- tSBSÊ achter den half, zijn telkens .te. dicht bij Janssen komen, waren b.v. ernstige louten. sHet spel van De Ruyter zullen wij verder met den mantel der liefde bedekken. 't Gooi heeft in Twelker een zéér snellen linksbuiten, terwijl het binnentrio weet wat schieten is. Thyssen behoort oi. tot de beste doelverdedigers van ons land. Overigens maakte de Gooi-ploeg geen indruk op ons, of het moest een indruk van zeer onspor tief en unfair zijn. Bijna elke speler bezon digt zich aan duwen. Helaas houdt een deel der spelers er ook nog trucjes op na, waar aan wij hier verder maar geen aandacht zullen besteden. De heer Vrugt trad geluk kig op zeer overtuigende wijze tegen de hee- rcn op, anders was de ellende niet te over zien geweest. Voor den scheidsrechter dan ook onzerzijds niets dan lof. Over den wedstrijd nog het volgende. Beide elftallen zijn volledig. A. S. C. trapt ■af, maar 't Gooi neemt onmiddellijk den aanval over en in de eerete minuut notee- jien wij al een corner op het A. S. C. doèl. Wamsteker sukkelt met zijn enkel, zoodat 'de uiterst snelle Twelker nogal eens gele- genheid heeft om voor te zetten. Blom en Josson bezweren elk gevaar echter. A. S. C. werkt zich los en Gosling9 forceert aan den anderen kant een corner, die door Stepha- nus slecht wordt genomen. Janssen schept een opgelegde kans, die door De Ruyter op enkele meters voor het doel verknoeit wordt Na een misverstand in de A. S. C.-achter hoede scoort Meansma voor 't Gooi (1—0). 'Even wordt dan gestopt, om een zeer on- sympathiek heerschap, den Gooi-grensrech- ;ter gelegenheid te geven, zich op bevel van 'den scheidsrechter te verwijderen. Nadat jpr 20 minuten is gespeeld, bewerkt Van (Schaik het leer met de handen. Op do be kkende secure wijze maakt Roem uit de (toegekende strafschop gelijk (11). Met j A. S. G. in de meerderheid komt de rust. In de tweede helft opnieuw een druk van |de rood-zwarten op het Gooi-doel. Toch komt een doelpunt aan den anderen kant ^als uit een doorbraak Twelker den bal in zuivere buitenspel-positie te pakken krijgt en keihard inschiet. Blom heeft het leer f niet onmiddellijk in zijn macht en de in- 'loopende Meïnsma heeft geen moeite om 't Gooi opnieuw de leiding te geven. (21). Niet voor lang intusschen, want slechts en kele-minuten later» scoort Goslings uit een voorzet van Janssen (22"). A.S.G. is thans sterk in de meerderheid. Het regent voor dzetten, maar de A. S. C.-voorhoede weet de geboden kansen niet te benutten. De Ruyter krijgt dan voor open doel, uit een keurige |pass van Goslings, de kans van den dag. Helaas het bleef 22. Even voor tijd mag de Gooi-rechtsbuiten, die onhebbelijk werd tegen den scheidsrechter, de kleedkamer op zoeken. Een minuut voor het einde een aan val van 't Gooi. Brouwer weet den bal niet 'weg te krijgen en Gorel scoort. 32. Een even onnoodige als onverdiende nederlaag. Alphen IBodegraven I 51. Haar laatste thuiswedstrijd heeft Alphen omgezet in een flinke overwinning en zeer zeker niet onverdiend, het grootste deel van den tijd was Alphen in de meerderheid en Bodegraven heeft het dan ook aan haar kee per te danken gehad, die op eminente wijze wist te voorkomen, dat de score niet hooger werd opgevoerd. Over het spel van Alphen kunnen wij, wat de laatste helft betreft te vreden zijn, voor de rust was het spel niet bijzonder hoogstaand. Als uitblinkers willen wij noemen van Alphen: Weijers, v. Wijn gaarden en „Bergie", bij Bodegraven viel, uitgezonderd de keeper, geen speler bijzonder in 't oog. Over den wedstrijd het volgende: Te twee uur komen beide elftallen onder leiding van den heer Luiken in hét veld. De thuisclub heeft één invaller, terwijl Bode graven twee invallers telt. Bodegraven trapt af, doch Alphen neemt spoedig het spel over; de rechtsbuiten krijgt den bal toegespeeld, zet scherp voor en het is P.C. Schouten, die nadat er 7 minuten is gespeeld, onhoudbaar de eerste goal fabriceert. Geenszins ontmoe digd pakt Bodegraven weer flink aan en ■brengt eenige malen een bezoek aan het .Alphendoel, waar keeper v. Leeuwen een 'paar maal behoorlijk weet weg te werken. •Bij een hernieuwden aanval wordt Weijers gepasseerd en de gelijkmaker ligt in de j touwen. Alpben begint er nu wat beter in te komen, de bal belandt bij v. Wijngaarden, die na een snellen ren het leder keurig voor zet; een der backs wil het schot wegwerken, doch het noodlot is tegen hem en de bal suist in eigen doel. Even hierna is het rusten. Na de hervatting brengt Bodegraven een bezoek aan den Alphen-doelman, doch deze weet van geen wijken en retourneert het leder; dan komt de voorhoede van Alphen over donderend opzetten, Benekamp schiet hard in, de keeper stopt, doch Jongeleen loopt het leder in doel, 3—4. Voortdurend blijft Al phen aanvallen, waarbij de keeper steeds handelend moet optreden. Het is echter uit stel van executie, want Benekamp rent toe, een pijlhard schot tegen den binnenkant der staanpaal en het is 41. Bodegraven is ge heel uitgespeeld en wederom komt de voor hoede goed samenspelend op het Bodegraver doel af en het is weer Benekamp die het ze gel er op legt en den stand op 51 brengt. Er is dan een half uur gespeeld. Nu speelt Alphen een gewonnen spel; Bodegraven kan echter het doel niet vinden, daar de Alphe- naren steeds niet huis geven. Nog verschei dene aanvallen op het Bodegraver doel vol gen, doch meestal stranden zij op buiten spel of in het ander geval belandt de bal in des keepers veilige handeü en wanneer de scheidsrechter einde blaast is er geen ver andering meer in den stand gekomen. Het spel van Bodegraven deed veel sympathie ker aan dan in den wedstrijd Bodegraven Alphen. De leiding van het spet was bij don heer Luiken in goede handen. A. S. C. II—Quick H 5—2. Het was gisteren voor de eerste maal in dit seizoen dat wij de A. S. C.-reserves aan het werk hebben gezien, en wij moeten zeggen dat het ons werkelijk niet is tegen gevallen, al werkte de slechte gesteldheid van het terrein goed spel dan ook niet in de hand. Na de ietwat zwaarmoedige overpein zingen van een onzer medewerkers over de prestaties van het tweede team der rood zwarten waren onze verwachtingen stellig niet hoog gespannen, maar heusch: het was zoo slecht nog niet gistermiddag. De 52- overwinning op het Haantjes elf tal is daar van trouwens gedeeltelijk ook al oen be wijs. En nu moge het misschien waar zijn dat wij onze stadgenooten toevalligerwijs juist in een extra goede bui hebben aange troffen feit is toch, dat zij er dan toch in ieder geval nog wel iets van kennen, al valt er aan den anderen kant dan ook weer niet over te roemen. Wij hebben den in druk gekregen dat er onder goede leiding wel iets van deze ploeg te maken is, mits natuurlijk bij allen de goede wil voorzit en er behoorlijk wordt getraind. Vooral spelers als keeper Van Doorn, de beide backs en de midhalf verdienen de ernstige aandacht der roodzwarte leiders. Waarom men Van Doorn geen kans heeft gegeven voor liet eerste elftal is ons niet duidelijk. Z'n stijl is ongetwijfeld beter dan die van Blom, terwijl hij ons tevens minstens even zeker lijkt. Met hém in het doel en Blom weer in de voorhoede zou, naar onze meening, het A. S. C.-elftal zijn versterkt. De voorhoede had gisteren een productieve bui, dank zij vooral ook de „Ster Uit het Oosten", die zich op het gladde veld Uiterst moeilijk voortbewoog, doch die herhaaldelijk blijken gaf het spel nog wel te kennen, al zou hij dan ook voor het eerste elftal, momenteel althans, te weinig presteeren. Onder leiding van scheidsrechter Van der Burg, wiens beslissingen vrij aanvechtbaar waTen, werd te ruim 2 Uur begonnen. liet werd een glijpartij zonder eind, met Quick in de meerderheid. De Haantjes misten ech ter de meest fraaie kansen. Na 18 min. deed roodzwart een uitval, Mevet passeerde de backsen de stand was 10. Geruimen tijd ging de strijd nu gelijk op. Ook A.S.C. miste eenige malen voor open dool. Drie minuten voor rust kreeg A. S. C. een vrije schop te nemen wegehs hands. De bal kwam bij den Leidschen rechtsbinnen, die makkelijk scoorde. 20. In de tweede helft wa9 A. S. C. sterker. Meyer bracht den stand op 30, de roodzwarte rechtsbinnen scoorde na een kwartier Uit een corner het vierde doelpunt. 40. Tien minuten voor tijd een doorbraak van Quick, een voorzet van rechts en de midvoor redde de eer. 4-1. Direct daaröa kreeg A. S. G. een penalty te cemea (voof rust bod Van Doom reeds een strafschop gestopt). Het schot van Wasse naar weid echter gekeerd. Enkele oogen- biikken later is het opnieuw de rechtsbin nen van A 8. C., dLie den doelman derj Haantjes passeert (51), en wanneer dan even voor afloop de gasten wat komen op-', zetten slaagt hun linkshalf er in voor de tweede maal Van Doorn het nakijken geven. Zoo won A. S. CL II met 52. L. F. C. Ill—L. M. C. 1 2—1. L. M. O. wint den toss en is reeds direct, in de meerderheid, maar door de modder-! poelen voor het doel worden verschillende] kansen gemist. Bovendien hebben deLF.C.1 backs veel succes met hun buitenspel-tak-j liek. Als de gevaarlijke L.M.G.-middenvoor; Van Hoven er plotseling alleen van doorj gaat, maakt hij met een harden schuiver het eerste doelpunt. Even daarna i9 hetj rusten. Na de rust is L. F. C. veel sterker en! komt de L. M. C.-voorhoede bijna niet meer! over de helft Toch duurt het nog eenigen tijd, voor de L. F. C.-rechtsbuiten een uit trap van den L. M. C.-keeper ineens ia- zet (11). L. F. C. blijft sterker en weet, fraai de winnende goal te scoren. Da*' krijgt L. M. C. nog een mooie kans om ge-, lijk te maken, als een L. F. C.'er hands maakt, maar Van Hoven weet den straf schop niet te benutten. Direct daarop fluitj scheidsrechter Van Weizen, die uitstekend» leidde, het einde van dezen vlug gespeelden wedstrijd. v Raceei I—D. V. S. I 1—4. Bedde ploegen hebben meerdere invallers De eerste aanval is voor Raceel. Op een meter voor doel schiet echter de linksbin nen in des keepers handen. Een corner brengt den groen-zwarten succes als uit een, gewirwar van spelers plotseling de bal in het zwart-witte doel verdwijnt. Het spel gaat daarop meer gelijk op. Niet een schui ver doelpunt uit een moeilijke positie de zwart-witte linksbuiten. 11. Nog voor de rust maakt D. V. S. er 12 van. Na de rust een gelijkopgaande strijd met' de aanvallen van D. V. S. iels gevaarlijker. Een hoog boogschot van links bezorgt aan D. V. S. een 31-voorsprong. Wijziging en de opstelling baat Raceel ook niets. De mid voor van D. V. S. doelpunt na algemeen opbrengen 14, met welken stand eindt komt. Scheidsrechter de Boer leidde goed. D.L.V. IINorvicus H 6—1. Nog steeds staat D. L. V. H ongeslagen bovenaan! En dat zij het verdient, bewijst de wedstrjjld van j.1. Zondag wel, toen zg Nórvicus 'één van haar zwaarste tegen standers, met stevige cijfers (61) wist te slaan. Over het verloop van den wedstrijd het volgende: Na eenige wederzgdsche aanvallen reemt D. L. V. de leiding met een welgericht schot van haar linksbinnen. Maar ook Nor- vioüs faat zich niet onbetuigd, want aanval op aanval volgt er. Even voor de rust zien zijl hun harde werken beloond met den gelijkmaker. Rust (11). Na de rust zien wij D. li V. geweldig opzetten. Achter elkaar worden er 5 doel punten gemaakt. Einde 61. Scheidsrechter N. Bom leidde zeer correct. Raceel HILugdunum VI 42. Raceel is met 10 man; Lugd. is volledig. De ploegen wegen vrijwel tegen elkaar op. beide doelen zijn beurtelings in gevaar, docli de verdedigingen houden stand. Voor de rust weet groen-wit met een goed scbot de leiding te nemen (01). Na de rust is de Racing iets sterker. A2s de midvoor van de Racing den bal goed aangegeven krijgt, scoort deze den gelijk maker. Even daarna weet Lugd. weer de leiding te nemen. Een penalty wegens on geoorloofd afhouden wordt door de Racing in een doelpunt omgezet (22). Brandt maakt dan uit een corner ineens het derde doelpunt (23). Vijf minuten voor tijd een snelle zwart-witte uitval en G. Robbers schiet onhoudbaar in, (24). Scheidsrechter J. Acaoldas kjwl" üh lanc saet slecht w

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 13