No. 19870. WOENSDAG 17 DECEMBER Anno 1924 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van herten. LESDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lagejen prijs. Kleine Adverlentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cis., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven '10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplefn Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT) Voor Leiden per S maanden 2.35, per week '10.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn. per week „0.18. Franco per post f 2.35 portokosten, Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOF. Aan den gemeentelijken visehwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225, is DONDERDAG verkrijgbaar: SCHELVlSCIi a f 0.20f 0 -12, SCHOL a f 0.25—f 0.35—10.-10, KABEL JAUW a f 0.50—f 0.55 (Geh. kabelj. a f 0.40) TARBOT a f0 80 per pond. N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. Leiden 17 December 1921. ORANKWET. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat F. Jooren, te Leiden, een verzoek heeft inge diend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Haven No. 16. De burgemeester, N. C. DE GIJSELAAR, De Secretaris, VAN STRIJEN Leiden, 17 December 192-1. De eeuw- en halve-eeuw-feesten der Leidsche Hoogeschool. Nu wij langzamerhand naderen lot den 9den Februari 1925, wanneer hel 350-jarig bestaan der Leidsche Hoogeschool feestelijk zal worden herdacht en Curatoren en Se naat reeds toebereidselen voor dc-ze feeste lijkheden maken, rijst onmiddellijk de vraag. Hoe zijn deze herd-entóngsdagen vroeger gevierd? De Vereeniging „Oud-Lei den" vond daarin aanleiding haar voorzit ter. prof. dr. L. Knappert, van wien zij wist, iaat hij over de eeuw- en halve-eeuwfeesten •veel studie maakte, te verzoeken daarover een voordracht te houden. Hij was daartoe bereid en zoo had gisteravond in de bene denzaal van „ITuize Brayns", Rapenburg S, een bijeenkomst van leden met liun dames plaats, die zeer goed bezocht, was. Onder de aanwezigen waren ook een. aantal studen ten. De spreker was in d'e gelegenheid een groot aantal platen en prenten, op de ver schillende feestelijkheden betrekking heb bende, be vertoonen, voor een deel uit het Leidsche Archief, voor een ander deel uit particuliere verzamelingen, waaronder uit die van den secretaris, den heer S. J. Ie Poote. Spr., dae zichzelf als zoodanig inleidde, ging uitvoerig de verschillende herdenkings feesten na, te beginnen met dde van 1675. aangezien in 1625 de heerschende pest feestverboon verhinderde. Spreker vertelde van de bemoeiingen van curatoren voor de regeling der feesten, waarbij men nauwkeurig op gewoonte en overlevering lette; en van den Senaat, die er altijd angstig op bedacht was, dat aan zijn eer en voorrechten niet te kort werd ge daan. In 1625 verhinderde o. a. de grassee- rende pest alle feestbetoon. De volgende feesten zijn alle gevierd, waarbij het aan deel, dat de studenten in de regeling had den, voorbdurend groober werd. Uiit een Tijk bronnenmateriaal puttend, met veel teekc- jiemdie anekdotes, vertelde syir. nu van de ifiooge gasten, die menigmaal den luister der feesten hebben verhoogd; van 1875, toen de buitenlandsohe universiteiten haar be roemdste zonen gezonden hadden om met ons het 300-jarig feest te vieren; van de feestredenaars en de oraties, die zij hebben uitgesproken, in 1725 voor het eerst in de Pieterskerk, en van de carmina, de gedich ten, dan ten g-ehoore gebracht; van de sta tige plechtigheid, die de jubelfeesten te sc bibberen der placht te maken, de promotie met de kap, met haar oud en uitgewerkt ceremonieel, doch in 1875 als uit den tijd tferekend; van de godsdienstoefeningen, die menigmaal de feesten hebben ingeleid en besloten. Vervolgens behandelde spr. de eestelijkheden, den maaltijd, waarvan de regeling in 1725 tot een droevig conflict tus- hen curatoren en senaat aanleiding zou /ven, het vuurwerk, toen als nu bijzonder feliefd, de illuminatie enz. Uitvoerig en op- jebtclijk stond spreker stil bij het aandeel, la>t de studenten in do feesten hebben ge- Aad, in 1825 wei bijna het leeuwendeel, met tooneel voorstellingen, serenades en maskerades, uitdeelingen aan gast- en weeshuizienin 1875 heeft het Corps de eer der Hoogeschool op uitnemende wijze hel pen ophouden. Aan goede muziek bij de feesten heeft men altijd grootc waarde ge hecht en spr. herinnerde in dit verband voor 1875 aan den organist Godefroy cn den orkesldirecteur "Wetrens; ook van de her inneringsmedailles heeft men voel werk ge maakt. Prof. Buys, aldus eindigde spreker, wilde in 1875 niet meer de oude ceremoniën, om dat zij de Hoogeschool afsloten van de maat schappij thans is zij inderdaad geen wereld op zichzelve meer. Maar de Leidsche uni versiteit met al haar traditiën is niet maar de eene of andere vakschool, zeide spr., en geen mode van den dag kan haar haar eigen karakter rooven. Wij willen geen bij zondere voorrechten meer, maar dat de Universiteit is. die zij is, zoo oud en edel een instituut, is reeds een onvervreemdbaar voorrecht. De tijdgeest strijkt al genoeg glad. De Hoogeschool. stelle prijs op haar overleveringen en behoude haar eigen ka rakter, met telkens gelouterde zeden, met telkens schooner beloften, aJs in de wereld maar niet van de wereld, aldus besloot spr. zijn interessant en zeer gedocumenteerd be toog, dat tot aan het eind met bijzondere aandacht werd govolgd en warm werd toe gejuicht. De vice-voorzit ter van Oud-Leiden", mr. dr. J. C. Overvoorde, dankte namens de aanwezigen den spr. voor zijn belangrijke voordracht, die van veel studie en onder zoek getuigde. Gedurende een korte pauze werden de tentoongestelde platen, prenten en boek werken, op de onderscheidene herdenkings plechtigheden betrekking hebbende, met be langstelling bezichtigd. Kon. Ned. Mij. vo:r Tuinbouw en Plantkunde. De laatste vergadering der afd. Leiden ea Omstreken van bovengenoemde Maat schappij welke gisteravond in do receptie kamer van de Stadszaal gehouden werd, was we! een der drukste van het seizoen. Blijk baar hebben do bloemisten, evenals hun pleegkinderen de planten, een rustperiode Al is het geen volkomen rustperiode, toch geven de wintermaanden aan de tuinbou wers gelegenheid de toekomstige werkzaam heden rustig te bespreken. Deze drukke bijeenkomst stemde den voorzitter, den heer E Th. Witte, zeer prettig, voornamelijk, daar den heer A. Schouten, van Oegstgeest, controleur van den Plantenziektenkundigen Dienst, na de pauze eenige mededeelingen ten beste zou geven. De heer J. G. Ballego werd gelukgo- wenscht met de op de vaste keuring behaal de onderscheiding met de chrysanth „Lord Balfour". Na voorlezing der notulen, die onveran derd werden goedgekeurd, bleek bij de in gekomen stukken een hartelijke dankbetuï- ging van de 3-Oct.-VeTeeniging voor de krachtdadige medewerking van de afd., dooi1 het versieven van het eiland in den Zoeterwoudsche-Smgel. Op voorstel van den voorzitter werd deze dank overgebracht op den heer H. Buurman, onder wiens leiding door eenige leerlingen van den Binderij- cursus dit werk werd volbracht. Voorts werd mededeefing gedaan, dat begin Maart 1925 door den heer Volkerfcz, Rijkstuinbouw- consulent te Lisse, een lezing zal worden gehouden over: ,,het vervroegen van Bol- en f^nolgewassen." Daar de heer Volkertz een aangenaam spreker is, twijfelt men geen oogenblik aan een goede opkomst. In de plaats van den heer N. J. Brou wer, die de gemeente verlaten en als be stuurslid bedankt had, werd met zeer groo- te meerderheid d*. J. W. C. Goethart in diens plaats verkozen. Wij achten dit een gelukkige keuze, daar nu ook weer de we tenschap in het het bestuur vertegenwoor digd is. Van de geaouden alg. verg. der Mij. werd door den heer J. G. Ballego een zeer zaak rijk verslag uitgebracht. Het Hoofdbestuur heeft een leiddraad ge geven voor de Huishoudelijke Reglementen der afdeelingen, zoodat herziening hiervan noodig bleek. Voor dit doel werd een com missie benoemd, bestaande uit de heeren E Th. Witte als voorzitter, A. M. Ballego ea A. Galjaard, uit het bestuur, J. Mater en J H. Smit, uit de leden. Reeds eer is melding gemaakt van het houden van een Moederdag, die, in samen werking met de groep Bloemisterij, zal worden gehouden den derden Dinsdag in Mei. Daar deze dag veel voorbereiding be hoeft, doordat men zich met alle klassen en standen in verbinding moet stellen, werd een commissie daarvoor benoemd, waarin zitting zullen nemen de heeren G. Lubbe Tzn. en F. Vlieland als vertegenwoordiger van Bloembollencultuur, A. Galjaard als voorz. der Ver. v. Oud-leerlingen der Rijks- tuinbouwcursussen, J. Mater als bestuurs lid van het Leidsche Volkshuis, J. v. d Berg, als secr. der Tuiniers- en Bloemisten- Ver., C. A. Allers als onderwijzer, dr. J. XV. Goethart als wetenschappelijk deskundige, Jan Kriesfc Jzn., als bloemist, terwijl de heer E. Th. Witte weder als voorzitter zal optreden. Tevens werd gevraagd of het be stuur van de Ver. v. Oud-leerlingen der R T W.-C. eenige harer leden aan deze com missie wilde toevoegen. Het voorstel van het bestuur om een kleine gouden medaille beschikbaar te stel len voor de in het voorjaar te Heemstede te houden grooto Internationale Tuinbouw- Tentoonstelling werd algemeen goedge keurd. De lieer A. Schouten deed eenge mede deelingen over het voorkomen van planten ziekten en de maatregelen bij export en import, spreker deed dit op een zeer aangc- namen en duidelijke wijze, waarbij hij voor al op den voorgrond bracht, dat liet bij de kweekers zeiven lag om voor gezonde cul turen te zorgen, door het nemen van ge rond material, te zetten op de kleinst mogelijke afwijkingen, om dan direct de Boodige maatregelen te nemen, een goede grondbewerking en vooral verwijderen van plantenresten, wijl zich daarin zoo gemak kelijk zwammen en dergelijke zullen ont wikkelen. Ook het gebruik van zuiver pak- kingsmateraal is aan te bevelen. De goede regeling van licht en lucht voor het verkrij gen van een sterk celzweefsel werkt aan de bestrijding mede. Was men oorspronkelijk van meening dat een ziekte zich niet in elk klimaat zou aan passen, thans heeft de Amcrikaansclie Kruisbessenmeeldauw ons doen zien, dat dit wel het geval is. In 't kort beval spre ker een krachtige samenwerking van prac ticus en theoreticus ten zeerste aan; de Photopathologische dienst hier te lande werkt uitstekend, zendt haar controleurs daar, waar het noodig blijkt, zoekt samen werking met de kweekers, onderzoekt zen dingen zoowel voor export als van import; kortom, doet alle moeite om het buitenland te doen zien, dat het werkelijk alles be proefd en niets nalaat om gezonde, ziekte- vrije planten naar het buitenland te kun nen afleveren. Ook werd uitvoerig de ver spreiding der ziekten en de bestrijding daarvan behandeld, waarna een hartelijk applaus en de dank der Voorzitter bewees, dat allen met den heer Schouten instemden. Voor het puntenstelsel zond de heer J. G. Ballego een prachtplant van de ananas achtige „Billbergia Zebrina" en de heer J. W. v. Nieuwkerk, te Warmond, reuzen hulsttakken als met bessen overladen. Door de commissie van beoordeeling, bestaande uit de heeren N. J. den Older, G. de «Tong en J. Mater, werd bij monde van den laat ste medegedeeld, dat de commissie werd gebracht voor de keurige wijze van opstel len. Met een gelukkig einde voor 1921 sloot de Voorzitter deze drukbezochte, leerzame vergadering. .Musis Sacrum". Gisteravond organiseerde bovengenoemde Vereeniging voor haar leden en donateurs een concertavond, waarbij het symphonie - orkest „Per Aspera ad Astra" de gastrol ver- vulde. In dezen tijd met zijn vele „strijkjes" van allerlei gehalte, waardoor de markt als het ware overvoerd is door tal van klanken combinaties, die vaak met muziek slechts den naam gemeen hebben, is het werkelijk een genoegen weer eens heusche goede en toch niet te zware muziek te hooren. Natuurlijk is dit orkestje zelfs niet te ver gelijken bij onze groote orkesten, die in den laatsten tijd de Sleutelstad bezochten, doch voor dilettanten is heusch „Per Aspera ad Astra" een orkestje dat er wezen mag. Uit dien hoofde was 't dan ook onbegrijpe lijk, dat lang niet alle leden, donateurs en kunstlievende leden van beide Vereenigin- gen aan den oproep gehoor hadden gegeven, vooral nu een zoo gunstig bekend staand orkest, als „Per Aspera ad Astra" toch zeker genoemd mag worden, hen daartoe in de gelegenheid stelt. Den dirigent, den heer J. Noordanus, zwaaien wij dan ook gaarne allen lof toe, voor hetgeen hij ons gisteravond liet hooren. Als openingsnummer was een oud paard van stal gehaald, de populaire marsch „Re gimentskameraden", die echter als zoodanig nog niets van zijn aantrekkelijkheid heeft verloren. Do voorzitter van „Per Aspera", de heer P. J. van Leeuwen, hield vervolgens een korte toespraak, waarin hij de hoop uitsprak, dat' de uitnoodiging van hedenavond nie - mand onwelgevallig zou zijn geweest. Spr. bracht vervolgens dank aan het „Mu- sis"-bestuur dat zoo welwillend was geweest ook de leden enz. van „Per Aspera ad Astra" voor vanavond te introduceeren. In Januari zal wederom een dergelijk ge combineerd concert plaats hebben, terwijl ook de tradilioneele „gezellige avond" dit jaar niet achterwege zou blijven. Spr. besloot zijn rede met een krachtige aansporing om donateurs te werven en wenschle verder allen een gezelligen avond toe. Veel grooler technische moeilijkheden dan No. 1 bood natuurlijk nummer 2, de ouver ture uit „Joseph", die echter, behoudens heel enkele momenten, een goede vertolking ge noot. Ook de „Donausagen" hebben wij vroeger vaak heel wat slechter gehoord en bleek men dit stuk volkomen meester te zijn. De lieer Kriek Jr. toonde zich ook nu weer naast een goed cellist, teven een be kwaam xylophonist, door op uitstekende wijze de Sperling-polka ten gehoore te bren gen. Een hartelijk applaus was zijn welver diende dank. Heel aardig waren ook de drie Oud-IIol- landsche legermarschen, ook gespeeld bij het j.l. 3 October gehouden openluchtspel. Wel is waar was het telkenmale weer- keerend motief iets eentonig; doch de uit voering liet niets te wenschen over. De heer P. J. van Leeuwen voerde daarna nogmaals het woord; ditmaal richtte spr. zich in het bijzonder tot den nestor der „Mu- sis"-besluursleden, den heer Mulder, als de verpersoonlijking van dit bestuur. Spr. bracht hem hartelijk dank voor het beschik baarstellen der repetitielokalen en bood den heer Mulder uit erkentelijkheid daarvoor het eerelidmaatschap van „Per Aspera ad Astra" aan. (Langdurig applaus). De heer Mulder vond deze onderscheiding een veel te groot blijk van waardeering en sprak de hoop uit, dat steeds de onderlinge samenwerking zoo goed moge blijken. Voorts feliciteerde spr. het orkest met zijn kranigen, sympathieken directeur en ried hem aan op den ingeslagen weg voort te gaan. Na nog een vroolijken marsch werd gege ven Brahms' „Ungarischer Tanz" no. 1, voor vele symphonie-orkesten steeds een onover komelijk struikelblok, dat echter, zooals het gisteravond werd uitgevoerd, onze volle aan dacht volkomen waard was. Ook de „Suite oriëntale" werd kranig uit gevoerd; zonder de andere gedeelten ook maar in het minst te kort ie willen doen, vonden wij vooral het tweede gedeelte „Au Bord du Gange" werkelijk op een ideale wijze vertolkt. Een extra-woord van lof komt zeker in het derde gedeelte den cellisten toe. Na een laatste opgewekten marsch deelde de heer Mulder nog als V&ïrassing mede, dat na afloop de gelegenheid tot dansen nog open werd gesteld, hetgeen een luid applaus verwekte. Alles bijeengenomen was het een avond vol kunstgenot, waarop „Per Aspera ad Astra" met genoegen kan terugzien. Maatschappij voor Toonkunst te Leiden. Na gehouden examen van de Muziek school van boven genoemde Maatschappij, zijn de leerlingen thans ingedeeld ab volgt: Piano: le klas: A. Velde, A. P. Keesom, F. J. van dien Oord, A. E. Groot Enzerink, J. A. Driessen, A. Bruijns, I. Bruinsma, II. P. van Rosse, M. v. Bergen Henegouwen. J. A. M. Duijnstee, A. Noordman, S. van Engel, B. van Engel, M. J. Walenkamp, J. E.•Noor denbos, G. van der Klip, J. Schreuder, E. Smits,D. Boehmer, J, J. G. de Gier, B. A. van Dijk, M. G. H. Boom, H. Teller. 2e klas: M. Meic'hlböch, P. J. C. Wijn- nobel, M. Carton, N. van de Meene, P. A. M. Keesom, D. H. E. van der Kwast, P. M. Rut- gel's, N. de Nobel, O. van Boekei, J. F. Meijer a an, L. Plouvier. P. J. Yperlaan, H. Schild, W. G. A. Vink, E. B. v. He Min ga Tromp, E. G. Gooszen, L. Braijns, A. P. Wesselo, W. Kasveld, M. J. Noordman, E. Noordman, D. Becker, A. Schlatmann, P. C. M. G. Persant Snoep, M. Persant Snoep, E. Horst, A. D. S. Adolfs, R. v. d. Meulen, A. P. Vermeulen, J. en C. J. van cbe Poll, L. M. Hagenaar, P. J. Colpa, M. G. van de Meene, P. Kloos, XV. Nolet, M. B. Jagerman, L. G. de Graaff, A M. J. Taverne, M. Schreuder, J. A. Backer, R. B. Damsté, J. B. van Dijk, XV. Kapaaai, G. Zwarts, L. Lam- ibinon. 3e klas: T. Moolenburgh, J. J, van der Kaai, I. Janssens, P. Wijlenburg, S. M. G. Wijlenburg, J M. Manders, J. W. Muller, F. J. Groot Enzerink, T. van der Stok, R. E. v. der Hoeven, T Wijntjes, H. A. J. Franke, H. Josson, J. v. Weizen, F. C. Veltema, M. M. Bomli, C. Pierlot, Th. W. v. d. Klugl, T. Hoogzaad, L. Stijnman, G. H. M. Walen kamp, C. van Klaveren, Th. Stijnman, M. Pierrot, J. A. Noordenbos. 4e klas: II. L. Nelck, M. Perquin, A. F. Bakker, T. Rutgers, M. v. Lokhorst, P. Plou vier, Th. Perquin. A. L. P. M. v. Dijk, C. J. G. Haverkorn, H. J den Older, G. M. Vel tema, C. W. Oosbveen, R. G. Bosscha, J. v. d. Zeeuw, C. Horst, M. Meijers, J. Korswa- gen, W. F. Venra, H. W. Hannivoort, P. v. d. Wijngaard, C, van der Meel, B. Spruijt, G. Du ij vetter. 5e klas: M. T. Moolenhurgh, B. Jans9ens, G. Boot, A. A. M Straathof, D. Dorrepaal, A. v. Halderen, E. Sollewijn Gelpke, S. J. Meijn, G. J. van Beok, M. J. Verhoog, E. M. van der Steen, A. M. J. Snoep, H. Th. v. d. Steen, E. M. II. van Rooie, E. M. A. Welling, J. G. W. Parmentier, P. Meijers. 6e klos: H. en E. Colin, C. W. Fontein, M. Boot, J. v. Heeringen, M. Rutgers, H. J. E. Kuster, N. Splinter, O. Borgerlioff Mulder. 7e klas: J. W Boehmer, M. Hammes, XV. F. Sikman, Th J. H. Dingjan, Th. de Heij, W. C. F. Bik, A. Lubach. 8e klas: G. F. D. Locher. M. Backer. Solo: C. E. Becherer. Voorts als privaatleerlingen: J. A. S. Ha verkamp, A. v. Mourik, J. C. v. Leeuwen, C. H. M. v. Noort. G. E. Goekoop, S. J. v. d. Hoeven, M. W. Jaeger, Mevr. Holsheimer, Mevr. Hogewind, C. II. L. Steur, H. v. d. Stok, A. E. van Leeuwen, D. Pel, L. Creijgh- ton. Mevr. De Jong, A. E. Ohavannes, E. en J. en W. Tegelaar, E. Iluij, G. W. Eggink, Mevr. Dissevelt, E. G. Alt, M. M. Jutte, C. Wesselingh, G. II. v. Iloolwerff, G. F. Wilmink, J. Kooreman, J. Koning, L. Bres son, L. Kuijper, J. Offringa, M. H. Leening, F. L. v. Maaren, J. Nauta Andreae, J. J. v. Beelen, C. H. Noordenbos, C. Snouck Hur- gronje, H. v. Bergihem, J. M. Zwelsloot, II. A. H. N. Gelderman, Mevr. Noordenbos, P. v. Poelgeest, H. G. Frentzen, M. P. van Dijk. Viool: le klas. J. Wijling, A. J. Ensink, E. van Nes, L. H. Brijnen, C. J. v. Iterson, A. G. H. v. Leeuwen, W. Kasten, A. Eeuwijk, J. W. v. d. Zeeuw, G. J. Hendriks, M. A. Birkhoff, G. M. v. Blom, G. E. Goekoop. 2e klas: E. H. Brouwer, B. v. d. Wijngaard G. Leicher, W. J. Brouwer, L. Backer, N. Spaargaren, R. B. Damslé, Th. O. M. Die ben. 3e klas: J .Verweij, P. I. J. Dijk, J. Rie- men9, E. Blok, G. J. v .d. Stoel, C. Bosman, M. P. v. Hooidonk, M. F. de Wilde, L. v. Klaveren, J. Blansjaar, P. J. v. d. Zanden, A. G. J. Mulder. 4e klas: A. S. C. van Bockel, J. W. Boeh mer, J. A. Brinks, J. J. Dee, M. van Hooi donk, M. C. Hoogzaad, J. W. Dee, L. Hoo- genstraten, W. W. Muijs van de Moer, A. BTMNri7.MT.AND. Advies Inzake het jongste bezoldigingi besluit burgerlijke Rijksambtenaren. In Den Haag is geconstitneerd de Raad van Overleg van R.-K. Centrale Sociale Organisaties. Een Ondernemersraad voor Wcst-Indië. Verschenen zijn het verslag van de tijd- commissie en dat van de Staatscommissie voor bevordering vervoer per spoor, enz. BUITENLAND. Stresemarm in Duitschland verzocht een kabinet te vormen. De Fransche Kamer neemt de amnestie wet aan. Uit het Engelsche parlement. Moolenburgh, W. v. d. Zeeuw, 11. Moolen burgh, M. G. Ilaalebos. M. C. Lotsy. 5e klas: S. de Jongh, C. P. Tuk, J. W. de Haas, G. H. W. Vink, J. A. Meijlink, H. F.. 11. Eskens. Ge klas: W. H. Bosscha, F. Kors, I. v. Geer, 11. v. Deene, A. Koning, E. L. Nauta, A. J. Akkerman, F. Parmenlicr. 7e klas: G. J. Bik, J. Nieuwcnhuis, M. Ifuijs van de Moer. 8e klas: S. D. Duijverman, J. Goedbloed. J. J. C. Eerdmans, J. A. Hannivoort. Voorts als privaat-leerlingen: Mevr. Ver-- nae, L. v. Bendegom, C. B. Duijsler, W. G. H. Chavannes, A. v. Witzenburg, W. Cau- wenburg, W. W. J. Muloch Houwer, N. Beijers, R. Vies, M. J. Heering, H. v. d. Voort, L. v. Hoeken, H. M. Boekwijt, D. Bos- scher. Violoncel: le klas: J. Ph. Makkink 2e klas: H. J, Heering, H. van Beelen. 3e lolas: G. M: Laambrochls, C. G. Pel. ie klas: B. VVijtenburg, L. J. C. Dee. 5e klas: Louise Fontein. Als privaat-leerlingen zijn ingeschreven t B. Ornslein, G. J. Gelderman, J. H. Pel, L. B, Chavannes, J. v. d. Hoeven, D. W. Duijster. Theorie: le aid.: A. A. M. Straathof. 2e afd.: A. S. Timmermans, E. G. Alt. K o'o r k 1 a s s e n: le koorklas A: A, Parmentier, A. G. J. v. d. Heijden, W. Tege- taar, C. C. ter Poorten, J. E. Noordenbos, B. Tieleman. le Koorklas B: A. A. Moolenburgh, Sj. J. Hiemstra, I. Janssens, N. E. Splinter, C. M. M. v. d. Burg, H. B. M. en B. J. S. Dijk, A. G. de With. 2e Koorktas A: L. Fontein, M. J. Groen, N, Colpa, W. W. J. M. Mulock Houwer, 6. E. Bosscha, E. C. Cosman. 2e Koorklas BC. W. Fontein, H. Mens, J. J. Liese, P. 11. Spuijman. Ensembleklasse: H. G. A. v. d. Akker, M, Zwikker, G. A. Hiemstra, M. H. A. Hollants, H. v. d. Stok, T. Hoogenstraaten, M. W. Kres, A. E. Kruijt, T. Wartena, E. G. Alt. V a k o n d e r w ij s C. M. Th. Staats, mevr. Disseveldt, J, Kooreman, M. H. Lee< ning, C. Bots, C. M. Dietrich, Jelgerhui» Swildens. Solozang: M. M. Schijfsma, A. Tem- mc, T. v. Tuinen, S. C. Goddijn, H. R. Goud smit, A. Smink, L. 11. Gorter, E. L. J. Rub ten, C. Kerckholf, L. van Nes, K. A. van lef Tooien, A. A. A. Scheeuwe, A. P. Kruissink, N. E. Splinter, J. J. den Boer, 11. Jasperse, A. M. J. Taverne. Voorts als privaatleerl.: C. J. Wüstenholf, J. Stallinga, R. M. L. H. v. Itijckevorsel, L, de Graaff, J. Heeringa, J. H. Bolkenslein, H. Veldhorst. Methodische Spreekles: D. L. Rook, N. E. Splinter, B. C. E. Dinger Hattink II. llolt, S. E. Kromwijk, Mr. A. II. Weslra, W. Tj. Klumper. Declamatie: J. W. A. M. Duijnstee. Elementair Onderricht: G. W, M. Gründemann, E. Droogteever Forluijn, A. N. Visser, A. Rosier, G. A. Bosch, It. Horst, J. E. M. Plouvier, N. Kruit, J. cn A. Verhaar, A. Penseel, J. Barendse, H. A. E. Wennekers. Hedenmiddag en vanavond heeft de, openbare les der leerlingen plaats. Zeil- en Motorspozt-Vereeniging „Leiden". Maandagavond hield bovengenoemde ver eeniging haar eersten gezelligen avond in de bovenzaal van „In den Vergulden Turk". Er was door de voor deze gelegenheid ge kozen feestcommissie zooveel mogelijk ge zorgd, dat alles naar genoegen zou zijn van de te verwachten gasten, t. w. leden en do nateurs met hun dames. Om te beginnen was de zaal aardig versierd met de kleuren der vereeniging (rood-wit) en werd men a' ontvangen met muziek door een strijkje dat zich door bemiddeling van een der be< stuursleden belangloos beschikbaar geslcl<{ had. Verder was er een programma vol af wisseling, zooals zeilwedstrijd voor damc9, lijntrekken om prijzen, voordrachten, enz., terwijl tusschen de nummers telkens naar hartelust werd gedanst. Veel te vroeg kwaal

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1