No. 19893. VRIJDAG 16 JANUARI Anno 1925. Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws1 van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTLEN: EO Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertenliën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en (Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens- poBtrecht. Voor eventueels opzending van brieven JÏO Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTr Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.35, per week „..'.,.Tr.vr. KO.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week ...v.-f- „0,18, Franco per post ƒ2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, yischmarkt 18, tel. 1225, is ZATERDAG ien voorzoover voorradig ook ZATERDAG AVOND verkrijgbaar: SCHELVISCH ;i f 0.20f 0.27 per pond, HARING h f 0.05 per stuk en ZEEUWSCHE MOSSELEN h i 0.05 per K.Q, N. G. DE GIJSELA AR, Burgemeester. Leiden, 16 Januari 1925. S Het 25-jarig ambtsjubileum van Dr. G. M. Rutten. Het is beden vijf en twintig jaar geleden, dat dr. G. M. Ru-tien werd aangesteld om de lessen in de scheikunde aan de Gemeen telijke Iloogere Burgerschool alhier waar te nemen, orh ruim oen jaar later een vaste Aanstelling te krijgen, en sedert is hij onaf gebroken aan dezo onderwijsinrichting werkzaam gebleven, waarbij hij zich als een uitstekend leeraar heelt doen kennen, als een vriend van zijn leerlingen en een .gewaardeerd collega zijner medeleeraren. Dit is de reien, waarom de beer Rutten lieden door autoriteiten, is gehuldigd, boe- wel hij zeil liever bad gewild, dat deze dag •"onopgefeerkt ware voorbij gegaan. Vóór wij iets van deze huldiging mede- Aeelen, achten wij het niet ondienstig het leven van dezen, ook buiten de kringen van onderwijs welbekenden stadgenoot te ïchelsen. De heer Rutten werd geboren te 's-Gra- venhage den 29sten Februari 1872 en bereik te dus den teeltijd van bij na 53 jaaT. Men zou hem naar zijn uiterlijk 10 jaar jonger schatten. Na het gymnasium in zijn geboorte stad te hebben doorloopen, werd hij in 1S91 als stu dent in de che mie aan de ingeschreven, waar was van de Dr. G. M. Rutten. Univo«siteit alhier hij e&) der beste leerlingen Ihoogleeraren Van Bonimelen en Franchi- mont twee mannen, die op het gebied der scheikunde groote verdiensten hadden. Hij koos voor zijn proefschrift een zeer moeilijk onderwerp, dat door den beroemden Am- slerdaimschen hoogleeraar Bafehuys Roo- zenboom indertijd als zoodanig werd erkend Ti.l. het Onderzoek omtrent de samenstel ling der bismulhnitraten", op welke disser tatie hij in 1900 promoveerde. Oorspronke lijk lag bet nu in zijn voornemen leeraar te worden, veeleer om aan Oen buitenlandsclic Universiteit te werken en daarna in de practijk te gaan. In het begin van het jpar 1900 werd ech ter de directeur van de Leidsc-he H. B. S., dr. De Loos, die zelf het onderwijs in de scheikunde gaf, ernstig ongesteld en viel do aandacht op den jongen doctor in de che mie, ten einde een deel dier lessen op zich Ie nemen. Daardoor werd hem de gelegen- fieid geboden met liet onderwijs kennis te maken; liet les geven vond hij aangenaam, hij kon goed met de jongens omgaan en zoo kwam hij er toe zijn buitenlandsche plan nen te laten varen en zich voor goed aan het onderwijs te wijden. Aanvankelijk was het aantal lesuren, hem aan de II. B. S. en het Gymnasium opgedragen, slechts elf. Hij had lii-er dus geen behoorlijke positie, wa,t hem noopte naar een betrekking aan de H. B. S. te Breda te solliciteercn, waar hij als no. 1 op de voordracht werd geplaatst en zijn benoeming vrijwel vaststond. Men - wilde hem hier echter niet missen, en de toenmalige burgemeester, mr. F. Was, ver- zcoht hem te blijven; dan zou het salaris op dezelfde hoogte worden gebracht door een aanstelling als scheikundige aan de Stedelijke Gasfabriek. Daar de heer Rutten in zijn studententijd Leiden had lief gekre gen en daarom ook liever hier bleef, trok hij zich voor Breda terug. Jntusschen werd hij ook benoemd als leeraar in de schei kunde aan het instituut Wullings te Voor schoten, waaraan hij twaalf- jaren werk zaam was. Hij zag dit groeien van een kloine kostschool lot een bloeiende bijzon dere H. B. S. Door het aftreden van dr. Andreas in 1914 als directeur, die werd vervangen door ir. Massink, werd aan dr. Rullen het ge- heele onderwijs in de scheikunde opgedra gen, waardoor hij genoodzaakt was van het instituut Wullings te bedanken, terwijl hij in 1919, na 19 dienstjaren, ook de functie van gemeente-scheikundige aan de Gas fabriek neerlegde. In verband met de nieuwe regeling van het Gymnasiaal onderwijs, nam het aantal lesuren zeer toe, tengevolge van het vor men van parallelklassen aan de H. B. S., zoodat hij voer liet gymnasium moest be danken. Zoo kon hij zich nu geheel wijden aan het onderwijs aan onze mooie H. B, S., waar hij les geeft in het geheel naar zijn inzichten ingerichte. lees- en werklokaal, dat als een model kan dienen en waar de "nauwgezette leeraar, naar ons van tot oor- deelen bevoegden werd werzekerd, uitne mende resultaten verkrijgt en zich mag ver heugen in de aanhankelijkheid van zijn leerlingen en in de vriendschap van zijn col lega's wat heden, op den dag van liet jubi leum ,op ondubbelzinnige wijze is geble ken. Doch ook huilen den eigenlijken kring van liet onderwijs i3 de lieer Rullen geen onbekende. Tal van jaren was liij bestuurs lid en voorzitter van het Departement Lei den der Maatschappij van Nijverheid en niet minder dan achttien jaren Voorzitter van de Commissie voor de Volksbijeen- komsten, waardoor hij ook de kleine burg- gerij en de arbeidersbevolking lieeft loeren kennen cn hij voor eenzijdigheid is helloed gebleven. Hedenvoormiddag werd de jubilaris in het versierde gymnastieklokaal der ff. B. S. ontvangen door auloriteifen, directeur en leeraren niét de leerlingen der 4de cn 5de klasse. Hedenvoormiddag le elf uur kwamen iii het ruime gymnastieklokaal, waaraan door de plaatsing van cenige groene plantengroe pen een feestelijk aanzien was gegeven, autoriteiten, directeur en leeraren, oud-col lega's, en de leerlingen van de 4de cn 5de klasse bijeen. Aanwezig waren o.a. de Burgemeester jlir. Dc Gijsclaar, de wethouders Sanders en Reimeringer, de laatste tevens voorzitter der Commissie van Toezicht op het M. O., waarvan de secretaris, mr. Sypkens, ook aanwezig was. de rector van het gymna sium, dr. Beversen, de oud-directeur der in richting ir. Massink en de oud-collega's de hoeren Werkman, Draayer cn Josselin. De inspecteur van liet M. O. de lieer Coops en de oud-directeur dr. Andreae, waren ver hinderd aanwezig te zijn. De jubilaris werd bij het binnenireden naast zijn echtgenoote en kinderen met ap plaus ontvangen. Het eerst werd de jubilaris toegesproken door den Wethouder, Voorzitter van de Commissie van Toezicht, den lieer Reime ringer,'die in de eerste plaats namens het College van B. en NV., waar zijn ambtge noot van Onderwijs door ambtsbezigheden verhinderd was, hem met dezen dag geluk- wonschle. In de tweede plaats feliciteerde hij dr. Rutten namens de Commissie van Toezicht. Vijf en twintig jaar hebt gij uw beste krachten aan de school gegeven, zeide spr. en zijt gij een sieraad voor de instel ling geweest, eerst in liet oude gebouw aan de Pielorskerkgraclit en daarna in dit ge bouw, waar ge oen installatie vond, geheel naar uw eigen verlangen ingericht en waar in ge naar hartelust kunt werken. Wij we ten aldus besloot spr. dat gij uw plicht steeds trouw vervult, in goede har monie met directeur en collega's cn dat er onder uw leerlingen een uitnemende geest licerseht. Moogl go Irisch niet dezelfde kracht en lust nog lange jaren aan de school blijven verhonden. (Applaus). Hierna sprak de directeur, dr. Schalkwijk Hoewel het ons allen hekend is aldus ving deze spr. aan dat gij slechts schoor voetend hebt toegestaan om officieel de be wijzen van hoogachting van uwe collega's 'in ontvangst to nemen, verheugt liet ons (en zeerste dat gij mij toch in de gelegen heid hebt gesteld u uit naam van allen, die aan de Gemeentelijke II. B, S. zijn verhon den of verbonden geweest zijn, eenige har telijke woorden te mogen toevoegen, nu ge heden den dag herdenkt dat ge vóór 25 jaren uw intrede in onze school deed. Toen dr. Do Loos, de eerste directeur dezer school, en tevens de leeraar in de scheikunde na ruim 35-jarigen dienst, vol ijver en toewijding in 1899 door een noodlottige ziekte werd aan gegrepen, werd gij, toen het bleek dat er geen hoop op beterschap voor hem meer be stond, den 16en Jan. 1900 aangesteld om de lessen in de scheikunde waar te nemen. Dat gij u toen reeds door uw nauwgezette plichtsbetrachting hebt onderscheiden moge blijken uit het leit dat ge den 4en Sept. daarop als tijdelijk leeraar de 4e klasse te behartigen kreeg, terwijl de nieuwbenoemde directeur dr. J. L. Andreae, die eveneens doctor in de scheikunde was, de lessen ill de 5e klasse voor zijn rekening nam. Als gevolg van uw rustig en degelijk on derwijs kreegl ge den 31sten Jan. 1901 een vaste aanstelling en werden aan het begin van den cursus 1901/1902 ook de lessen in de practische scheikunde in de 4de klasse opgedragen. Bij den aanvang van den cur sus 1906/1907 kwam er echter een nieuwe logischer verdceling, waarhij gij één der af- deelingen in de 4de en de 5de klasse kreegt, terwijl dr. Andreae de lessen in de andere afdeeling van de 4de en öde klasse gaf. Toen dr. Andreae echter in den zozmer van 1914 wegens het bereiken van den 65- jarigen leeftijd eervol ontslag vroeg en ver kreeg cn als zijn opvolger onze alom ge waardeerde ambtgenoot, de heer W. Mas- sir.k, civiel-ingenieur, werd benoemd, die als leeraar in de wiskunde aan onze school zijn sporen had verdiend, werden alle les sen in de scheikunde aan uw zorg toever trouwd. Van toen af hebt gij uw gaven ten volle kunnen ontplooien, terwijl de nieuw gebouwde school, waaraan liet scheikunde lckaal naar uw wenschen werd ingericht, do proeven bij de les ten zeerste tot hun recht deden komen. Met grooten ijver cn nauwgezette plichtsbetrachting kweet ge-u van uwe laak, zoozeer zelfs, ,,dat het u moeilijk toescheen, met dezelfde toewijding en opgewektheid nog meer lessen le kunnen geven, toen het aantal lesuren tot 26 werd uitgebreid hij den aanvang van den cursus 1922/23. De heer Valkenburg kwam u toen gedeeltelijk de taak verlichten. De zorg. door u aan uw lessen en vooral ook aan de practische oeleningen besteed, is van algemeene bekendheid. Men behoeft slechts een blik lo slaan in de zaal voor practische scheikunde, die nu bijna (ien jaar in ge bruik is, om den persoon te beoordeelen, die daar aan het hoofd staat. Hieraan is dan ook door onzen burgemeester ter gelegen heid van het G0-jarig beslaan onzer school op kernachtige wijze uiting gegeven. In die 25 jaren is er slechts één schaduw plekje geweest, wat uw gezondheid betreft cn wel in het voorjaar van 1917, toen ge, tengevolge van een ernstige ongesteldheid op den lSden Fchr. verlof moest aanvra gen Gelukkig kondt ge den 21slen Mei reeds weder een deel der lessen ter hand nemen. Buiten die eene ziekte, had ge geen reden tot klagen, wat uw gezondheid betreft, zoo dat ge in die 25 jaren, waarin ge bijna 1-1.000 uur hebt les gegeven, (gelach) slechts 182 uur hebt verzuimd, een bedrag dus van slechts 1,3 pCt. Uwo collega's hebben gemeend, aldus ging spr. voort, dat het zijn aardigen kant zou hebben, als u later, ten gevolge van een kleine herinnering weder aan dezen heerlijken dag zou kunnen terugdenken. We nemen dus de vrijheid u een els van Ifarling aan te bieden, voorstellende den Zuidertoren te Amsterdam. Spr. besloot met den wenseli, dat de heer R in een goede gezondheid in het gelukkig bezit van vrouw en kinderen, aan deze school zal werkzaam blijven. Ook deze toe spraak werd luide toegejuicht, welke toe juichingen zich herhaalden toen dr. Schalk wijk den jubilaris de mooie ets overhan digde. Namens de leerlingen bood vervolgens de lecriing der öde klasse Hollants den zeergewaardeerden leermeester een prach- tign bloemenmand aan. Hij deed dit zeer gaarne omdat ieder der leerlingen weet dat gij onder de leerlingen populair zijt en een knap docent zijt. Spr. is nog te jong om dit te beoordeelen doch hi) wilde dit met een voorbeeld duidelijk maken. Een oud-lecling moest examen doen en toen hij desge vraagd, verklaarde leerling van dr. Rotten te zijn stond hij een haltour later geslaagd op straat (gelach en daverend applaus van de leerlingen). Namens het personeel bood ten slotte de amanuensis de heer Van der Berg met een hartelijton handdruk dr. Ruiten ook een bloemstuk aan. In een hartelijke eenvoudige speech be dankte daarop de lieer Rotton voor de hul de hem gebracht. Hij had zich aanvankelijk voorgenomen het feit in intiemèn kring te herdenken. I-lij was echter voor den op hom uitgeoetenden aandrang bezweken cn zoo slaat hij hier, gedeeltelijk als slachtoffer, om de verdiende lof in ontvangst te nemen. Hij dankt God dat deze hem kracht heeft gegeven om tot nog toe zijn te vervullen cn hij hoopt dat hem ook voor het vervolg daartoe de kracht zal worden gegeven. Hij ging vervolgens zijn onderwijsloop baan na zooals wij die boven reeds schet sten. Als jong leeraar had hij-het druk maar hij heelt veel geleerd van den toenmaligen amanuensis Ingeneeger, wien hij daarvoor steeds dankbaar is gebleven en het was een aangename herinnering aan hun samenwer king toen de heer Ingeneeger hem in den vroegen morgen reeds verraslte met een bloemenmand. Met eerbied denkt hij nog al tijd aan de oud-rector van het gymnasium dr. Van der Mey en den leeraar dr. Punt en dankt dr. Beversen voor de hulp hem 11 jaar lang geboden. Thans is zijn werk alleen aan de H. B. S. en hij dankt het gemeentebestuur en met name gemeentewerken voor de mooie en doelmatige inrichting van zijn lokaal. Hij beijvert zich om den toestand van dit lokaal zoo te houden. Hij beschouwt dit ook als een eisch van paedagogie. Na ten slotte allen die er ioe hebben me degewerkt om hem- dezen dag aangenaam te maken, dank 1e hebben gezegd, zich lest best richtende tot de leerlingen, verklaarde hij met hen nooit ernstige moei lijkheden le hebben gehad, en spoorde hen ten slotte aan steeds hun best te blijven doen. Moge het mij gegeven zijn, aldus besloot de jubilaris zijn luide en herhaald toege juichte toespraak, nog vele jaren aan den bloei van onze goede H. B, S. mede te mo gen werken. Hierna drukten de aanwezigen den jubi laris de hand, waarmede de plechtigheid eindigde. Huldiging van prof. dr. Albert Verwey. Aan prof. dr. Albert Verwey fs, ter ge legenheid van zjjh inangnreele oratie als hoogleeraar alhier, door zijn letterkundige vrienden in Huize Voorhout, te 's-Graven- hage, een maaltijd aangeboden. De tafel werd gepresideerd door prof. ir. Is. P. de Vooys. Onder het talrijke en aanzienlijke gezelschap, werd, naast vele ouderen, de aanwezigheid opgemerkt van bijna alle dich ters, die, in nauwer of wijder verband, tot den kring der Beweging behooren. Namens hen werd, aan het nagerecht, het eerst het woord gevoerd door dr. P. 1 N. van Eyck, te Londen, die de betsekenis j van Verwey's dichterschap schetste. I Hierop nam dr. H. P. Berlage het woord. Hij schetste de beteekenis der Verbeelding liet kernbegrip der Beweging voor de ontwikkeling der overige kunsten, in liet bijzonder voor de Bouwkunst. Zich aan- j sluitende aan een passage in Verwey's in angnreele oratie, dronk hij' op de her scheppende, revoiutionnaire kracht van het die-h lerschap. Prof. dr. Is. P. de N'ooys sprak over den invloed der Beweging op de ontwikke ling van het sociale streven in Nederland. Ook bij die leden van den kring, die de literatuur voor het bedrijfsleven verlaten hebben, is het ideaal levend en werkzaam gebleven; het is de Verbeelding van het ideaal, die de kern is van de hervormings- (lrilt op maatschappelijk gebied. Als een van Verwey's oudste vrienden gaf hij voorts hartelijk uiting aan zijn dankbaarheid-voor wat Verwey's leiding en voorbeeld voor veler vorming heeft beteekend. Ten slotte wees dr. C. Gerretson (G. Gossaert) op de nationale beteekenis van Verwey's benoeming. Niet zonder eenige scherpte de bestrijding dozer benoeming rcleveerend, stelde hij vast, dat de intrede aan de universiteit ran Verwey, die qua dichter en niet qua geleerde is benoemd, een offer is, dat hijzelf en dat wij, zijn vriendeD, slechts noode brengen in het na tionaal belang. Da Nederlandsche poëzie heeft in het afgeloopen tijdperk toppen bereikt, dio elders in Europa wet zijn ge ëvenaard, doch niét overtroffen. Dit enkele feit rechtvaardigt ons voortbestaan afs af zonderlijke natie in Europa. Althans zoo lang de leiders van ons volk zich van dit feit bewust zijn. Daartoe kan de hoog leeraar Verwey veel bijbrengen. Spr. hul digde voorts de historische gedachte, die in Verwey's critisch werk zoo sterk tot uiting komt, als noodzakelijk complement van de revoiutionnaire idee, door wier wis selwerking het standpunt der maatschappe lijke en geestelijke Beweging eerst gestadig en eenparig wordt. Nadat nog door anderen, o.a. door prof. de Vooys, uit Utrecht, het woord gevoerd was, volgde een gezellig samenzijn van meer intiem karakter. Feestavond jongelingsvereeniging „Pred. 12 la". Gisteravond organiseerde dc Christelijke jomgelingsverooniging „Pred. XIIla" in het gebouw „Prediker" een propaganda- feestavond, welke door velen bezocht werd en beslist geslaagd genoemd mag worden. Nadat gezamenlijk Psalm 119 :5 gezon gen was, opende de voorzitter, de heer Questroo, met gebod, waarna hij allen har- lelijk welkom heette, ook de jongere nog- niet-led'cn. Hot gaat echter hier niet alleen om de jongeren, aldus spr., ook de ouderen be groet ik met blijdschap; zij toch moeten daadwerkelijk steunen, niet alleen op financieel gebied, maar ook door van hun onverflauwde en voortdurende belangstel ling steeds blijk te geven door hun aanwe zigheid op de jongelingsavonden. Ook de jongeren wekt spr. op om hun be langstelling niot lot dezen avond alleen te beperken, maar om ook eens kennis te gaan maken met het intieme leven der Ver- eeniging. NVij hebben thans een Zondagsschool, een knapen- en een jongelingsvereeniging, zoodat gerust gezegd kan worden, dat wij leven in een tijdperk van grooten bloéi; desniettemin zag de heer Questroo het leden-aantal toch gaarne aanzienlijk uitge breid. Vooruit, jongelui, de handen uit de mou wen I Tot slot riep de Voorzitter aller mede werking in voor het welslagen van 'dezen avond: geen der oplredenden is nu direct een „kunstenaar" te noemen, doch juist door dit onopgesmukte werk hopen wij menschen op le kweeken, die voor maat schappij, Staat en Kerk uitstekend' bruik baar zullen blijken te zijn. Hiermede verklaarde de Voorzitter de vergadering voor geopend en kregen wij een beeld van het werk der Jongelingsvereeni ging to aanschouwen in den vorm van een opstel van Koning Saul, een gocdo per soonsbeschrijving, een opstel over een maatschappelijk onderwerp, dat bepaald af cn toe van humor niet ontbloot was; een drietal jeugdige fluitisten, dat op ver dienstelijke wijze twee lic-djes ten gehoore bracht, een paar hcél aardige voordrachten cn een levensschets in twee afdeoiingen: „Op den tweesprong", de geschiedenis van een jongen, die een voorldurenden strijd tusschen het goede en hot kwade voert, doch waarvan ten slotte het eerste, dank zij de hulp der Jo'ngelingsvereeniging, over wint. Tot slot nog een symbolistische voorstel ling der Vereeniging, door verschillende kleuren belicht, die waarlijk keurig was. De Voorzitter dankte allen voor hun wel willende medewerking, niet in het minst den ontwerper van den slotsland. Nadat spr. nog even stilgestaan had bij de slechte financieele positie der Jonge- BINNENLAND. Het zilveren jubileum van dr. G. M. Rullen als leeraar aan de Leidsche H.B.S. Hel concept-verkiezingsprogram der S. 0. A. P. De moord op den makelaar Bnsch, té Amsterdam. i De wenschen van „St.-MichaBl". De voorloopige plannen der Wilhelinina- Vereeniging te Alphen voor de feestviering in dezen zomer. Verkrijgbaar-stelling van Dorns-Rijkers- hrietkaarten. J BUITENLAND. In Duitschland is een kabinet Lnther thans zeker. Briefwisseling tusschen Engeland en Frankrijk over de intergcallieerde schalden. Rede van den Franschen Kamervoorzitter Painlevé. De Fransche regearing krijgt van da Kamer een motie van vertronwen. lingsvereeniging en ter tegemoetkoming; hieraan een kleine collecte warm bij hot publiek aanbeval, werd gezamenlijk het laatste vers van Gezang 22 gezongen en sloot de Voorzitter met dankzegging. School- en Werktninen. Sedert oenige jaren bestaat ook in onze gemeente con Vereeniging voor School- en NVerktuincn, waarvan onze hortulanus, de lieer E. Th. Witte, voorzitter is. Deze orga nisatie lijdt ondanks de liefde voor de Ver eeniging van den voorzitter, die bovendien in verhand met zijn eigen werkkring, daar voor is aangewezen, een kwijnend bestaan. De voornaamste oorzaak er van ligt in het feit, dat het bestuur geen behoorlijke terreinen voor een school- cn werktuin, niet te ver van het centrum, kon krijgen. Dit is echter thans gelukt. De gemeente was bereid tegen billijke huur cn onder aannemelijke voorwaarden een terrein aan de Burggravenlaan voor dit doel beschikbaar le stellen. Hoofden van onderwijs en leeraren en onderwij-' zers(essen) willen ook hun medewerking gaarne verleenen. Hel komt er nu maar op aan belangstelling onder de burgerij te wekken voor dit goede werk, dat als een. der beste middelen tegen de verwildering van onze jeugd kan worden beschouwd Er zal straks daarom een propaganda- commissie in het leven worden geroepen met het doei in wijden kring de menschen warm voor'het defikbeeld te maken.. Men zal beginnen met aan het einde van Februari een openbare samenkomst to be leggen, waarin de stichter van School- en NVerktuincn, de lieer K. Hillings, uit Zut- fen, een lezing met lichtbeelden zal hou den. Intusschcn zal het bestuur gaarne be wijzen van sympathie en steun uit de bur gerij ontvangen. liet adres van den Leid- sehen hortulanus is hij de ingezetenen be kend. En laat men met die sympathiebetui ging niet wachten, opdat onze „School- en NVerkluin" aan de Burggravenlaan reeds dit voorjaar in gebruik kan worden genomen. Prof. dr. J. M. J. Schepper, Zendingsi- direetor, heeft afscheid genomen van zijn arbeid le Oegstgeest in de Zendingsschool, Hij heeft zich onttrokken aan openlijke huldiging of aan een officieel afscheid in grooten kring. In de laatstgehouden vergaderingen der Hoofdbesturen werd op eenvoudige, harte lijke wijze afsceid genomen. Voor de Zendingscorporalies belcekent het vertrek van dr. Schepper als hoogleeraar naar Indië een groot verlies. De taak van de twee overige Directoren, ds. Rauws en ds. Rijnders, is zeer verzwaard, te meer, waar nog niet voorzien is in de vacature, ont staan door de benoeming van dr. Fokkemtt tot rector der Nederl. Zendingsschool. Den 28sten Januari a.s. gaat prof. dr. Schepper te Genua aan boord. In een vergadering van de Vereeni ging van Nederlandsche dames to Brussel heeft mevrouw Van ItallieVan Embdea een voordracht gehouden over; De waarde' van de gezinstaak der vrouw voor de samen leving, Voor het „Mercuriu3"-diploma boek houden zijn geslaagd de heeren J. Selier en II. J. Teeuwen. Gisteren is als geslaagd voor dit examen' vermeld de heer Van de NVijngaard; dit moest zijn mej. Rie yan de Wijngaud, alhier.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1