naderen. Villa's zijn in aanbouw, pensions en hotels worden gerestaureerd, tuinen In orde gebracht, badkoetsjes van en naar den wagenmaker gevoerd, advertenties voor huur en verhuur geplaatst, en gesprekken gevoerd over een komend goed seizoen. We zullen onze besle wenschen geven, en ge- looven ook wel, dat een ander goed zal worden NoordwijkerhonL In café „Gooi" aan Piet-Gijzenbrug had Woensdag de aange kondigde verkooping bij afslag plaats, ten overstaan van notaris Wagemaker, te Noordwijk. Koopers waren: perc. I en If: Middenstandsvereeniging te Amsterdam, ts zamen voor f 14.200; perc. Ill en IV, de heer J Vallentgoed, te Noordwijk, te zamen voor f 6600; perc. Vde heer H. Geerlings Hzn., to Voorhout, voor f 8400perc. VIde heer F. Dames te Lisse voor f 1200. Op deze verkooping waren o.a. vertegen woordigd, afgevaardigden van de gemeente Voorhout, die-afzonderlijk wilden koopen het „water-tolrecht" aan den 's-Graven- damschenweg. Deze afzonderlijke koop kon niet geschieden. Onder het zeer groot aantal sollici tanten voor ambtenaar ter secretarie alhier, op een jaarwedde van 1500, is o.m. een meester in de rechten. Gisteravond werd huiszoeking gedaan bij een ingezetene, alhier, die verdacht werd van het geven van gelegenheid voor een „geheime branderij". Er werd echter niets ontdekt. Rijnsburg. De opening van de nationale bloemententoonstelling alhier, welke ge houden wordt op 10, 11, 12 en 13 Februari a.s., zal Dinsdag a.s. des middags te 2 uur plaats vinden. -Voor enkele soorten is de laatste dagen minder vraag en de prijzen zijn weinig ver schillend met de vorige mededeeling. Salva- lor Rose raakt op, de laatste gaan voor f 6.80, Cramoisie Brillant f 4.60f 6.20, Gris de Lin f4.50—14.80, Gele Prins f5.70-f 5.80, Thee roos 16.70f7.40, William Copland 17.40 f 7.60, Prosperity I 5.70t 6. Couronne d'or f5.60—f6.70, La Reine 13.40—f3.80, Tho mas Moore f 4.70-15,20, Barligon tot f 11.10. In bestuursvergadering der Vcilingver- ecniging „Bloemenlust" zijn thans de func ties verdeelt als volgt: A. den Heijer, voor - zitter; R. W. den Burg, secretaris, B. van Delft Az., penningmeester, terwijl de heer G. Vos voor de bediening van het afmijntoeslal zorg draagt en de heer J, Soeteman opsteker blijft. De heer Jac. van den Eijkel zal voor de regeling voor de veiling blijven zorg dra gen, terwijl de heer E. v. d. Vijver als be - sluurslid optreed. Warmond. In de zaal van hotel „De 7-on" vergaderde gisteravond de Anti Rev. Kiesvereeniging alhier. De voorzitter, de heer M. C. Snijders opende de vergadering met gebed en een kort gezang, wat gevolgd werd door een in leidend woord van den voorzitter. Deze wees hierin op het belangrijke van dit verkiezingsjaar met hel oog op de Anti Rev. partij, waardoor die invloed grooter kan worden, en daarmede hel streven van de A. B„ om God ook in hel Staatsbestuur te erkennen.-kan bevorderd worden. Spreker wekte op, dat ieder daar aan dacht aan had te schenken en zijn krachten aan hal te wijden, waarna hij het woord gaf aan den 9preker van den avond de heer Van Weeren van Sassenheim. Na een korte inleiding zou spreker het dezen avond hebben over het program van actie 1925 van de A. R. partij, meer spe ciaal over de financieele politiek, en de defensie. De zuivere beginselpolitiek van de A. R. berust in hooge mate op den vasten grond slag van Gods woord, doch daarbij komen de. andere vraagstukken, die wel niet direct onder de prinoipioele kunnen gerangschikt worden, doch daarvoor zal spreker de reeds genoemde punten, naar voren brengen. In den breede, zeer goed gedocumenteerd, ging spreker daarna de financieele politiek na van Colijn, die, hoe er ook op afgegeven wordt door vriend en vijand moet erkend worden als de eenige juiste oplossing gevon den te hebben. Spreker ging na wat, hoe, en waar bezui- 'nigd was geworden, al zal iedere wijziging oppositie scheppen, iedereen zal dé billijk heid moeten, erkennen, en het voorthollen naar een financieele debacle moest tot eiken prijs voorkomen worden. Ziet men nu weer de plannen en ont werpen, welke door het ministerie zijn in gediend dan zal in de toekomst deze rege ling ons dankbaar stemmen, en alle pogin gen om het werk van Colijn te verkleinen, door de werkelijkheid der leiten falen, want van wat ieder Nederlander kan betalen is de grens Teeds bereikt. Over he tweede punt „dc Defensie" wenschte spreker geen technisch betoog te houden, doch zich te bepalen mede te dee- len hoe of op principieele en niet-princi- pieele gronden dc A. H. partij daar tegen over stond, geheel in tegenstelling van Vrijz. Dem. en Socialisten, die voor natio nale ontwapening waren. De A. R. parlij is voor ontwapening zoo goed als ieder ander doch, en hier ligt het zwaartepunt, dan moet ze internationaal zijn, en dit zal wel tot de idealen blijven behooren, wat zijn oorzaak weer vindt in de mentaliteit van de menschheid, ondanks Volkerenbond e.a. Ten slotte sprak spreker nog een opwek kend woord, wat volgens de convocatie door Ben heer Warnaar zou gesproken zijn, welke echter verhinderd was; om voor alle principieele vraagstukken propaganda te maken, en op te trekken met andere Chris telijke (roepen, om gezamenlijk tegen te f;aan de zwaar dreigende golven van onge- oof en Godsverachting, en sleeds voor oogen te houden, vooral in de verkiezings dagen, dat de partijen, en daarin staat de A, R. partij, die God en godsdienst hoog houdt, vooraan, het beste zorgen zullen voor nooden des volks. De voorzitter dankte daarna den spreker, wien reeds voldoende dank gebracht was door hel aandachtig volgen van zijn lezing, waarna de gelegenheid tot vragen open gesteld werd. De heer Blansjaar stelde spreker verschil lende vragen ook op het gebied der bezuini ging, welke spreker beantwoordde. De heer J. Dekker, meegaande met het betoog van d'en spreker over de defensie, zou, een geregelde propaganda voor inter nationale ontwapening, zeker willen aan bevelen om in de toekomst dat ideaal ver wezenlijkt te krijgeD, wat de spreker ten volle kon beamen, waarna ook andere vra gers aan het woord kwamen, en do verga dering na esn aangename discussie door den voorzitter met een dankwoord voor de opkomst werd gesloten. Gemeenteraad. Voorzitter: burgemeester A, J. Schüt- vink. Tegenwoordig alle leden. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de heer Lujjten, waarnemend secretaris, de notulen voorleest, die wor den goedgekeurd. De voorz. wenscht bij deze eerste ver gadering in dit jaar, de leden en de ge meentenaren alle goeds in gezinnen en zaken, en hoopt, Sat de raad met evenveel ambitie ook dit jaar zijn werkzaamheden zal verrichten. Ingekomen zijn o.m. het goedgekeurde raadsbesluit over den aankoop van drie huizen (voor afbraak), alsook do heffing van 50 opeenten op de Rijksinkomstenbelas ting. Toegestaan is door Ged. Staten, dat, zoolang de begrooting dienst 1925 nog niet is goed gekeurd, al sgeraamd het eerste halfjaar mag worden gebruikt. Door de wed- Bouwman wordt verzocht vergoeding voor de 60 vierk. M. grond, voor haar perceel, afgestaan voor straat, waarop B. en W. adviseeren afwijzend te beschikken. De heer Haverkort bevreemdt het wel, dat men er zoo laat mede komt, ofschoon hij het bil lijk vindt, dat, zoo goéd als liftn anderen, hier vergoeding wordt gegeven. Do heer v. Stijn is van hetzelfde gevoe len, doch hjj wil niet hooger gaan dan den kostprjjs van den grond. Den heer Oudshoorn voert aan, dat het hier niet geldt een verkeersweg, die be stond, doch een nieuwe straat- De voorz. merkt op, dat het stratenplan reeds aanwjjst, dat dit moet afgestaan wor den, en van een bijzonder gevat, zooals de verordening aangeef t, is hier geen sprake. Met 4 tegen 3 stemmen wordt het verzoet afgewezen. Goedgekeurd wordt aan den heer Misker weder het stukje tuingrond le verhuren, doch ais de gemeente het noodig heeft, moet het zonder, vergoeding ffPrden afge staan. De aanvraag van den heer Leenen om een perceeltje, groot 32 R.R., bp zijn grond gelegen, te kunnen huren, wordt venvezen naar de grondcommissie, die op aandringen van den heer Haverkort, do huurders van het vorig jaar voorkeur zal geven. Gebrs. Beugefsdijk zpn bij den raad in beroep gekomen tegen het afwijzend beschik ken van B. en W. voor het bouwen van een bergplaats Ijjj het huis van den heer Vis (Deventer). Bp dc bespreking bleek, dat de raad niet afkeerig is vergunning te verleenen, doch dat een andere teckoning moet worden in geleverd. Ingekomen is de rekening en begrooting van het Hen'. Armbestuur. De rekening met een batig saldo van f1381 en de begrooting vail het eindcijfer van f1525 werden goedgekeurd. ■Het adres van de Alg. Vereeniging tor bestrijding van het alcoholisme werd na een bespreking over het aantal vergunningen, dat gevraagd werd terug te brengen op lager aantal, voor kennisgeving aangeno men. Do raad was van gevoelen, dat de toestand hier niet zoo was, dat het noodig was hiertoe over te gaan, en dat het ver vallen verklaren van een vergunning bn overlijden van een bonder, een onbillijkheid zou zijn tegenover diens eigendom en erven. In de commissie tot wering van school verzuim werden herbenoemd de leden Lee nen, v. Delft en Schoneveld, en in de vaca ture de heer Viersen. In de commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs werden herbenoemd de heeren Breedijk en Burksen. De voorzitter brengt thans het adres in behandeling van K. de Vos en verscheidene anderen, waarin verzocht wordt het geno men besluit van 50 opc. te heffen op de R ifksinkomsten be Lasting in te trekken, daar de vrees geuit wordt, dat daardoor de ka pitaalkrachtigen de gemeente zuUen verlaten om zich elders te vestigen. - De voorz. zegt, dat er blijkbaar- velen zijn, die door dit besluit niet bevredigd zijn, waarom B. en W. met een bemiddelings voorstel komen om het cijfer 50 op 25 terug te brengen. De heer v. Schie geeft als zijn meaning dat onder de nu bevoordeelde lagere in komens er zijn, die het beter kunnen missen dan velen met een fnkomen van f4000, die voor gezins- <>f standszorgen en nitgaven zitten. Spr. bedoelt de vrijgezellen. De heer v. Stijn vindt het wel bezwaar; lijk om op het genomen besluit terug te ko men, vooral daar hij aan het adres niet veel waarde toekent, wijl hem gebleken is dat velen geleekejid hebben zonder te we ten wat er gaande is of verkeerd zijn inge licht. Het nu in bezit van den Bond zijnde staatje van de belastinginspeclie geeft wel een ander licht, doch om van hot principe af le gaan, oordeelt hij niet noodig. Hij kan daarom met het voorstel van B. en W. mee gaan. De heer MolhuizeD, is niet op de vorige vergadering geweest, doch wil niet de mo gelijkheid ontkennen er eveneens te zijn in- geloopen, omdat men toen niet over nu in bezit zijnde gegevens te beschikken had. Spreker hield hierop een uitvoerige alge- meene beschouwing over het belasting hef fen, met tot conclusie, dat Rijksbelasting en die van gemeente in systeem van heffen veel verschillen op grond van het feit dat het Rijk over het geheele Rijk helt, en de gemeenterekening met vestiging, en be houden van zijn speciaal kapitaalkrachtige ingezetenen rekening heelt te houden, en Warmond nog niet alles biedt wat men eischen kan, al is rustig wonen iets wat zeer op prijs te stellen is. Spreker gaat de stijging van de percen tage na, om daarna, het advies te geven op het oude weer terug tc komen. De heer Haverkort, is in eerste instantie niet erg geslicht over het laatste in het adres genoemde, als zouden de raadsleden niet voor de gemeentebelangen opkomen. Dit had men beter achterwege kunnen laten. Dat f 4000 inkomen zwaarder belast zou worden, zooals de heer v. Schie aanvoerde weerlegde spreker, en de heffing noemde hij alleszins rechtvaardig, ook al kon hij thans met 26 opc. waarbij het percentage 3 wordt, genoegen hemen. De heer Heijl wil in geen geval naar het oude terug en zal ook voor 25 opc. stem men, omdat dan een volgend jaar het cijfer 8 nog wel een half percent zal dalen. Den heer v. Stijn verwonderd het dat de heer Molhuizen, die toch eerst erkende er met te kunnen medegaan, dit nu weer ge heel te niet doet. De heer Molhuizen refereert zich aan het reeds geopperde, dat hij er ook ingeloopen kon zijn, omdat toen alle gegevens niet aanwezig waren. De heer Oudshoorn, kan na al het ge hoorde nog zeggen dat hij sinds gisteren, door een ontvangen schrijven ook wel eenige lu9t tot zwenken gevoelt, doch hij zal toch voor het voorstel stemmen. De heer Haverkort, kan de ernst van zoo'n schrijven niet inzien. Hij gelooft eer der dat het niet om die belasting gaat maar meer „jullie zullen het anders doen". Om in de gegeven omstandigheden op de 60 opc. te blijven staan zal hij zeker niet doen. De heer Heijl ziet in deze oppositie niets geen gevaar. Bij elke nieuwigheid, vindt meD die, en overal. Hij ziet er geen onbil lijkheid in anders zou hij de eerste zijn die terugging. De heer Molhuizen zou het nog met 10 opcenten willen probeeren waarna nog lang en breed over percentage enz. werd gediscussieerd, totdat ten slotte het voorstal van B. en W. in stemming werd gebracR en met 5 legen 2 stemmen werd aangeno men, waarbij de heeren Molhuizen en Van Schie tegenstemmera waren. De agenda gaf nog zooveel te verwerken dat men tot besluit kwam. de vergadering op 4 Februari, 's avonds te 7 uur voort te zetten. Waasenaar. Gistermorgen werd alhier ten over staan van notaris Vermeulen van Kr innin gen verkocht een woon- en winkelhuis en twee woonhuizen in de Schoolstraat. De perceelen werden ingezet door J. J. Rem- merswaal op f 8000, f 1200 en f 1600. Zoeterwonde. De Commissie tot We ring van Schoolverzuim koos wederom tot voorzitter de heer J. Schouten en tot secre taris de heer C. P. Paardekooper. Gedurende de maand Januari hadden er 2 geboorten en 6 overlijdens plaats-, er vestigden zich 11 en er vertrokken naar elders 29 personen. Totale vermindering der bevolking 22 personen. De in 1924 gehouden collecte voor de R -K. Universiteit in de parochie van den H. Joannes den Dooper (Zuidbuurt) heeft opgebracht f 305 51. Door do gemeenle-politie is beslag ge legd op een paar mud steenkolen, die ver- moedolijk van diefstal afkomstig zijn en door een paar personen beneden den prijs werden verkocht. VOOR VRIJDAG 6 FEBRUARI. 8.10: Hamburg 392 M.) Theaterkroniek. 10.15;, Amsterdam (2175 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias (Off. Amsterd. tjjd). 11.20: Leipzig (ongev. 400 M.) Mittags- musik. 12.50; Parijs (1780 M. SFR). Concert door het Tzigane-orkest van Radio-Paris. Les Financailles de Suzel Roger Weillar. Ber ceuse Italienne (P. Fauchey). Prelude, cello, (Van Goens). Tambourin Chinois, viool, (C. de Meequita). Lakeé (Delibes), trio van Aider. Manchester (376 M. 2ZY). Orkest en orgelmuziek van The Picadilly Picture Theatre. 1,20; Londen (365 M. 2LO) Tijdsein van Greenwich. Concert: The ,,2LO"-trii en Violet Roberts (tweede sopraan). 8.20: Bournemouth (385 M. 6BM). Educa lional Talk. Cardiff (351 M. 5WA). Telefonie voor de scholen. Manchester (375 M. 2ZY). Het „2ZY"- kwartet. 8.60: Berlijn (330 en 605 M.) 0.3. Fantasie uit de Opera „La Traviata" (Verdi). Maienfest, wals, (H. Mannfred). Birmingham (475 M. 6,T). Lozells Pic ture House Orchestra. Eva Bailes (dra matische voordrachten). Cardiff (351 M 5WA). The Station Trio. Aberdeen (495 M. 2BD). The Wlrelees Sextet. Barrie Watt (sopraan). Glasgow 420 M. 5SC). The Wireless Quartet. 4.20: Louden (365 M. 2LO). Telefonie voor de scholen. 4.30: Amsterdam (2175 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Dias (Off. Amsterd. tjjd). 4.50: Londen (365 M. 2LO). Orgelmuziek van the Shepherds Pavillion. 6.05: Parijs (1780 M. SFR). Uatinfe Lite wire, - - 1 RECLAME. 4 3168 6.20: Brussel (262 M.) Concert, o.a. Air de Marie Magdaleine. Confidences (Wosly). Romance en fa, viool, (Beethoven), An dante, cello, (Van Goens). 5.5Ö; Londen (365 M. 2LO). Kindervers tellingen. 6.20: Berlijn (330 en 505 M.) Causerie. 7.20: LondeD, Chelmsford (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX). Tijdsein van de Big Ben. Weerbericht. Hamburg (392 M.) Concert 7.50: Londen, Chelmsford (365 M. 2LO eH 1600 M. 5XX). The Wireless Symphonie Orchestra, o.a. „Coronation March" (Tchai- kowsky), Ouverture „The Barterad Bride" (Smetana), Concerto voor Piano met Or kest in C. (Beethoven), Suite Symphonie „Scherezade" (Rimsky-Korsakov)'. Bournemouth (3S5 M. 6BM). Instrun mentaal concert. Orkest o.a.: „Romeo and Juliet" (Gounod-Tavan). Concerto in El- Major (Bach). Manchester (375 M. 2ZY). The „2ZY"- Oichestra. Muziek van den componist Pur- cell, o.a.: „King Arthur". 8 uur: Hilversum (1050 M. NSF). Rede voering. Leipzig (ongev. 400 M.) Das Leipzigen Symfonie-Orcbester. 8.35: Brussel 262 M.) Concert, o.a Ouver ture de Tancrède (Rossini), Fantaisie sur les Barbares (Snt. Saens), Hymne du So- leil (Rimsky-Korsakow), J'Avais Rêvé, (Lassen). 9.20: Parijs (1780 M. SFR). Fragmenten uit „Fortunio", Opera Comique. 10.20: Londen, Chelmsford (365 M. 2LO eo 1600 M. 5XX). Voortzetting concert. Or kest: „The Mariage of Figaro" (Mozart), „Les Preludes" (Liszt). SCHEEPSTIJDINGEN. ROTTERDAMSCHE LLOYD. IN8ULINDE, it Febr. van Batavia IL R'dam. 8ITOEBONDO, thuisreis, pass. 3 Febr, Perim. DJEMBER, thuiareis, pass. 4 Febr. Pi- rim. DELI, thuisreis, 4 Febr. van Belawan, BOLLAND—AMERIKA LIJN. VEENDAM, R'dam n. New York, 4 Feb*, van Boulogne. STOOMVAART-MAATSCHAPPIJ „OCEAAN" MEMNON, 3 Febr. van Batavia n. Amst, LAERTES, Liverpool n. Batavia, 4 Febr, van Padang. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. SALAWAT, thuisreis, 4 Febr. van Singly, pore. GEMMA, uitreis, 1 Febr. te Manilla. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN TJIKEMBANG, 3 Febr. von Batavia $4 Chingwangtao. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. RIDDERKERK, thuisreis, 4 Febr. te N«f- gapatam HOLLAND—AUSTRALIË LUN. ARENDSKERK, thuisreis, 4 Febr. vaB Genua. KON. BOLL. LLOYD. ZAANLAND, 2 Febr. van B. Aires B. Amst. ORANIA, uitreis, 6 Febr. te Pernambuod verwacht. KON PAKETVA awci-I- 81BOLGA, an-. 2 Febr. te Soerabaya, ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LUN. ALCYONE, 4 Febr. van Hamburg n. Ant werpen. ALUDRA, thuisreis, S Febr. van Bahi*. ALDABI, uitreis, pass. 3 Febr. Knag Verde. STOOMVAART-MU. „NEDERLAND". MADOERA, 4 Febr. van Bremen te Halt- burg. NEDERL. EN VREEMDE SCHEPEN. 1 Wm. VAN DRIEL Sr., 3 Febr. van Dun- ston te GeDua. YILDUM, 3 Febr. van R'dam te Salerno, BELLATRIX, 3 Febr. van B. Aires te Con ception. LOPPERSUM, Port Gentil n. ChristiaU- sund, pass. 3 Febr. Las PalmaB. DURAZZO, Napels n. Hamburg, pass. S Febr. Gibraltar. KEILEHAVEN, Febr. van Limasol K, Hull. SIRRAH, 3 Febr. van Montevideo te B. AireB. STAD ZAANDAM, 8 Febr. van Decido S. R'dam. RECLAME. Kloven in de handen, eczeem, dauwworm en alle jeukende huidkwalen worden spoedig bedwongen door Foster's Zall.-lndprdaad een probaat geneesmiddel. Per tube f 1.3H9 FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: J. Blom, metselaar te Aarlanderveetf, Dorpsstraat 37. R.c. Mr. A. S. Rueb. Cur, Mr. J. Eskens te Alpben. H. Bos, kleermaker te Alphen aan den Rijn, Jan van Nieuwenhuyzenstraat 18, R-C. Mr (j Mde Kuyper. Cnr. Mr. A. Korven te Alphen a.s. Rijn. Geëindigd door verbindend worden eenige uitdeclingslijst: J. van der Wolf to Boskoop. Uitkeerln# *3*.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6