ASPIRIN GEMENGD NIEUWS. WYBSÜT SPORT. tabletten Begrafenis-Onderneming KEEREWEER Burqeiliifce Stand v. Leiden. <lat het hoofdbestuur bij de Nederlandsche jegéering zal aandringen: lo. op onderlee- kening van het protocol; 2o. op publiceering van den inhoud van het protocol in de ge- hecle Nederlandsche pers, opdat de inhoud daarvan gemeengoed worde van het geheele volk. Aan de namiddagvergadering ging een huishoudelijke zitting vooraf. Daarna sprak mevrouw Van der Hoeve- Bakker over: de houding van de vereeni- ging bij de a.9. verkiezingen. Zij lichtte de punten toe, waarin het hoofdbestuur heeft samengevat, waarvoor de Vereeniging van Staatsburgeressen strijdt en waarvoor zij de Nederlandsche kiezeressen en kiezers hoopt te winnen. Deze punten luiden aldus: lo. Een huwelijkswetgeving, gebaseerd op gelijke rechten en gelijke plichten voor beide echtgenoolen; 2o. vrijheid van arbeid en beroepskeuze, ook voor de gehuwde vrouw-, 3o. gelijk loon voor gelijkwaardigen ar beid; benoembaarheid van de vrouw lot alle ambten en betrekkingen, met gelijke bevor deringskansen als de man; 5o. geen aparte bescherming van vrou wenarbeid, behoudens voor de zwangere vrouw en jonge moeder; 60. bezuiniging op de rijksuitgaven, be halve op die, welke de cullureele en hygië nische belangen van de bevolking raken; 7o. oplossing van internationale geschillen door rechtspraak in plaats van door geweld. Aan de leerlingen van de hoogste klas sen van alle openbare scholen te Zutphen zal les worden gegeven in verkeer op den open baren weg, zoowel theoretisch als practisch. De politie zal zich, op verzoek van den bur gemeester, met dit onderricht belasten. Slaagt de proef dan zal dit onderwijs eiken winter gegeven worden. Uit Heerlen wordt bericht, dat üc mijnwcrkersorganieatic8 aan de contactcom- ruissio voor de mijnindustrie medcdeeling hebben gedaan, dat zij het voorstel van de directies (het 31 December a.s. afloopende collectief arbeidscontract voorloopig onver anderd to handhaven) aannemen. Daar de mijndirecties besloten de l Deo. ingaande tweede loonsverlaging niet door to voeren, verzocht de Ned. Mijnwerkers- bond, de uitbetaling der loonen inplaats van om de 10 dagen wekelijks te doen plaats hebben, omdat dit voor de mijnwerkersge zinnen een groote gemak zou geven. De Chr. Mijnwerkersbond verzocht nog, om de z.g. depufcaatkolen (kolen, welke de mijnwer kers in bepaalde boeveelheid tegen goed kooperen prijs ontvangen) tegen belangrijk lageren prijs aan de mijnwerkers te ver strekken. De sckeepvaartvereenigingen Noord 011 Zuid hebben aan de drie organisaties van havenarbeiders, waarmede zjj overleg voe ren, geschreven, dat zfo de voorstellen dezer organisatie d.d. 16 October hebben behandeld. De loonbasis vast to koppelen aan het indexcijfer wordt onaanvaardbaar ver klaard, maar om aan de bezwaren der orga- jusaties tegemoet te komen zijn de scheep- vaartvereenigingen bereid het thans geldende loon tot 1 Februari te contractueeren met BtiiLwfrgende verlenging van maand tot maand, indien geen der beide partijen een maann vooraf heeft opgezegd. Betreffende bet voorstel van de Amsterdamsche loons verlaging ongedaan te maken, zooals in April Ic Rotterdam is geschied, heeft de Scheep- vaartvereeniging Noord zich bereid ver klaard tegenover de afsluiting van een collectieve overeenkomst voor b.v. zes maarden een regeling in te voeren, waar door de vaste arbeiders, wier loonen in Febr. zrjïi verlaagd, en die daarop zijn blijven Dtaan met fl per week verhoogd worden. Over den vorm dezer regeling zal nog nader overleg gepleegd worden. De audiëntie van den Minister van Waterstaat zal a.s. Vrijdag 28 dezer niet plaats hebben. De gewone audiëntie van den Minister van Marine zal Donderdag 27 November p.9. niet plaats hebben. UIT NED. OOST-INDIE. Nieuwe aardschokken te Wonosobo. WELTEVREDEN, 21 November. (Aneta). Gisteravond en vannacht zijn nieuwe aard schokken te Wonosobo gevoeld. Geologen verwachten een verhoogde werking van den Lamongan en van den Papandajan. RECLAME. cLeVerrsiaaa-tle' FrasïscffceZeep 1 ■"■HSSSHET*! 85 Maandagnacht heeft Werk- ppoor het tweede nieuwe deel van het via duct, te Rotterdam aangebracht. Dit deel, dat />c!aivgri)k grooter was, dan het vorige, woog circa 88 ton en was 23.80 M. lang. Zoodra de laatste trein, om 11 uur 10 gepasseerd was, werd met liet kolossale werk begon nen. De beide nieuwe brughelflcn werden per spoor aangebracht. Nadat zij juist boven de plaats, waar zij zouden komen te liggen, afgeladen waren, werd de oude overspan ning. due inmiddels aan vier zevcndubbelc kabels opgehangen was. door middel van steekvlammen zoover afgebrand, dat dit deel juist tusschen twee pijlers in kon zak ken. Met zestien steekvlammen werd hier aan gewerkt en de enorme vonkenregen, die van de brug afdwarrelde, leverde een prach- tigen aanblik op. Zoodra de onde brug ge heel vrij hing, liet men haar door vier 10- tons lieren zakken. De nieuwe brug die er boven oplag, daalde daardoor tot op de pij- lcrs. Zoodra dit geschied was, werden do rails weer aangekoppeld, waarmede men om circa half vijf, dus oen uur vóór dat de eerste trein zou passé eren, gereed was. De oude brug liet men tot op de straat zakken, alwaar zij verder gedemonteerd zal worden. Zij zal naar een der Engelsche hoogoven- bedrijven vervoerd worden. Bij het werk heeft men slechts één keer met eenige slag- natie te kampen gehad, doordat een der lie ren losschoot. Dit was echter gelukkig miet van veel invloed op den overigen gang van het werk. Een groot aantal belangstellenden, waar onder baron Panthaleon van Eek, hoofd ingenieur der N. S., J. Damma, directeur der afdeeling Ulrecht van Werkspoor en P. Joosting, chef der afdeeling Bruggenbouw dezer Maatschappij woon don de ui (voering van het interessante werk bij. Te Rotterdam heeft gister avond een groote uitslaande brand gewoed achter het hoofdgebouw van den Coöp. Groothandel-Vereen. De Handelskamer aan de Weslzeedijk, waar men om kwart voor 10 rook zag opstijgen. Weldra sloegen groo te vlammen uit het dak. Door een gunstige wind word het gevaar voor een nabij zijnde garage afgewend. De brand was ontstaan in een groote loods, het enlredeipót genoemd, waarin zich groote partijen eetwaren, bor stelwerk, enz. bevonden. Deze loods, ging geheel in de vlammen op. De brand nam steeds in felheid tot en sloeg over op een aangrenzende loods van gelijke afmetingen, gevuld met peulvruchten. Ook deze is ge heel uitgebrand. Een loods daarnaast van de Handels-Mij. F. Stokvis cn Zoonen, waar in zich balen bloem en zakken cement be vonden, geraakte om. elf uur cok in brand en is ten deele vernield, Te middernacht had de brandweer den brand onder de knie. Het hoofdgebouw van •de Handelskamer had waterschade op alle verdiepingen. De schade is belangrijk. De belangstelling van het publiek was zeer groot. Gist. eravond omstreckfiS uur kwam een motorrijder met zijspan rnet groote vaart tc Amsterdam van do N.Z. Voorburgwal de Raadhuisstraat ingereden. Tusschen Heerengracht en Keizersgracht kon de motorrijder door zijn woeste vaart in de kromming van den weg niet den rech terkant houden en reed tengevolge daarvan in op een motorwagen van lijn 17. De mo tor met zijspan waarvan dc laat-6te gelukkig onbezet was, botste met groote hevigheid tegen den tramwagen op, waarbij de berij der over het stuur heen tegen het voorbal- con werd geslingerd. Met ernstige schedel breuk werd hij in zeer zorgwekkenden toe stand mét dc auto van den G. G. D. naar het Binnengasthuis vervoerd. De motor met zijspan werd zwaar gehavend. Zaterdagnacht te halfeen zijn door nog onbekende oorzaken de verf- fabrieken Rembrandt der firma Ileyme Vis en Zn., staande aan de Oostzijde te Zaan dam, een prooi der vlammen geworden. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat uit de kantoren niets kon gered worden. De zeer aanzienlijke schade wordMoor £>eiirs- polis gedekt. Zondagavond heeft te Ge 1- drop een ernstige brand gewoed, waarbij drie woningen in de asch zij-n gelegd. De brand ontstond in de woning van de weduwe v. d. H. en sloeg over naar de wo ning van de wed. M. en vervolgens naar die van de weduwe B., alle 'gelegen aan den Heezerweg. Aan blussehen viel niet te denken. De huizen zijn geheel afgebrand. Slechts wei nig kon worden gered. Bij de weduwe v. d. II. ging bovendien een bedrag van f 500 verloren. Oorzaak van den brand is onbekend. Vooral de weduwe B. was laag verzekerd. Nog geen vijf jaar geleden werd te Didam, nabij het station, van rijks wege een houten gebouw gesticht, ten be hoeve van de politici roepen. De bouwkosten bedroegen ongeveeer f 14,000. Dezer dagen is dit gebouw verkocht, voor f 900. Zaterdagavond is de smid en rijwielhandelaar A. M. Oostenrijk, aan de Molenstraat te Apc-ldoom, die levens kas sier is van de R.-K. Boerenleenbank en be heerder der gelden van den Aarlsbisschop- pelijken Boerentuindersbond, in zijn woning overvallen. Er werd aan zijn woning ge klopt, toen hij alleen thuis was en dadelijk, toen hij opendeed, werd lie-m een slag toe gebracht die hém bewusteloos maakte. Toen zijn vrouw thuis kwam, vond zij haar man op den grond liggen. Het bleek, dal zijn sleutelbos, waaraan ook de sleutel van de brandkast hing, uit zijn broekszak was genomen en dat de brandkast geopend was. Alle papier- £n geldswaarden, tot een be drag van tusschen de drie- en vierduizend gulden, waren er uit verdwenen. Tot heden is van den dader of dc daders niets bekend. De 16-jarige zoon van mr. J. Bynk, notaris te Druten, wordt vermist. Zondagavond zou hij over Wamel en Tiel naar 's-Hertogenbosch gaan, waar hij het gymnasium bezocht; in Wainel is hij nog gezien, daarna niet meer. Zijn opsporing is verzocht. In verschillende buurtschap- pen der gemeente Tubbergen (O.) zijn ern stige zedenmisdrijven ontdekt. Op tal van plaatsen deed de politie een inval en wer den huiszoekingen verricht, welke verras sende resultaten opleverde. De gearresteer den hebben volledig bekend. Er zijn are ■- taties te Amsterdam en Almelo gevolgd. Enkele verdachten zijn ter beschikking ge steld van de justitie te Amsterdam en Al melo. Deop9Novem berinden IJ ssel tc Doesburg gereden machine der Gelder- Stoomtram is Zaterdag, onder veel belang stelling, met behulp van een drijvendo kraan en een duiker opgevischt. Dc machine bleek boven verwacntlng slechts geringe schade te hebben beloopen. den landbouwer B. W. onder Varsseveld, waarbij een aanzienlijke som gelds en een aantaJ gouden sieraden waren gestolen. De gemeenteraad van Gen- dringen heeft besloten f 100 terug te vorde ren van het vroegere hoofd der openbare school G., die hem aan salaris in 1920 abu sievelijk te veel zijn uitbetaald, doch waar op hij recht meent te hebben. Bij den penningmeester der onderafdeeling „Het Groene Kruis" te Vlagt- wedde (Gron.) is een tekort van ongeveer f 1000 ontdekt. De politie heeft den man aangehouden. IJdele dame op een liefdadigheidsfeest tot een journalist: ,,U schrijft zeker over ons feest in uw krant; maar vergeet dan niet ook mijn toilet te vernoemen." Journalist: „Uw toilet is prac^ftig, me vrouw, maar het biedt te weinig stof, om er over te schrijven." RECLAME. fiiiÏÏ!unii!iiiiiii>iiituiti.M.u>.n.H....iihiiiiiiïïiinïïiiiibinüiiiri.i.n Na liet roeken verdwijnt de on aangename smaak in den mond direct door gebruik van de verfrisschende TfiSLSTTEN Groote dooien 65 Cts Züjjfr., mnnmHHiiiiinimiiiKu:aiim^»;-»i;,tmiiuwntB8! De politie te Varsseveld heeft M., te Gaanderen in arrest genomen als vermoedelijke dader wo de inbraak bij VOETBAL. Nieuws uit Alphen. Voor de 1ste klas G. V. B. kreeg Alphia 1 bezoek van Woerden I. De rood-wit-blau- wen waren van het begin af in de meerder heid en wisten voor de rust driemaal te doelpunten. Na de hervatting werd het Woerden-doel nog 2 maal doorboord. 20 minuten voor het einde was het een Woer den-supporter, die met een genomen beslis sing van den scheidsrechter niet accoord ging en met laatstgenoemde wilde vechten. Van verder spelen was geen sprake meer en de wedstrijd werd gestaakt, 't Zal ons benieuwen, welke maatregelen door het U. V. B.-bestuur zullen genomen worden, want dergelijke gevallen hebben zich al meerma len in wedstrijden van Woerden voorgedaan. L. M. G. ILugdunum III. 12. Onder leiding van den heer P. de Graaf stellen beide elftallen om even 2 uur zich op. L. M. C-, dat met 3 invallers uitkomt, wint den toss en verkiest legen den sterken wind in te spelen. De eerste 10 minuten is Lugdunum in de meerderheid en weet dat met een doelpunt uit te drukken, 01. Nu komt L. M. G. er beter in, hoewel P, v. ïïo- ven en J. Wassenaar niet in vorm zijn. De keeper van Lugdunum moet verscheidene malen optreden, wat hem zeer liandig af gaat. Er is een halfuur gespeeld als P. van Hoven gelijk maakt, 11. Doch Lugdunum zit ook niet stil en weet even voor de thee de leiding te hernemen, 12. Na de thee denkt iedereen, dat Lugdunum met 'n flinke nederlaag naar de Sleutelstad terug zou gaan, doch dit kwam heel anders uit: heel Lugdunum was aan hel verdedigen; zelfs de rechtsback van L. M. C. hielp mede aan het doelschieten, 2r was echter geen door komen aan. De keeper van Lugdunum scheen in bijzonderen vorm, zoodat het elu de kwam met een zeer geflatteerde over winning voor Lugdunum. De verhouding was een 41 overwinning voor L. M. de verstandhouding dei* spelers uitstekend. V. C. L. I uit LisseW. F. C. I (R.-1C. V. B.) bracht hel er beter af en stuurde de Wijkeroogers met een 31 nederlaag huis waarts. A.S.C.H.F.C. Voor dezen. Zondag a.s., alhier te spelen wedstrijd komt hel A.S.C.-elflal in dezelfde samenstelling uit als verleden Zondag tegen Blauw Wit. KORFBAL. VelcxVitecse (L.) 2—1. Het is Vitesse niet mogen gelukken ook baar tweeden wedstrijd in Rotterdam tot een overwinning te brengen. Dit heeft zij hoofdzakelijk te danken aan gebrek aan „fighting spirit" en schotloosheid. Vitesie verscheen met 5 dames. Velox liet uitval len, maar ging met drie spelers verdedigen, zoodoende Vitesse met een gebroken aanval beginnen latende. De Loidenaars probeer den het dit keer met Kayzer en De Rcoy in den aanval en v. Nieuwenhuizen met Uiitenbroek in het midden. Direct na den uitworp valt Ve'ox langdurig en enthousiast aan. Als do druk doorstaan is, krijgt de Leidsche aanval wat meer werk, maar de Ilotterdamsche verdediging houdt wel wat te stevig stand, wat op vele vrije worpen uit loopt. Kayzer en De Rooy gaan hun heil zoeken in verre worpen, wat op niets uit loopt. Mej. Schijfsma komt dikwijls vrij, maar sclriet steeds te hoog. De Velox-aanval is steeds gevaarlijker. Ottolander Jt. is hï« r de gevaarlijke-man. Hij schiet echter te vlak om succes te hebben. Als v. Ginkel een fout maakt, profiteert v. d. Broek daarvan en geelt Velox de leiding. Al werken de blauw- witten hard voor den gelijkmaker, het slech te schieten voorkomt dit. Als Blanken en Ottolander beide komen te vallen, is de Rot terdammer vlugger in het opstaan en kan daardoor Velox 2de punt maken. Kort bier- op i9 het rusten. Na de rust is Velox veel sterker door beter middenvakspel. In de verdediging werkt v. Nieuwenhuizen wel mooi, maar niet tactisch, waardoor er talrijke kansen ontstaan, welke echter zijn tegenstander d<i- nig verprutst, De oudste Ottolander krijgt bovendien ook geen kans om te zwengelen, zoodat er niet zooveel gevaar aan die zijoc beslaat. Deze tegenslag doet Velox wat ver slappen, wat tot gevolg heeft, dat Vitesse wat meer aan het woord komt. Blanken werkt zeer hard in den aanval en ziet zijn werken beloond met een schitterend tegen- punt. v. Ginkel wordt goed bewaakt. De enkele kansen, die hij krijgt, weet hij ech ter niet te benutten. Vitesse is op het laatst geheel in de meerderheid. Blanken heeft nog eens pech met een mooi vaartschot, maar het overwicht levert geen punten op, zoodat Velox met 21 wint. Scheidsrechter Kobes was zooals altijd zeer goed. ATHLETIEK. Dwars door Den Haag. De uilslag van dezen, Zaterdag gehouden, wedstrijd is: 1. V. en L. I 22 min. 2 4/5 sec. (Keemink, De Cler, Löwenberg, v. Kampen, Paulen, Wolf, v. d. Wel, O. v. Rappard, Ch. Bovens, J. de Vries). 2. Trekvogels (builen mededin ging), 22 min. 12 2/5 sec.; 3 A. V. 1923 22 min. 34 3/4 sec.; 4. D H. C. 22 min. 54 sec.; 5 II Reg. Huzaren; 6. R. F. A. C.; 7. V. en L. II. BILJARTEN. Om het wereldkampioenschap. In. Februari of Mei 1925 zullen te Chicago de wedstrijden om het wereldkampioen schap-een aanvang nemen. Aan den kam- pioensschapswedstrijd wordt deelgenomen door Willie Hoppe, Jake Schafcr, Welker Cochran, Horemans, IlagenlocRer, Derbier en anderen. Eet intern, tornooi te Groningen. De verdere uilslagcn zijn: pnt. brl. h.s. gem. Moons 500 1G 100 31.25 Wiemers 367 15 64 24.47 Moons 444 19 112 23.17 Van Belle 500 19 134 26.12 Zaterdag en Zondag aanstaande staat een tweede belangrijke biljart-wedstrijd te Gro ningen op het programma, zegt „De Crt.". De biljart-vereeniging 1923 heeft op die da gen een equipe-wedstrijd uitgeschreven tus schen DommeringWiemers tegen Moons Van Leemput Dit beloven interessante wed strijden te worden, te meer, waar volgens den heer Moons de 19-jarige Van Leemput nog sterker speelt dan Van Belle en hij. SCHAKEN. LeidenLeiderdorp. Gisteravond had alhier een ontmoeting plaats tusschen de Leidsche Volksschaak - club cn de Leiderdorpsche Schaak vereeni ging met den volgenden uilslag: L.V.S.C. Leiderd. Sch. Ver. 1. G. J. van Goor Va V8 Alb. v. Klaveren RECLAME. 0 H. v. d. Poel 1 F. de Bruin 12 G. de Koning Jnsz. 1 A. v. Klaveren V8G. dc Koning Azn. - 1. G. den Blanken 0 W. Goedhardt 0 M. Splinter 0 J. Boot Vs J. M. de Koning 0 C. Hendriksen 2. W. Segaar 1 3. B. Meijn 0 4. I. de Nie V2 b. II. v. Duuren 0 6.-J. v. d. Wilk.Va 7. J. Worst 0 - 8. G. J. v. d. Zeeuw 1 9. W. F. Snieder 1 10. W .v. d. Burgh 1 11. C. J. v. d. Wilk Va 12. J. J. Abspoel 1 Totaal L.V.S.C. 7 en Leiderdorpsche Sch. Yor. 5. De eerste 10 borden gelden voor de 3e kl. competitie der Ned. Schaakbond. PAARDENSPORT. Het intern, ruiterfeest te Beilijn. Op den laalslen dag van het Berlijnsche ruiterfeest heeft mej. Yan Lingen (Holland) in het nummer dames-rijpaarden den eer sten prijs gewonnen. RECLAME. Het beste gencesmidd 1 voor een trage lever, schele hoofdpijn, versloming en slechte spijsvertering i9 een dosis Foster'9 Maagpillen. Deze pillen regelen de vloeiing der gal van de lever naar de Incewanden Nu en dan een dosis Foster's ^^""rt'llen verzekert goede werking van lever en inge wanden, en is het boste voorbehoedmiddel tegen een slechte gezondheid Prijs per fla con van vijftig versuikerde pillen f 0 65;.in apotheken en drogistzaken De teraardebestelling van Herman Heijermans. Het dagclijksch bestuur van dc S. D. A. P., overtuigd daarmede te handelen naar den geest en den wensch van de geheele arbei dersbeweging, heeft der familie van Herman Heijermans medegedeeld, er prijs op te stel len, hem naar zijn laalste rustplaats te lei den op een wijze in overcenslemming met zijn beteekenis voor de soc.-dem. beweging. De familie heeft aan dezen wensch voldaan zoodat het stoffelijk overschot van Herman Heijermans vanwege de S. D. A. P. morgen op Zorgvlied ter aarde zal worden besteld. De voorzitter der S. D. A. P.. de heer II. -W. Vliegen, zal voor hel partijbestuur met iemand uit de vakbeweging het woord voe ren. De Bond van Nederlandsche Tooneel- sclirijvcrs heelt onderstaanden brief van rouwbeklag aan de weduwe van den heer Heijermans gezonden Geachte Mevrouw, De Bond van Nederlandsche Tooncel- schrijvera geeft bij dezen uitdrukking aan zijn diepe deelneming met uw smartelijk verlies, dat tevens een smartelijk verlies be- teekent voor onze Letteren en ons Tooneel. Uw echtgenoot is te vroeg, doch als een dapper soldaat in de verschrikkelijke ziekte, die hem bezocht, gevallen. Onlangs hadden wij de eer ons tot hem te wenden met het verzoek zijn verlof te mo gen ontvangen voor het publiceeren van een manifest van den Bond tot het Nederland sche volk, gehoor gevend aan een verlan gen der algemeene vergadering. Inmiddels 25 werd een uitgebreid Comité van klinkende namen opgericht. Dit 2ijn allen teekenen eener groote en levende belangstelling, en het is te betreuren, dat ons volk uw genia- len echtgenoot geen feestdag heeft mogen bereiden. Wij wenschen u sterkte en iets van den dank. dien ons land den heer Heijer mans en dientengevolge ook zijn gezin ii verschuldigd. Tagore ernstig ongesteld. Rabindranath Tagore, dc bekende Voor- Indische dichter, die op het oogenblik een r©i« maakt door Argentinië om lezingen t« houden, is te Buenos Ayres ernstig ziei geworden. Concert Sempre Crescendo, Solist Joeé Rurbi. Donderdag 4 Dec. zal Sempre onder lei- ding van den heer Koeberg een concert ge ven in de Stadsgehoorzaal met medewerking van den beroemden Spaanschen pianist Jos* Iturbi. Het programma vóór de pauze is: 4de Symphonie van Beethoven en het piano-con cert d. kl. L van Mozart, na de pauze Liszt's Hongaarsche Fantasie voor piano met or kest, en tot slot de Ouverture Melusine van Mendelssohn. Na afloop van het concert is er bal (met jazz) en gelegenheid tot soupee- ren. De kaartverkoop en plaatsbespreking i3 bij de firma Eggers, de bespreking voor liet bal bij Vilders. NIEUWE UITGAVEN. Van de fa. Kluitman, uitgevers te Alk maar, ontvingen wij een aantal alleraardig ste kinderboeken. „Pietje Bell's Goocheltoeren, door Chr. v. Abkoude. Prijs ingenaaid f 2, gebonden f 2.90 „De Lobbes", door mr. J. v. Schevichaven( (Ivans). Prijs ingenaaid fi.60, geb. f 2.50.W „De DrieliDgen", door Felix Jehu. Pri/ ingenaaid f 1.60, gebonden f 2.50. „Jimmy speelt voor de film", door N. W, C. Kuyck. Prijs ingenaaid f 1.50, geb. f2.23. Deze jongens- en meisjesboeken zijn all? geïllustreerd en zeer practische en aardige St.-Nicolaas-cadeaux. Verder ontvingen wij nog: „Ans en Frans", door C. E. de Lille— Hogerwaard; geïllustreerd door Sylje Aatjes, voor den prijs van f0.90. „Ons boekje", door C. E. de Lillc:Hoger waard, geïllustreerd door Sytje Aafjes, voot den prijs van f 0.90. „Klompevoetjes", door C. AsscherPink hof, geïllustreerd door Netty Ileyligers, voor den prij9 van f 1.25. Deze drie grappige boekjes voor jongens en meisjes van jongeren leeftijd zijn even eens boeken, die met den a.s. St. Nicolaas wel hun weg naar de jonge lezers en leze-) xessen zullen vinden. Voor nog wat jongere kinderen onlvin-) gen wij: „In regenweerlje", door Henriëlte Blaauty met teekeningen van Nctly Heyligers, een aardig boekje met gekleurde plaatjes, voor den prijs van f 1.25. „Miaula cn de tweelingen", bewerkt door N. van Hichtum, met teekeningen van Su san B. Pearse, een verhaal voorkleuters, van een mooie, groote, zwarte poes, voor den prijs van f 1.40. „Martin, Jocko en Flapoor", door Benja min Rabier, bewerkt door D. A. Poldermans, een grappige geschiedenis van een aap, een beer en een hond, voor den prijs van f 160. RECLAME. CREMATIE, AUTO-TRANSPORT OPGERICHT 1871 AALMARKT 10 TELEF. 861 7797" ONDERTROUWD: D. W. Biöle jm. 33 b en J. M. v. d. Lelie jd. 23 j. J. Starre jffl- 25 j. en H. Runhaar jd. 26 j. P. c. Zanax jm. 24 j. en E. C. v. Alfen jd. 23 j. - v Neuteboom jm. 24 j. en J. J. Knol jd. 2é J- G. Verbeek jm. 32 j. en J. M. WeV^" mann jd. 34 j. J. de Jager jm. 25 j- en h« Teske jd. 24 j. II. BI ans jaar jm. 32 j. e? P. den Os jd. 35 j. P. Lagemann jm. 28J- en M. v. d. Holst jd. 30 j. F. A. IJzern** jm. 21 j. en J. H. Boom jd. 19 j. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: D. J. Bijlevcld, tuinder te Alphen den Rijn. R.c. Mr. G. Scholten. Cur. J, Eskcns te Alphen aan den Rijn,

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6