No. 19898. DONDERDAG 22 JANUARI Anno 1925 Officfeele Kennisgevingen. Het voornaamste nieuws van herten. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADTERIENXIEN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advértèntién, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Ct3-, bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein - Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No, 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT) Voor Leiden per 8 maanden ƒ.2.85, per week ƒ0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd lijn, per week' .0.18. Franco per post 2.36 portokosten. Dtt nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken Vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225, is VRIJDAG ver krijgbaar: SCHELVISCH a f0.20, SCHOL a f 0.26—f 0.30. KOOLVISCH a f 0.18. SCHAR a f0.18fó.20 per pond, HARING a 5 cent per stuk en ZEEUWSCHE MOSSELEN a 5 cent per kilo. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden. 22 Januari 1925 DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat J. Dirkse, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Haarlemmerstr. No. 167. N". C. DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRTJEN. Secretaris. Leiden, 22 Januari 1925. - VERGADERING van den GEMEENTERAAD VAN LEIDEN, op MAANDAG 26 Januari 1925, des namiddags te twee unr. De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van een Stads-genees- Jieer voor het tijdvak 1 Februari 1925 1 Februari 1926. (16) 2o. Benoeming van een Regentes van het Gerof. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. (323 en 4) 3o. Voorsbei tot verhuring van een 2-lail rerbrékfaen in het voormalig Invalidenhuis, aart het Leidsche Politic-Muziekgezel schap. (19) do. Voorstel tot verhuring van de boven verdieping van den Noordelijken vleugel van het gebouw 's-Gravcmofcein, aan de Ver eeniging tot stichting en instandhouding van een Instituut voor Indische Arohaeolo- gie aan de Rijks-Universiteit te Leiden, ge naamd „Instituut Kern." (20) 5o. Voorstel tot openbaren verkoop van eenige op de Stadslimmerwerf aanwezige, bui ben gebruik gestelde voorwerpen en raa- terialen. (2) 6o. Voorstel lot overneming in eigendom en onderhoud bij de gemeente van eenige perceelsg«edee!ten aan de Witte laan en de Roode laan (5) 7o. Voorstel tot overneming iu eigendom en onderhoud bij de gemeente van een strook grond, gelogen iussclien den Hoogen Morscbweg én de rooilijn op het kadastrale perceel gemeente Leiden, Sectie No. 818. (6) 8o. Voorslel lot overneming in eigendom en onderhoud bij de gemeente van eenige strookjes grond, gelegen lusschen de voor tuintjes der op die perceel-en Sectie P nis. 871, 872, 873 en 791 ged.'te stichten wonin gen en de na demping -Van de Zandsloot ter plaatse, te vormen nieuwe weggrens van den Rijnsburgerweg. (7) 9o. Voorslel in zake den verkoop van het ten behoeve van de uitbreiding van liet sta tions-emplacement .ter onteigening aange wezen kadastrale perceel, gemeente Leiden. Sectie L No. 1268. (10) lOo. Voorstel tot overneming in eigendom en onderhoud bij do gemeen le van eenige - perceelen grond in de Waard. (21) Ho. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 23 Mei 1912 (Gem. Blad No. 18) op het Rijden. (22) 12o. Verordening, (ut wijziging van de verordening van 15 Mei 1922 (Rem. Blad No. 38), houdende aanwijzing van de da gen, uren en plaatsen voor het houden van die verschillende markten en van veilingen van ooft. (H) 13o, Voorslel lol wijziging en aanvulling van de op 19/23 Mei 1921 met de gemeente Leimuiden gesloten overeenkomst betref fende de levering van electriciteit in de ge meente Leimuiden door de Stedelijke Elec- triciteilsfabriek te Leiden. (8) 14o. Voorstel in zake het aangaan van een overeenkomst van borgtocht voor daar voor in aanmerking komende rabenplich- tige ambtenaren en hunne plaatsvervan gers, mot da verzeker in ^maatschappij ..Fa tum." (17) 15o- Voorstel: a. tot verkoop aan de Woningbouwver- eeniging „Ons Doel" van oen terrein gele- g:n lusschen ds Pieter de la Courtstraat en de Witte laan; b. tot het aanvaarden van een voorschot uit '8 Rijks kas in verband met de uitvoe ring van een plan der sub a genoemde ver- •aniging tot den bouw van 29 beneden- en 81 bovenwoningen en 2 winkelwoningen; c. tot het verstrekken aan de sub a ge noemde vereeniging van het voorschot sub b bedoeld; d. tot vaststelling van den Jesbelrellen- den begroolingsstaat. (2-11 16o. Voorslel om de Commissie van Be hoor over het Openbaar Slachthuis te machtigen tot het doen vernieuwen van den vloer in de rundcrslachthal van bet Openbaar Slachthuis. (M> 17o. Voorstel lot vaststelling van de bij drage in de kosten van het bijzonder ver volgonderwijs, bedoeld in art. 102 der La ger Onderwijswet 1920, over het jaar 1923. (12) '18o. Voorstel lot hel instellen van beroep bij.de Kroon van dt beslissing van Gedepu teerde Staten, op de beroepen ingesteld door het Bestuur der1 R. K. Tar Jongensscholen onder R. K. Par. Kerkbestuur, legen do Raadsleden van 10 Juni J924. waarbij medewerking werd geweigerd uoor den aanleg eener centrale verwarniingsir.slal- latie in een 4-tal scholen. (13) 19o. Voorstel om Burgemeester en Wet houders te machtigen liet onderwijzend per soneel van het Gymnasium, de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus, de Hoo gere Burgerschool voor Meisjes en de Kweekschool voor Onderwijzers en Onder wijzeressen. met ingang van 1 Januari 1925, -be betalen op den voet van de met in gang vain dien datum ingevoerde resp. in te voeren salarisrogelingen voor het onder wijzend personeel der Rijks Hoogere Bur gerscholen en der Rijks Kweekscholen. (18) 20o. Voorslel om le besluiten dat de be trekking van adjunct-directeur van den Markt- en Havendienst weder zal worden veavuld. (15) 21o. Voorslel in zake hel aangaan van een geldleening, groot f 1.000.000. (23) 22o. Vaststelling vail hot Primitief-Kohier der schoolgelden voor het Middelbaar- en Hooger Onderwijs, dienst 19241925. (3) Tentoonstelling ter herdenking van het zeventigste lnstrnm der Leidsche Hooge- school in het Sted. Mus. De Lakenhal. Z. K. H. de Prins der Nederlanden heeft zich welwillend bereid verklaard het Be schermheerschap dor 'tentoonstelling le aanvaarden. Het bestuur is als volgt samengesteld; Eere-Comité: prof. mr. A. J. Blok, rector- magnificus der Leidsche Hoogesohool; jhr. mr. dr. N. G. de Gijselaaa-, burgemeester van Leiden; E. G. baron Sweerls de Lan- das Wyborgh, Commissaris der Koningin in de Prov. Zuid-Holland; dr. E. Ph. de Vis ser. Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. Tentoonstellingscommissie: Dr. J. G. de Link, privaal-doccnt aan de Leidsche Hoo gesohool. voorzitter; mr. dr. J. C. O vervoor de, archivaris, directeur van Sted. Museum „de Lakenhal", ondervoorzitter; A. Coeri, adjunot-directeur van dit Museum, secreta ris-penningmeester; prof. dr. P. J. Blok, A W. Frentzen, directeur van A. W. SijUiotl's Uilg.-Maalschappij; dr. J. J. de Gelder, con servator van het Universiteitsprenlenkahi- net; prof. dr. J. Huizinga, prof. dr. L. Knap pert, dr. J. E. Kroon, wetensch. assislent Universiteitsbibliotheek; prof. dr. W. Mar tin, directeur van het Mauritsliuis, dir. P. C. Molhuysen, directeur der Kon. Bibliotheek; A. Stoop, assessor 1 Coll. Civ. Acad. Lugd. Bal. -Supr.dr. S. C. Wieder, directeur der Universileilsbibliolheek. Reeds mocht de Commissie, in de eerste plaats van H. M. de Koningin en vervolgens van musea en andere instellingen, ook van particulieren, belangrijke toezeggingen ont vangen, zoodat" te verwachten is, dat de tentoonstelling een zeer belangwekkend beeld zal geven van de geschiedenis van onze oudste Hoogesclvool. Vijfde Volksbijeenkomst. Gisteravond organiseerde de Commissie voor de Volksbijeenkomsten haar vijfden avond in dit seizoen en ook deze mocht zich, evenals de vier voorgaande avonden, wederom in veler belangstelling verheugen. Trouwens, geen wonder, waar de Com missie er steeds op uit is de avonden zoo danig le vullen, dat het gebodene binnen ieders begrip ligt en toch zoo aantrekkelijk mogelijk is gemaakt Gisteravond was de beurt aan de muziek- vcreenigïng „Werkmans Wilskracht" en het dient direct gezegd, de keuzo van de com missie is ook ditmaal een gelukkige ge weest. Het talrijke publiek heeft tol het einde toe genoten; minder prettig deed het echter aan, dat, niettegcnslaande het rookverbod in de zaal, er in de pauze op de gangen zoodanig werd gerookt, dat hierna een blauwe damp in de zaal hing, hetgeen be grijpelijkerwijs zeer hinderlijk was voor de zangeres, die bovendien toch al met een zware yerkoudheid te kampen had. Wij hopen dan ook, dat in den vervolge het rooken, ook op de gangen, zooveel mo gelijk nagelalen zal worden en dit zich uit sluitend tot de koffiekamer beperken zal. Over de uitvoering niets dan lof; de heer Dik verstaat de kunst om te dirigeeren en leidde 't orkest op een prettige, kalme wijze. Van dé nummers vóAr de "pauze kon ons de wals „Uerrcinspaziert" van Zichzrr en Mer.delssohns ouverture ..Ruv Bias" hef meeste bekoren Der Irrrditie getrouw, heette de vice voor zitter. dr. P. van Reuken, bij ontsteltenis van den voorzitter, den heer Van Wavcren, orkest en solo-zangeres met een paar woor den hartelijk welkom. De laatste, mevrouw Jacqueline Lainers Hoogveld, sopraan ie 's-Herlogenhosch, deed de aanwezigen genieten van haar heerlijk stemgeluid. Van haar zang beviel ons het beste: ,,'tWas in de blijde Mei" en „Zonnelied" van Calli. van Hennes. Do heer iT. J. P. van Noorden zorgde voor een goede begeleiding. Mevr. Lamers weiden twéé bouquellcn aangeboden. Hel oTkest liet zich hierna weer van haar beste zijde kennen door hel spelen van een tvreelal vroohjke marschen, waan'an vooral. de tweede „Die Turkisclie Schaarwache" bijzonder in den smaak viel. Dit stuk waar in het aankomen, voorbijgaan cn vertrek ken van een troep soldaten wordt weerge geven, oogstte een geweldig succes, zoodat de heer Dik gedwongen werd gehoor te geven aan het aanhoudend applaus van het publiek, dat om een reprise smeekte. Mevr. Lamers zong hierna op uitnemen de wijze een viertal liederen, waarvan wij „Vroege Vlinderen" en ..Vrijheid" als de beste noemen. Ook de pislon-solo „Op Wacht" van den heer G. Stikkelorum met orkestbegeleiding ontlokte den aanwezigen een dankbaar ap plaus. Plechtstatig en indrukwekkend was ook ouverture „Friedensfeier" van Carl Reinecke die een waarlijk onberispelijke vertolking en uitvoering genoot! Besloten werd met Stenz' ..Manoeuvro- mprsch", voor welk nummer het orkest nog versterkt was met een aanlal trommel slagers, die niet alleen hun trommelvliezen, doch ook de onze danig in beroering brach ten, zoodoende een „machtigen" indruk achterlatende van dezen welgeslaagden avond. Vereeniging van fflathesianen. Voor bovengenoemde Vereeniging liiold gisteravond de heer Swierstra, ingenieur van de Philips-fabrieken "1e Eindhoven, een le zing met film over: „Philips-producten en fabrieken". De voor dit doel uitstekend ge schikte college-zaal van het Nat. Lab., bleek geheel gevuld le zijn. De heer Swierstra begon mei een histo risch overzicht van de ontwikkelings-ge- schiedenis van de algemeene verlichting, in het bizonder die van het electrische gloei - licht, on schelste in prettige en gemakkelijk te volgen beschouwing den concurrentie - slrijd, welken laatstgenoemde le voeren had met het gaslicht en het electrisch booglicht. Eerst de met .gas gevulde lampen brach ten de beslissing en de overwinning van het electrisch gloeilicht. Hierna ging spr. over lot de onlwikke - lings-geschiedenis van do hedëndaagsche, met gas gevulde lampen. Hij begon met de staaldraad van Edisson en liet ons zien hoe deze verbeterd werd door de samenstelling, bereiding en bevesti ging van den gloeidraad. De moeilijkheden, welke hierbij te overwinnen waren, en de resultaten vooral wat betreft het rendement en de sterkte werden door spr. duidelijk naar voren gebracht. Om de verstuiving van den draad le ver minderen (wat grooter rcndcmenl geeft) worden de lampen gevuld met gas. Hierbij deed zich de nieuwe moeilijkheid voor, dat de warmtc-uitstraling zeer veel grooter weril. Ook hiervoor heelt men een oplossing ge vonden en wel door den draad een spiraal vorm on kleinere lengte 1e geven. Na deze inleiding', welke met aandacht werd gevolgd ging spr. over tot de bespreking der door Philips in den handel gebrachte lampen - soorten. Voor dit doel werd een aantal dui delijke beelden geprojecteerd. Ook liad de heer Swierstra eenige lampen in natura bij zich, waarmede hij o.a. bet verschil liet zien lusschen een Arga- en een Argenta-lamp. Achtereenvolgens werden de Albasla- lamp, de spaarlamp, de omschakelbare lamp voor avond- en nachtverlichting, de diverse soorten lampen voor reclame-verlichlingen, de projectie-lampen en vele andere bespro ken. Een uitvoerige beschrijving van al deze lypen zou ons le ver voeren. Spreker ein digde met een oppervlakkige beschouwing over de Philips-Radiolamp en gelijkrjcliler. Alvorens tot de pauze over te gaan, bracht dé voorzitter-van de vereeniging dank aan de lirma Philips en den beer Swierstra voor baar bereidwilligheid, en tevens aan den heer prof. De Haa3 voor de medewerking, door de collegezaal ter beschikking te stellen. In de pauze, welke kort duurde, werden door de firma Philips eenige goed verzorgde reclames uitgegeven, welke een warme ont vangst ten deel vielen. De hierna volgende film gaf ons een dui delijk beeld van de bedrijvigheid en den zwaren arbeid, welke er in de fabrieken plaats beeft. Het was een waardig slot voor deze zeer interessante en leerrijke lezing. Een bizonder krachtig applaus was des sprekers deal en de voorzitter was er vap overtuigd uit naam van alle aanwezigen te spreken toen hij den heer Swierstra dank bracht voor de prettige wijze, waarop hij de Philips-producten en fabrieken in woord en beeld had gebracht. Tot aller verwondering was het reeds elf uur geworden Leidsche Sadio-vereeniging. Gisteravond werd in „De Graanbeurs" een vergadering gehouden van dS Leidsche Rndio-vereeuiging, toegankelijk voor alle Radio-amateurs en liefhebbers, onder voov- iffitcrschap van den "keer I. Snoek, die do matig bezocht? vergadering met een hartelijk woord ran welkom opende. Dat de opkomst niet grooter was, schreef de voorzitter toe aan het teil, dal hedenavond de heer Swierstra voor de Mathesianen een lezing houdt. Spr. zeide, dat do heer Swierstra ook voor deze Vereeniging zal optreden. Verder deelde hij mede, dat alle leden, die eeu radio-toestel bezitten, daarvan aangifte belmoren te doen bij de directie van een post- of telegraatkantoor, om te voorkomen, dat zrj anders in moeilijkheid zouden komen. Nog. betoogde spr., dat het wenschelijk I is, dat de Vereeniging zich aansluit bij een organisatie, die hetzelfdo beoogt als de Leidsche Vereeniging. Reeds zijn door het besluur met enkele organisaties bespre- kir.gen gehouden. De keuze gaat, naar het I bestuur meent, lusschen de Nederlandsche Radio-Unie en de Nederlandsche Vereeniging voor Radio-Telegrafie. I Met de secretarissen dezer organisaties zullen nadere besprekingen worden gebon den, waarna de leden zelf de keuze kunnen doen. j Hierna kwamen nog enkele ingekomen stukken ter tafel, waarover zich eenige gedaeblenwisseling onder de verschillende leden ontspon. Daarna hield de heer H. M. van den Bos, lid der Vereeniging, een zoo populair m?gel(jko lezing over: De afstemming van het ontvangtoestel, 'welke fezing echter voor leeken toch nog niet zoo gemakkelijk te volgen was. Srr. merktn dan ook op, dat het onderwerp in den grond door en door wetenschappelijk is, hoewel er in den tegen- woordigen tijd haast niets meer zoo populair wordt als juist dat zelfde afstemmen van het ontvangtoestel. Een radio-amateur is iemand, die, naar spr. opmerkt, in de gunstige omstandigheden verkeert van te kunnen oogsten, zonder eerst gezaaid te hebben, zoo schreef immers eens dr. Koomans in een- voorrede van een boekjo o' er Radio-telegrafie en hü had volkomen gelijk, hoewel daarbij met vergeten mag worden, dat hij dan toch 'om wat goeds te oogsten, grondig weten"moet hoe met zijn toestellen onz te gaan. Om daarvan een juist inzicht te geven, stond spr. in do eerste plaats in het kort stil bij de definities ran enkele uitdrukkingen eij verschijnselen. Een radio-ontvangtoestel is, zooals de naam reeds duidelijk aangeeft, een instru ment .geconstrueerd om iets te ontvangen. Om echter iets te ontvangen, zijn er in het algemeen drie factoren noodig; in de eerste plaats iemand, die geeft of zendt; in de tweede plaats moet er iets zijn om ont vangen te worden en in de derclo plaats moet er zijn een kracht of energie, weke hetgeen men wil ontvangen, brengt binnen het bereik. Spr. behandelde daarop achtereenvolgens do drie genoemde factoren, alsmede de voorwaarden, welkte bij de afstemming van ontvangtoestellen bun invloed doen gelden; zoodal spr. veronderstelde, dat daardoor het onderwerp verder op geen moeilijkhelen van niet-begrijpen zat stuiten. Na aldus de afstemming van den antenne- krirg te hebben besproken, merkte spr. op, dat van minstens even groot, jn, eigenlijk grooter belang is die van den roosterkring. Deze kring is het n.h, welke do eigenlijke voor ontvangst benoodigdo onderdeeten van het toestel bevat en mede op de juiste golf van de te ontvangen signalen of telefonia moet worden afgestemd. Vandaar, dat ook juist in dezen kring een condensator met fijno regeling moet worden gebruikt. De plaatkring daarentegen heeft op de afstem ming weinig invloed. Vandaar, dat men ook in dien kring den variabelen condensator niet noodig heeft. Na alzoo de technische en eenigszins we tenschappelijke uiteenzetting van het afstem men in het algemeen te hebben behandeld en de algemeene verschijnselen en de prin cipes, waarop do afstemming berust, te hebben uiteengezet, behandelde do spr. de afstemming in de -practrjk, waarbij hü een en ander met krptteekeningen op. het zwarte bord toelichtte. Er volgde op het gesprokene 'oen warm applaus, en enkele der aanwezigen vroe gen nadere inlichtingen, die door den heer Van den Bos, dio blijkbaar in deze ma terie volkomen thui^is, werden beantwoord. De Voorzitter zeide hem dank voor de duidelijke voordracht. Hierna werden tot bestuursleden in de plaats van de heeren Steltema en Dingjan, die hadden bedankt, benoemd de heeren F. B. Joon en F. A. Menalda, die deze benoe ming zich lieten welgevallen. Tot leden der technische commissie werden daarna benoemd de heeren H. M. van den Bos, J. Ciere en C. B. Witman». Na de rondvraag, waaraan eenige leden deelnamen, werd de geanimeerde Tergadering door den Voorzitter gesloten. BINNENLAND. De Eerste Kamer heeft heden verworpen het wetsvoorstel-Rntpers betretfende de Plaatselijke Keuze. Installatie van den nieuwen burgemeester van Koudekerk aan den Rijn. Salarisregeling hoofden van scholen en onderwijzers. De loonen der mijnwerkers worden na 1 April a.s. niet gehandhaafd. Bekendmaking van het Ministerie van Koloniën inzake sociaal-politieke actie van voor den Indischen dienst bestemde aan staande landsdienaren. BUITENLAND. De Amerik. Senaat heeft verzocht een nieuwe ontwapeningsconferentie bijeen te roepen. Rumoerige debatten in den Duitschen Rijksdag en in den Pruisischen Landdag. De oorlogsschulden in de Fransche Kamer. Een Perzisch minister wegens hoogver raad gearresteerd. De Vereeniging zal op 27 Januari weder bijeenkomen in het gebouw „Patrimonium" ten einde met den cursusavond aan te van* gen, het aantal toestellen te registreeren en tot het doen van verdere regelingen. Door eenige leden Van de aldceldng Amsterdam van de Kon. Ned. Ver. „Onze Vloot" is hel initiatief genomen om de a.s. m-diénst-stolling van onzen nieuws ten kruiser „Java" iidet onopgemerkt voorbij le laten gaan. Daartoe hebben zij door den bekenden Nederiandschen zeeschilder E. M. E<len een schilderij dioen vervaardigen van dien bodem, in volle zee stoomende, welk schilderij zal worden verloot. Bij den heer S Bonte, kunsthandel. Noordeinde, zagen wij een reproductie van dit schilderij geëtaleerd. Gisteravond lia/d in het wijkgebuuw Langestraal weder een ontwilkkeJingsavond plaats. Het onderwerp was „Omgang met honden" en werd met duidelijke beelden op het doek toegelicht door dr. P. van Thie'I. Spreker legde den nadruk op liet grooie ge vaar, dat gelegen is in de nauwe aanraking niet honden, en vorteldse belangrijke bijzon derheden over de voortplanting van kiemen van den lintworm als gevolg van het in den mond krijgen van besneet speeksel der honden. Spr. waarschuwde daarom zeer om kleine kinderen niet le veel met honden te laten spelen; ook de huid kan 9oms kiemen in zióh dragen. Merkwaardige staaltjes van verbreiding der kiemen bij runderen en schapen werden met lichtbeelden vertoond, waardoor men een sterken indruk van het kwaad kreeg en eerbied voor de nauwge zette studio van geleerden als o. a. Pasteur, die met zijn uilvinding, de hondsdolheid, die in tropische landen-heel veel voorkomt, hoeft kunnen bestrijden. Het zou een zeer uitgebreid verslag wor den, als wij alles wilden teruggeven. Spr. kon de voldoening hebben, dal hij voor zijn onderhoudende wijze van behandeling de belangstelling der aanwezigen heeft ge wekt. Door het Prov. Kerkbestuur van Zuid- Holland is geen visum verleend aan het beroep van den candidaat tot den H. Dienst A. W. M. Odé, te Rijswijk, vroeger alhier, naar de Ned.-Herv. Gem. Hoogvliet, daar dé 9tukken, vereischt volgens de reglementen, niet in orde zijn. - Het bestuur der Woningbouwvcreeni* ging „Eensgezindheid", alhier, heeft aanbe steed in liet gebouw „Patrimonium" (Iloog- landsohe Kerkgracht): het bouwen van 25 beneden- met 25 bovenwoningen en 42 eengezinswoningen op terreinen, gelegen san de (e« verlengen E verf sens traai, Oostcr- efcraat, Munnikenstraat en Van-Speijkstraat te Leiden, inbegrepen het dempen van sloo- ten en ophoogen van het bouwterrein ia één perceel. Er waren twaalf inschrijvers, ui. II. See- gers, Nijmegen, f 307.900; J. W. van der Sdhoot, Tilburg, f302.000; W. L. Oud&- hoorn en Zoon, alhier, f299.500 L. Raaij- makere, Wouw (N.-Brt.) f297.000; H. A, Bloemers. Katwijk, f 297.000; Zwanenburg en v. d. Bent, Katwijk, f295.000; N. V. Aan nemersbedrijf vjh. Bergthoef, Alphen a. d. Rijn, f291.000; G. W. Proper, Oc-gst^cesl, f289.000; Slecht en Van Hoorn, Gouda, f279.000; P. J. Wijk. B ge;, op Zoon f273.000; J. de Lange, alhier, f 271.800; cu W. F. Marcélis en II. E. II 'r, f264.447.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1