AGENDA. BUITENLAND. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. r Zaleidag. Graanbeurs: Avondfeest met bal ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan der Leidsdbe schietvcreeniging „Willem Teil" 8 uur nam. 't Posfchol: Dansavond; 8 uur nam. Zomerzorg: Uitvoering met bal van bet Eerste Leidscbe Klucht- en Ttcvuc-gezel schap 8 uur nam. Zondag. Den Burcht: Dansavond; 8 uur nam. Evangelisatiegebouw Morchweg 59: Sa menkomst te halfacht nam. Jeruël (Groenesteeg 16) Jeugdsamenkomsl te halfclf voorm.openbar© bijeenkomst te halfzeven nam. Jeruël (Middel sbegracht 3): Voorm. de heer Van der Horst; 'savonds de heer Van heer Van den Berg, van Schiedam. Leger des Heils (Langebrug 4): Samen komsten te 10 uur voorm.en halfvier en halfacht nam. Leidschc Schouwburg; Nationale wedstrij den „Nut en Vermaak"; opvoering van „De Grond" 8 uur nam. 'i Posthof: Dansavond van „Cleo de Me- rode"8 uur nam. Stadstaal: Opvoering van „Slachtoffers der Samenleving"; 8 uur nam. Maandag. Foyer Stadzaal: prof. van Nes over Johau Wesley. Leger des Heils (Langebrug 4): Inzege ning der padvinderstroepen; 8 uur nam. Leidsche Schouwburg: N. V. Ver. Rot- terd.-Hofstad-Tooneel, opvoering van „De dame met de reden tot echtscheiding"; 8 uur nam. NathanaëlPropaganda-bijeenkomst van de Zendingsclub „Deo Gratias"8 uur nam. N.V. Meubelhandel, v.h. Firma J. F. Raar: Buitengewone aJgemeene vergadering van aandeelhouders, ten kantore der ven nootschap halfacht nam. Volksgebouw: Tooneelavond „D. O. S." voor de Centrale Commissie voor Arb-Ontw. 8 uur nam. De apotheek van „Hulp der Mensch- heid", Hooigracht 48, is altijd geopend, doch alleen voor leden ran dat Ziekenfonds. De avond-, nacht- en ZondagdieDst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 November waargenomen door de apotheken van de heeren G. F. Reyst, Steenstraat 35, telefoon 136, en A. J. Donk, Doezastraat 31, telefoon 1313. De geneeskundige Zondagsdienst te L e i- d e n wordt van Zaterdagavond, 6 uur, tot Maandagmorgen, 8 uur, waargenomen door de doctoren Bruining, tel. 605; Nicmer, tel. 506; Schreuder, tel. 301 en Veldhuyzen, tel. 617. Te Oegstgeeet wordt deze dienst waargenomen door dr. Timmermans, Wilhel_ minapark, tel. 390. Lom nummers «an ons blatf zijn, behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firms A. KILLEN, Breestraot 154 Firma A. KILLEN, Stationsweg Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogswocrd 24 Fa. A. J. H. WIJTENBUR0, Haarl.str. 2 en Dl) A. GERRITSEN, Alphon aan den RQn en des Zaterdags bi] JOH. HOBERVORST. Haarl straat 128 RECLAME. Regen, sneeuw of tonde hinderen U niet, aoo Dw schoeisel goed in orde is. Wij bere kenen voor: Heeienzolen en hakken i 1.95. Dameszolen en hakken 11.50. Lederhandel L, v. ESCH ffr, Donkersteeg 5 30 de handelingen. De bekendste personen, als koningin en koning, Danton, Robespierre, prinses Lam belle enz. werden op meesterlijke wijzo uitgebeeld. Rejo kan zeker op een druk bezoek rekenen "Boze week, daarvan zijn wij overtuigd. Iu het Casino-theater wordt begonnen met de weekrevue, waarbij men o.m. Indi sche dansen ziet uitgevoerd eu de geheele fabricatie van een fiets, wat zéér interessant is. Verder nog een keurige gekleurde fiirn met schitterende opnamen in Griekenland, 'n Verrassing was het Harold Lloyd weer te zien in „Kruisvuren". Er is weer braaf gelachen. Nog voor de pauze een oomedie in 5 acten: „Trouwen of niet trouwen", welk stuk vnirdt gespeeld in een zeer luxieuse omgeving en waarin de hoofdrol wordt vervuld door Madgo Kennedy. Na de pauze de hoofdfilm „De Stormen des Levens", een drama in 5 acten, waarin men weer te zien krijgt, hoe verderfljjk voor jongo menschen, welke uit \n kleine plaats komen, een stad als New-York is. De hoofd rol wordt vervuld door Mea Marsh, die door z'n mooie spel de geheele film aan trekkelijk weet te maken.- Tengevolge van kabelstoring waren he denmorgen over de honderd abonné's in den •omtrek van Haven, Oude Vest, Oude Singel en Haarlemmerstraat van telefonische ge meenschap verstoken. De Technische Dienst is direct met het herstellingswerk begonnen. Omtrent den duur der storing kon ons niets medegedeeld worden. Hedenmiddag is hef verkeer langs Noordieinde en Haagweg, evenale te water, leruimen tijd gestremd geweest doordat de draai-inricliling van de brug, vlak bij ons gebouw, defect was geraakt en de brug, toen zij hall al was, nóch dicht noch ge heel afgedraaid kon woislen. Omstreeks kwart over twaalf was h<4 euvel hersteld, llet had toen ongeveer drie kwartier ge duurd. Hedenvoormiddag werd op de Bree- straat even voorbij lie-1 Stadhuis een hond door een auto overreden. Hel dier geraakte in den war doordat juist toen hel de straat wilde oversteken een train en een auto elkaar moesten passeeren. De hond had zulke ernstige verwondin gen gekregen dat hij moest worden afge maakt. G. S., alhier, deed hij de politie aan gifte dal hij gislermiddog zonder dat hij daartoe aanleiding gaf door Fr. H. in het aangezicht werd geslagen. De politie maakte van hel geval proces-verbaal op. Gistermiddag te ongeveer zes uur reed de winkelbediende Abr. de T. op een rijwiel de Janvossensteeg uit naar de Haar lemmerstraat toon hij werd aangereden door een auto. De wielrijder sloeg van de tiels en be kwam eenige boewol niet ernstige verwon dingen. Het rijwiel werd echter zoo goed als geheel vernield. De eigenaar der auto de heer J. J. L., al hier, heeft de schade vergoed. Hedenavond zullen op Hel tweede ge deelte van de Vischmarkt en ook op de Bo termarkt de kramen voor zoover zij zich daarbij hebben aangesloten, eleetrisch wor den veTÜcht. Men verzoekt ons ter wille van het goede doel de aandacht te vestigen op de lezing, die a.s. Maandagavond 24 Nov. te 8 uur door prof. dr. H. M. van Nes tal gehouden worden in den Foyer der Stads gehoorzaal. over John Wesley, den stichter van het Methodisme. (Zie do advertentie in dit nummer). De opbrengst komt nam. ten goede aan het Tehuis voor Vrouwen in de Nieuwsteeg. De „Staatscourant" bevat de gewij zigde statuten van de N.V. de Leidsche Hypotheekbank, alhier gevestigd. Bij de Gemeentelijke Arbeidsbeurs warer. heden ingeschreven als werkloos 796 mannen en 17 vrouwen, in totaal 813 personen. KERKELIJKE BERICHTEN. Vrije Kalh. Kerk (Bonilaciuskapel, Stille Rijn la): Zondagmorgen dienst te halfell. Ned. Prot. Bond (Kinderkerk)Zondag middag, te kwart over twaalf, ds. A. van der Wissel. Remon. Geref. Gem.: Zondagmorgen, te balfelf, dr. Ileering (hoogleeraar). Doopsgez. Gem.: Zondagmorgen, te 10 U., ds. J. Wuite. Evang. .Luth. Gem.: Zondagmorgen, te halfelf, ds. C. de Meyere. Eglise Wallonne: Dimanche matin h 10 heures, mr. M. Bresson. Vrijzinnige Jeugdkerk (Nutsgebouw): Zon dagmorgen, te halfelf, ds. A. Trouw, uit Haarlem. Vereen, van vrijz, Herv.: Zondagmorgen, te halfelf in het Volkshuis, ds. A. de Kat An- gelino, uit Gorinchem. Duilsche Godsdienstoefening (Kerkzaal Weeshuis Hoogl. Kerkgr., ingang tusschen nos. 17 en 21): Zondag, voorm. te halfelf, cand. dr. Haarbeck, uit Élberfeld. MUZIEK. Abonnements-Coacert Krauss. We vftllen niets geen kwaad zeggeel van het tweetal bekoorlijke vierhandige piano stukjes (Gariennwlodie en Springbronnen) van Schumann, door den arrangeur tot één vioolstuk aan elkaar gelijmd, maar wie dat op een programma zet plompverloren vlak na een monumentale Beethoven6onale is ge speend niet alleen van elk stijlbegrip maar zelfs van de meest elementaire muzikale welvoegolijkheid. En alsof dat nog niet vol doende was krijgen we even verder na de tragische sonate op. 35 van Qhopin, een der ddep9te werken uit de ge-heele pia nolitem- tuur, een salonstukje van Tschaikowsky (Sérénnde mélancholique) een opvolging die we oen beleediging van het auditorium zou den willen noemen tenzij ontoerekenbaar heid kan gepleit worden. Toen kwam de droevige note comique: een Mozes-Fantasie van Pagajnini, een zeer moeilijke smakeloos heid op de g snaai-. Wat onze eerwaarde wetgever uit het oude testament met dit soort van acrobatiek te maken heeft zal wel een onoplosbaar raadsel blijven. Met deze en nog een paar andere stukjes gooide de violiste Emilia Lundqvist roet in het eten. Dat is niet heelemaal haar sohu-ld. Wie braakt haar met Schramm den grooten pianist le zamen op één avond 7 In een voor haar meer passende omgeving zou er wer- kelijk aanleiding zijn eenige goede trekken in haar spel te noemen: een respectabele linkerhand, een welluidende toon al was die niet groot, een verdienstelijk rapport tus schen linker- en rechterhand in het détaché en blijken van muzikaliteit (in een stukje van Rimsky Korsakow, dat het best van alle was). Do Mozesgeschiedenis spe-le zij nooit meer: iedereen, zij zelve in de eerste plaats, zal er wel bij varen. Paul Schramm is een klavierkunstenaar zooals er maar weinig in de wereld zijn. Wat hij speelt wordt onder zijn handen een brok leven, zijn visie maakte het ail tot poêsio. Als een kunstenaar van het zuiver ste bloed hoort hij den levensgang in de zonnige tweede Beelihovensonale en met zijn verbluffende techniek legt hij dien dén hoorder voor als een éénheid, gaaf rustig en bezonken, zóó dat we wiet meer aan een mo gelijkheid denken dat het ook nog anders kan. Dien avond is hel zooals hij het zegt. Wat in zijn spel bijzonder bekoort is de een voud, waarmee hij alles lot uitdrukking brengt. Kan men zich intiemer musiceerem denken dan de huiselijke manier waarop hfj het bekende aanvangslhema exposeerde? Hij voelt alias eenvoudig en waar aan. valsch pathos is hen) ten oenenmaic vreemd en voert het werk hem naar een hoogte punt dan gelooven wij in den climax. Zijn economisch spel. d. i. zuinig zijn met emo tioneels verheffingen, veroorlooft hem een formidabel forto zonder den klank van den vleugel le föreeeren. Zijn pianissimo is bc- tooverend Hij is tot elke kleurschakeering in slaat. Rythmisch vermag hij alles (Cho pin bijv.) Grandioos was de voordracht der sonate van Chopin: aangrijpend het wilde gepassioneerde revolutionaire eerste deel met sleolits een enkele lichtzijde (de held en zijn geliefde); verschrikkelijk het tweede deel (de eigenlijke strijd op leven en dood) met zijn eonirasleerend zangtbema (liet beeld der geliefde): statig en plechtig de plechtig de treurmarsch (de begrafenis van den gevallen held); dramatisch"het korte slotdeel (waarin de geliefde haren gevallen held in den dood volgt). Als een meesterstuk van Iijne toongeving zij Debussy's Cathédrale vermeld en als specimen van pionistisch kunnen het slot nummer: Liszt's Heilige Franciscus over de golven schrijdend. Do schouwburgzaal was goed bezet: Schramm zag zich lot eenige loeetukjes ge noodzaakt en enthousiast te zijn gehuldigd. De violiste kreeg bloemen. RECLAME. Gisteravond liep de postbode B. door de duisternis misleid naast den dam welke hij dacht over te gaan, zoodat hij in' een vrij diepe baggersloot terecht kwam. Gelukkig was hij spoedig weer op hel droge -zoodat hij met een nat pak zijn weg kon vervolgen. Woensdagavond werd alhier een feest avond gegeven ten bate van de Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging „Draagt elkanders lasten. De mand.-cl. O.M.E.C. de dames Char- let en Snoek en de heer G. v. Staveren ver leenden hun medewerking. De zaal van den heer Sneeboer was goed bezet en de op brengst van den feestavond was f 87.35. Waddingsvaen. Kerkelijk bericht voor Zondag: Ned. Herv. Kerk voorm. halflien en nam. halfzeven de heer Lyklema. Ger. Kerk: voorm. half tien en nam.-half zes ds. van der Berg van Nieuwerkerk a. d. IJsel. Zwammerdam. Kerkelijk bericht voor Zondag. Ned. Ilerv. Kerk v.m. 10 uur n 's avonds half zeven ds. Kloots. Geref. Kerk v.m. half tien en 's avonds half zeven de heer Dillenlnn, candidaat a. de Theol. School le Kampen. Rem. (Geref.) Gom. v.m. 10 uur ds. Rap- pold. RECLAME. Nooidwijk-aan-Zee. Beroepen is bij Ned.-Herv. Kerk le Rhenen ds. j. Vermeulen van hier. Nooidwijkeihout. Kerk. bericht Ned. Herv. Kerk. Zondagmorgen tien uur bediening H. Avondmaal, 's Avonds 7 uur! dankzegging. Pastoor Quant is lijdende aan 't hart en moet zicfi zeer ontzien. Een pater Domi. nicaan is ter hulpe aanwezig. Mej. G. Stellwagen, onderwijzeres al, hier, wordt 1 Jan. a.s. op wachtgeld gesteld. Het plan beslaat, om op de uitgestrekte landgoederen „Dn Vra", paviljoens op richten voor vrouwelijke krankzinnigen. Sassenheim. Ned. Ilerv. Kerk v.m. 10 u. en n.m. 5 uur ds. Krijkamp. Prot. Bond v.rfi. 10.30 u. ds. Sparnaaij uit Amsterdam. Ger. Kerk v.m. 9.30 u. en n.m. 5 uur ds. Boeicnga. Chr. Ger. Gemeente (Kerklaan) voorm. 10 uur en nam. 5 uur, leesdienst. Maandagavond, half acht, ds. W. Bijle- veld, van Haarlem. Valkentmrg. Kerkelijk bericht V. Zon dag. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur ds. Naula van Katwijk aan Zee, 's avonds ceen dienst. Voorschoten. Kerkelijk bericht, Ned. Herv. Kerk Zondag 10 uur en 5 uur ds. H. P. Fortgens. DE ALGEMEENE TOESTAND. Zinovjei'i briei echt veiklaaid. De verooxdeeling van den Duit schen generaal. De brief van Zinovjef weidt door Enge land als echt erkend, men zie onder d%. betreffend hoofd, en dientengevolge zgn scherpe nota's tot sovjet-Rusland gericht, terwijl het concerptverdrag met Rusland geheel van de baan is. Over blijft nog slechts de de-jure-erkenning en dat is wei nig meer dan zich neerleggen bij wat na eenmaal is. Of nieuwe besprekingen zullen beginnen, Inkt ons twijfelachtig. Waar schijnlijk zal sovjet-Rusland nu eerst met Frankrijk eens probeeren aan te leggen! In Dutschlaud heiersckt natuurlijk ver bittering over de veroordeeling van generaal van Nathusius, wiens zaak' zoo vlug is be- handeld, dat het verlichtend materieel, dat voor hem uit Duitschland komen moet, tiet eens op tijd arriveeren kon. Er is reeds hooger "beroep aangeteekend. BELGIE. Activisten veroordeeld. Te Brussel zijn gisteren de onlangs uit Nederland teruggedeeerèe Vlaamsclu acti visten Albert Matene en Jozef Yérhelst. bei den gewezen leden van den r.'.i- Vlaanderen veroordeeld tot resp. jo jaar gevangenisstraf. ENGELAND. Scherpe nota'» aan Rusland - De moord in Egypte. Austen Chamberlain heeft als minister van buitenlandsche zaken do volgende not» gericht aan den sovjetvertegenwoordiger te Londen, Rakofski: „Zijner Majesteit re geering heeft de traotaten in overweging genomen door haar voorgangster met de regeering van den Bond van Socialistisch5 Sovjetrepublieken besproken en S Aug. j.K onderteekend. Ik heb de eer u mede te dec- len, dat, na gezette overweging, Zijner Maj. regeering zich niet in staat acht de beuoel- de tractaten aan het parlement ter behan deling te geven of aan den koning voor diens ratificatie voor te leggen." Chamberlain heeft een tweede nota aan Rakofski gericht waarin hij diens nota van 25 October in zake den brief van Zinovjef beantwoordt. Hij,zegt daarin: In Owo nota hebt gij naar allen schijn op grond van in wendige aanduidingen alleen en zonder U tijd te günnen U met Moskou in verbinding to stollen de meening uitgesproken dat de brief van Zinovjef' die aanleiding gaf tot het protest van Ramsay MacDonald, een grove vervalsching was. Tev ondersteuning dezer bewering hebt gij aangevoerd, dat de communistische internationale in baat eigen omzendbrieven zichzelf nimmer al* derde communistische internationale aanj dient, dat Zinovjef nooit onderteekent als „voorzitter van het presidentschap van <tef uitvoerende commissie der communistische internationale", doch steeda als „voorzitter der uitvoerende commissie" en dat het to taal van den inhoud van den brief van com munistisch standpunt een aaneenschakeling van dwaasheden zou zijn. Deze beweringen kunnen door Z. M. legcering niet worden aanvaard, aangezien zij in strijd zijn met verschillende officieele publicaties en met den inhoud der Russische bladen. Het i® echter onnoodig verder iiv deze bijzonderhe den af te dalen aangezien de inlichtingen in het bezit der Britsche rcgecring geen twijfel laten aangaande de echtheid van den brief. Zoodoende is deze regeering niet van zins deze aangelegenheid aan verdere discussi te onderwei'pen. Ik moet verder opmerken dat gij het. karakter van het pro test, door mijn voorganger tot. U gericht, volkomen miskent, door te mcenen, dat dit protest alleen betrekking had op den brief van Zinovjef. De feiten, waarover de Brit- schc regeering klaagt, beperken zich vol strekt niet tot dien eenen bijzonderen brief doch strekken zich inleen deel uit tot het geheel der revolutionaire propaganda, waarvan de bedoelde brief slechts ten sta®' is, en welke nu eens in het geheim en dan weder, ooals gij terecht opmerkt, niet 10 het verborgen wordt gevoerd. De uitlat® gen van Zinovjef, die over de geheele we reld zijn rondgestuurd, zijn op zichzelf doende bewijs van de propaganda waar®©® de derde Internationale met voorkenniseD toestemming der Sovjetregeering voortd"' rend bezig is. Juist dit systeem is volg©01 opvatting dezer regeeriDg onvereenigba® Geen mooier cadeau voor Uw vrouw of verlooide dan een mooie TASCH! Wij ver- koopen al onze Damestasschen tot 50% onder de gewone prijzen. Komt U eens kijken? Lederhandel L. v. ESCH Wz., Donkersteeg 5 31 Alphen. Burgerlijke Stand. Bevallen M. v. Berkum geb. Blommestein, z. M. v. Dijk geb. Heuffd. A. van Leeuwenhoek geb. van der Boon, z. Gehuwd: J. v. Leeuwen wedn. 35 j. en W. S. Maslert jd., 36 j. Overleden: II. J. W. Clant, echtgen. van J. C. Spruijt, 68 j. M. Arleman wed. van P. de Vogel, 77 j. Kerkelijk bericht. Ned. Herv. Kerk Julianastraat Zondag v.m. halflien en nam. halfzeven dg. Veldhoen. Ned. Herv. Kerk Oudshoomscheweg voor middag 10 uur ds. v. Iinschooten. Evangelisatiegebouw voorm. halflien en nam. halfzeven de eerw. heer de Wit van Noordwijk. Geref. Kerk Raadhuisstraat Zondagvoorm. halflien en nam. zes uur de heer A. Naula. Geref. Kerk. Hooftslraat voorm. halftien en nam. 6 uur ds. Wientjes. Gistermiddag geraakte het 5-jarig zoontje van R. in een onbewaakt oogenblik in den Rijn. Spoedig toegeschoten hulp was echter niet meer noodig, want eigenhandig wist het ventje zich te redden. Alkemade. Tot klerk bij den onlvanger der directe belastingen alhier is benoemd de heer Willeveen uit Meppel. Boakoop. Kerkelijk bericht. Nederl. Herv. Kerk v.m. 10 uur ds. Glas. Salvatorie v.m. halftien en n.m. 6 uur W. G. de Jonge. Geref. Kerk v.m. liaHtien en n.m. 6 uur ds. Fernhout. Ned. Herv. (Geref.) Evangelisatie voorm. halftien en n.m. 6 uur de eerw. heer Breed- veld van Rotterdam. Gevonden voorwerpen: 1 zilv. broche, 1 nikk. hologe-ketting, 1 kindermulsje, 1 kinderwantje, 1 doosje kralen. Inlichtingen bij de politie.» Hazeiswonde. Een ongeluk, dat bijna aan J. v. E. het leven had gekost, vond deze week plaats. Van E. vatte met een vriendj'e het plan op, om 's avonds met een schuitje het ijs in de sloot op te breken. Juist na derde in de vaart het motorvaartuig van de Gebrs. Slootweg en dit willende grijpen werd hij door het touw, waaraan een tweede vaar tuig werd voortgetrokken, uit zijn boot ge trokken en verdween hij naar de diepte. Niet dan met groote moeite werd hij bewusteloos opgehaald, en door een der gebrs. bijgebracht Men kan zich de ontsteltenis der ouders voorstellen toen zij hun zoon op deze wijze thuiskregen. Kerkelijk bericht voor Zondag. Ned. Herv. Kerk voorm. halflien (dankure voor het gewas) en nam. halfzeven ds. J. Luuring. Geref. Kerk voorm. halftien en nam. 2 u. ds. Boerkool van Velzen. De heer J. Keers, onderwijzer aan de school voor Geref. Schoolonderwijs op het Dorp, is in gelijke betrekking benoemd te Nijverdal. Bii de gehouden verkiezing van 6 ge- machigden in het kiescollege der Ned. Herv. gemeente, werden de candidalen van de kerkelijke kiecsver. „Evangelie en Belijde nis", de heeren Abr. van Klaveren, D. van Klaveren, Ph. Rademaker, A. van Mullem, C. de Kort en C. van Vegten gekozen. Aan den heer Ph. de Gelder is op zijn verzoek eervol ontslag Verleend als machi nist van gemaal C van de Groote Hazers- woudsche Droogmakerij, en in diens plaats is benoemd zijn zoon C. de Gelder. De uilslag van de aanbesteding van het schieten van tochten en lemiettocht tusschen Hazerswoude en Waddingsveen is als volgt: Joh. Lourier voor perceel I, II en III respec tievelijk i 261.25, f 108 en f 372, in massa voor f1025; J. Matze f228, f380, en f392, in massa voor f 975, Blijleven te Benthuizen f210, f380 en f310 en A. van Hoven te Waddingsveen 1200, 1281 en f261, in mas sa f 730. Leimniden. Voor den cursus Eerste hulp bij ongelukken, door den heer L. Bouthoorn te geven, hebben zich 89 deelnemers opge geven. Het hoofd kond, de voeten warm Maakt de rijkste dokter arm. Onze WINTERPANTOFFELS een probaat middel, i 1.69. Lederhandel L. v. ESCH Wz., Donkersteeg 5 28 Hillegom. De verkiezing van een no label der Ned. Herv. Gemeente zal plaats hebben op Woensdag a.s. De beer R. M. Taat heeft bedankt. Kerkclijkbcricht. Ned.-Herv Kerk voorm. 10 uur ds. van Bemmel, nam 4.30 uur de heer I. G. Baas. Geref. Kerk voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. van Herksen. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur en nam. 5 uur ds. Zwiep Woensdagavond 7 uur ds. Zwiep. Ned. Protcs. Bond voorm. 10.15 uur ds. D. Drijver, van Haarlem, zaal Nutsgebouw. Katwijk aan den Rijn. Gisteravond kwam de vereeniging „Onderlinge Hulpkas bij Ziekte" in jaarvergadering bijeen. Een groot aantal leaen was ter vergadering ge komen De voorz., de heer W. Schoneveld, opende de bijeenkomst met gebed eo een toespraak. Het lezen der notulen en van het jaarverslag geschiedde door den secre taris, den heer P. Slingerland. Met kleine middelen begonnen, breidde de vereeniging zich gestadig uit. Gedurende het afgeloopen jaar werd voor 254 dagen ziekengeld uit gekeerd. Den leden van de Commissie van Advies werd dank gebracht voor hun be reidwilligheid. Van het commissielid, den heer dr. Hueting, was bericht ingekomen, dat hij tot zjjn leedwezen de vergadering niet kon bijwonen. Als leden van het bestour werden herkozen de heeren J. P. Bekker, P. Ravenabergen en G. Rous, die allen hun herbenoeming aannamen. Laatstgenoemde bracht als penningmeester verslag uit van de geldmiddelen. De rekening sloot met een batig saldo van f260; dit geld was belegd op de spaarbank der gemeente. De leden Wassenaar en Egraond werden aangewezen om de hoeken van den penningmeester na te zien. Verschillende zaken van huishoude- lijken aard werden besproken en ten slotte de vergadering met dankgebed besloten. De palingvisschers hebben dit jaar geen goede vangst gehad. Dit kwam doordat het weer voor dit bedrijf zeer ongunstig was. De keernetten zijn dan ook reeds op gebroken en de werkzaamheden en de vangst kunnen wel als geëindigd worden beschouwd. Het gevaar voor het bevriezen der Crysanten is voorloopig weer voorbij, 8° hierdoor is er ook weer eenige opleving in den handel te constateeren met eenigs- l zins oploopende pilzen. Chrysanten gaan thans per bos varieerend van 30 tot 45 ct. voor 1ste soort. Wit is het meest ge vraagd. Het seizoen raakt ten einde, de aanvoer gaat beduidend minder worden. Over de uitkomsten in het najaarssei^oen valt over het algemeen genomen, niette roemen. De hoop is thans gevestigd óp de tulpen, die spoedig in de kassen rollen gebracht worden. Nu de bloemkool zoo goed als van het tooneel verdwenen is, is het alleen het artikel nien, wat op heden nog eenigs- zins de aandacht vraagt De andere kool soorten, n.I. wordtn weinig gevraagd en de prijzen zjjn van dien aard, dat de over- groote meerderheid der tuinders het er op waagt de best beivaarbare op te leggen voor den winter. Zoolang b.v. de gele en roode kool beneden flü per 100 blijft, komt van aanvoer in massa weinig. Gehoopt wordt, dat in den loop van dezen winter wel vraag voor export zal komen, waardoor betere prijzen zullen kunnen worden be dongen. De prijzen zijn thans alles behalve loonei) d. Katwijk aan Zee. Op den gisteren ge- ,houden afslag van haring was de aanvoer niet zoo groot als vorige dagen. In aislag kwamen 200 kantjes Volle haring f 25.15—f 25.-15; 10 kantjes Voile haring (wrak) f 22.50; 10 kantjes Yle haring f 23.25 2 kantjes Makreel f 32 alles per kantjes Het getal werkzoekenden begint zich uit te breiden. Waren de visschers den laat sten tijd allen in actie, thanB zijn er al enkele zonder vaart. Ook de grondwerkers gaan zich weder melden. Als gevolg van een en ander waren 39 personen reeds ingeschre ven. Men hoopt echter dat met het oog op de uit te voeren werken de werkloosheid niet van grooten omvang zal worden.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 2