CORRESPONDENTIE. „Hè, 't zou er wel meer vu willen hoe ren," zei Joris hardop en toen werd hij op eens weer verlegen, want de tante van Betsy en lili kwam naar hem toe en beloofde hem, dat 't ook zou gebeuren. Hij en zijn broertje mochten voortaan eiken Zondag middag een uurtje in de school komen, even als al de kinderen, die hier bij den Kerst boom zaten, om de mooie verhalen uit den Bijbel te hooren vertellen. .Alsjeblieft juffrouw," zei Joris, meieen voor Kees mee en toen weid er weer ge zongen. Pas toen de lichtjes heel laag wa ren gebrand, kwam er een einde aan hel feest. De pakjes, die onder den boom lagen, wenden te voorschijn gehaald en uitgedeeld en ook de beide onverwachte gastjes kregen een presentje van den grootpapa der meisjes die immers had gezegd, dat iedereen op Kerstmie blij moest wezen. Er waren nog een paar boekjes over en een mooie plaat, die mochten ze meenemen. En toen twain tante Marie er bij en zei, dat ze morgen middag voor ieder der jongens een pakje zou klaar hebben met wat warms om aan ta trekken; dan moesten ze dus maar weer lerugkomen en vader meebrengen. Misschien was er ook wel een Kerstpak voor vader bij. ,Nïet vergeten, hoor!" riep Belsy. Jo- rie en Keesje lachten. Vergeten!Nou, eer dat ze zéó iets vergeten! Nog een kopje chocolade lot slot en een krentenbroodje, benevens een sinaasappel, dien ze in den zak mochten steken, 't Was heerlijk, meer dan heerlijk! Toen vertrok ken de gasten, de kinderen voorop met schitterende oogjes en blijde, dankbare hartjes. „Nou hebben wij toch nog een Kerst boom gezien „en wat een mooienl" riep Joris, toen ze met hun beidjes naar buis iepen. „Ik weet 't wel wie gemaakt heeft, dat we toch nog zoo'n prettig Kerstfeest hebben ehad de lieve Heer, die daar boven woont," zei Keesje, terwijl hij met een van blijdschap stralend gezichtje opkeek naar den sterrenhemel, die fonkelde en schitterde in heerlijke pracht. Iceet allen het begijn dezer correspon dentie. Daar het de volgende week Kerstmis, dus 2 Zondagen is, zou het heel moeilijk voor mij zijn, te meer daar ik dan weer in Zee land ben, om dan alles klaar te krijgen vóór Zaterdag 27 December, Dien Zaterdag 27 December komt er dus geen correspon dentie en geen nieuwe raadsels. Zaterdag 3 Januari vinden jullie de oplossingen <teir raadsels in dit nummer en het antwoord op de brieven na deze kindercourant. Jullie mogen nu gewoon de brieven inzenden tot aanstaanden Dinsdag 23 December l uur; dan wordt het pakket mij opgezonden -naar Kloosterzande (Zeeland), zoodat ik kan zorgen, dat alles tijdig fn Leiden is voor de kindercourant van 3 Januari. Het is nu de laatste maal in dit jaar, dat ik. een piraatje met jullie houd, en daarom kom ik nu vast aan al mijn vrienden en vriendin nen groot en klein, een goed en mooi Kerstfeest wenschen en daarna alle moge lijke goeds voor het Nieuwe Jaar. Moge 1925 alten vee! geluk en voorspoed brengen, een goede gezondheid zeker ook, want ook dat is zoo iete heerlijks. En ik voeg er ook nog weer den wensch bij, dat ik in het komende jaar het weer even gezellig mag hebben met mijn raadseljeugd; ik erken hierbij nog eens dankbaar, dat ik in het afgeloopen jaar veel hartelijke vriendschap heb mogen ondervinden van mijn neefjes en nichtjes der kindercourant. Als jullie dit leoet, ben ik al in Klooster zande (Zeeland), (en minste als het einde dezer week geen te slecht weer brengt, want het is altijd een heel reisje midden in den winter naar Zeeuwech-Vlaanderen. En nu nog een apart praatje met velen Annie en Neeltje van Leeuwen (Nieuw- veen), viel er werkelijk bij jullie zooveel sneeuw, terwijl je aan mij zat te schrijven, dat je kon denken, dat er wat zon komen van sneeuwballen gooien Hier in Den Haag heeft het alleen Zondagmorgen o zoo'n klein beetje gesneeuwd, dat in een uurtje alles al weer was verdwenen. Rika en Jacobus van Veen, ik begrijp er niets van, wat je mij schrijft, dat het van buiten zoo prachtig is, maar van bin nen niets om te leizen, zoo wonderlijk. Wat bedoel je daarmee? Is het moeilijk te be grijpen? Is het één lang verhaal of ver schillende? Mathilde Hassler, niet zoo gauw den moed verliezen; de winter is nog lang mei gedaan, er kan nog genoeg ijs komen, zoo dat je veel kunt genieten van het schaat senrijden met Dirk en Reps. Jacques Rensink, heb je je vaders ver jaardag prettig gevierd en was hij blij met je cadeau? Je hebt bet mij goed uitgelegd van die ballen, die men op moet pompen. Ga je in Wassenaar op school? Wim van der Vliet, je had zeker van je neefje Jacques en je nichtje Aafje ge hoord, dat zij er plezier in hebben om de raadsels op te lossen en aan mij te schrij ven. Ik hoop, dat je er ook veel plezier in zuli krijgen en trouw zult meedoen. Gerrie Slootweg, dank voor je mooie briefkaart uit Haarlem. Heb je daar gelo geerd? Kreeg ik daardoor geen brief van je? Leendert Elderhorst, ik wensch je een recht gelukkig Kerstfeest met je oudere, broers en zusjes. Zingt maar mooie versjes allen met elkaar, als je bij het kerstboompje met de lichtjes zit. Sientje Mulder, ja, dat is jammer, als je raadsels oplost en een brief aan mij schrijft en je vergeet om het weg te sturen. Ik be grijp, dat je blij was met jo maandboekje. Speelt je zusje nu met de poppewieg? Viertal Ooetdam, dus de Sint beeft ergens goed voor jullie gereden. Is dat Corrie, die zoo'n mooie naaidoos heeft gekregen, omdat zij ai zoo flink gaat naaien, ver stellen enz.? En heeft Piet weer platen om te kunnen photografeeren? Dat zal heen best bevallen. Annie huisman, ik wensch je veel plezier op alle feestdagen in het einde vao De- Nel lie en Betsie van Keekeu, wat een massa lekkers hebben jullie gekregen; alle maal van chocolade? Daar bin jullie lang van gemeten. Jannie en Marietje Gordjjtt, vandaag 2 brieven in het pakket gevonden, dus die der vorige week is nog terecht gekomen, al was het een week te Iaat, maar dan heb ik nu toch vandaag nog kunnen lezen, wat jullie op St-Nioolaas hebt gekregen. Gnstaal Huurman, van jou kreeg ik van daag ook 2 brieven, dns kon ik nu ook nog lezen, wat je op St-Nioolaas hebt gekregen. Heb je veel gemaakt met je mecanodoos? Marius en Grietje Segaar, vandaag 2 vellen rose papier, en van dat harde rose, dat je gauw ziet Wat voor moois krijg ik nu de volgende week te zien? Aafje en Willem Krassenburg, zeg aan je moeder, dat ik de langste was, mijne zuster waren kleiner dan ik. Ik beu flink lang en mager, vooral vroeger en zag meestal erg bleek. Herinnert je moeder zich nu, welke juffrouw Koopmans van Boekeren ik ben? Zusjes Paats en Klever, wie wil. mag mrj nu weer raadsels sturen, dan zal ik zien of ze geschikt zijn. Neen, ik weet niet precies waar al die straten, die je opnoemt zfjm. Met mjjn raadseljeugd doe ik alles met hun gewone namen, dat vind ik pret tiger, ik heb toch zelf ook geen schuil naam aangenomen, en wie mij een geheimpje wil vertellen, waar ik niet op mag ant woorden in de courant welnu dan zet men het er maar bij en ik zwijg. Jo Liese, h3d je hot de vorige week ta te drek om mij uitvoerig ovc-r 5 December te vertellen? Dat lijkt mij buitengewoon aardig zoo'n klein rots-partijtje met allerlei plantjes. Nellie en Berthe Mulder, ik neem het nooit kwalijk, als iemand eens een paar maal overslaat Wie zin heelt doet mee, en wie tijd er voor heeft dat natuurlijk ook er bij. Is je vriendinnetje Annie lang ziek geweest? Paulientje de Gooyar, ik schreef je, dat He da jongste van negen kinderen ben, maar daarmede zei ik niet, dat »e mg met ons negenen zijn, ik heb nag all aan maar mjjp jongste broer, die waant in Utrecht; maar ik weet toch vao vroeger, hoe beerljjtk het is thuis aast ww broers en zusters. Emmy Molt je mag tmj m gu—i «*t nieuwe raadsels zenden, en 3k al as plaat sen die geschikt z^n en nog kindercourant hebben gestaan, al raadseltante ben. Marie Kamsteeg, je behoeft de oplossingen der raadsels op te eahnjven, niet ook de raadsels zelf er nog bij. Nelie OoetveeiL, vervelend hoor, dat ja zoo ziek bent geweest. Was je met St.-Ni co laas al weer heelemaal beter? De volgen de week hoor ik zeker wel, o£ het piano spelen goed is afgeloopen. Annie Nagtegaal, je anecdotes zijn eraf» pig en zal ik eens plaatsen. Je verheugt je zeker erg op de uitvoering in den Schouw burg. Hoor ik er later wat over in je brief? Hoe kom je er bij, dat mijn broer zijn been heeft gebroken, daar h»b ik nooit iets over geschreven, dat is een vergissing. Hij in wel vele maanden heel ernstig en gevaar lijk ziek geweest, maar geen been gebroken. Adriaan en Nettie van Beek, dat zijn al lemaal bekende sprookjes, die op het kwar tetspel staan, alleen dat van Koning krk- vosch ken ik niet. Staat er wat geschreven bij de plaatjes, wat het precies voorstelt? Nellie Rijsdam, met Kerstmis ben in Zeeland en daar is ook altijd een kerst boom, ook al vóór Kerstmis bij het feert voor de armen. Je hebt gelijk, het is soms een aardige massa brieven, die ik moet beantwoorden. C. M. en A. Ruytenbeek, doet mij bet ple zier en schrijf den voornaam voluit of zoo als je genoemd wordt, je ziet wel, dat doen alle kinderen. Wie wil, mag mi) nieuwe raadsels toezenden. Rika van Leeuwen, vier maar prettig kerstfeest op de handwerkschool. Louis Hartkamp, zoo. heb jij twee maal St-Nico!aas gevierd? Dat trof je goed. Was dit velletje ook van je nieuwe postpapier? Heeft Kazan ook wat gehad? De poes hier in huis kreeg een spiering en een hondje een stuk speculaas. Jet du Groii, je bad vandaag 3 velletjes met plaatjes voor mij gebruikt, dat is te vee! hoor, dan is je doosje veel te gauw leeg. Heb je je dikke boeken al uit? Dat eene, wat je voor mij opschreef, durf ik bijna niet plaatsen, mag ik dat eene zoo maar over mij zelf zetten; begrijp je wat ik bedoel? Toos Dirkse, je moet toch eens schrijven als jo met je pannetjes hebt gekookt of ge bakken, of het lekker is geworden. Nico Spaargaren, las je het begin der correspondentie? Dan heb je gezien dat ft naar Kloosterzande (Zeeland) ga tot na Nieuwjaar. Kom jij met je zuster in Den Ilaag logeeren, ik wensch jullie veel plezier. Jozef Hanno. het is dikwijls somber s«i mistig den laatsten tijd, dit zijn de donkere dagen voor Kerstmis. Je mag ge rust meedoen als men bij haar thuis het Leidsch Dagblad leest. Jan Luttje, nu kan jo flink gaan teelte nen en kleuren in de vacantie, nu heb je er van alles voor. Hoeveel goudvischjes heb je al in je aquarium? Aafje Neuteboom, je mag nu weer nieuwe raadsels inzenden, ala je er oeuige weet. Zoo was die brief zonder naam verleden week van jou, pas dan maar goed op, dat je voortaan altijd onderteekeint. Gerard Klay, dit is een beter raadsel, het andere zou heusch door bijna niemand zijn geraden. Dit vel postpapier was zeker uit de nieuwe doos, die, jo op St. Nicolaac hebt gekregen. Micntje Hcnny, dat troft prachtig voor je allen dat jo vader vóór Keratoma in het vaderland komtjc bent er zeker heel erg blij oen. Ja dat weet ik, dat bet een mooi boek ie, wat jij noemde. Ina en Tonnio Houpt, hartelijk gefelici teerd met jullie verjaardag, dat zijn dos weer beel wat feestdagen achter elkaar voor jullie in het vooruitzicht. Hebt het maar recht vroolijk en gezellig al die dagen en vertel er mij Later wat van. Mien Remmclenkamp, ik wil jc altijd beel

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 19