ffo. 19879. DINSüAtt 30 DECEMBER Anno 1924 LEID DAGBLAD PRIJS DER AD VERTBNTIEN 80 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Acfvertenliên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Eaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummer! voor Oirectie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèquo- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT; Voor Leiden per 8 maanden ƒ2 35, per week 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week0.18. Franco per post 2.35 portokosten. Dtt nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. Officieele Kennisgevingen. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225, is WOENSDAG verkrijgbaar: SCHELVISCH a f 0.15—£0.18 f 0.22—f 0.24—f0.40, SCHOL a f 0.12 f o.löf 0.22f 0.30f 0.50, KABELJAUW a f 0.45—f 0 50 (Geh. kabelj. a f 0.39) per pond en HARING a f 0.06 per stuk. N. C. DE GLJSELAAR, Burgem. Leiden, 30 December 1924. De Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 4den December 1924, is vastgesteld de volgende verordening: VERORDENING op den verkoop van vuurwerk. ARTIKEL 1. Het is den winkeliers en hunnen vervan gers verboden, tenzij met schriftelijke ver gunning van Burgemeester en Wethouders, vuurwerk te verkoopen, ten verkoop in voorraad te hebben, te koop o£ in ruil aan te bieden, af te leveren, ten geschenke te geven of op eenige andere wijze te ver- Strekken. Art. 2. Burgemeester en Wethouders zijn be voegd aan eene vergunning, ais bedoeld in artikel 1, voorwaarden te verbinden. Handelen zonder inachtneming van ol in strijd met de gestelde voorwaarden, wordt gelijk gesteld met handelen zonder vergun nen en doet, onverminderd de daarop ge stelde straf, do vergunning zelve vervallen Burgemeester en Wethouders kunnen de yergunning ten allen tijde intrekken. Art. 3. De winkelier, aan wien eene vergunning, als bedoeld in artikel 1, is verleend, en hij die dezen vervangt, is verplicht de ver gunning op eerste aanvrage aan de be ambten, met het opsporen van overtredin gen van deze verordening belast, te ver- toonen en hun desgevraagd in handen te geven. Art. 4. Overtreding van artikel-1 wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes dagen bf eene geldboete van ten hoogste vijl en twintig galden; zij kan bovendien gestraft worden met verbeurdverklaring van de voorwerpen, waarmede de overtreding is gepleegd, voor zoover die den veroordeelde toebehooren. Overtreding van artikel 3 wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste tien gulden. Art. 5. De dienaren der gemeentepolitie zijn in hoi bijzonder -belast met het opsporen van overtredingen van deze verordening en ver plicht daarvan proces-verbaal op te maken. Art. G. Deze verordening (reedt in werking op den twinligstcn dag na dien, waarop zij is afgekondigd. Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, in zijne openbare vergadering van den 4den December 1924. De Burgemeester, N. C. DE GIJSELAAR De Secretaris, VAN STRUEN. Zijnde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, volgens hun bericht van den 15/18 December 1924, C. No. 1846. (2de afd.) G S. No. 80, in af schrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging geichied, waar liet behoort, den 30sten December 1924. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris De Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te welen; dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den lOden November 1924, is vastgesteld de volgende verordening: VERORDENING houdende wijziging van de verordening van 12 October 1905 (Gemeenteblad No. 25), op het Bonwen en Sloopen, laatstelijk gewijzigd bij verordening van 16 Jnni 1924 (Gemeenteblad No. 15). EENIG ARTIKEL. Het derde lid van artikel 21 van boven genoemde verordening wordt gelezen als yolgt: „Burgemeester en Wethouders kunnen van de bepalingen van dit artikel geheelo of gedeellelijke ontheffing verleenen." Het vierde lid van artikel 21 vervalt. Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden, gelet op het advies der Gezond heid-Commissie, d.d. 10 November 1924, No. 26/27, in zijne openbare vergadering van den lOden November 1924. De Burgemeester, N. C. DE GIJSELAAR. De Secretaris, VAN STRIJEN. Zijnde deze verordening aan de Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, volgens hun bericht van den 15/19 December 1924, B. No. 1860, (2de afd.) G S. No. 82/1, ln afschrift medegedeeld. En is hiervan afkondiging goechied, waar bet behoort, den SOslen December 1924. Zijnde deze verordening, door de Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland, bij be sluit van den 15/19 December 1924, B. No 1860 (2de afd.) G.S. No. 82/2, goedgekeurd. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 30sten December 1924. Burgemeester en Wethouders voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRUEN. Secretaris. STADSNIEUWS. Jaarlijksche algemeene leden vergadering der 3-Octobervereeniging. Opening. - Gisteravond hield de 3-Octobervereeniging in de bovenzaal van „In den Vergulden Turk" de jaarlijksche algemeene vergadering onder voorzitterschap van den heer W. van der Laan die de zeer druk bezochte vergade ring met een woord van welkom opende. Hij gaf daarna een kort overzicht van de zoo zeer geslaagde feestviering. Heden, juist een jaar geleden, werden de plannen voor de 1 feestviering in 1924 voor het eerst aan het i oordeel der leden onderworpen, zooals deze door de heeren Van Rossum du Chattel en dr. Van Wijk werden ontworpen. Later kwa men er nog verschillende wijzigingen in. Een half jaar later, in de Mei-vergadering wer den-de plannen echter definitief vastgesteld. Daar werd tevens de sloot gegeven tot de Leidsche Winkelweek, die later zooveel tot liet welslagen der feestviering heeft mede gewerkt. Ook hel Hoofdcomité en de ver schillende plaatselijke cómité's voor de stad- versiering hebben zeer veel gedaan tot het vormen van een mooi geheel. Komende tot de feestelijkheden zelve, zeide spr. dat het bestuur met goede hoop en vol verwachting de feestdagen tegemoet ging. Eindelijk brak de 2e October aan en bracht mooi weer. De bijeenkomst in de Pie terskerk opende op waardige wijze de feeste lijkheden; 3000 menschen kwamen er bijeen waarvoor prof. dr. P. J. Blok de gedachtenis- rede hield. De feesten overziende, zeide spr. dat er verschillende dingen anders zouden geschied zijn, al9 men ze nog eens moest overdoen. Maar gaat het zoo niet altijd en zouden wij niet weer fouten hebben gemaakt? Niet minder dan 2000 personen hebben aan de feestelijkheden medegewerkt. - Het bestuur heeft overwogen, hoe men de commissies en haar leden in massa zou be danken. Gaarne had men na afloop alle bij eengeroepen. De financiecle resultaten waren echter niet van dien aard, dat men daar toe durfde over te gaan. Spr. brengt nu hier alle mede werkers en medewerksters dank voor het geen zij gedaan hebben tot het welslagen van de feestelijkheden (applaus). Hij noemde in het bijzonder de burger- eerewacht onder leiding van den heer Van Spall en de studenten-eerewacht; zonder daarmede andere commissies te kort te doen. De voorzitter sprak onder applaus der ver gadering ten slotte den wenscli uit dat wan neer het bestuur nogmaals een beroep zal doen, de medewerking niet minder hartelijk zal zijn. Hiermede verklaarde hij de vergadering geopend en gaf het woord aan den tweeden secretaris, den heer J. Bool Jr. voor het le zen der notulen van de vorige vergadering, die onder applaus werden goedgekeurd. Hierna deelde de eerste secretaris, de heer Spaargaren mede dat ingekomen was een schrijven van de Commissie voor het monu ment, houdende dankbetuiging voor de me dewerking van het bestuur der 3 October- vcreeniging. Verder was ingekomen een voorstel van 27 leden om een commissie van 3 leden te benoemen, waaronder een lid van het be stuur tot wijziging van de statuten ep het huishoudelijk reglement voor te bereiden en voor te stellen. De voorzitter stelde voor om dit voorstel te behandelen bij punt 7 der agenda: voor stel van het bestuur tot reglementsherzie - ning, waartoe werd besloten. Verslag van den len Secretaris. De secretaris, de heer N. G. Spaargaren, bracht hierna een zeer uitvoerig en levens keurig verslag uit over het afgeloopen 38ste levensjaar der Vereeniging, waarvoor hij voor een lessenaar in de zaal plaats nam. Voorop werd gesteld, dat het zoo belang rijke jubileumjaar 1924 in alle deelen waar diglijk en luisterrijk is gevierd en dat de feestelijkheden ter cere van de 850-jarige herdenking van „Leiden's Ontzet" buitenge- vToon goed zijn geslaagd. De feestviering ter gedachtenis aan het niet alleen voor Leiden, maar eigenlijk voor geheel Nederland zoo belangrijke feit van Leidens Ontzet, werd grnolsch opgezet en de uitvoering heeft de stoutste verwachtingen overtroffen. Het schitterend verloop van het geheel heeft wel voldoende bewezen dat de koers van stonde af aan goed gericht is ge worden en de ontwerpers van de hoofdscho tels „optocht" en „openluchtspel", juist heb ben gezien. Met veler steun en medewerking is bereikt geworden, wat te voren voor on mogelijk werd gehouden; maandenlang is de aandacht van heel Nederland en zelfs van velen in het buitenland op Leiden gevestigd geweest, waartoe in niet geringe mate het bekende sluitzegel dat tot een aantal van 96.450 stuks is verkocht geworden, heeft bij gedragen alsmede de reclameplaat vervaar digd door den heer Planjer, in duizenden exemplaren mede in het buitenland ver spreid. Tot de belangrijkheid van het feest heeft ook in hooge mate bijgedragen de aanwezig heid van de Vorstelijke Familie. Terugziend op al hetgeen dat is geboden en tot stand gebrachtf»mag, volgens den se cretaris worden gezegd, dat de 70ste lustrum viering op de meest waardige wijze heeft plaats gevonden, tot eer van enze goede stad. Veel, zeear veel is van medewerkenden gevraagd en zelfs ©eëischt. geworden en ai moge er wel eens iets gehaperd hebben en er mogen foute nzijn gemaakt, het behaalde succes moet toch voor ieder een voldoening zijn geweest, en zal bij het terugzien op het gepresteerde als aangename herin nering bijblijven, j De seoretalïs braoht hier dank aan de j ontwerpers van openluchtspel en optocht, de heeren W. van Rossum du Chattel, on dr. W. F. van Wijk een woord van bijzonde- ren dank. Verder bracht hij o.m. nog dank aan Zijne Excellentie den Minister van Oorlog, die weder belangeloos alle paarden on do noodige materialen tor besohikking stelde, nan B. en W. onzer gemeente voor j hun gunstig praeadvies, waardoor een gun- l stigo beslissing op een garantieverzoek ten bedrage van f 3000 werd verkregen, als ook voor de beschikbaarstelling van den Goucicn Koets uit den Lakenhal, aan de plaatselijke militaire autoriteiten van leger en vloot voor hun medewerking, aan de heeren com mandanten dor _beide Eerewachten en hun leden, die hun taak zoo voortreffelijk heb ben ten uitvoer gebracht, aan het hoofdco mité der Stads versie ringen on aan de tal rijke subcommissie, die zooveel hebben bij gedragen tot een feestelijk aanzion der stad, aan de afd. Leiden der Kon. Mij van Tuinbouw en Plantkunde, voor de royale wijze, waarop zij haar medewerking verleen de door geheel voor eigen rekening in orde brengen van het eiland Arcadia" in den Zoeterwoudsche-Singelgraoht en ten slotte ook aan de plaatselijke pers, die op loffe lijke wijze haar kolommen ter beschikking hoeft gesteld. Met groote erkentelijkheid ziet het be stuur op dit alles terug. Met het jaar 19&1 is er een record geslagen en zal het bereik te hoogtepunt zeer moeilijk te handhaven zijn, dooh, waar bewezen is dat met de sympathie en den steun T-an velen zóóveel te bereiken is, daar deed de secretaris met gerustheid een beroep op alle ware 3-Octo- bervrienden om eendrachtig te helpen zorg dragen, dat de vereeniging blijve, wat ze thans is, waardoor een roep zal blijven uit gaan van de jaarlijksche 3-Octoberviering en toekomstig nog meer dan tot nu toe de 3-Octoberdag zal worden aangemerkt als een vrijwel nationale feestdag, alom in heel Nederland bekend (warme toejuichingen). Hierna gaf de secretaris cetn overzicht van de meest belangrijke gebeurtenissen van het afgdoopen vei-eenigingsjaar, waar uit wij sleohts het allervoornaamste kunnen aanstippen. Hoezeer het bestuur bad gehoopt dat de feesten zich zouden hebben kunnen bedrui pen, zonder gebruikmaking der garantie van de gemeente, groot f 3000, is dit niet mogen gelukken. Helaas hebben de laatste uitga ven de deur dicht gedaan en hebben de ontvangen rekeningen van werkzaamheden dor laatste weken vóór de feestviering ook dit jaar weder aangetoond, dat nog velen me enen dat wel iets extra's mag berekend worden. Ook dit jaar zijn er weder rekenin gen ingediend die ernstige reden tot aan stoot geven en waarmede de grenzen der behoorlijkheid zijn overschreden. (Teekenen van verwondering). De 20 pCt. vermakelijkheidsbelaating ech ter heeft aan de stad een bate gebracht van f 5311.27 terwijl aan zaalhuur aan de gemeente ia betaald f 8000. Bovendien heeft door de 3-October-veree niging de gemeente belangrijke bedragen kunnen uitsparen. Had deze de feestvie ringen niet ter hand genomen dan zou het gemeentebestuur zelf daarvoor-kosten heb ben moeten maken, zooals bijv. in Alkmaar. Vrijstelling van betaling der vermakelijk- belasting ware dan ook niet onbillijk meen de spr. (Luide bijval). Herinnerd werd aan het overlijden van het oudbestuurslid den heer W. Pera, die van 1899 tot 1919 lid van het bestuur ge weest ia. Na een'en ander over de voorbereiding tot de feestelijkheden te hebben gezegd, kwam de verslaggever tot de feestviering zelve, waarvan hij de voornaamste bijzon derheden releveerde en de herinnering bq de aanwezigen verlevendigde. Nogmaals braoht hij de verschillende me dewerkers dank en hulde. Het zou ons ech ter te ver voeren de door hem genoemde personen en organisaties hier nog eens te noemen. Aaji het officieele diner dat in den Foyer van de Stadszaal heeft plaats gehad, hebben behalve Z.K.H. Prins Hendrik ®ok aange zeten do Minister-President, de Minister van Justitie, de Minister van Arbeid, Han del en Nijverheid. Voorts mr. dr. Schok king als vertegenwoordiger van het Gewes telijk Bestuur, de Fransche gezant en de heer mr. Baart de la Faille, als vertegen woordigers van het Prinsdom Oranje. Mede waa-cn nog enkele militaire en burgerlijke autoriteiten te gast. Bij deze gelegenheid heeft het bestuur gemeend den heer W. van Rossum du Chattel tot eerelid der vereeni ging te benoemen. Spr. hcopte> dat de vergadering straks deze benoeming nader met haar goedkeuring zou willen bezegelen (applaus). Spr. bracht hier tevens een woord van lóf aan den heer Van Ingeif Schenau voor de uitstekende verzorging van het diner. De heer Spaargaren besloot zijn zeer uitvoerig verslag met op te merken, dat de uitgebreide feestviering heeft getoond, hoe Leiden de herinnering, gewjjd aan de schoon ste bladzijde van zijn geschiedenis weet te waardeeren en de herdenking e.- van weet op prgö te stellen. Het is de feestdag, die j in alle kringen der Leidsche burgerij, mede I leeft, vrgwei Mier sympathie geniet en daardoor is geworden een stadsfeest btf I uitnemendheid. j Dat het zoo moge blgiven tot steeds meerdere glorie van onze goede stad Leiden en tot voortdurenden bloei der 3-October vereeniging „Vivat floreat crescat Lugdunum Batavorum Na deze ïhatste woorden ging er een spontaan gejuich op en het applaus kreeg vrijwel het karakter van een ovatie, dat zich herhaalde, toen de voorzitter den heer Spaargaren voor de keurige wgze, waarop hg de f/es lelijkheden nog eens voor onzen geest had geroepen, hulde bracht. Op de vraag van den voorzitter of iemand ook iets had te vragen of op te merken over het verslag, vroeg de heer Van der linde het woord, die naar aanleiding van oen uitlating in het verslag eenige leemten in de feestelijkheden wilde aanwijzen, 't Was niet alles zoo mooi geweest afs het verslag vóórgat Toen hg oen uitvoerigecritiek wilde leveren, interrumpeerde de voor^, dat dit niet bg het verslag hoorde, maar bg de rondvraag, wat de vergadering met ap plaus bevestigde. Er ontstond eenig tumult bg de woordenwisseling tusschen den voorz. en den spr., waarna deze ook onder protest van het woord afzag. Financieel verslag van den penningmeester. De penningmeester, de heer R. de Wilde, deed vervolgens rekening en verantwoor ding, waaruit bleek, dat in totaal de uitgaven hebben bedragen f 61886.961/2 en de in komsten 60702.68,» zoodat het nadeelig saldo bedraagt fll89.28V2. Onder de ontvangsten werden vermeld: rente f388.17; contributies £10460.30; vrij willige bijdragen f 111.25; toegangskaarten Schuttersveld f6203; standplaatsen schutters veld £11597.60; toegangskaarten Gehoorzaal £628.65; idem Pieterskerk f 879.17; subsi die gemeente flOOO; garantie gemeente 13000; regenverzekering £4000; toegangs kaarten openluchtspel £20416.25. Van de uitgaven stippen wg hier aan: In cassa £313.70; vergaderingen f644.44V2» advertenties £644.20; belasting publieke ver makelijkheden f 4991.81; drukwerk f 1616.24; uitgaven ochtendfeest f 1370.65; idem nlid- daglecst £37750.63y<>; idem avondfeest 15954.38; kosten muziek f3874.90 en di versen f 3597.63. De heer De Wilde merkte hierbij op, dat hij wel eens met meer genoegen het financieel verslag heeft uitgebracht. Er is thans holaas oen tekort. Maar als men be denkt wat er voor het geld gedaan is, dan valt het toch nog mee. (applaus). Op de pertinente vraag van den heer L. Wegl, wat het diner in de Stadsgehoor zaal "heeft gekost en hoeveel personen daar aan hebben deelgenomen, meende de voor- zittier niet te moeten antwoorden, aange zien de heer L. Wegl niet als lid is in geschreven. De heer Wegl protesteert daar heftig tegen. Hltf eischte het recht daarvoor voor zich op. De firma Wegl is lid en hg treedt als gemachtigde daarvan op. Hg eiscet dus voor zich het recht op tot spreken, wat de voorz. niet kan toelaten, zich be roepende op het reglement. De meerderheid der. aanwezigen schaart zich aan de zgde van den voorzitter, waarna dit incident eindigt De heer Aarse merkte op, dat blijkens de verschillende posten en ook uit de woorden van den secretaris blijkt dit, dat sommige leveranciers de vereeniging als een soort melkkoe gebruiken, waartegen hij opkomt. Leden die parasiteeren op de vereeniging, moeten van de leveranties worden uitgeslo ten. Verder betoogt hij de wenschelijkheid om de boeken te laten nazien door een accoun- Het voornaamste nieuws van hprfon.. BTWNFMT and. De algem. ledenvergadering van de Leid* sche 3-October-Vereeniging. Mr. P. E. Briët, te Leiden, is benoemd tot lid der Eerste Kamer. Eerste Kamer: aanneming van het wets* ontwerp tot wijziging van de officiers-oplei ding en van dat tot verlenging van den ter* mijn art. 88a Tabakswet; huldigingen. Het gonden jubileum van den Bond van Ned. Onderwijzers. De kwestie tnsschen „St. Michael" en den Alg. Bond. Te verwachten wijziging Besoldigingsbe* •luit BUITENLAND. 9 Uit de Fransche Kamer. Reorganisatie van Wrangel's leger op den Balkan. De Fransche schulden aan Amerika. tant. De kascommissie kan niet alles over zien. Onzinnige vragen zooals van den heer Weyl zullen dan ook niet meer kunnen voorkomen. De voorzitter meent dat het met het para siteeren van de leden-leveranciers nog al meevalt Wat betreft het aanstellen van een accountant, ook het Bestuur heeft dit denk beeld verwezenlijkt, ware het niet dat de omstandigheden het hadden verhinderd. De heer Van der Linden wil de vraag van den heer Weyl nu als lid stellen: Wat heeft het officieel diner gekost en hoeveel perso nen hebben er aan deel genomen? De voorzitter antwoord zeer lakoniek: f 642 en er hebben 45 personen aan deel ge nomen. Geroep in de zaal: dat is niet veel, dat valt mee. De heer Weyl toch weer het woord ne mend zeide dat hij juist daarom het had wil len vragen. Er gaan daarover in do stad al lerlei praatjes, die zijn nu uit. Geroep: Zoo heb je het niet bedoeld, nu krabbel je terug, enz. Namens de kascommissie, beslaande uit de heeren Steijns, Vloodorp en Warnecke, brengt de heer Vloodorp verslag uit en zegt dat de commissie de rekening met de be scheiden heeft vergeleken en alles in de meest volmaakte orde heeft bevonden. Zij stelt voor den penningmeester hulde te bren gen voor het vele en moeilijke werk door hem verricht. (Luid applaus). De voorzitter sluit zich in zijn woord van dank daarbij aan. Bestuursverkiezing. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren N. G. Spaargaren, R. de Wilde, Ir. A, M. Touw en A. Tieleman H.Wzn. met resp. 95, 96, 92 en 90 stemmen. Op dc rnedc voor gedragenen de heeren A. W. Frcntzen, H. M. v. Ilooff, J. Baak Jzn. en Fel. Driessen wer den onderscheidenlijk ifltgebracht 3, 6, 5 en 5 stemmen, blanco stemmen 9 en 2 van on waarde. Reglement- en Statntenherziening. Hierna kwam ter tafel het bestuursvoor stel tot statutenwijziging en reglementsher ziening tegelijk met het voorstel ingezonden door een 27-tal leden dat beoogt een com missie van drie leden te benoemen, waaron der één lid van het bestuur die een herzie ning zal overwegen om daarna met voorstel len bij de vergadering te komen. De voorzitter zegt dat een aantal handtee- keningen onleesbaar zijn, voorts slaan er zes namen op die het bestuur niet op de leden lijst vindt. De voorzitter roept deze namen op doch slechts één schijnt aanwezig n.l. mej. Langliens, die volhoudt lid te zijn. De voor zitter komt echter tot de becijfering dat er slechts 19 namen van leden bij zijn zoodat het voorstel niet in behandeling kan komen. (Enkele schampere opmerkingen uit de vergadering). De voorzitter lierinnerl er aan dat de heer Ebbink het voriig jaar reeds een voor stel deed tot statutenwijziging en later deze wijzigingen schriftelijk heeft ingezonden. Mede aan de hand daarvan heeft een com missie nieliwe statuten ontworpen waar mede het gehecle bestuur zich accoord verklaard. De wijzigingen zijn niet van zoo ingrijpenden aard zoodat het bestuur voor stelt deze vanavond nog te behandelen. De heer Aarse moent dat het volstrekt ondoenlijk is de statuten nu nog te behan delen. De heer Weyl wil de benoeming van een commissie bepleiten, maar de voorzitter kan hom ook nu liet woord daarvoor niet geven, waardoor weer eenig tumult ont slaat. Wie is ddn wel lid? roept de heer Weyl. De penningmeester roept: M. J. Weyl, laat die luer komen, waarna de heer Weyl j met den Kantonrechter dreigt. Aan do discussie die af en toe vrij ver ward was en soms niet zoo heel vriendelijk i hoewel de vergadering de zaak meestal van j de luchligen kant opvatte werd o. a. deel- j genomen door de heeren Ebbink, Henny, J mr, Nond Thomson. Van der Linden die e?

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1