VAN ALPHEN Het Blauwe Huis DS GODZOEKER SPLINTER'S Tapijt- en Beddenmagazijnen A.BROUWER Boter-Speculaas Specuiaasplafen C. C. PRACHT,!Collecte UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. KUNST EN LETTEREN. Vliet 9 -• Leiden WESTLANDSCHE HYPOTHEEKBANK Wollen Meisjes- en Dames- Jumpers Wollen Dames- en Heeren-Vesten, Wellen Kinder- Truien, Wollen Meisjes- en Jongenstruien, Manstruien in 't grijS,-blauw, zwart en wit- Let op HET BLAUWE HUIS Haarlemmerstraat 203 m. de vries. I Koopt Uwe Dekens ra hoogewoerd 41 ÏO POND P. OIRKSE, Mate 46 VERHUISD HEERENSINGEL 27b. Gevraagd een Loopjongen Ielectrische PIANO'S EN ORCHESTRIONS Fa, VAÜTlEIDEN Banketbakkerij theesalon Indische Speculaas Speculaas INDIË. Boskoop. Ds. D. J. P. Meyering te Nieuwpoorfc heeft bedankt voor het beroep naar de Chr. Ger. Kerk alhier. Hazeicwcude. Burgerlijke Stand. Be vallen: J. de Gucde geb. Hommels, D. A van Dorp geb. Los, Z. A. v. d. Bijl geb. Francken, Z. G. van "Wieringen geb. van Leeuwen, D. Ondertrouwd-. A. Th. de Ruijter jm. 26 jaar en A. W. v. d. Meij jd. 24 jaar. C. Verte gaal, wedr van M. G. Vink 33 jaar en H. A. van Zuylen, 31 jaar. M. Krijgsman jm. 23 jaar en P. van den Bosch jd. 22 jaar. Joh. Hassefras, wedr van L. Harkes, en P. van den Toorn, wed. van Jac. van Beek Hzn. P. van den Bosch Azn. jm. en M. van Abs- hoven jd. Overleden: J. Verkerk, 5 dagen. Oudewetering. In het café .Meerzicht" werd de jaarlijksche ledenvergadering ge houden van de afdeeling „Het Groene Kruis" en van het Ziekenhuisverplegings fonds. Deze laatste vereeniging, verleden jaar April in het leven geroepen mag zich in een toenemenden bloei verheugen. Uit de rekening en verantwoording van den pen ningmeester bleek, dat de ontvangsten over het afgeloopen boekjaar bedroegen f 220*1.75 en de uitgaven f 527.24 zoodat er een 6aldo was van f 1677.52 een bedrag, dat groot lijkt, maar toch noodig in kas moet wezen, wil men de lasten van eenige langdurige verple gingen kunnen bekostigen. Een voorstel van het bestuur om het ver voer van onvermogende patiënten naar een ziekeninrichting voor rekening van het fonds te nemen, vond bestrijding bij ds. Brouwer vooral op grond van het feit, dat dan het karakter van het fonds zou veranderen. Dit toch was opgericht niet met het doel om barmhartigheid te beoefenen, maar om el kander, van welken rang of stand ook, te iteunen. Hij stelde voor om de verschillende kerkbesturen en het gemeentebestuur te rerzoeken om in dergelijke gevallen de kos ten op zich te nemen en het bestuur van het fonds te machtigen om in onvoorziene ge vallen naar omstandigheden te handelen. Dit werd aangenomen. Nadat nog was mede gedeeld dat g*en bijdrage meer zal gegeven worden in de kosten van verpleging van kraamvrouwen, omdat die in het Academisch Ziekenhuis kosteloos geschiedt werd de ver gadering gesloten. Uit het nr«Ug van den secretaris van de afdeeling „H»it Groene Kruis" bleek dat ook deze afdee'ing zich in de algemeene be. langstelling mag verheugen. Er zijn ingeschreven 340 leden, de afdee ling heeft een eigen magazijn en dit is goed voorzien. De rekening en verantwoording sloot met een batig slot van f 385.64. Er werd, op voorstel van het bestuur, be sloten dit ja-ir geen afgevaardigdo ter alge meen o vergadering te zenden. Wel zal dezen winter een cursus gehouden worden over Kraamvrouwenverzorging en Zuigelingenbe scheming, terwijl ook zal getracht worden of meer lezingen te doen houden. Het bestuursvoorstel om te trachten in de verwijderde deelen der gemeente o.a. Kijpwetcring en Kaag filiaalafdeelingeo op te richten, werd aangenomen. Het bestuur zal rich daan-oor met verschillende autori teiten in verbinding stellen. De bestuursverkiezingen liepen vlug van stapel. De heer J. van Iterson werd herko zen, tenvijl in de plaats van de heeren B. Brandei-horst en J. F. de Ren werden ge kozen de heeren A. Raadsen en M. Los Azn. Voor het laatste punt der agenda, de rondvraag, aan de orde kwam, nam de voor zitter, de hcor P. Roeloffs, het woord om m een hartelijke toespraak, den scheiden den secretaris, den heer J. F. de Ren, te davVen voor alles wat hij in de 20 jaar, dat hij die functie bekleedde, voor de afdeeling heeft gedaan Namens bestuur en leden bood hij hem daarvoor ook oen stoffelijk blijk van wsardeering aan, bestaande uit een fraaien ruststoel, waarvan hij hoopte, dat de hee.r De Ren nog vele jaren genot kou hebben. Nadat de aftredende secretaris voor dit Blijk van waardeering bedankt had en even Bod aangestipt, dat het juist twintig jaar vae geleden, dat hij cnefc den toenmaligen oadeiwiVer van de bijzondere school, den heet F ten Kaate, het initiatief had ge nomen tot oprichting der afdeeling, sloot de voorzitter de vergadering. Waddings veen. Ds. H. A. de Geus te Vcenendaal heeft het beroep naar de Ned.- Herv. Kerk alhier aangenomen. Hillegom. De gemeenteraad vergadert Vrijdag a.s. en krijgt dan aangeboden: ge meenterekening 1923, begrooting gasbedrijf 1925 en gemeenlebegrooting 1925. De begroo ting van het Burgerlijk Armbestuur heeft een totaal cijfer van f 18000. Mevr. I. J. van WaverenMickenhagen biedt een zilveren inktkoker en de heer J. B. van Waveren een oude Spaansche tafel, van Philippijnsch hard hout, aan ter plaatsing in het gemeentehuis. B. en W. stellen voor de geschenken met dank te aanvaarden. De „Nillmy" verzocht een andere overeen komst in zake een schuldbekentenis ten be hoeve van de verzekeringskamer. De verordeningen op de heffing en invor dering van schoolgeld voor gewoon cn uit gebreid onderwijs moeten opnieuw vastge steld worden. Voor de onbewoonbaar verklaarde wonin gen wordt een verlenging van termijn van ontruiming voorgesteld. Op een adres van J. B. Verhaar stellen B. en W. voor om het tijdelijk dienstverband van adressant als kantoorbediende op de be staande voorwaarden te verlengen tot 1 October 1925 met bepaling dat van hun nentwege een onderzoek zal worden inge steld naar zijne vorderingen in bet bouw kundig teekenen. Naar wij vernemen, heeft de koopster van het Lokhorster en Jan van Zanen's Duin de Chr. Vereeniging voor Krankzinnigen verpleging, het plan hier een stichting te maken, bestaande uit verschillende pavil joens. De vereeniging heeft reeds vier ge stichten hier te lande; dit zou het vijfde worden. Het is een belang voor de gemeente Hillegom, dat de gebouwen zooveel moge lijk op het gebied van Hillegom komen te staan. Men weet dat een klein deel van het gekochte terrein behoort tot Bennebroek's gebied. Lisse. Onder leiding van dr. Blok had alhier de jaarvergadering plaats van het Groene Kruis, aid. Lisse, in de koffiezaal van hotel „De Witte Zwaan". De opkomst was niet schitterend. Nadat de voorz. met een enkel woord had geopend, verkreeg de secretaris het woord. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en goed gekeurd. Uit het jaarverslag bleek ons o.m., dat de magazijn-meesteres voor 147 gezinnen 326 verschiller.de artikelen had uitgegeven, alle noodig en nuttig om den zieken het lflden dragelijker te maken. In 16 gezinnen werd ijs verstrekt, wat de vereeniging dit jaar op f175 kwam te staan. Zuster Hay tink bracht in vole gezinnen haar zeer gewaardeerde hulp. Het controlesrend en onderrichtend huis bezoek bij tuberculose-patiënten werd ver richt door de zusters Haytink en Pia en wel in 48 gezinnen. lh de lighal werden 20 patiënten ver pleegd, aan welke een warm middagmaal en ec-n halve Liter melk kon worden toe gediend, dank zij de bedragen van de patiënten zelf en van „Herwonnen Levens kracht", het comité uit de Ned. Ver. van huisvrouwen en van de R. K. Coöperatie. De patiënten, welke thuis werden ver pleegd, ontvingen versterkende midd.len van de St.-Elisabeth Vereeniging en van „Hulp en Steun", terwjjS het comité uit de Ned. Ver. van Huisvrouwen buitendien door het geven van steun in de huishouding enkele moeaers in staat stelde zich in ae lighal te doen verplegen. De twee ligtentén van het Groene Kruis waren beide het gehede jaar bezet. In een sanatorium werden 7 patiënten verpleegd. Door een geschenk van den heer Tes- siug werd de linnenkast weer aangevuld, terwijl bovendien de goederen uit de linnen kast van „Hulp en Steun" werden geschon ken aan de afdeelingi De rekening der Algemeene Afdeeling toonde aan inkomsten en uitgaven f 1011.39, met een saldo van f325.23. Die der Afd. „Gezinsverpleging" f 1393.58, echter met een nadeelig saldo van f 139 63 en de afd. Tuberculo.-e-bestriyding f3910.34V'. mat e:n nadeelig saldo van f 169.96. In de commissie tot het nazien der reke ning werden gekozen de heeren D. Vreéken, J. P. Segers en K. Tonis. Periodiek morsten aftreden de h eren dr. M. de Graaf en A. H. Schramer, welke beide met nagenoeg alle stemmen weer werden herkozen. Bede heeren verklaaiden deze herbenoenvng weer to aanvaarden. Do behandeling van den Beschrijvings brief voor de Algemeene Vergadering gaf niet veel stof tot ^bespreking. Dr. de Graaf vroeg tot wien de medicus zich moest wenden voor transport van zieken. De voorz. deelde daarop mede. dat. L'sse behoort onder Leiden en men zich mitsdien had te wenden tot dr. Horst, dir. van den Gem. Geneeskundigen Dienst, Acad. Zie kenhuis te Lzilen onder telefoonnummer 16. Dit kan ook des nachts geschieden, maar dan zijn er, als de postambtenaar dit eischt, nog al kosten aan verbonden. Gp een desbetreffende vraag van den heer Segers deelt de voorz. mede, dat de postdirecteur alhier hiertoe verplicht is. Aan de orde kwam: een eigen „wijk- gebouw". Dit punt is verleden jaar ook al behandeld, maar door het stuiten op allerhande bezwaren nog niet gevorderd. Uit de gehouden besprekingen bleek, dat de toestand zooals ze nu is, niet langer bestendigd kan blijven. Voor deze afd. zgn echter de kosten te hoog. Op een desbetreffende vraag van den heer Segers deelt de voorz. mede, dat ongeveer f7000 noodig zou zgoa voor de woning van den concierge, benevens voor een bergplaats en ijskelder. De voorz. sprak er zijn verwondering over uit, gezien het feit, dat zooveel menschen jaarlijks Amerika bezoeken, waar zooveel gedaan wordt voor den lijdenden mensch, dat van dezen geen invloed uitgaat. Als de inkomsten weer niet rijker gaan vloeien, dan komen wjj weer voor liet feit te staan, dat wij de wijkzuster niet kunnen handhaven, aldus de voorzatter. Het kwam den heer Segers onbegrijpelijk voor waar hier zooveel welvaart is, dat zoo'n betrekkelijk klein bedrag niet bij elkaar te krjjgen is. Het tarief voor verpleging bleek te laag te zijn. Voor le klasse betaalde men f0.50, 2e klasse 10.25, 3a klasse f0.10 per dag, terwijl on- en minvermogenden kosteloos werden geholpen. Dit tarief zal nu echter herzien worden. De heer Segers, dankbaar als hjj is, voor het genotene tijdens zijn ziekte, vindt het salaris van de zuster veel te laag. Besloten werd een comm'ssie naast het be stuur te benoemen, tot het verkrijgen van een wijkgebouw enz. De heer^ Segers ver klaarde zich desgevraagd bereid zitting te nemen in deze commissie. Als afgevaardigde naar de alg. vergade ring werd benoemd dr. Blok. Tenslotte werd nog een besluit genomzn, dat den leden per circulaire bekend zal worden gemaakt, met het bezoek van ge noemde commissie, waarna de voorz. deze geanimeerde bespreking te halfelf sloot Burg. Stand. Geboren: Teunis, z. v. S. v. d. Zaal en G. A. W. Boer; Cornelia Wilhelmina, d. v. P. v. d. Berg en M. Geerlings; Adriana Anna, d. v. W. Straathof en Th. v. d. Putten. Ondertrouwd: C. Meskers en J. v. d. Slot; O. J. Hobbe en M. J. Trompeit Overleden: Johanna Catharina Bosch, 74 j. Ten nadeele van den heer D. Le- feber alhier werden in den nacht van Vrij dag op Zaterdag een tweetal rijwielen uit het bollenhuifl ontvreemd. Noordwijkerhont. Gemeenteraad. Voorzitter burgemeester. Van ïersel. Aanwezig: Tien leden. De voorzitter opent met gebed en gedenkt hierna met weemoed het overlijden van den heer II. Heemskerk, (he gedurende een en dertig jaren zitting had in den Raad. Een verraderlijke ziekte-kiem nam plotseling toe en sleepte hem onverwachts ten grave. De ontslapene was een kalm, bezadigd man, die in den Raad nimmer het hoogste woord voerde, doch steeds opkwam voor de be langen van de buurtschap „Zilk", welke hij vertegenwoordigde. Zijn heengaan wordt diep betreurdl Hierna wordt modedeeling gedaan van eenige ingekomen stukken, o.a. een schrij ven van den gemeente-werkman J. v. d. Berg, waarbij hij verzoekt om eervol ont slag onder toekenning van pensioen. Meer dan dertig jaren gaf hij zijn beste krachten in het belang der gemeente. Steeds was hij ijverig en voortvarend. Op eervolle wijze wordt hem het gevraagde pensioen verleend en de hoop uitgesproken, dat hij er lal van jaren van zal profiteeren. Een adres van den heer II. Langeveld, in houdende verzoek tot verbetering van den Zandweg, van Schipperssloot naar de Leid- sche VaarL Na allerlei lang gerekte gesprek ken werd het voorstel voor kennisgeving aangenomen. Een voorstel van B. en W. lot het aan gaan eener overeenkomst met den heer A. Guldemond, le 's-Hage, werd met algemeene stemmen goedgevonden. Eveneens werd goedgevonden een voor stel van B. en W. tot aankoop van een per ceel grond groot 480 vierk. M. van de wed. A v. Dijk ten behoeve van losplaatsen, voor de som van f 1500. Goedgekeurd wordt het voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening op de beffing van haven- en kadegeld. De rekening, dienst 1923, wordt aange boden. Er is een batig saldo van f 10.000 (tien mille). De heeren L. M. v. Noort, C. v. Eeuwen, en J. Geerlings zullen de rekening nazien. De begrooliiLg 1925 wordt aangeboden. Hierna geheime zitting tot vaststelling kohier rioolgeld, dienst 1924. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria, d. van L. van Stijn en C. van den Berg. Helena Tberesia, d. van II. van Berkel en A. M. Smit. Haria Adriana, d. van L. de Winter en G. A. Goosen. Theo- Berkel en A. M. Smit. Maria Adriana, d. van L. de Winter en G. A. Goosen. Theo- dorus IJsbrand en Johannes Cornelis, zoons van Y. de Klerk en M. M. de Jong. Overleden: Antonius Hu bert us Cornelis Feelers 21 jalhier, (St. Bavo). Adrianus Leonard us Yordegaal 8 mnd. Gehuwd: Adrianus van Eg mond 3-1 j. te Leimuiden en Anna Geerlruida Dobbe 32 j. alhier. Voorschoten. Voor enkele dagen viel een 7-jarig zoontje van den heer Chr. F. in een put, terwijl het aan het spelen was. Het knaapje is aan de gevolgen overleden. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, zoon van J. Wesmaas en B. Boomsma. Ondertrouwd: B. J. v. Brecht, 27 j. en A. C. Parlevliet, 22 j. „DE RIETVINK". Tentoonstelling van teekeningen, houtsneden en litho's dooi Chris Lebean. In Wassenaar, vlak bij de Kievit, heeft heeft de heer Van Es, kunsthandelaar en uitgever, voorheen in Utrecht gevestigd, zich een huis laten bouwen, waarin ruimte gereserveerd werd voor het exposeeren van kunst. In deze kunstzaak, „De Rietvink" ge naamd, die een paar maanden geleden ge opend werd, exposeert van 18 Oct. tot 16 Nov. Lebeau zijn grafisch werk. De zaal met bovenlicht, de gerektheid der wanden door korte schotten gebroken, blijkt zeer geschikt voor zwart en wil. Veel van wat we reeds in „De Lakenhal" zagen, waar hij in April van dit jaar ten toonstelde, is ook hier aanwezig. Do Wilgenboomen, de houtsneden van Koster, Barendsen, Jodjana en het zelfpor tret, om enkelen van de slerksten te noemen, boeien ook nu. Onder de waskrijlteekeningen van duin landschappen zijn No. 25 cn 31, waarin hij zich het zuiverst uitsprak. Beide hebben vooral sterk hel ruimtegevoel, dat hij in eenvoud en soberheid zoo gaaf verstaat te geven. In No. 25 trof hem wellicht vooral de ongereptheid van de glooiende zandkom, waaraan de paaltjes van de afscheiding de karakteristiek geve®, zonder nadruk, ja uiterst subtiel benut ook om het verloop van het terrein te suggereeren. Bij Lebeau spreekt altijd de klaarheid. het prachtige volhouden, waardoor een tos tanlkijk tot ons komt. No. 31 geeft de egaalmatle stemming van een morgen na regen; mooi doen de lijnen in de strandduinen tegen het vlakuitliggend strand. IIij lithografeerde Toorop, ook Vermeiren, heel gevoelig, van Eden werd een karakters kop, Berlage's beeltenis verraadt niets van diens spanning. In een moment van aandacht ontstonden de vlugge penseel teekeningen, meest naar collega's, o.a. zien we de porlrelten van Linse, Goedvriend, Nijlami, deze laatste al bijzonder goed gegrepen, evenals Ocker en Van Daalhoff. f De Leidsche Kunstvereeniging. (Tentoonstelling Hartz). Zaterdagm'ddag heeft de L id che Rurst. vereeniging in tegenwoordigheid van een groot aantal belangstellenden, waaronder, vertegenwoordigers van zustervereenigingea en kunstvrienden, zoowel uit de stad zeil als van buiten de stad, in ds tentoonstel, lingszaal van het Stedelijk Museum „Da lakenhal" een tentoonstelling geopend van schilderijen en teekeningen door Louis Harts. Onder de aanwezigen merkten wtf op den voorzitter van de commissie van het Stedelijk Museum, wethouder A. L. Rei- meringer, en de gemeente-archivaris, mr. dr. J. C. Oervoorde, benevens onzen oud stadgenoot prof. dr. H. Y. Groonewegen, te Amsterdam. De schilder zelf was ook aanwezig. Do voorzitter van het bestuur, dr. N. J« Beversen, die ter gelegenheid van deze opening een korte rede hield, ving aan met te zeggen, dat de schilder zelf niet van lange redevoeringen houdt. Hij is nu echter gast en de gast moet zich schikken naar de regelen van het huis. En de Leidsche Kunstvereeniging is ditmaal at geweken van de steeds gevolgde gewoonte,- om een tentoonstelling zonder voorafgaande officieele opening voor het publiek toe gankelijk te stellen. In de eerste plaats om de vereeniging zeil. De tentoonstellingen worden in den regei niet druk bezocht. Het schijnt wel eens, dat men ze achteloos voorbijgaat. Nu heeft het bestuur door het rondzenden der uitnoodigiogen er ds aandacht op gevestigd -en het doet het bestuur goed, dat zoo velen aan deze uitnoodiging gevolg hebben ge geven. Daarom roept hij ben een hartelijk welkom toe en spreekt den wensch uity dat zij voor een rustige beschouwing van bet werk van Hartz nog eens zullen terug, komen en.... anderen meebrengen. In de tweede plaats heeft het bestuur tot een officieele opening besloten om den schilder, een tijdgenoot en zelfs eenigen tjjd stadgenoot. Elders, bij Kleykamp, in' het Rijksmuseum en in andere zalen, heeft de heer H. geëxposeerd. Niet in Leiden, waar men het werk te weinig kent. Dit moest veranderen, meenden z\(n vrienden, en spr. is big, dat de schilder er toe bereid weri bevonden -ook hier te exposeeren. Een paar jaar geleden is er van de kunstschatten van dezen schilder door een dom toeval (brand) een goed deel verloren gegaan. En het doet goed hier te kunnen constateerent hoe hjj daardoor zijn geestkracht niet heeft verloren, niet moedeloos is geworden, maar met vernieuwde werklust weder is g3aa schilderen. Met welk resultaat leert ook deze uitgebreide verzameling, waaruit dn veelzijdigheid van den schilder spreekt. Spr, wenscht daarmee niet alleen den schilder zelf, maar ook de kunst geluk. Na de commissie en de directie van dn „Lakenhal" dank te hebben gebracht voor het afstaan van de mooie tentoonstelling») zaal, verklaarde de voorzitter de tentoon stelling voor geopend. I Nadat de secretaris, de heer H. W. Hacni. voort, nog enkele mededeelingen had gel- daan, werden de ongeveer 80 schilderijen en teekeningen: portretten, stillevens en landschappen, door de aanwezigen bezichtigd en bewonderd. 1 Mevrouw Coert, bijgestaan door eenige jonge dames, bood onderwijl den aanwezigen ververschingen aan. De Leidsche Kunstvereeniging heeft bet 3eizoen bijzonder goed ingezet Vrienden van schilderkunst mogen dezO tentoonstelling niet laten voorbijgaan zondeJ er kennis mee te hebben gemaakt Bontwerksier nET ADRES wanneer men prijs gtelt op solicd Bont werk en keurige bewer king, alsook voor Reparaties enz. aan allo Bont- cn Pelswerken. 3438a Werkelijk billijke prijzen. 's-GRAVENHAGE Lange Houtstraat 28-30 AMSTERDAM, Damrak 92 ROTTERDAM Schiedamschevest 5 GRONINGEN A -Kerkhof Z.Z. 18 De Directie bericht dat de Coupons der Pandbrieven ver vallende 1 November 1924, van dien datum of betaalbaar zijn bij de 8675 SCHEURLEER ZOONEN's Bank te Leiden, alwaar tevens f> pCt. Pand brieven tegen beurskoers ver krijgbaar zijn in stukken van: ÏIOOO.. f 500.- en 1100.- Dc Directie J. A. van ERPERS ROIJAARDS Mr. C. SCHUIT vanwege het Israëlieti6ch Armbestuur op Dinsdag 28 October a.s. 8669 Deze collecte wordt in uw milddadigheid aanbevolen. 203 Haarlemmerstr. 203 Wij bieden C SPOT GOEDKOOP aan Gemoltonneerde DAMES en HEEREN ONDERGOEDEREN GROOTE SORTEERING BESLIST LAGE PRIJZEN Heeren Zolen en Hakken f 2.— I Schoenreparatie kan in 1 uur klaar, mits Dames Zolen en Hakkenf 1.60 b.et ,»avc Zo.1.c" en 1.lakke" .ziin' 8599 Kinderwerk volgens grootte. I VOOT St6fl{ 6D SOllBtl W6fk WOTCit lflQGSl33n. WF" Zooileder Fournituren, aan zeldzaam goedboope prijzen. GUMMI ZDLEN 1ste soort 35 ct. p. paar, Gummi heele HAKVORMDameshakken 15 ct. p. p., Heerenhakken 25 ct. p. p. Aanbev. N. A. VAN WIJK, Janvossensteeg 77 b.d. Haarlemmerstr. Op Woensdag 5 Nov. 's avonds precies acht aar zal Dr. N. J. C. SCHERMERHORN van Nieuwe Nicdorp, in de groote zaal van het Leidsche Volkshuis, Apothekersdijk, voor de Afdeeling der I. A. M. V. (een verbeelding van het leven van TOLSTOY) door RAKASOF, voor dragen. Bewijs van toegang met verklaring verkrijgbaar bij den Secretaris Zijlsingel 50 en den Concierge van het Volkshuis ('s avonds 710 uur.) (Tegenover de Watersteeg.) 1-1 Telefoon 698. Prima wollen dekens groote maat f 4.60. ZIE ETALAGES 8861 ZIE ETALAGES Goudrenetten 60 ct., per kist f 2.75. Stoofperen 45 cent., per Kist 2.40. 3444a Begrafenisondernemor. NAAR 8698 niet beneden de 15 jaar om tevens in een vak te worden opgeleid. Adres te bekomen bij ZANDVLIET's Boekhandel, Haarlemmerstraat 117. 8681 der beroemde „PHILIPPS WERKEN" Hofleverancier BREESTRAAT 109, 130 jaar bestaand Levering ook ln Huwkoop! 7447 Nieuwe Rijn 62 - Tel. 78 22 ets per ons - 13.per blik. 18 ets per ons - f 2.50 per blik. 15 ets per ons - f 1.75 per blik. 40 ets per stak -14.50 per blik. Deze weck kunnen wij nog voor U verzenden, zoodat het met St. Nicolaas in India is. Verzoeke spoedige opgave. 8607

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 7