|4o. 19884. DINSDAG 6 JANUARI Anno 1925 Officieele Kennisgeving. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van herten. LEIDSCH DAGBLAD PRUS DER AD VERTE NTIEN 30 ets per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prij». Kleine Advertenüên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Ct«., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 110 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer* voor Dlreotio en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANTi Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.35, per week 0.18. Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18. Franco per post 2.36 portokosten. Bit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. gemeentelijke vischverkoop. Aan den gemeentelijken VischwinM, Visobmarkl 18, tel. 122^ k WOE»-S^G bij erentneelen aanvoer verkrijgbaar. SUiiaLr .VISOH en SCHOL. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 6 Januari 1925. Vierde Congres van het Oosterech Genoot- schap in Nederland. Gisteravond werd het congres besloten met een goedbezochte bijeenkomst m het snoot-auditorium der Aoademio, mede toe gankelijk voor belangstellende met-leden, waarvan door velen een dankbaar gebruik was gemaakt. n_ In deze bijeenkomst, hield prof. Sir Tho mas Arnold, hoogleeraar in het Arabisch aan de sohool voor Oriental studies te Lon den, een lezing met liohtbeelden over De profeten van don Islam in de schilder kunst." De geleerde spreker werd met een har telijk welkomstwoord ingeleid door den voorzitter van het Congres, prof. dr. iSnouok Hurgronje, die hem aan de verga dering voorstelde als de man, bij uitnemend heid bevoegd om in dezen kring over een onderwerp als dit te spreken. Spreker ving aan met de vraag te stellen of men in verband met den Islam van een godsdienstige kunst kan spreken. In ant woord daarop zedde spreker, dat ongetwij feld de Mohammedaansche architectuur al dus kan worden beschreven, en wat ook do historische oorsprong der moskee moge ge weest zijn, dit bouwwerk heeft zich in dc verschillende Mohammedaansche landen ontwikkeld in vormen, waarin de strenge ernst, de verhevenheid en de waardigheid van het Moslimsche geloof duidelijk zijn uitgedrukt-. De Islam heeft dus de bouw kunst dienstbaar gemaakt aan don gods dienst; maar in tegenstelling met het Boeddhisme, het Christendom en het Hin doeïsme heeft de Islam geen dergelijk ge bruik willen maken van versiering door middel van beelden. Want Moslimsche theo logen veroordeelden het weergeven van le vende wezens, vooral van menschel ij ke we zens. De schilderkunst kon dus in Moham medaansche landen alleen tot bloei gera ken, wanneer zij werd beoefend aan de vorstenhoven onder bescherming van konin gen en edelen. Rechtzinnige Mohammeda nen hebben niet alleen dio kunst veroor deeld, zij hebben zelfs, wanneer het hun mogelijk was, kunstwerken verminkt of ver nield. Ondanks dezen vijandigen invloed bestaan er voorbeelden van Mohammedaan sche religïeuse schilderkunst, maar zij zijn zeldzaam. Spreker toonde vervolgens een aantal fraaie reproducties van miniaturen, die de levensgeschiedenissen der verschillende pro. feten van Noach tot Mohammed illustree- ren en die voorkomen in Arabische en Per zische handschriften. De rede werd aan het slot warm toege juicht, bij welke hulde de voorzitter zich in een kort slotwoord aansloot. Heden verdeelde het congres zich in een vijftal secties, waarin verschillende Spe ciale onderwerpen werden behandeld. De Sem;etische Sectie stond onder lei ding van prof. dr. B. D. Eerdraans, terwijl als secretaris fungeerde prof. dr. F. M. Th. Böhl. In deze sectie, die van 10 tot 12 voorm. en van 2 tot 4 's nam. duurde, hield mr. J. H. Kramers, te Leiden, een referaat over: „Mohameda ansche eigennamen sa mengesteld met Din" prof. jhr. dr. J. Six te Amsterdam, behandelde: „De vorm van Aleph, Kaph en Mim in de 13de eeuw vóór Ohr."prof. dr. L. Massignon, uit Parijs, was afwezig; prof. Paul Kuhle, te Bonn deed eenigo mededelingen over de Maso- nah; prof. Weidner, te Berlijn sprak over het „Gilgtames epos en Hektisehe opschrif ten" prof. Ebeling uit Berlijn, hield een vertoog over „Babylonische bronnen voor Grieksche fabelen", terwijl prof. Ecrdmans mededcelingen deed over „De Sabbath" en prof. Snouck Hurgronje een Arabisch docu ment uit Mekka van de 19e eeuw vertoonde ®r- W.D. v. Wijngaarden te Leiden, had tot onderw.,,De symboliek van den adelaar in de Semietrisóh-Egyptische wereld"; prof. r' Gressmann, te Berlijn, behandel- V' m' ^onumenta et studia", waar- na Krenkow, uit Beckenham, de reeks der bijdragen in deze sectie besloot met: „On a Nos, of al-Haitham ibn Adi's AmthalH- Arab.' Voorzitter der Egyptische Sectie was ons» stadgenoot, prof, dr. W. B. Kristensen«a- Cretans dr. A. de Buck. Hierin leverden een viertal geleerden elk fcen bijdrage. Prof. dr. O. van der Leeuw, te Groningen, sprak over: „Verwant schap tusschen orphische en Egyptische voorstellingen"dr. P. A. A. Boeser, te Leiden, maakte een paar opmerkingen over een doodenboek-papyrue in het Rijksmu seum van Oudheden alhierde heer H. P. Blok, litt. docts. te Oegstgeest, schetste ,,de beteekenis der Airicanistiek voor de Egyptologie", terwijl de secretaris zelf een slotbeschouwing hield, De Arische Seotie leidde prof. dr. W. Galand. Secretaris dezer sectie was de heer J. Rahder, litt. docts. In deze sectie open de mr. H. C. Gallois, te 's-Grnvenhage, de rij met een korte beschouwing over: „De beleoning van de Ardeshir door Ahurama;- du op den rotswand bij Naksli-iJEtushem" prof. dr. W. Galand, te Utrecht, sprak naar aanleiding van: „Eine dritte Mittcilung uber das Vhdhhlasutra"mej. dr. J. M. van Gelder, te Amsterdam, deelde iet# mede over „Vajapreya"prof. dr. J. Pb. Vogel, te Leiden, sprak over: „Het Vidhu- rapandataj&ba-ka, afgebeeld op den Bara- boedoer" prof. dr. B. Fa/ddegon, te Am sterdam, had tot onderwerp: „De catalogus van wetenschappen in Ohkndogya Upanis- had VII. 1, 2", terwijl eindelijk de heer J. Rahder, litt. docts. te VGravenhage, een verhandeling hield overDe tien graden in de loopbaan van een Badhisattva." De Hellenistische Sectie werd gepresi deerd door prof. dr. U. Ph. Boigsevaïn, ter wijl het secretariaat werd uitgeoefend door prof. dr. D. Cohen. Hier sprak in de eerste plaats mr. J. M. Nap, te 's-Gravenliage, over: „Een Oostersche kwestie te Rome omstreeks 237 v. O."; dr. V. F. Bucherer, te Leiden, hield een referaat over: „Een crux in het XVde hoofdstuk der Armenische vertaling van Efraïm Syrus Commentaar op 't Diatessaron"dr. K. H. E. de Jong, te 's-Hage, hield een inleiding over: „Magische injecties" en mr. H. C. Gallois, to 's-Gra- venhage, behandelde ten slotte: „Een sasa- nidisch motief in een christelijk syrisch mozaïek uit de 6de eeuw." In de Oost-Aziatische Sectie, ouder voor zitterschap van prof. J. O. van Eerde (se cretaris prof. dr. J. P. Kleiweg de Zwaan), maakte de heer T. B. Roorda, te Aarden hout, „eeaige opmerkingen over de vermoe delijke oorzaak van het ontstaan van den zoogenaamden Wayangslyl in de Oost-Ja- vaan9che reliefkunst" dr. J. J. LDuyven- dak, uit Leiden, sprak er over: „Oud-ehi- neesche logica", en prof. dr. M. W. de Vis ser hield er eindelijk een verhandeling over het „Boeddhistisch feest der tienduizend lampen (Manóe) in Japan." Dr. W. H. Rassers deed nog eenige me dedcelingen. Na zulk een Inspanning zal 't een verade ming voor de dames en hoeren zijn, heden avond de Wayangvoorstelling door Raden Ng Poerbatjaraka met gamelan-begeleiding, en de Javaansche dansen, uitgevoerd door mej. Weber en de heeren Raden Soepomo en Raden Prodjodikoro en toegelicht door Raden Ng Poerbatjaraka, in het Leidsche Volkshuis bij te wonen, welke bijeenkomst ook voor belangstellenden, geen leden van het congres, toegankelijk is. Geslaagd is- voor het voorloopig di ploma machinisten-exainen onze stadgenoot P van Zonneveld. Den penningmeester van de Noord- en Zuid-Ilollandsche Redding-maatschappijen is door den heer C. B. Duyster de som van f 100.17 afgedragen, zijnde het batig saldo van de opvoeringen van „Dc Gulden Gordel." Donderdag 8 Januari a.s, zal de oudste winkeljuffrouw in den manufacturenhandel van de firma Wed. P. de Wilde Zonen, Breestraat 93, alhier, mej. Marie Breeveld, den dag herdenken, waarop zij, 25 jaar ge leden, bij deze firma in betrekking kwam, die toen gevestigd was op den Nieuwe Rijn 3940. Met de zaak ging zij over naar de Breestraat. Zij heeft in al die jaren heel wat klanten geholpen en met woord en daad bij gestaan, goeden raad aan de koopsters en koopers meegevend. Niet alleen wordt dit door de firma zelve gewaardeerd, ook vele Leidsche dames zul len zeker a.s. Donderdag van haar belang stelling in dit jubileum loonen. De jubilaresse zal dit zeker waardeeren. Vanwege de Vereeniging van Mafche- sianen zal op Zaterdagavond de heer H. van der Starre in de collegezaal van het Natuurkundig Laboratorium oen voordracht toegelicht met proeven houden over „Elec- trische trillingen". Belangstellenden in deze lezing kunnen dcor leden der vereen iging worden geïntro duceerd. Op uilnoodiging van de Leidsche Ver- ceniging voor Wetenschappelijke Voor drachten zal prof. dr. W. Einthoven, hoog leeraar in de Faculteit der Medicijnen a. s. Donderdag, 's avonds te 8 uur in het Kl-ein- Auditorium van het Academiegebouw een voor alle belangsite Henden toegankelijke voordracht houden over: „den Snaar-gal vanometer en hei ölectro-cardiogram". Ongetwijfeld zal de belangstel ling voor deze lezing die verband houdt met des hoogleeraars onderzoekingen waarvoor hom de Nobelprijs gewc-rd, groot zijn. Gisteravond vierde de Postschool in caló-restaurant „De Harmonie" haar tien jarig bestaan met een gezellige bijeenkomst van surnumerairs en oud-surnumerairs. Een dertigtal „postknollen" had aan den oproep van het bestuur gehoor gegeven om mede te helpen tot het welslagen van dit foest, dat tevens het laatste zal wezen, daar thans alle surnumerairs afgestudeerd zijn en de Postschool als zoodanig definitief uit Leiden verdwijnt. De stemming, die er ech ter gisteravond heerschte, deed niet aan een afscheid denken. Aanwezig waren o.a. de directeur, de heer Hardeweg, en de oud- leeraren, de heeren Dijkwel, Houpt, Ten Dijk en Soraers. De bijeenkomst werd gevolgd door een gemcenschappelijken maaltijd, waarbij ver schillende dronken aan de nagedachtenis der Leidsche Postschool waren gewijd. Na afloop bleef men nog tot laat in den nacht gezellig bijeen. Zatordag 10 Januari zal in Het Stede lijk Museum „De Lakenhal", alhier, een tentoonstelling worden geopend van schil derijen en teekeningen door Théo van Rijs- selberghe. De „Sts.-Crl." bevat de statuten van de N. V. Kunsthandel vooriieen G. L. Koren- hoff, alhier In tegenwoordigheid van Persvertegen woordigers had gisteravond ten huize van den heer Splinter de verloting van den raadwedstrijd zijner firma plaats. Niet minder dan 2459 oplossingen waren bin nengekomen, waarvan slechts 848 foutieve. Bovendien waren er nog vele fraaie teeke- ningen, handwerken, ja zelfs een marmer plaat bij. waardoor de taak der jury niet weinig bemoeilijkt werd. De heer Splinter besloot daarom welwil lend als steeds, om behalve de drie uitge loofde exlra-prijzen, hieraan nog drie prijzen toe te voegen. Behalve de zes gewone prijzen stelde de heer S. nog tien troostprijzen beschikbaar, zoodat er thans 22 gelukkige winnaars zijn. Voor den verderen uitslag der verloting verwijzen wij naar de advertentie in ons Blad van hedon. Gisteren heeft op het bouwwerk van de Woningbouwvereenismg „Ons doel" aain den Heeremweg alhier eon korte staking ge- heerscht, waaraan ruim 20 bouwwerk- arbeideTS hebben deelgenomen. •De kwestie liep over loonuiübelaling bij regenverzuim. In den loop van den dag kwamen de pariijen door beiden iets toe be geven tot overeenstemming en kon men het werk weer hervatben. Het moest eigenlijk overbodig zijn, het publiek er nogmaals op te wijzen, dat iedere fiets voorzien moet wezen van een rijwiel- plaatje 1925. Waar echter de laatste dagen een kleine honderd fietsen in beslag geno men zijn, meenen wij er goed aan le doen ten overvloede nog eens op te wekken tot aankoop van een rijwielplaatje ter voorko ming van ongemakken voor het wielrijdend publiek. Hedenmorgen had op de Sleenslraat een botsing plaats tusschen een paard en wagen en de Haagse lie Tram. Door het krachtig remmen door den trambestuurder liep alles nog goed af. De wagen werd slechts licht beschadigd. Hedenmorgen, omstreeks 9 uur wilde de 5-jarige D. v. S. de Heerenstraat over steken. Hij werd echter aangereden door een auto, bestuurd door A. B., fabrikant te Rotterdam, waardoor de kleine een arm en een schouderblad brak. Volgens oogge tuigen treft den bestuurder geen schuld: hij trachtte nog te remmen, doch de. af stand was te klein om nog tot stilstand te komen. Gistermiddag, ongeveer drie uur, kwam de 75-jarige D. v. W. op de Blauw- poortsbrug te vallen, waardoor hij een vrij ernstige hoofdwonde bekwam. Na door den Eersten Hulpdienst verbonden te zijn, is hij ter verdere behandeling naar het Acad. Ziekenhuis overgebracht. LEIDSCHE SCHOUWBURG. Ver. Rotterdamsch-Hofstad-Tooneel. Oud Heidelberg, tooneelspel in 5 bedrijven, door Meyer-Förster. Oud Heidelberg! Hoevelen hebben aan dit dankbaar tooneelwerk al geen genoegelijken avond te danken en hoevelen kunnen blijk baar nog daarvan genieten, gezien hoe een best bezette Sovhouwburg gisteravond op nieuw oprecht beeft meegeleefd met Meyer- Förster's geesteskind. Hetgeen trouwens al leszins begrijpelijk is. Oud Heidelberg! Hoe weinig is er over gebleven van de toestanden, daarin beschre ven. De studentenwereld is veranderd, de Duitsche vorstenhuizen zijn als bet ware weggebezemdAlles, alles behoort tot het verleden, een aantrekkelijk en teven» toch weer niet aantrekkelijk verleden, gelijk ook het heden veel liefs bevat, doch tevens veel leeds en gelijk dat altijd wel zoo zal blijven in het leven. Oud Heidelberg is daar door ongetwijfeld aan het verouderen, maar verouderd is het,nog niet en zal het o.f. vooreerst ook nog niet. Het bevat een dosis echte mcnsohelijkheid, die daartegen waakt een monschelijkheid, die haar stempel drukt op geslacht na geslacht, wel wijzigingen on dergaat, doch in de kern ongewijzigd blijft. Oud Heidelberg direct doemen op de gestalten van Katliie en Karl Heinz, twee zoo bij uitstek dankbare tooneelrollen. Hoe velen zouden er al ge-Kathied" en ,,ge- Karl-HeinEd" hebben als een pracht gele genheid om eens te toonen, wat er in zat enz. We zullen ons niet aan een opsomming wagen. Gisteravond was Lily Bouwmeester Katliie, Jan van Ees Karl Heinz en beiden hebben deze figuren weer tot leven gebracht vooral de eerste. Nevens hen stond een keu rige dr. Jtittner van Frits Tartaud, een prachtig volgehouden Lutz van Theo From kei Jr., terwijl het verdere ensemble zicb over 't algemeen mooi aanpaste, zoodat een goed geheel werd verkregen. Oud Heidelberg deed hot opnieuw en de Rotterdammers zijn hartelijk toegejuicht. Lily Bouwmeester ontving nog een fraai bloemstuk van het Leidsch Studentencorps. Bakkersgezellen. De Bondsraad van den Alg. Ned. Bond van aibeiders(ster3) in liet bakkers-, ohoco- lade- en suikerbewerkingsbe^rgf heeft do Amsterdam vergaderd. De voorzitter, de heei A. Hiilebragt, ivees in zijn openingswoord op den bevredigenden toestand der organisatie. De Bond is in het afgeloopen jaar met ongeveer 150 leden ternggeloopen en wel van 4500 lot 4350. Met moer voldoening kan gewezen worden op den stand der financien. Aangenomen kan worden, dat het beschikbaar vermogen van alle fondsen in het afgeloopen jaar is toegenomen van f280.000 tot f350.000. De werkloozonkas, die een jaar geleden nog een nadeelig saldo had van f 15.000. wijst nu een voordeelig saldo van f12.500 aan. De vergadering stond uitvoerig stil bfl het wetsontwerp van minister Aalbers?. Men was het er algemeen over eens, dat tot standkoming van doze voorstellen in zich bergt do volledige terugkomst van den bakkersnachtarbcid. Besloten werd, een ge weldige agitatie tegen deze wetsvoorstellen te ontwikkelen, waarvoor zoowel met het bestuur van het Vakverbond, als met de sociaal-democratische Kamerfractie in over leg getreden zal wordeD. Een adres ter verzending' aan de Tweede Kamer, dat in ontwerp ter tafel lag, werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Hierna kwam aan de orde het collectieve contract voor de burger-banketbakkergen. De Nederlandsohe Banketbakkersvereeni- ging heeft zich bereid verklaard, de huidige loonen tot Augustus 1925 te handhaven, ln aanmerking nemende, dat de Christelijke en Roomsch Katholieke orga i a La reed, tw e i jaren geleden do toen verlaagde loonen I hebben aanvaard, en sedert dien tgd verdere teruggang kon worden voorkomen (dank zij de stabiliteit van de loonen in het brood- bakkersbedrijf), verklaarde de vergadering zich bereid, dit collectieve contract te aan vaarden. Met belangstelling werd kennis genomen van een brief der Ned. Vereeniging van werkgevers in het bakkersbedrijf, raeded.e- lende, dat harerzijds gestreefd zal worden naar de weer-tot-stand-koming van het col lectieve contract voor het genze'.e land. De vergadering, hoewel deze poging waardee renden stelde zich op bet standpunt, dat hierdoor geen enkele w'gziging mag komen in de acties voor het afsluiten van pirtieele en plaatselijke arbeidsovereenkomsten. Ten slotte werd vastgesteld, dat het ge wone tweejaarlgksche bondscongres zal ge houden worden op 17 en 18 Mei te Haarlem. Bij Kon. besluit is benoemd lot officier in de orde van Oranje-Nassau dr. A. C. M. van Moorscl, eerste geneesheer aan het groot-ziekengasthuis te 's Hertogenbosch; zijn benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw de heer 1'. K. J. He- rihga, administrateur bij het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid; benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau de heeren J. J. Okkerse cn J. H. B. Logeman, beiden controleur der invoerrechten en ac cijnzen le Rotterdam; is aan den opperschip- per der Kon. marine P. W. Erkelens verleend de eere-medaille, in goud, verbonden aan de orde van Orahje-Nassau. het versiersel uit te reiken met de zwaardenis verleend de ecrc-medaille der orde van Oranje-Nassau, in goud (bij bevordering), aan den eervol ont slagen schrijver op jaarloon B. dc Gooijer, van het Departement van Oorlog; is be noemd, met ingang van 1 Febr. a.s. tot di recteur van de Rijkswerkinrichting voor mannen te Hoorn, W. E. Sliiiler, directeur van de strafgevangenis te Zutphenis, met ingang van 1 Januari 1925, benoemd tot bouwkundig inspecteur van het lager onder wijs H. JKockx, te 's Gravenhage, thans bouwkundig hoofdambtenaar, chef de bureau bij den Rijksgebouwendienst. De oudste predikant der Ned.-Herv. Gem. te Amsterdam, ds. J. H. Wiersma, herdenkt vandaag zijn 60-jarige ambtsver vulling. De jubilaris is 13 Mei 1843 geboren en 6 Januari 1865 b(j de toenmaals Chr. Geref. Kerk van Amersfoort door ds. J. H. BINNENLAND. Voortzetting van het vierde Congres van het Oostersch Genootschap in Nederland te Leiden. Mr. D. A. P. N. Kooien zou zich in een volgende periode niet meer beschikbaar stellen voor het voorzitterschap van de Tweede Kamer. In verscheidene plaatsen van ons land heeft men te lijden van het hooge water. De Kamercandidaten van den Vrijz.-Dem. Bond. Vrijspraak inzake den moord te Valken» waard. BUITENLAND. De tekst der geallieerde nota inzake de Kenlsche zone. De crises in Dnitschland en Pruisen. De ontwikkeling van den toestand in Italië. Donner, van Leiden, bevestigd. Daarna stoulf hjj te Zierikzee, 's-Hertogenbosch en Schie dam. Van daar ging hjj over tot de Belgische Zendingskerk to Brussel en te Maria Hoore- beke; 15 Juli 1883 werd hij! bevestigd bjj de Ned.-Herv. Gem. te Benschop. Twee jaar later vertrok hjj naar Rheden, waar hij drie jaar bleef; 18 Januari 1888 kwam bij' in zftn tegenwoordige standplaats. Ds. Wier sma heeft bet voornemen 1 April a.s. zijn emeritaat aan te viagen. Gistermiddag werd aan het Departe ment van Oorlog in tegenwoordigheid van het geheele personeel der afdeeling „Gene rale Staf', door het hoofd dier aldeeling, overste Rüell, de gouden eere-medaille der Oranje Nassau-orde aan den heer B. de Gcoyer, die tot voor korten tijd als schrij ver op jaarloon aan het Departement van Oorlog werkzaam is geweest, uitgereikt ole blijk van erkenning van de vele diensten, welke de heer de Gooyer gedurende 44 jaar, zoowel in militaire als in burgerfuncties aan het Rijk heeft bewezen. Overste Röell gaf daarbij uitdrukking aan de groote waar deering, die de arbeid van den scheidenden ambtenaar bij zijn chefs heeft gevonden. De Fr ansche minister van arbeid en gezondheid, de heer Justin Godart, en me vrouw Godart, zijn gisteravond uit Parijs in Den Haag aangekomen. Om 10 u. 20 m. stoomde dc trein, die ruim een uur vertra ging had, het Hollandsche Spoorstation binnen. Ter verwelkoming van den heer en mevrouw Godart waren op het perron de minister van arbeid, handel en nijverheid, mr. Aalberse, en mr. A. G. Josephus Jitta, secretaris van den Hoogen Raad van Ar beid. De heer en mevrouw Godart waren vergezeld van den Fr arisch en zaakgelastig de te 's-Gravenhage, den heer Dubail, «n den Fran9öhen handelsattaché, den heer Glaser, die zich te Rotterdam bij hen ge voegd hadden. Minister Aalberse heette den heer en mevrouw Godart hartelijk welkom bij hun aankomst in Nederland. Nadat op het perron vóór den trein een foto was gemaakt, begaven de heer en me vrouw Godart zich naar hun hotel. Aan den heer Godart is de onderschei ding verleend van grootkruis in de Oranje- Nassau-orde. B. en W. van Haarlem hebben bij den Raad een voorstel ingediend, om als proef een Montessori-voorbereidende school in le richten. Daarvoor zouden in de openbare fagero school aan de Bakkerstraat twee on gebruikte lokalen kunnen worden ingericht. De kosten daarvan zijn geraamd op f6000. Indien deze proef slaagt, kan later, .".oo noodig, tot uitbreiding van het .'inntnf lo kalen worden overgegaan. Trol. dr. C. Ph. Sluiter heeft eer vol ontslag gevraagd uit zijn betrekking als hoogleeraar aan de Gemeente-Universiteit te Amsterdam. B. en W. stellen den Raad voor. dit ontslag eervol te verleenen, mei ir-gang op 21 September 1925. Gistermiddag overleed, in den ouder dom van 54 jaar, te Amsterdam, kolonel P. D. van Rossum, financieel secretaris van het Lrger des Heils in Nederland. Onder groote belangstelling vierde te Amslvrdam de heer Remi Mignot zijn zilveren jubileum als direcleur der N. V. Vereen, labaksindustrieën Mignot De Block. „Het Centrum" verneemt uil goede bron. dal de voorzitter der Tweede Kamer, mr. dr. D. A. P. N. Kooien, zich in de vol gende zilling niet meer voor hel presidium beschikbaar zal stellen. „Dc Msbode" zegt: Wij meene gocdo reden tc hebben, om de juistheid van dit bericht, dat niet \uor de eerste maal in de pers opduikt, in twijfel te trekken.

Leidsch Dagblad | 1925 | | pagina 1