No. 19830. VRIJDAG 31 OCTOBER Anno 1924 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. GEMENGD NIEUWS^ LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENHENI 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk 1 ageren prijs. Kleine Advertentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags BO Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueels opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. m Bureau Noordelndsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèqus- en Girodienst No, 57055 Postbus No. 54 PRU8 DEZER COURANT) Voor Leiden per 8 maanden 2.35, per week 0.13. Buiten Leiden, waar agenlen gevestigd zijn, per week 0.18. Franco per post f 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit ViER Bladen EERSTE BLAD. gemeentelijke vischverkoop. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Viscbmarkt 18, tel. 1225, is ZATERDAG en voorzoover voorradig ook Zaterdagavond verkrijgbaar: SCHELVISCH a f 0.13, SCHOL s f OM, VERSCHE HARING a f 0.13, TAR BOT a f 0.G0 per pond en HARING a I 0.05 per stuk. N. C. De GIJSELAAR, Burgemeester. Leiden, 31 October 1921. ZITTING CENTRAAL STEMBUREAU VERKIEZING GEMEENTERAAD. De Voorzitter van liet Centraal Stem bureau voor de verkiezing van de leden van 4en Gemeenteraad maakt bekend, dat het Centraal Stembureau een zitting zal hou den in het Raadhuis op Woensdag, 6 No vember a.s., des namiddags uur. De Voorzitter voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Lelden, 30 October 1921. De lustrumfeesten van het Leidsch Studentencorps. In de gisteravond gehouden vergadering van het Leidsch Studentencorps zijn de plannen voor de lustrumfeesten ter gelegen heid van het 350-jarig bestaan der Leid9che Hoogeschool als volgt yastgesteld: Maandag 22 Juni: Feestelijke inhaling der reünisten. Opening van de lustrumweek met een rede van den praeses collegii en een rede van den praeses der reünisten in het groot-auditorium der Universiteit. Daarna optocht naar de sociëteit Minerva. Vervol gens een collation en een reünisten-diner. Dinsdag: Wedstrijden van Arena Sludio- sorum. Des avonds openluchtspel. Woensdag: Matinee van Sempre Crescen do. 2de opvoering van het openluchtspel. Donderdag: Levende schaakpartij op den Burcht door de leden van Morphy. Daarna thé dansant op de sociëteit Minerva. Des avonds uitvoering van het Leidsch Sludcn- tentooncel met bal. Vrijdag 25 Juni: Diner dansant in het Casino te Noordwijk. De feestelijkheden zullen worden afge wisseld door de gebruikelijke diners, dejeu ners en recepties. De korte inhoud van het openluchtspel, waarbij zoeklicht zal worden gebezigd, is als volgt: Een hagepreek wordt door- de Spanjaarden verstoord. De predikanten wor den door den Bloedraad tot den brandstapel veroordeeld. Het volk, dat tc rergeefs om ge nade heeft gevraagd, komt steeds meer in verzet en roept om wraak. Er groeit nu een opstand, die uitloopt in een beeldenstorm. Maar er dreigt gevaar. Alarmsignalen weer klinken. Alva is op komst. Het volk wordt omsingeld, maar 9laat den aanval af ten koste van veel verliezen en uitputting. Het beleg duurt voort, maar or is redding op komst. Kleine roeibootjes, met lantaarns voorzien, omsingelen de Spaansche kampen en hun schepen. Een. bloedige zeeslag volgt. Hier bereikt het spel zijn grootste levendig heid. Langzaam aan wijken echter de groote schepen. Het volk juicht zijn redders toe: De Vrijheidszon gaat op. Bij het spel, dat bij donkeren avond ge speeld wordt, staan suggestie en legendari sche behandeling op den voorgrond. Zoowel de schrijver, Herman Teirlinck als de re'gis- seur, Joh. de Moester Jr., zien in deze op voering iets grootsch. Moer dan met een voortgaan in do richting van het moderne mysteriespel tracht de heer Teirlinck op de zen weg een volkomen geacheveerde toepas sing tc bereiken van zijn nicuw-gevonden dramatische principes. Over componist, decorateur, enz. zal na dere mededeeling worden gedaan Ook de hierboven medegedeelde korte inhoud is roor wijziging vatbaar. Afscheid van den heer R. Nijk. Morgen, 1 November, verlaat de heer ft. Nijk, directeur van het houw- en woning toezicht, alhier, met het ooig op den pensioen gerechtigden leeftijd, den gemeentedienst. Do heer Nijk kwam op 1 April 1896 als opzichter bij den bouw van hit krank zinnigengesticht Endegeest" in dienst der gemeente Leiden. Hfy was tevoren in 's Rijks dienst te Groningen bij den bouw van een slation werkzaam. Na eerst tijdelijk in be trekking te zijn geweest, werd hij op. 1 Januari 1898 in vasten dienst aangesteld eerst nog als hoofdopzichter, om in 1899 to worden benoemd als inspecteur der bouwpolitie, waardoor hp belast werd met de naleving en toepassing der verordeningen &P het bouwen, sloopon enz. (Hfr| kwam toen als het ware- in 'de plaats van de vroegere rooimeesters, een semi-ambtenaren, menschen in de gakken, die naast een burgerlijke be trekking toezicht op den nieuwbouw en het verbouwen hielden, welk instituut toen afs verouderd werd beschouwd en daarom op geheven. Onder het wethouderschap van den heer Korevaar werd, in verband met de vele klachten, die er uit gezondheidsoogpunt rezen tegen een aantal zg. krotwoningen in de volkswijken, een systematisch woning- onderzoek ingesteld, waarbp de heer Nijk de leiding verkreeg. Woningen, die niet aan de minimumeischen van ruimte, aan voer van licht en lucht voldeden, en niet voor verbetering vatbaar waren, werden op nominatie geplaatst om onbewoonbaar ver klaard te worden, waartoe de Woningwet de bevoegdheid gaf. Dit systeem werd voort gezet onder het wethouderschap van den heer Fischer, en ware, zooals elders, ook hier de woningnood tengevolge van het stop zetten van den nieuw-bouw in den oorlogs tijd niet zoo nijpend geworden, dan zou het systeem van onbewoonbaarverklaring on getwijfeld in veel sterkere 'mate zijn toe gepast. Op aansporing van wethouder Fischer heeft de heer Nijk in dien tijd mede den stoot gegeven aan de stichting van Woning- bouw-vereenigingen en de oprichting er van bevorderd. Zoo zijn successievelijk de bouw- blokken van „De Goede .Woning", "Ons Belang", „De Eendracht", „De Eensgezind heid" en „Tuinstadswijk" ontetaan, die er wel toe hebben bijgedragen dat de woning nood werd gelenigd. Intusschen is de werkkring van den heor Nijk gestadig uitgebreid. Voerde hij in 1898 het bouw- en woningtoezicht alleen uit, in 1919, toen hij den titel kreeg van directeur, bestond zijn bureau uit drie opzichters, één administratief ambtenaar en één klerk. B^j zpn benoeming bedroeg het aanvangs salaris f1600, wat tot het tegenwoordig bedrag van f5000 is omhoog gegaan, ter- wijl de salarissen van al de ambtenaren van dit bureau tezamen een bedrag vormen van 119300. Daar een opvolger van den heer Nijk nog niet is benoemd, wordt de dienst tijdelijk waargenomen door den adj -directeur van gemeentewerken ir. A. M. de Blauw* De heer Njjk vestigt zich nu als .parti culier architect niet oen adviesbureau voor bouwwerken. Maatschappij van Weldadigheid. Gisternamiddag hield de Leidsche Maat schappij van Weldadigheid ter voorkoming van Armoede, in het Nutsgebouw hare jaar- lijksche algemeene vergadering onder voor zitterschap van mr. P. A. Pijnacker Hordijk. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. Tot hoofdbestuursleden werden herbe noemd de heeren mr. P. A. Pijnacker Hor dijk en J. L. Ie Pcole L.Gzn. Tot dames-medewerksters werden be noemd mevr. Van Spall, mevr. Reijst-Vree- burg, mej. M. G. de Bruyn en mej. C. van Vollenhoven. Aap het jaarverslag dat door den secreta ris den Jheer D. Koumans werd uitgebracht, ontleenen wij dat het ledental vrij constant is gebleven. Tegenover de enkelen, die door den dood of door vertrek naar elders afvie len, traden weder cenige nieuwe leden toe. Aan wijlen dr. J. W. Lely, die van 1916 tot 1924 een der krachtigste werkers der maat schappij is geweest, werd een weemoedig woord ter nagedachtenis gewijd. Aan contributies en bijdragen werd ont vangen een bedrag van f 1519 tegenover f 1624 in het vorig jaar. Het aantal onder steunden bedroeg 89 of 3 meer dan in het vorig jaar. Hot totaal bedrag aan ondersleu ning bedroeg f3320.10, tegenover f3232.64 een jaar te voren. - Van één ondersteunde werd, onder dank betuiging voor den genoten steun, medege deeld deze niet meer noodig te hebben. Aan personen, die door omstandigheden buiten hun wil oogenblikkclijk in -moeilijk heden waren geraakt en daaruit konden worden gehouden door een grootere of klei nere bijdrage, werd dit jaar f 870 uitgegeven, legen f 400 in het voorgaande jaar. Aan bijdragen voor de kosten in hel on derwijs aan leerlingen, kinderen van ouders, die deze kosten niet geheel kunnen dragen, welke de inrichting Mathesis Scientiarum Geniirix", „Kennis is Macht" en andere in richtingen van onderwijs bezoeken, werd uit gegeven f 247, een bedrag vrijwel gelijk aan dat van een jaar te voren. Evenals vroegere jaren werden ook nu weder personen, die chirurgische behandeling noodig hadden, cn deze zelf niet of niet' ge heel konden bekostigen, bijgestaan, echter alleen in overleg met den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst, die steeds bereid willig deze adviezen verleende. Zoo werden personen aan rcchthouders, kunstledematen of een kunstgebit geholpen. Daarvoor werd uitgegeven f 886.64 tegenover 1038.87 het vorig jaar. Het Informatiebureau, waarvan vroeger een druk gebruik werd gemaakt, heeft, na dat de Armenraad deze informaties ver strekt, zijn recht van bestaan verloren. Anders is het met de Hulpbank, die iede- ren Vrijdag zitting heeft en waarvan het Dag. Bestuur bestaat uit de heeren: dr. C. M.. van Voorthuijsen, voorz.. J. P. J. G. van Blarkom, secreh en P. A. van der Heijde, penmngm. Het aantal commissarissen werd 1 van 10 op 17 gebracht. Aan de leeners werd uitgeleend in 1923, een bedrag van f38,625.60 en terugebetaald f 35835,67. Door het Hoofdbestuur werd een overeen komst getroffen met een Leidsche Bank-in- stelling waardoor 9teeds zoo spoedig mogelijk aan gedane aanvragen kan worden voldaan. Nadat de voorzitter den secretaris dank had gebracht voor het uitvoerige zakelijk verslag werd na rondvraag de vergadering gesloten. Residentie-Orkest. Willem Andriessen. Het orkest heeft zijn als „buitengewoon" aangekondigd concert voor ons lot een bui tengewonen avond gemaakt. Wij wisten dat Van A-nrooy en de zijnen tot groote dingen in staat waren, maar gisteravond hebben zij zich zelf overtroffen. Wat is het toch een subliem orkest 1 In de puntjes verzorgd, tot het uiterste geache veerd, groot in stijl, voornaam in opvatting. Het gaf zijn beste krachion aan een drietal werken, die almede tot het schoonste behoo- ren, dat de orkestliteraluur voortbracht. Werken waarop de lijd, keurmeester bij uit>- nemendheid, zijn merk heeft geplaatst; wer ken, die uitgangspunt behooren te zijn voor onze muzikale appreciatie in 't algemeen. En zoo overvloedig is in onze goede stad de gelegenheid niet om orkesten te hoqren om niet dankbaar te zijn voor een avond als- gister, die zoo uitnemend geschikt is om onze muzikale zelfkennis te verdiepen en te verlevendigen. Wij hebben hier geen uiter sten noodig, waar wij toch geen weg mee weten. Veeleer zijn wij gediend met werken, die laat ons eerlijk zijn ons te kort aan noodzakelijke liberatuurkennis kunnen inperken. Van Anrooy heeft een goed werk gedaan met ons Webers Euryanthe, waar aan Wagner zich zoo hechtte, en de le symphonie van Brahms voor te spelen en, last not least, het 4e piano-concert van Beethoven in samenwerking met Andries sen. Onze mccning dat Brahms in den lüer bedoelden zin klassiek kan heeten, dat zijn oeuvre door den tijd is gestempeld, wordt niet door iedereen gedeeld. Brahms heeft de laatste tien, twintig jaar in het brandpunt geslaan van een hevigen partijstrijd. Eener- zijds de ouderen van het nu levend geslacht in hun bewondering die culmineert in de stelling der drie B's: Bach, Beelhoven, Bralims. Anderzijds de jongeren, die hem het recht op die plaats ontzeggen en voor de .derde B den naam Brückner plaatsen. Wat hiervan moge zijn, oen figuur van groote beteekenis is Brahms stellig: waar toe anders die strijd? Brahms machtige geest is ons gister avond tot een openbaring geworden. De door de pouken zoo imposant gerythmeerde in leiding en het zoo giespierdo le deel, het lot uiterste vervoering zich verheffend andante (waarin klarinet, hobo en viool zich solis tisch onderscheidden), het sierlijke alle gretto met zijn eigenaardig slot en het finale met dat prachtig pregnante zangthema dat in het eind tot een apothese wordt opge voerd (het hoornkwartet zij hier in 't bij zonder genoemd): dat is toch muziek van de edelste soort. Het G dur piano-concert van Beethoven is het domein van Andriessen. Dat prachtig stuk lyriek moet zóó begrepen worden zoo als hij het speelt, En het orkest speelde zijn partij, in dit stuk volwaardig met de solopartij, in edelen wedijver met den pia nist: zij schenen elkander te emotioneeren. En samen deden ze dat het publiek. Was het wonder dat dit enthousiast was en den genialen pianist tot vier keer terugriep? Deze antwoordde met Chopins berceuse. Het publiek, dat de zaal lot op den laal- sten stoel vulde, was over den ganschen avond uiterst dankbaar gestemd en dr. Van Anrooy zal hij de ovatie na liet slot wel be grepen hebben dat in de toejuichling een „tot weerziens" was uilgesproken. Als een zang waarin Beethoven zijn j innigste en teederste verlangens en gevoe: lens,, zijn opperste menschenliefde, uil- spreekt. Wie dat zóó vermag te verstaan en zijn hoorders te doen verelaan is een kun stenaar. Wat Beethoven in dit rijke stuk de menschheid heeft vermaakt zong Andries sen ons op den vleugel voor. Absoluut be- heerscht als de uitvoering was dacht men niet meer aan maleriëele bezwaren van het, door zijn gestadige wissel werking met het orkest, vooral moeilijk te memoreeren sluk .Andriessens cadenzen, van eigen vin ding, wajren stijlvol in den geest van het werk gehouden als voorlmijmering op vrat Beethoven neerschreef. Gods Openbaring onder historische belichting. Gisteravond hield Professor J. P. Verhaar (Warmond) in het Universiteitsgebouw (Kloksleeg 23) te Leiden de eerste zijner academievoordrachten over bovenstaand on derwerp. In een korte inleiding werd allereerst het doel dezer voordrachten aangegeven, n.l. be kendmaking met de katholieke levensbe schouwing en geloofspraktijken, en dit onder wetenschappelijke belichting. Spreker ging van de veronderstelling uit dat er een God bestaat en dat wij allen krachtens onze afhankelijkheidsverhou ding dien God moeten dienen, twee stellin gen die hij het vorig jaar uitvoerig had toe gelicht en die door bijna alle menschen te genwoordig worden aanvaard. De vraag, welke ons hedenavond bezig houdt, ia deze; heeft God ons misschien zelf aangewezen, op welke wijze wij Hem moe ten dienen? m.a.w. heeft God ons een Open baring gegeven? Indien dit waar zou zijn. dan is het dus voor eiken mensch een uit gemaakt zaak, op welke wijze, door welken godsdienst wij God hebben te dienen. Is er inderdaad een dergelijke Godsopen baring geweest, dan is dit een historische ge beurtenis welke door historische argumen ten moet zijn vast te stellen, .zooals elke an dere historische gebeurtenis. Daarom moet ook hier de wetenschappelijk-historische methode worden toegepast, en de vraag be antwoord worden: zijn er historisch-be- trouwbare documenten, waaruit met zeker heid do historische feitelijkheid eener Gods openbaring komt vast le staan? Deze vraag werd bevestigend beantwoord, en wel op grond van de volgende historische docu menten 1. Het blijkt duidelijk uit- die verzameling van historische documenten die wij den Bijbel noemen. Dat daarin het feit (ja z^fs den inhoud) der Godsopenbaring wordt me degedeeld, daarover bestaat bij niemand eenige twijfel. Alleen komt de vraag: zijn de Bijbelboeken histori9ch-belrouwbare do cumenten? Die vraag wordt door de Katho lieken bevestigend beantwoord. Waarom? 't Is niet doenlijk om in een enkele voor dracht de bewijzen der historische betrouw baarheid van alle Bijbelboeken te behande len. Daarom zou spreker zich beperken tot de behandeling van vier boeken, n.l. de vier evangeliën van Maltheus. Marcus. Lucas en Johannes, èn omdat uit deze boeken duide lijk hef feit der Godsopenbaring blijkt èn omdat deze geschriften zoo'n voornaam deel (immers het leven en de'leer van den Chris tus) der goddelijke openbaringen bevatten. In den brecde werd dan ook aangetoond, dat de vier evangelie-verhalen beantwoor den aan alle vereischten van een historisch volkomen-betTouwbaar document: immers a. uit de alleroudsto getuigenissen blijkt zonneklaar de echtheid, d.w.z. dat zij ge schreven zijn door die apostolische schrij vers op wier naam zij slaan; b. uit een vergelijking met de nog over gebleven manuscripten, met de velerlei ver- lalingen uit de diepste oudheid, met de citaten in de oudste kerkelijke schrijvers, treedt zonneklaar naar voren, dat deze ge schriften in ongeschonden toestand en on- vervalscht lol ons zijn gekomen; c. terwijl er geen enkele ernstige reden lean worden aangevoerd om de geloofwaar digheid dezer schrijvers in twijfel le trek ken,-die zelf tijdgenooten waren van het gebeurde en met groote nauwkeurigheid alles hebben opgeleckend, terwijl ook posi tief hun geloofwaardigheid duidelijk blijkt uit den inhoud hunner geschriften, waar voor zij den marteldood hebben willen slerven. Alle wetenschappelijke onderzoekers (zelfs Ilarnack) erkennen dan ook tegenwoor dig de historische betrouwbaarheid dor evangelieverhalen als onomstootelijk. Hier mede is dus het feit der Godsopenbaring historisch bewezen. 2. Dit wordt bovendien bewezen uit de Apostolische Overlevering, d.w.z, het com plex van hislorisch-belrouwbare documen ted zooals: geschriften van oude kerkelijke schrijvers, inscripties, muurschilderingen, enz.), waarin verscheidene Godsopenbarin gen die wel niet alle in den Bijbel staan, maar door mondelinge prediking zijn over geleverd vanaf de apostolische tijden ons worden medegedeeld. Het bestaan dezer i apostolische overlevering werd in den l brcedo aangetoond uit hislorisch-betrouw- bare documenten (ook uit don Bijbel), zoa dat ook deze niet alleen het feit der Gods openbaring getuigt, maar tegelijkertijd een bron is om den inhoud der goddelijke open baringen te leeren kennen, wat door liet getuigenis van bekende proteslantsche schrij vers wordt bevestigd. 3. Ten slotte wordt het Openbaringsfeit nog bekrachtigd door hetgeen we aan open baringsoverblijfselen aantreffen bij de meest primitieve volkeren. De lijd ontbrak echter om dit uitvoerig toe 4e lichten Uit het bovenstaande meende spreker veilig de conclusie te mogen trekken, dat het feit der Godsopenbaring onomstootelijk is bewezen volgens wetenschappelijk-histo rische methode. Maar dan volgl daaruit ook met klemmende noodzakelijkheid, dat ieder een te vragen heeft: wat is de inhoud van die goddelijke openbaringen? op welke vraag in de volgende voordrachten antwoord zal worden gegeven. Spreker eindigde deze voordracht met I Sam. 3 10. De volgende voordracht zal gehouden worden op 13 November over het onder werp: „Beantwoordt de R.-K. Kerk aan het schriftuurlijk ideaal?" Met ingang van 1 Januari aanstaande is eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend aan den heer C. F. Bader, rijksklerk ten kantore van den ontvanger der directe be lastingen alhier. Reeds eerder werd in ons blad mel ding gemaakt, dat de marktkramen elec- trisch zouden verlicht worden. Thans kun nen wij mededeelen dat door spoedige mede werking van B. en W. en den marklkooplie- denbond „Ons Belang" Zaterdag 8 Nov. a.s. een gedeelte van de markt gereed zal zijn. Door de L. M. B. „Ons Belang" zal aan den Burgemeester verzocht worden, dit licht voor het eerst te ontsteken, terwijl wethouders, raadsleden en andere au tori teilen uitgonoo- BINNENLAND. Het programma voor het lustrum dai Leidsche Hoogeschool in 1925. Diverse voorloopige verslagen der Tweedr Kamer. Een regeling voor het antobus-verkeer. Opening van een groote bloemententoon stelling te Amsterdam. Groote brand te Zevenaar. BUITENLAND. Een schitterende overwinning der Engel' sche conservatieven. De liberalen hopelooi verslagen. Lndendorff door de Beiersche generaals nitgeworpen. Stijgen Cooüdge's kansen voor het Ameri* kaansche presidentschap? digd zullen wordien, hij deze ontsteking te genwoordig le zijn. Een en ander zal plaats vinden le circa 4.30 uur. Gisteravond werd zekere J. J. S. wo nende aan de Volmolengracht door een auto, loebehoorejide en bestuurd door J. P, alhier aangereden mat het gevolg dat hi; eenige niet ernstige verwondingen aan de linkerdij en aan en der handen verkreeg. De schuld lag bij den voetganger, die zon der er op te letten dat een auto aankwam de straat overstak. Na van de schrik le zijn bekomen kon de man te voet naar huis gaan. G. van M. deed bij de politie aangifti dat gisteravond in liet gebouw van den R.-Kath. Volksbond uit een dynamo een lamp werd ontvreemd. A. M. E in de Groen bovenstraat deed aangifte bij de politie dat hij door zekeren L. de R. was mishandeld die hem met een klomp had geslagen. De toegebrachte ver wondingen waren ntot ernstig. „Willem L. A. een 14-jarige knaap, leer ling-kleermaker, wonende in do Korevaar-* straat zou van morgen in de Pieberskerk- koorslraat een palm builen in de regen zpt- ten. Hij slapte mis en viel van het plat waardoor hij aan bet rechlerdijbeen en aan de rechterhand bloedend werd verwond met het gevolg dat er een geneesheer hij gehaald moest worden. Na voorloopig door dokter Slot verbonden le zijn werd hij naar liet Academisch Ziekenhuis vervoerd. W. de R., alhier, die in verband mot de valsche aangifte van diefstal van gouden en zilveren voorwerpen en van oplichting van assurantie-maatschappijen door de po litie werd aangehouden zal ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Naar wij vernemen was de betrokken Maatschappij voornemens de helft van de waarde van don vermeenden diefstal le ver goeden. In het perceel Iloogewoerd 104, waal lot voor kort oen magazijn V3n heeren- niode-arlikelen was gevestigd van den heef Trossol, die deze zaak overplaatste naar Hoogewoerd 109, i9 i*u al weer een andere zaak gevestigd die zich als „Bébé-huis" aan kondigt. De winkel is eenigszins veranderd in ver band met de ni'euwe bestemming evenals de etalagekasten en heeft zich voor de nieuwe branche' geheol aangepast. De zaak is er iD haar nieuw voorkomen niet minder op ge worden. Ons dunkt dat de ooievaar in dit gedeelte der 9lad zeker met deze ruim ge sorteerde zaak wel rekening zal houden en de menschen die er wonen zeker ook. HetKoninklijkpaleisaanhot Noordeinde le Den Haag zal van 3 Novem ber ai tot nader bericht voor dc publieke bezichtiging gesloten zijn. Gistermorgen heeft op den hoek van dc Paul Krugerstraat en de Pre- torialaan te Rotterdam een ernstig ongeluk plaats gehad, dat nog vrij goed is afgcloo- pen. Van een groep in aanbouw zijnde pan den is waarschijnlijk door den hevigen wind het bovenste deel van een muur over een lengte van licn Meter en een hoogte van drie Meter omlaag gestort. De massa kwam terecht op een balkenlaag boven den kel der van een daar tc bouwen winkelhuis. Onder die balden in den kelder waren de metselaar j. v. K."en de sjouwerman A, N. aan het werk. Beide majinen konden zich niet tijdig in veiligheid brengen en kregen een groot deel van de stcenen op het li chaam. Gelukkig werd de val gebroken door.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1