Lunchrsom „Selecta" Kort Rapenburg 10 Zaterdag- en Zondagavond STRIJKJE WILLY VAN BEEK, Humorist. SPORT. De Huldiging der Holland-Indië vliegers Begrafenis- Onderneming KEEREWEER CREMATIE, AUTO-TRANSPORT KUNST EN LETTEREN. INGF7ON0FN. RAnjO-PPOGRAMM* VRftGENRUBRIFK. pekel' een onderwerp dat de volle aandacht waard is. Wij twijfelen dan ook niet of de belangstelling zal groot zijn. Was de handel der groenten de vorige week vlug en kreeg men den indruk dat het een opleving van langeren duur zou zijn, gezien mede do hoogere prijzen die onmid- delijk bij die opleving betaald werden, de laatste dagen is het tegendeel weer geble ken. De handel was zelfs zeer mat te noe men. En de prijzen, behoudens een uitzon dering, n.l. voor uien, aanmerkelijk lager. Voor Uien blijft grooten vraag waardoor al tot f 12.40 per 100 K.G. wordt betaald. Gisteravond hield de Hanze, afd. Kat wijk aan den Rijn haar jaarvergadering. Na opening, en lezing der notulen las de se cretaris het jaarverslag waaruit bleek dat bet ledental vorig jaar met 2 verminderd was. Het verslag van den penningmeester was gunstig. In kas was f 89.52. Onder de ingekomen stukken waren verschillende mededeclingen van het Centraal Hanzebu- reau welke uitvoerig werden besproken. Volgdo bestuursverkiezing wegens perio dieke aftreding van de hceren v. Leeuwen, Gaspers en Meyer en wegens bedanken van de heer v. d. Valk. De af tredenden werden herkozen en gekozen werd de heer W. Hoo- ^eveen die van zijn benoeming zal worden in kennis gesteld. Een langdurige bespre king volgde nog over een eventueel te hou den feestavond. Een commissie werd be noemd om deze zaak in voorbereiding te nemen bestaande uit de heeren Caspers, v. Leeuwen en Meijer. Voor de rondvraag weinig zoodat de vergadering dan kon wor den gesloten op de gebruikelijke wijze. Katwijk. Vanwege de gemeentebedrij ven worden voorbereidingen getroffen tot een werk, dat belangrijk^ Verbetering zal brengen in de aflevering van he gas. Bij hoevelen word thans geklaagd over •te weinig druk. Vooral zij, die ver van de fabriek wonen, hebben daarvan vaak groo ten hmder. In hel bijzonder was dat dezen zomer het geval. Vele klachten werden ge uit en de gasfabriek stond machteloos, kon niet afdoend helpen.. Voor het seizoen weder aanbreekt zal dit euvel zijn verholpen. Een zware bui? van 20 c.M. doorsnede zal gelegd worden, vanaf de gasfabriek door de Van der Veglslraat en Tramstraat lot het Politiebureau. Daar zal dekhuis loopen naar de Haven en de Havenstraat volgend eindigen bij het punt, waar Waaigat-Badstraat-Sluisweg samen komen. Op deze buis zal worden verbon den, de Stationsstraat, de Zwanenburgstraat, de Noordstraat (langs fa. v. Tongeren) en Noordeinde. Een spruit van 15 c.M. wijd zal worden gelegd door de Hoogstraat lot den Sluisweg. Verder worden de Badstraat en d<? Sluisweg er op aangesloten bij het Waai gat, en door het Waaigat zelf zal de buis aijn weg vervolgen tot den Boulevard, met een wijdte van 15 c.M. Op den Boulevard wordt de leiding aan de bestaande lèiding aangesloten. Wc'lk een verbetering dit zal brengen kan men. bcgrjjpon als men weet, datf de zwaarste in dit traject aanwezige buis thans 8 cM. is. We mogen met recht ho pen, dat hiermede een eind jal komen aan de groote drukverschillen, die thans be staan en die het gas in miserediet brengen. Tevens worden maatregelen genomen om binnenkort een groot deel van ons Zuide lijk dorpsdeel van waterbuizen le voorzien. 'Binnen afzienbaren lijd zullen daar de slechte waterputten gesloten kunnen wor den en voor allen liet zuivere leidingwater verkrijgbaar zijn. Gezien de veelal slechte kwaliteit van het daar verkregen water, mag deze voorziening noodzakelijk geacht worden. Het aantal wcrkloozcn bedraagt heden: arbeiders 62; grondwerkers 27; kuipers 11; visschers 53; opperlieden 8, en schilders 1. Totaal 162 personen. Katwijk aan Zee. Gisteravond waren elf garnalenbooten aau den afslag. Hoewel ze met windstilte te kampen hadden gehad was de vangst niet van de slechtsten, al wa ren 't in hoofdzaak scharretjes die aan den wal gebracht werden. De besommingen lie pen van f ]5 tot f 40. Als eeiv bijzonderheid vermelden wij het volgende: De elf-jarige Jacob van Duijn wonende in de Mr. D. D. Curtiusstraat -zat op een paard van den stalhouder C. Parlevliet. Op een gegeven oogenblilc viel de jongen van ^et paard, waarna hij nog al kabaal maak te en daarna totaal bewusteloos werd. Bij dr. Bertel binnengedragen kwam hij langzamerhand bij. Zijn gezicht was door den val eenigszins ontveld, doch het won derlijke van alles was, dat bij zich vol strekt niet kon herinneren dat hij op een paard gezeten had. Zulke gevallen zullen toch zeker wel zel den voorkomen. Gisteren had op het bureau van gemeen tewerken de aanbesteding plaats van den gasaanleg voor koken en verwarming in het 'thans in aanbouw zijnde ziekenhuis alhier. De biljetten luiden als volgt: T. van Duijvenbodo Katwijk aan den Rijn f 590; S. P. Burgerhout Katwijk aan Zee f 690; Gebrs. Kuijt-, Katwijk aan Zee f 680; J. Gesiok Katwijk aan Zee f 698. De gunning werd aangehouden. Men is begonnen met het opmeten der nieuw te leggen gasbuis, welke vanaf de gasfabriek naar den Boulevard zal gelegd worden, daar het gebleken is dat in den zomer, wanneer er zoo veel badgasten hier zijn, (en als de voorteekenen niet bedrie gen, komen er dit jaar weer meer dan vo rig jaar) de gastoevoer wegens te weinig druk bij zoo grooto afname niet voldoende is en men tot ingrijpende maatregelen moest joyergaan. Op deze leiding zullen de verschillende te passeeren straten worden aangesloten om zoodoende het geheelc buizennet van meer toevoer te voorzien. Hieruit blijkt wel welk 'een groote afname het gasbedrijf, heeft. Dit la voor zoo'n bedrijf geen slecht teeken. Ook wordt hierdoor dat de bewindvoerders «der gasfabriek er steeds op uit zijn paar ket beter® te etreyeiu- Nooidwijk. Bij het alhier gevestigde correspondentschap voor arbeidsbemiddeling waren gisteren- ingeschoven als weikzoe - kenden 146 personen, waarvan landarbei ders 45, visschers 72, timmerlieden 1, op perlieden 2, stucadoors 1, schilders 6, smid 1, kok 1, huisknecht 1, dienstmeisje 1, losse arbeiders 15. De Gooweg alhier zal een belangrijke verbetering ondergaan ten gerieve van liet verkeer. De scherpe bocht n.l. bij villa „Sandhorst" zal worden weggenomen. Ook de sleenen bank, welke daar staat, zal wor den verplaatst. De weg wordt dan wel mooi breed gemaakt daar. De Sts. Crt. bevat de statuten van de Koninklijke Bloembollenkweekerij en Handel, voorheen P. van der Meer Czoon, alhier. Nooidwijk-Binnen. Kerkelijk bericht voor Zondag. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur ds. v. Haaften, bed. II. Avondmaal; 'ënarn. 5!/a uur idem, dankzegging. Het minderjarig meisje E. A. alhier was ter gelegenheid van de Noord\vijk«:r - houtsche kennis in September 1924, van plan een klein slippertje te maken. Daar dit slippertje echter wat al te lang duurde, werd door den Commissaris van politie alhier haar opsporing gevraagd. Woensdag j.l. werd zij le Haarlem aange houden, en naar haar ouderlijke woning gebracht om van haar kermisfeest wat bij te komen. Dooi; B. "Z. uit Noordwijkcrhout werd alhier aangifte gedaan, dat zijn rijwiel merk „Qruno" is ontvreemd. Gisteren werd door de Harmoniekapel „Crescendo", beschermheer Graai v. Lim burg Stirum een buitengewone feestavond gehouden, in de zaai van Hotel „Royal", al hier. Directeur is de heer G. Verhey. De voorzitter, den heer De Bes, opende de vergadering met een welkomstwoord, en verzocht zioh zooveel mogelijk op te geven als lid, donateur of donalrice om de ver- ec-niging te steunen. Daarna kregen de voordTagers het woord. Er werden twee stukjes voorgedragen, die bij de opening nu niet zoo geheel tot zijn recht kwamen, doch het word heel spoedig verbeterd met de daaropvolgende stukken nun.: lo. Een nieuwe manier van poften, blij spel in 2 bedrijven door D. B. v. Heuven; 2o: Een verstrooide nolaris, blijspel in 1 bedrijf door J. Broekhof!; 3o. Naar de Noordpool, komische voordracht door zes ■hoeren. De uilvoering werd gevolgd door een ge animeerd bal. De muziek van Crescendo begeleidde het geen zeer in den smaak viel. Wij kunnen verzekeren dat alle om 3 uur 's nachts wel gemoed naar huis keerde. Noordwijk aan Zee. Kerkelijk bericht voor Zondag. Geref. Gemeente voorm. 10 u. ds. Koers, nam. 5 uur idem. Ned. Herv. Kerk, voorni. 10 en nam. 5 u., ds. J. Vermeulen. We kunnen thans officieel mededeelen de zuivere opbrengst van den bazaar, welke de vorige week alhier is gehouden ten bate van de Chr. Bewaarschool, f2945. Negen en Iwinlighionderd vijf en veertig gulden. Dat had niemand durven denken. Het is wel een bewijs, dat er veel is gegeven voor dit dool. Het' bestuur wil dan ook van harte alle ge vers en geefsters bedanken', en de verkoop sters eveneens. Oegslgeest. Kerke 1. bericht. Ned.-Iferv. Gem.: Zondagmorgen, le tien uur, in „Irene,'ds. Jansen Schoonhoven. Woensdagavond, te halfacht. Hooge-Morsell- weg, Bijbellezing. Sassenlieim. Kerke 1. bericht. Chr. Gercf. Gem., Kerklaan: Zondagmorgen, te tien, en 's namiddags, te vijf uur, lees- dienst. De zinsnede in het raadavevslag„De burgemeester is locomotief" enz. moet aldus worden gelezen; De heer Spoelman vergelijkt den burgemeester bij de locomo tief en de leden van den raad bij de aan hangwagens. Valkenberg. Kerkel. bericht. Ned.-Herv. Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, ds. Herntanides, Bed. H. A.: 's avonus (e halfzeven, dezelfde. Zondag 21. Voorscholen. In hotel „Deurloo" werd ten bate van de naaischool al hier een gezellige avond georganiseerd door een aantal dames „Het Koortje" alhier. De (lirigente, die den geheelen avond een zware laak had, door behalve de leiding van do zangnummers, ook de verdero programma punten aan te kondigen, opende met een kort welkomstwoord dezen avond en bracht dank aan allen, die belangeloos het koortje in staat hadden gesteld, de zaal aan le klee- den, te versieren en voor verrassingen te zorgen. ■Op verdienstelijke wijze werden allereerst eenige zangnummers ten gchoore gebracht, waarna eenige taarten werden verloot Zoo'n taart wisselde nog al eens van eigenaar, want de gelukkige winnaar was koopman, en zoo'n taart werd direct weer geveild. De kas der naaischool is er wel bij gevaren. Na deze attractie werd o.m. opgevoerd het tooneelstukje „Een vrijage in 1840" van Mevr. Manna de Wijs-Mouton, hetgeen keu rig geschiedde. Vervolgens werden weer eenige liederen gezongen. Een woord van hulde aan de pianiste is hier zeker op zijn plaats. Ook zij had den geheelen avond geen gemakkelijke taak. De zaal was geheel be zet, en het koortje heeft met zijn verloting en verkoop en zijn kijkkamer de Naaischool uitstekend gesteund. Haar pogen is met succes bekroond geworden, het was een ge zellige avond. Aan het slot bracht de presidente van de Naaischool een woord van dank. Kerkelijk bericht. Ned. Herv. Kerk: Zondag voorm. 10 uur ds. H. P. Forlgens, Bediening H, Avondmaal; nam. 5 uur ds. H. f, Fortgena, Wassenaar. Ook hier zal, zooals in zoovele plaatsen in Ned-rland, zoowel als l uiten de grenzen, op 25 Ju:, rui de Jeugd- dag worden herdacht. Dc-s morgens halftlf zal men hier in een w ijningsdicnst, d e gehouden zal worden in liet gebouw van don Ned. Prol. Bond, trach ten de htirlen van oudé en jonge mcnschen samen te brengen, opdat ze gemeenschap pelijk komen te slaan tegenover de verwil dering zoowel op zedelijk ais op maatschap pelijk gebied, in dé huidige wereld. Deze jeugddag moet de snaar in trilling brengen, die een diep religieuzen ondertoon zal schonken aan het groote wereldgebeuren: Kerkel ijk bericht, Neder- landsche Prot. Bond, aldeeling Wassenaar: Zondagmorgen te halfelf. Internat. Jeugddag in samenwerking met den Vrijz, Christ. Jon geren-Bond. Spreker de heer D. Spelberg, uit Leidén. RECLAME. met 2557 De Sportdemonstratle. De regelingscommissie voor de Sport demonstratie, bestaande uit dei iveeren A. E. W. de 'Jong, voor'z', D. J. da Vries, secre. en S. v. d. Kloet, perscommisearis, schrijft ons: Het Nationaal Sportcomité zal naast de aanbieding van huldeblijken aan het drie manschap, dat de Holland-Indiö tocht vol bracht en aan den constructeur van het vliegtuig, den heer A. H. G. Fokker, een sportdemonstratie organiseeren. Deze sportdemonstratie moet zéé grootseb, zóó overweldigend rijn, dat déze niet al leen een bljjvenden indruk nalaat op de gehuldigden, maar ook aan onze landge- nooten toont, dat wij op sportgebied iets tot stand weten te brengen, dat de Regee ring bessffe, dat onze sport zoo'n voor name plaats inneemt, dat steun, daarvan niet aan enkelen, maar aan het gebeele volk ten goede komt. Dat kunnen wij alleen bereiken met aller steun en medewerking zoowel van de bC; sturen van bondeo en vereenigingen ais van de sportbeoefenaars zelve. Zoowel de veteraan als de junior, zoovej beoefenaarsters als beoefenaars moeten aan. het défilé meedoen en zich moeite en op offering willen, getroosten om'de demonstra tie tot een spontane uiting :,;van hulde te maken. poch niet alleen tegenoveronze fand» genooten moet deze demonstratie het beste van het beste zijn; ook tegenover den vre?m- deling moeten wij van ons kunnen ge tuigen. Want wij willen do demonstratie cp de film doen vastleggen om deze <m haar wereldrondreis te doen getuigen, dat wij waardig zijn om in 1928 de internationale sportwereld een prachtig georganiseerde Olympiade te bereiden. Het défilé met de demonstraties zal ver moedelijk plaats hebben cp Zaterdag 25 April, ten hal frier, op „Boutrust" te 's-, Gravenliage. Er zullen pogingen aangewend worden om met goedkoopo extra treinen deelnemers naar Den Haag te vervoeren. IVjj stellen ons voor, dat dit défilé zal omvallen alle takken van sport en dat een 7.0'V groot mogelijk aantal sfortbeoefenaar- sters en «portbeoefenaars in sportcostuum, zoo mogelijk met sporlattributen, en met hun vaandels er aan zal deelnemen om fater door de sporten, die er zich toe zullen leenen, demonstraties te doen houden. Voor kleedgelegenheid en berging vao een en ander zal door onze bemiddeling gezorgd worden. Wq zouden voor iedere sport gaarne de beschikking over een leider, om do wijze, waarop de tak van sport op de meest typische wijze kan medewerken, met ons to overleggc-D. Deze leider regelt dan na bet bovenge noemde overleg, een en ander met de be trokken vereenigingen en beoefenaren van de betrokken sport en vormt dus de ver binding van ons comité. Met het oog op een vergadering tot detaü- bespreking met deze leiders, verzoeken wij U zoo spoedig mogelijk, doch in ieder geval vóór 8 Februari a. s„ dezen persoon te willen opgeven. Wij verzoeken voor de demonstratie in sporlpeiiodieken, en bonds- of vereenigings- organen ons te willen steunen, door het maken van een flinke propaganda. De tijd voor voorbereiding van zóó iets enorms hebben wij hard noodig. Stel dus dit niet uit! Wij nemen gaarne ideeën in overweging om bij een of anderen tak van sport iets typisch te demonstreeren. Het Secretariaat van de Régelingseom- missio is gevestigd: R e gen tess elaan 117, Den Haag. VOETBAL. Huldiging Zilveren Vee tb alcom missie. In September a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de zilveren voetbalwedstrijden te Rotterdam voor de eerste maal werden ge speeld. In verbond met dit jubileum heb ben de heeren H. A. Tromp, D. Hans en M. J. Overcijnder het plan opgevat, de zil veren voetbalcommissie te huldigen. Zij bereidt de vorming voor van een Comité, dat deze huldiging zal organiseeren ter gelegenheid van de wedstrijden in het a.s. najaar., Het programma vaor Februari. Volgens do Sportkroniek luidt het N.V.B.- programma voor Februari, zulks voor wat de ■clubs uit Leiden en omgeving betreft, als Volgt: 1 Februari: Quick—A.S.C.U.V.S.—L.F.C. Siod—Lugdunum; Lugdunum lfll.B.S. Ill L.F.C. II—S.V.V'. 111. 8 Februari- A.S.C.Z.F.C.; Bodegraven Lugdunum; SiodL.F.C.U.V.S.Alphen; Alphen IIII.D.V.S. Ill; Lugdunum II L.F.C. II. 15 Februari: Uniias—A.S.C.; Lugdunuin- Alphen; A.S.C. II—A D O. II, Alphen II— Lugdunum II. 22 Februari: A.S.C.—Feijenoord; Alphen II—V.U.C, II; Lugdunum II—Concordia II. Protestcommissie van den L.V.B. Gisteravond vergaderde de Protest-com missie van den L. V. B. Behandeld werden rijf protesten. Afgewezen werden vjjf pro testen van D. L. V., wedstrijd A. S. S. o— D. L. V. 1 en van U. V. S., wedstrijd D. V. S. 1—U. V. S. 2. Toegewezen werden A. S. C. 3D. L. V. 1 (uits.ag wordt 22), van Lugdunum, wedstrijd Lugdunum 3 Norvicus 1 (uitslag wordt II), en van U. V. S., wedstrijd Norvicus 2U. V. S. 4 (uitslag wordt 12). BILJARTEN. Excelsior—D.O.S. Woendag had, zooals wij reeds meldden, eeu biljart-competitie plaats in bet café „Do Duif', welke bijgewoond werd door talrijke aanwezigen. Er werden elf partijen espceld, waarvan Excelsior een mooi succes oekte en S partijen won, terwijl D.O.S. zich met 3 overwinningen tevredrn moest s.ellen. B. Mastenbroek wist het mooiste gemid delde te 'behalen, n.E 12.50 en J. Scbramma de hoogste serie 45. D.O.S. behaalde daar entegen 8.18, door J. v. d. Berg en Burg- giaaf de hoogste serie 33. Thans is de stand 8—3 in 't voordeel van Excelsior. Om het wereldkampioenschap voor amateurs De revanche-wedstrijd tusschen den am:i- teur-wereldkampioen Corty en onzen land genoot Dommering, die als tweede in den wedstrijd om het kampioenschap, 't recht had den kampioen uit te dagen tot het spelen van,een revanche-partij in de plaats, waar de kampioen woonachtig is, zal to Marseille op 29. 30 en 31 dezer gehouden worden over 1500 caramboles in totaal. SCHERMEN. De interac. wedstrijden. De jaarlijksche intor-academialo gym nastiek-, schrm- en bokswedstrijden, waar aan wordt deelgenomen door Amsterdam, Leiden, Utrecht en Delft zullen dit jaar half Maart te Utrecht worden gehouden. RECLAME. OPGERICHT 1871 AALMARKT 16 t-« TELEF.*861 7797 Vlaamsch Volkstooneel. Het Vlaamsche Volkstooneel komt eenige voorstellingen in Nederland geven van Ma rieke van Nymegen, De Nacht van Het- muth Unger en Advent van August Strindberg. Ook Leiden zal worden bezocht. NIEUWE UITGAVEN. Vau de fa. J. B. Welters, uitgever te Groningen, ontvingen wij: van de Nederl. Laand- en Tuinbouwbibliotheek, onder re dactie van dr. P. v. Hoek, J. Heidema, dr. J. Ritzema Bos, J. Heemstra, dr. H. M. Kroon en dr. H. K. M. v. d. Zande, „Ziekte en beschadigingen der ooftboomen en bes- sensti uiken", door prof. dr. J. Ritzema Bos en T. A. C. Scliroevers, geïllustreerd, deef I en II, gebonden, voor den prjja van f2.50; Catalogus Land- en Tuinbouw-uitgaven. „Langs bloemenpeden". Het derde stukje, met tot van gekleurde en zwarte plaatjes, door T. v. d. Blink en J. Eigenhuis, plaatjes vau C. Jetses, verkrijgbaar voor den prijs van f0.60. Deel III van Dierenvreugde en leed, door L. Dorsman en Jao. v. <i Klei, met illus traties ran H. .Verstjjnen. In den liandef verkrijgbaar voor don prijs van f0.80. Deel III Taal- en Steloefeningen, door Th. Lancée. Ingenaaid voor den prijs van 10.90; gebonden fl.10. Tweede deel Kaart en Kennis. Eenvoudige aardrijkskunde voor de volksschool. Europo, Indië en do werelddeelen, in 23 kaarten, met tekst, door Gilles van Heer en D. Nieuwhof. In don handel verkrijgbaar voor den prijs ran fl.25. (Buiten v<i. .«(woordelijkheid der Redactie). Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. De Poelbrug. (Vereenvoudigde schrijftaal). Uw redakeioneel artikeltje „De Poel brug", voorkomende in Uw Blad van Maandag, heeft mij ten zeerste verbaasd. U zegt o.m. het volgende Men leefde in de mening, dat Rijnland, dat steeds bij dergelijke waterwerken werd geraadpleegd, daarover zegging schap had. Nu kwam bij de onderhande lingen betreffende de Hartebrug weer dezelfde kwestie op het tapijt. Vanwege de gemeente werd nu een nadeT onder zoek ingesteld en men ia tot de konklusie gekomen, dat hoewel de gemeente steeds aan het verlangen van Rijnland heelt -voldaan, in dergelijke zaken daartoe niet is verplicht. Het vet gezette in deze aanhaling is van mij. Lit do aanhaling blijkt m.i. onomsto- telik, dat tot nu toe bij de uitvoering van werken, waarbij ook het waterschap Rijn land belang had, niet enkel advies van dit lichaam werd gevraagd, maar dat het slot van de beraadslagingen en gezanien- liko .overwegingen steeds was, dat Rijnland predomineerde; dat Rijnland bij verschil van mening do knoop doorhakte en zei hoe het gebeuren moest. Nu bij het maken van do Poelbrug was 't bijna weer zoo gegaan. Maar daar ont dekte men, dat Leiden niet verplicht ia het advies van Rijnland te volgen en men gaat nu tot verlaging van do brug over. Gelukkig, zegt Uw vedaksie, beter ten halve gekeerd, dan geheel gedwaald en in een vervolg-schrijven in Uw Blad van Dins dag j.l. rekent U uit, dat de verlaging maar f '200 aan do gemeento zal behoeven te kosteu. Men kan dit met U toejuichen, maar onwillekeurig vraagt men zich af, hoeveel duizenden guldens in het werken doov do gemeente zijn gevoteerd moeten worden om aan do verlangens van Rijn land to voldoen. „Och, ware dc ontdekking dat Leiden niet verplicht is Rijnland te volgen, wat eerder gekomen," vcrzuoht do belastingbetalende burger cn bij vraagt met verbazing hoe het komt, dat het juiste inzicht omtrent bcvoegdhedch en verhou dingen tussellén gemeenten en watersi^hap- pen pas in den laatsten tijd ten stadhuize is doorgdrongen. We hadden toch reeds lang onzo rechtskundige van gemeente- wego en diverso gepromoveerden in de rechten op het stadhuis. Dat dio zich steeds voor liet karretje van Rijnland heb ben laten spannen is toch wel kras en be- sohamend voor hen. JAC. TJALSMA. VOOR ZATERDAG 24 JANUARI. G 60: Hamburg (392 M.) Concert en voon drachten. 10.15: Amsterdam (2175 M.) Tijdsein van het Tcrsburcau Vaz Dias (Officieele Am- stenkimsehc tijd. 11.20: Leipzig (ongev. 400 M.) Concert. 12.50: Parijs (1780 M. SFR) Concert door het Tziganc-Orkcst van Hadio-Paris, o.a, Bonarcs, Intermezzo, A. Berlrand; Arle- quin, cello, Popper; Gavotte du Ballot Bloile, viool, W. Wormscr; Saltarelle, cello, Oudshorn. 3.20: Cal'(lift (351 M. 5WA) Falkman met zijn bioscooporkest. 3.50: Birmingham (4-75 M. BIT) Kinder- .concert. Manchester (475 M. 5IT) Concert van tlhe Piccadilly Picture Theatre. .Aberdeen (495 M. 2BD) The Wireless Öc- tety Bella Redford, sopraan. Glasgow (420 M 5SC) The Wireles» Quartet; Margeret Duncan, sopraan. Berlijn (330 en 605 M.) Concert, o.a. Rheinaufwiirts, marsch, C. Morena; Ouver ture „Dichter und Bauer", Fr. v. Suppé; Die Glocken von Saint Malo, Rimmer; Pot pourri uit de operette „Dreiméderlhaus", Schubert-Borte. 3.55: Hamburg (392 M.) Causerie van Dr. Dr. Funk over" „Techniek". 4.05: Bournemouth (385 M. 6BM) Het „GBM"-Quintet, S. Moual, viool-solo. Newcastle (400 M. 5X0) Ethel Fowtos, sopraan; The Station Septet. 120: Londen (365 M. 2LO) Tijdsein van Greenwich. Concert, The „2LO"-octet, Nor- nian Scott, tweede sopraan. 4 25: Leipzig (ongeveer 400 M.) Causerie, voordrachten. 5.05: Parijs (1780 M. SFR) Concert met medewerking van solisten, o.a. Arlequin et Colombino, F. Thome; piano: Macel Bric- !at, viool, Suite eb re Majeur, Perilhou; Va-»- riations Symphoniques, Boelimann. 5 20: Birmingham (475 M. 5IT) Dame» halfuurtje. 5.50: Londen (365 M. 2LO) Kinderver- tellingen. G uur: Berlijn (330 M. en 505 M.) Cau serie. 7.20: Londen, Chelmsford (365 M. 2LO en 1GOO M. 5XX) Tijdsein van de Big Ben. Weerbericht. 7.50: Ohelmsford (1G00 M. 5XX) geeft hef programma van Manchester: Band-Night, The Besses o' bh' Barn Band, o. a .March „Round the World OwenOuverture ,,Ma- rilana", Wallace; Cornet-solo: „Fairies of the Waters", Saint-Saens; Selection of Ros sini's Wbrks; Xelson Jackson, voordrach ten; Orkesl: Selectie uit „Wagner", H, Round. Londen (365 M. 2L0) Concert, Carmen Hill, mczzo-sopraan. Birmingivsm (476 M. 5IT) Concert, Isabel Tcbbs, sopraanAndrew Shanks, bariton Mary Fisher en Sylvia Taylor, piano-diiot- tislen. 9.20: Parijs (1780 M. SFR) Gala-concert. Brussel (262 M.) Kroniek Selection litte raire. 9150: Berlijn (350 Af. en 505 M.) Dans muziek. 10.20: LoDdon, Chelmford (365 M. 2LO en 1600 M. 5XX) The Savoy Orpheans and the Savoy Havana Hands. LJ., t© L. Het is niet zooal3 gij dacht. P. H., te L. In de bepalingen voor contractanten komt wellicht voor dit geval een regeling voor.Ie dit niet zoo, en i« het ongeval het gevolg van een gebrek van het gehuurde goed, dan kan de huur der vergoeding voor het geleden nadeel eischen. SL K., te K. De beschikkingen sija volgens de wet geoorloofd ee moeten gevoerd worden^

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 7