Winterpantoffels 11.69 No. 19864 LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 10 December Derde Blad. Anno 1924. GEMENGD NIEUWS. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. LAND- EN TUINBOUW. Te Rotterdam is uit de vrouwen- afdeelmg *ran het huis van bewaring aan de Bergstraat Zondagavond vrouw L. ont vlucht. Het is gebleken, dat de vrouw de bewaakster, die haar eten kwam brengen, heeft overweldigd. „Nijmeegsche Jansje", de ontvluchte, is een stevige vrouw en het schijnt haar niet veel moeite te hebben gekost, aè bewaakster onschadelijk te ma- ken eD op te sluiten in de cel. Men ver moedt) dat de vluchtelinge van buiten af geholpen is. Eenige dagen te voren heeft men een ongunstig individu rondom de ge- bouwen zien zwerven. De vluchtelinge is dezelfde, die de hoofdrol speelde in een mislukte berooving bg dag op de Delftsche- vaart, kort geleden. Toen werden eenige mannen gearresteerd, juist toen zij een bui tenman van f620 beroofd hadden. De politie had toen al het geld in handen, vóórdat de beroofde tot de ontdekking was gekomen, dat zijn geld verdwenen was. Kort n& de arrestatie der mannen en van de vroaw was een heerschap het roofhol binnenge drongen, uit wraak, omdat de vrouw hem kort te voren verlaten had. Die heeft toen de garderobe van „Nijmeegsche Jansje", die een waarde van ongeveer duizend gulden vertegenwoordigde, met een mes totaaf vernield. Jansje is er reeds in geslaagd over de grenzen te komen naar België. De justitie en de recherche zetten het onderzoek in de zaak van den makelaar S. en den zaalchef D., te Haar lem, voort. Het blijkt, dat op verschillende tijden onregelmatigheden gepleegd zijn. Het juiste bedrag van hetgeen den rechtmatigen eigenaars is onthouden, valt nog niet vast te stellenmaar verzcirerd wordt, dat nu reeds te zeggen is, dat het zeker meer dan f 10.000 bedraagt. Ook do Staat is bena deeld door te weinig betaalde rechten. Het eindbedrag van een veiling werd op het kantoor van S. opgemaakt. De notarissen vertrouwden er op, dat de lijsten goed war ren, en teekenden ze. Veelal werden bij het opmaken van den staat voor het vaststel len van het eindbedrag groote bedragen „vergeten" te vermelden, zoodat het eind bedrag van de veiling soms f 1000 mini«er werd. Het gevolg van die knoeierijen was dan, dat het Rijk van die f 1000 geen recht kreeg. In totaal is op die manier een be langrijke som aan de schatkist onthouden. Ook zijn notarissen en deurwaarders bena deeld, die een percentage ontvangen, bere kend naar het totaalbedrag van de veiling. Jubileum. De firma Wm. Mast, hoofdkantoor Damrak, Amsterdam, eeai bekende sigarenhandel, herdenkt heden haar 35-jarig jubileum. Ter gelegenheid hiervan schenkt zij haren afnemers een ca- 'deau. In vele plaatsen des lands, o.a. te Leiden, heeft zij winkels. De staking te IJ muiden. Een zestal kleine reederijen te IJmuiden, met ,ic zamen 12 treilers, heeft er in toegestemd het loon der bemanning, overeenkomstig den fcisch van de Federatie, met f 10 per maand te verhoogen, voor den tijd van één jaar, met dien verstande, dat dit contract komt te vervallen, zoodra er een nieuw collectief contract tusschen de Reedersvereeniging en 2e vakorganisatie tot stand komt. Ten ge volge hiervan zijn enkele treilers uitgeva ren. In vergaderingen der arbeidersorganisa ties werd door de bij de Federatie aange sloten zeelieden opnieuw met groote meer derheid tot staken besloten. De moderne organisatie adviseerde niet te gaan varen. De gecombineerde Christelijke organisaties besloten met groote meerderheid niet 'e ötaken, doek ook niet het door de reeders vereeniging aangeboden collectief arbeids contract te teekenen. De reeders, die pas onlangs het ingehouden kwart-procent op 2e besomminge. aan dc bemanningen heb ben teruggeven, wensehen nl. op die basis gen contract. De zeelieden willen hunner zijds wel contracteeren, mits over alle linies der opvarenden beneden den rang van Schipper de maandgages met tien gulden per maand worden verhoogd. Dit wordt door de aangesloten reeders geweigerd De Federatie 'en de modernen staken nu op den eisch van tien gulden; de Christelijken staken niet, doch geven de voorkeur aan contractloos «varen, wat door de reeders niet gewenscht IWordt. Onder verschillende bakkers to Amsterdam heerscht ontevredenheid over fle gemeentelijke meel voor ziening; zij ach ten den pi-QS van de door de gemeente geleverde bloem in verhouding tot den vast- gestelden broodprgs, te duur. Eenige bak kers, die aangesloten zjjn bü de Verteniging van werkgevers in het Israëlitisch bakkers bedrijf, hebben ter bespreking van deze aangelegenheid een spoedvergadering van hun Yereeniging aangevraagd. Onder Loosdrecht is een met fcteenen geladen roeiboot gezonken, waarbij de 31-jarige werkman H. van Doorn ver dronken is. Hij laat een vrouw met twee kinderen achter. De Chr. Yereeniging tot ver zorging en opleiding van blinde kinderen ïjBartimeus", heeft het buitengoed „Beek- lust" aan den Utrechtschen weg te Zeist aangekocht. A. J. E., uit Losser, die Zater- dagnacht in een treffen met de politie te Almelo een sohot in den buik bekwam, is het R.-K. Ziekenhuis aldaar overleden. Gisteravond is de sigarenfa- briek van den heer Bolk, bij de Rohofstraat te Almelo, door brand vernield. Ook de in ventaris werd een grooi der vlammen. Al leen de fabriek was verzekerd. De 74-jarige weduwe G. Door- «ewaard, uit Oldenbroek, is gisteravond b§ W0» stappen uit een stoomtram, die nog niet geheel stil stond, gevallen en door de tram overreden. Kort daarna is z$ gestorven. De directie der Nederlandsohe spoorwegen beeft de plannen voor een aan zienlijke uitbreiding van stationsgebouwen en emplacement te Oldenzaal goedgekeurd. De kosten worden begroot op f 1.400.000, De aanbesteding van de werken kan in April a.s. worden verwacht. Gisternacht hebben kommie- zen te Bourtange (Gr.), van een groote partij Duitsche' jenever, die in vaten over de grens zou worden gebracht, een partij van 20 liter op onbekende smokkelaars m beslag genomen. De smokkelaars wisten met het leeuwendeel over de gTens terug te keeren. Yrijdag zijn de jongedames De Feijter en Do Kraker, te Zaamslag, die het Axelsch kostuum voor Prinses Juliana hebben verzorgd, en haar voor haar tocht door Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen op 8 Aug. j.l. daarmee hebben gekleed, verrast met de ontvangst van een gouden brociie, zijnde een gekroonde J., met parelen bezet, hun door H. M. de Koningin geschonken als herinnering aan hetgeen zij voor de Prinses hebben gedaan. („VI. Ot.") De man, die Zondagavond te Maastricht den politie-agent Van der Flier met een mes in den rug heeft gestoken, is aangehouden. Het is de 21-jarige H. A-, uit Nederweert. De agent maakt het naar omstandighe den vrijwel. „Met wien spreek ik?" vraagt mijnheer aan de telefoon. „Mijnheer, ik ben Naakt ,u „Dat kan me niet schelen; ik kan u toch niet zien." Alphen. Kerkelijk bericht. Ned. Herv. Kerk Julianastraat hedenavond zeven uur ds. de Bruin. Nabij de scheepsbouw der firma Boot te Gouwsluis sprong het paard van den handelaar H. in de langs den weg gelegen sloot.De bestuurder wist nog bijtijds van den wagen te springen. Later werden paard en brik met veel moeite uit het water ge haald. Bedankt is voor het beroep naar de Geref. Kerk te Aarlanderveen door den heer P Prins, candidaat te Hilversum. Bodegraven. De Commissaris der Ko ningin in de provincie Zuid-Holland heeft met ingang van 1 Januari a.s. benoemd tot Becretaris van de Gezondheidscommissie voor de vereeniging van gemeenten, waar van de zetel is te Bodegraven, den heer R. M. Loman, secretaris der gemeente alhier. Hazerswoude. Bij de gehouden ver kiezing van 2 notabelen der Ned. Herv. gemeente werden de beide aftredende heeren W. Rijnsburger en T. J. de Kort herkozen. Als ouderling der Ned.-Herv. gemeente is dit jaar aan de beurt van aftreden, de heer J. Vellekoop, terwijl in één vacature, ontstaan door vertrek van den heer C. Kos ter moet worden voorzien, en als diaken, de heeren D. Buitenhuis en P. Groen Lzn. Waddinxveen. Het Waddinxveensche Mannenkoor hield haar eerste uitvoering dezen winter in de zaal van den heer Kwaak De zaal was tjokvol en verscheidene men sehen moesten teleurgesteld worden, daar zij niet meer toegelaten konden wrorden. De uitgevoerde stukken vielen zeer in den smaak van het publiek, terwijl de tooneel- slukken de lachspieren in beweging brach ten. Voor het Mannenkoor was het een groot 9ucces. Door de politie is proces-A .rbaal op gemaakt tegen den 11-jarigen M. N., die zich had schuldig gemaakt aan het stelen van groenten ten nadeele van G. V. alhier. Tegen T. B. werd door de politie al hier proces-verbaal opgemaakt wegens het onttrekken van twee woningen aan de be woning zonder toestemming van B. en W. De levering van boeken vooj de bi bliotheken van de beide O. L. Scholen is opgedragen aan den heer J. H. v. Pinx- sleren, alhier. Gedurende de maand November j.l. vestigden zich in de gemeente 41 personen en vertrokken er 23. Het aantal geboorten bedroeg 18 en het aantal overlijdens 11. De bevolking vermeerderde dus met 25 zielen. Gedurende de afgeloopen maand wer den ter secretarie 44 aangiften voor huis slachting gedaan. Woubrugge. Door het bestuur der Chr. school alhier is benoemd tot onderwijzeres mej. A. M. de Boer Hd. alhier. RECLAME L. VAjY ESCn Wzn, Donkcrsieeg 5. 826 Haarlemmermeer. Onze vroegere plaatsgenoot ds. C. Stadig Mzn., die onge veer 7 jaren predikant is geweest bij de Ge reformeerde Kerk te Nieuw-Vennep alhier, is Zaterdag op 71-jarigen leeftijd in het Diaconessenhuis te Amersfoort overleden. Bij de gehouden aanbesteding van het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer B. r. d. Mooren te Hoofddorp, werd het laagst ingeschreven! Perceel I, metsel- en betonwerk, door P. Bakker te Nieuwvennep, voor f 1691; perceel II, tim mer- en ijzerwerk, door W. Pijlman, te Hoofddorp, voor 11G73; perceel III, lood- en zinkwerk, door W. Pijlman, te Hoofddorp, voor f 163.25; perceel IV, schilderswerk, door H. Korringa, te Hoofddorp, voor f 180. Het werk werd aan genoemde inschrijvers gegund. Naar wij vernemen, heeft de lieer II. van Andel, kerkvoogd der Hervormde Gem. Haarlemmermeer, als zoodanig bedankt. De heer Van Andel was met het secretariaat van het college van kerkvoogden belast. Heden herdacht ds. N. Diemer, predi kant der Geref. Kerk te Vijfhuizen, zijn 25- jarige ambtsvervulling. De jubilaris is 14 September 1872 te Alphen geboren, waar zijn vader, ds. W. Diemer, em.-predikant te Apeldoorn, toen predikant was. Hij verbond zich het eerst aan de Gerei Kerk van Mun- nekezijl. Van 1903 tot 1913 stond hij te Dronrijp; van 1913 tot 1917 te Gameren; 15 April 1917 kwam hij .in zijn tegenwoor dige standplaats. Katwijk aan den Rijn. Met belangstel ling vernamen onze inwoners bet bericht, dat de heer Mas, sinds zoovele jaren als brievengaarder aan het hulppostkantoor al hier werkzaam, met aanspraak op vol pen sioen, den dienst gaat verlaten en dus na zoovele jaren onvergelijkel ijken dienstijver, gaat rusten van de zware taak, door hem volbracht. De heer Mes, geheel overspan nen, had sinds enkele maanden reeds ziekte verlof, waardoor hij genoodzaakt was andere personen den scepter te laten zwaaien in zijn zoo algemeen bekend kantoor. Niet, dat de zaak toen niet goed liep. Maar het moet toch niet aangenaam zijn z'n zaken te moeten laten waarnemen door andere personen. Het publiek gaat zoo aan je ver vreemden 1 Ruim 32 dienstjaren bracht de heer M. alhier door. Wat is er in al dien tijd in zijn kantoor of aan het loket al niet afge speeld! Wie heeft niet een of andere her innering, aangenaam ot onaangename, aan het postkantoor. Alle Katwijkers wenschen natuurlijk, dat de heer Mes elders nog vele jaren van den arbeid moge rusten. Er moe ten reeds plannen zijn om den heer M., als hij vertrekt, te huldigen. Meer mogen we hierover nog niet zeggen Kalwijs-aan-iite. Gisteravond hield de Christelijke Historische Kiesvereeniging een ledenvergadering. De opkomst was zeer be vredigend. De voorzitter, de heer W. van dc-n Akker, opende op gebruikelijke wijze de vergadering, en wekte in zijn ojienings- woord op tot samenbinding en samenwer king. Een brochure aanhalende van de Chr. Democratische Federatie, zegt de voor zitter, dat vele punten daarvan kunnen worden onderschreven door de Christ.-Hist. Unie. Waarom blijft men toch niet bij el kaar? Men wil immers eenige vrijheid van beweging laten, en juist dat vindt men bij de Christel Historische Unie. De voorlezing der notulen geeft aan ds, I. Voorsteegh aan leiding nog eenige inlichtingen te vragen over de ligplaats der Katwijksche loggers te IJmuiden. Na de goedkeuring der notulen, neemt de spreker van den avond, ds. Voorsteegh, het woord, om een causerie te houden over oe politieke vragen van den dag. Hij wijst op het groote verschil tusschen het staan op den wal en het zelf aan het roer staan. Zoo spoedig de socialistische mannen geroepen zijn tot regeeren spreker noemde de bro chure van De Miranda: „de kip, het ei en het voer" erkennen zij zelf, dat het maar niet gaat met groote woorden en prachtige leuzen. Ook maakt spreker duideliijk, dat het terrein van de Kerk en dat der politieke gescheiden behooren te blijven, en haalt hij daarbij aan, dat de onmogelijkheid om door de Kerk de politiek te doen beheerschen, nergens duidelijker uitkomt dan bij de Her vormde Geref. Staatspartij. Ook wees spr. op de houding van de Chr.-Hist. Unie, en met name op haar voorzitter, mr. Schokking, die direct reageerde op de uiteenzetting, die in de vergadering der Tweede Kamer door het R.-K. Kamerlid, mr. Van Schaik, over godsdienstvrijheid werd gegeven. Het ont- werp-Ziektewet en het geval te Heerlen pas seerden mede de revue, waarbij ter illustra tie diende, hoe moeilijk het regeeren is De R.-K. Staatspartij en „St. Micaël" werden ook niet vergeten. Ook in de communisti sche wereld is er in Rusland tweedracht, en spr. wijst op de soort godsdienst, die daar ontstaan is met betrekking lot Lenin en het Leninisme, en stelt daartegenover het roode leger van Trotsky. Het socialisme van dezen tijd besprekende, haalt hij met instemming aan de zeldzaam eerlijke ge tuigenis van den onlangs overleden so— wethouder De Vries, te Groningen. Van een reis uit Amerika teruggekeerd, deelde deze mede, dat de socialisten aldaar lang niet meer de idealen hebben, die in Holland nog opgeld doen. Door spreker werd ten slotte ook stilgestaan hij de houding van den sociaal-democraat Slenhuis, tegenover de socialistische Kamerfractie. Hierna sluiting. Aan den Tol had een aanrijding plaais doordat de voerman J. G. met zijn gerij niet spoedig genoeg kon uithalen voor de nade rende tram. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. Malerieele schade werd echter wel aangericht. Sassenheim. Het eenige overgebleven aardige wandelweggetje, het Groene Laantje, gaat verdwijnen: het wordt verbreed en ver hard en ontdaan van struikgewas. Voor liefhebbers van natuurschoon een tegenval ler. Da bloemisten zullen er evenwel van profiteeren en hebben daarom ruim f 1000 toegezegd bij te dragen in de kosten. Valkenburg. Burgerl. Stand. Ge boren: Arie, Z. van B, Imlhorn en A. de Wit. Vinchtboomen aanplanten. Wie van de lezers hiertoe plannen mocht hebben gemaakt, die ga nu tot de uitvoe ring over! Planten in het najaar (Novem ber-December) is to verkiezen boven voor- jaarsaanplant. Gedurende den winter slui ten de wortels zich beter tegen dc aard- deeltjes aan, terwijl bij een voorjaarsaan- plant noodwendig jonge haarwortels worden gebroken. Vóór het planten wordt de grond flink diep losgemaakt. Betreft het de aanplant van meerdere vruchtstruiken, dan doet nitjn goed den grond in zijn geheel los te werken, liefst tot op het grondwater. Door den bo dem twee a drie steek los te spitten, wor den de mogelijk aanwezige harde lagen verbroken en oude wortels verwijderd, waar. door bet mogelijk wordt, dat een normale lucht- en watercirculatie plaats vindt. In een diep lossen grond hebben de boomen zelden last van te veel vocht, en eveneens zelden watergebrek. In een te natten grond zullen de wortels slecht functioneeren, ook al door de koude, welke het water steeds meebrengt. In zulke gronden passe men ven goede afwatering toe, door het aanleggen van draineerendo lagen, waarlangs het over tollige water naar de slooten wordt aige- voerd* Op zulke gronden wordt de boom hoog geplant, zóó, dat hij als 't ware op een heuveltje staat. Men houde met deze omstandigheid wel rekening bij de soortenkeuze. Voor kanker of schurftgevoeligc soorten zijn hier aller minst op hun plaats. Na de diepe grondbewerking, waarbij de ondergrond onder en de betere bovenlagen boven blijven, wordt het plantgat gemaakt. Dit wordt niet grooter gemaakt dan dat het de wortels juist kan bevatten. Onderin komt con weinig humusrijke aarde, bijv. wat goed verteerde kompost, maar geen stal mest. Hierop wordt de boom geplaatst, na dat eerst de wortels zijn nagezien. Dc bij het rooien gescheurde worden bijgesneden, terwijl de wonden van dc schop of bijl met een scherp mes worden bijgewerkt. Men maakt de wonden zóó, dat deze naar bene den zijn gericht, wanneer de boom overeind staat. Hierdoor wordt inrotten voorkomen. De fijngemaakte aarde wordt daarna tus schen de wortels gewerkt, vaak met behulp van de handen of van een stompuntigen stok. Is de wortelkluit heel dicht, dan is het gewenscht vooraf met het me» wat ruim te te maken of wel men spoelt met water do aarde tusschen de wortels. De boom wordt hierbij zacht heen en meer bewogen. Zijn alle wortels aangevuld ©n met aarde gedekt, dan wordt op lichte gronden aan getrapt, op zware gronden zeer licht. Daar na wordt de mest aangebracht, waarbij men niet te spaarzaam gehoeft te zijn. Hierover wordt de laatste aarde gestrooid en de boom is geplant. Op winderige plaatsen is het vaak noodig een paal bij te zetten. Struiken en pyramiden kunnen aan drie of vier draden worden vastgemaakt aan paaltjes in den grond. Nogmaals wijzen wij er op, dat de boom niet dieper moet geplant worden dan hij heeft gestaan. Op vochtige gronden is iets hooger planten aan te be velen. Wat betreft den aan te planten vorm, willen wij er op wijzen, dat de hoog- en halfstam kromhoornpjes voor kleine tuinen niet te gebruiken zijn. Deze boompjes zijn n.l. veredeld op zaailing-onderlaag, dragen daardoor zeer laat vrucht (soms pas na 8 a 10 jaar) en krijgen een veel te grooleiï omvang. Ik heb deze vormen eens zien aan planten, omdat de boompjes in den tuin zoo weinig plaats innamen. De takken staan nl. hoog ingeplant. De dunne stam geeft gele genheid er van alles en nog wat vlak bij te telen. Het spreekt vanzelf, dat bij zulk een kweekwijze van alles niets terecht komt. Zal een vruchtboom zich naar behooren ontwikkelen, dan dient de voet vrij gehou den te worden. Er dient als regel niets on der de kroon te worden geplant. De grond wordt daar geregeld los en zwart gehouden. Voor kleine tuinen is de slruikvorm als vrij staande boom het meest aan te bevelen. En dan veredeld op zoogen. dwergonder laag, d. w. z. wat de peren betreft op de kweeperen en de appelen op den doucin- of splilappel. Deze onderlagen zijn ook ge wenscht voor de eventueel aan te planten leiboomen. De hierop veredelde boompjes dragen reeds vroeg, reeds op twee- of driejarige leeftijd, en blijven betrekkelijk klein. De vruchten zijn evenwel even groot als van boomen, op zaailing geënt, even lekker en meestal mooier gekleurd. Enkele peersoor ten kunnen moeilijk op twee worden geënt iedere boomkweeker houdt hiermee reke ning. Wil men op droge gronden boompjes op kwee-onderlaag aanplanten, dan plante men deze zóó diep. dat de veredelplaats iD den grond komt. De eigenlijke soort kan dan boven de veredelplaat9 wortels vormen, waartoe de boom nog geprikkeld kan wor den, door het aanbrengen van enkele sne den met de punt van het mes door de bast tot op het hout in den stam. De doucin-onderlaag voor appelen kan bijna op eiken grond gebruikt worden. En deze onderlagen komt dan ook voor kleinere vormen van appelboomen 't meest voor. Hoe oud worden do boomen 't liefst ge kocht 1 Wij geven de voorkeur aan drie jarige struiken. Oudere boomen zijn niet alleen duurder, maar groeien in de komen de jaren naar verhouding minder sterk. Bij het planten worden do hoofdstukken en de zijtakken op ongeveer de helft ingekort op een zoogen. buitenoog. Zij zullen zich dan in de gewenschte richting verlengen. Tak ken, welke dwars door de kroon groeien of welke de hoofdtakken hinderen, worden di rect bij het aanplanten weggenomen. Met een weinig moeite, iets, wat voor velen een genot iB, kunnen zulke boomen worden gesnoeid. Ook jonge leiboomen, waarbij dat werk iets ingewikkelder is, kacf men zelf in de gewenschte vormen voort- kwecken en op vruchthout snoeien. Zeer aan te bevelen peersoorten zijn: Clapps' Favorite. Eetrijp in Sopt. Mooie* groote peer. Dr. Jules Guyot. Eveneens voor Sept. Zeer vruchtbaar. Durandeau. Eetrijp October. Vruchtbaar en niet vatbaar voor ziekten. Louise bonne d'Avranches. Buitengewoon lekker en vruchtbaar. Is eveneens in Octo ber eetbaar. Heeft op natte gronden nog al eens last van schurft. Soldat Laboureur. Is zeer vruchtbaar, goed van smaak en eetrijp in November* Comtesse de Paris. Eetrijp in December. Is vruchtbaar en gezond. Doyenné du Cornice. Voor November* zeer lekker. Aanbevelenswaardige appels zijn: Yellow Transparente. —Rijpt begin Aug.- gezond en vruchtbaar. Transparente de Croncels. Mooie appel, geel, rijpt in October, vormt een mooie, vruchtbare boom. Cose's Pomona. Rijpt in November, goed van smaak, draagt jaarlijks. The Queen, mooie vrucht, good van smaak Groninger Kroon. Heeft de laatste jaren veel opgang gemaakt, evenals de Notarisappel. Vooral voor zandgrond. J. 6. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redak tie onder motto „Tuinbouw". Opgave van personen, die zich te Leiden hebben gevestigd. Mw. W. M. van Bohemen, dienstbode, Hugo de Grootstraat 3 Mw. F. Bohn. verkoopster, Hoogewoerd 116 J. Cornelius en gezin, ijzerwerker, Heerenstraat 81 J van Dam en gezin, arbeider, Schagen- sleeg 6 J. J. Draayer, zendeling, Hee- rengracht 45a Mr. G. J. Evers, Steenstx. 22 Th. Jasper, drukker, Noordeinde 20o A. Kromhout en gezin, fabrieksarbeider, Pr. Frederikslraat 7a Mw. A. C. Landman, Maredijk 177 S. P. J. Langendam en ge zin, accountant, Steenslraat 37 Mw. J. G. Mulder, huishoudster, Heerenstraat 142 Mw. Wede. C. OtterspeerRook en gezin, II. Morschwcg 50a Mw. P. M. Plu, Haart. weg 23 Mw. A. H. de Ridder, dienstbode, Witte-Singel 32 M. Schoonderwoerd, serg.-bottelier, Marine Kustwucht Mw. J. H. Spierings, dienstbode, Prinsessekade 3 A. Vonk, los arbeider, L. Hansenstraat 9 Mw M. Mandl, Hoogewoerd 65a Mw. L. Tellini, P.-K. Chooreteeg 14 Mw K. Lahodny, Hooigracht 55 A. den Boer en gezin, bedrijfsleider, Meidoornstraat lo Th. H. E. van Wijmen, Witte-Singel 85 Mw. E. J. M. van Zijp, dienstbode, Hooge woerd 140 Mw. J. E. J. A. J. Ruth, Ko- ninginnelaan 54 Mw. J. G. Rosskopf, Ko- ninginnelaan 54 G. J. Jansen, Morsen- straat 53 Mw. F. Westra, Acad. Zieken huis P. Bekooy en gezin, wagenvoerder, v. d. Duynstraat 6 S. Kliffen, dienst bode, Utr. VeeT 20 N. J. Volwater en gezin, adj.-commies Rijks-bel., v. Hogen- dorpstraat 5 Mw. J. A. Leczer—Schoefer, Da Costastraat 24 L. W. van Bruggen, bankwerker, L. Mare 74 Mw. F. Oezer, Haven 17 Mw. E. A. J. van Vianen, Heu- renslraat 118 J. H. van dor Hoeven, can- didaat-notaris, Da Costastraat 2a W, Baars en gezin, chauffeur, Heerengr. 84. Opgave van personen, die uit Leiden zijn vertrokken. Baron W. A. v. d. Feltz, Oegstgeest, e. Assendelftstr. 39. H. W. Allers, Rotter dam, v. d. Sluysatr. 57a. P. J. van Iperen, Rotterdam, Marinierskazorne. Johs. V. d. Berge, id. id. H. J. A. Soesman, Den Haag, Gr. Hertog.laan 166. P. A. v. d. Ende, Zwolle, v. Galenstr. 78. P. J. Kooij Rotterdam, Marinierskazerne. W. J. F. Collé, Rotterdam, Zijlmakcrsstr. 18b. J. Noteboom, N.-Tongc, Zuiddijk. Mej. L. Rosek, Eltonwerden, bij Hamburg. Me).. Frida Storz, Schönwald, (Duitschlaud). -» G. v. Dam, Rotterdam, Middcllanilstr. 46 I. Mej. H. G. v. Dam, Wilnis, Woerdschfl Verlaat. H. Stakenburg, Den Haag, Joan Maetsuyckerstr. 49. J. van de Wal, Lisso, Heeren weg 82. Mej. v. d. Poel geb. Groenewcgen, Den Haag, P. Krugor- laan 60. Mej. A. O. Tegelaers, Rotter dam, Mathcncs8erlaan 236. J. A. Wakka, Katwijk, Zeohospitium. Mej. C. J. Kerk hoven, Lochem, Stationsweg H 3. Mej. G M. Hagmeijer, Zaandam, Oostzijde 280E. N. J. Ph. Schouten, Amsterdam, P. Aartstr. 69 I. M. Rarluschke, Ara hem, Fromberg8tr. 7. J. H- Orschützer, Vlaar- dingen, Stationsstr. 14. Fred, van der Wallen, Rotterdam, Oosteinde 24C. B. van Haaf ten, Oosterbeck, Julianaweg 2. Mevr H. Hertstein—Dc Leeuw, Amsterdam Roelof Hartstr. 50 I. N. Gelok, Zoeter- woude, Vlietweg 25a. Mej. A. M. Wat- tel, Hillegom, v. d. Endelaan 22. J. F. Flaman, Oegstgeest, Rhijngeest. - G. v. d. Nieuwendijk, Voorschoten, Hofweg 13 Mej. H. C. P. van der Zeeuw, Rotterdam, Boomgaardstr. 19b. G. P. Diunont, Am sterdam, Lekfitr. 24II. J- Boerlage, Woerden, Station. J. A. v. Leeuwen, Koudekerk, Hoogewaard 30b. Mej. A. Glingencr, Remscheid, De Memingbauser- str. 24. Fr. Nillisen, Rotterdam, West kruiskade 59a. Mej'. W. A- M. Eygen- stein, Breukeion, Stationsweg 233. Mej. J. W. H. v. Veen, Oegstgeest, Geversstr. 32. Jaes. Hagen, IJmuiden, Oranjestr. 10. Mej. M. Kommeres, Ulm (Dl.), Ha- vengaste 3. Mej. E. v. Marl©, Wisp (G.)1 Wed. J. Kromhout geb. Akkerboom, Rot terdam, Boezemsingel 144a. Mej. K. "Wichmann, Enschedé, Haaksbergerstr. 4. Mej. M, M. Smeele, Den Haag, v. Be« vcraingstraat 213. Mej. N. v. d. Schrier, Hillegomt Molenbuurt 23.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 9