De stand luidt thans: doel p. gesp. gew. gel.verl. v.-t P. Notts County 13 7 3 3 15—7 17 W. Bromw. Alb. 13 7 3 3 15—9 17 Birmingham 13 7 3 3 12—12 17 Sunderland 12 7 2 3 24—12 1G Huddersfield 12 5 5 2 16—7 15 Aston Villa 13 4 7 2 22—17 15 Bury 13 4 7 2 18—18 15 .Manchester City 13 6 2 5 27—21 14 Leeds 13 5 4 4 16—15 14 Arsenal 13 6 2 5 13—15 14 Newcastle 14 3 8 3 19—16 14 Blackb. Rovers 14 4 6 4 20—20 14 Liverpool 11 5 3 3 19—14 13 Bolton 12 4 5 3 22—17 13 West Ham U. 13 4 5 4 12—14 13 Cardiff 12 4 3 5 14—14 11 Everton 13 3 5 5 11—15 11 Tottenham H. 13 3 4 6 12—14 10 Burnley 12 1 6 5 9—14 8 Sheffield U. 13 2 4 7 14—24 8 Nott. Foreet 13 3 2 8 10—22 8 Preston N. E. 12 1 1 10 4—27 3 KORFBAL. Uitslagen. W. I N.: D. T. V.—K. Z. 0—2; Wester kwartierReady 62; ExcelsiorD. E. V. 45. W. I Z.: Vitesse (L.)Dordrecht 31; H. S. V.—Fluks 3—8; Velox—H. K. V. 3—1. O. I A.: NoviomagumQuick 40 Be QuickE. K. C. A. 04. O. I B: Naas—D. D. S. 3—3. Overg.kl. N.: K. V. O.—Haarlem 8—4; D. D. V.Swift 13; Westerkwartier IIT. E. K. C. A. 2—2. Overg.kl. Z.: A. L. O Vitesse (H.) 2—1. W. II F: Vitesse (L.) IIEmma 0—5; Ons EibernestFluke II 11. Overzicht. Ondanks de storm en de regen van den vorigen dag, gingen toch de meeste wed strijden door. Deze stormachtige Zondag is voor de Leidsche 1ste klassers het eerste volledige succes geworden. Of de storm Fluks geïnspireerd had, of dat zij steeds be neden haar kunnen heeft gespeeld, een feit ia het, dat zij met een storm tweemaal zoo veel doelpunten kon maken dan in de vorige vier wedstrijden. Vitesse (L.) wilde niet voor haar onder doen en wist een 10 achter stand nog in een 31 zege over Dordt ve doen overgaan. Velox handhaafde zich op de eerste plaats door een normale zege op II. K. V. Het gaat er nu aardig naar uit zien, dat de ex-overganger het kampioen schap gaat halen. Maar gij moet nog tegen Fluks spelen en dat wil wat zeggen als de Leidenaars den smaak van doelen te pak ken hebben. In de Noottdel. 1ste klasse heeft nu ook D. T. V. het tegen het fanatiek spelende K. Z moeten afleggen, zij het met gering ver- scvhil. Zou hier ook een ex-overganger met den eeretitel gaan strijken. Westerkwartier bleef op de 2de plaats door Ready met 62 te slaan, terwijl D. E. V. met moeite een 54 overwinning op Excelsior verkreeg. In de Oostel. 1ste klasse A schijnt Novio magum werkelijk veel beter te spelen. Het ongeslagen Quick kreeg een 40 lesje te slikken. Be Quick kreeg eenzelfde lesje vaa. E. K. G. A., welke door Quick's nederlaag nu vaster bovenaan staat. In de B-klasse schijnt het uit te zijn met de superioriteit van D. O. S. Nu wist Naas tegen haar gelijk te spelen. De Noordel. overgangsklasse geeft wei nig nieuws. Haarlem deed "beter dan wij verwacht hadden door K. V. O. met 43 4e slaan. Swift deed D. D. V. een plaatsje tuimelen door haar met 31 te slaan, ter- 1 wijl Westerkwartier II weer eens gelijk speelde, nu tegen T. E. K. G. A. In de Zuidel. overg.klasse ging slechts één wedstrijd door. A. L. O. wist haar stadge- noot Vitesse met 21 te slaan. In de Westelijke II F klasse stelde Vitesse (L.) II ons eenigszins teleur, door met 5—0 te verliezen. Het spelen met invallers zal daar wel de oorzaak van zijn. Fluks II deed chter het beter, door tegen de a.s. kam pioenen gelijk te spelen. Vitesse (L.)—-Dordrecht 31. De storm was oorzaak dat er van een mooien strijd geen sprake kon zijn. Intus- schen hebben de twee ploegen, ondanks on volledigheid, er van gemaakt wat zij konden Vitesse vonden wij nu niet zoo bepaald ster ker, maar haar aanvallen waren gevaarlij ker. Het invallers Vitesse-middenvak was zeer zwak. Dank zij het harde werken van la Rivière kreeg de Leidsche aanval nog wat te doen, maar anders gelooven wij niet dat het op een zege zou zijn uitgeloopen. Vitesse verscheen met invallers voor Uit- tenbroek en Kayser. Dordrecht had volgens opgaaf ïnvallers(sters). Dordrecht speelt eerst met wind mee en i9 daardoor en door slecht middenspel harer tegenpartij veel sterker, maar zij weet van de kansen niet te profiteeren door den harden wind. Aan de Leidsche zijde is het doelen.van Nieu- wenhuyzen c.s. ook alles behalve goed. Het eerste doelpunt komt dan ook van Dordtsche zijde door een mooi schot van Hollander. Voor de rust wordt niet meer gescoord. Direct er na denken Wij hetzelfde spelletje te zullen zien als het Vitesse middenvak stumperig werkt. Maar als na 10 min. de aanval den eersten bal te verwerken krijgt, zien wij dat het ernstiger voor Dordt wordt. Na vele mislukte schoten brengt Nieuwen- huizen de partijen op gelijken voet. Jammer dat deze eminente speler zoo gauw den moed laat zakken, anders waren de punten zeker eerder gekomen. Na de wisseling is Vitesse stukken sterker, v. Ginkel en Blan ken werken goed in den aanval. Eerstge noemde wordt dicht bij den paal „genomen" waaruit een straf worp ontstaat. Daar een Dordtenaar op onsportieve wijze staat te hinderen moet de strafworp na mislukking over genomen worden, waardoor Blanken 21 noteert. Vitesse is nu niet meer te hou den en als de wind geen spelbreker was ge weest,-had de uitslag zeker nog grooter kun nen zijn. Nu werd eerst 8 min. voor het einde door v. Ginkel met een ver schot het derde puftt gemaakt. De lijd blijkt te kort te zijn om nog meer doelpunten te kunnen maken. Vitesse wint dus met 31. H. S. V.—Fluks 3—8. De laatste plaats is blijkbaar niet voor Fluks weggelegd. De spelers(sters) hebben dit bijtijds ingezien en in dezen stormach- tigen wedstrijd flink aangepakt, waardoor zij het grootste deel van den tijd de sterkste is geweest. Fluks probeerde het nu weer eens met een andere opstelling. Bemmel speelde met Ragut; Meyer met Buys (die voor Christiaanse meespeelde) en Schneider met Wassenaar. De H. S. V.-ploeg is heel wat veranderd sedert verleden jaar, maar is en blijft toch nog zwak. De Leidenaars be gonnen tegen den storm in, maar dit is geen beletsel om het spel in handen te nemen. Na 5 min. komt Ragut al kalm vrij te staan en maakt hij geen fout, direct daarop ge volgd door nummer twéé, na goed samen spel door Bemmel gescoord. De-H. S. V.- aahvallen zijn zeer ongevaarlijk en tactloos. Fluks heeft echter door den vluggen voor sprong moed gekregen en het duurt niet lang of Meyer maakt met een schouderschot 03 Buys wil niet voor hem onderdoen, waar door het spoedig 40 is. Schneider c.s. wer ken daarna zeer hard in den aanval, maar het goede schot ontbreekt. Even voor rust komt echter nummer vijf ter wereld als Schneider zich uit een scrimmage onder den paal weet vrij te maken. In de enkele mi nuten voor rust heeft H. S. V. nog eer van haar zwoegen door een tegenpunt te maken door Koek. Na de rust is Fluks weer met de begin opstelling veel sterker. Ragut snelt door al les heen en maakt kalm 16. Een misver stand in de H. S. V.-verdediging bezorgt Fluks het 7e punt door Bemmel met een ver schot. De volgende Fluks-aanval valt weer in de oude fout, terwijl H. S. V. haar boven dien de kans om doelpunten te maken nog ontneemt door twee doelpunten van J. Adam al was de eerste alles behalve fraai (3-^7). Schneider c.s. zwoegen dan nog voor de vol gende punten. Een keei* gelukt het Schnei der nog te doelen, waardoor het einde met 83 voor Fiuks komt. Ons EibernestFluks II 1—1. 't Is Fluks II gelukt de a.s. kampioenen een gelijk spel af te dwingen, waarbij zij door een hevigen wind werd geholpen. Ons Eibernest is door windvoordeel tot de rust sterk in de meerderheid, wat zij door te ver en onzuiver schieten niet in punten kan uitdrukken. Na de thee zijn de bordjes ver hangen en zwoegt de geheele Fluks-ploeg om haar overwicht te benutten. Toch maakt O. E. 't eerste punt door een in den mand gewaaïden bal. Mej. Tr. Buys scoorde echter 3 min. voor den afloop tegen. Nog een en kele aanval van Fluks met hevige pech en 't eindsignaal vaii dezen vlug gespeelden kamp werd gefloten. De uitslag, 11. gaf de verhouding vrij goed weer. Den Haag—Leiden? Van Haagsche zijde worden reeds 9inds jarenlang pogingen aangewend om in den Haag een jaarlijks terugkeerende steden- wedstrijd te krijgen, zoals b.v. Rotterdam— Amersfoort. De Avondpost heeft daarvoof een beker uitgeloofd. Thans is een commis sie benoemd, bestaande uit de heeren Fran- coys, v. d. Hoek en Buitenweg, om die plan_ nen te verwezelijken. De Hagenaars zullen trachten tot een ontmoeting den Haag- Leiden te geraken. GYMNASTIEK. Leidsche Gymnastiek- en Scherm vereen iging Hercules." Vrijdag 31 October is in allen eenvoud, door eenige leden en oud-leden het feit her dacht dat Hercules" 40 jaar geleden op dien datum werd opgericht. Een twintigtal oude getrouwen kwam daartoe bijeen in een der bovenzalen van ,,De Harmonie", oude herinneringen wer den opgehaald en het vroegere glorierijke tijdperk besproken, betreurende dat deze dagen van bloei tot het verleden behooren. De omstandigheden hebben er toe geleid dat deze vereeniging, eens groot en krachtig niet meer zoo van algemeene bekendheid is als weleer. Daar was een tijd dat ieder in Leiden en tarijken daarbuiten haar kenden. Daar was een tijd dat de Herculanen ge*t vreesde tegenstanders waren in de wedstrij den, waarvan de talrijke medailles aan het vaandel nog de stille getuigen zijn. Er wordt nog gymnastiek beoefend door enkele oude getrouwe veteranen, doch de concurrentie van voetbal, watersport en derg. werkte zeer noodlottig daar deze tal rijke jongelui uit middenstandskringen van de turnzaal vervreemdden terwijl de oorlog met mobilisatie enz. eveneens van funeste uitwerking was Men geeft echter den moed niet op, er wordt nog steeds gewerkt, en het kan nog zeer goed mogelijk zijn dat door toetreding van een aantal flinke jongelieden, deze oude eens zoo krachtige, club, weder tot nieuw leven wordt gewekt, en velen nog zullen ondervinden de zegenrijke gevolgen van het turnen. SCHERMEN. De competitie. Voor de competitie (afdeeling C) van den K. N. A. S. B. trekt de Leidsche Scherm- vereeniging op 8 November in Den Haag te gen den Haagschen Off. Schermbond en op 22 Nov. alhier tegen de Haagsche Scherm - Vereeniging. LAWNTENNIS. Leidsche Studenten-Lawntennis-Vereen. Het bestuur van de Leidsche Studenten- lawntennis-vereeniging is als volgt samen gesteld: F. Vorstman, praeses; C. H. Muntz, ab-actis; A. W. $nouck Hurgronje, quaestor; J. Linthorst Homan en F. Pels Rijqken, com missarissen. SCHAKEN. „Morphy". Het bestuur van de Leidsche Studenten- schaakvereeniging Morphy is als volgt sa mengesteld: H. Thate, praeses-, G. J. van Hasselt, ab-actis; G. J. Leembruggen, quaes tor en P. ten Cate, commissaris.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 14