No. 19825. ZATERDAG 25 OCTOBER Anno 1924 Officieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornasmstn nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cis. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiën, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags B0 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per weSk Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post f 2.35 -f- portokosten. 0.18. 0.18. Dit nummsr bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezidn het verzoek van: a. de Maatschappij tot Detailverkoop van Petroleum „De Automaat" te 's-Gravenhage, om vergunning lot oprichting van een on- dergrondsche bewaarplaats voor 6000 Liter benzine, met aftapinrichting, vóór het per ceel Haag weg No. 45, kad. Sectie O. No 704:; h. de N. V. Nieuwe Leidsche Courant, om vergunmmg tot uitbreiding van de drukkerij in het perceel Hooigracht No. 35, Sectie I. No. 572; Gelet op de arbt. 6 en 7 der Hinderwet Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente Ier visie ge legd zijn; alsmede dat op Zaterdag, don 8slon No vember e.k. des voormiddags te hal fel f uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig axt. 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. AUG. L. REIMERINGER. Welh Lo.-Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 25 October 1924. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunning is verleend aan. Gebrs. C. J. en P. van der Loo en rechtverkrijgenden, tot uitbreiding van de waschinrichling in het perocel Haarlemmerweg No. 32, kad. Sectie K. No. 3699. AUG. L. REIMERINGER, Welh- Lo.-Burgcmecsler. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 25 October 1924. Aid. Leiden van den V.-D. B. Onder voorzitterschap van mevrouw W. tan Itallie-»-Van Embden hield gisteravond de afd. Leiden van den Vrijz.-Dem. Bond in het Nutsgebouw een ledenvergadering. Nadat eerst een tweetal nieuwe leden wa ren aangenomen en enkele andere luiishou- delijke zaken waren afgedaan, kwam aan de orde de behandeling van den beschrij vingsbrief voor de Alg. Vergadering, op Za terdag 1 en Zondag 2 November a.s, te Utrecht in het Jaarbeursgebouw te houden. Tot afgevaardigden naar deze vergadering werden aangewezen de heeren Hugo van Poelgeest en K. Sijtsma. Tot candidaten voor de' verkiezing van het hoofdbestuur, wegens periodieke aftre ding van leden, die niet weder verkiesbaar zijn, werden aangewezen de heeren prof. dr. Kranenburg, te Amsterdam, mr. A. M. Joe- kes. Den Haag, en dr. Doornbos, Groningen. Achtereenvolgens kwamen daarop ter la- fel de verschillende op de algemeene verga dering te behandelen vraagpunten, met dé daarover uitgebrachte rapporten door daar toe aangewezen Commissiën. In de eerste plaats het rapport over mede zeggenschap van het medewerkend perso neel in de bedrijven, waarin het medelid, de heer Hugo van Poelgeest, zitting had. Deze lichtte de conclusies, waartoe de Com missie bij wijze van compromis was geko men, toe, waarmede de afdeeling ten slotte zich vereenigde. Het rapport betreffende het voorstel van het Hoofdbestuur tot invoeging van een nieuwe paragraaf „Landbouw" in het werk program, werd toegelicht door prof. Schel- tema. Na eenige gedachtenwisscling werd besloten ook daarin met het Hoofdbestuur mode te gaan. Mevrouw Van Itallie besprak het rapport inzake het vraagstuk der Huwelijkswetge ving, waarin wordt aangegeven welke wij zigingen in de huwelijkswetgeving bchooren te worden aangebracht. Ook met de hoofdlijnen van de daarin voorgestelde regeling, zooals deze door de inlcidster naar voren werden gebracht, kon de vergadering zich vereenigen. Zeer uitvoerig werd gediscussieerd over no.t voorstel van het Hoofdbestuur tot ver vaging van 8 „Landsverdediging" in het Program en van het aanbrengen van een aantal daarmede verband houdende wijzi gingen. Ook dit punt, werd ingeleid door prof. Scheltema en verder zeer uitvoerig be licht door prof. Van Volle nhqy en, mede in verband met het tot-stand-komen van het Protocol van Genève, waarover deze hoog leeraar uitteraard meer bleek ingewijd dan Je overige aanwezige leden. De vraag was vooral of wij de nationale ontwapening moeten beschouwen los van dit protocol, of dat men als lid van den Volkenbond ook de verplichting wil aanvaarden zijn evenredig deel in het internationaal politieleger bij te dragen. Hierover liepen de meeningen uit een, doch tenslotte werd een formule gevon den, waarmede de vergadering zich kon ver eenigen en die nog voor de algemeene ver gadering aan het Hoofdbestuur zal worden gezonden. Mot betrekking tot het voorstel van het Hoofdbestuur om bij de a.s. verkiezingen met slechts één lijst van twintig candidaten uit te komen over het gehcele land, rezen tal van bezwaren. Men achtte het oude stel sel van afzonderlijke lijsten, waarop ook plaatselijke grootheden kunnen voorkomen meer "in het belang van de partij. Hierbij kwam ook nog ter sprake de voor gestelde fusie tusschen de V.-D. partij en de Democratische Partij, waarover een der leden, die in de fusie-commissie zitting heeft, eenige, hoewel vertrouwelijke, mede- deelingen deed. Inzake de propaganda voor dezen winter werd besloten twee openbare vergaderingen te houden, waarin resp. als sprekers zullen optreden prof! Van Embden en mr. Mar- chant, de laatste zoo mogelijk naast zich een der vooraanstaande vrouwen uit de partij. Aan het slot droeg mevrouw Van Itallie het voorzitterschap over aan prof. Schel- tema. die dit aanvaardde, echter niet dan nadat hij onder hartelijke teekenen van in stemming de aftredende presidente dank had gebracht voor de uitnemende wijze, waarop zij haar taak steeds vervulde, wat ook hedenavond weder was gebleken. Eerste Abonnementsconcert Slranss. Raonl Koczalski. Ouderen van dagen zullen zich herinneren dat, het was in hel jaar 1895, in ons land een aanvallig knaapje van tien jaar piano avonden gaf, die zoozeer de aandacht trok ken, dat zij de muzikale gebeurtenis van dat seizoen konden heelen. En, misschien groo- ter merkwaardigheid nog, af en toe betrad het kind het orkestpodium om eigen werk te dirigecren, dat zich kenmerkte door een vrij hoogen graad van voldragenheid. De beoordeelaar dien dagen was verrukt en stond verbaasd. Dat was toen geen ordinair geval van vroegrijpheid, die aan parforce- stüdie le wijten was, doch een verheugend verschijnsel van wonderbaarlijk geeslesbe- deeling. Dit aanvallige kind was Raoul Koczalski (spreek uit JCotsjalski) en dezelfde, die gis teravond in den Schouwburg voor den vleu gel zat. Voor zoover ons bekend, is hij se dert 1895 niet in ons land terug geweest. De herinnering aan de dagen van weleer werd vaardig over ons. De geest van den knaap die den geest van Bach, Schumann en Cho pin wist op te roepen, is gebleven en gewor den de geest van den man, die nu ook Beet hoven omvademt. Het wonderkind is uitge groeid tot wonderman. De beoordeelaar van vóór dertig jaar is in het gelijk gesteld. Het lijstje der ware wonderkinderen is niet groot; maar Koczalski behoort er bij. Pianospelen is herscheppen en het b i- grip dezer functie is bet luisteren door den kunslzinnigen toehoorder. Alzoo zijn componist en toehoorder in rechte lijn elkaar verwant. Er is geen prin cipieel verschil tusschen den geest van den schepper, van den herscheipper en van den receptieven toehoorder. Geen principieel ver schil, slechts een potentieel. Maar geest is het eerst noodige, liet éénige. En gisteravond was het Al geest, wat door de zaal waarde. Elke gedachte aan de materie bleef ver. Wat is ook virtuositeit! Dc kunst begint pas daar na. Als conditio sine qua non mag daar over ten aanzien van Koczalski niet worden gesproken. Hij heeft haar op het juiste plan van dienaresse terug gezet: onze aandacht zij dan ook op den geest geconcentreerd. De pianoliteraluur is rijker dan van weik instrument ook. Zij is ons gisteravond vrij overzichtelijk Voorgezet. Dat begon met de ouden (Bach, Tasquini, Scarlatti): klonk hier de vleugel niet als een clavecimbel van hun tijd week, elegant, passieloos? Daarna werd Beethoven opgeroepen door zijn Wakt- stein-sonate. 'Was het niet of hier een ander speelde dan daareven? Nu een grobte, e&n sombere, een wereld omvattende. Een ver tolking, het magistrale werk waardig. Maar, kon het anders? voor den toehoorder het moeilijkst van den ganschen avond. En wiu te zeggen van de lyriek van Schubert en Schumann (in plaats van Aufschwung werd het bekoorlijke stukje uit de Waldscencn „Vogel als Prophet" gespeeld): was dat geen opperste poëzie? Zooals K. Chopin speelt wij vóór hem nog nooit gehoord. Dal abso luut van Chopin, die geen voorgangers en gc-en navolgers heeft, dat eigene in rhythme en harmonische wending heeft K. wel in hot allerzuiverste licht geplaatst Hij speelde zooals Chopin 2elf moet hebben gespeeld, ..in seiner rythmischen Taktlosigheit" zoo als Schumann van hem bericht. Als voorbeeld van toonvorming, waar alles op den klank aankomt, noemen wij het grandiose „Le cathédralc engloutie" van De bussy: alleen zóó voor te dragen door wien over een lot in de uiterste verfijning geper fectioneerde techniek beschikt Een paar kleine stukjes van eigen compo sitie, even fijnzinnig geschreven als voor gedragen, besloten met een paar nummertjes van folkloristisch karakter, die buitengewoon in den smaak vielen, den schoonen avond, waarvan het alleen jammer was, dat maar 1 al te. veel stadgenooten dien hebben ver zuimd. Het publiek was zeer warm gestemd in de wel wat koele atmosfeer van het gebouw. Koczalski was blijkbaar tevreden over zijn publiek, dat hij als toegift de ges-dur- élude van Chopin schonk. In de „St. Crt." is, zooals vermeld, aan het Leidsche Universileitsfonds bevoegdheid verleend om bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de universiteit alhier een bijzondere leerstoel in het Hellenisme te vestigen. Reeds eer is medegedeeld, dat lot bijzonder hoogleeraar voor dezen leerstoel zal worden benoemd dr. Cohen, privaatdo cent aan deze universiteit. Dr. David Cohen is in 1882 le Deventer geboren, waar hij de lagere school en het gymnasium bezocht. In 1901 werd hij stu dent le Leiden, waar hij zich wijdde aan klassieke lebteren en oude geschiedenis. Na zijn doctoraal examen, bezocht hij dè hooge- scholen te Leipzig en ie Göltingen, waar hij zich voornamelijk toelegde op de studie der papyrologie van de Septuaginta en de his torie van het Hellenistisch tijdperk. In 1912 promoveerde hij le Leiden cum laude op de dissertatie: „De Magistralibus aegyplis ex- ternas Lagidarum regni provincias admini- stranlibus", welke nauw verband hield mot zijn speciale vakken van studie. Sindsdien verschenen van zijn hand naast andere studies eenige voordrachten over meef bij- zondere onderwerpen, ook een boekje over de Tlellenistische cultuur in het algemeeu. In 1922 werd hij toegelaten als privaat docent Naar wij vernemen, Is thans een voor dracht ingediend ter vervulling van de va cature-prof. Kalff aan de universiteit alhier, j waarop dr. A. Verwey als nummer één ge noemd wordt. Voor het examen voor apothekersas sistent waren gisteren opgeroepen vier can didaten. Geslaagd zijn mej. J. A. van der Linde en de heer F. C. Óverslool, beiden -geb. te Rotterdam. De Zendir.gsbidslond, welke gistera vond hier plaats had in de Oostcrkerk, wis zeer goed bezocht, om tweërlei reden. Een oud-stadgenoot, de heer H. J. Eggink, zen del ingleeraar le Pargaroetan, thans met ver lof te Oegstgeest, deed er mededeelingen uit ervaring over zijn werk op Sumatra en het kinderkoor van het wijkgebouw „Irene" zong er eenige liederen. Ds. Joh. W. Groot Enzerink leidde den spreker in. In het Casino heeft gisteravond een prachtfilm gedraaid, gelrokken uit de Ilias van Homerus, genaamd Helena, de val van Troje. Al kent men het fraaie verhaal over den strijd van Troje ook niet, het woord Troje kent bijkans ieder. Een mooie gelegen heid, om nu zijn licht eens te gaan opste ken. De film verdient dat alleszins; zij is grootsch van opzet en schitterend gemon teerd. Het eerst gedeelte, dat deze week wordt gegeven, beschrijft de moeilijke keus van Paris en hoe de overwinnende godin, hem zijn prijs doet toekomen: Helena de schoonste vrouw wordt door Paris naar Troje gevoerd en de Grieken zijn gearriveerd, om Helena met geweld terug te halen. Dc strijd is ontbrand Hiernevens gaal een aardig biiprogram, w.o. de feesten der H.B.S. In het Luxorthealer worden voor de pauze mooie natuuropnamen uit de Pyrencëen ge- gevwi en een klucht in 2 acten. Daarna een zeer mooi gespeeld levensdrama in 7 acten „De Vreemdeling in huis", welke hoofdzake lijk afspeelt in de loopgraven in Frankrijk tijdens den wereldoorlog. Na de pauze de hoofdfilm „Hygiëne voor en in het huwelijk", welke film de moeite waard is om te gaan zien, daar er veel uit le leeren valt. Ten slolle hel Rejo-lhealer. Allereerst krijgt men hier te* zien een natuuropname, gevolgd door een klucht in 2 acten, „Kapi tein Blackbird", een spel uil het land van zonneschijn en passie. Dit spel speelt geheel tusschen wilde volksstammen en weet zeer de aandacht le boeien. Na de pauze ziet men een film in 5 acten, bewerkt naar het be kende operawerk „Mignon". Mooie natuur-' opnamen gaan hier met goed spel samen, terwijl het geheel, behalve door muziek, te vens verdienstelijk wordt opgeluisterd door zang van mej. Kinsbergen. Henri tor Hall's laatste revue ^Draad loos" en de kinderrevue ,.In Poppenland" zullen op 14, 15 en 16 November in de Stadszaal alhier worden opgevoerd. In den gisteren door ons vermelden uitslag der aanbesteding van de Woning bouwvereniging „Ons Belang", alhier, ko men onjuistheden voor: lo. Er is aanbesteed het bouwen van 54 woningen (niet 53), n.l. 24 beneden- met 24 boven- en 6 (niet 5) eengezinswoningen; 2o. de heer N. Slik- voort, alhier, schreef niet in voor f 141.000,f doch voor f 145.000, zoodat niet hij, doch de heeren Tilburg cn Hallem, te Haarlem, de laagste inschrijvers zijn, n.l. met f112 800. Hedenmorgen geraakten van een dc Havenbrug naar do Oude-Vest afrijdende vuilniswagen de strengen los. Het paard sloeg op hol en de koetsier W. werd van den bok getrokken en door de wagen meege sleept, waardoor hij zijn rechterschouder brak en eenige ontvellingen opliep. Door den Eersten-Hulpdienst is hij naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. Gistermiddag sprong de 61-jarige juf frouw V., uit Boskoop, aan het ICort-Rapen- burg uit een in beweging zijnde Haagsche tram en kwarn te vallen, waardoor zij be wusteloos op den weg bleef liggen en een bloedende wonde aan het achterhoofd be kwam. Na in een apotheek te zijn binnen gebracht, i3 zij door den Eerste-Hulpdienst behandeld en naar St. Elisabelhgestichl vervoerd. De gearresteerde in verband met den diefstal in de juwelierszaak der firma R. in de Donkersteeg is op vrije voeten gesteld. In Amerika zijn een vijftal Buick- auto's gestolen. Men vermoedde, dat deze auto's naar ons land waren vervoerd en bij onderzoek bleek djt reeds ten deele juist. Te Amsterdam werden een tweetal Buicks aan getroffen die tot de gestolen auto's behoor den en ook hier ter stede is beslag gelegd op een auto, volgens nummer etc. bchoo- rend lot het verdwenen vijftal. De particu lier, bij wien de auto werd in beslag geno men, was ter goeder trouw. De zaak is in verder onderzoek. In verband met een gisteren in ons Blad voorkomende advertentie, vestigen wij gaarne de aandacht op den propaganda- avond van de afdeeling Leidon van de Ned. Verecnigmg van Huisvrouwen in den foyer der Stadszaal, waarbij de lieer en mevrouw Clinge Doorenbos hun medewerking zullen verleenen. Wij hebben van de vorige pro- paganda-bijeenkomsten van deze Vereeni ging dc meest aangename herinneringen be waard en koe9feren het gegrond vertrouwen, dat ook ditmaal den bezoekers een leerzame en tevens aangename avond wacht. De heer cn mevrouw Clinge Doorenbos zullen wel voor bet aangename zorgen. Ter Gemeentelijke erbeidsbeurs alhier zijn thans ingeschreven 625 werkzoekenden. KERKELIJKE BERICHTEN. Doopsgezinde Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, ds. J Wuile. Eglise wallone: Dimanche matin, a 191/» heures, Mr. M. Bresson. Evang.-Luthcrsche Gem.: Zondagmorgen, te hal Pel f, ds. C-. de Meyere. Ned. Prot.-Bond, Rem Kerk, ingang Mid delweg: Zondagmiddag te kwartier over twaalf uur. Kin der kerk, ds. A. van der Wissel. Remonslrainlsch-Geref. Gem.r Zondag morgen, te hal tel f, ds. H. Craraor, van Alk maar. Ver. van Vrijz.-Hervormden, Volkshuis: Zondagmorgen, te halfelf. dr. M. C. van Mourik Broekman, van Breda Vrije Katholieke Kerk, Bonifaciuskapel, Stille Rijn la: Dienst te halfelf. Plaatselijke Keuze. Aan het voorloopig verslag der Eerste Kamer over tiet voorstel Rutgers lot wijzi ging der Drankwet (plaatselijke keuze) is het volgende ontleend: Zeer vele leden verklaarden, hoezeer ook waarde erende de goede bedoelingen van de voorstellers, overwegende, ja onoverkome lijke bezwaren te hebben. Hun hoofdbezwa ren waren te verdeelen in bezwaren van moreelen, van polilieken en van finan cieel en aard. De strekking van hel voorstel is de invoe ring van z.g. „plaatselijke keuze", wat oen euphemisme is voor plaatselijk verbod. Zulk oen verbod tast, zoo werd betoogd, in ern stige mate de vrijheid aan, ook van die in gezetenen, die oen matig gebruik geen kwaad achten en verlangen, dat daartoe de gelegenheid blijft bestaan. Nu zou het on vervulbaar maken van zulk een verlangen niet onder alle omstandigheden onaanne melijk. De noodzakelijkheid voor nieuwe, ingrij pende, wettelijke maatregelen ontbreekt h. i. ten eencnmale. In hel streven daarnaar ligt een wantrouwen in de werkzaamheid der maatschappelijke krachten opgesloten, dat geheel onverdiend is. Uit staatsrechtelijk oogpunt beschouwd, is het wetsvoorstel van het grootste gewicht, in zoover wordt beoogd een oerslcn slap te zetten op een weg, tot dusver door den Grondwetgever niet betreden. Het gezag van den Gemeenteraad kan door het scheppen van dit nieuwe orgaan naast zich slechts dalen. Conflicten zullen niet uitblijven. Aan de koslen-kwestic is tot dusver wei nig aandacht geschonken. Echter moge wel worden bedacht, dat aanneming van deze wets voordracht en doorvoering van haar beginsel op eenigszins belangrijke schaal enorme kosten voor het Rijk en voor de Gemeente'zal medebrengen. - In de eerste plaats de kosten der te hou den stemmingen. Dat voorLs de „onteigende" vergunning houders schadeloos m op ten worden gesteld, BINNENLAND. Uiteenzetting van de plannen voor een zweminrichting te Alphen. Voorloopig verslag van de Eerste Kamer over Plaatselijke Kenze. BUITENLAND. Mc. Donald treedt krachtig op tegen de Russische sovjet-regeering. De eisch in het proces der organisatie Consul te Leipzig. Qenoeming van nieuwe Fransche ge zanten. De Valera in Ulster gearresteerd. Staking der vijandelijkheden in China. Woe-pei-Ioe gevlucht en de president afge treden. Mexico heft alle consulaten in Enge land op. ligt in den aard der zaak en is dan ook te recht in beginsel bij het wetsvoorstel aan genomen. Beperking lot die vergunninghouders, aan wie vóór 1 Mei 1904 of na 1 Mei 1916 krach tens art. 5 vergunning is verleend, is niet op afdoende gronden te verdedigen. De lijfren ten welke aan de vergunninghouders zulten worden toegekend, zullen belangrijk moe ten zijn. Van andere zijde werd dit wetsvoorstel door verschillende leden, die verklaarden daaraan gaarne hun slem te zulten geven, in bescherming genomen. Eenige leden, die voor het vroegere inge diende gelijkluidende voorstel hadden ge stemd, verklaarden ditmaal hun stem daar tegen te zulten uitbrengen. Zij achtten het namelijk res mali exempli, dat zóó spoedig na het afwijzend votum het voorstel op nieuw is ingediend. liet zou, naar hun meening, een bedenke lijk antecedent zijn en aanleiding geven, dat later telkens zou worden nagegaan, of moge lijk door hot omgaan van een enkelen zetel de kansen voor een reeds afgewezen wets- voordracht beter zouden slaan en hernieuw de indiening dus succes beloofde. Door tegenstanders van hot voorstel werd. er voorts op gewezen, dat het droogleggen van enkele gemeenten en niet van het ge- heele land, verplaatsing van het kwaad van drankmisbruik ten gevolge zal hebben. Bij Kon. besluit is benoemd lot ridder in de orde van den Neder 1 andschen Leeuw mr. P. Hofstede de Groot, directeur der Am- slerdamsclie Bank, te Amsterdam; is aar gep. kapilein-ler-zee M. II. E. Sachse de titu laire rang van schoul-bij-nacht verleend. Ilavas meldt uit Parijs, dat de heer Dt Marc illy benoemd is lot gezant in Den Haag, De Minister van Financiën brengt tef kennis van belanghebbenden, dat de com* missie van deskundigen voor het invoer recht op versch en gekoeld vleesch in haat vergadering van 23 dezer de in de wet van 19 Mei 1922 (St.bl no. 330) bedoelde prijs courant heeft vastgesteld als volgt: Rund en kalfsvleesch, versch of gekoeld, 100 K G. f 100; Paarden- en ander vleesch, versch o.' gekoeld 100 K.G. I 50. Gedurende November zal mitsdien hel invoerrecht voor de hier boven bedoelde vleesch soorten bedragen 10 pet. van de hiervoor vermelde waarden. De Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid heeft aan hooiden of bestuurden .van kalkzandslcenfabrieken in alle gemeen ten des Rijks vergund, dat mannen in hof tijdvak van 1 November 192f lot en met 30 Juni 1925. in afwijking van het bepaalde bij artikel 24 der Arbeidswet 1919, gedurende 10 uren per dag en 5Q uren per week arbeid Verriéhlon. onder voorwaarde, dat de ar beidstijd van bedoelde arbeiders in zijn ge heel is gelegen, hetzij tusschen 6 uur des voormiddags en G uur des namiddags, hetzij tusschen 7 uur des voormiddags en 7 uur des namiddags. De Raad van Heemstede heeft aange nomen het voorstel van B. en \V. om legen f l in erfpacht te geven aan de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur gron den nabij GroenendaaJ, om daarop een eigen gebouw voor de Vereeniging te stichten. De Centrale Raad van de R.-K. Kics- verecniging Rijkskieskring 's-Gravenhage, heeft, naar de R.-K. bladen melden, een motie aangenomen, waarin het bestuur' van den Bond van R.-K. Kieskringorganisaties wordt uitgenoodigd tot het bijeenroepen van een buitengewone vergadering, waarin zal worden besproken, op welke wijze d« eenheid in de R.-K. Staatspartij kan wor den behouden.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1