De Eeuwige Stilte Hedenavond voor tiet laatst AGENDA. Groote keuze fëiano's-Vleugels !Picir> ola's-Orqels RADÜO-PBOGRAMMA BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. Maandag. Slad&zaal: Vertooning film „De Eeawige Stilte. 8 uur. Dinsdag Café „Eigenzorg"Biljart-seance door mej. L. Schrier; 8 uur nam. Stadszaal (foyer) Propaganda-avond afd. Leiden Ned. Ver. v. Huisvrouwen. 8 uur. Morschweg 59 Evangelisatie-samen komst. 8 uur. Oegstgeest, „Irene": Uitvoering Chr. zangver. „Debora". 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsd.eDst der apotheken wordt van Maandag 27 October tot en met Zondag 2 November waargenomen door de apotheek van den heer C. B. Duijster, Nieuwe Rijn 18, tel. 523. De apotheek van „Hulp der Mensch- beid", Hooigracht 48, is altijd geopend, doch alleen voor leden van dat Ziekenfonds. RECLAME. 6520 111 vankelijk door, doch een motorrijder wist hem dit te beletten door zijn motor voor den auto te werpen. Het jongetje werd naar dr. Der Kinderen overgebracht, die een schedelbreuk en verder lichamelijk letsel constateerde. Met een auto ia hij naar 't Burgerziekenhuis te Amsterdam verfoerd. Van de vermiste Blazer- schuit G O 15 is nog niets vernomen. Naar Alle waarschijnlijkheid is zij op de Noordzee vergaan. De bemanning bestond uit 3 per sonen, Cornelia Lokker, oud 42 jaar, die een vrouw met 9 kinderen achterlaat, zijn zoon Kommer Lokker, 19 jaar en zijn broe der Maarten Lokker, oud 33 jaar, die een vrouw met 2 kinderen achterlaat. De politic heeft gearres teerd cn naar Arnhem overgebracht B. uit Dinxperlo, die zich aan het schrijven van dreigbrieven heeft schuldig gemaakt. Hij had onder vreescliikc bedreigingen het de- poneeren van f 500 op een bepaalde plaats gccischt. Toen hij het pakje kwam halen, werd hij geknipt. V r ij d a g n acht is hethote 1-pen- 8ion De Bleeke Hoeve, van den heer W. van Essen, gelegen aan den Elspeterweg bij het kleine Bleekermeer, in de nabijheid van het Uddelermeer, geheel uitgebrand. Het gebouw had een rieten dak. Er kon niets gered worden. Verzekering dekt de schade. Vrouw Laschko zat rustig aardappels te achilleai bij den haard in haar huisje, gelegen tegen den KamperzeecKjk bij Grafhorst, toen zij opeens een zwaren bons boven zich hoorde en tegelijk door het dak vier spartelende pooten zag steken, die turecht kwamen op de linnenkast, welké ocderst-bovero ging. Wat was er gebeurd? Een stier, die over den dijk werd geleid, schrikte voor een auto, rukte ziok los en sprong van den dijk af en dwars door een doornen heg boven op het dak van de dag- loonershut met bovengemeld gevolg. Begril- pelijk kostte het heel wat moeite het dfflr uit ziin benarde positie te bevrijden. („Hbld.") Te Dedcnisvaart is eem amb tenaar ter secretarie wegens het plegen van fraude gearresteerd. Donderdagj.1. werden de 22-j o- rigc J. M. door de rechtbank te Leeuwar den buiten vervolging gesteld terzake den diefstal met braak ten kantore van de brandstoffenhandelaars Van der Noord en Kupcrus aldaar Vrijdagmiddag werd op aan dringen van de politie opnieuw een huis zoeking gedaan ten huize van W. Daarbij kwam nog zooveel aan het licht, dat de of ficier van justitie opnieuw overging tot de arrestatie van W. Inmiddels was M. reeds overgebracht naar Zuid-Laren in verband «net een diefstal van een rijwiel te Vries. Te Vlierden (N.-B.) is gearres teerd P. V., die verdacht wordt een ge weerschot te hebben gelost op den jachtop ziener Weiten te Vlierden-. In het hoep itaal te Sittard Is gisteren in bowusteloozen toestand bin nengebracht de 17-jarige Dorman, uit Mun- stcr-Geleen. Tusschen Amstelrade en Oirs- bcck was deze op den weg gevonden, lig gende in een plas bloed met een gapende wonde aan het achterhoofd, terwijl zijn rij wiel geheel vernield op eenigen afstand lag. Naar gebleken is, is D. op een recht stuk weg overreden door een luxe-auto, welke na het ongeval aanvankelijk stopte, doch toen er menschen aankwamen, in snelle vaart in de richting Amstelrade verdween. Do toestand van D. is zeer ernstig. De mare chaussee doet onderzoek naar den eigenaar van den auto, waarvan de voorruit door de aanrijding gebroken moet zijn. Zaterdagavond is dooreen hoofdconducteur v. d. Ned. Sp.w. op de lijn ZaandamAmsterdam een reiziger aange houden met een nagemaakte traject-abonne mentskaart ZaandamAmsterdam Cs. Alles was kunstig nagemaakt, alleen ontbrak het droogstempol der Spoorwegen. Bij aankomst te Amsterdam Os. werd de reiziger door de politio gearresteerd en overgebracht naar het politiebureau Warmoesstraat. Baas boven baas. Maar 't vroolijkste beroep heeft zeker Een vliegenier, dat kan niet mis, Daar sulk een heerschap bij z'n arbeid Geregeld in de wolken ia. RECLAME. LEIDEN Hoogewóerd 90 Amsterdam, Rotterdam Arnhem 8S62 VOOR DINSDAG 28 OCTOBER. 12.50: Manchester (375 M. 2ZY): Orgel muziek van het Ficadilly Picture Theatre 1.05; Parijs (178b M. SFR)Concert door het Tzigane Orkest van Radio-Pari». 1.20: Londen (3C5 M. 2LO): Tijdsein van Greenwich; Concert The „2LO"-trio. 3.20: Cardiff (351 M. 5WA): Telefonie voor dn scholen. 3 35: Londen (365 M. 2LO): Speciale te- lefonie voor de scholen. 3.50: Birmingham (475 M. 51T): Bernard Albert (pianist). Bournemouth (385 M. 6BM): The Station Piano Quinlet. Cardiff (351 M. 5WA): The Station Trio. Manchesier (475 M. 2ZY): Muziek van the Oxford Piclure Theatre. Aberdeen (495 Al. 2BD): Light Popular Programme; Orkest. Glasgow (420 M. 5SC): Muziek van ver schillende nummers op schriftelijk verzoek van de luisteraars. 4.20: Londen (365 M. 2LO): Concerl; Tijd sein van Greenwich. Manchester (375 M. 2ZY): Sybil Maden (sopraan). Newcastle (400 M. 5NO): Rosina Wall's Trio. 5 05: Parijs (1780 M. SFR): Concert met medewerking van de vaste arlislen van Ra dio-Paris. 5.20: Brussel (763 M. SBR): Concert. 5.50: Londen (365 M. 2LO): Kindervertel- lingen. 7.50: Londen (365 M. 2LO): Groot Con cert. Birmingham (475 M. BIT)The Station Orchestra. Bournemouth (385 M. GBM)Klassieke muziek; The Wireless Orchestra. 8.50: Parijs (1780 M. SFR): Laalste wed strijduitslagen. 10.20: Londen (365 M. 2LO): Dansmuziek RECLAME. da indrukwekkende schoone Zuidpool-film Nog cenige plaatsen aan de zaal verkrijgbaar. 8702 Dfe ALGEMEFNE TOESTAND. De Engelsch-Rnssische aifaire verschil in het bezette ge bied Irak. Wat le zegfeen van de plotseling in Enge land gerezen kwestie met sovjet-Rusland? Zo<5 vlak voor de verkiezingen maakt het gansche geval ontegenzeggelijk een vreem den indruk. Wanneer de brief van Sinovjef echt is, dan mag Mc Donald's optreden ze ker alleszins gerechtvaardigd heeten. Maar dan is het uit, onherroepelijk uit met het Engelsch-Russisch verdrag 01 de brief echter echt is? Alleen de be sliste ontkenning van de echtheid door Mos kou zegt in dezen nog weinig, 't Is voor Moskou de eenige uitweg, dat moet men niet vergeten. De innige verhouding tusschen de sovjel-regeering en de derde internationale is altijd een gevaarlijk iets geweest, dat zich moest wreken. Maar aan den anderen kant, nadere gegevens van Mc Donald ter ophel dering zijn zeer gewenscht Ook voor hem zelf, want op de verkie zingen, die Woensdag al plaats hebben, zal het gebeurde een groolen invloed oefenen, dat lijdt geen twijfel. Van de zijde der con servatieven en liberalen wordt alles reeds in het werk gesteld, om politieke munt te slaan uit deze affaire. Zij worden echter be schuldigd de hand gehad te hebben in dit valschc document, zooals bet van Russische zijde heet, voor eigen politiek gewin, 't Zou kras zijn Voor nadere gegevens bekend zijn, lijkt het ons gevaarlijk, in dezen een ooixleel uit te spreken, dat wij dus opschorten tot later. De bezettingsoverheid deelt mede, dat van 28 Oct af, alle diensten der geallieerden, die sedert 11 Jan. 1923 voor de exploitatie der panden in het Roergebied en het brug- gehoofd Keulen geschapen zijn, opgeheven worden. Over de vrachtkwestie der herstelkolen, die over den Rijn vervoerd wopden is een verschil van meening ontstaan. Duitscnlapd wenscht het stelsel weer m te voeren, dat vóór de bezetting van de Roer bestond, ter wijl Frankrijk, België en Italië het stand punt verdedigen, dat de Duitsche regeering, ten gevolge der overeenkomst van Londen, zich niet meer beroepen kan op de betfe|- fende bepalingen van het" vredesverdrag. Ondanks de Duitsche concessies voor de overgangsperiode, verklaarden de geallieerde vertegenwoordigers, dat verdere onderhan delingen doelloos waren, indien Duitsch- land niet wilde leveren onder de voorwaar den door de Micumovereenkomsten over water transport vastgesteld. De kwestie zal door het organisatiecomité, dat 3 Nov. te Parijs voor het eerst bijeenkomt, worden beslist. De „Times" verneemt uit Brussel, dat, op de vergadering der Volkenbondsraad, die heden te Brussel begint om de kwestie der grens van Irak en de arrestatie der Grieken in Konslanlinopel te bespreken, Engeland vertegenwoordigd zal zijn door Lord Pa'r- moor. Sir Cecil Hurst en de heer A. G. M. Cadogan, een ambtenaar van het departe ment van buitenlandsche zaken. De Fran- sche gedelegeerden zijn: Briand en Graaf Clauzel, hoofd der Volkenbondsafdeeling van het departement van buitenlandsche zaken. Benes wordt vervangen door Girsa. Salandra zal vertegenwoordigd zijn door den Italiaanschen gezant te Brussel; Orsini Barone. Verder zullen aanwezig zijn: Branting (Zweden), burggraaf Tsji. de Japansche ge zant te Parijs, Quinones de Leon, de Spaan- sche gezant te Parijs en Mello-Franco. Bra- zilië's gedelegeerde in den Volkenboni BELGIE. Gaat Theunis heen Toen hrj het woord voerde op het feest d<>r verjaring: der Caisse des reports liet de premier Theunis doorschemeren, dat hij eindelijk de mogelijkheid ziet ora binnenkort, zonder dat dit den indruk eener desertie behoeft te maken, zijn post op te- geven, waar de aanleidingen tot voldoening niet overvloedig zijn. Zooals men weet, was Theunis nimmer bijzonder gesteld op zijn m'nister-post DUITSCHLAND. Vrije verkiezingen vonnis tegen de organisatie C botsingen te Potsdam. De Rijksprosident heeft door een ver ordening de op grond van art 48 der Rijksgrondwet op het oogenblik nog be staande uitzonderingsbepalingen opgeheven. De verkiezingen kunnen dus in alle vrij heid plaats hebben. De rechters in het staatsgerechtshof té Leipzig hebbenzich niet laten imponeeren door het door den vertegenwoordiger van het -M. gehouden pleidooi en hebben de meeste beklaagden van de organisatie Con sul tot veel zwaardere straffen veroordee.d dan geëischt waren. Hoffman, Killinger, Muller en Kautter werden elk tot 8 maanden gevangenisstraf veroordeeld, Henkei en Krebs tot 6 maanden, Abendroth, Ehren- traut, Viebig en Wegel in tot 5 maanden. Voorts werden zes beklaagden tot 4 en twee tot 3 maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Zes beklaagden werden vrijge sproken. In de motiveering van het vonnis wordt o.a. gezegd, dat de organisatie-Consul wel degel bk binnenlandsche en buitenlandsche politieke doeleinden beoogde. Gisteren heeft te Potsdam een groote republikeinsche demonstratie plaats gehad ter inwglding van het vaandel van de afdeeling Potsdam der organisatie Zwart-r<x>I-goud. Als gevolg van een oprocp'ng in de natio nalistische bladen waren vele Vülkijche ele menten naar Potsdam gekomen. Na het einde van de officieele plechtigheid provoceerden z'q de leden van de republikeinsche organi satie, waarbg het tot botsingen en arrestaties kwam Het aantal gewonden bedraagt 12, dat der gearresteerden 30. ENGELAND. De Russische documenten De Valera weer vrij. De publicatie der Russische documenten behecrscht thans .geheel de situatie. Do conservatieve en liberale pers put zich uit om er zoo groot mogelijk nadeel voor Mc Donald uit te distilleeren, maar of zij daar in zal slagen, hangt nog van diverse facto ren af. In ieder geval is de politiek van McDonald tegenover sovjet-Rusland schijn baar ten doode gedoemd. In zijn rede te Swansea heeft McDonald het niet gehad over den brief van Zinovief, doch nadien zeide hij :in een interview dat de tijd nog niet rijp ia voor een verklaring. Hij zal de aangelegenheid echter waarschijn lijk behandelen in zijn verdere redevoerin gen. Clynes, die te Northampton 6prak, zeide, dat als 't document echt was, 't de over eenkomsten met Rusland in gevaar zou brengen hij voegde er echter aan toe, dat er niets nieuws is in de organisatie van politieke bomaanslagen aan den vooravond oener verkiezing. Thomas zeide te Belper, niet te weten of de brief echt of valsch is. Ponsonby, 'm een interview te Helfield, zeide, dat het niet waarschijnlijk is, dat de brief een falsificatie is. Curzon, in eeai rede te Leicester, zeide dat afschriften van Zinovief'a brief aan Mo Donald en Henderson ter hand gesteld zijn toen zij, een maand geleden in Bngeland teruggekomen zijn. De brief kwam in het bezit van een blad. Anders, zeide Curzon, zouden wij misschien nooit het antwoord der regeering hebben gekend op dit „misdadig ste, schandelijkste, verfoeilijkste, en nood- lottigste document, dat ooit is gedrukt." Van Russische zijde wordt de echtheid beslist ontkend. De sovjet-gezant Rakofs- ky verklaart dat deze 'n flagrante verval- 8ching is. Ook het bestuur der communis tische partij ontkent uitdrukkelijk, 'dat het den brief ontvangen zou hebben en noemt hem ook een domme falsificatie. tn een antwoord aan het departement van buitenlandsohé zaken herinnert Rakofsky er aan, dat in 1923 de vertegenwoordigers der Sovjetregeering te Londen efl het de partement van buitenlandsche zakeS over eengekomen zijn silo geschillen doof darec^ besprekingen op te lossen en slecht# nota'i te zenden, wanneer 'dezé methode geen gunstige resultaten opleverde. Hij ver klaart, dat de nota die ongegronde beschul digingen tegen de sovjetregeering bevat, een onverwachte schending der overcen- komstkomst is. Hij beschrijft in de meest positieve bewoordingen het communistische manifest, dat aan den brief is toegevoegd, als een grove vervalsching, een gewaagde poging om de ontwikkeling van vriendschap pelijke betrekkingen tusschen beide landen te beletten. Hij tracht te bewijzen, dat de inhoud, het opschrift en de onderteekening van het document uitwijzen, dat dit het werk is van mensohen, die niet bekend zijn met de constitr/e der communistische In ternationale. Hij verzekert dat de inhoud een samenraapsel van dwaasheden is, be stemd om de Engelsche regeering tegen de sovjets in het harnas te jagen. Rakofsky wijst iedere verantwoordelijkheid van de hand, in naam der Russische regeering, voor de actie der communistische Internationale. Hij hoopt dat de Engelsche regeering maat regelen zal treffen om den auteur van het document op te sporen. De Iersche republikeinsche leider De Va lera, die vlak voor een vergadering te Newr* op last van de Ulster-autoriteiten werd go- arresteerd, is teruggebracht naar de grens van den lerschen Vrijstaat en daar in vrij heid gesteld. Er waren geen demonstraties. Hij zegt, dat hij van plan is, de redevoe ringen, die hij morgen té Londonderry en op andere plaatsen in Ulster zou houden, door te laten gaan. Hij is dus blijkbaar van plan, ten spoedigste weer over de grens terug te keeren. Uit Belfast wordt nadfer aan de „Start' gemeld, dat De Valera blijkbaar Newry bereikt heeft door van een kustplaats in den Vrijstaat over te steken in een roei boot. Hij landde te Narrow Water nabij Newry en legde de rest van den tocht te voet af. Toen hij eenmaal de stad bereikt had, verb;# g hij zich daar tot de vergade ring begon en slaagde er ook in zich te ver bergen in de menschenmassa, die naar de meeting trok, zonder te worden herkend. Toen hij evenwel uit de massa naar voren trad en de deur trachtte binnen te sluipen, werd hij door een politieagent herkend, waarop onmiddellijk zijn arrestatie volgde. De politie bracht hem in een der bureaux, waar hij in een kam^r werd opgesloten. Deze kamer werd den ganschen nacht door gewapende soldaten bewaakt. HONGARIJE. Erzbergerts moordenaar in vrijheid. Op grond van een besluit van het mi nisterie is Schulz-Foerster in vrijheid ge steld. Hiji moet zjjn intrek nemen bij den afgevaardigde Gcmbös en de politie van Boedapest steeds op de hoogte houden van zijn verblijfplaats. ITALIË. Een zilveren jubileum geen oppositie-parlement. Den 29en Juli 1900 viel koning Humbert door moordenaarshand Victor-Emmanuel III volgde hem op. De huidige koning is dus het volgend jaar 25 jaar aan het bewind. Men denkt er aan, dit zilveren jubileum luisterrijk te vieren. De gemeenschappelijke commissjo uit de vereenigde oppositiepartijen heeft het com munistische voorstel tot vorming van een nevenparlement van de hand gewezen. De „Tribuna" verzekert, dat de communisten nu in de Kamer zullen terugkeeren en ver wacht dat de andere oppositiepartijen tot voorbeed zullen volgen. ZUID-SLA VIE. Een aanklacht tegen ministers. De oppositie hoeft een klacht ingediend bjj den voorzitter der Skoeptsjina, tegen de ministers van verkeer en volksvoeding^ die zich zouden schuldig gemaakt hebben aan incorrecte handelingen bij de uitvoe ring van de Tsjecho-SlowaakscheZ.-Sla- vische overeenkomst in 1919. VEREENIGDE STATEN. Minister Wallace overleden. Wallace, de minister van landbouw, ia overleden ten gevolge van een operatie van de blinde darm en galsteenen CHINA. Na den staatsgreep. Het is onmogelijk, uit de béschikbare in lichtingen op te maken, welke gevolgen de staatsgreep van Donderdag zal hebben. Het voornaamste feit is, dat niet, zooals eerst was gemeld, een débacle aan 't front heeft plaats gehad, doch dat de troepen van Woe Pei Foe zich volkomen in haar posities hand haven. Woe ia te Tientsin aangekomen. Blijkbaar heeft de Feng-partij Tientsin dus niet bezet. Men mag derhalve aannemen, dat Woe in telegrafische verbinding staat met dc hem gunstig gezinde provincies en tevens in de gelegenheid is van daar steun te krijgen. Het verzuim van Feng-Joe-Sjang om Tient sin te bezetten en de verbindingen met 't Zuiden te verbreken, lijkt een ernstige fout, doch het is mogelijk, dat dit te wijten is aan de mislukking van de uitvoering van dat aandeel in den staatsgreep, hetwelk zijn vrienden op zich genomen hadden. Nog al tijd ontbreken aanwijzingen, of sommige leiders, die gezegd hadden met Feng te sym. pathiseeren, inderdaad met het samenwer ken. Feng ontkent-, dat zijn actie heeft plaats gehad in ïnedewerking met Tsjang-Tso-Lin en hij verklaart, dat hij bereid is tegen Tsjang-Tso-Lin te vechten, indien deze niet gehoorzaamt aan het bevel van den presi dent, om de vijandelijkheden te staken. Éeng verklaart verder opnieuw, dat zijn eenig doel is een einde te maken aan den burgeroorlog. BUITENLANDSCH GEMENGD. Gemeld wordt dat een zekere Pietro Tulu, die rentmeester is op het landgoed van een Britsch grondbezitter op Sardinië, door roovers is overvallen. Tulu keerde terug van Cagliari, waar bij 200.000 lire van de banï had gehaald. De roovers hebben hem dit bedrag afgenomen en den man zelf voor los. geld meegevoerd. Een hevig onweder heeft boven het ge- bied van Trescenta gewoed en dit geheel overstroomd Er werd enorme schade aan< gericht aan huizen, spoorlijnen en de vee stapel. Drie herders werden gedood. De Engelsch-Russische kwestie. LONDEN, 26 Oct. (Reuter). Het hoofd kwartier der Labourpartij geeft een vorkla* ring uit waarin ontkend wordt lo. Dat de brief van Zinovieff werd be* sproken door het kabinet. 2o. Dat de brief werd onderschept bij de post, daarna gefotografeerd en vervolgens op de gewone wijze aan de communisten afgeleverd. 3o. Dat aan de Labour-candidaten nu structie is gezonden, om niet over het ver-> diag met Rusland te spreken. De kwestie, of de brief echt of valscb is, kan niet met stellige zekerheid worden vastgesteld dan na de verkiezingen. Intus- schen, wordt er bijgevoegd, blijkt uit de krachtige nota welke aan Rakovsky werd gezonden ten duidelijkste, dafc dé regeering geenszins onder de plak staat van dc com munisten. LONDEN, 27 Oct. (Reuter). Zinovieff zónd een mededeeling aan het Britsehe Trade Union Congres waarin hij verklaart, dat de brief, welke hem wordt toegeschre ven, een groote falsificatie is en klaarblij kelijk een verkiezings-manoeuvre. Hij biedt aan dat een commissie benoemd door den algemeenen raad der Trade Unions, onmid dellijk naar Rusland zal gaan om daar de authenticiteit van het document te onder zoeken. De beslissing dezer commissie zou dan bindend zijn. LONDEN, 27 Oct. (Reuter). Rakofsky heeft heden het ministerie van buitenl. sa- ken een nota overhandigd, waarin Litwinof aandringt op het maken van verontschul digingen voor de publicatie van valsche stukken alsof dafc officieele doousüenten wa ren en op bestrafing der bij de publicatie betrokken particulieren en officieele perj 8onen. De openbare belangstelling is ten top gé- stegen door de verklaring dat de echthöla van Zinovieff's brief volgehouden wordt. LONDEN, 27 Oct. (N. T. A. draadloos), UK Moskou wordt gemeld, dat de Russi sche regeering aan de Britsehe een nota zond, waarin de echtheid van den aai Zinovjef toegeschreven brief wordt gelogend en gezegd de beschuldiging van een propa- ganda-campagne waar te maken. De nota stelt voor om terwille van de be^ staande goede betrekkingen een comraissiê van arbitrair f» te benoemen om de wssrde der geïn-crimeerde documenten bo on<krw*s- ben die een grove vervalsching zijn. De Valera gearresteerd, vrij, gearresteerd..,, LONDEN, 27 Oct. (Reuter). De Ierschfl Republikeinsche leider De Valera die op- langs weer werd vrijgelaten en over de grene van Ulster gebracht, werd gisteravond op nieuw gearresteerd toen hij op het puit stond een vergadering toe te spreken. Ejr waren meer dan 250 politieagenten aanwezig Wijzigingen in het Egyptische Ministerie. KA1RO, 27 Oct. (V. D.). De premier ZagK* loei Pasja heeft belangrijke wijzigingen ir het- Egyptische Ministerie aangekondigd. Hoo^e beambten, die langen tijd aan het be wind zijn, worden vervangen door aanhail' gers van Zaghloel. De wijzigingen duiden er op, dat d- pré mier voornemens is zijn positie te versterker en zijn prestige te verhoogen. Smokkelhandel. WASHINGTON, 27 Oct. (N. T. A. draad loos). De Amerikaansche politie heeft eep smokkelaarsbende ontdekt, die met vliefc tuigen alcoholische dranken van Cuba naai Florida bracht. Auto-ramp. MADRID, 27 Oct. (N. T. A. draadloos). Huelva bij Saragossa is een autobus ovty een brug gestort, waardoor vijf personëP werden gedood en 18 gewond. Een moord. BERLIJN, 27 Oct. (N. T. A. draadloos). Te Jassy in Roemenië werd de politiepresj- dent door den leider der antisemitische be weging gedood, twee politiebeambten web den gewond. De vliegtocht Holland—Indlë. Naar het comité Vliegtocht Holland- Indië aan het Haagsche Aneta-kantoor mede deelt, heeft de Servische minister van Fi nanciën reeds toestemming verleend lot hel uitvoeren van de onderdeelen van de F. VII, die aan de Servisch-Boelgaarsche greni waren vastgehouden. Heden zou ook dl minister van Oorlog den uitvoer toestaan waarna onmiddellijke door?, nding naar Pbl- lippopel zal geschieden. Naar het Haagsche Aneta-kantoor nadel verneemt, is bij de Fokkerfabriek een tele gram ontvangen, waaruit bl ijkt, dat d' monteurs met de onderdeelen reeds nam Philippopel z'(jn vertrokken, waar zij van daag zullen aankomen. Groote oplichting te Amsterdam. Door middel van een valsche cheque de Duitsche Bank te Amsterdam opgelicl»! voor een bedrag van f 30.400. Naar aanleiding daarvan wordt de aut' houding verzocht van den Duilscher Alben Ecke, een 20-jarig persoon. Hij is midito matig groot, slank van gestalte, bleek uite' lijk, lichtblond haar, kale schedel. Hij B f( kleed in een lichtgrijze regenjas en een gleufhoed op.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 2