No. 19880. WOENSDAG 31 DECEMBER Anno 1934 Nieuwjaarsdag* Officieele Kennisgevingen. STSPSNIEUWS. GEMENGD NIEUWS. Het voornaamste nieuws van herten. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER AD VERTE NTIEN 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 80. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchöque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER OOURANTi Voor Leiden per 8 maanden 2.35, per week rv"i.if 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per wéék" rtvV.' „0.18. Franco per post '.f2.86 4" portokosten. Dit nummer bestaat uit VIJF Bladen EERSTE BLAD. Morgen 1 Januari verschijnt ons Biad niet en zijn onze Kantoren den geheelen dag gesloten. De Directie GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel Vischmarkt 18. tel. 1225 is Vrijdag ver krijgbaar: SCHELVISCH a f O.lö, f 0.18. 10.22. f 0.24, f 0.40, SCHOL a fO.10, 10 15, 10.22, f 0.30, f 0.50, KABELJAUW a 10.45 10.60 (Geb. kabelj. a i 0.39) per pond en HARING a f0.05 per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 31 December 1924. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat door hen aan Gebrs. Eshuis en rechtverkrijgenden vergunning is verleend tot uitbreiding van de meubelfabriek in het perceel School steeg Nis 911, Sectie G. Nis 13091310. N. C. DE GIJSELAAR. Burgem VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 31 December 1924. Morgen. 1 Januari, zal het vijf en 'twintig jaar geleden zijn, dat de heer A. J. Stuivenberg, amanuensis 1ste klasse aan het Botanisch Laboratorium alhier, als zoo danig werd benoemd. De herdenking van dien dag wordt, wegens bijzondere omstan digheden, uitgesteld tot Dinsdag 20 Januari. In Den Haag is voor het voorloopig machinistendiploma geslaagd onze stadge noot J. Taverne, alhier. Voor het examen Engelsche handels correspondentie afgenomen door de Ver. yan Leeraren in Talen en Handelsweten Behappen, en voor het ,,Mercuriiis" diplo ma slaagde de heer F. H. Kriek, alhier. Het Stedelijk Museum „De Lakenhal" is op den Nieuwjaarsdag van halfeeen tot drie uur geopend. Degene, die op Zaterdag 20 December j.l. op de weekmarkt, gehouden op de Vischmarkt, een enveloppe heeft gekocht yan een aldaar staanden koopman, die de Opbrengst van zijn verkoop zou bestemmen voor een St.-Elisabethsgesticht in Califor- nië, wordt uitgenoodigd zich te melden aan het bureau van politie, afdëeling Recherche Naar is gebleken, werd de opbrengst geheel in eigen zak gestoken. Bij den man bevond zich een 18-jarig meisje, dat als verpleeg ster gekleed was. Gisteravond omsl reeks zes uur brak er een schoorsteenbrandje uit ten huize van de wed. M. J. d. V., in de Magdalena- Moons-straat. De brandspuit, hoewel aan wezig, behoefde geen water te geven, daar 'de brand ftiet zout spoedig geblüscht was. Bij nader onderzoek is gebleken, dat ,dc onlangs aangehouden B. in het bezit was van een ceintuur, afkomstig van een gestolen jas te Alphen. KERKELIJKE BERICHTEN. Evang.-Luthersche Gem.Oudejaarsavond te a c h t uur. ds. C. de Meyere. Ril"*- „De Glindhorst". Op vragen van het Tweede-Kamer-lid Kleerekoper: Heelt de Minister van Justitie kennis ge nomen van dé verontrustende nitdedceliDgen In do pers omtrent de toestanden, welke op het gesticht „De Glindhorst" heerscheu? Is met name den Minister bekend, in hoe verre juist zjjii de 'bedenkingen, welk qge- rezen ztfn tegen de wjjze, waarop de morc-e» belangen aér jeugd daar zouden worden behartigd Kan de Minister aan de Kamer do uit komsten mededeelen van een daaromtrent in te stellen grondig onderzoek, dat ook de finanoieeié gestie van dat gesticht zal omvatten? heeft ae Minister van Justitie geantwoord: Ad ium. Deze vraag wordt bevestigend beantwoord. Ad 2um. Het in het bljjkbaar bedoelde courantenartikel aangeduide in 1920 voor gekomen gevai' van misdragen van een pleeg vader op genoemde stichting tegenover een by hem verpleegd meisje, is den onder- Êtteekenae en ook de justitie eerst ait jaar bekend geworden. Wel heeft de ondergeteekende kennis gedragen van twee Andere gevallen van onzedelijkheid, welke zich in 1918 en 1920 op deze stichting heb ben voorgedaan, maar deze gevallen leidden bjj uitvoer.g onderzoek niet tot de conclusie, dat hier van ïhts anders dan van op zifch- zeli staande en, ofschoon betreurenswaardige, in een slichting van dezen aard nooit abso luut uit te sluiten gevallen sprake was Wel werd bij opvolgende bezoeken, door ambtenaren van ondergeteekenJes Departe ment aan deze stichting gebracht, steeds meer de indruk verkregen, dat de alganeene toestand feed onder een gemis van de noo- dige gelden en moest daarbij aanmerking worden gemaakt op gebreken, vooral in economisch en technisch opzi.ht. Men bleet van gevoelen, dat waarde moest worden gehecht-aan het systeem, dat aan de stich ting ten grondslag lag, en dat de voortzetting van baar arbeid op prijs moest worden ge steld. Eerst in het begin van dit jaar, 1924, kwamen den ondergeteikende madedeeling.sn ter oore, welke wezen op de waarschijnlijk heid van ernstige misstanden op paedago- gisch en moreel gebied. Bjj het ïmar aan- leiding daarvan van zijnentwege ingesteld uitgebreid onderzoek, kwamen tot zijn Lel- j wezen en teleurstelling zeer ergerlijke feiten van tuchteloosheid, mishandeling en ontucht j aan het licht. Als oorzaken daarvan bleken l aan te wijtzen ongeschiktheid van sommige leden van het personeel, een vaak lichtvaar dig opnemen van voor deze stichting niet geschikte verpleegden en een vooral in den laatsten tjjd aan den dag getreden gemis van leiding en toezicht van de zijde van den directeur, terwijl het vertrouwen, dat een goed voorbeeld van hem uitging, werd ge schokt. Het vroegere bestuur der stichting kwam te kort in toezicht en in- krachtig optieden tegen den directeur. Bedoeld on derzoek heeft ten gevolge gehad, dat de directeur in den zomer van dit- jaar is ontslagen. De ondergeteekende heeft liet bestuur er bij herhaling krachtig op ge wezen, dat ook verder zeer krachtig in grijpen geboden was en met name de ver wijdering van bepaalde deden van het perso neel en van bepaalde verpleegden geëischt, waarbij hjj zich verplicht heeft geacht te dreigen met schorsing der subsidies. Het sindsdien gewijzigde bestuur heeft aan die eischen voldaan en met eenige verplegers en verpleegden, tot wior verwijdering het bestuur reeds zonder aandrang dezerzijds overging, zjjn sedert vjjf gestichtsambtenaren en evenveel gezinnen van pleegouders, als mede een aantal van vier en twintig ver pleegden, wier voortgezet verblijf op de stichting, in verband met hun aard of hun aandeei'in het gebeurde, ongewenscht moest woraen geacht, van daar verwijderd. Boven dien heeft het bestuur zioli verbonden, zon der ondc-rgeteekendes machtiging geen nieuwe verpleegden op de stichting te plaat sen. Die machtiging zal ititeraard met wor den verleend voordat voldohnde gerustheid verkregen is, dat dien nieuwen verpleegden geen moreel gevaar zou dreigen. Hoezeer toch den ondergeteekende den indruk keell, dat het gewijzigd bestuur en de nieuwe di recteur zich ernstig beijveren om tot geheelo zuivering en verheffing der stichting te komen, heeft een en ander toch niet kunnen verhinderen, dat nog onlangs door eeuige verpleegden een poging tot onzedelijke han delingen is gedaan. Dit, vooral in verband met het vroeger gebeurde bedenkelijke feit, heeft den ondergeteekende aanleiding ge- geveu de onmiddellijke verwijdering der betrokken verpleegden te eischen, benevens maatregelen van orde en toezicht, die her haling van iets dergelijks zonden voorkomen. Het bestuur heeft ook aan deze eischen vol daan; omtrent het afdoende der getroffen maatregelen kan echter eerst na verloop van eenigen tijd met voldoende zekerheid geoordeeld. Naast zijn in het vorenstaande vermeld ingrijpen heeft de onde 'getsékenae zich bovendien verplicht geacht, de aan dacht van den procureur-generaal bij het Gerechtshof te Amsterdam te vestigen op eenige bij meebedoeld onderzoek afgelegde verklaringen, die het instellen van een straf rechtelijk onderzoek gewenscht zouden kun nen maken. Ad 3um. Deze vraag vindt, wat ae paedagogische co moreelo zndedietreft, haar beantwoording reeds in het antwoord op vraag 2. Wat de financieele gestie van het gesticht betreft, zij het volgende meegedeeld. Ruim twee jaar geleden liadden gegevens aan ondergeteekende, op zijn verzoek door deze stichting verstrekt, omtrent haar E- nancieefen toestand, hem aanleiding gegeven ter zake een onderzoek te doen instellen. Bij dat onderzoek bleek, dat deze stichting was opgezet en in snel tempo was uitgebreid, zonder dal het daarvoor vereischte kapitaal beschikbaar was. In de kosten van stichting en zells ten deele van exploitatie^ in duren tijd, werd voorzien door tot een steeds stijgend bedrag geld te leenen. Dientenge volge ontstonden tekorten en was de finan cieele grondslag der stichting ongezond; een buitengewoon hoog jaarlijksch bedrag aan te betalen interest drukte de exploitatie. Tevens bleek, dat de vroegere directeur de stichting in Enancieel en economisch op zicht slecht beheerde en dat het bestuur te veel aan den directeur overliet. De ondergeteekende heeft het bestuur bij her haling op 'den ernst van den "toestand ge wezen en met nadruk de noodzakelijkheid in het licht gesteld, niet alleen van een beter Enancieel en economisch beheer, ook met betrekking tot de bevoegdhelen van den directeur te dezen opzichte, maar vooral in het scheppen van een gezonden Enanci- eelen grondslag voor de stichting. Al leidde zulks tot eenige bezuiniging en al maakte het aan verschillende verkeerde toestanden op Enancieel en economisch gebied eau einde, tot een gezondmaking van den E- nancicelen grondslag vermocht het vroeger bcgjuur niet te komen. Aan den aandrang van den ondergeteekende fs het ten slotte te darken geweest, dat het bestuur de hulp heeft ingeroepen van een commissie van drie financieele deskundigen, welke een uitvoerig rapport heeft uitgebracht omtrent den gel- delyken toestand der stichting en de door haai noodig geachte middelen tot verkrijging daarvan. Dat rapport heeft het inmiddels gewijzigde bestuur geleid tot het ontwerpen van een plan tot financieele reorganisatie, hetwelk door een in October j.l. geliouden algemeene vergadering der vereeniging is aanvaard en dat tot strekking heelt om, zij het over een lang tijdsverloop, te komen tot aflossing van den zwaren op de stichting drukkenden schuldenlast Daarnaast zjjn, in de eerste plaats door vroegere en tegenwoor- digo leden van het bestuur, belangrijke gel- j deljjke offers gebracht om het der stichting mogelijk te maken haar financieele verplich tingen na te komen. Het zal nu nader moeten blijken of de Vereeniging door de ontworpen financieele reorganisatie Óen grondslag heeltverkregen, waarop zij kan voortbestaan, dan wel of daartoe nog dieper ingrijpende maatregelen noodig zouden wezen. Ds. D. Ringnalda. GereL predikant in Den Haag, is ernstig ongesteld. Hp lqdt aan dezelfde kwaal van iwee jaar geleden, n.l. darmbloeding. Zga geneesheer heeft hem drie maanden vólkomen rust voorgeschreven. To Scheveningen is de 16de Jaar vergadering gehouden van den Chr. Zee- Iiedenbond. I In een begroetingssamenkomst, onder lei ding van den bouds-secretaiis-peniungmeesten den heer J. v. d. Stein, hield, na een woord van welkom aan de afgevaardigden, de heer J. v. Loo, lid van den Gemeenteraad van 's-Gravenhage, een opwekkende rede. De eerste zitting van de jaarvergadering werd, daar de heer K. Vink wegens drukke bezigheden ontslag had genomen als voor zitter, door den heer v. d. Stein gepresr- I deerd. De voorzitter hield een openings- i rede, waarin hg den toestand van den Bond releveerde, wees op de malaise en het ledenvenoop en opwekte om trouw te blijven aan de manier van den Bond. Hierna kwamen j de jaarverslagen van den secretaris-penning meester, den heer J. v. d. Stein, aan de orde Aan "iet jaarverslag, op het secretariaat betrekking hebbende, ontleenen W(j, dat de Bond 400 leden verloor en liet ledental einde Sept. j.l. 2100 bedroeg, georganiseerd I in 23 aideelingen. De rechtskundig adviseur j van den Bond, mr. CL Donker Cnrtius, to 's-Gravenhage, trad in vefe gevallen voor I onderscheiden leden met gunstig resultaat op. 10 leden kwamen door een ongeluk bij de uitoefening van hun bedrijf om het leven. Gisteren is te Utrecht de algemeene l vergadering gehouden van de Vereeniging van onderwijzend personeel aan Protes- tantsoh-Christelijke kweekscholen. Verte- j genwoordigers van verschillende zusterver- cenigingen en de heer Eringa, Inspecteur j van het lager onderwijs, woonden de ver- j gadering bij. lil de gistermiddag te Utrecht gehou den algemeene vergadering van de Vereeni ging van leeraren en onderwijzers in de gymnastiek in Nederland is met algemeene stemmen aangenomen een motie, waarin de vergadering, gehoord de mededeeling omtrent reorganisatie van het gymnastiek onderwijs op de o. 1. scholen, en de wijze, waarop die reorganisatie doer den Minister van Onderwijs tijdens de laatste begroo- lingsdebatten werd verdedigd, vaststelt, dat een dergelijke reoijjanisalie niet is in het belang van een goede lichamelijke school- opvoeding. De heer W. 11. J. Sindram, secretaris van de Vereeniging, sprak over de jongste exa mens vrije- en ordeoefeningen. Spr. noemde het een gelukkig leit, dat de laatste jaren deze oefeningen steeds sterker naar voren zijn gekonaen en velen de behoefte aan dit soort onderwijs hebben ingezien. Als gevolg van het besluit, gevallen in de voorafgaande huishoudelijke bijeenkomst is thans de fusie tot stand gekomen tus- sclion de vier vereenigingen van leeraren en onderwijzers in de gymnastiek. Tot lid van het hoofdbestuur Is benoemd de heer L de Jong, te Hcerenveen. De Vereeniging voor Paedagogiek heeft gisteren te Urecht haar 67ste algemeene vergadering gehouden. De voorzitter, de heer M. H. Lein, wees er in zijn openingswoord op, dat in 1914 de Vereeniging op het toppunt van haar bloei slond met 304 leden, welk ledental in den oorlogstijd sterk achteruit liep, doch thans weer geklommen is lot ongeveer 200. In de plaats van de aftredende leden M, H, Lem en A. J. Schreuder verden als be stuursleden gekozen de herren prof. R. Ca- simir. fa Den Haag, en J. E, van Beynum, te Arnhem. De heer K. Beversluis, te Utrecht, hield daarna een rede over hel onderwijs in de geschiedenis op de lagere school. De heer 1. E. Verheijen, inspecteur van het lager onderwijs t» Brussel, sprak een kort. woord als vertegenwoordiger van het Vlaamsch Paedagogisch Verbond. Vervolgens sprak de heer Brants, Rijks inspecteur van het lager onderwijs, namens don Minister van Onderwijs, de vergadering toe. Hij bracht hulde aan dr. Hamaker voor de wijze, waarop deze het orgaan der ver eeniging redigeert en zijn opvattingen ver dedigt Dr. H. G. Hamaker, privaat-docent aan de Universiteit te Utrecht, hield daarna een inleiding over het onderwerp: „Waarin en waardoor faalt de school?" De lieer J. E. Verheyen, inspecteur van het (Belgische) lager onderwijs, te Brussel, bracht allereerst de groeten over van de jonge Vlaamsche Opvoedkundige Vereeni ging, daarbij de hoop uitsprekende dat men wederzijds van elkaar zal leeren. Daarna behandelde hij Belgische onderwijstoestan den. voornamelijk uit een paedagogisch oogpunt. Na een korte gedachtenwisseling over de inleiding van den heer Verheyen sprak de voorzitter nog een woord van dank jegens het aftredende bestuurslid, den heer Selireuder, voor diens uitnemenden arbeid ten bate van de vereeniging, en betuigde dr. Hamaker den scheidenden voorzitter den dank der vereeniging voor diens leiding gedurende vele jaren. De Minister van Arbeid, Handel en Njjverheia heeft toegestaan, dat in de on dernemingen van werkgevers, aangesloten j bij den Ntd. R.-K. Bond Van Schoenfabri kanten, voor zoover deze werkgevers zij'a toegetreden tot het collectief arbeidscontract voor de schoen-industrie d.d. 14 April 1922, door de arbeiders van 16 jaar en ouder - het aantal door hen verzuimde uren in het 1 tgdvak van 29 December 1924 tot en met 7 Februari '1925 wordt ingehaald, met dien verstande, dat zij bij het inhalen vah dat verzuim in geen geval langer arbeid mogen j verrichten dan 10 uren per dag en 55 uren per Week. Gisternamiddag omstreeks soes uur is in de Kranestraat in Den Haag een 27-jarig arbeider uit Voorburg, werk zaam op het bouwwerk ,,De Bijenkorf", door eenige stakers aangevallen en bewusteloos geslagen. De man is door den Geheesk. Dienst naar den Centr. Post vervoerd en in observatie genomen. Naar wij vernemen, zal in het komend treilseizoen geen Rijksbijdrage meer verleend worden voor de Schevening- sche treilvisscherij. Zooals men weet, wer den tot dusver door Rijk en gemeente bij dragen verleend ter bevordering van de treilvisscherij, ten einde de werkeloosheid onder de visschers en de beoefenaars van aanverwante vakken te bestrijden. („H. CrL'O Gisteravond omstreeks half- acht is het stoomschip ,,Achamemnon", van de Kon. Ned. Stoomboot-Mij., in het Noord zeekanaal, ter hoogte van de gemeente Westzaan, met twee daar ter plaalfcr-e ge meerd liggende modderbakken in aanvaring gekomen. Daarbij zijn vier man van de bak ken te water geraaktdezen zijn gered en per motorboot naar Amsterdam vervoerd. De „Achamemnon" lag aan den grond en wachtte op assistentie. Indennacht van Maandag op Dinsdag is brand uitgebroken in perceel Zeestraat 3, te Zandvoort, in eigendom van zes personen, maar onbewoond. De brand weer was den brand spoedig meester. Twee van de eigenaars zijn, op vermoeden van brandstichting, gearresteerd. Er wordt een onderzoek ingesteld. MenmeldtuitGorinehem aan „De Tel.": Sinds eenigen tijd bestaat hier een gren- zenlooze tuohteloosheid onder de straat jeugd. De politie, die hier wegens de bezui niging met een aantal agenten verminderd was, is niet bij machte, de baldadigheden, inbraken, diefstallen en vernielingen te ver hinderen. De bandeloosheid begon tijden# de kermis met diefstal van sigaren, sigaret ten, nougat, enz. uit een kermistent; daar» na zijn banket- en sigarenwinkels geplun derd; toen volgden inbraken in scholen. De kasten werden geledigd en pennen, potloo- den, enz. gestolen. Terwijl in een gynm'a- stieksohool de leerlingen geoefend werden, hebben de boefjes de portemonnaies uit do zakken van de kleeren, die in de gang hin gen, weggenomen. Ten slotte hebben de jon gens een aantal kippen en duiven gestolen en deze op Indiaansohe wijze boven een vuur, dat buiten de stad werd gestookt, ge, roosterd. De kippen hebben zij verkocht. De politie heeft do daders van de inbraken en diefstallen, benevens helers opgespoord. De boefjes zijn 12 tot 16 jaar oud. B ij den landbouwer S-, te Delf- gauw in de gemeente Pijnacker, werd enkele maanden geleden een bedrag van ongeveer f 7000 uit de brandkast gestolen. Naar ver luidt, heeft nu de heer 8. door bemidde ling van een tusschènpersoon het vermiste geld terug ontvangen. BINNENLAND. De Haagacha Rechtbank heelt den eiscl van Amsterdam tegen het Cenbaal.yerre kenkantooi voor brandstoffen toegewezen tot een bedrag san i 195.000, Beantwoorde vragen Inzake „De Glind- horst". De alg. vergadering van den Bond van Ned. Onderwijzers. Motie van de Unie van Chr. Onderwijzen Schalen Bezoldigingzbeslnit Burgerlijks Rijksambtenaren 1925. BUITENLAND. Nog altijd rondom de ontruiming der Kenlsche zone. President Coolidge's plannen tot een inter nationale conferentie over ontwapening ter zee. De intergeallieerde schulden en de Fran. sche schuld aan Amerika. Geen Engelsche rijksconferentie in 't vol gend voorjaar. Bij de Fokkervliegtuigenfa- briek te Veere zijn 12 meubelmakers, 3 be- kleeders en 10 bankwerkers ontslagen. Dit is eon der oorzaken, dat bij de Arbeidsbeurs te Middelburg thans zijn ingeschreven 2-19 werkloozen, o.w. vier vrouwen. De pianiste v. L., uit Almelo, die jl. Zaterdag na een uitvoering in de bioscoop te Oldenzaal spoorloos was ver dwenen, is in een hotel te Munster opge spoord en naar Almelo teruggebracht. S., uit Almelo, die haar per auto derwaarts moet gebracht hebben, bevindt rich in ar rest. Hot Zendingsoffer, De 2i>e opgave van het Zendingsoffer, noodzakelijk om hot Zcndingstekort te dekken, brengt het totaal bedrag van ingekomen giften op f 139.434.995 Iemand kwam woedend een dag- blad-bureau binnen. Zün naam had in het blad gestaan als „lichtgewicht kampioen" bij een bokswedstrijd. i „Is u dat dan niet?" vroeg de redacteur. „Neen!" brulde de man, „dat is nTjjn broer. Ik ben kolenhandelaar Opgave van personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. A van Dijk en gezin, trambeambte, die Gemesletstr. 83. L. H. van der Voet, ma troos, Morschstr. 39. Mw. P. Waasdorp, dienhtbode, P. K -gracht 16. Mw. L. van der Niet, dienstbode, Oegstg.laam 10. G, den Heeten, mach. toe ken aar, Heerengr, 72a. Mw. M L. Metzger, huisjuffrouw, Breestraat 48/60. F. Jooren en gezin, verlofhouder, Haven 16. Mw. W. Scliel- lingerhou-t, dienstbode, Oude Rijn 24a. P. Dijkman, chauffeur, Bloemmarkt 2. Mw. Wede. S. Barnstijn-v. d. Berg en gezin, Heerensti. G. Mw. F. Bos, verpleegster, Acad. Ziekenhuis. B. F. A. van Zuijlen, broodbakker, Hooge Rijndijk 194. B. P. Timmers en gezin, beambte N. Z. II. T. M., Decimaslr. 10. L. Timmeps, beambte N. Z. H. T. M., Decimaslr. 10. A. van der Weyden, kellrcer, Haarl.weg 17. W. de Koning en gezin, Rijksklerk, Bronkhorststr. 9. Mw A. C. Sabel, N. Beestenm. 21. J. B. de Ruijler, handelsreiziger, Galge water 18. Mw. C Roesl-Visser. Mei- doornslr. 9. N. Leget, P. Krugcrstr. 6 .Mw. J. M. Eradus, Maredijk 18. J. G. Peetere en gezin, mechaniker, N. Rijn 78. H. A. Duin, vleeschhouwer, N. Rijn 79. H. F. van den Eehol en gezin, tram- beambte, de Genesleblr. 87. Mw. A. Kersseboom, dienstbode. Stationsweg 27a. W. van Gelfen, los werkman. Sion- sleeg 13. Opgave van personen, die uit Leiden zijn vertrokken. W. v. Strien, Amsterdam, v. Beuniugen- plein 15 J. Stouten, Den Haag, Looydui- nen, Haagweg 443 Mej. L. Schreiber, Duisburg (Dl.), Grafnerstr. 6 Mej. J. P. Geratel, Den Haag, Beeklaan 388 J. L. Nieuwenhuieen, Den Haag, Hooikade 13 Mej. M. M. Doove, Wassenaar, Schouwweg 25 J. A. Heisterborg, Ocgslgoest, Nassau- laan 2 A, Bos, Hilversum, Lavendclstr. 10 Chr. Faber, idem idem J. Derogee, Singapore Mej. S. Th. Dunnewijk, Utrecht Oranjestraat 10 D. v. d. Mee, Den Haag, Falckstr. 35 D. Leeuwenburgh, Alkmaar, Kernebijn en Glasli. A. AI. Veib :g, Val burg (G.)] onderwijzer Mej. J. L. Kod- b.ud, Arnhem, Sweerls de Landasstr. 55 A. Zaaijor, Ede (G.), Parkweg 4 J. G. G. van Dijk, Amsterdam, Fr. Ilalsstr. 22 J. A. Relijk, Bodegraven, apotheker Mej. J; Th. v. d. Hoeven, Scheveningen, Badhuiz-

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1