H. P. H. KEEREWEER, RECLAME. hei b®&k&fö verdwijnt de on aangename smaak in den mond direct door gebruik van de verfrisschende WYBSÜT TftBLETTEM Grootc doozcn 65 Cts I A llfiiiniiiii 3119 boeren H. van Andel, D. Mulder, H. v. d. Vegte en J. H. de Waal Malefijt. Om ruim acht uur heropende de voorzitter de vergadering en werd de behandeling tan punt 2 van het stembusprogram voort gezet. De heeren Maris, ds. Van Grieken, A rue- fink. v. d. Meer, Bakker en Van 't Hofi voerden nog het woord. De heer Colijn beantwoordde de sprekers en meende, dat het niet mogelijk is, nog piooien in de salarisregeling ten bate van het platteland glad te strijken, mits er geen nieuwe lasten door worden opgelegd. Aan den heer Gorter zei spr., dat óa regeering zeer zeker gemeenten, die buitelt huu schuld in moeilijkheden verkeeren, be hoort te helpen, maar met de uiterste voor- Jtichligheid, opdat radicale gemeenteraden niet de gelegenheid krijgen, met Rijksgeld op royale wijze allerlei niet strikt nood zakelijke uitgaven te doen. De voorzitter deelde mee, dat het G. (i ach kon vereenigen met de redactie van den heer Schouten. Met algemeene stemmen aanvaardde de vergadering deze wijziging. Ten slotte kwam aan de orde punt 3, luidende: Steun aan alles, wat in het vol- karenverkeer de heerschappij van het recttt kan verzekeren. Zoolang niet eene, die heerschappij bevestigende regeling onder de volken is tot stand gekomen, behoud van onze nationale weermacht in Nederland en in Indië en beslist verzet tegen eenzijdige na tionale ontwapening. Bjj dit punt wil ds. Goslinga lezen: Behoud en bevestiging van de nationale weermacht. De heer Schouten vroeg of de redactie van dit pnnt de utopie der pacifisten niet in het gevljj komt Spr. wilde voorts wijziging van de opeenvolging en eerst lezen: behoud van de weermacht dan verzet tegen ont wapening, eo ten derde: steun aan alles, enz. De heer Colijn vroeg of het Centralen Convent kan goedkeuren, dat het C. C. niet niet essentieel, maar technisch dit artikel wijzigt Aldus goedgekeurd. Vervolgens kwam het program van actie 1922 aan de orde. De voorzitter vestigde er de aandacht op, dat besloten is geen wijzigingen aan te brengen. De eventueel te maken opmer kingen zullen door het C. C. worden over wogen. Verschillende voorstellen, in den beschrij vingsbrief afgedrukt, of te Iaat ingediende voorstellen, werden verdedigd. Verschillen de dezer voorstellen werden gerenvoyeerd naar de A.-R. Kamerclub. Bij justitie sprak jhr. TUias tegen de lijk verbranding. B\j onderwijs werd er op aangedrongen de Onderwijswet ten gunste van het platte land te wijzigen. Op het Convent waren aanwezig 3 mi nisters, 5 Kamerleden, 7 feden centraal comité, 25 afgevaardigden van prov. co- inité's en Kieskringoentraies, 133 afgevaar digden der Sta tone en trales &u 4 vertegen woordigers der A.-R. pers. Een nieuwe politieke organisatie. Naar „De Tel." verneemt, zijn er plan nen in voorbereiding tot oprichting van een Dieuwe partij, welke beoogt een verbinding te vormen tusschen rechts en links en met uitsluiting van de anthitese-gedachte man nen en vrouwen in één verband wil bren gen, die de organische gedachte in onze samenleving wil bevorderen en naar voren brengen. Men bedoelt met deze partij een soort van Nederlandsche centrumpartij te stichten. Reeds zijn verschillende personen, die tot linksche en rechtsche partijen behooren, tot de nieuwe partij toegetreden, en in ver schillende plaatsen van ons Jand wordt de oprichting van afdeelingen voorbereid. Binnenkort wordt in Den Haag de op richtingsvergadering van de nieuwe partij gehouden, waarop o.a. het ontworpen con- cept-beginsciprogram in behandeling zat komen. De fcezuinigingscoamissie-Risk. De heer De Monté Ver Loren, lid van de Tweede Kamer, heeft aan dea Minister van .Waterstaat de volgende vragen gesteld: Is de Minister bereid, ter verduidelijking van de strekking der mededeelingen, ver vat in 's Ministers schrijven aan den Voor zitter der Kamer van 23 Januari 1925, de volgende vragen te beantwoorden: lo. Is het de bedoeling van den Minister tegen te spreken, dat bij het onderhond in November 1923, tusschen den secretaris generaal van ^jn Departement en den alge- meenen secretaris der Bezuiniging;comm:s-ie, hei aanstaande onderzoek door die com missie, niet alleen bij het Departement, maar ook bij het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie is aangekondigd geworden? 2o. Is het de bedoeling van den Minister tegen te spreken, dat de Bezuinigingscom missie, op grond van die aankondiging, het reclii had aan te nemen, dat 's Ministers Departement van haar voornemen, ook ten Opzichte van genoemd Hoofdbestuur, ge- saississeerd was, en dat aan dit feit niet wordt te kort gedaan door de door den Minister vermelde omstandigheid, dat de secretaris-generaal van zijn Departement het niet noodig heeft geacht van deze aan kondiging ten opzichte van het Hoofdbestuur, an den Minister mededeeling te doen, ook niet toen daarna werd overgegaan tot de instelling bij het Hoofdbestuur van een ambtelijke commissie, met een opdracht, velkf in belangrijke mat: mat do d?r Be- zi inig'r.gscomm ssie overeenkomt? 3e. is het de bedoeling van den Minister tegen te spreken, dat de secretaris-gene raal van zijn Departement aan de insp ctaurs eer Bezuiniginseommissie bij den aanvang van hun onderzoek aan het Departement heeft niedegc-deeld, dat van het voorgenomen onderzoek door hem mededeeling was ge daan aan de chefs der afdelingen van het Departement en aan den algemeenen secre taris bij het Hoofdbestuur, gelijk genoemde inspecteurs onmiddellijk (in November 1123) aan den algemeenen secretaris der Bezui nigingscommissie hebben gerapporteerd? Gehuwde ambtenaressen bij de P.t.T. terug. De centrale Bond van P.T.T.-personeel heelt van den directeur-generaal der Pos terijen de mededeeling ontvangen, dat het in de bedoeling ligt, de ontslagen gehuwde ambtenaressen zoo mogelijk op 1 Maart a.s. weer in dienst te nemen. H. M. dc Koningin-Moeder heeft gis teravond in Den Haag het volksconcert bijgewoond van het Residentie-orkest. Bij Kon. besluit is benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw Assoelthan Inboessoelthan Almahfoedl Bi- fadHllahil Malikil Wahab Siradjoelmoelki Amiroedini Wahoewa Patra Mohamad Oes- man Sjah, Sultan van Batjanis, met in gang van 16 Februari, benoemd tot direo- teur van het huis van bewaring te Zutphen N. H. Schuurmai), eervol ontslagen direc teur van bet huis van bewaring te Gronin gen is benoemd tot commissaris van poli tic te Breda en tevens tot commissaris van Rijkspolitie B. H. A. Mijjer, thaDS inspec teur van politie 1ste klasse te Amsterdam. Gisteren is in het Departement van Financiën te 's-Gravenhage de Staatscom missie geïnstalleerd die in opdracht beeft een onderzoek in te stellen naar de wijze, waarop een belasting ware te heffen, druk kende op de ruwe tabak, bestemd tot ver vaardiging van tabaksfabrikaten, met dien verstande, dat de daarvan te verwachten jaarlijksche opbrengst niet kleiner dient te zijn dan de bate, wetke de geldende heffing aan de schatkist oplevert. De Hooge Raad der Nederlanden heeft aan de Tweede Kamer doen toekomen de volgende lijst van aanbeveling van zes can- didaten, ten einde daarop te kunnen acht slaan bij het maken der nominatie voor de vacature vaal een raadsheersplaats, ont staan door de benoeming vain den raads heer dr. A. Fentener van Vlissingen tot vice-president lo. dr. P. Polvliet, raadsheer in het ge rechtshof te 'b Gravcnhage2o. dr. G. Kir berger, raadsheer in het gerechtshof te Amsterdam, voorzitter van den Raad vaji Beroep voor de directe belastingen I, te Amsterdam3o. dr. G. van Slooten Azn., raadsheer in het gerechtshof te VGraven- hage, lid van het Hoog Militair- Gerechts hof te 's-Gravenhage4o. dr. J. Wolter- beek Muller, advocaat en procureur te 'e Gravcnhage, raadsheer-plaatsvervanger in het gerechtshof te 'g-Gravenhage50. dr. J. V. van Dijok, hoogleeraar in de fa culteit der rechtsgeleerdheid aan de ge meentelijke universiteit te Amsterdam0o. dr. R. W. J. O. de Mention Bake, raads heer in het gerechtshof te Arnhem. Zaterdag vergaderde, naar wij in „Het Volk" lezen, het Partijbestuur van de S. D.A.P. Op voorstel van de redactie der „Soc. Gids" werd in de vacature-Heijer- mans de heer J. F. Ankersmit benoemd. Besloten werd o.m., dat door het Partijbe stuur het Congres zal worden verzocht, den heer W. H. Vliegen uit te noodigen het voorzitterschap der S.D.A.P. tot aan net Congres 1926 te blijven vervullen, eo hem in afwijking van art. 31 der statuten soachtiging te verleenen buiten Amster dam woonachtig te zijn. Toorts zal het CoDgies worden verzocht, het Partijbe stuur machtiging te verleenen, om het eventueel al of niet benoemen van een twee den hoofdredacteur van „Het Volk" aan te houden, zulkn, omdat het Partijbestuur het ongewenscht acht, dat in deze kwestie op overhaaste wijze wordt voorzien. Aangenomen is het beroep naar de Ned.-Herv. Gem. te Driebergen door ds. P. de Bruyn, te Aalsmeer. Het Studenten-Studiefonds van de Vrije Universiteit heeft een gift van f 1000 ontvangen. De Ned. R.-K. Bond van Slagerspa troons houdt zijn zevende algemeene jaar lijksche vergadering te Bergen op-Zoom. Als bestuurslid werd hei-kozen de heer Lo- kin, uit Rotterdam, «n gekozen werden de heeren Van Mazeland, uit Oss, eo Ebbing, uit Utrecht, Op vragen van het lid van de Tweede Kamer, den heer Braat, betreffende wijzi ging van den Mollen- en Kikvorschenwet 1917, met het oog op te groote bemoeilijking van het vangen van mollen, en vrijlating van den verkoop van mollenvellen, heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw geantwoord: ln het laalst van het vorige jaar is een omvangrijk onderzoek aangevangen ter ver krijging van gegevens, om le beoordeelen, of de bescherming van den mol in dezelfde mate, waarin die nu wordt toegepast, al dan niet behoort te worden voortgezet. Dit on derzoek is nog niet geheel geëindigd. Daar het op de gestelde vragen te geven antwoord nauw verband houdt met den uit slag van dat onderzoek, meent ondergetee- kende goed te doen, zijn antwoord tot na afloop van het onderzoek uit te stellen, De audiëntie van den Minister vari Waterstaat zal Vrijdag 6 Februari niet plaats hebben. GEfêENGD KIEUWS. Gi sterna middag tegen vijf uur heeft op den Rijswijkseheweg een bloe mist uit Wassenaar met zijn vrachtauto aangereden den motorrijder J. A. de K., 22 jaar, wonende Beetsstraat te Den Haag. De laatste schijnt zeer onvoorzichtig te hebben gereden. Hij kreeg een lichte her senschudding en eenige verwon dingen. De G.G.B. bracht hem naar het ziekenhuis. De burgemeester van Vrou wepolder, de heer J. Lauwerse, ia door het op-hol-slaan van een paard uit c«n wagen gevallen en vrij ernstig gewond naar zijn woning overgebracht. Een vijftig jeugdige arbeid- sters, hoofdzakelijk meisjes, werkzaam op Heem ai, te Hengelo, hebben gisteren het werk neergelegd, om een verschil van 30 cents per week voor de hoogstbetaalden in geval van ziekte. De weekinkomene in de af dee ling, waarin gestaakt wordt, variee- ren van f 10 voor meisjes van 14 jaar tot een maximum van ongeveer f 20. De N. V. de Koninklijke Stoom weverij te Nijverdal besloot tot de oprich ting van een Stoomspinnerij, op het terrein, liggende tegenover de bestaande Konink lijke Stoombleekerij. Eenige perceelen zijn voor dit doel aldaar aangekocht. Voortaan zal de Kon. Stoomweverij zichzelve van de garens kunnen voorzien en is het niet meer noodzakelijk, dat deze van de buiten- landsche markt worden betrokken. Van zeer groote beteekenis is deze maatregel ook voor de gemeente, daar de werkgele genheid aanzienlijk verruimd wordt. Te Voorst is, in de buurt schap Empe, de kapitale boerderij van H. Barmentloo totaal door brand verwoest. Acht stuks rundvee kwamen in de vlammen om. De geheele inboedel ging verloren. Alles was verzekerd. Nu de winter geen ijs brengt, is dit voor de schaatsenfabrikanten in Friesland een groote tegenslag. Zij blijven ritten met groote voorraden. Een der groot ste, firma De Buijter, te Bolsward, heeft .daarom aan het grootste deel vam haar per soneel ontslag aangezegd. De laatste stormen hebben een belangrijke verandering gebracht aan het strand te Schiermonnikoog. De zand bank, waaromheen de stroom trok, is thans zoo ver ten Westen opgeschoven, dat de puilt reeds bij den vuurtoren ligt. De geul zelf is nu zeer nauw geworden en daardoor gaat een vliegende stroom, deze is echter thans te -keeren. en wanneer menschelijke hulp de natuur komt helpen, zal het af slaan der duinen tot het verleden gaan behooren. Dat dit afslaan veel te beieekenen heeft, kaïn reeds hieruit blijken, dat de tennis baan van hef Strandhotel, waarop in het laatst van September nog gespeeld werd, nu reeds geheel door de zee verzwolgen is en bovendien daar juist achter ongeveer 10 meter vast duin. Gevaar voor particuliere gebouwen is er nietalleen de vuurtoren, waarin dit jaar pas een kostbare eleetrische installatie ia aangebracht, loopt binnenkort gevaar, evenals de woningen der hchtwachtere. Wel is op het eiland nog een tweede vuurtoren, waarop het licht zou kunnen worden overgebracht, maar deze toren ver keert in zulk een bouwvalligen toestand, dat het Rijk hier voor zeer belangrijke on kosten zou komen te staan. Gelukkig gaat nu de Rijkswaterstaat in grijpen. Deze week nam de Ingenieur van den Rijkswaterstaat den toestand op en nu zal de goul afgedamd worden zoodat de stroom geen vat meer op de duinen heeft. De zandbank, die dan aan het strand aansluit, is ongeveer 300 meter breed, zoo dat bedriegen de teek enen niet, Schier monnikoog reeds dezen Zomer het bekende breede strand terug heeft. („Msbde.") B ij d e c e n t r a l e w e r k v e r s c h af- fing te Jipsinghuizen rijn ongeveer 35d arbeiders, werkzaam in het Weenderveld, die Vrijdag jJ. hebben gestaakt-, door den Minister ontslagen. „En denk erom", zei de huis heer tegen den huurder, dien hij juist had opgezegd, „dat u het huis verlaat in den zelfden toestand, waarin u het gevonden hebt." Maar hij vond, dat zijn huurder dit wat al te letterlijk opvatte, toen hij 's avonds in zijn courant de volgende advertentie op merkte: „Gevraagd circa 5000 kakkerlakken en ander huiselijk gedierte, ten einde het pand van den lieer P. in de S.-slraat in d'enzelf- den staat te verlaten, als waarin ik het betrok." S BUITENLANDSCH GEMENGD. Omtrent het restaurantbedrijf van het Engelsche Lagerhuis deelt de „Hotelhou der'- mede: Tijdens de zittingsperiodes worden ge middeld per week circa 1500 diners, 1200 lunches en 2000 porties thee geserveerd. Een diner kost 3/6 a 7/6, maar er kan na tuurlijk ook a la carte gegeten worden. Er wordt streng de hand aan gehouden om slechts vleesch te serveeren van dieren, die in Engeland gefokt zijn. De keuze van wijnen, die op de wijn kaart voorkomen, is met groote kennis van zaken geschied, niettemin zijn de prijzen lager gohouden dan in de hotels. Er zijn drie groote eetzalen voor de leden van het Parlement, bovendien rookkamers en bars Se laatstgenoemde rijn ook toegankelijk voor niet-leden, doch zij moeten door leden geïntroduceerd zijn. Ook bestaat er eon eet zaal voor de dames,die, zooals men weet nu ook haar intrede in het Engelsche Parle ment hebben gedaan. De twee wordt ge woonlijk op het terras gebruikt. De bediening en het keukenpersoneel bestaat uit 120 personen. Het restaurant bedrijf, dat vóór den oorlog een regeerings- Subsidie kreeg, bedruipt zich thans zelf en heeft het laatste jaar reeds winst opgele verd. In een hol bij Benhams in den Ameri- kaauschen staat Virginia zijn 800 skeletten gevonden. Men veronderstelt, dat het het overschot is van een Engelsche kolonie, welke indertijd door Indianen is uitge moord. De Engelsche kolonisten landden in Juli 1587 op het eiland Roanoki aan de kust van Virginia. Hun leider, John White, was de eerste gouverneur van deze nederzet ting. Hij keerde naar Engeland terug c n nieuwe schepen kolonisten te halen, maar toen hij in 1500 terugkwam, vond hij het Roanoki-eiland verlaten en nooit is er een spoor van de kolonisten teruggevonden. De Bkeletten zijn alle ongeveer -100 jaar oud, zoodat men aanneemt, dat het ge heim van Roanoki thans is opgelost. De Indianen zullen do kolonisten in een hol hebben samengedreven, waar dc laatsten ellendig zijn omgekomen. Te Baden bij Weenen is, 78 jaar oud barones Maria Vetschera overleden, dc moeder van barones Yetschera, die als ge liefde van kroonprins Rudolf met hem den dood is ingegaan. De maand Januari geeft voor Weenen een recordcijfer wat het aantal zelfmoorden en pogingen tot zelfmoord aangaat. 149 menschen in Oostenrijk's hoofdstad heb ben getracht een eind aan hun leven te maken. Gisteren stortte een oefenvliegtuig met een leerling-vlieger van groote hoogte neer en kwam terecht op de Zeppelinhal bij Spandau. De vlieger werd gedood. In een ingestorte grot, ergens in de ber gen van Kentucky, ligt een man levend begraven, en 200 mensphen graven dag en nacht om hem er le-vend uit te krijgen. Het slachtoffer, Floyd Collins, was juist op het punt de grot te verlaten, toen ten gevolge van een kleine aardverschuiving, de wan den instortten en hem den uitgang afgesne den, terwijl een groot blok een van zijn beenen verpletterde. Een nauwe spleet bleef vrij, waardoor genoeg lucht binnen stroomt om Collins voor verstikking te be waren. Maar hij is reeds drie dagen zon der voedsel, en zijn verpletterde been heelt, hem zijn krachten benomen. ITet reddings werk duurt voort. Het Amerikaansche departement van Justitie deelt mede, dat verleden jaar door de agenten der regeering is geconstateerd, dat 332 buitenlandsche schepen zich bezig hielden met het smokkelen van sterken drank, waarvan 307 Britsche. Ook een sport! Uit New-York wordt be richt, dat Harry Herkowitz, ambtenaar bij het le belastingdistrict, heeft medegedeeld, dat sedert de publicatie van de verslagen der inkomstenbelasting een aantal bedrijfs- lieden de betalingen buiten evenredigheid hunner inkomsten hebben verhoogd, ten einde zich te beroemen op hun crediet. An deren werden door ijdelheid bewogen, hun betalingen te verhoogen. SCHEEPSTIJDINGEN. stoomvaart-mij. „nederland". OERAM, 1 Febr. van Batavia n. Z.-Afrika (verbeterde opgaaf). MANOERAN, Amst. n. Sydney N. S. W., pass. 3 Febr. Ouessant. 'MADOERA, 3 Febr. van Bremen naar Hamburg. rotterdamsche lloyd. TERNATE, uitreis, pass. 3 Febr. Oues- eant. KERTOSONO, uitreis, pass. 2 Febr. Perim, PATRIA, uitreis, 3 Febr. van Marseille. stoomvaart-maatschappij „oceaan" ELPENOR, Japan n. R'dam, pass. 3 Febr. Perim. ADRASTUS, 31 Jan. van Dairen n. Amst. kon. west-ind. maildienst BACOHUS, 2 Febr. van Amst. le Ham burg. holland—australië lijn. ARENDSKERK, thuisreis, 2 Febr. le Genua. HOLLAND AFRIKA-LIJN. RIETFONTEIN, thuisreis, 3 Febr. le Mar seille. REGGESTROOM, uitreis, 4 Febr. le Bor deaux verwacht. kon. holl. lloyd. EEMLAND, uitreis, 2 Febr, van Pernam- Uuco. SALLAND, 3 Febr. van R'dam naar B. Aires. MAASLAND, 2 Febr. van R'dam te Ham burg. holland—britsch-indie lijn. SOMMELSDIJK, uitreis, pass. 8 Febr, Rerim, kalcïon-lun. JULIANAPARK, 1 Febr. van Malta nafc£ Piraeus. nederl. en vreemde schepen. RIJN, Bona n. R'dam, pass. 2 FeBfci, Sagres. IJSSEL, 1 Febr. van Barcelona te Va lencia. SGH1E, 1 Febr. van Casablanca te Flume* ALDERAM1N, 1 Febr. van R'dam te Bahffi Blanca. ALGENIB, R'dam n. New York, pass* 8 Febr. Lizard. SEBU, 2 Febr. van Gibraltar n. Casa blanca. NOORD, arr. 2 Febr. te Gibraltar. ALPHARD, 31 Jan. van Montevideo naatf Australië. ZWARTE ZEE, I Febr. van R'dam Jeï Genua. WITTE ZEE, 31 Jan. van Marseille naar Huelva. WIELDRECHT, 1 Febr. van Hamburg n. Zwarte Zee. BARENDRECHT, 2 Febr. van Palma te Sevilla. MOORDRECHT, 1 Febr. van Huelva a, Nantes. RECLAME. aalmarkt 10 tel. 801 MEUBELMAKER - STOFFEERDER. alle reparatien. 9809 RAP^PFOGRAMMA voor donderdag. 5 februari. 8 uur v.m.Hamburg (39-2 M.) Theaterkro- niek. 10.15: Amsterdam (2175 M.J Tijdsein van bet Persbureau Vaz Dias (Off. Amst. tijd) 11.20: Leipzig (ong. 400 M.) Mitt&gsmusik. 11.50: Newcastle (400 M.) Stella Rut-her^ ford (sopraan) en het Tilley'a Restaurant Orchestra. Manchester (375 M. 2ZIJ). Concert door het 2ZIJ-kwartet. 12-50: Parijs (1780 M. SFR). Concert door het Tzigane-orkest van RadioParis, o.a. Fantaisie „Si j'étais Roi" (Adam), Flirt a Monta Carlo (G. Lauweryna), Chanson Napolitaine, viool (d'Ambrosio), Air Gai, cello (d'Hervelois). I.20Londen (365 M. 2LO). Tijdsein van Greenwich, Wekelijksch concert van Gramophoncp laten. 3.20: Cardiff (351 M. 5WA)'. Gramophone- concert. 3.50: Berlijn (330 en 505 M.) Concert, o.a. Flirtation (Rau), Reverie ,Leon Cavallo), Ouverture van de opera „Rübezahl", Be- herscher der Geister (C. M. v. Weber). Birmingham 4.75 M. 5ÏT). The Station Pianoforto Quintet. Leipzig (ongev. 100 M.) Concert van de Hauskapelle. Miinohen (485 M.) Concert. 4.20: Londen (365 M. 2LO). Tijdsein vaai Greenwich. Muziek van het orkest van het Trocadero Restaurant. 4.30: Amsterdam (2175 M.) Tijdsein van het Persbureau Vaz Daas (Off. Amst. tijd) 5.05: Parijs (1780 M. SFR). Concert voor de kinderen. Cardiff (351 M. 5WA). De „Five o'clooka", vocaal en instrumentaal concert). 5.20: Brussel (262 M-) Concert. Hamburg (392 M. Concert, o.a. Boccacio Potpourri (Suppé), Der Mikado (Sulli van), Die lustige Witwe (Léhar). 5.50: Londen (365 M. 2LO). Kindervertel lingen. 6 uur: Berlijn (330 en 505 M.) Causerie. 7.20: Londen, Ghelmsford (365 M. 2LO exf 1600 M. 5 XX). Tijdsein van de Big Ben', Weerbericht. 7.50: Ghelmsford (1600 M. öXX) „The Dream of Gerontius'? (Elgar), met muzi kale illustratie van koor en orkest. Bournemouth (385 M. 6RM). The Wireless Orchestra, o.a. A Persian Garden, Thé Bing Boys on Broadway. Newcastle (400 M. 5NO). Fragmenten uit „Hamlet", The Station Orchestra. Munster (410 M.) Concert, Muziek van Mo zart, Meijerbeer, Schubert en Strauss. 8.15: Hilversum (1050 M. NDF). Hilver-> sumsche Draadlooze Omroep Overbreng ging van het Abonnementsconcert in het Concertgebouw te Amsterdam. 9.20. Parijs (17*0 M SFR). Dansmuziek. Brussel (262 M.) Dansmuziek. 10.20: Londen, Chelmsford (365 M. 2LO en 1G00 M. 5XX). The Savoy Orpheans and Savoy Havana Bands. SPfSST. LAWN-TENNIS. Nederland en dc Davis-beker. Het bestuur van den Nederlandschen Lawntennisbond heeft aan den Amerikaan- schen L. T. B. een brief gezonden ter in-, schrijving voor de wedstrijden om den Da vis-beker, dit jaar le houden. Ons land is op gegeven voor de Europeesche zone. Het is de vierde maal dat Nederland in schrijft voor den Davis Beker. In 1920, de eerste maal het historisch debuut tegen Zuid- Afrika, dat met 3—2 geklopt werd, waarna een papieren overwinning op Canada (de zönes bestonden nog niet) ons land in den eindstrijd tegen Amerika bracht, te Folke stone te speleB. Die wedstrijd werd echter door het bestuur van den N. L. T. B. cadeau gegeven omdat de nationale kampioeu-. schappen voorgingen. Twee jaar achtereen bleven we, voorname lijk daardoor, van den Davis Bekerstrijd verre. In 1923 werd Italië in Noordwijk met 50 geslagen, dank zij ook de kille tempera-, tuur, waaraan de Italianen geen oogenhlik konden wennen. Een maand daarna nam Spanje in een hittegolf in Eastbourne revan^

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 6