ONTVOERD. AlsUwkinderenhoesten Abdijsiroop No. 19897 LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 21 Januari Tweede Blad. Anno 1925. BINNENLAND. EERSTE KAMEB. FEUILLETON. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE DWISTRFKFN. Bezwaren tegen de vaccinatie. Het bestuur van den Bond tegen Vaccine- I dwang heeft zich met een adres lol II. M. de Koningin gerioht. in welk adres uiting E wordt gegeven aan gevoelde bezwaren tegen de vaccinatie. Terwijl het bestuur met dankbaarheid 1 heeft kennis genomen van de legcmoel- I komende houding van den Minister tegen- I over degenen, die godsdienstige bezwaren I hebben legen de vaccinatie, wordt betreurd I dat niet is tegemoet gekomen aan de be- zwaren dergenen, die uit anderen hoofde j dan dat zij legen iedere verzekering gekant I zijn, in dc koepokinenting zelf een gevaar I zien' voor de gezondheid en het leven van I den mensch, of overtuigd zijn, dat God in I Zijn Woord het in-gevaar-brengen van gc- I zondheid on leven verboden heetl; aange- I zien het toch openbaar is, dat nog steeds I de vaccinatie slachtoffers vraagt (iets wat I het bestuur bereid is door opgave van ge- I vallen met doodelijken atloop te bewijzen), I terwijl ook erkende deskundigen wordt be- I vestigd, dat het verdwijnen der pokziekte I in ons land slechts voor een deel aan de I vaccinatie kan worden toegeschreven. Deze teleurstelling wordt nog ten zeerste I (vergroot door de uitbreiding, die hel gewij- I zigd ontwerp geeft aan den dwang, door- I dien het de horinenling gelast van eltjarige I zcholieren en van de onderwijzers; welke f bepaling de bestaande en toegezegde vrij- I stellingen zoozeer in de schaduw stelt, dat I zij den algemeesnen strijd togen de vacci natie opnieuw zal doen opvlammen. Het bestuur herinnert vervolgens aan de petitie van den Bond in 1907 en betoogt, dat, naar zijn meentng, hij de voorgestelde (verscherping van den dwang de verant woordelijkheid der geheele Regeering is betrokken Verwacht wordt, dat vele ouders Idie noodgedwongen hun kinderen aan de i (eerste vaccinatie hebben onderworpen, hen liever zonder verder onderwijs zullen laten dan hen andermaal aan die kunstbewer- I king bloot te stelten, terwijl tal van onder wijzers in hun.bestaan worden bedreigd, die zich in hun consciëntie bezwaard zullen gevoelen, zich voor het eeret of andermaal ie laten vaccineoren. Het bestuur kan de voorgestelde wijzi ging van de beslaande regeling tot ver krijging van vrijstelling niet oveeenbren- Sen met het vertrouwen, verschuldigd aan en amblsoed, waaronder de verklaring werd gegeven, en acht de oppenmacht, aan 'den inspecteur toegekend, bedenkelijk. Om <fcze redenen wordt H. M. verzocht uit het Ontwerp van Wet tegen besmet telijke zieklen de gewraakte bepalingen van artikel elf en artikel vijftien te schrappen, bf aldus te wijzigen, dat de genoemde bc- I zwaren worden weggenomen. De provinciale tuindersvoorschotten. Naar „Do Tel." verneemt, hebben Geü Staten van Noord-Holland aan de boeren leenbanken bericht, dat de provinciale tuin- idersvoorBchottcn vóór 1 April a.s. moeten zijn afgelost. Alleen in zeer bijzondere ge vallen mag uitstel worden verleend. De heer W. Balk, te Alkmaar, secretaris der provinciale commissie uit de veilingen, is aangewezen om hierop toezicht uit te oefe nen. Uit het bouwbedrijf. De organisaties van bouwpatroons hebben, naar het „Kdbl." meldt, een antwoord ge zonden op 'den brief, dien de besturen der bouwarbeiders in hun op 13 Januari te Utrecht gehouden vergadering de onder nemers besloten te sturen. Zij zeggen, het (Verzoek der arbeiders om de Ioonen voor een aantal derde- en vierde klasse-gemeenten te vc-rhoogen niet te kunnen inwilligen; de commissie van patroons zou geen kons zien dergelijk voorstel bij haar leden te ver dedigen. Zou zij dit doen, Can zouden h.i. daardoor de bereikte resultaten van 'de ge houden besprekingen in gevaar worden ge bracht. Ook wordt er in den brief aan herinnerd, dat de ondernemers zich bereid hebben verklaard herziening van de klasse- Jjjst in den loop ran dit jaar te overwegen. Herhalingsoefeningen zeemilitie. De Minister van Marine brengt ter kennis van belanghebbenden, dat krachtens verleen de Koninklijke machtiging in 1925 geen herhalingsoefeningen voor zeemilxiena zul len worden gehouden dan alleen voor hen, die in een vorig jaar daarvoor warea op geroepen, doch inmiddels vergunning ver kregen om de herhalings-oefeningen in 1925 te volbrengen. Zij, wien uitstel van opkomst werd ver leend tot 6 April 1925, zulleu zich op dien datum, gekleed in nun bjj vertrek met groot verlof medegenomen militaire kleedingstukken en voorzien van hun kooi- goederen, zoomede ran hun zakboekjes, behooren te molden ter plaatse als aan gegeven in de hun nader toe te zenden kennisgeving betreffende hun oproeping. Voor de zeemilicien-kustwachters, wien uitstel werd verleend tot in den loop van den zomer van 1925, zat de datum van opkomst nader worden bepaald. De zeemilicien-verlofgangers van de lich ting 1923 zullen vermoedelijk in 1923 voor herhalings-oefeningen worden opgeroepen. De Vereen. Koninginnedag Utrecht heeft l>ct voornemen alle Oranjevei-eenigin- gen in den lande uit te noodigen tot een bijeenkomst te Utrecht op een nader te be palen dag in Februari e.fc-, ten einde te geraken tot oprichting van éen Centraat comité, dat plannen zal beramen om aan de Koningin en haar gezin, namens de gezamenlijke Oranjevercenigingen een stof felijk blijk van hulde aan te bieden ter herinnering aan den dag, waarop zij 25 jaar getrouwd zal zijn (7 Februari 1926). Keeds hebben enkele commissarissen der Koningin zich bereid verklaard in een eere comité zitting te nemen. Bjf den aanvang zjjher colleges te Utrecht na de Kerstvacantie deelde prof. J. R. Slotemaker de Bruine gisterochtend mede. dat de bewijzen van gehechtheid, van do zijdo der studenten ontvangen, bjj hem den doorslag hebben gegeven om te be danken voor de hem aangeboden candidatuur voor de Tweede Kamer. („Ned.") Jlir. S. van Citters, Commissaris dor Koningin in de provincie Gelderland, heeft tot de Koningin het verzoek gericht, hem medio April a.s. van zijn ambt to ontheffen. De aanvraag vindt uitsluitend haar grond in overwegingen van persoonlij-ken en huise- Ijjken aard. Do arrondissementsrechtbank te Ara- hem heeft, ter vervulling van de vaoature van kantonrechter te Wageningen, de vol gende alphabetische lijet van aanbeveling opgemaakt: mr. Ch. C. Beelaerts van Em- michoven, kantonrechter te Doesburg; mr. W. H. Moquette, griffier bjj het tan (on gerecht te Wageningen; mr. J. H. Roessingh, kantonrechter te Heerehveen. Vandaag is het 25 jaar geleden, dat ds. E. van den Broek, Ned.-Herv. predi kant to Nieuwveeu (Z.-H.), in zijn ambt werd bevestigd. Na twee jaar de gemeento Wervershoof (N.-H.) te hebben gediend, stond bjj achtereenvolgens te Zoeten, Asaen- deltl, Haastrecht en Nieuwveen. Ds. E. van don Broek stamt af van een bekende, pre- dikantenfamilie. In 1764 werd de eerste ds. Van den Broek in zijn ambt te Prinsen- liage bevestigd en sindsdien bobben achter eenvolgens alle geslachten predikanten onder haar leden geteld. In het geheel studeerden er 15 theologie. Bij Kon. besluit is aan J. Aalbregtae, landbouwknccht op de hofstede „Dijkzicht" bij den landbouwer N. W. Gaanderse, te Nieuwerkcrk (Zeeland), do bronzen eore- medaille, verbonden aan de orde van Oran- je-Nassau, toogekendis, te rekenen van 1 Januari: lo. aan H. J. Hockx, te 's-Gra- venhage, in verband met zijn benoeming tot bouwkundig inspecteur van het lager onderwijs, eervol ontslag verleend als bouw kundig hoofdambtenaar-chef de bureau bij den Rijksgebouwendienst; 2o. aan W. J. Geldof, te 's-Gravenhage, in verband met zijn benoeming tot bureau-ambtenaar (com mies), toegevoegd aan den bouwkundig in specteur van het lager onderwijs, eervol ontslag verleend als bouwkundig ambtenaar 2de klasse bij den Rijksgebouwendienst; Is aan den architect bij den Rijksgebouwen dienst J. G Robbers, b. i., te 's-Graven hage, de persoonlijke titel van hoofdarohi- tect verleend. Naar men verneemt zijn de Rijksbij- drager. aan eenige werkloozenkassen in landbouw- en sigarenbedrijven tijdelijk ver hoogd. Vanwege de Ned. Vereeniging van Schoolartsen "zijn twee adressen aan de Re- geering gezonden. Het eene adres heeft betrekking op het school-hygiënisch gedeelte van het gewij zigd wetsontwerp tot bestrijding van be smettelijke ziekten. Het tweede adres behelst een verzoek tot wjjziging van het onderwjjs in de hygiëne en verandering in de examen-eischen, gesteld aan adspirant-onderwjjzers en adspiranten voor de hoofdakte. Volgens „De Res.-Bode" ligt het in het voornemen, dit jaar ten dienste van de landmacht aan te schaffen 12 snelle ver kenningsvliegtuigen en 16 artillerie-verken ningsvliegtuigen. Men heeft onder ons spoorwegbestuur naar de „N. R. Ct" verneemt, hoop, het nog altjjkl beslaande tekort in 1925 in te halen. Voor bet zoover is, kan moeilijk aan tariefwjjzigipg worden gedacht, hoewel men den druk van het publiek onder de hooge prijzen medevoelt. Niet onmogelijk is het ir.tusschen, dat reeds eer verlaging der trajectkaarten plaats heeft. Dat de vacantie- kaarten dit jaar weer zullen uitgegeven worden, staat zoo goed als vast, maar de oude prijs zal nog wet gehandhaafd moeten worden. Herhaaldelijk is ai een differentiatie tarief overwogen, doch voor het tekort is ingehaald, zal daarvan wef niets komen. Onder den druk der tijden is ook het denkbeeld van een vereanigd slation voor Den Haag op het pnnt van Staats- en Hol- landsehe spoor elkaar kruisen en waarvoor indertijd reeds plannen waren ontworpen, geheel van de baan geraakt, zoo geheel, dat zelfs de gedachte aan stationsver betering in het algemeen niet aan de orde ls. De Raad van Zwolle heeft met 17 te gen 7 stemmen besloten de zakelijke be drijfsbelasting te handhaven. De opbrengst bedraagt ongeveer f 25.000, waarvan de Ned. Spoorwegen een derde deel betalen. Bij de behandeling der begrooting deel de de wethouder voor da financiën mede, dat het vermenigvuldigingscijfer voor de belastingen niet op 2.1 zal kunnen worden gehandhaafd, maar moet worden gebracht op 2 9. De gewone audiëntie van den Minister van Justitie zal Zaterdag 21 Januari ilie» plaats hebben. RECLAME. bederf dan hun teere slijm vliezen niet met scherpe of verdoovende middelen, maar geef ze de beproefde Akker'a 2580 (Zitbing van gisteravond). Voorzitter: Baron v. Voorst tot Voorst. De VOORZITTER deelt mede, dat inge komen zijn de geloofsbrieven van bet nieuw gekozen lid mr. P. E. Briët (A.-R.) De ge loofsbrieven worden in banden gesteld van een commissie van onderzoek, waarna beslo ten wordt tot goedkeuring van genoemde stukken en toelating van den beer Briët. De beer BRIeT legt in lianden van den Voorzitter de vereischte eeden af en neemt ritting, na gelukwensohen van den Voorzit ter in ontvangst genomen te hebben. De vergadering wordt verdaagd tot mor genvoormiddag 11 uur. Van ROBERT LOUIS STEVENSON. Geautoriseerde vertaling van J. C. L. B. Pet. (Nadruk verboden. 49) „lk wil je niet tegenspreken Alan," zei ik; maar ik geloof, dat we van den wal in de sloot raken. Als hel moeilijk is oen ri vier over te steken, moet het nog moeilijker zijn over oen zee lé komen." „Maar er zijn nog zulke dingen als boo ten, zei Alan, „of ik moet me heel erg ver gissen." „Ja," en er is ook nog zoo iels als geld," zei ik, „maar voor ons, die noch het een noch liet ander hebben, zijn ze niet uitge vonden." „Denk je dal?" zei Alan. „Dat denk ik, antwoordde ik. David," zei hij, „je bent een man van weinig vernuft en nog minder zelfvertrou wen. Laat mij mijn zinnen ct eens op zet ten en als ik geen boot kan bedelen, of lee- nc-n, of stelen, zal ik er een maken." „Ik zie tiet je al doen!" zei ik, „en wat meer is, als je een brug overkomt, kan die je niet verraden, maar als wij den mond oversteken, is de boot aan den verkeerden kant, iemand moet die er hebben gebraaht, de 'heele slreek zal in rep en roer zijn." „Man!" riep Alan, „als ik voor een boot korg, zal ik zorgen voor iemand, die haar Jorug brengt. Houd me dus niet meer op met r onzin, maar loop (want dat ls het eenige. dat je te doen hebt) en laat Alan voor je denken." Dus liepen wij den ganschen nacht langs de noordzijde van de delta, onder den Imo gen kam van de Ochil-bergen, langs Allao en Clackmannan en Culross, die wij alle vermeden, en kwamen 's morgens erg hon gerig cn vermoeid bij het kleine gehucht Eimekilns. Dit plaatsje ligt aan den wa terkant en ziet over Hope naar de stad Queens Ferry. Rook steeg op uit deze plaat sen, en uit andere dorpen en boerderijen, in het rond. Dc velden werden geoogst, twee schepen lagen voor anker en booten voeren af en aan naar Hope. Het was een prachtig gezicht, en ik kon niet genoeg kijken naar deze weelderige, groene, bebouwde heuvels, en de bezige mcnschen op het land en op de zee. Ondanks dat alles lag liet huis van mr. Ranheitlor aan den zuidkant, waar rijk dom mij zonder twijfel wachtte, en hier was ik op de noordzijde, gekleed in mijn arm zalige, uithecmsche dracht, met drie zilve ren shillings voor mijn heele fortuin, een prijs op mijn hoofd en een vogelvrij-ver klaarde als eenig gezelschap. .,0 Alan;" zei ik, „alB je er goed over nadenkll Daar ginds is alles, wat mijn hart begeert, en de booten steken over; iedereen, die wil, kan oversteken, alleen ik niet. O man, is het niet hartverscheurend?" In Limekilns gingen wij een herbergje In, dat alleen het uiterlijk er van had door een uithangbord boven de deur, en kochten wat brood en kaas van een aardig meisje, dat bediende. Wij pakten alles In onzen bundel met de bedoeling het In een boschje aan de zeekust op te eten, dat wij ongeveer een derde mijt voor ons zagen. Onder het gaan bleef lk naar den over kant zien en mijzelf beklagen en merkte niet op, dal Alan in gepeins verdiept was. Ten laatste bleef hij staan op den weg. „Heb je op het meisje gelet, waarvan wij dit kochten?" vroeg hij en tikte op het brood en de kaas. „Zeker," zei ik; „het was een lief meisje.' „Vindt je?" riep hij; „man, David, dat is goed nieuws." „In naam van alles, wat wonderlijk is, waarom?" vroeg ik; „wat maakt dat uit?" „Wel." zei Alan, met een van zijn grap pige blikken. „Ik hoopte, dat dat ons een boot kon bezorgen." „Als het andersom was, zou het waar schijnlijker zijn", zei ik. „Je denkt'niet na," zei Alan; „ik vind hel niet noodig. dat het meisje verliefd op je wordt, ik wil, dat zij medelijden met je heefl, David, en daartoe is het volstrekt niet noodig, dat zij je voor een schoonheid aan ziet. Laat eens kijken" (en hij bekeek mij aandachtig), „ik wou, dat je een beetje blee- ker was, maar dat daargelaten, ben |e ge- scliikt voor mijn doel; je ziet er mooi, schurkachtig, achferbuuriachlig, toegetakeld uit, alsof je de jas van een vogelverschrik ker hadt gestolen. Kom, flink op en terug naar de herberg om die boot van ons." Ik volgde hem lachend. /David Balfour," zei hij, „je bent op Jouw manier een heel grappig heertje, en dat ls een erg leuke bezigheid voor je, daar twijfel ik niet aan. Maajr ondanks dat alles, wanneer je iels geeft om mijn nek, om van da jouwe maar niet te spreken, wit Je mis schien wel zoo vriendelijk zijn, de zaak ernstig op te nemen. Ik ga een beetje too- neelepelen, wat In den grond even ernstig ls, als de galg voor ons beiden. Onthoud dat alsjeblieft en gedraag je er naar." „Wel, ze! IV, „zoonis j» vrriderf." Alphen. Gisternacht is ingobroken bij den landbouwer H. van L. te Gouwsluis Een heeren- en een damesrijwiel, bonovens een tiental kazen werden ontvreemd. Van den(n) dader(s) geen spoor. --Tot buitengewoon lid den Tarief com missie is benoemd dr. H. J. Lovink, alhier. Boskoop. Wat is er al niet door ver schillende gemeentebesturen en Kamers van Koophandel bij de autoriteiten op ge wezen (en tot hiertoe zonder resultaat) op den onhoudbaren toestand van het smalle gedeelte van de Gouwe, en wel in het bij zonder te Boskoop. Niet zelden is het dat er schepen langer dan een uur in het brug- gehoofd vast zitten door den sterken stroom, wat een groote schadepost voor schippers, en last voor de burgerij is te meer daar de scheepvaart den laatsten tijd enorm druk is. Het is dan ook voor scheep vaart en burgerij te wenschen dat daarin spoedige verbetering mag komen. Maandag reed de heer L. alhier met zijn vrachtwagen door de Kerkstraat. Bij het pas6eeren van een handwagen aldaar reed hij de handwagen door een spiegel ruit van den sigarenwinkel van den heer I K. alhier. De ruit is bij de plaatselijke onderlinge glas verzekering verzekerd. Roelof ar endsveen. Dinsdagavond had in het hotel „De Vier Heemskinderen" al hier een variétévoorstelling plaats onder leiding van do hier zoo bekend staande kunstwielrijders Arend en Kitty uit den Haag. Velen zullen zich nog wel herinne ren dat verleden jaar tijdens de oranjefees ten hetzelfde gezelschap met een tent na bij het station heeft gestaan, in welke tent gastvoorstcllingen werden gegeven op gebied van kunstwielrijden. Allereerst trad op mr. Carter die het publiek 3 volle uren wist bezig te houden met gocheltoereu, buikspreken, hondendressuur, zeepblazen- spel en humor. Hij wist het publiek zeer aangenaam bezig te houden en de verschil lende goocheltoeren waren werkelijk raad selachtig en overtroffen alles wat op dit gebied in de Veen werd vertoond. Ook het optreden van Miss Corrina was in een woord schitterend. Vooral het laatste nummer de Looping the loop" met do vuurverlichto doodencirkel was zeer mooi en vol sensa tie. Het zou ons te ver voeren alles hier weer te geven. We kunnen evenwel een ieder aanraden, die werkelijk iets schitte rends wil zien morgenavond eens een kijkje te gaan nemen. Het entreegeld is het zien dubbel waard en geeft U een avond vol van afwisseling en waar genot. Waddinxveen. Burger 1. S I a n d. Geboren: Pieter, 2. v. P. van der Starre en T. de Bruin. Eva Rosina, D v. O. van der Ben en H. Sekeris. Overleden: Johanna Jacoba van den Heu vel, 54 j., echtgenoot© van H. J. Butter. Joost van der Hoek, 2 j- Onze tijdelijke plaatsgenoot S. Dijk stra, slaagde voor het eyamen Duitsohe Handelscorrespondentie. De belooning van honderd gulden uit geloofd door den burgemeester aan hem of haar, die aan de politie aanwijzingen ver schaft, die tengevolge hebben, dat de da ders van de laatste diefstallen in het Dorp, worden ontdekt en door de rechtbank ver oordeeld, blijft van kracht tot 31 Januari aanstaande. Gevonden: Een fiets, een hands vat van een stuur van een fiets. Inlichtingen ter secretarie. De landbouwer L. K., in den Zuid- plas, had het ongeluk eon znner beste paarden door den dood te verliezen. Het vleesch werd goedgekeurd on in het klein verkocht onder toezicht der politie. Woubrugge. De jaarvergadering van „Onderlinge Hulp" werd gehouden in die oudie rechtkamer. De voorzitter, die heer H. van der Nagel, opende de vergadering en heotle allen welikorn. De opkomst was dit maal zeer groot. Het lokaal was geheel ge vuld. Toch was nog niet het tiende gedeelte der loden opgekomen;* het aantal leden be- Toen wij het gehucht naderden, liet hij mij zijn arm nemen en er aan hangen, alsof ik half dood vam vermoeidheid was, en toen hij de herbergdeur openduwde, bleek hij mij half te dragen. Het meisje scheen verbaasd (wal geen wonder was) over onzen spoedigen terug keer, maar Alan verspilde geen woorden om haar uitleg te geven, hielp mij in een stoel, bestelde een glas brandewijn, dat hij mij liet uitdrinken bij kleine teugjes, brak toen het brood en de kaas in stukjes en hielp mij eten als een verpleegster; aldoor met dat ernstige, bezorgde,medelijdende ge- zioht, dat indruk zou hebben gemaakt op een rechter. Het was geen wonder, dat het meisje begaan was met ons voorkomen, een arme, zieke, oververmoeide jongen en zijn teeriiartige kameraad. Zij kwam dicht bij fftaam, en leunde met haar rug legen de vol gende tafel. „Wat mankeert thom?" vroeg zij eindelijk. Alan wendde zich, tot mijn groote ver wondering, tot haar mei een soort woede. „Mankeeren?" riep hij. „Ilij heeft meer honderden mijlen geloopen dan hij haren op zijn kin heeft, en meer in natte hei dan tusschen droge lakens gesLapen. Mankee- ren, vraagt zij! Mankeeren, nogal zou ik denken. Mankeeren, waarachtig!" Een hij bleef nog wat brommen als iemand, die uit zijn humeur is. „Hij is wel erg jong," zei het meisje. „Veefl te jong," zei Alan, met zijn rug naar haar toe. „Het zou beter voor hem zijn, als Wj reed," zei ze. „Én hoe zou lk een paard voor hem krij gen?" riep Alan, rich naar haar wendend met hetzelfde vertoon van proede. „Wou je me lal en etclen?" draagt toch 531. Elke vereeniging ook in ons dorp, elk bestuur moet telkens klagen dat er geen actueel meeleven is, en men gemakshalve maar wacht op liet verslag in de krant. De secretaris de heer Bogorman, las de notulen welke onveranderd wersten vastge steld. De penningmeester, de heer F. Kroe6, deed rekening en verantwoording. Ovet 1923 was een batig slot van f 1445.44. De ontvangsten over 1924 bedroegen f812.11, tesaam aJzoo f2261.55. Uitgaven f501 39. Batig slot f 1760.16. Ziekenhuisverpleging nadeelig slot 1923 f 17.05, uitgaven 1924 f654.02 (zevein leden waren verpleegd ge weest), ontvangsten f 1363.49. Batig slot f 792.42. De heeren G. Boer, G. Buis en O. C. van Hemossen, hadden alle boeken en beschei den nagezien en in orde bevonden. Bij monde van den lieer G. Boer werd daarvan rapport gedaan. De commissie sprak een woord van lof over de accural e boekhou ding. De administraties keurig gesplitst in twee rekeningen. Tot het nazien van de volgend© rekening over 1925 werden benoemd de heeren G. Windhorst, G. Buis en C. Boer. Aan de beurt van aftreding waren d© heeren C. P. Bogerman en IJ. van den Buom. Beiden werden bij acclamatie her kozen. Eerstgenoemde, welke nu 10 jaren secretaris is dacht die functie nu eons aan anderen over te laten. De vergadering dacht daar anders over, zoo mede het bestuur. Het plan werd algemeen goedgekeurd als blijk van waardeering den heer Bogerman een vulpen te offreeren. Het voorstel van het bestuur om f 2.50 per dag aan de leden die verpleegd moeten worden te blijven uitkecren, hoewel dit be drag in de laagste klas van hel academisch ziekenhuis f 2 per dag bedraagt, werd alge meen goedgekeurd. Na de gebruikelijke rondvraag sloot d« voorzitter de vergadering. Volgens opgaaf van den keurings dienst Leiden zijn le Iloogmade en hier van tijd tot tijd de winkels bezocht. Dit ge schiedde in het afgeloopcn jaar 92 maal. Ruim 2-400 monsters werden onderzocht waarvan 178 op het laboratorium. Hoewel bijna regel was dal de waren aan de cischen voldeden, moest toch een 28-'tal worden afgekeurd. Het zielental dezer gemeente is in hel afgeloopen jaar met 57 vermeerderd. Er werden 85 kinderen geboren, terwijl 21 personen overleden, zoodat thans hel zie lental i9 2481, waarvan ongeveer 1700 te Woubrugge (dorp) wonen. Zwammerdam. Ds. G. J. Wi&sink, te Velseroord, heeft het beroep naar de Qo- ref. Kerk alhier aangenomen. Haarlemmermeer. De heer H. D. Non- ninga, te Hoofddorp, heeft te Amsterdam met goed gevolg afgelegd het doctoraal examen in de geneeskunde. Pluimveetentoonstelling te Hoofddorp. Gistermiddag werd in hotel „do Land bouw" te Hoofddorp, in tegenwoordigheid van belangstellenden en genoodigden ge opend de 3e jaarlijkschc tentoonstelling van pluimvee, konijnen, duiven, granen enz., uitgaande van dc pluiravccvereeniging voor Haarlemmermeer en Omstreken „Haarlem- mermcersche Hoenderclub" waarvan mr. A. Slob, burgemeester van deze gomeentc beschermheer en de heer G. A. A. Knaap Pzn., wethouder van onderwijs alhier, cerc- voorzitter is, terwijl liet bestuur bestaat uit de heeren J. F. R. Gevers, voorzitter; J. C. Pompe, secretaris; A. J. van Rooijcn, penningmeester en C. Mienis, commissaris. De commissie van bijstand bestaat uit de heeren M. W. van der SchansP. Botbijl K. Enthoven; R. Drektraan en A. Biesheu vel, en de keuring had plaats voor 't pluim vee door de heeren Muis te Amersfoort en Mantel tc Utrecht en voor de konijnen door den heer Stouten te Haarlem. De heer Knaap hield een openingsredo zette het doel van de tentoonstelling uit een, wees op het groote belang dat. er voor vele ingezetenen dezer gemeente bij bo lk dacht, dat zij na dezen ruwen uitval boos zou zijn weg gegaan en werkelijk hield zij oen poosje haar mond. Maar mijn vriend wist heel goed wat hij deed en zoo onnoo- zel als hij was in sommige dingen van het leven, hij had een groolcn voorraad schel menstreken in zaken als deze. „Ik behoef niet te vragen," zei ze ten slotte, „of jullie heeren zijn." „Wel," zei Alan, een beetje verzacht (ik geloof tegen zijn zin) door deze ongekun stelde opmerking, cn als wij dat nu eens waren? Heb je ooit gehoord, dat hot iemand geld opleverde, dart hij een hoor was?" Hierop zuchtte zij alsof zijzelve een ont erfde groote dame was. „Neen," zei ze, „dat is waar." Ik was al den tijd ontevreden geweest over de rol, die ik speelde, en zweeg gedeel telijk door schaamte en deels door vroolijk- heid, maar nu kon ik mij niet meer inhou den en vroeg Alan mij te laten gaan, om dat ik weer beter was. Mijn stem bleef in mijn keel steken, want ik had er altijd hel land aan, mee te doen aan bedrog, maar zelfs mijn verlegenheid steunde 't kora- plot, want zonder twijfel weet liet meisje mijn. doff© stem aan ellende en vermoeid heid. „Heeft hij geen vrienden?" zei ze, met een slem vol tranen. „Bij hoepen," riep Alan, „als wij hou maar konden bereiken; vrienden, rijke vrienden, bedden om in te slapen, voedsel om te oten, doktere om hem té verplegen, en nu moet hij sjouwen door de modder e® slapen in ^e hei, aJ»_een bedelaar." IWordl vervolgd!.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 5