AGENDA. GEMENGD NIEUWS. BUITENLAND. PRACHT WINTERPANTOFFELS 11.69 „DE OSSEKOP", Donkersteeg 5 gekregen. Goederen en post, die in het toe stel waren, zijn met den trein naar hun be stemming vervoerd. Gelijk gisteren reeds nit een bericht bleek, is de Maas plotseling sterk gewassen en buiten baar oevers getreden. Zondagmorgen wees te Maastricht de peil schaal 3.59 M.; de Maas was toen in de laatste 24 uur 128 cM. gewassen. Van 8 uur 's-morgens tot 4 pur s-middags zpn daar nog 30 cM. bij gekomen. De plotselinge was beteekent voer de boeren in den omtrek een groote schade post; Zaterdag en ook Zondag waren allen op de akkers bezig om te redden wat nog te redden viel, Maar zienderoogen wie» liet "water, zoodat een groot deel van wat nog op bet veld stond, verloren ging. Van den hoogen waterstand heeft de scheepvaart onmiddellijk voordeel getrok ken. Zaterdagmiddag kwam een sleepboot met drio schepen de Maas af cn Zondag middag, toen het veel gevaarlijker was, een boot met twee schepen. In Wijk staan weer vole kelders onder water. Zoo vroeg in den tjjd is hier de Maat zelden zoo hoog geweest. .Sinds Maandagmorgen 11 uur is te Maas tricht bet water in do Maas stationair ge bleven. Om 4 uur stond het gisteren op 4.39 M. of 46.40 boven N. A. P. De £**- volgen zijn vreeselijk. Het winterbed kon hei plotseling opgekomen water niet ver zwolgen, zoodat het water nu over den Schranderweg stroomt. Aan do Bagrjnen- straat bij den Zwanenvijver loopt het water in de laaggelegen huisjes. In Heugen hebben de menscben soms met levensgevaar hun vee uit de weide gered. Het dorpje Oost, bj Jiïjsuen, is overstroomd, voor bet eerst sedert 1880. Het ligt 20 minuten van de Maas verwijderd. In Eijsden zelf zijn vele gezinnen uit hun woning moeten vluchten. Hit Luik wordt geseind, dat (la stand onveranderd is. De Boven Maas seint was. Te Terneuzen bleek Zon- dagmoreen liet zeewater, tengevolge van een gebrek aan de sluiting, den riootmond binnengedrongen, waardoor het laag gele gen dieel der stad overstroomde, en verschil lende kelders en sounlorrains vol liepen. Op het laagsle gedeelte stond 75 c M. water. De r. k kerk kon alleen met behulp van ladders bereikt worden. A: „11 telt mijn vrouw nog op de meeting gesproken 1" B: „Dat weot ik niet. Ik ken je vrouw niet. Maar een d&mo heeft het woord ge voerd, die zeide zoo ontroerd tc zijn, dat zij geen woorden kon vinden om aan haar ge voelens uiting te gevon." A: „Neen, dat was mijn vrouw niet." dracht gekregen nadere inlichtingen in te winnen aangaande de arrestatie van den generaal. Ook de Duitsche regeering wist niets af vaD een vonnis bij verstek, togen den generaal gewezen. ENGELAND. Nog geen verdere beslissingen. Vermoedelijk zaJ de laatste zitting van het Kabinet hedenmiddag worden gehou den, doch er is nog geen besliste mcdcdce- ling ontvangen, wanneer de regeering haar ontslag zal indienen. De koning cn koningin rijn uit Sandringham te Londen terugge keerd, waar hun aankomst bijzondere op merkzaamheid trok in verband met de a.s. wijziging in de regeeaing. De Kabinctscommissie is opnieuw bezig geweest met het onderzoek naar de echt heid van den brief van Zinovjef. De chef van den geheimen dienst van Scotland Yard Sir Borlass Ohirdda is ont boden om inlichtingen ie verstrekken. Zijn verklaring heeft geruimen tijd geduurd, en vermoedelijk zal thans niemand meer wor den gehoord, daar dc vertegenwoordigers van het ministerie van buitenlandsche La ken en dat van oorlog reede vroeger hun inlichtingen hadden verstrekt. Naar het schijnt aal het verzoek van de communisti sche partij om ook haar secretaris Albert Inkpen en MacManus aan wie de brief zou zijn geadresseerd alanog te hooren worden afgewezen. Het is nog lang niet zeker dat de 4 leden ran het kabinet voor de kabinets zitting gereed zullen zijn met de formulee ring van hun rapport, en dientengevolge is het niet uitgesloten, dat dc aanvraag tot ontslag van het ministerie eveneens nog enkele dagen traineert. Maar het is ook niet onmogelijk, dat de commissie van onder zoek zich tevreden zal stellen met een voor- loopige opinie, op grond der verkregen in lichtingen en dat zij het verdere onderzoek zal overdragen aan de nieuwe regeering, dio het voordeel heeft niet als rechter in eigen zaak op te treden. De leider der conservatieve partij, Bald win, is buiten gebleven tot zijn bezoek aan den koning noodig wordt. Hij heeft zich bezig gehouden met de voorloopige werk zaamheden voor het vormen van een nieuw Kabinet. In het conservatieve hoofdkwar tier legt men er den nadruk op dat Bald win bij het samenstellen van zijn ministerie zich uitsluitend zal laten leiden door rijn eigen oordeel. Hij is besloten, volgens zijn vrienden, een Kabinet te vormen, bestaan de uit de mannen, die van een nationaal en rijksstandpunt het mse-st geschikt zijn, zon der eanige acht te slaan op persoonlijke aanspraken of in het verleden bewezen dieneten. Mesa verwacht algemeen dat Bald win op zijn laatst op Vrijdag a.s. de samen stelling der nieuwe regcering zal kunnen mededeelen. Dinsdag. Gebouw Morsehweg, Samenkomst, te 8 uur nam.zangkoor. Jeruël (Groenesteeg 16): Knapenvereeni- ging, te kwart voor acht. Rem. kerk: Wijdingsavond onder leiding van dr. R. Miedema, uit Amersfoort; te half negen. Woensdag. De HarmonieBiljart-seance door prof. Koehof; 3 uur nam De Harmonie: Ledenvergadering van den Vrijheidsbond (afd. Leiden). 8 uur nam. Gebouw „Prediker'-' (Janvossensteeg); D8. W. Berthold overTegenwoordige We- reldnooden en de nabijzijnde Verlossing"; 8 uur nam. Jeruël (Groenesteeg 16): Vertelmiddag, te 3 uur nam.; meiejesvcreen'ging, te kwart voor acht nam. Jeruël (middelstegracht 3)Paul us voor bet Sanhedrin. Leidsche Schouwburg: N V. Yereenigd Rotterd.'Hofstad-Tooneel; 171e opvoering ▼an „Boefje". 8 uur nam. Lercfeche Volkshuis (Apofchekersdijk): Ds. N. J. C. Schermorhom voor de afdeeJing der I. A. M. V. over „De Godzoeker" j 8 uur nam. De apotheek van „Hulp der Mensch- heid". Hooigracht 48, is altijd geopend, doch alleen voor leden van dat Ziekenfonds. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 November waargenomen door de apotheken van P. du Croix, Rapen burg 9, telefoon 807, en G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telefoon 502. RECLAME. 8867 LEIDSCHE SCHOUWBURG. Vexeenigd Tooneel. 11, blijspel in 5 scènes van Arnold Bennett. Dat er nog wel voor looneel wordt ge voeld wij hebben dat gelukkig altijd staande durven houden! het is gister avond weer eens bewezen. De schouwburg was tot en met baignoires vrijwel uitver kocht en zelfs de loges deden het. Oorzaak: de populaire prijzen, die Verkade hier moestal pleegt te nemen. En de recette met de verlaagde prijzen beeft ongetwijfeld heel wat meer opgebracht dan degene, die wij andere gezelschappen hier dit seizoen heb ben zien maken, „Boefje" dan uitgezonderd. Afgezien nog van het ontegenzeggelijk juiste dat de spelers liever voor ec-n vol huis hun gaven toonen dan voor een plukje toeschou wers, nog kris kras door de ruimte verdeeld bovendien. Mocht Verkade's voorbeeld meer navol ging vinden I Tot heil van de gezelschappen zelf en tevens tot versterking van de liefde voor het tooneel in het algemeen. Verkade bracht ons een echt blijspel in soeiety-toon, zooals hij dat kent. Het moet zijn een strijd (een strijd met liefde) tus- schen twee gelijkwaardige exemplaren van beiderlei geslacht, waardoor de strijd ten slotte onbeslist blijft. Geen oogenblik heb ben wij echter bijkans die gelijkwaardigheid gevoeld. De multi-millionair van Verkade Kleef geregeld de zij van Nel Slants de baas. Of dit echter het mannelijk gevoel niet streelt en zelfs hij vele vrouwtjes instem ming vindt? Hugh Russ, de millionair, heeft een liai son met de echlgenoote van een theater directeur Wanneer deze, in geldverlegen heid, hulp komt vragen, vertelt Hugh rond uit de situatie. Gevolg: echtscheiding en een nieuw huwelijk. Zijdelings wordt de direc teur financieel geholpen. De gescheiden en hertrouwde Nina blijkt weinig notie te heb ben van de waarde van het geld, zoodat Hugh, om haar een lesje te geven, voorgeeft geruïneerd te zijn. Zij gaan wonen in een armoedige buurt. enz. enz., tot alles uitkomt en de zuster van Nina alles in het reine brengt. Ziedaar het gegeven. Wel wat mager voor vijf vrij lange bedrijven, doch de auteur heeft hier en daar goede kruiderijen toege voegd en beschikt over geest, al houdt hij het niet alle vijf bedrijven door uit. Is men hot zeer gerekte eerste bedrijf door, waarin gepraat en nog eens gepraat wordt op wel bekende wijze uit diverse society-plais, dan kan men toch wel genieten van dit werk, waarin vele geestigheden voorkomen, die goed getroffen zijn Zooals gezegd, Verkade domineert de gan- sche situatie. Door zijn routine in en ge- eigendheid voor dit genre trouwens niet zoo zeer te verbazen. Tegen hem houdt Nel Stants, trotsch goede oogenblikken, zich niet volledig staande. Het blijvend boeien van too'n figuur als Russ is, vermag zij niet ge- keel aannemelijk te maken. Bepaald liggen Joel haar de rol o. i. ook niet. Haar werden bloemen aangeboden. Paul Huf gal een gave creatie van den theater-directeur, dien hij een mooie kop had verleend en voorts dienen, genoemd Hans van Meerten en Julia de Gruyler, resp. als de bediende-in-slijl Slraker en als volks meid. Beide typen waren goed getroffen, zij het, dat de meid ietwat Vlaamsch was. Hoe wel niet altijd door den auteur even fijn genuanceerd, was Straker meermalen „ver domd lollig", om in zijn menschelijke ap preciatie te blijven. C^rla de Ract, voor ons een onbekende zij speelde bij Comoedia, dat hier echter niet kwam als Nina'^ zuster was het zwakke punt der vertolking. In goed tempo en in fraaie costumes ver- Mep het geheel vlot en de talrijke aanwezi gen hebben zich wel geamuseerd, blijkende uit een herhaald applaus. DeheexJ. dej., uit Den Haag ie gistermiddag, toen hij op den Ylietweg te Voorburg achteruit reed, met zijn auto in' de Vliet terecht gekomen. Do wagen verdween geheel onder water. Een klein meisje was ooggetuige van het onge luk en ging hulp halen. Een half uur Jat er heeft een schipper het lijk van den bestuur der op bet droge gebracht. Gistermiddag omstreeks 5 uur is er brand uitgebroken in de boven ste verdieping van een uitsteenen opgetrok ken gebouw, dat gebruikt werd als moffel- inrichting van de Aero-industrie Technische Handelmaatschappij, Huygensplein 5, te Don Haag. Het gebouw .was geheel om ringd door de huizen van Huygensplein, Kikkerstraatje en Groenewegje, waardoor de werkzaamheden van de bjandweor na tuurlijk zeer weiden bemoeilijkt. Nadat eerst gebruik was gemaakt van een slang on de waterleiding, verschenen achtereenvol gens drie motorepuiten, die alle drie water gaven. Omstreeks 6 uur was de brand vrij wel gebluscht, nadat de geheelo boveaiste verdieping was uitgebrand. De oorzaak is vermoedelijk kortsluiting. JD e 25-j arigeA. M. had vrouwen kind verlaten en dezen hadden hun intrek genomen bij de oude»rs der vrouw in de Krit- zingerstraat in Den Haag. Gisteravond kwam M. rijn vrouw en kind „opeischen." De zuster van zijn vrouw deed open, doch toen zij zag, dat M. er was, sloeg zij do deur weer dicht. M. trok hierop een revol ver en loste een schot op het meisje, dat niet levensgevaarlijk aan het hoofd werd gewond. De kogel, die door het raampje van de voordeur was gegaan, bleef stuiten in het kozijn van een deur in de gang. Het meisje is naar het ziekenhuis vervoerd, doch nog gisteravond naar huis teruggebracht. M. heeft de vlucht genomen. In een pand aan de Charlotte do Bourbonstraat in Den Haag is Stendag avond brand geweest. Gebleken is dat de bewoonster den brand zelf heeft aangesto ken om de assurantiesom in handen te krijgen. De familie verkeerde in geldgebrek. Ih vrouw is in voorloopige bewaring ge steld. Het hospitaal-kerkschip ,,D e Hoop" is van rijn laatsten kruistocht onder de haringivis8chers op de Noordzee to IJmuiden teruggekeerd. Het schip is naar Amsterdam doorgevaren en zal daar wor den opgelegd. Toen het personeel van de firma Figec en de Kruyff, in werktuigen, het gebouw, dat gevestigd is Nieuwezijds Voorburgwal te Amsterdam Zaterdag binnen trad, bleek de brandkast, die in den muur gebouwd was, opengebroken. Naar den toe stand te oordeelen waarin de kast zich be vond, moet het wcr kmet prima werktuigen verricht zijn. Br wordt een bedrag van f 1400 m hoofdzaak uit bankbiljetten bestaande, vermist. Ook mank een? n ©enige effecten, waairvan de waarde nog nïöt kon worden opgegeve-n. Gistermiddag is in de Wees per- straat te Amsterdam een met 'n paard bespan nen wagen, die uit de Nieuwe Kerkstr. kwam in aanraking gekomen met den motorwa gen van lijn 7. De wagen, die geladen was met petroleumkannenf werd eenige meters ver weggeslingerd, waardoor de voerman, een zekere C. v. d. P. met oen hevigen schok van den bok geworpen werd. In bedenke- lijken toestand werd de man naar liet Ned. Isr. Ziekenhuis aan de Nieuwe Keizers gracht vervoerd. De aanrijding is vermoed» - lijk veroorzaakt door het feit, dat de voer man met een te groote bocht de Weesper- slraat wilde inrijden, waardoor de wagen plotseling dwars op de rails kwam to staan, toen de tram naderde. Gisterochtend heeft op het Centraal Station te Amsterdam een ernstig ongeluk plaats gehad. Bij aankomst van een trein uit Nijmegen sprong ee>n juffrouw, voor do trein stilstond, op het perron. Zij viel en kwam tusschen het perron en den nog in beweging zijnden trein terecht. Zij werd ernstig aan rug cn beenen ge- gewond en naar het Binnengasthuis over gebracht. De juffrouw, die te Amsterdam woont, kwam terug van een reis naar Nijmegen. De 2 3-jarige machinist Sj. v. E., machinist bij (le zuivelfabriek Aurore te Meerkerk, is verdronken in den kaas- pekel bak. Boven den bak moet hij werk zaam geweest zijn aan de leiding vocxr hei electnsch licht. Hoogstwaarschijnlijk is de ongelukkige in aanraking gekomen met den electrischeij stroom of heeft hij door een ander toeval het bewustzijn verloren vóór hij in den bak viel, anders was hij daarin niet verdronken. De pekel stond ongeveer 40 c.M. hoog. De toestand van den student Schuckink Kool (die bij het motorfietsonge luk in De Bilt, het motorrijwiel bestuurde) doet alle hoop koesteren, dat hij van zijn verwondingen genezen zal. Een ernstige armfractuur heeft gisterochtend in de kli nieken operatief ingrijpen noodzakelijk ge maakt de inwendige kwetsuren zijn bij on derzoek niet zoo ernstig gebleken als zij rich aanvankelijk lieten aanzien. Het nadere onderzoek door de politie van De Bilt ingesteld, heeft uitgewezen, op grond van verschillende getuigenverklarin gen, dat het treurige ongeluk geweten moet worden aan het te snel rijden van den mo torbestuurder. („U. D.") De Farman tweedekker F.a.G. E.E., van de Société générale des trans ports sériens, bestuurder Chailloux, heeft 15 K.M. ten noorden van Roosendaal, op weg van Parijs naar Amsterdam, een nood landing moeten maken, waarbij het toestel licht ie beschadigd. Niemand heeft letsel DE ALGEMENE TOESTAND. Nieuwe conferenties. De Duitsche delegatie, onder leiding van staatssecretaris Trendelenburg, naar do Duitsch-Franscho economische onderhande lingen, is na eon onderbreking van drie weken, weer naar Parijs vertrokken, waar de besprekingen morgen zullen worden hervat. Volgens berichten uit New-York zal waar schijnlijk in de eerste dagon van Januari een economische conferentie worden bijeen geroepen, Waar zakenlieden van alle landen deel aan zullen kunnen nemen. Het plan is de conferentie tc houden onder auspiciën van de Internationale Kamer van Koop handel te New-York. Deze conferentie is bedoeld als voortzetting van het te Brussel io Juni j.l. gehouden congres der Internatio nale Kamers. Als hoofdpunten op de agenda zullen waarschijnlijk voorkomen de regeling der problemen van den wisselkoers, die het ge volg zullen zijn van do betalingen krachtens het plan-Dawes, terwijl voorts in het. alge meen de vraagstukken zullen worden behan deld, die voor regelmatig handelsverkeer voortvloeien uit do liquidatie van den oorlog en van de beschermende muren, die vele landen tegen het vrije handelsverkeér hebben opgetrokken. FRANKRIJK. SJq verhouding tot Rus» land een Dnitscli ge neraal gearresteerd. De Monzie, die waarschijnlijk gezant van I Frankrijk te Moskou zal worden, heeft in een onderhoud met den Parijschen oorree- pondent van de „Morning Post" gezegd, dat de regeeringswieseling in Engeland geen invloed kan hebben op de politiek, die Frankrijk over Rusland denkt te voeren. De besprekingen, die te Parijs tusschen de Fransche en de Russische regeering ge voerd zullen worden, kunnen een grooteren omvang aannemen, indien andere landen daarbij vertegenwoordigd wenschen te zijn Zoo is bijv. Nederland's positie als schuld- eischer van Rusland in vele opzichten ge lijk aan die van Frankrijk. Zou Nederland in de toekomst het voornemen hebben zijn optreden in het Russische vraagstuk naar Frankrijk's politiek te regelen, dan kan daartegen geen bezwaar worden gemaakt. Dat is blijkbaar zooveel als een uitnoodi- ging! Maar onze regeering zal haar eigen peultjes wel doppen, dunkt ons. De grenspolitie te Forbach in Lotharin gen heeft, volgens etóó bericht uit Parijs, den Duitschen generaal von Nathusius ge arresteerd, toen hij rioh op Allerzielen daar heen had begeven om een bezoek te bren gen aan het graf zijner bloedverwanten. Een Fransche krijgsraad heeft den generaal eenigen tijd geleden bij verstek veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf, in verband met een hom ten laste gelegden diefstal van meubilair tijdens den oorlog in Noord- Frankrijk. De generaal verklaarde van deze verooideeling niets te hebben afgeweten en bovendien onschuldig te zijn aan den dief stal. De Duitsche gezant te Parijs Heeft op Joynson Hicks, gewezen conservatief, m! nister,^ heeft een belangrijke rede gehouden die als een voorbode kan beschouwd wor den van het program der komende regeo^ xing. Hij verklaarde dat er een werkelijke regeering moet komen, wat zeggen wil dat de regeering geen opstand of geweld van welken aard ook kan dulden, die strekken om het Engelseho gezag in Indië omver to werpen De regeering moet niet reactionair zijn, doch de sociale hervormingspolitiek voortzetten. Het woningpvobleem moet krachtig worden aangepakt. Wat dc werke loosheid betreft is de eenige uitkomst de vestiging van den Engelschen handel. Hicks voorspelde strenge zuinigheid in de open bare diensten en vermindering der belastin gen zoo spoedig mogelijk. Men moet den blik vestigen op de ontwikkeling van het Engelscbe Rijk, want slechts in die richting is eenige hoop gelogen voor de nationale toekomst. Met een dergelijke ontwikkeling zal Engeland voortgaan het grootste land in de wereld te rijn. Nog is e.en stembusuitslag bekend gewor den, te weten voor dc gezamenlijke univer siteiten van Durham, Manchester, Liver pool, Leeds, Sheffield, Birmingham en Bris tol. De conservatief Sir Martin Conway en de gewezen liberale oud-minister van on derwijs. Fisher, zijn herkozen. Thans ont breken nog slechts 5 uitslagen. SPANJE. Aanslag op Primo de Rivera. De Temps" verneemt uit Tetoean, dat een aanslag is gepleegd op Primo de Rivera, door een luitenant, die als eenig overlevende in een stelling, zich in een onderhoud door den dictator bedreigd achtte en twee revol verschoten op hem loste. Er is een krijgs raad gevormd, welke den luitenant ter dood veroordeelde, die gefusileerd werd. De witte plekken in de Spaansche bladen bewijzen dat de Spaansche overheid de vermelding van deze gebeurtenis heeft verboden. De ge- fusileerde luitenant moet een zoon zijn van den markies van Campo, een der leden der Calalonische beweging. Dit is niet de eerste maal dat op Primo de Rivera een aanslag wordt gepleegd. Op een banket te Ben Tib is twee maanden ge leden ook een schot op hem gelost door een luitenant, die uitriep, dat hij een einde aan de dictatuur zou maken. ITALIË. Maarschalken-benoeming. Bij gelegenheid van de verjaring der over winning heeft de ministerraad aan den ko ning voorgesteld om de generaals Diaz en Cadorna en admiraal Thaon di Revel tot maarschalk te benoemen. Een millioen lire is uitgetrokken voor de uilvoering van openbare werken op Sardinië OOSTENRIJK. De bondspresident congres der socialisten. Daar dc termijn van den bondspresident met het eind© van dit jaar afloopt, zal de verkiezing van- den nieuwen president in de eerste helft van December plaats hebben. Naar de Wiener Allgemeine ZeituDg" ver neemt, zal Hainisch op zijn vroegere ver. klaring, dat hij een nieuwe benoeming niet zon aanvaarden, wel terugnemen. In den gisteren gehouden Rijkspaxtjjdag dor Ooatenrijksche sociaal-democraten is een besluit genomen tot ontbinding der .arbei dertraden. In het partijbestuur zijn geko zen: Adler, Bauer en Renner. HONGARIJE. Erzherger's moordenaar. De Hongaarsche regeering heeft geant woord op de Duitsche nota, waarin gepro testeerd wordt tegen de beslissing van den Hongaarschen minister van justitie in zake de uitlevering van den moordenaar van Erz- berger Schulz-Foersler. De Hongaarsche re geering handhaaft haar standpunt, doch verklaart zich bereid, onmiddellijk maat regelen tc treffen om Schulz-Foerster uit Hongarije le zeilen. Op dit oogenblik heeft de Boedapester politic hem nog in verze kerde bewaring. De Hongaarsche re geering verklaart zich verder bereid onder handelingen met Duilschland aan te knoo- pen over een wederzijdsèh (uilleverings) verdrag. ZUID-SLA VIE. Radifo weei uitgeweken. Volgens een telegram uit Agram is Ra dits weder naar het buitenland uitgeweken nadat hij een heftige rede had jaehouden te gen de monarchie. CHINA. Woe-pei-foe af. De verdediging van Woe Pei Foe tegen Feng is totaal in elkaar gestort. Woe Pei Foe is van Tientsin naar Takoe vertrokken, waarschijnlijk om zich aan boord van een schip paar het Zuiden te begeven. Alvorens Tientsin te verlaten, droeg Woe Pei Foe het bevel over aan generaal Tsang feng ling, die aankondigt, dat hij niet voornemens is den strijd voort te zellën. Deze beslissing beteekent feitelijk het einde van den oorlog. De gearresteerde Duitsche generaal. BERLIJN, 4 Nov. (N. T. A. draadloos) De in Porbsch gearresteerde Duitsche generaal Yen Nathusius, werd naar Lille overgebracht alwaar hij indertijd door den krijgsraad werd veroordeeld. Er zal vermoedelijk een nieuw proces gehouden worden. Zincvjcf's brief. LONDEN, 4 Nov. 'V D.). „Daily R»> rald" meldt hedenmorgen, dat de Commis sie van Onderzoek naar Zinovjef'^ brief, lii tegenstelling met de algemecnc verwachtin gen, rapporlceren zal, dat zij geen enkel be wijs van de echtheid van den brief heeft kunnen vinden. Het Foreign Office zou geen origineel in handen hebben gehad, doch slechls een copy De Italiaansch-Yougo-Slavische onder- hardolingo^- BE11LIJN, 4 Nov. (V. D.) Naar ver luidt zijn de onderhandelingen tusschen Italië en Yougo-Slavië mislukt, in verband met voor Belgrado onaannemelijke eischen van Italië. De Yougo-Slavischc delegatie zal waarschijnlijk onmiddellijk uil Venetië ver- vertrekken. Een zwaze verooideeling. LONDEN, 4 Nov. (N. T. A. draadloos). Kapitein Firmin, de gezagvoerder van he£ kleine zeilschip, waarop kanonnen naar Rusland zouden worden gesmokkeld, werd deswege tot 15 000 pond, de beide eigenaars van het vaartuig tot 45.000 pond boete ver oordeeld. Zij zijn thans gevangen gezet tot dat deze boeten betaald zijn; daar die lieden echter dat geld niet kunnen betalen, zijn zij feitelijk lol levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Fauré. f PARIJS, 4 Nov. (Havas). De componist Gabriel Fauré, oud-directeur van het con servatorium te Parijs, is, 79 jaar oud, over leden. De Turksche begiooting. KONSTANTlN OPEL, 4 Nov. (Belg. Tel, Ag). De begrooting voor 1925 geeft voor inkomsten een cijfer van 14ö millioen Turk sche ponden, voor uittaven 162 millioen. Yoor de openbare schuld zijn geen voorzie ningen getroffen. Cuba. HAVANA, 4 Nov. (Reuier). De staatsse cretaris voor binnenlandsche zaken maakt bekend, dat vast staat dat generaal Mackado tot president van Cuba is gekozen. De vroegere president Manocal verklaarde dat de verkiezingen op frauduleuze wijze hebben plaats gehad, daar op zijn aanhan gers militaire dwang is uitgeoefend. Doodvonnissen in Pezzië. TEHERAN, 4 Nov. (Reuter). Nog twee personen, van wie bewezen is dat zij schul dig staan aan den moord op den Amerikaan- schen consul majoor Imbrie, zijn terechtge steld. Aan een derden schuldige werd het doodvonnis reeds op 2 October voltrokken. De spoorwegramp in Engeland. LONDEN, 3 Nov. (V. D.). Omtrent spoorwegramp nabij Lytham wordt nog na dar gemeld, dat de locomotief na het dérail lement op een signaalhuis inliep, dat met groote kracht in een naburig veld geslin gerd werd. Onmiddellijk werden doctoren, verpleeg sters en politiedienaren in automobielen naar de plaals des onheil* vervoerd, alwaar in de duisternis het eerste reddingsweif verricht werd. Dc achterste waggon is in brand gevlogen, de locomotief is over dpn kop geslagen en de passagiers liepen gevaAr voor gasver- slikking door hel breken van het apparaat, dat den gasloevoer regelt. De spoorlijn over grooten afstand ontzet. De verongelukt# trein was een beurstrein, waarvan druk g#: bruik gemaakt werd en waarmede steeds t#l van vooraanstaande zakenlieden reisden.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 2