ANEKDOTES. die straat en die laan aan die 6mgels, die weet ik niet. Ik ben blij voor je, dat je de school zoo prettig vindt, waar je op gaat. Nellie Mulder jullie had genoeg goede oplossingen, je behoeft volstrekt niet allo raadsels op te lossen, ie weet wel je mag er 3 of 4 van uitzoeken, die je het gemak kelijkste vindt. Lientje de Graaf zooLang als de verbou wing zal Buren, ben jij dus wat dichter bij de school, maar heel veel scheelt het toen niet-, is het wel? Louis Hartkamp krijgt Kazan altijd wat melk als jullie uit zijn geweest? Yroeger zei men altijd dat honden geen melk moch ten drinken, dat ze er zieke oogen van kre gen, maar deskundigen hebben al lang ver zekerd, dat dit niet zoo is. Als ik weer eens op den Hooge-Rijndijk logeer het volgende jaar, hoop ik jou eens te zien met Kazan, want dan ben je vlak bij. Gerrit van der Horst, gezellig dat je weer eens sohreef, ik hoorde in lang niets en je broer Willem en jij hebben mij al zóó cfik- wijls geschreven en allerlei verteld over allen thuis, dat ik jullie al goed ken. Groeit de kleine Thijs zoo flink? hij loopt nu toch zeker al heel goed, en praat hij al weel? en zijn allen thuis nog steeds even jdol op den Benjamin Annie Alkemade dank voor de anecdotes, die je mij stuurde, en die ik stellig eei^ zal plaatsen. Je hebt dus een vroolijken ver jaardag gevierd, lees ik uit je brief. Nelly Weyers, wie wil mag. tot en met 18 jaar meedoen. Wat een feestdagen thuis en in de familie, ben je zelf ook jarig geweest, nog wel gefeliciteerd met 31 October. Wat moet ik vandaag toch velen feliciteer en, het fijkt wel of er geen einde aan komt. Ik hoop dat je al die verjaardagen aardig hebt kun nen voeren, opgevroolijkt door muziek. Jacobus en Rika van Veen, bevalt het juffie goed om mij om beurten te schrijven en de raadsels samen op te lossen. Wat de een niet weet, vindt de ander wel weer, en bet ie ook gezelliger het samen te doen. Jo eo Adriaan Reyngoud bedank je vader voor fijn brief, ik vond het heel vriendelijk wan hem mij zoo duidelijk te vertellen over bet vliegeren in ïndië, want het gaat daar wel heel anders dan hier in Holland, veel interessanter. Zoo Jo, dat lijkt mij een aar dige naaidoos, 'die je geheel nit elkaar kunt neaaen. Marie en Piet Kükler jullie hebt dus ook ets genoten van die mooie film; ik begrijp best, welke vogels jullie bedoelen ik heb die ook heel dikwijls afgebeeld gezien. Treurig niet waar die reizigers die zoo ver van huis sterven, ik begrijp best dat jullie dat ook naar vond. Neïae Oostveen je brief was dezen keer een aaneenschakeling van feestdagen, je viel geloof ik, "ran het eene feest in het andere en al dat alles nu ofgeloopen, rm heb je toch nog alle prettige herinnerin gen en kunt er nog dikwijls over napraten. En nu tot slot deze week prettig je moe ders verjaardag gevierd, hoop ik. Annie Blansjaar dat is altijd prettig om een liefhebberij te hebben, dan behoef je na je -werk nooit te denken,,wat zal ik nu eens uitvoeren", jij hebt dus jc teekenen en Je mandoline. Toos Drrkse, er kan wel eens een ver gissing komen in de letters of cijfers van een raadsel, daar kan ik heusch niets aan doen. Heb jij ook zoo genoten van de film? Neeltje van Leeuwen (Nieuwveen) je hebt een goeden verjaardag gehad en veel ge kregen, je noemde tenminste heel wat op in je brief. En dan ook nog een vroolijk partijtje, dat hoop ik goed is afgeloopen. Nellie en Corrie Mens, dat raadsel van bet paardje heeft er al eens ingestaan, dus zal ik maar niet weer plaatsen. Corrie je moet je niet haasten als je aan mij schrijft, als je» eens een keertje geen tijd hebt voor 4 een brief, dan ben ik met een enkel groetje ook best tevreden. De zusjes De Haas zeKs kleine Lena er bij, want die schijnt mij ook altijd een groetje te sturen. Hoe is het met het kleine ding, groeit ze goed? Loopt en praat ze al? En is ze a&ijd jullie Hemo speelpop. Zoo is Marie op de vakschool en vindt ze bet daar erg prettig? N. N., dank voor de toegezonde raad sels, ik had er nog van u liggen, moet deze dus nog wat bewaren. Marie, Rika en Gusfcaaf Meyers, ik heb de beide brieven ontvangen en nu stond er gelukkig goed de naam op. Had je dat de vorige week vergeten? Dat was jammer, want dan kon ik je namen niet vermelden. Ik zal de raadsels nazien of die geschikt zijn om geplaatst te worden. Cobie Hoope, dat was weer eens een ge zellige lange babbelbrief waarin je mij heol wat vertelde. Yeel van die boeken waarvan jo de titels opschreef, ken ik wel, heb die vroeger ook gelezen. Er zijn vele huismoe ders, die graag meer zouden lezen als ze er maar den tijd voor hadden. Am je uit- voerigen brief merk ik ook dat je erg hebt genoten, van de „Eeuwige Stilte", jo hebt er de anderen thuis ook zeker veel over verteld. Marie Mulertt nu van uit Fontainebleau gaat het heel goed, ik krijg je naam altijd mooi op tijd, vóórdat ik alles naar Leiden moet verzenden. Maar als je de koudste wintermaanden naar het Zuiden zult gaan, zooals je nu in je brief soRrijft, dan zal dat niet zoo geregeld iedere week meer kunnen gaan. In welke plaats in het Zuiden heb je gewoond? Ik zal eemige van je raadsels plaatsen bij gelegenheid. Dank voor de mooie briefkaart die ik weer in den brief heb gekregen. En nu groet ik allen tot de volgende week Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. Ingezonden door Betsy Lambrechts. Een heer tot zijn kleermaker: „Zie, die pantalon is van boven tot beneden ge scheurd." Kleermaker: „Maar mijnheer u is er aèker mee g.aan zitten." Klant „Natuurlijk, ie dat dan zoo vreeand? Kleermaker: „Hoor eens mijnheer, ik: ver kocht u een wan delkostuum en gpen zit- kostuum. Ingezonden door Neöy van Tol. Een goedgeloovige. Bedeljongen met een huilerige stem tot een voorbijganger „Meheertje, ik ben maar een arme wees, me vader heb allebei zijn beenen gebroken en me moeder ligt al maanden in 't zriökeuhuis en als ik nou straks zonder centen thuiskom, dan slaan me ouders me half dood." Goedgeloovige voorbijganger luistert half, taet in zijn zak, geeft den jongen een dub beltje en pinfct een traan weg. Goede oplossingen der raadsels ontvan* gen van: Neeltje van Leeuwen (Nieuwveen), Rika van Yean (Koudekerk), Jacobus van Veen, Nelly van Tol, Sophie Cramer, Annie Alke made, Nelly Weyers, Rika Bliek, Nico Mie- loo, Leendert Elderhorst, Dirk de Groot, Jet du Croix, Gerrit van der Horst. Greta Si rag, Stiena Sirag, Lientje de Graaf, Louis Hartkamp, Bertha Mulder, Nellie Mulder, Jo Reyngoud, Adriaan Reyngoud, Corrie Mens, Nellie Mens, Annie Bawelaar, Nellie Broers. Phili van der Tas, Francisca Gie- zen» Mien van Zwieten de Blom, Jo van Zwieten de Blom, Corrie de Groot, Marian- na van Doornen, Clazina van Yenetie, Niesje de Gelder, Lena Planken, Suze Ma- zurel, Annie Huisman, Henk Giezen, Jan Luttje, Mijntje de Haas, Annie de Haas, Marie de Haas, Marie Baars, Nelie Oost veen, Hendrik Jan Broeksema, Bet je Broek- sema, Tonnie Houpt, Ina Houpt, Emmy Molt, Marie Meyers, Rika Meyers, Gustaaf Meyers, Piet Oostdam, Hendrik Oostdam, Cor Oostdam. Rika Oostdam, Aimie Blans jaar, Lientje Lefeber, Frederika van Schou wen, Tina van Schouwen, Betsy Lambrechts, Toos Dirkse, Nico Kwestroo, Adriaan van Baemen, Gerard Klay, Mientje Henny, Se rnien Voorbrood, Johanna Voor brood, Mien RemmelenkampClazina Singerling. Adria ns Singer ling, Marie Kükler, Het Kükier, Bernard Esderts, Piet Esderts, Janny Gor dijn, Marietje Gordijn, Jo van Duuren, Rika van Leeuwen, Jaantje van Leeuwen, Gerrie Slootweg, Attie van Beek, Nettie van Beek, Cobie Hoope, Bartje Janssen, Piet Nieboer, Marie Mulertt. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER. 1. Een appel. 2. Duim, stok, duimstok. 3. Oldenzaal. •1. K era brons bromtol Krommenie spreken k o n ij n F i e e 5. Omdat hij van achteren geen oogen heeft. 6. De muis van de hand of suikermuisjes die je op de boterham eet. 7 Rotte r dam. Rotterdam. 8. Zooals de ouden zongen, piepen de jongensalade, negen, pop, Gouda, zon, nean, doozen. RAADSELS. - Voor allen, om nit te kiezen, de kleineren 3 de grooteren 4. Ingezonden door Coba Hoope. Welke steden vind je niet in je Atlas? II. Ingezonden door Piet Kükler. Mijn eerste is groente, mijn tweede 'ge bruik, je- op school, mijn geheel doen wij allen III. Ingezonden door Dirk de Groot. Waarneer op 3 kamers 12 jongens slapen, hoeveel schoenen hebben ze dan nooddg? IV. Ingezonden door Greta en Stina Sirag. Wie veegt stof en zand van do trapper van het stadhuis? Ingezonden door Rika Bliek. Twee lettergrepen mijn geheel. Waarvan mijn eerste een lichaamsdeel. Mijn tweede deel trekt gij maar aam, Want zonder mij zou het niet staan Dat kunt ge mijn geheel ook doen, Mij dragen lieden van fatsoen. VI. Ingezonden door Klazina Barlevliet. Wat ziet God nooit, een koning zeidei en een boer eiken dag? VIL Ingezonden door N. N. Mijn geheel van 11 letters dat door som mige menschen graag wordt gedronken. 2, 5, 7 heeft een slager veel noodig. 3, 4 9, 19, 11, zijn kinderen wel eens. 6, 5, 5, 3, gebruikt de schoenmaker. 3, 4, 1, 6 winter verblijfplaats voor paarden en runderen, yin- Ingezonden door P. L Weike ambachtslieden maak je uit detf woorden: Bladwoenur, slechdir, binkbroede sokaclostro. IX Ingezonden door Mn'en Rommel en kam p "Wie hebben bun eigen vader zien doopeal

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 20