Sssggïcs AGENDA. By Hoest en Verkoudheid PRACHT WINTERPANTOFFELS 11.69 „DE OSSEKOP", Donkersieeg 5 BUITENLAND. TELEGRAMMEN. Woensdag. De HarmonieBiljarfc-seance door prof. Hoehof; 3 uur nam. De Harmonie: Ledenvergadering van den Vrijheidsbond (aid. Leiden). 8 uur nam. Gebouw „Prediker" (Janvossenstceg); Ds. W. Berthold overTegenwoordige We- reldnooden en de nabijzijnde Verlossing"; 8 uur nam. Jeruël (Groene8fceeg u): Meïsjesvcrecni- ging, te kwart voor acht nam. Jeruël (middelstegracht 3)Paulus voor het Sanhedrin. Leidsche Schouwburg: N. V. Vereenigd Rotterd.Hofstad-Tooneel; 171e opvoering van „Boefje". 8 uur nam. Leidscho Volkshuis (Apothekersdijk): Ds. Ni J. C. Sohermerhorn voor de afdeeling der I. A. M. V. over „De Godzoeker"8 uur nam. "Wijkgebouw Langestraat 67—69: Ontwik- kolingsavond, spreker mr. H. van Ewyck; 8 uur najn. De apotheek van „Hulp der Mensch- heid", Hooigracht 48, ia altijd geopend, docb alleen voor leden van dat Ziekenfonds. De avond-, naeht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot cn met Zondag 9 November waargenomen door de apotheken van P. du Croix, Rapen burg 9, telefoon 807, en G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telefoon 502. RECLAME. MijnliariU'h Einscr-Tabletteii 35 cent Mijnlusrtlt's Snlmlak-Tablcftcn 40 c. Thcrmo-Tablcttcn 45 c. Anga-Bonboii» 60 c. 9098 Apothekers en Drogisten. commissie een uitvoerige nota toegezonden bevattende do navolgende voorstellen op de onlwerp-salarisregeling voor het P. T. T.- personeel: lo. Do C. v. 0. spreke zich uit over de wenschelijkhoid om advies uit te brengen ten aanzien van de salarisregeling voor alle personeelsgroepen. 2o. De O. v. 0. spreke zich alsnog uft voor de wenschelpkheid om al 1 e personeels groepen te salariëeren naar de voor amb tenaren geldende maatstaf, (en dus niet naar de rijtewerkliedennormen) en stelle pogingen in het werk om de toestemming hiervoor van de Begeering te verkrijgen. Wordt de toestemming hiervoor van de Regeering verkregen, dan ontwerpa zij voor de groepen, die thans als maand- en week- looners zijn aangeduid, de noodige salaris schalen. 3o. Bjj het ontwerpen van deze salaris, schalen worde als grondslag aangenomen, dat aan geen enkelen ambtenaar in de nienwe salarisregelingtn een lager loon zal worden toegekend, dab het oude salaris, verminderd met 5 pet. Voor het gehuwde personeel be toekent dit dus intrekking van de October-verlaging, voor het ongehuwde personeel het terug brengen van do salarisverlaging van 10 tot 5 pet. do. Indien de Regeering onverhoopt niet genegen mocht ziiji tot het laten vervallen van de groepen maand- en weeklooners, dan worde eveneens uitgegaan van den grondslag, dat niemand in de nienwe sa- larisregeling een lager salaris, resp. loon ontvango dan ond salaris min 5 pet 6o. De op grond van art. 26 B. Besltfil 1925 voorgenomen overgangsbepaling worde zoodanig gewijzigd, dat ze: a. ook geldt voor de na 1 Januari 19-0 aar ges telden en b. de voorgestelde diensttijd vermindering van 2 jaar kome te vervallen. 6o. De magazijnbediende aan het ma gazijn van postzegels, de werkman le klas.M en do portier worde overgebracht van di 2e naar de 3s loongroep. 7o. De telefonist 2e klasse bij d.n loca len dienst wordo in loon gelijkgesteld met den schrijver. 8o. De besteller worde overgebracht van de 3e naar do 4e loongroep, met be rekening van het weekloon op den grond slag van 51 maal uurloon. Ditzelfde gelde voor alle groepen, die een langere dan 48-urige arbeidsweek heb ben. (De weekloon™ der Rijkswerkliedesi zijn gevonden door 48 maal het uurloon te Deinen. 9o. Aan do in dienst aijnde kantoor knechts en zaalwachters worde boven liét loon der 4e groop (op den grondslag 51 maal uurloon) Toen toelage verleend, gelijk thans aan voorsorteerders. lOo. De vakwerkman en stoker 2e klasse loopen door in de loonregeling voor do idem le klassers. llo. De monteur en de instrument maker 2e klasse worde overgebracht naar groep 6. 12o. De magazijnopz'.chter, da vakwerk man-voorman en do stokor-voorman worde overgebracht naar d9 voorgestelde loonrege ling voor monteur «i instrumentmaker le klasse. 13o. Het voor den monteur en den in strumentmaker le klasse voorgestelde loon worde algemeen verhoogd met de voorge stelde toelage ad 5 pet. Ambtenaren. 14o. Voor allo ambtenaren worde de tijd waarin het maximumsalaris wordt be reikt, gesteld op ten hoogste 10 jaar. 15o. Met inachtneming van den inhoud van voorstel 3 worde het minimum- en maxi mumsalaris van den kantoorhouder 3o, 2e en le klasse bepaald op rosp. 1200, 1800, 1500, 2200, en 1700, 2500. Do bolooning van den loopdienst worde gewjjfcigd in ver»« band met het voorgestelde betreffende befe stellers. 16o. Als voren wordo het m'n'mim- eo maximum-salaris van kantoorbedienden 2o klasse, telegrafist 2e klasse, telefonist 2e klasse, bureelambtenaar 2e klasse, teekenaar 2e klasse en boekhouder 2e klasse bepaald op 1300—2200. 37o. Als voren worde het minimum- cn maximum-salaris van assistent, conducteurs en hoofdbesteller bepaald op 14002300. 18o. Als voren worde het max'mum-sa- laris van den teekenaar le klasse en den boekhouder bepaald op 2700 guldon. 19ü. Als voren wordo hot-maxr mum-sa laris van den adj. mag.-chef aan het ma- gaz$i voor postzegels bepaald op 2700 g'd. 2Uo. Als voren worde het salaris van dcu opzichter bepaald op 3400 g!d. Ten slotte zullen voorstellen betref! mik» do klassilicatie on salariëering voor hei hooger personeel worden geformuleerd in verband met de beslissing omtrent de hier- voren gaande. Den voorzitter werd verzocht van do bij gevoegde afschriften dezer voorstellen do leden der commissie een exemplaar te willen doen toekomen. Georganiseerd overleg in ambienasiszahen. De Minister van justitie beeft thans aan de Centrale Commissie voor georganiseerd overleg in ambten aarszaken een ontwerp besluit tot reorganisatie van bet georgani seerd overleg om advies toegezonden. Ter toelichting zegt de regcering daarin o.m. dat kennisneming van den inhoud van het concept zal doen blijken, dat ook de regeo- ring een nauwer contact tusschen haar en de organisatie wenscht. De opzet van liet ontwerp is, volgens de „Tel.", dat dc organisaties in verbinding zullen worden gebracht met enkele door de regeering aangewezen ambtenaren. Dc to voeren besprekingen zullen dc strekking moeten hebben voor dc in behandeling te nemen aangelegenheden een oplossing te vinden, die voor de regeering aannemelijk zooveel mogelijk in overeenstemming is met de in de commissie door dc organisaties tot uitdrukking gebrachte gevoelenB. Uit den aard der zaak blijft die beslissing bij de regcering. Vruchtbare besprekingen schij nen daarbij te zullen worden gediend, in dien dc omvang der commissie zoo beperkt mogelijk wordt gehouden. Vandaar, dat in het concept is aangenomen, dat elke orga nisatie slechts één vertegenwoordiger aal hebben. Mede uit dien hoofde is het insti tuut van door de rcgecring aangewezen le den, hetwelk trouwens in den aangegeven opzet minder past, vervallen. Voorts zal ook het voorzitterschap der commissie van karakter veranderen en brengt het aange nomen stelsel welhaast als onvermijdelijke consequentie mee, dat de vergaderingen worden geleid door een door de regeeving ajö voorzitter aangewezen ambtenaar. Ein delijk zal ook de positie van den directeur van hot Contraal Bureau evenals van dat bureau in het algemeen, een wijziging on dergaan In dezen zin n.l., dat het bureau mcor uitsluitend tot regeeringsbureau wordt. Op één punt vestigt dc regeering nog de aandacht: Onder de organisaties, tot wij ziging bevoegd, is weder opgenomen de Centrale van Vereenigingen van Personeel in 's Rijks dienst. Overigens maakt voor de regeering nog een punt van overweging uit of met den gewijzigde» opzet wel overeen komt een vertegenwoordiging in de commis sie van de Federatie, die immers bij herha ling het standpunt heeft ingenomen, dat tegenover elke wijziging ten ongunste van het personeel in beginsel een volstrekt af wijzende houding moet worden aangenomen. In art. 3 van het concept worden bevoegd verklaard tot aanwijzing elk van één lid en één plaatsvervangesd lid: 1. het Perma nente Comité uit het Chr. Nat. Vakverbond 2. de Centrale van hoogere rijksambtena ren 3. het Comité ter behartiging van do algemeene belangen van overheidsperso neel 4. de Ned. Fed. Bond van personeel in openbaren dienst; 5. de R.-K. Centrale van burgerlijk overheidspersoneel6. het Comité van neutraal overheidspersoneel7. de Centrale van vereenigingen van perso neel in 's Rijks dienst. Gisteravond word "to Utrecht een ge combineerde vergadering gehouden der Vy4 erkende spoorwegpersoneel-veroenigingen over de maatregelen, die behoor.n te wor den getroffen met het oog op de duurte. Medegedeeld werd, dat de hoofdbesturen zich alle tot hun centrales hebben gewend om dozen te verzoeken zich tot de regee- ring te richten om maatregelen tegen de pripsverhoogingen der levensmiddelen te treffen. f Voorts kwam men in beginsel tot over eenstemming omtrent het stellen van een eisch aan de directie om een duurtebijslag te verstrekken. Ten einde daaraan kracht bjj te zetten zullen voorloopig in het lantf eenigo vergaderingen worden gehouden en daarna zal een bestureocongres te Den Haag worden uitgeschreven, om de eischen daar to laten aanaomen. Dinsdag 11 dezer xulloc de hoofdbesturen weer samenkomen. Gemeld kan nog worden, dat op deze bijeenkomst word besloten, een gemeen schappelijk antwoord te geven op het ver zoek van de directie om advies in zake de nieuwe pensioenregeling. Omtrent de conferentie tusschen de-direc tie det Nederlandsohe Spoorwegen en de vertegenwoordigers der vijf personeel organi saties verneemt „De Tel." nader, dat de vol gende hoeren verzocht zullen worden a<ls voorzitter van de scheidsgerechten te willen opbreden, n.l. prof. mr. Taverne, lid van den Hoogen Raad; oud-minister De Geer; Ilenri Polak; prof. Kranenburg; J. ter Haar, wet houder van Amsterdam; mr. Koster, secret.-, generaal van Koloniën; ir. Albarda; ir. Damme; Thijssen, wethouder van Haarlem; ir. Dufour, dnrecteur der Fa. Figee, te Haar lem* Gisteren is in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam de algemeene vergadering van do groep bloemisterij uit den Noderl. Tuinbouwraad gohouden. Zoo goed als alle aangesloten vereenigingen waren door afge vaardigden vertegenwoordigd. Met algemeene stemmen werd definitief tot oprichting van de zelfstandige groep bloemisterij besloten. Het groepbestuur is thaDs als volgt samen gesteld: J. G. Ballcgo, Leiden, voorzitter, J. F. Morgenstern, Den Haag; beiden verte genwoordigende den Kring Bloemist Nove- num; J. G. Verhoop, ondervoorzitter, Hil versum; en C. Thim, Amsterdam, beiden vertegenwoordigende den Kring bloemist winkeliers; Joh. C. M. Mening, ondervoor zitter, Aalsmeer, en W. Lodder, Hees, bei den vertegenwoordigende den Kring bloe- mist-handelskweekers; J. v. d. Meer Pz., Aalsmeer,'Alb. Spaargaren Dzn., Aalsmeer, vertegenwoordigende de bloemen verkoop verecniging, en D. Eveleens Maarse, Aals meer, vertegenwoordigende de algemeene vereenigingen. Dc benoeming van den secretaris vrerd in afwachting van het beloop der reorganisa tieplannen van den Nederl. Tuinbouwraad aangehouden. Aan het bestuur werd volledige vrijheid van handelen verleend in verband met de gewijzigde verhoudingen nu de groep bloem bollenteelt zich heeft teruggetrokken voor deelneming aan den gereorganiseerde» Tuin bouwraad, waarbij tot uiting kwam, dat ds bloemisterij niet wenscht samen te werken met den groep veilingsvereenigingen, doch wei bereid is zoo mogelijk samen tc werken met de groepen vertegenwoordigende den luxe-tuinbouw, als daar zijn de bloembollen teelt, boomkweekerij enz. Na de pauze hield de heer Jb. Alderden Dz. voorzitter der Centrale Aalsmeersche Bloe menveiling, een rede over den invloed van de bloemenveilingen op den handel in bloe men cn planten. Aan de besturen der Christelijk-So- ciale Partij, do Christelijke Volkspartij en ds Christen-Democratische Partij, benevens aan een aantal democraten van christelijke ge zindheid, is een oproep gezonden tot een bespreking op 22 November a.s. Het doel is te komen tot een federatieve samenwerking voor de verkiezingen van 1925 en de eerstvolgende wetgevende perio de „op zoodanigen grondslag en met zoo danige doelstelling, dat daarnaast door deze partijen (de C. S. P., de UV.P. en de C. D. P.) staande kiezers van christelijke levensbeschouwing kan worden medege werkt." Men wil met een eigen Candida teniet komen en goen lijsten doen indienen daar naast door de drio partijen. Hét voorloopig comité bestaat uit do heeren mr. A. K. Hardenberg, te Ede, A. P. Juncurt Jr. en G. A. de Vries uit Den Haag, mr. dr. A. Roodvoets, te Emmen C. G. Smith, te Groot-Ammers. (Hdbl.) Door de Veroeniging Hendrick de Keyser is aan den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen een brief gericht als protest ter zake van het aanbrengen van reclames aan Rijks gebouwen. Indien de dagbladberichten waarheid bo- vatten aldus dit schrijven zou bij de Regeering het voornemen bestaaD, voort aan gelegenheid te geven op de Rijksge bouwen roclamo te maken .voor zakelijke doeleinden. Keewel adressante kan begrepen, dat d« Regering in de moeilijke geldelijke om standigheden, waarin 's lands kas verkeert, gaarne krachtige en doeltreffende maatrege len wil nemen om do inkomsten te ver sterken, kan zjj niet aannemen, dat ere Regeering ook tot dit middel inderdaad wel een ultimum remedium haar toevlucht zou nemen. Uitvoerig wordt dan geschetst het schreeuwend leeljjke etc. RECLAME. 9006 PUROL pep dooa 30-S0-90c. Tuben SOc. B.j Apoth.en Drogisten. RECLAME. 8867 DE ALGEMEENE TOESTAND. Twee beslissingen de opinmeonierentie. Mc Donald heelt de wijste partij gekozen door zonder votum van het Lagerhuis al te wachten heen te gaan. Baldwin heelt begin van dit jaar den tegenovergeslelden weg be wandeld, gelijk bekend, doch de positie was toen ook anders. De eerste arbeidersregecriiig in Engeland is niet van langen duur geweestl Over 't al gemeen heelt zij ongelwijleld geen slechten indruk achtergelaten. Wat Baidwin zich voorstelt, zal men wel spoedig vernemen, dunkt ons. Ook in Amerika is blijkbaar de beslissing ten aanzien van het presidentschap geval len. Coolidge en zijn partijgenoot Dawes zul len in Januari worden gekozen. Gelijk be kend, past men in Amerika de trapsgewijze verkiezing toe en worden nu slechts kies mannen met vast mandaat gekozen. Waar door het echter mogelijk wordt, nu reeds te bepalen, hoe de uitslag is. Hebben de republikeinen dus voor het presidentschap gewonnen, hoe het Congres zal zijn samengesteld is nog onzeker, even als de gouverneurschappen etc. De opiumconlerentie, door den Volken bond bijeengeroepen, is begonnen. Van Rus land is een memorandum gekomen, waarin gezegd wordt, dat, terwijl het voorgewende doel der conlerentie is om de verspreiding van verdoovende middelen le bestrijden, het ware oogmerk der verschillende landen is om hun handelsbelangen te bevorderen en winsten te verwezenlijken voor zichzelf. De sovjets beschouwen het dus als overbodig aan conferenties van dit soort deel te nemen. r DUITSCHLAND. Rede van Btaiz staking in Rijnland en Westfalen. Op het congres van het centrum in West- falen heeft Mars in een uitvoerige toe spraak de vraag of de ontbinding van den Rijksdag noodzakelijk is geweest beslist be vestigend beantwoord. Beslissend voor de verruiming van hel kabinet moe. dc bui- lenlandsche politiek zijn. Het toetreden van de Duitsch-nationalcn zou het moeizaam overwonnen wantrouwen van het buiten land opnieuw gewekt hebben. De rijkskan selier wees met de grootste kracht de be wering van dc hand, dal dc rijkspresident op de ontbinding van den rijksdag zoa hebben aangedrongen. Als doel voor dc aanslaande verkiez: .- gen noemde de rijkskanselier dc builen- landsch opzicht de consequente voortzet ting van de eenmaal ingeslagen weg. De rijkskanselier behandelde vervolgens de binnenlandsche politiek die een midden weg bewandelen moet De stemming der gemeente-arbeid.-o van hot Rijnland en Westfalen leverde een meerderheid van 9/10 op voor een staking. Deze zal waarschijnlijk morgen ingaan. FRANKRIJK. De Kr-mciiittinn geopend. Dc betrekkinree met eerjet- Rcsland. De Kamer is gisteren heropend cn direct is hel zeer rumoerig toegegaan. De oppositie schijnt van plan zeer fel op te treden. Nadat allerlei bezwaren waren geopperd, werd met 308140 slcmmen besloten de bcgrooting, die sluitend is volgens minister Clemente), morgen le behandelen, gelijk de regeering voorstond. Onder groot rumoer heeft de Kamer nadat llerriot de kwestie van vertrouwen had ge steld, met 410 tegen 171 ptemmen besloten, de interpellaties uit te stellen. Herriot cn Rakofski hebben de formalitei ten tot hervattingen der diplomatieke betrek kingen geregeld. Dc sovjetregeering heelt de benoeming van Jean Herbelle tot Fransch ambassadeur te- Moskou goedgekeurd. Frankrijk keurde de be noeming van Krassin tot ambassadeur der Vcreenigde Sovjetrepublieken te Parijs, goed. ENGELAND. Mc Dcnald ai, Baldwin op. Nog geen beslissing «ver Zincvjeï's brief. Het pleit is gistermiddag beslecht na een zeer lange zitting van het kabinet. Mc. Do nald begaf zich om kwart over vijf naar het koninklijk paleis om de ministerieele zegels in handen van den koning le slellen. Direct na Mc Donald's heengaan was Baldwin ont boden en hem de vorming van een kabinet opgedragen. Aan het eind van deze week hoopt Baldwin geheel gereed le zijn. De kwestie van de al of niet echtheid van den brief van Zinovjef is nog niet definitief opgehelderd. Volgend communiqué is uitge geven „De op 21 October benoemde commissie van onderzoek naar dc echtheid van Zinovjeft' brief acht het, na de betrokken de partementen te hebben gehoord, onmogelijk, op grond der aanwezige gegevens tot een po sitief resultaat te komen. Het origineel van den brief is nooit ter beschikking geweest en werd door geen regeeringsdepartement ge zien. De diplomatieke stappen werden ge daan op grond van een document, waarvan nooit verklaard was, dat het oorspronkelijk was en dat ook niet als zoodanig.werd be schouwd. De commissie was helaas niet in slaat in den korten tijd, waarover zij be schikte, meer licht in deze aangelegenheid te brengen." Niet-officieel wordt verzekerd, dat men het nutteloos acht over deze quaestie nog verder met Rusland le correspondeeren. Eenige con servatieve bladen verzekeren, dat Baldwin, onmiddellijk na de vorming van zijn kabinet, van zijn kant een commissie zal benoemen om een onderzoek naar deze aangelegenheid in te stellen. De koning heeft den Labour-man James O'Grady die benoemd is tot gouverneur van Tasmania, in den adelstand verheven. ITALIË. Amnestie op .groote schaal. De „Giorna'.e d'Italia" verneemt uit Pa lermo Dc politie is binnengedrongen in de arbeidsbeurs, waaf een vergadering plaais had, en heeft 138 personen gearresteerd, die gevangen genomen werden onder be schuldiging van aanhitsing tot opstand. POLEN. Uitzonderingstoestand. In verband met de rooveraanvallen uit den laatsten tijd is de regeering voorne mens den uitzonderingstoestand in 4 pro vincies af te kondigen. CHINA. Tientsin fcezeL De cavalerie van Feng joe sjang is Tient sin binnengerukt na een klein verzet over wonnen te hebben. BRAZILIË. v Weer een opstand. Men meldt dat er een opstand is uitge broken bij de Braziliaansche marine, met inbegrip van den kruiser „Sao Paulo", BUITENLANDSCH GEMENGD. Van den Boven Rijn wordt val genield. Op de Midden- en Beneden-Rijn houdt dc was voorloopig nog aan. Te Keulen staan de kaden en stralen aan den Rijn nog onder water. De tram heeft een deel van haar be drijf moeten slaJcem en ook de telefoon heeft hier en daar te lijdien gehad. Tal van fabrie ken liggen eveneens stil. Op de Moezel is de was ook "lot staan ge komen. Te Koblentz zijn de opslagplaatsen op de MoezeJka ondergeloopen. De loodsen staiain tot het dak in het water. De spoorweg door het Moezeddal heeft den dienst moeten etaJeen. Men vreest, dat het verkeer op de lijn Trier-Koblentz eveneens 'gestaakt zal moeten worden. Uil Keulen meldt men nog, dal een vaa de Rijnbruggen niet meer begaanbaar is. Ia liel ondergeloopen stadsgedeelte wordt het verkeer onderhouden met roeibootjes. Ook aan den overkant heeft het hooge Water straten en- terreinen blank gezet. Te Trier wordt ook in een deel van de stad hel verkeer per roeiboot onderhouden, De schade aan de wijnkelders aldaar is zeer groot. Gelijke berichten komen uil het Saarge- bied, de West-Palis en het beneden-Rijn^ gebied. Uit Midden- en Noord-Beieren zijn even eens berichten van ernstigen aard over hoogwater binnengekomen. Ook de rechter Rijnoever is ten deel* overstroomd. fn België vallen de rivieren. Niettemin laat hel hooge water zich nog overal ter dege voelen. Te Vorst en Vilvoorde bij Brus sel slaan nog lal van gebouwen blank. Di- najil zit zonder -drinkwater, gas en electri- citert. Tal van noodwoningen zijn wegge spoeld, oc-n brug over de Maas is vernield door de vele hoornen, welke er op gevallen I zijn. Te Namen slaat de benedenstad nog onder water. Een brug over de Hoyou is weggevoerd met don stroom. Te Hoei is hef evenzoo gesteld. De treinen tussahen Hoei I en Luik moeten een grooton omweg maken, evenals de snellrenen tusschen Duilschland I en Parijs. In het land van Charleroi zijn j verschillende plaatsen van spoorwegverkeer I verstoken. Hier cn daar slaat hel water op den spoorweg een halve roeter hoog. Langs de rivieren zijn bijna overal de fabrieken tot werkeloosheid gedoemd. Op tal van plaatsen hebben soldaten geholpen om de bevolking te redden. Ook in Frankrijk veel schade. Te Bar le Due zijn vele kelders onderge- leopen, boven en beneden de stad is een groote uitgestrektheid overstroomd, de we gen staan onder water en de verbindingen zijn verbroken. Te Ligny zijn de laaggele gen wijken ondergeloopen en staan lal van fabrieken stil. Guorpont en Neuvillc zijn ontruimd. Trouvillc, Namgois, Velaines, Mus- sey en Contrisson staan onder water. Aan de Maas is hetzelfde hot geval. Bij Sedan is de noodbrug bij het station door, den stroom meegesleurd. Tal van fabrieken 9taan onder water. Veel vee is in de wei den omgekomen. Van de Rhone, de Moezel en Meurthe, de Marne, de Aire, do Saulz wordt oveneens hoog water gemeld. Ook te Parijs gaat men weer vrees voor overstroomingen koesteren. fntusschen staat het water nog ongeveer 1 JU. lager dan den vorigen winter, terwijl men van do werken Ier beveiliging van de stad en omslreken, welke d.it jaar ui [gevoerd zijn en 15 millioen gekost hebben, de beste verwachting heeft. Op hc*t traject DantzigMaTiónbury is een vliegtuig, bemand mot een bestuurder en drie passagiers verongelukt. Tengevolge van hel slechte weer was de bestuurder ge noodzaakt oen noodlanding te doen, daarbij sloeg hel vliegtuig over den kop en werd verbrijzeld. Alle inzittenden, twee heeren, een dame en de bestuurder werden op slag gedood. RECLAME. Overspannen Zenuwen hebben een kaïlmeerend en zenuwsterkend middel noodig. Mijnhardfs Zenuwtabletten beantwoorden volkomen aan dit doel. Koker 75 cl Bij apotb. cn drogisten. 9097, Frankrijk en hei Vaticaan. PARIJS, 4 Nov. (Havas). Herriot ontving Ceretli, den pauselijken nuntius, die hem kwam spreken naar aanleiding van een rede, welke de minister van onderwijs Zon-» dag heeft gehouden. Volgens de ..Matin" protesteerde Cerelti vriendschappelijk tegen een passage in d« rede, welke hem persoonlijk betrof en ver-i zocht hij om toelichting en betuiging van leedwezen. Indien hij geen satisfactie kreeg, was zijn plan hét diplomatieke corps bijeen te roepen en aan dat lichaam advies te yragen. Herriot zaV ongetwijfeld met den nuntius nogmaals een onderhoud hebben om de zaak te regelen. De stemming in Amerika. WASHINGTON, 5 Nov. (N. T. A. Draad loos). (3 uur voorm.). Aanzienlijk min der dan de helft der uilslagen is tot nu toe bekend. De verhouding der uitgebrachte stemmen is: Coolidge 214, Davi9 165, La Follette 13. Nog onzeker 189 stemmen. De uitslagen komen zeer traag binnen. De rcpublikeinsche bladen te New-York geven toe, dal cr aanwijzingen zijn voor een Democratise hen Senaat en een Republi- keinsch Huis, waarin een groot aantal districten terugkeeren. - LONDEN, 5 Nov. (Reuter). Om 3.50 had Coolidge reeds de meerderheid in 70 staten die samen 270 stemmen uitbrachten. Hij had in 13 andere staten met 88 stemmen reeds de meeste stemmen op zich vereenigd. De democraat Davis is zeker van 136 stemmen en La Follette van 13. Smith heeft Roosevelt verslagen bij de verkiezing van gouverneur van New-York. Als gouverneur van Texas is mevr. Fergu son verkozen. LONDEN, 5 Nov. (N. T. A. Draadloos). Uit Lescington in Tennessee wordt gemeld, dat Dan Power, de voorzitter van het stem bureau van een der districten, twee le(^n van het stembureau neerschoot en een derde verwondde na een woordenwisseling over dé verkiezingen. H

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 2