ia December net in de courant, toen ik mijn correspondentie had verzonden. Heer lijke Decembermaand was het dus. Je moode kaart ook in dank ontvangen. Corrie van Leeuwen, nog dank voor je jiieuwjaaaswenschen. Betje en Hendrik Broeksema, de beide brieven vandaag ontvangen; ik begrijp ook niet, waarom it dien eenen brief nu pas kreeg. Dank voor je heil wenschen. Piet en Bernard Esderts, neen, ik heb in Zeeland op Oudejaarsavond niet hooren schieten. Werd er in Leiden dien avond zooveel geschoten? Ik hoop, dat die bruine duil ook gauw gewend zal zijn aan jullie hok en vrij uit kan vliegen. Nico Kwestroo, daar hadden meer kin deren niet aan gedacht, dat er 27 December geen nieuwe raadsels kwamen; dus da! jullie mij toen niet behoefden te schrijven. Veel kunnen spelen in de vac an tie met al het nieuwe, dat je had gekregen? Leendert Elderhoret, zoo, trakteerde Moe der jullie lekker op Oudejaarsavond? Nu dan wil ik je wel antwoorden, dat ik dien avond lekkere wafels heb gegeten. Niesje de Gelder, je las zeker ai in het begin der correspondentie, dat ik je mooie briefkaart heb ontvangen; dank ervoor. Nico Spaargaren, zooals ik al aan ande ren heb geantwoord, ik heb in R-loosterzande Biel gehoord, dat het oude jaar wend uit geschoten. Jij wel? Neeitje van Leeuwen, je mooie kaart in dank ontvangen; dat zag je zeker al in deze correspondentie. Een rebus kan ik niet inzenden, daar kan ik niets aan doen. Annie van Leeuwen, dat is te begrijpen, dat Jo Kever thuis bleef. Wel jammer, dat de kinderen van je zuster de mazelen had den en daardoor niet konden komen lo- geereiL Geertje Hoff, 2 brieven en een kaartje van je ontvangen. Dat trof ail heel slecht voor je, dat je moeder ziek moest worden, maar ik begrijp, dat je toen liever thuis bleef om je moeder te helpen. Je kunt ge rust alles schrijven; ik weet best, dat er dingen zijn, waar ik niet op moet antwoor den. Dat eene vind ik heel jammer en het precies begrijpen, doe ik niet. Speel je nu de sonatines of andere stukjes van Haydn? Adrie Huter, ja hoor, je nieuwjaarskaart w ook goed aangekomen. Ik hoop ook, dat jo wenschen vervuld zullen worden. Je raadsels zullen later eens geplaatst worden. Catharina van Dalen, je bent mij welkom; |a maar trouw meedoen. Wim Hemerik, dank voor je wenschen. Je raadsel zal ik eens plaatsen. Nellie Broers, voor de verhaaltjes zorgt iemand anders. Dank voor gelukwenschen. Aafje Neuteboom, ik wist het wel, dat er een tram over de Haarlemmerstraat zal 'komen. Zoo, Liggen de rails er al? Marietje Koning, zeker mag je meedoen, en je behoeft er maar drie goed op te ktssen, niet al die raadsels. Bep en Jaap Spierenburg, ik ben best tevreden hoor, als je om beurten een paar woorden schrijft bij de raadseloplossingen. Dank voor je goede wenschen. i Clazina van Venetie, zag je al in het be gin van deze correspondentie, dat je nieuw jaarskaart goed is overgekomen; ik vond die hier in Den Haag. Wat deden er veel kinderen mee met die operette! Annie Nagtegaal, had je alleen electrisch licht in den Kerstboom, of ook nog gewone kaarsjes? Heeft dat meisje, waar je over schreef, haar twaalfde zusje, of zijn er twaalf kinderen, jongens en meisjes? Corrie en Nellie Mens, nu heb ik goed gezien, dat jullie mij graag plezier doet. Ik ken dat spelletje wel, dat jullie op Oude jaarsavond deden. Ik heb het in deze va- c an tie ook nog gedaan met een Hongaarsch meisje van 9 jaar. Zoo Nellie, ga je van school af en wat ga je dan leeren? Klazina Parlevliet. ja, jij bent eene der- genen, die bijna dadelijk zijn mee gaan doen, 3 jaar geleden en je hebt het heel erg trouw volgehouden. In Den Haag merkt men den stonn niet zoo als buiten; daar hoorde ik het heel erg. Het is een mooie feestavond geworden, dien je mij hebt beschreven in je brief. üerthtf en Nellie Mulder, ziezoo, nu weet ik door Nellie's brief weer eens meer over jullie, dat vind ik gezelliger. Zagen jullie al, dat ik je mooie kaart ontving; dank er voor. Maartje Coljee, natuurlijk mag je vrij Tante noemen, dat mag de heele raadsel- jeugd. Marie Baars, vandaag kreeg ik je 2 lange brieven, dus ik had heell wat te lezen. Je vraagt of ik het vreemd vind, dat het nog niet heeft gesneeuwd, nu ik Yin<f het echt prettig, want sneeuw geeft zoo gauw vuile, natte boel of gevaarlijk gladde straten, 2 dingen, waar ik niets van houd. Ik las, dat je een heel prettige vacantie had. Zeker, weet ik de Anna Paulownastraat. Corrie Uittenbogaard, hebben jullie alles er goed afgebracht, het pianospelen en de voordracht en vond je vader het aardig? Ja, dat nichtje, waarover je schreef, heeft vroe ger immers ook wel meegedaan. Viertal Oostdam, dank voor de heilwen- schen; ik wensch je allen ook veel voor spoed en vooral een goede gezondheid, want dat is veel waard, dat weten jullie wel. Prancisca Giezen, wist jij, dat Toos mij over de operette zou schrijven en dacht je toen: dan zal ik het maar niet doen, want dan leest de raadsel tante alweer hetzelfde. Maar als ik eenige malen "hetzelfde lees, is het nog niet erg, hoor; des te béter weet ik het De drie zusjes De Haas, jullie zagen, hoop ik, al in het begin der correspondentie, dat ik de briefkaart heb ontvangen. Wordt kleine Lena al zoo'ri aardige ondeugd? en praat zij al wat? Vond Annie het prettig in Den Haag? Herman en Zus Vis, wat is dat voor een spelletje, waar Zus mij over vertelt, waar een pop aan kan meedoen, daar ben ik wel benieuwd naar om dat eens te hooren. Jacques Rensink, die brief kwam toen veel te laa#in Kloosterzandeik kon dien onmogelijk meer vermelden in de vorige ct rrespondentie. Oobie Hoope, je hebt mij weer zoo ge zellig uitvoerig over alles geschreven, dat ik mij nu best kan voorstellen hoe alles er uit zag met Kerstmis: ik zie in gedachte al die hulst en dennengroen en het licht achter het roode papier en daar ik je alten ken, zie ik in gedachten ook het huiselijk tafereel van allen, die muziek maken en lezen en handwerken. Voot mij is het heusch ook heel prettig, al die jeugd, die mij Tante noemt, net zoo goed als dat jullie prettig vinden, dat je mij zoo mag noemen. Je hebt mij een mooie briefkaart met Kerst klokken gezonden; dank èr voor. jN. N., dank voor alle ingezonden raad sels. Marie Mulerlt, zooals steeds de laatste maanden, eindig ik met een woordje aan jou, aan mijn Hollandsch raadsel nichtje in Frankrijk. Bijzonder aanlig, wat je mij schrijft over al. die cadeautjes bij den Kerst boom, zoowel óver de gioote poppekast met allerlei poppen als over de cadeautjes uit Holland. Wel, heel aardig, wat je schreef over die boekjes. En Oudejaarsavond, echt Holandsch gevierd met Hollandsche trakta tie, hoe gezellig. Wat zegt mijn raadsel jeugd nu wel van deze ellenlange correspondentie? Ik kreeg ook zoo'n massa brieven en ik moest voor zóóveel bedanken. Hartelijk gegroet allen door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN. Zooeven nog opgezonden vanuit Kloos terzande een mooie briefkaart van Bernard en Piet Esderts. Louis Hartkamp, ik stond klaar om mijn brief weg te brengen, toen jouw brief nog kwam ;dank er voor. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Marietje Koning, Annie van Leeuwen, Neeltje van Leeuwen, Wim van der Vliet, Niesje de Gelder, Willy de Rooy, Aafje Neuteboom, Jopie Aniba, Aart van de Na- dort, Nellie Broers, Nico Kwestroo, Wim Hemerik, Bertha Duval, Piet Nieboer, Catharina van Daalen, Nico Spaargaren, Corrie de Groot, Lettie Wind, Leendert Elderhorst, Siebe de Roos, Gerrie de Roos, Paul de Roos, Janny Jansen, Betje Broek sema (2 brieven), Hendrik Jan Broeksema (2 brieven), Dirk de Groot, Corrie van Leeuwen, Bernard Esderts, Piet Esderts, Nicoline van der Linden, Emanuel El jou, Ina Houpt, Tonnie Houpt, Mien Remmdea kamp, Qoof van der Voort, Adriaan vao Biemen, Mientje Henny, Anni*. Speel, Geertje Qoff (2 brieven), Annie Schrijver, Lientje de Graaf, Dora de Vries, Greta Sirag, Stiena Sirag, Annie Looyesteyn, Marie Meyere, Rika Meyers, Gust&af Mey ers, Ali van der Weyden, Gretha Smit, Gu staaf Huurman, Emmy Molt, Adrie Hu ter, Jozef Hanno, Semien Voorbrood, Jo hanna Voorbrood, Annie Bavelaar, Corrie Mens, Nellie Mens, Mini Metselaar, Brecht- je den Haan, Clazine van Venetië, Willem van der Reek, Jacoba Toussaint, Klazine Parlevliet, Gerrit van der Horst, Mien van Zwieten de Blom, Jo van Zwieten de Blom,' Marius Segaar (2 brieven) Grietje Segaar (2 brieven), Rika van Leeuwen, Jaantje van Leeuwen, Clazina Sxngerling, Adrian» Singerling, Nico Mieloo, Annie Huisman. Toos Dirkse, Clazine Ruytenbeek, Anton Ruytenbeek, Nelie Oostveen, Jannie Gor dijn, Marietje Gordijn, Annie Nagtegaal, Corrie Uitten boogaardNelly Tonrkeoa Bertha Mulder, Nellie Mulder, Paulientje de Gooyer, Jan Luttje, Henk Giezen, Jo Liese, Marietje Kwaadgras, Toos Mooten. Maria Kamsteeg, Bep Spierenburg, Jaap Spierenburg, Marie Baars (2 brieven) Trous Vos (2 br.), Rine Vermeulen (2 br.) Nelly Rijsdam (2 brieven) Marianna van Doornen (2 grieven), Adrie van Dijk (2 brieven) Jo- zet Hanno (2 brieven), A dn aan van Beek (2 brieven) Nettie van Beek (2 brieven), Maartje Coljee, Viertal Oostdam, Jet du Croix, Francieca Giezen, Cobie Hoope, Mijntje de Haas, Annie de Haas, Marietje de Haas, Netty Paats, AKe Paata, Catha rina Keiever, Tenna Keiever, Frieda Keie ver, Herman Vis, Zus Vis. OPLOSSINGEN DER RAADSELS TJIT HET VORIGE NUMMER. 1. Eems, mees. 2. Geduld overwint alles. Gq^*. Gouda, Doorn, toga, Venlo, leeuw, gil- 3. Petroleum, lepel, poel, trompet, put 4. Kip, lip, sohip, snip. 5. Buis, abuis. 6. Raaf, eend, ekster. 7. Maag, dein, burg, Maogdfiüburg 8. Pa, troon, patroon. RAADSELS. Voor allen, om uit te kiezen; de grooteren 4 de kleineren 3. I. Ingezonden door Gerard Klay. Welk dorp in Nederland draagt den naam van 2 steden, de eerste in het noorden van ons land, de tweede in Zuid-Holland. H. Ingezonden door Aafje Neuteboom. WelkB bank is heel gevaarlijk om zoo maar op te gaan zitten. m. Ingezonden door Marie Kamsteeg. Wat heelt oogen en kan toch niet zien? IV. Ingezonden door Greta en Stiena Sirag. Wat ie er tussahen berg en dal. V. Ingezonden door Lena 't Hart. Van welken meisjesnaam kan je een bloetn maken? VI. Ingezonden door Annie Schrijver. Welke straat in Leiden piaak je uit deze 12 letters: k, t-, t, a, a, i, o, n, n, g, r, e. VII. Ingezonden door Emmy Mbit. Welk getal blijft hetzelfde of je het Tan voren «ïaar achteren of van achteren naar voren neemt. v VIII., Ingezonden door Clazina van Yeoetae. Klein e<n rond, Bijna een menschhoogte boven den grond. Hond en klein, En toch kan de heele wereld en jij boven dien er in tijn. IX. Ingezonden door Mien Remmelenkamp. Van welke visch is de kop het verate var wijderd van de staart f

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 18