speler zijn en het gaarne wat al te mooi willen doen, over het algemeen is hij het toch geweest die de meeste verwarring heeft gesticht in de Gorkumsche achterhoede. Kwam het misschien doordat Stephanus, als linkshalf, een uitstekende partij speelde en den vleugel vóór hem voortdurend aan hel werk zette? Brouwer, als midhalf, was niet slecht ,maar er gaat toch ook te weinig van hem uit om aan de voorhoede den gewensch ten steun te geven. Daarenboven speelt hij den bal steeds naar het middentrio en bij kans nooit naar een der buitenspelers; een methode, die ons, gezien de machteloosheid van dit trio, fout lijkt. Wassenaar tenslotte verving Yreeken als rechtshalf. Ook dit was stellig geen verbetering, al vonden wij Was senaar niet bepaald onvoldoende. Z'n sa menwerking met den back liet zeer veel te wenschen over waardoor ook Wamsteker blijkbaar niet altijd wist waaraan zich te houden, met het gevolg, dat de Unitas-links- buiten, die er overigens niet zoo veel van kende, vele malen vrij kwam en. z'n ver- eeoiiging twee doelpunten wist te bezorgen, zij het de eerste dan ook indirect. De ver dediging van A. S. G. heeft zich kranig ge weerd. Aan haar heeft het niet gelegen, dat Unitas met de zege is gaan strijken. Eigenlijk gezegd; aan Unitas zelf evenmin. Want meer dan een behoorlijk 2e klas-team was dit toch niet. Deze roodbroeken speel den een matige partij, eenvoudig en door zichtig van opzet, waarbij alleen keeper, linksback en midvoor opvielen door goed spel en de rechtsback door z'n voortdurend 't zij terecht of ten oprechte, hinderlijk ap- pelleeren, waartegen scheidsrechter Katoen, die overigens correct leidde, onvoldoende optrad. De Hörburgers, die den rechtervleu gel vormden, pasten geheel in het kader van deze ploeg. Nu eens deden zij handig werk, dan weer prutsten de ..Prutsers" er lustig op los. Alvorens nu in het kort het verloop van den kamp weer te geven zouden wij A.S.C. er nog op willen wijzen, dat het zeer wen- schelijk is als grensrechter iemand te ne men, die strikt onpartijdig beslist. Tot on zen spijt moeten wij constateeren dat dit gisteren bij A. S. G. wel het een en ander te wenschen overliet. En wij zijn niet de eenigen geweest die zulks hebben opge merkt! Terwijl de wind ongeveer dwars over het veld stond stelden de ploegen zich als volgt op: A. S. C. Van Hoften H. Wamsteker Josson Wassenaar Brouwer Stephanus Goslings De Ruyter Roem J. Wamsteker Blom O Gebr. Hörburger Kraayveldt Ducardus Van Dort Roza Jr. De Jong De Man Lefèvre de Montigny Roza Sr. Müller Unitas. Nauwelijks heeft A. S. G. afgetrapt of een felle schuiver van den midvoor der gasten suist reeds langs het Leidsche doel. Dan komt er echter een periode van heel matig spel, waarbij beide partijen beurtelings in den aanval zijn en beurtelings kansen om - hals brengen. A. S. C., dat langzamerhand in het offensief komt, evenwel de meeste. De Unitas-doelman krijgt wel vrij veel te doen, maar de roodzwarten schieten te zacht en te onzuiver om het hem lastig te maken. Als Goslings op den rechtervleugel door breekt weten Roem en de Ruyter door lang talmen van de fraaie voorzet geen gebruik te maken, terwijl, als zich direct daarna, hetzelfde spelletje herhaalt, Roem van dicht bij hoog over schiet. Wamsteker .'r. krijgt dan, vrijstaande, een goede kans, doch z'n schot gaat er stukken naast. A. S. C. is nu absoluut sterker. Haar backs geven de te genpartij geen schijn van kans en zetten steels den bal voor het Gorkumsche doel. Roza Sr. frapt eenmaal, in z'n ijver om het leer weg te werken bijkans in eigen doel. Wanneer Blom dan een snelle ren met een zuivere voorzei besluit schiet Goslings, in moeilijke positie, rakelings over de deklat. Da A. 3. C -rechtsbinnen, die in deze periode werkelijk actief is, geeft den moed echter zost op. Weer breekt hij doorboog ec sdtatp komt de bal voor het doelen het >s Roem, die z'n club met een kopbal de leiding geeft. 10. Er is dan 25 minuten gespeeld. Steeds eenzijdiger wordt nu het spel, terwijl het middentrio uit de Leidsche voorhoede nu ook steeds peuteriger gaat combineeren, en daardoor, ondanks alle overwicht, geen kans ziet om te scoren. Al leen Blom belaagt den Unitas-doelman tweemaal met een keihard schot, maar deze weet gevaar te voorkomen. Toch denken we dat hij gepasseerd zal worden als De Ruyter is doorgebroken en geheel vrij staat Laatstgenoemde weet echter op het laatst geen "raad meer met den bal en schiet recht op den keeper aan. Na 32 min. krijgt Unitas haar eerste corner, welke fraai door den linksbuiten wordt genomen en op grandiose wijze door de Gorkumsche aanvallers wordt gemist. Bijna voortdurend is A. S. C. aan het woord. Maar er komen geen doelpunten. Tenminste niet bij Unitas. Wel echter we ten de roodbroeken vijf minuten voor tijd gelijk te maken als de linksbuiten een uit val doet en over Wamsteker Sr., die rustig blijft toekijken, voor doel plaatst. Een der Hörburgers is eerder bij den bal dan Van Hoften, en zoo weet deze den A. S. C.-doel- man te doen visschen. In de tweede helft krijgt Van Hoften da delijk na den aftrap een mooi hoog schot van De Jong te verwerken, waarna A. S. C. haar tegenpartij geheel terugdringt. Drie maal zet Blom voor, en ook driemaal wordt een prachtkans verknoeid. Unitas krijgt hierdoor weer moed en doet eenige tegen aanvallen, waarbij het Leidsche doel ernstig in gevaar komt. Wassenaar brengt ten slotte het leer naar voren, en Roem lost onver wachts een harden schuiver, welke Müller een moeilijk oogenblik bezorgt. Onophoude lijk valt rood-zwart nu aan. Heel Unitas staat voor het doel. Toch zou een doortas tende voorhoede zeer zeker hebben kunnen scoren Niet zoo echter onze stadgenooten. Van een behoorlijk stevig schot is eigenlijk geen sprake. Alleen De Ruyter heeft eens pech door tegen de lat te schieten. En plot seling doet Unitas dan een uitval. Wamste ker Sr. rolt met een tweetal tegenstanders over den grond en de linksbuiten der gasten jaagt het leer in de Leidsche touwen. Een o.i. houdbaar doelpunt, aangezien Van Hof- tenal vallende den bal onder zich liet door gaan. 12. Met de overwinning in zicht verdedigt Unitas zich nu tot het uiterste. Wel blijft A. S. C. veel sterker maar de Gorkumsche backs krijgen telkens gelegen heid het peuterige, ver doorgevoerde samen spel der roodzwarten te breken. Ook een vrije schop, door den A. S. C.-captain ge nomen, brengt geen succes en zoo komt ten slotte het einde van de2en eenzijdigen wed strijd met een overwinning. der zwakste partij! LugdunumL. F. C. 0—2. Lugduum speelde haar 2de derby van dit seizoen en deed dit lang niet onverdienste lijk. Jammer is het maar dat er voor derge lijke wedstrijden heel weinig goede scheids rechters worden gevonden. Niet dat wij hiermede willen zeggen dat de heer Hakker slecht was, maar hij was te lankmoedig te genover eenige L. F. C.-spelers. Om hiervan een bewijs te geven het volgende Nadat Lugdunum 5 minuten bezig was probeerde de L. F. C.-linksbinnen Wagema ker of v. d. Berg een goed gebit had door genoemde speler een vuistslag op zijn ge zicht te geven waarvoor hij een waarschu wing kreeg, terwijl in den loop van den wed. strijd dezelfde speler nog eens een waar schuwing kreeg endrie berispingen. Waarom de heer Hakker dezen „voetbal ler" 1 niet Uit het veld verwijderde was ons een raadsel. Dit was het eenige niet, ook J. Segaar b.v. waarvan wij iets dergelijks nooit gezien hebben zat Vol unfaire trucjes Zooals te begrijpen was liet de verstand houding dan ook wel te wenschen over ja was zelfs slecht. Men heeft gisteren eens weer laten zien hoe voetbal niet gespeeld moet worden. Gelukkig leende Lugdunum zich niet daarvoor en speelde zo werkelijk een zeer goeden Wedstrijd. Waarom zij dan toch verloren heeft1? Vooral na de "rust was de Lugdunum-voorhoede te bang om door te locpen. wilde zij niet de kans beloopen om gevloerd te worden. Over 'den wedstrijd het volgende Lugdunum verschijnt met haar gewone bps telling alleen is F. GodcEJn vér vangen,-; waarvoor J. v. Deventer achter speelt v. d. Nat rechtshalf. De eerste oogenblikkej ra is L. F. C. even in de meerderheid en Li ee Heer schiet op grooten afstand op doel ts waarvan Wage maker gebruik maakt, om r d. Berg te bewerken waarvoor hij direct ee; cfl waarschuwing krijgt. Dan komt Lugdui in den aanval en werkelijk wordt er kei en vlug gecombineerd. De L. F. C.-ach hoede kan op dit spel geen vat krijgen loopt dan ook van den eenen kant naar andere. Eenige goede schoten van Ro en Keereweer hebben geen succes daar van te grooten afstand zijn. Bij L. F. staan ze met z'n vieren te verdedigen, Wanneer Roman weer inschiet slaat L. F. C.-midhalf, den bal uit het doeL I &o toegekende strafschop wordt echter ni te benut en zoo laat Lugdunum een mooie ka do gaan om de leiding te nemen. UK L. F. C. bepaalt zich tot eenige uitvall gri waarvan er een Lugdunum haast noodlott wordt doordat v. d. Berg drie pas met d* bal deed. De vrije trap wordt echter naa geschoten. In de Lugdunum-voorhoede vl< het spel zeer goed en L. F. C. bepaalt zi< dan ook uitsluitend tot verdedigen wat ha; j met veel geluk goed afgaat. Intusschen b De ginnen de gemoederen onrustig te worde wat het gevolg heet dat v. Wel voor ee kwartier het terrein moet verlaten wege: een blessuur. Toch blijft Lugdunum, met man spelend, in de meerderheid maar weet dit niet in doelpunten uit te drukke Met Lugdunum in de meerderheid komt rust. Na de rust komt L. F. C. opzetten v. d. Berg krijgt dan een paar schoten verwerken. Aan den anderen kant sch; Bavelaar hard in Kruit z'n handen. Wa neer de rechtsback van Lugdunum even tie zelt met wegtrappen maakt de Vries hfe van gebruik om een voorzet te geven well door De Heer in zuivere buitenspel-posit wordt ingeschoten. 01. Geenszins ontmo digd pakt Lugdunum goed aan, maar b L. F. C. staat zoo goed als alles te verdeo gen. Intusschen zijn de waarschuwing niet van de lucht. Binnen vijf minuten de* de scheidsrechter er 3 uit n.l. aan Segaa wegens vasthouden, aan De Heer omdat fc Lugdunum's achterspeler onderstebove bokst en aan Wagemaker, wegens natrap] Door zulk een spel worden de lichte Lui num-voorhoede spelers bang en ze dui absoluut niet meer in te loopc-n E-eru probeert Lugdunum's rechtsbuiten het i hij wordt door v. d. Plas unfair genome- wat ook weer een waarschuwing opleverd 7 Bij een aanval van L. F. C. wacht v. te lang om den bal weg te trappen en wa neer hij een geelzwart gedaante voor he ziet laat hij den bal liggen waarvan de 3 der profijt trekt en nummer 2 inzet. De bal was ons inziens wel te houden gewee-: Er is dan nog 10 minuten te spelen. He L. F. C. verdedigt en wanneer Keerewe eens voor het doel komt wordt hij met ve eende krachten door 3 L. F. C.'ers van bal af gesmeten wat hen echter weer op e< strafschop komt te staan, welke echter zacht wordt genomen en dus gehouden wor< Direct hierna is het tijd en heeft L. F. gewonnen. Bij Lugdunum speelden alle e< goede partij. Jammer was het dat sommi spelers zoo bang waren wat echter wel begrijpen viel. Bij L. F. C. waren het rechts- en inksbuiten en midhaf welke ker een goede partij voetbal speelden. Kruit in het doel was niet. onverdiens: lijk. h€ fn L P. C. IILugdunum II 01. Het i9 de L. F. C.-reserves niet mogen lukken de Lugdunurn-reserves er onder houden, al dient vermeld, dat de uitslag flatteerd is. Met een verdeeling der pun; 0 had Lugdunum meer dan tevreden kunn zijn. Er is echter volkomen fair gespe 11 wat ons, evenals de uitstekende leiding f scheidsrechter Remmers tot vreugde st£ p Wanneer beide elftallen zich opstel! wint D F. C. den toss, zoodat Lugd. aftrai Direct ontwikkelt zich een vlug spel Lugd. in de meerderheid. De midvoor pla^ den bal naar den rechtsbinnen doch W. Deventer kopt den bal net over. Dan kol L. F. C. geducht opzetten en krijgt de Lu? achterhoede handen vol werk, wat ba echter goed afgaat. Het blijft een spanner -t aangename wedstrijd met L. F. G. iete in meerderöeid. In doelpunten weet zij X. Pt bi

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 12