No. 19857, DINSDAG 2 DECEMBER Anno 1924 Officie Kennisnevinaen. STADSNIEUWS. Het von»"'v»3™«!t<> nieuws van heden. RADIO-PROGRAMMA LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 ets. per regel. Bi) regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiên, uilsluitend bij vooruitbetaling. Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens poslrecht. Voor eventueels opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 - Redactie 1507. Postchèqus- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT] Voor Leiden per 9 maanden ƒ2.35, per week 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18. Franco per post 2.35 -f- portokosten. Bit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemëentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225, is WOENSDAG verkrijgbaar: SCHELVISCH a f 0.15—f 0.28 —10.38, SCHOL a f 0,19—f 0,40, KABEL JAUW a f 0.4010.45 (geil. kabeljauw a 10.35), TARBOT a fO.60 per pond en HA RING a f 0.05 per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 2 December 1924. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden' brengen ter algemcene kennis, dat de Leid- sche Ren- en Toeristenvereeniging „Vios" een verzoek heeft ingediend ter bckoming van verlof voor den verkoop van alcohol vrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Haagweg No. 45. N. C. DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 2 December 1924. Verlaging van belastingdruk. Op uilnoodiging van het departement Leiden van de Nederlandeohe Maatschappij voor Nijverheid en Handel hield de heer G, 5V. Marlens, oud-inspecteur der Rijksbelas- jting te Haarlem, consulent voor belasting zaken aldaar, in oen der bovenzalen van de sociëteit „A-micitia", alhier, een voor dracht over bovenstaand onderwerp voor leden met hun dames en geïntroduceerden De vergadering, dde matig bezocht was, werd roet een inleidend woord geopend door den voorzitter, den heer N, G. F. van Ginkel, waama deze het woord gaf aan den spreker. Deze schetste achtereenvolgens'den tegen- woórdiigen druk, het ontstaan daarvan, gaf zijn meening om te geraken tot verbetering en wees bij een en ander op de regeling in Zwitserland In strijd, met de meaning van den heer Vliegen, dat het een legende zou zijn, dat 60 en meer pGt. van het inkomen aan belas- tangien geofferd moet worden, was de ziens wijze van spa:, gelijk aan die van den Minis ter; immers het komt herhaaldelijk voor, dat groote kapitalen in vast goed, buiten plaatsen, fabrieken, geen of nagenoeg geen inkomen geven, dus wel vermogensbelas- tingpiichtig zijn, waardoor het buiten gewone percentage duidelijk wordt gemaakt. Zulke percentages zijn niet te handlka- ven; wat blijft er over voor eigen huishou den, voor kapitaalvorming, maar ook voor z.g. fatsoensbelasting? Velen zijn verjaagd, doordat zij een pe riode van hoog© heffingen zagen aankomen en twijfelden aan het goede beleid. De Staat ziet, helaas, niet in, dat hij als belaslinglieffer concurreeren moet met goedikooper en gewilde landen, die de groote kapitalen trachten te lokken door ze de eer ste 3 k 5 jaren enkel naar den uilerlijken slaat te belasten, en te garandeeren, dat zij daama aan alle Staats- en gemeentebelas tingen saimen niet meer dan een maximum van bijv. 30 pCt. van. het inkomen zullen hebben te betalen. De opmerking werd gemaakt, dat wij zui nig moeten zijn met onze groote betalers, aangezien nog geen 1000 personen met in komen boven 1 ton 1/4 deel van de Inkom stenbelasting van het heele land opbren gen, nog geen 12.000 personen boven f20.000 brengen de helft van die belasting op; dit aantal beleekcnt zoo goed als niets bij de ongeveer VU millioen personen, die 3e andere helft dier belasting opbrengen. Als de groote aanslagen veiliger haven mochten opzoeken, zouden dan de overblij vende hieT te lande verdubbeling van hun Rijksaanslag kunnen dragen? Zouden dan ook de gelden te krijgen zijn voor oprichting van nieuwe ,in den aanvang veelal riskante bedrijven en voor uitbreiding van bestaande zaken? De toestand ten deze zou hier te lande reeds lang onhoudbaar geworden 2|jn, als niet door de hooge prijzen van cul- iuurproducten in Inditi verschillende groote ■inkomens van zeer builen gewone baten hadden geprofiteerd. Het is al erg genoeg zooals mei cijfers werd aangetoond, dat de belastingdruk zich naar de lagere inkomens verplaatst, naar öon middenstand, die hier te lande blijven Roet, omdat hij niet weg kan. Er werd op gewezen, dat de Regeerings- üruk op zaken van nijverheid en handel eer L°e- dan afneemt, bijv. toepassing van de egel wet, nu weer de belastingheffing voor Sebruik van rivierwater, verder de zake- bedrijfsbelasting, het wetsontwerp op z-g. richlige heffing, dat den handel be- 'n ket kiezen van de voor hem raeeligsle wegen, maar wat wel niet ®e■Rsgeering zal kunnen worden ge ef fw?' ware biet alleen maar, wijl liiif berustende onvermogen om deugde- J wetgevenden arbeid te leveren zou aden. Dan de dure post, telegraaf, tele foon, spoor; de sociale aangelegenheden, die den zakenman heel wat koslen opleggen, maar hem tevens nog afleiden van de hoofdzaak, waarop zijn bedrijf geconcen treerd moet /ijn. De aandacht werd verder gevestigd op de schromelijke heffing van successierechten, die heel wat zwaarder is dan in Zwitser land, waar de rechte lijn zooal niet vrij is, dan toch maar 1 k 2 pGt. vordert len be hoeve van de gemeenten, waar de overle vende echtgenoot overal vrij blijft voor alles wat hem wordt toegewezenop de te lage vrijstellingen, hier te lande waardoor vaak kleinere zaken door den dood van den man of te gronde gaan of vallen, in handen van woekeraars. De heffingen aan diverse belastingen be dragen in ons land nog ruim drie maal zoo veel als vóór den oorlog. Onze Regeering moet het Staathuishou- den zóó weten le besturen, dat het den toets met buitenlandsche Regeeringen kan door staan. Het leven is hier zeker zoo duur als elders in Europa; de nieuwe tarief wet zal het stellig niet goedkooper maken; wij moe ien naar lager loonen, om de te wachten sterke concurrentie van Duitschland het hoofd te bieden. Over de beteekenis van de voornemens der Regeering valt nog niet veel te zeggen. Het kwijnende hotelbedTijf zal er zeker geen baat door vinden. Volgens spr. moesten wij breken met de onoverzichtelijke belastingheffing; wij moe ten hebben niet nieuwe belastingen er bij, maar vermindering van bet aantal beffin gen; z.'i. moet de personeel© belasting ver dwijnen als zelfstandige heffing, heffen van opcenten afgeschaft, het tarief voor Ink.- belasting en Vermogensbelasting worden herzien en als eenheid aanvaard, de ge meente heffe naar die eenheden, den be- lastmgmeter binnen te stellen maximale grens. Ieder kan dan te voren uitrekenen wat hij te betalen kan hebben. Bezuinigd moet worden door niet meer jaarlijks te beschrijven cn jaarlijks aan te slaan, maar bijv. eens in de vier jaair, en dan vier jaar achter elkaar naar het gemid delde van de vier laatste jaren aanslaan; behoudens afwijkingen, enz. nader te rege len. De Inspecteur heeft dan allen lijd om in die vier jaar alle aanslagen te onderzoe ken, vier jaar lang dus een. zelfden aanslag. Aanzienlijke besparing op personeel, mate rieel, enz., maar ook groot gerief voor han del en nijverheid. Vermogensbelasting ideim; aanslag naar het vermogen bij het eind van het laatstverloopen vierjarig tijdperk; vier jaar achter elkaar dezelfde aanslag, behou dens wijziging in voorkomende gevallen, bijv. bij erfenis, catastrophe, maar los van besparing of intering. Wijl de gemeente over bevolkingsregisters beschikt en wèl zooveel belang heeft bij goede beschrijving van be- j laslingplichtigen, ook in de lusschenjaren, zou de gemeente belast moeten worden met de z.g. beschrijving. De gemeenten zouden moeten verplicht worden tot samenwerking om te komen tot veel zuiniger beheer; op het gebied van lichtfabrieken, waterleiding, ziekenhuis, in richtingen voor onderwijs, leeszalen, schouwburg, brandweer, straten en wegen; havenwerken, handelsinrichtingen, hygiëni sche aangeleigenhedonstedenbouw, enz., in verband daarmee breken met annexatie van gemeenten, op eenzijdig verlangen, waar door groot kapitaal verjaagd wordt naar veiliger haven, aldus besloot spr. zijn be loog, dat met belangstelling werd gevolgd. Er volgde op liet gesprokene eenige ge- dacbtenwisseling. Enkele personen maakten opmerkingen en deden eenige vragen, welke door den spreker werden beantwoord, waar na de Voorzitter de vergadering met dank aan den spreker en de aanwezigen sloot. Voor den nood der Zending. De inzameling, alhier Zondag jl. in de kerken der Ned.-Herv. Gem. gehouden ten behoeve van de Zending (in de eveloppen, daartoe den vorigen Zondag aan de kerk gangers uitgereikt) heeft oogebracht f 2238.12. Leerlingen van gewone scholen en van Zondagsscholen alhier zamelden bij elkaar f 248.31. Te zamen beeft Leiden alzoo tol dusverre bijeengebracht f 2486.43. Gelegenheid om dit reeds aanzienlijke be drag nog be doen stijgen bestaat door inzen ding van gaven voor het doel aan den heer-A. J. dj Lange, Plantsoen 89, alhier. Jengdgroep van Dierenbescherming. De Jeugdgroep van Dierenbescherming dc-r afdeeling Leiden en Omstreken gaf Za terdagavond een uitvoering in „Zomerzorg De opbrengst zou geheel ten goede komen aan den bouw der woon wapenpaardenstal. De heer W. D. Eeltjens, leider der jeugd groep, heette de aanwezigen hartelijk wel kom en slelde de aanwezigheid van mevr. Dc Gijzelaar als beschermvrouwe van de Lc-idsche Vereeniging lot Bescherming van Dieren en het afdeelingsbestuur zeer op prijs. Spreker uitte zijn spijt, dat de op komst niet grooler was, vooral waar dc die renvrienden nu een blijk van sympathie voor het beoogde doel konden geven. Verder dankte de leider de verschillende medewer kenden, in 't bijzonder de heeren J. Ennik, algemeen inspecteur van dierenbescherming, en S. P. Wielenga. Voorts mevrouw Rilman voor haar zeer op prijs gestelde hulp bij het insludeereu der plastische standen. Het eerste nummer van het programma gaf te zien: „Het leven der Indianen", welk stukje zeer verdienstelijk onder de leiding van Gliris Stokhuyzen werd opgevoerd De aankleeding, zoomede het decor, door hem zelf ontworpen, werd door de aanwezigen zeer gewaardeerd. De bescheiden bloemen hulde, die hem door den leider werd aan geboden, was zeker welverdiend. Ook het tweede nummer, gymnastische standen door zes meisjes van de jeugdgroep, onder leiding van den heer Nievaart, ge noot een warmen bijval. De heer Nievaart had dan ook alle eer van zijn werk. Na dit nummer volgde de lezing van den heer Ennik, getiteld- „Ernst en luim op het pad van Dierenbescherming". Van dit num mer kunnen wij niets anders zeggen, dan dat het was zooals wij dit van den heer E. gewend zijn. Zijn causerie werd dan ook met groote belangstelling gevolgd. Hij be sloot zijn voordracht met een woord van aanmoediging tot de leden der Jeilgdgroep, om#op den door hen reeds ingeslagen wog voort te gaan. Na de pauze kwam het bekende blijspel, „Dat drukke leven" aan de beurt, gespeeld door de oudere leden van de Jeugdgroep. De vertolking was in goede handen en weid met een uitbundig applaus beloond. Hierna volgden twee viool-solo's door Oscar Kesselring en Joh. Verhage, die, zoo als het applaus bewees, zeer in den smaak vielen. Het laatste nummer, plastische stan den, was zeer zeker een van de mooiste en best verzorgde nummers van liet program. Hulde aan mevrouw Ritman en mede werksters 1 Tusschen de nummers liet het strijkje der Jeugdgroep, onder leiding van Jules de Thouars, zich zeer verdienstelijk hooren. De bouquet, aan den leider overhandigd, was welverdiend. Ten slotte zij nog medegedeeld, dal de aardige bloemenverkoopster aan het afdee lingsbestuur een batig saldo van f 24 kon afdragen. Voorwaar een aardig resultaat! Een geanimeerd bal, dat tot in den vroe gen morgen duurde, sloot dezen zeer geslaag den avond. Voor bet examen staathuishoudkunde en statistiek M. O. is te Amsterdam geslaagd •le heer R. H. Colien. alhier Naar aanleiding van hun zilveren ju bileum als koster en kosterin der Ooster- keTk alhier hebben de heer Jac. Kooien ea echtgenoote veel belangstelling ondervon den. Zoowel van de zijde van kerkelijke colleges als ambtsdragers, waarmede zij uit hoofde van de door hen met eere bekleede functie in aanraking komen, mochten zij geschenken en bloemen ontvangen en ook tal van gelukwenschen. Ook familiebetrekkingen en andere leden der Gemeente bleven niet achter om bei den aangename dagen le bezorgen. Op de voordracht voor onderwijzer in de lichamelijke oefening aan de openbare lagere scholen te Amsterdam komt voor de heer F. W. E. de Haan, alhier. De uitslag der aanbesteding voor de riolecring door de N. V. „Rijksdorp", alhier, is als volgt: Ingeschreven was door Pieter Teeuw, Sliedrecht, f 2749Baks en Steen- kist. Haarlem, f2728; J. P. Straathof, f2679; F. J. van Val deren, [2600; Th. Bh. F. de Winter, f2362.50; J. F. van Evert, f2222; Marcelis en Heemskerk, f2188; de laatsten allen alhier. De N, V. Voorheen G. P. Timp, fir- iriant B. J. Kemperman, die op het gebied van koek-, banket- en suikerwerken in Lei den en daarbuiten een gevestigden naam -heeft, breidt bij voortduring haar zaken uit. Heden is weder een nieuwe filiaal geopend in liet perceel Mare 68, tegenover de Harle- brugkerk, waar vroeger de kruidenierszaak van den heer Willenborg was gevestigd. Vooraf is het pand geheel gerestaureerd en verbouwd en naar den eisoh, dien men aan een fijnen banket wink el mag stellen, ingericht. Reeds dadelijk valt het oog op de ruime, stofvrije étalagekast, waarachter de diepe winkel met groote toonbank en vele opstan den, keurig uitgevoerd en in frissche kleu ren geschilderd. De groole voorraad artikelen, smaakvol geëtaleerd, zullen in deze dagen, voor St.- Nicolaas vooral een aantrekkingspunt voor velen zijn, te meer, omdat de vriendelijke filiaalhouder aan ieder, die voor f 125 be stelt, een speculaasprent, voorstellende de Marekerk, cadeau geeft. Zoo iels willen de menschen wel. Het werk werd onder architectuur van den voormaligen directeur van het Bouw en Woningtoezicht, den heer Nijk, die in zeor korten lijd hier veel tot stand heeft ge bracht, uitgevoerd. Het metselwerk werd verzorgd door den heer Neuteboom, het timmerwerk door de heeren Albers en De Jong, ccmenhverken en granietvloeren door de heeren Doeve en Groene wegen, het behang erswerk door den heer A. de Graaf; voor het schilderwerk zorgde de heer Parfilas, voor glas en glas- in-lood de Slictrtsche Glaswinkel, terwijl die eleclrische verlichting werd aangebracht door de firma QeTard Reuter. Allen te za- men hebben een stuk werk geleverd, dat er wezen mag. Zaterdagavond werd uit een voortuin aan den Hooge-Rijndijk een rijwiel gestolen, toebe'hoorende aan den student Van der P. Gistermiddag geraakte de 19-jarige Adèle F. aan den Morschweg, terwijl zij in het Galgewater het waschgoed spoelde, voorover in het water. Gelukkig was een buurvrouw, Corn, van D. geb. Van D., in de nabijheid, die de drenkeling door handtoe- reiking op bet droge haalde. Gearresteerd is alhier H. W., een be kende van de politie, wegehs diefstal van een zak waschgoed van cm wagen. Gisteren viel een ballon van een elec- trisohe booglamp op de Prinsessekade naar beneden. Gelukkig kreeg niemand letsel. MUZIEK. „De Stem des Volks". Jubileum-concert. De feestelijkheden, waartoe het 20-jarig bestaan dezer zangvereeniging gercede aan leiding gaf, zijn besloten met een concert in de groote Sbadszaal, dat over het geheel ge nomen geslaagd mag heeten. Aangenaam is het te kunnen constateeren, dat er met toe wijding is gezongen en dat het klaarblijke lijk aan zorg bij de voorbereiding niet heeft ontbroken. Er zijn zelfs enkele nummers zeer verdienstelijk gezongenzoo het prach tige vierstemmige motet van Jacobus Gal lus, een tijdgenoot van Paileslrina en Or lando Lasso (gemengd koor) en Olmans ge liefde mannenkoor „De Gravers". Leggen wij deze Vereeniging den maat staf aan, waarnaar ieder naar kunst stre vende wordt beoordeeld, dan mag niet ver zwegen worden, dat er hier en daar nog wel wat valt te schaven en te vijlen. In de aller eerste plaats bedenke zij, dat groole stem uitzetting bij ongeschoolde stemmen eerder ruw dan fonsch wordt. Zij neme de forto's zachter, zóó, dat het geluid beh'eersoht blijft en zij oefene zich in 't bijzonder op de pia nissimo's. Hóeft „De Stem" zoo zacht leeren zingen, dat het volle koor nauwelijks hoor baar is, dat is de bijzondere bekoring van den koorzang dan bereikt zij met de helft van de tegenwoordige kracht in het forlo een veel grooter tegenstelling. Alles is immers betrekkelijk? In de tweede plaats: de zuiverheid? Doze laat over het geheel nog te veel te wen- sohen. Door zachter te zmgen, de stemmen meer te sparen, zal aan dit euvel als van zelf worden tegemoet gekomen. En wordt de leidtoon dan doorgaans wat scherper geïnto- neerd dan behoeven er voortaan geen onge lukjes meer te gebeuren als in hel slot van „De Zonnestraaltjes". Besluiten wij onze opmerkingen met te wijzen op de lang niet genoeg verzorgde uit spraak van den Duilschen tekst in Lachners bekende „Hymne an die Musik". Incorrecte uitspraak doet te veel afbreuk aan den in druk van het geheel. Wij twijfelen er niet aan of de heer Van Kesleren, die zeker kwaliteiten als koor dirigent heeft, zal de gesignaleerde te-kort- komingen weten te ovenvinnen. De Vereeniging had zich eenige solistische medewerking verschaft. Mej. Van Krefeld, uit Amsterdam, zong met fraai getimbreor- de, gemakkelijk aansprekende en goed ge schoolde slem een zestal zangen, waarvan de recitatieven en aria's uit Glucks „Iphi- génie" en Debussy's „Enfant prodigue", twee juweclen uit het sopraan-repertoire, ons buitengewoon hebben voldaan. Dat was zang. doorvoeld in voordracht en tech nisch af. De heer Bomli, ©en veelbelovend jong violist, speelde met den heer J. den Hertogh aan de piano (beiden uit Amsterdam) een sonate van Handel. Zeer verdienstelijk. Toon is alles bij Handel. In dit opzicht heeft hij reeds veel bereikt. Ook zijn linkerhand bleek (in een later gespeeld stukje van Monlé) aanmerkelijk ontwikkeld. De pianist speelde zijn partij in de sonate zeer zorgvul dig. Hier en daar had bel ie^s bescheidener gekund. Van den lieer Bomli mag niel onvermeld blijven zijn fraaie vertolking van het adagio uit Baohs 9olo-sonalc. Wij welen niet wie de pianobegeleiding in ,üe Zonnestraaltjes" gespeeld heeft. Zijn of haar naam had gerust op het programma mogen zijn vermeld. Die begeleiding was zeer goed. Het publiek was dankbaar gestemd; koor, dirigent en solisten werden luide toege juicht. Het looneel leek een bloementuin. De president der „Slem" opende en sloot met een toepasselijk woord. BTNNFMT.AND. De Leidsche Gemeenteraad zet de belian* deling van de begrooting voor 1925 voort. Er zon in voorbereiding zijn een wijzi ging der H.-O.-wet, waarbij aan seminaria het jus promovendi zal verleend worden. Tot lid van Ged. Staten van Zuid-Holland is benoemd de heer Crena de Jongh. Te Wonosobo zijn nieuwe aardschokken waargenomen. BUITENLAND. Een valsch verkiezingsdocument in Duitschland. Jaworek, die den aanslag op Seipel pleegde, veroordeeld tot 31/* jaar gevangenis straf. De Egyptische regeering willigt alle En- gelsche eischen in. Weer treden eenige ministers af. Bolsjewistische Putsch in Reval mislukt. VOOR WOENSDAG 3 DECEMBER. 10.15: Amsterdam (2175 M.): Tijdsein van Vaz Dias (oil. Amsterdamse lie tijd). 11.20: Leipzig (ongev. 400 AL): Afiddag- concert. 11.50: Nottingham (322 AI. 5NG): Con cert van nieuwe graraophoonplaten Shef field (301 Ai. CFL): Idem 12.50: Parijs (1780 Af. SFR): Concert door hel Tzigane-orkest van Radio-Paris. 3.20: Cardiff (351 Af. 5WA); Falkrnan met zijn bioscoop-orkest. Afanchester (375 Af. 2ZY): The Oxford Pieture Theatre Orchestra Afunsler (410 M.): Kinderverlellingen 3.50: Manchester (375 Af. 2ZY): Telefonie voor de scholen. Aberdeen (495 Af. 2BD): Populaire mu- I ziek The Wireless Septet. Glasgow (420 M. 5SC)Telefonie voor de scholen Praatje over literatuur en mu ziek. 4.20: Londen (3G5 M. 2LO): Tijdsein van Greenwich. 4.30: Amsterdam (2175 M.): Tijdsein van Vaz Dias (otficieele Amslerdamsche tijd. 5.05: Parijs (1780 AI. SFR): Concert met medewerking van Melle Roneo d'Azevedo. Programma: 1. Introduction de Sigurd Jor- salfar, piano, Grieg-, 2. Sonate en La, viool, G Faure; 3. Le Moulin Abandonne, J. Vaj- siviere; 4. Alenuet en Afi BeAfol, Haydn; 6. Fhylis, zang. R. Hahn; 6. Reverie, viool, Hiliemacher; 7. Le Monocle, Coltas; 8. Pen see Russe, Outliziri; 9. Prelude de Deluge, viool), St. Saën9; 10. Alenuet, piano, P&- derwesky. 5.20: Brussel (7G3 AI. SBR): Concert en voordrachten. Birmingham (475 AI. 5IT): Dameshalf uurtje). Bournemouth (385 Ar. 6BM): Kinderver- tellingen. Cardiff (351 M. 5WA): De Five o'clocks", vocaal en instrumentaal concert. 7.50: Londen (365 AI.) 2LO): Groot Con cert, The Wireless Orchestra. Birmingham (475 M. 5IT): The Station Symphony Orchestra. 7.35: Leipzig (ongeveer 400 AI.): Avond concert. 8.20: Brussel (7G3 M. SBR): Concert. 8.50: Parijs (1780 Al. SFR): Laatele wed strijduitslagen. Aberdeen (495 M. 2BD): The Wireless Orcheslra Populaire muziek. Glasgow (120 AI. 5SC): The Station Or cheslra. 9.20: Parijs (1780 Ai. SFR): Fragmenten uit „Thaïs" van Alassenet. 10.20: Londen (365 Af. 2LO): The Savcy Orpheans and the Savon Havana Bands. Parijs (1780 M. SFR): Concert door het orkest Jaumain. SCHEEPSTIJDINGEN. ROTTERDAMSCHE LLOYD. TAAfBORA, (huisreis, 1 Dec, van Saibang. HOLLAND—AMERIKA LIJN. LEERDAAI, New Orleans n. R'dam, 30 Nov. van Havana. BEEMSTERDIJK. Savannah n. R'dam, pass. 30 Nov. Sciily. AIAASDAAf, R'dam n. New Orleans, 30 Nov. van Vigo SPAARNDAM, R'dam n. New Orleans, 29 Nov.-van A:era Cruz. BINNENDIJK. 29 Nov. van R'dam te Boston. AfOERDIJK, R'dam n. Pacific Kusl, 26 Nov. le Los Angelos. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. STADSDIJK, thuisreis, 1 Dec. le Ant werpen. BOVENKERK, uitreis, 29 Nov. to Ran goon. HOOGKERK, thuisreis, 29 Nov. te Afadras. KOUDEKERK, 30 Nov. van Antwerpen te R'dam. HOLLAND—OOST-AZIE LIJN. BOEROE. 30 Nov. van Aarhuus le EsB£- jerg. KON. WEST-IND. MAILDIENST BREDA, 30 Nov. van Antwerpen te Has* Burg.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1