No. 19885. WOENSDAG 7 JANUARI Anno 1925 Officieels Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BINNBILBNO. Het voornaamste nieuws van hprfon. LEIDSCH DAGBLAD FRIIS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine AdverlentiSn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Baterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor evenlueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 - Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 .i PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week [f 0.18. Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week ...a. „0.18. Franco per post 2.36 portokosten. BH nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1*225, is DONDERDAG bij «ventueelen aanvoer (wegens slaking te IJmuiden is tot nu toe geen visch aange voerd) verkrijgb.: SCIIELVISCH en SCHOL. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden. 7 Januari 1925. ONTHEFFING SLUITINGSUUR VOOR WINKELS. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen, ten aanzien van een door den Chr. Nat. Werkmansbond, op 19, 20 en 21 Januari a.s. jn het gebouw „Nathanael" te houden ba zaar, ontheffing is verleend van het slui tingsuur voor winkels, welke ontheffing geldt tot des avonds tien uur. N C. DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 7 Januari 1925. Hedenuamiddag is het stoffelijk overschot van hem, wiens naam boven deze regelen is afgedrukt, te Arnhem aan den schoot der aarde toevertrouwd. Moge een enkel woord van weemoedige en diepgevoelde hulde weerklinken in dc stad. waar hij zoovele jaren geleefd en gewerkt heeft Op ongeveer 26-jarigen leeftijd werd de heer Japikse in 18G4 benoemd tot hoofd van de school 1ste klasse voor jongens aan de Aalmarkt. Niemand minder dan prof. dr. De Goeije, destijds Wethouder van Onder wijs, zag over welke uitstekende eigen schappen en groote gaven de heer Japikse beschikte, en bestemde hem tot den man zijner keuze. Wet was het een moeilijke taak, die het jong schoolhoofd wachtte. Het onderwijs verkeerde in dien tijd nog in zeer ongun stige omstandigheden; de school zelve was pas opgericht en mannen als prof. De Goeije, J. A. van Dijk, Japikse en anderen tracht ten het onderwijs in andere en betere banen te ledden. Door hun onvermoeid werken, hun noeste vlijt hun trouwe plichtsbetrachcling zijn zij daarin volkomen geslaagd. Binnen korten tijd was die stad Leiden in verren omtrek bekend om het goede cn degelijke onderwijs, dat daar gegeven werd, en is dit landen lijd gebleven. Voor een zeer groot deel was dit te danken aan den heer Ja pikse. Ruim 4ö jaren heeft hij gestaan aan het hoofd van de school, die in wijden kring bekend, wij zouden haast schrijven, beroemd was, bijgestaan door een staf van noeste werkers, onder wie dc naam van S. T. Perdijk, die van het begin af aan de school verbonden was, niet het minst schit terde. Wat de lieer Japikst vuur zijn school, zijn leerlingen, zijn medewerkers was? Vraag het zijn talrijken leerlingen, wier eerste schreden op liet pad der kennis hij heeft geleid en van wie velen de hoogste sporten op de maatschappelijke ladder hebben be reikt; vraagt het zijn collega's, den weini gen hoofden van scholen, die met hem hebben samengewerkt en hem hebben ge kend in zijn grootste kracht; vraag het den enkelen, die het voorrecht hadden onder zijn rustige en kalme leiding te werken, bezield door zijn ijver, gesteund door zijn groot cn heerlijk optimisme. „V erken en denken en leeren is teven", waren de gulden woorden, die hij tot de zijne scheen te hebben gemaakt, want de school en zijn leerlingen vulden zijn gaii- 6che leven. Doch niet alleen de school; ook als leeraar aan de Kweekschool voor Onder wijzers en Onderwijzeressen was hij de man, wiens naam door de leerlingen steeds met een soort van ontzag werd genoemd. En toch gedurende de beide eerste jaren aan de Kweekschool zag men met verlau- JiCp. oogenblik tegemoet, dat men ein delijk in de derde klasse les zou krijgen van den heer Japikse, want de lessen in de a erlandsche en Algemeene Geschiedenis waren bekend als voorbeelden van opge- vekte improvisaties cn fijnen humor. Die opgewektheid en die humor waren leven® de kenmerken van z,jn dagelijkschcn omgang en zijn huiselijk leven. Nooit rebben zij, hoewel ook hem geen leed ge spaard bleef, hem verlaten; steeds kwam men onder de bekoring van zijn optimisti- BCüen, beschaafden geest, tot zelfs nog kort voor zijn verscheiden. Moge hij rusten in vrede 1 Congres van het Oostersch Genootschap in Nederland. Gisternamiddag werd in een korte slot zitting het welgeslaagde twcedaagsche con gres gesloten. Het kléin-auditorium van het Universiteitsgebouw, waarin de sluitings vergadering werd gehouden, was voor deze gelegenheid vrijwel geheel bezet. Prof. dr. Snouck Hurgronje, de voorzitter wees op de bevredigende resultaten, met dit Congres verkregen, en dankte alten, die daartoe hadden medegewerkt, in het hijzonder de buitenlanders, die voor het bijwonen van het Congres zich een verre reis hadden ge troost. 's Avonds tic acht uur had een bijeen komst van leden en belangstellenden plaats in de groote zaal van het Leidsche Volks huis. Ook hiervoor was veel belangstelling. Zoowel op de gaanderij als in de zaal zelve waren vrijwel alle plaatsen bezet. Onder de aanwezigen waren ook vele dames. Het programma wees aan een Wayang- voorslelling dxrr Raden Ng Poerbatjaraha j met gamalan begeleiding aan, waarin werd gegeven een fragment uit den lakon „Ar- junawiwAha", voorstellende dén strijd tus- sehen Arjuna en den Kir&la. Prof. dr. J. Ph. Vogel, die de bijeenkomst opende, gaf een toelichting op de voorstelling, waarbij Raden Ng. Poerbatjaraka de Wayang poppen aan de aanwezigen liet zien. Daarna bracht deze laatste de poppen op het doek, liet hen sprekend optreden en begeleidde de voorstelling met de gamelaneen echt Oostersche voorstelling dus. De wijze, waar op dit geschiedde, werd door de aanwezigen zeer geapprecieerd; de ernstige passages wer den met stille aandacht gevolgd en de geestige vertooningen met een hartelijk ge lach ontvangen, terwijl dc verlooner aan het einde hartelijk toegejuicht werd. Daarop worden door mej. Weber en de heeren Raden Soepomo en Raden Prodjode- kofo Javaansche dansen uitgevoerd, welke werden toegelicht door Raden Ng. Poerbatja raka. Ook deze dansen vielen zeer in den smaak. Het was 'n waardig en aangenaam slot van het Congres, dat door de regelingscommissie te Leiden zoo uitnemend was voorbereid. Het Leidsche Politie-Mnziekgezelschap. Het Lcidsch Politic-Muziekgezelschap, on der leiding van den lieer M. Bolderdijk, zal op Maandagavond 12 Januari zijn vijfjarig beslaan herdenken in de groote Stadszaal, waartoe, behalve de leden én begunstigers, ook belangstellenden kunnen worden geïn troduceerd. Het programma ziet er aanlokkelijk uit. Onder de to spelen nummers bevinden zich ook die, waarmede op het concours te Mun ster verleden zomer een eerste prijs en een eereprijs werden behaald, alsmede dat, waar op de bekroning met een tweeden prijs op het concours te Poeldijk op 11 Sept. 1924: volgde. Naar verluidt is het voornemen, dat, met toestemming van autoriteiten, des avonds de muziek zich ook nog buiten zal laten hooren en aan het hoofd der gemeente een serenade j zal brengen. Het Leidsche Politic-muziekgezelschap j werd opgericht den 23sten Januari 1920. Reeds jaren lang was het een verlangen van vele loden van het Lcidsch Politiecorps geweest, om, in navolging van andere plaat sen, een muziekkorps te bezitten, ook omdat het bij vele leden vaststond, dat de beoefe ning der muziek mede een middel zou zijn tot het aankweeken van een goeden geest in het I corps en tevens zou medewerken tot verhef- ling van den stand der politie. De pogingen, welke vele jaren le voren reeds waren ge- j daan om tot die oprichting te geraken, wa- I ren steeds gestrand op het lange dicnslver- band. i Toen in Januari 1920 de burgemeester als j hoofd der politie het volledig drie-ploegen- j stelsel voor de politie invoerde, was dit aan- I leiding voor een tweetal agenten, de heeren K. Bruinsma en II. van der Schaft, het voor- stel tot oprichting van een muziekgezelschap 1 le doen. En zij hadden succes: reeds op 9 Januari werd in principe besloten tot de op richting er van en op 23 Januari d.a.v. kwam het gezelschap definitief tot stand. Een der hoogste chefs was zoo bereidwil lig het gezelschap een flink voorschot te ver schaffen, waardoor liet in slaat was de noo- dige instrumenten aan le schaffen, terwijl de heer Kranlz, alhier, aan de Langegracht ge heel gratis een lokaal voor de repetities be schikbaar stelde. Tot directeur werd benoemd de lieer M. Kouprie, stafmuzikant bij het 4de Regiment Infanterie, die echter aan het einde van 1923 zich genoodzaakt zag te bedanken en opgevolgd werd door den heer M. Bolder- dijk. die de plaats van zijn verdienstelijken voorganger op waardige wijze innam en het gezelschap nog steeds leidt. Het gezelschap genoot in de vijf jaren van zijn bestaan grooten financieelcn steun van de burgerij, financieelen en tevens moreelen steun van den burgemeester, den commissa ris van Politie en verdere superieuren, waar voor het bij zijn eerste lustrum nog heel dankbaar is. En nu zal het gezelschap Maandag a.s. eens toonen wat het kan. De eerste vergadering vaii din Lekl- schen Gemeenteraad in dit jaar zal plaats hebben op Maandag 26 Januari a.s. Gisteravond hield de afdeeling Leiden van den Bond van Personeel bij de Gev.- Rijksopvoedingsgestichten, RAV.I. en Tucht scholen haar jaarvergadering. Bij opening memoreerde de voorzitter de werkzaamheden van den Bond in het alge meen en van deze afdeeling in het bijzonder; levens, dat de tijdsomstandigheden, de wer king der reactie enz., oorzaken moeten zijn, dat het organisalielevcn meer onder het Rijkspersoneel moet opleven, om zoodoende beter weerstand te kunnen bieden aan de aanslagen tegen hel levenspeil der ambtena ren, enz. Na voorlezing der jaarverslagen werd over gegaan lot verkiezing van bestuursleden, die periodiek aan de beurt voor aftreden waren. Bij acclamatie werden de aftredende bcstuurs leden herkozen, terwijl hun dank gebracht werd voor hetgeen zij in de laatste jaren in het belang der afdeeling verricht hadden. Door een der leden werd een zeer actueele voordracht gehouden inzake de bezuiniging van het Rijk en de salariskorting voor het Rijkspersoneel. Deze voordracht vond onder de aanwezigen veel bijval. Na een onderlinge gedachtenwisseling in zake den liuidigen politieken toestand en de oorzaken daarvan werd overgegaan tot de rondvraag. Naar voren kwam de zes-uur-eindiging voor werkleiders en de wachtgeldregeling bij opheffing van het Rijks-Opvoedingsgesticht alhier, waaraan het bestuur de noodige aan- dacht zal schenken. J De voorzitter sloot deze gezellige en geani meerde vergadering met dank voor de op- komst en sprak nogmaals de hoop uit, dat het organisatiebesef onder de leden nog be ter moge worden, zoodat de vergaderingen steeds goed bezocht zouden zijn, wat tevens een prettiger en hoopvoller werken zou be- leekenen voor hel bestuur. Op de den c-en dezer gehouden zeer geanimeerde jaarlijksche algemeene verga dering der Leidsche Tooneelvereeniging „Jacob Cats" is o. m. aan het bestuur de be voegdheid toegekend om in onderhandeling te (reden om event, over te gaan lol de be noeming van een beroèpsregisseur. De eerste uil voering waarvoor de mede werking is toegezegd van verschil Iendo oud-leden is Viislgesteld op medio April a.s. Hel bestuur is thans samengesteld als volgt: de heer P. J. A. ^an Oerle, 1ste voor zitter, de beer J. L. T. Keulemans, 2de voorzitter; de lieer Henri van Brussel, 1ste penningmeester; de heer J. H. C. Zandvoort, 2de penningmeester; de heer J. Gravendaal, lste secretaris; mej. A. Smit, 2d<e secreta resse; de heer A. Wendol, bibliothecaris; de heer P. "W. A. Pranger, lste commissaris de heer T. v. Haarlem, 2de commissaris. De vergadering, waarin prof. dr. W; Einthoven de door ons aangekondigde voor dracht over „den Snaar-galvanometer en het electro-cardiagram" zal houden, zal niet op Donderdagavond plaats hebben, 2002I3 gis teren door ons werd vermeld, maar op Dinsdag 13 Jan., 's avond aoht uur. De R.-K. Kiesverceniging alhier heeft ter behandeling in de vergadering der R.- K. Kamercentrale Leiden, welke Zaterdag bijeenkomt, met algemeene stemmen twee moties aangenomen. De eerste motie spreekt zich uit tegen af schaffing der Staatsloterij. De andere motie luidt: De vergadering van de R.K. Kiesveree- niging te Leiden, gehoord de discussies, spreekt als haar meening uit, dat de in de afgeloopen Regeeringspcriodo gevoerde co alitiepolitiek in velerlei opzicht niet de goedkeuring van de Katholieke kiezers kan wegdragen en spreekt den wensch uit, dat bij eventueel opnieuw vormen van een coa litie aan de Katholieke partij de haar toe komende invloed en rechten niet zullen worden onthouden of verkort. Op verzoek van de Commissie van Arbeidersontwikkeling vestigen, wij de aan dacht van do bezoekers der voorstelling „Allerzielen" op de ad verben tie, voorkomen de in dit Blad, opdat elkeen daar goede nota van neme. Gisteravond, omstreeks negen uur, sprong van een vrachtauto uit Noordwijk, be stuurd door Van A., ter hoogte van den Haag- schen Schouw, een band, waardoor de chauffeur bet stuur kwijt raakte en recht op een hoop stecnen aan den kant van den weg inreed. Hij kwam hierbij in botsing met een luxe-auto, die echter geen letsel bekwam en hard doorreed. Van den vrachtwagen werden de wielen geheel verbogen. Verzekering dekt de schade. Gisteren is alhier in een logement aan gehouden zekere E. J. H., wiens aanhouding door den burgemeester van Beverwijk is ver zocht, in verband met opgifte van een val- schen naam. H. zal naar Beverwijk worden overgebracht. Gistermiddag twaalf uur geraakte de 2-jarige J. v. d. H., wonende in de Gorle- slraat, spelende in de Rijnstraat onder een zandwagen. Doordat de koetsier onmiddellijk stopte, werd erger voorkomen, en kwam de kleine er met een gering# verwonding nog goed af. Invordering vermogensbelasting en verdedigingsbelasting. I. Indedicnd is een wetsontwerp, houdende opdracht aan de ontvangers der directe belastingen van de invordering van de ver mogens befastiog en van de verdedigingsbe las tir.gen I. In de memorie van toelichting wordt op gemerkt, dat de Minister zich nog niet een besliste meening gevormd heeft omtrent de beantwoording der mag, of, en zoo ja, in hoever de samensmelting van de dienst vakken der directe belastingen, invoerrech ten en accijnzenen der registratie en do meinen mogelijk is, en of daarbjj de door de oommissie, ingesteld bij besluit van den Minister van Financiën, d.d. 14 April 1919, in haar, inzake dit vraagstuk opgemaakte rapport, gedano voorstellen gevolgd kunnen worden. Maar onafhankelijk van het op die vraag te geven antwoord acht de Minister het wenschelijk ae invordering van de vermo- gensbehsting en de verdedigingsbelastingen I I op te dragen aan de ontvangers der directe belastingen. Daardoor wordt den belastingschuldige een gang noor het kantoor van de-11 ontvanger der 1 successierechten gespaard, en wordt dezen ontvanger vooral dien in de groote gemeenten meer tjj'd gegeven om dc controle op de aangegeven prijzen en waar den en de memoriën vnn aangifte voor het recht van successie zoo nauwkeurig mo gelijk uit te oefenen. R.-K. Staatspartij. Het voorloopig bestuur van hel R.-K. Werk licdenverbond heeft aan het bestuur van den Alg. Bond van R.-K. Rijkskieskringorganisa- ties een brief gericht naar aanleiding van ae door het Bondsbestuur gepubliceerde pun ten als concept-program van actie 1925. Het scdirijft, punt 6 als volgt geformuleerd te willen zien: 6. Bevordering van zoodanige ontwikke ling der arbeidswetgeving, dat steeds meer de regelingen betreffende de arbeidsovereen komst in bedrijf en onderneming getroffen kunnen worden door colleges, samengesteld uit vertegenwoordigers van de organisaties van werkgevers en werknemers, behoudens goedkeuring en toezicht door de overheid, binnen de grenzen door de wet gesteld. In dezen geest, mede wettelijke regeling van de collectieve arbeidsovereenkomst, inclusief de mogelijkheid tot verbindendverklaring, gelijk opgedragen aan de samenwerkende organisaties van werkgevers en arbeiders. Waar uit de oorspronkelijke formuleering o.i. niet anders kan worden opgemaakt dan hetgeen met deze aanvulling ter verduidelij king nader wordt aangegeven, meenen wij, 1 aldus de brief, dat deze aanvulling en wijzi ging ale aanbeveling verdient Ten slotte zagen wij gaarne, in verband met de huidige situatie en met het oog op de toekomst van onze steeds toenemende be volking, een punt opgenomen, betreffende de bevordering van de volkswelvaart. Dit punt zou onze9 inziens zóó kunnen luiden: 7. Krachtige bevordering van eigen nijver heid en van welvaart o.a. door verbetering van verkeersmiddelen, ontginning van woes te gronden en van zich in onzen bodem be vindende rijkdommen. liet is wel waar, dat in het program van 1922 een daarop betrekking hebbend punt voorkomt, doch het 9chijnt on3 in de huidige situatie geen overbodige weelde, dit punt voor de volgende regeeringsperiode nog een9 4iaar voren te halen. •y Gisteren heeft do Fransche minister van arbeid, de heer Godart, een bezoek aan Amsterdam gebracht. De Minister en me vrouw Godart en het hem begeleidende ge- zelsohap kwamen met den Hoek-van-Hol- land-treln, te 9 u. 16 min. aan het Centraal station aan. Op het Stationsplein stonden een aantal auto's gereed, beschikbaar ge steld door het gemeentebestuur, voor het maken van een toer door de stad, in de al lereerste plaats om kennia te nemen van wat Amsterdam op het gebied van den wo ningbouw presteert. In de morgenuren werden bezocht de wo ningbouw (gemeentelijke en vereenigings- bouw) in de Nieuwendammerlaan, de Buik- sloterlaan en het tuindorp Oostzaandaar na de particuliere woningbouw in het Wes ten der stad (Hoofdweg en omgeving) en de nieuwe bouwblokken aan en nabij den Amstelveonschenweg, in de Krusemanstraat, de Yiotta-straat, op het Coöperatie-plein, en in d# P. L. Takstraat, en verder in Zuid: de Amstellaan en omliggende straten. De bedoeling was, als er tijd overschoot, ook nog het betondorp der gemeente in Water graafsmeer te bezoeken. Na een noenmaal bij Couturier, dat de ge. meente aanbood, is in den namiddag een bezoek gebracht aan den Gemeentelijken Keuringsdienst van waren (directeur dr. A. van Raalte), Keizersgracht 732734, en aan den gemeentelijken geneeskundigen cn gezondheidsdienst (directeur dr. L. Heyer- mans), Nieuwe Achtergracht 101. Aan den maaltijd, dien minister Aalbcrao gisteren in Den Haag den Franschen minis- BTMMT7MT.AND. 1 Bezoldigingsbesluit voor de ambtenaren ressorteerende onder Justitie. Wenschen van het R.-K. Werkliedenver bond met betrekking tot het verkiezings program der R.-K. Staatspartij. de opdracht aan de ontvangers der directe belastingen van de invordering van de ver< mogensbelasting en van de verdedigings belastingen I. Onderzoek naar de intelligentie van dienstplichtigen. BUITENLAND^ Duitschland antwoordt op de geallieerde nota over de Keulsche zone. De crises in Duitschland en Pruisen nog onopgelost. De conferentie te Parijs. ter van arbeid en aan mevrouw Godart heeft aangeboden, heeft de gastheer een tafel rede in de Fransche taal gehouden. De Fransche regoering heeft minister Aal- berae de onderscheiding verleend van groot- officier in de orde van het Legioen van Eer„ Dc ontvangst van minister Godart van wege het Haagsche gemeentebestuur ge schiedde vanochtend om halfelf. Do burgemeester ontving het gezelschap, waarna gereden werd naar do arbeiderswij ken in de buurt van de De la Reykade en bet Laakkwartier. Ecnige woningen wer den bezichtigd. Vervolgens is een bezoek gebraoht aan het slachthuis, waarna minis ter Godart in Royal" een noenmaal werd aangeboden. Na het noenmaal werd het Mauritshuis bezocht, daarna het boomen en bloemenkwartier en tenslotte de Meeu wenhof te Scheveningcn. Het nieuwe schoolgebouw van de neu trale H.B S.-vereeniging te Woerden is gis termiddag officieel geopend. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer F. A- Mao- kema, richtte een bijzonder woord van wel kom tot dr. G. H. Coops, bertegenwoordi- ger van minister De Visser. Dt. Coops, in specteur van het M. O., wensohte namens mens den Minister het bestuur, leeraren en leerlingen geluk mot dit nieuwe, moderne gebouw. Hij wees op de belangrijkheid van oen instelling als deae niet alleen voor Woerden, doch ook voor de omliggende plaatsen. Spr. deelde mee, dat men weilioht staat aan den vooravond van een belang rijko wetswijziging. De H.B.S. zal worden gesplitst in een oeconomisch-literaire en een wis- en natuurkundige afdeeling. Dc laatste meer als voorbereiding voor het hooger onderwijs. Spr. juichte een zooda nige verdeeling ton zeerste toe. Hij wekte de gemeen te-autoriteiten op, een bijdrage voor deze school in overweging te nemen, opdat het schoolgeld zou kunnen worden verlaagd. Nog verschillende aanwezigen hebben hierna het woord gevoerd, o^a. de heer H. O. v. Kempen, burgemeester van Woer den de burgemeesters van Linschoten, van Waarder, Barwoutswaarder en Rietveld en van Harmeien, de wethouder van openbare werken, de heer Eugel, de architect, de heer Kruiswey, en een der leerlingen. De Rotterdamsche wethouder De Jong heeft in den Raad zeer ingrijpende bezui nigingsvoorstellen ingediend. Ingediend is een wetsontwerp tot vast stelling van de begrooting van inkomsten en uitgaven van het Staatsvisschershaven- bedrijf te IJmuiden voor bet dienstjaar 192S en regeling van dc afschrijvingen en uit- keeringen aan 's Rijks middelen ten laste van dat bedrijf. De uitkomsten van het be drijf konden aldus de memorie van toe lichting voor het dienstjaar 1925 door een eenigszins hoogere raming van de op brengst der retributies voor den verkoop van visch, waarvoor, gelet op den toestand der visscherij, aanleiding bestaat, alsmede door verschillende bezuinigingen, gunstig worden beïnvloed. Een saldo van f 202.000 blijft dan nog over als geraamd verlies. In den ouderdom van 77 jaar is te Arn. hem overleden mr. P. Graiama, oud-vice- prasident der arrondissementsrechtbank aldaar. Volgens ,,De Tel." zal de radio-omroep in Nederland binnenkort een rijksregeling ondergaan, ongeveer in den trant van het Engelsche broadcaatingsysteem. Van de radio-liefhebbers zou een zeker be drag geheven worden, dat ten goede komt aan een nationale omroep-anaatschappij,

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1