N0. 19846 LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 19 November Derde Blad. Anno 1924. BINNENLAND. UIT DE RIJNSTREEK. Bij Hoest en Verkoudheid RADÏEppmwM^a RECHTZAKEN. Vliegtocht NederlandIndii. jjit Bangkok wordt gemeld, dat Van der Poop hedenmorgen naar Singora vertrok, mi afstand van 865 K.M. Recht naar het Zuiden gaat nu de F VTI Pet Malakka-schiereiland af tot Singora in het Znidelgksfe deel van Siam, waar een Indisch vlieger de onzen tegemoet komt, om als gids van dienst te zrp. Het terrein jn Malakka is begroeid; er zijn veel rijst velden; de kans op een goede noodlanding js niet groot. Het is de bedoeling, dat de F VII in Irdië blijft. Van der Hoop en zijn rois- genooten zullen dus eerlang over zee naar Nederland terugkeeren. Weldadigheidspostzegels. De minister van waterstaat heeft besloten dat de weldadigheidspostzegels dit jaar zul len worden uitgegeven in drie waarden- van cent, VI' cent en 10 cent, en dat zij zul len worden verkocht onderscheidenlijk voor t cent, 11 cent en 12'/» cent. Wat men meer betaalt dan de frankeer- waarde, komt ten bate van de instellingen yoor kinderbescherming. Het bestuur van den Nederlandschen Bond tot Kinderbescherming, dat de propa ganda voor dezen zegelverkoop voert, had lot den minister het verzoek gericht, post zegels te laten gebruiken met: „Kinderpost zegels verkrijgbaar van 15 Dec. tot 15 Jan." pf iets dergelijks. De minister heett thans (tan het bestuur geantwoord, dat lot zijn leedwezen aan dit verzoek geen gevolg kan jivorden gegeven. Ontwerp-program A. R.-partij. Het Centraal Comité der Anti-revolutio- paire Kiesvereenigingen (gevestigd Dr. Kuy- perstr. 5, Den Haag) heeft aan de kiesver eenigingen een ontwerp-stembusprogram toe gezonden. ïn dit ontwerp begint, naar het „Hhd." (needeelt, de anti-revolutionaire partijleiding lnet 't teekenen van de positie, welke de partij haars inziens bij de stembus 1925 behoort in te nemen. „Zich bij de komende verkiezingen voor fle geheele politieke actie uitdrukkelijk stel lende op haar Beginselprogram, zal de Anti revolutionaire Partij met nadruk moeten doen hinken van het voornemen om met de ten dienste staande middelen het nationale be staan te handhaven en te versterken. Het Centraal Comité brengt daarom deze twee punten op den voorgrond: 1. Voortgaande bezuiniging in 's Rjjks dienst, opdat het economisch leven kunne rorden ontlast van den overmatigen be lastingdruk en vrijer kunne ademhalen. 2 Steun dan alles, wat in het volken- Verkeer de heerschappij van het recht kan verzekeren. Zoolang niet eene algemeene, die heerschappij bevestigende regel onder dc volken is tot stand gekomen, behoud van otze nationale weermacht in Nederland en is Indië en beslist verzet togen eenzijdige Klionale ontwapening." Dit vooropstellend, verklaart het Cen traal Comité, dat het overigens zakelijk kenscht te volharden bij het Program van 'Actie, waarmede het de verkiezingen van 1922 tegemoet ging, voorzoover dit program Dog niet is uitgevoerd en onder de sinds 1922 gewijzigde omstandigheden, nog uit voerbaar is". We ontleenen hieraan de volgende thans Dog actueele programpunten: afschaffing van de staatsloterij; losmaking van dea financieelen band tusschen Staat en de Kerkgenootschappen, echter niet dan na Voorafgaande uitbetaling aan de rechtheb benden van hetgeen hun rechtens toe komt; bestrijding van drankmisbruik; bevor dering van Zondagsrust; afschaffing van den Vaccinedwang; afschaffing van den stem plicht; wijziging van art. 54 Gemeentewet in dien zin, dat benoeming van leden der in dat artikel genoemde commissie kan hebben ook uit ingezetenen die geen lid rijn'van dm Gemeenteraad; uitbouw van het instituut der thans bestaande z g. colleges far, advies en het leggen van verband tus- Bcber, derzelver werkzaamheden ter voor bereiding van een later in het leven te toepen vertegenwoordiging der maatschap pelijke groepen en belangen; bevordering van bedrijfsorganisatie waartoe de weg wordt gebaand door een wetteigken uitbouw van het arbeidscontract; invoering der ziekte- wet-Talma op enkele punten gewijzigd (zon der daarom en dit in overeenstemming met Patrimonium en het Christelijk Nationiai •Vakverbond elke andere oplossing on voorwaardelijk af te wijzen); herstel van bet recht der Overheid om den moordenaar pan het leven te straffen; wijziging in de uitvoering onzer geheele onderwijswe'.geving en zoo noodig in die wetgeving zelf, opdat «enerzijds meer uiikome het ideaal van ,,de vri^ school voor heel de natie" en anderzijds meer rekening worde gehouden met den gc'dolijken nood der openbare kassen; in Indie bestuurs-decentralisatie, grootere staat kundige zelfstandigheid van Nederlandsch- Inclië, enz. Algemeene synodale commissie der Ned.-Herv. Kerk. Gisteren is te Den Haag de najaars-ver- gadering van de Algemeene Synodale Com missie der Nederlandse tie Hervormde Kerk in het gebouw der Algemeene Svnode ge opend. Deze commissie bestaat uit het Modeli jnen der Synode, benevens drie predikan ten en drie ouderlingen of oud-ouderlingen, Welke benoemd worden uit de verschillende kerkressorten. De uilgebraohte stemmen van de leden an dc provinciale kerkbesturen over de astgeslelde reglementsveranderingen wer- °en opgenomen. sloten wc-rd de aangenomen wijzigin- I925"1 Werk'n6 le doen treden op 1 Januari tons''2?18 ^e' reglement op het pensioen- tred»3, ,°P Januari 1926 in werking zal u, z:" een mededeeling worden gericht ne verplichte deelnemers ten einde te komen tol de opriohling van den Pensioen raad. Tot correspondenten voor de behandeling van aanvragen om steun uit de fondsen werden benoemd voor: Gelderland, dr. Cal- lenbach; Zuid-Holland, G. E. M. Picard; Noord-Holland dr. Weyland; Zeeland, H. Veenman; Utrecht en Overijsel, D. Zoete; Friesland, mr. Sohoch; Groningen en Dren te, A. B. te Winkel; Noord-Brabant met Limburg, mr. Tijssens. De president benoemde tot leden van de commissie voor de afschriften de heeren mr. Sohoch en dr. Callenbaoh; voor de herzie ning van de quotisatie de heeren Zoete en mr. Tijssens. Behandeld werden verschillende zaken, welke de algemeene synode aan de syno dale commissie heeft opgedragen. Spoorwegpersoneel. Het dagelijksch bestuur van het voor- loopige centrale comité inzake eenheid van organisatie onder het spoor- cn tramweg personeel heeft besloten, in de eerstvol gende vergadering van dit comité de vraag aan de orde te stellen, of, en zoo ja, wanneer tot oprichting van de eenheidsorganisatie moet worden overgegaan. Een besluit hier omtrent zal evenwel eerst kunnen vallen, wanneer de besprekingen met de hoofdbe sturen der bestaande organisaties, waartoe deze zullen worden uitgenoodigd, hebben ge faald, en het vastgestelde minimum aantal leden gereikt is. Het Tweede Kamerlid Oud heeft den mi nister van waterstaat de volgende vragen ge steld 1. Is het j'uist, dat de directie der Neder- landsche spoorwegen heeft bepaald, dat de bestuursleden der organisaties van het spoor wegpersonecl. indien zij deelnemen, aan de maandelijksche conferenties en soortgelijke besprekingen met die directie, voortaan slechts verlof zonder bezoldiging zullen ont vangen J 2. Zoo ja, acht de minister deze handel wijze niet in strijd met de bedoeling, die bij de samenstelling van het R.D.V. 1921 heeft voorgezeten, en is de minister bereid, te be vorderen, dat de bedoelde maatregel wordt teruggenomen 1 3. Acht de mnister het niet gewenscht, dat het georganiseerd overleg bij de Nederland- sche spoorwegen, voor zoover de geldelijke gevolgen voor de betrokken personeelsver- tegenwoordigers aangaat, op dcnzclfden voet wordt geregeld als bij het rijk Op de sneltreinen der Nederlandsche Spoorwegen zullen voortaan twee man dienst doen, op de locaaltreincn een man. Dit geeft een belangrijke besparing aan per soneel zoodat in Amsterdam Cs., waar deze bezuinigingen reeds zijn ingevoerd, twaalf man treinpersoneel daardoor ter beschik king zijn gekomen Het Noordhollandsch Kanaal. In een op aanstichting van de Kamer van Koophandel voor Holland's Noorderkwartier ten stadhuize te Alkmaar gehouden verga dering van het voorloopig comité ter lier- denking van het 100-jarige bestaan van bet Noordhollandsch Kanaal is met algemeene stemmen besloten .ongeveer half December de datum zal nog nader worden vastge steld een spreker uit te noodigen, die de beteekenis van dit kanaal in vroeger lijden en thans in een feestelijke vergadering zal uiteenzetten, waarbij verschillende autori teiten, vertegenwoordigers van gemeentebe sturen. Kamers van Koophandel, stoomvaart maatschappijen en vercenigingcn op scheep vaartgebied genoodigd zulten worden. Voorts zal een gedenkboek worden samengesteld, dat, voorzien van foto's en illustraties, de geschiedenis van het kanaal zal bevatten. Het voorloopige comité constitueerde zich tot een comité van uilvoering, waartoe een aantal heeren, die op een of andere wijze met de scheepvaart of het Noordhollandsch Kanaal in betrekking staan, zullen worden uitgenoodigd toe te treden. Aan verschillen de auloriteiten zal gevraagd worden, zitting in een eere-comilé. te nemen. Het uitvoerende comité heeft hel voorne men. voor deze gelegenheid in het stadhuis te Alkmaar een kleine tentoonstelling te houden van schilderijen, platen, tcckenin- gen en andere bescheiden op het Noordhol- iandsrhe Kanaal betrekking hebbende. Aan hen, die voor deze tentoonstelling het een of ander willen afstaan, wordt verzocht, dit te zenden aan den secretaris der Kamer van Koophandel te Alkmaar. Naar „Het Volk" verneemt, is de af tredende voorzitter van den Bond van Nc- derl. Onderwijzers F. L. Ossendorp, met een meerderheid van 500 ft 600 stemmen herko zen. Hel Centraal bestuur van den Nederh Bakkersbond is, volgens De Middenstands bond, voornemens onder de leden dier or ganisatie een schriftelijke stemming te hou den over de vraag of men vóór of tegen pa- troonsvrijheid in de bakkerij is. Daartoe zal het dezer dagen formulieren ter aanvulling rondzenden. Naar men weet, mogen thans de bak- kerspatroons ingevolge een bepaling in de Arbeidswet, des morgens niet vóór het daarin vastgestelde uur aanvangen met werkzaamheden in eigen bakkerij. Naar wij vernemen zijn de adviezen der Inspecteurs van het Onderwijs omtrent èe vervroeging dor Zomervacanlie beslist ongunstig, aldus het „Yad zoodal de Me morie van Antwoord ook in deze ongunstig zal luiden. Bij verschillende inspecteurs en ont vangers der directe belastingen is een to taal-bedrag van f 9605.35 ontvangen we gens le weinig betaalde belastingen. Het tienjarig beslaan van de Reeders- vereeniging voor de Nederlandsche haring- visscherij is Maandag herdacht met een ge- meenschappelijken maaltijd in Den Haag, waaraan ongeveer 50 personen hebben deel genomen, onder wje de heeren dr. H. J. Lo- vink, voorzitter van den Raad voor de Vis-. scherij. en A B Brouwer, hoofd van de af- deeling visscherijen van het departement van binnenlandsche zaken en landbouw. De leden van den Amslerdamschen gemeenleraad Walrave Boissevain, Ketelaar Ophorst, Polhuis. Van den Berg, Spier en Weiss hebben bij den gemeenleraad hel vol gende voorstel'ingediend. „De Raad, zonder le willen vooruitloopen op, de uiteindelijke beslemming van het Damterrein, noodigt B. en W. uit, onver wijld stappen te nemen tot demping daar van en het een oogelijk aanzien te geven, Stelt daarvoor de noodige gelden beschik baar uit den post onvoorziene uitgaven". Dit voorstel werd in handen gesteld van B. en W. tot praeadvies. Iedere vreemdeling hoven den leeftijd van 15 jaar, die langer dan 14 dagen in Frankrijk wenscht te verblijven, moet zich binnen 2 maal 21 uur na zijn aankomst daar te lande aanmelden bij bet commissariaat van politie of ter gemeente-secretarie van zijn verblijfplaats en een identiteitskaart aanvragen. Hij moet overleggen 4 portretten van vo ren en zonder hoed genomen en verder een aantal inlichtingen verschaffen omtrent zich- zelve en zijn ouders. Indien aan den betrokken vreemdeling het verblijf in Frankrijk wordt toegestaan, ontvangt hij als bewijs daarvan een identi- teitskjart. Het ministerie van Buitenlandsohe Za ken deelt mede, dat ter voorkoming van te leurstelling voor Nederlanders, die zich naar Zwitserland wenschen te begeven om een be trekking te aanvaarden of te zoeken, in herinnering wordt gebracht, dat het wegens de in zake vestiging van vreemdelingen, in Zwitserland bestaande bepalingen raadzaam is, dat bedoelde personen zich vooraf, bij voorbeeld door tusschenkomst van hun aan staanden werkgever, de zekerheid verschaf fen, dat zij zich in Zwitserland mogen ves tigen, nangezien zij bij gebreke van de ver gunning tot vestiging worden uitgezet. RECLAME. 9800 Alphen. Maandagavond hield de ver- eeniging voor den Handeldrijvenden en In- duslrieelen Middenstand alhier in hotel „De Vergulde Wagen" een ledenvergadering. Door verhindering van den voorzitter en ontstentenis van den 2den voorzitter, werd de vergadering door den heer D. van Dien geopend. Deze sprak zijn vreugde uit over het steeds toenemende ledental, doch betreurde het, dat dc opkomst voor dezen avond zoo gering was. De notulen der vorige vergadering werden voorgelezen door den secretaris en onveran derd goedgekeurd. Mededeeling wordt gedaan, dat een schrij ven van de vereeniging, gericht aan het ge meentebestuur tot het leggen van een pont over den Rijn, ter verbinding van den Ouds- hoornschen weg met de Hoorn, door dit col lege in overweging zal worden genomen. Ingekomen is een schrijven van de kap- pcTSvereeniging alhier om en bloc een adres tot het gemeentebestuur te richten, ten doel hebbende om te komen tot algeheele win kelsluiting 's avonds 8 w en Zaterdags avonds 10 uur. Het bestBm- is echter van meening, gezien den economischcn toestand, zijn medewerking hieraan le moeten ontzeg gen, waarmede de vergadering instemt. In aansluiting op eén besluit van de al gemeene vergadering om pogingen in hel werk te stellen tot uitgave van een eigen courant, wordt mededeeling gedaan, dat de voorwaarden, welke werden gesteld niet van dien aard waren om verdere voorstellen dien- I aangaande aan de vergadering voor te leg gen. Bovendien was een schrijven ontvan gen van de R.-K. Midd.-Vereeniging „Dc Hanze", waarin zij mededeelt zich van ver dere mededeeling te zullen onthouden. De 1 commissie is echter voornemens geheel op eigen risico een gratis advertentieblad uit te geven in een oplaag van 7000 ex. en te verspreiden in 15 gemeenten. Dit wordt voor kennisgeving aangenomen. Op voorstel van het bestuur tot het hou den van een propaganda-avond wordt beslo ten de film „Het Nederlandsch Fabrikaat" te verloonen. De datum zal door het bestuur worden vasgesteld, terwijl dp noodige pu blicatie hieraan zal gegeven worden. Eveneens wordt besloten tot het aanleggen van een zwarte lijst. De commissie voor de Winkelweek brengt hierna verslag uit, waarna wordt besloten het tekort uit de vereenigingskas aan te zuiveren. „De Hanze" was niet bereid ge vonden de helft van het tekort te dekken. Het voorstel van het bestuur tot het hon den van een winkelweek in het a.s. jaar wordt aangenomen. Aan de commissie wordt opgedragen zoo spoedig mogelijk hieromtrent voorstellen in te dienen. Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt, waarna de vergadering werd ge sloten. Gisteravond gaf in het Nulsgebouw de Chr. muziekvereen. „Arli et Religioni" al hier voor een geheel bezette zaal haar jaar- lijksche uitvoering, 't Was voor haar een gewichtige avond, daar het vaandel, hetgeen voor een vereeniging bijna onontbeerlijk is en de trots is van iedere vereeniging dezen avond onthuld zou worden. Arli heeft nu eindelijk een vaandel en zij heeft het bezit hiervan ten volle verdiend. 't Was een prachtig idee van eenige le den, merkt de voorz. in zijn openingswoord op, dat zij het initiatief namen om de be- noodigde gelden hiervoor zelf bijeen te bren gen en hun pogingen zijn uitnemend ge slaagd. Vorig jaar werd de wensch uitge sproken, dat Arti eenmaal zou kunnen bo gen op een vaandel, maar toen had zij nog niet het minste vermoeden, dat dit zoo spoe dig bewaarheid zou worden. Spreker heette allen aanwezigen hartelijk welkom en in het bijzonder den burgemees ter met zijn echtgenoote, benevens het be stuur der Chr. Oranjevereeniging. Na nog eenige mededeelingen, welke gewaagden van den bloei van Arti, zongen de aanwezigen, begeleid door het fanfarecorps Pis. 99 2. Met het muzikale gedeelte van het pro gramma werd nu een aanvang gemaakt. Alles weer te geven zou te veel plaatsruimte innemen, doch wij willen even hiervan noemen „Martha", een fantasie van Flolow en „Garmen" een idem van Wessels, twee zeer .zware stukken, welke, dank zij de uit muntende leiding van ArLi's directeur, den heer Smolders, die z'n menschen zoo geheel bezielt, bijzonder tot hun recht kwamen. Bij de onthulling van het vaandel betrad de burgemeestér het podium en hield een hartelijke toespraak. In het openingswoord van den voorz. was z. i. in het begin een matheid, waarin hij met weemoed herin nert aan den zoo langen lijd waarin steeds de harlewensch van Ari, om een vaandel te bezitten, maar niet werd vervuld. De vereeniging was ,/vaandelziek", doch het dezen avond ten gehoore gebrachte was, aldus spr., hiermede in strijd, want dat kon niet komen van een „zieke" vereeniging. (Algemeene bijval). Nadat het doek, hetwelk het vaandel scheidde van de nieuwsgierige blikken der aanwezigen, was weggenomen, werd 'de „Arli"-marsch ingezet, een compositie van den heer Smolders, waarvoor Arti haar di recteur zeer dankbaar zal zijn. De burgemeester feliciteerde de vereeni ging met haar nieuw vaandel en sprak den wensch uit, dat de vereeniging zich in steeds loenemenden bloei mocht verheugen, tot ontwikkeling der Chr. muziek in ons vaderland, maar bovendien in onze plaats. De voorz. dankte den burgemeester voor dp hartelijke woorden tot hem gericht. Ook de heer Smolders wordt niet voorbij gegaan en wordt hem onder eenige harte lijke bewoordingen een bloemenmand over handigd. Voor een aangename afwisseling was eveneens gezorgd en konden de aanwezigen van een tweetal stukken voor viool en piano genieten. De heeren Couvée (viool) en Snel (piano), die zich reeds den naam ver worven hebben van het „Alphensche duet", hebben de aanwezigen ook nu weer niol teleurgesteld. Aan het einde van het programma geko men, eindigde de heer Weslerbrink met dankzegging. Tol ouderlingen der Gcref. Kerk Raad huisstraat werden gekozen de heeren J. v. Eijk, Th. Visser en P. de Groot en tot dia kenen de heeren A. J. Booij, E. D. Kruis wijk en J. C. v. d. Bijl. Kerkelijk bericht. Gercf. Kerk, Raadhuisstraat. Donderdagavond halfacht u. ds. Schouten. Hazerswoude. De afdeeling van den Gereformeerden Bond, hield in „Salvatori" haar 2de algemeene vergadering. Nadat de voorzitter, de heer J. Zwemstra, het samenzijn met gebed en lezen van een gedeelte der Iï. Schrift had geopend, heette hij de aanwezigen hartelijk welkom. Daarna werd het woord verleend aan den secretaris, den heer A. J. Dekker, tot hot lezen der notulen, waarna hij een keurig jaarverslag uitbracht, waarin gewezen werd op den gesladigen bloei der afdeeling. Begonnen met 27 leden, was dit aantal gestegen lot 13. Met groole dankbaarheid werd er melding van gemaakt dat de voor zitter na een zeer érnstige ziekte en gevaar lijke operatie, waarbij voor zijn leven werd gevreesd, weer aan zijn gezin, onze ge meente en afdeelmg is teruggegeven; Daarna bracht hij een zeer uitvoerig ver slag uit van de in April le Utrecht gehouden jaarvergadering van den Geref. Bond, welke door hem en den heer Jac. van Beek als af gevaardigden was bezocht. Uit de rekening van den penningmeester, den heer M. Noordam bleek da/t de kas sloot met een batig saldo. Bij de daarop volgende bestuursverkie zing werden de aftredende bestuursleden, de heeren A.. J. Dekker en J. Blijlcven herko zen en lieten deze zich die benoeming wel gevallen. Nadat bij de rondvraag nog enkele leden het woord hadden gevoerd, werd op voorstel van het bestuur besloten, over te gaan tot de oprichting van een hulpvereeniging van den Gereformeerden Zendingsbond. De voor bereidende werkzaamheden werden aan den heer J. Blijleven opgedragen, die zich daarloe in verbinding zal stellen met den Zendingsdirector. Niets meer aan de orde zijnde, werd op verzoek van den voorzitter de vergadering met dankgebed door den heer J. van Beek gesloten. Hel aanvankelijk plan om een win kelweek op het Dorp te houden heeft tihans haar besla# gekregen. Reeds hebben zich 1G deelnemers aangemeld, en verwacht wordt dal nog meerdere aan deze winkeldemonstiraiic zullen deelnomen. Dc winkels, welke aan dozen wedstrijd zullen deelnemen zullen kenbaar zijn aan de bedrukte kaart in de etalage. Burgerlijke Stand. Onder trouwd: Jos van Leeuwen 35 j. en W. S. Moslert 3G j. A. G. Timmermans 29 j. en J. M. C. van Riel 32 j. C. van Aalst 30 j. en N. Zekvcld 25 j Koudekerk. Dinsdagmorgen had nabij het Boerenschouw alhier een droevig onge val plaats. Terwijl een jongen voor de lijn- trok was de 22 jarige zoon van den schip* per van D. alleen op de schuit. Op een ge geven oogenblik viel hij door de gladheid van de schuit in 't water viel. Hij had al eenigen tijd in 't water gelegen voordat het opgemerkt werd, zoodat bij het ophalen de levensgeesten reeds geweken warep. Waddinxveen. Onze gemeente zal met ingang van 1 Januari 1925 toetreden als lid van den Zuid-Hollandschen Provincialen Brandweerbond. Naar wij vernemen zullen door de be sturen van de plaatselijke vereenigingen Ziekenzorg„Eerste hulp bij ongelukken" en „Ziekenhuisverpleging" besprekingen worden gevoerd om te geraken tot aan schaffing van oen ziekenauto. Mej. M. v. d. V. alhier werd wegens beleediging door den politierechter te Rot terdam veroordeeld lot f 30 boete. Zwammerdam. Hel vriezend weder is oorzaak geweest dat Zaterdag de werkzaam heden voor het leggen der electrische kabels in deze gemeente voorloopig zijn gestaakt. Reeds waren de kabels aangebracht tot in de Kerklaan. Dagelijks komen vele aan vragen tot aansluitingen, binnen. Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van het jongens-patronaat werd Zon dag in het Palronaatsgebouw aan den Over tocht alhier een feestavond gegeven. De di recteur, kapelaan Kramer, herinnerde in zijn openingswoord aan dit feit en sprak voorts over het nut van het Patronaat, waarbij hij de jongens en de ouders op wekte. Tevens wees hij er op dat een St.- Joseph-gezellenvereeniging wordt opgericht voor de ouderen, die het Patronaat verlaten en spoorde hij de vertrekkende palronaats- jongens aan om lid daarvan te worden. Het verdere van den avond werd op aan gename en gezellige wijze doorgebracht Een goochelaar vertoonde zijn kunststukken die zeer in den smaak van hel publiek vie len en zang en vioolmuziek brachten de noodige afwisseling. De heer R. v. d. Hoofdakker (e Bode graven. die geruimen tijd was belast met de tijdelijke waarneming der betrekking van kantoorhouder der posterijen alhier is thans definitief als zoodanig benoemd en heeft het voor dien dienst aangekochte pahd be trokken. RECLAME. Mijnlini'dr.s Emser-Tablcttcn 35 cent Hlijiilini'iIUs Salmiak-Tabletten 40 o< Theriiio-Tablcttcii 45 c. Ancja-Bonbons 00 c. 9801 Bjj Apothekers cu Drogisten. VOOR DONDERDAG 20 NOVEMBER. 10.15 Amsterdam (2175 M.) Vaz Dias Officiecle Amslcrdamschc lijd. 11.50 Manchester (375 M. 2ZY) Concert door het ,.2ZY"-Quarlet. 12.50 Parijs (1780 M. SFR) Concert door het Tzigane Orkest van Radio-Paris o.a. piano-, viool- en cello-solo. 1.20 Londen (365 M. 2LO) Tijdsein van Greenwich Wekelijksch concert van Gramophone-plalen. 3.20 Cardiff (351 M. 5WA) The Station Orchestra onder leiding van Warwick Braithwaile. Joseph Farrington (bariton) Orkest, o.a. ouverture Tannhauser (Wagner) 3.50 Birmingham (475 M. 5ÏT) The Sta tion Piano Quintet. Bournemouth (385 M. GBM) Angus Mor- risson (piano), Phylis Lumb (sopraan) Da- mesuurlje. Newcastle (400 M. 5NO) Populair Concert 4.30 Amsterdam (2175 M.) Tijdsein Vaz Dias (off A'damsche tijd). 5.05 Parijs (1780 M. SFR) Concert voor de kinderen, 'met medewerking van M.elle Lina Morel (zangY 5.20: Brussel (763 M. SBR). Concert. Cardiff (351 M. 6WA). De „Five o' clocks? vocaal en instrumentaal concert, 5.50: Londen (365 M. 2LO). Kinderver- tellingen. Bournemouth (385 M. 6BM). Telefonie voor de scholen. Clasgow (420 M. 5SC). Weervoorspelling voor den landbouw. 7 55: Londen (365 M. 2LO). Orchestreal Solo Night. The Wireless Orchestra, o.a. Marscho „Lorraine", Ganne; Oboe Solo, Grand val; Trombone solo „A Soldier's Song, Mascherone, enz. 8.20: Brussel (763 M. SBR). Concert 8.50: Parys (1780 M. SFR). Laatste wed- slrrduitslagcn. Persberichten. Radio chro- nique de PEcran. Londen (365 M. 2LO). George Bernhard Shaw, de bekende Engelsche looneelschrft- ver, zaï zijn werk ,,0' Flaherty V. O." voor lezen 9.20: Parijs (1780 M. SFR). Concert ROTTERDAMSCHE RECHTBANK. Ter verantwoorden heeft zich gehad de 32-jarige landbouwer J. II., uit Waddings veen, wien ten laste was gelegd, dat het aan zijn schuld lo wijten is, dat B Nieuw- land zoodanig lichamelijk letsel hééft ge kregen, dat hij aan de gevolgen is overleden Beklaagde had op 27 Augustus een stroo- persmachine op een wagen met langen dis selboom doen vervoeren door zijn knecht J. Roubos over den weg langs den dijk naar Haastrecht; deze Roubos was hem komen waarschuwen, dat er een wiel van den wa gen was geloopen, en beklaagde bad in den nacht de machine in het donker onverlicht laten staan, met het gevolg dal B. Nieuw- land, die per fiets dien weg reed tegen den disselboom is aangereden, een scheur in den darmwand opliep, waaruit een ernstige buikvliesontsleking is ontstaan, waaraan op 29 Augustus bedoelden Nieuwland is over leden. Hel O M. elschte 4 maanden gev.straf.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 9