Recal %mp GEMENGD NIEUWS. Bij Hoest en Verkoudheid UIT DF RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. De MINISTERDe werkzaamheid der Re- geering houdt op als hot ontwerp de Ka mer heeft bereikt. (Gelach). In de vrijstel Hngen gaat dit ontwerp verder dan ecnig Srroeger ontwerp- .Wat het karakter van de wet betreft door de invoering van art. 43 is het karakter aan zienlijk verzwakt. Technisch bestaat het uit twee cfeelenéén gelijk aan den oorspronke- Jijken opzet en één daarvan afwijkend. De bedoeling van geen protectie laat velen koud. Maar zij laat spr. niet koud. De be doeling heeft beteekenia omdat zij in zich een begrenzing bevat. Een tarief van 8 pCt. 1b naar het oordeel der Regeering de grens waartoe zij kan gaan, zonder het fiscale karakter prijs te geven. In de tweede plaata it de bedoeling gebleken uit de vrijstellingen Want een protectionistisch tarief zou die vrijstellingen niet hebben knnnen geven. Dat dit een doorgestoken kaart is, is een opmerking die spr. stilzwijgend voorbijgaat. Ten aanzien van retorsie heeft de Regee ring uitgesproken dat deze niet in het tarief thuis behoort omdat die afbreuk doet aan het fiscale karakter. Alleen in protectionis tische tarieven komt ze voor maar in fiscale tarieven hoort ze niet thuis. Voor ons land zou een afzonderlijke wet noodig zijn uit gaande van de Ministers van Arbeid en van Buitenlandsche Zaken. Over de vraag of de Regeering extra bevoegdheid moet hebben tegen dumping maatregelen en daarover zal overleg gepleegd worden met de deskundi gen, de commissie voor de Economische po- lifek en den Nijverheidsraad. De Regeering heeft geen aanleiding ge vonden om wijziging te brengen in de han delspolitiek. Als zij dit had willen doen had zij het niet gedaan in dit fiscale, ontwerp maar wel in een afzonderlijk ontwerp. Het tarief als het onze is niet geschikt Voor de regeling van bepaalde bevoegdhe den. Uit het tarief dient alles verwijderd te blijven wat daarbij niet behoort. Geen be voegdheid dus om tijdelijk het tarief weeT te verhoogen. Ten slotte is gezegd, dat 5 pCt. bescher mend is en dus 8 pCt. in nog sterker mate. Zoo eenvoudig is de zaak niet, omdat deze zaak bezien moet worden in verband met hetgeen in andere landen plaats heeft. Een fiscaal tarief kan bescherming meebrengen. Spr. ontkent dit niet. Het vraagstuk is niet absoluut maar relatief. Het overwicht zal soms niet of niet geheel op den prijs druk ken, heeft de heer Van Gijn gezegd Bij „niet" vervalt het protccticdenkbeeld ge heel. Het draait dus om het „niet geheel." De oppositie meent, dat de .verhooging wel zal drukken op het binnenlandscbe product. Spr. zal niet absoluut het om- gekeerdo beweren, maar wel beweren, dat er verschijnselen zijn, die hem eer gelijk geven dan de oppositie. We hebben een voorsprong en die bepaalt of de invoer zal afnemen bij vorhooging van het tariet Een land, dat zoo'n voorsprong heeft, trekt do goederen uit het buitenland aan. Do buitenlander zoekt het laagste punt ln den muur der tarieven en zoolang Ne derland een lager tariefmnur heeft dan andere landen, zal de invoer hierheen ko men. Frankrijk, België, Denemarken, Noor wegen, Hongarije hebben hun tarieven allo aanzienlijk verhoogd en heel wat meer dan Nederland doet met de verhooging van 5 tot 8 pet. De voorsprong, die Nederland had, houdt het. De heer OUD (V.-DJ: Niemand ontkent, dat andere landen protectie hebben. De MINISTER zegt, dat h(j de zaak relatief beziet en bij vergelijking met andere landen Nederland in zijn gunstige positie laat, al verhoogt lij) het tarief. Marx heeft indertijd gezegd, dat vrjj- hande. het revolutionnaire ontbindingsproces verhaast. (Gelach). Rusland heeft dan ook een zeer hoog tarief: huishoudzeep 66 pet. en havermout 125 pet. (Gelach.) De tarieftoestanden in andere landen plei ten voor de verwachting, dat de interna tionale handel den weg naar ons land zal bleven zoeken met geheel of gedeeltelijk dragen van het hoogere tarief. Spr. gelooft niet aan het duurte-arguinent. In Engeland wordt 70, in Nederland 2/ gulden per hoofd nit invoerrechten en accijnzen getrokken. Spr. verwijst naar Amerika, waar na een jaar werking van een hoog tarief bleek, dat de prjjzen waren gedaald. Spr. zegt niet, dat oen tarief de prijzen zal doen dalen, maar mot de samenwerking van tal van factoren zal ten slotte blijken, dat niet komt wat de oppositie vreest. Het argument aan repreea lle-gevaar ont leend, acht spr. zeer misplaatst; andere landen verhoogen hun tarief met tientallen procenten; zou men dan ons kwalijk nemen, dat wij er drie procent op doen? Resumecrende betoogt spr., dat dit ont werp niet afwjjkt van de historische lijn, die gevolgd is ten aanzien van het tarief. 'Nederland kan zich niet onttrekken aan zniging, die in geheel Europa bestaat. In 187S is de Europeesche beweging van vrijhandel veranderd en meent men nu, dat dat Nederland alleen die beweging keeren kan? (Geroep; En bet is niet protectionistisch!) Spr. beantwoordt die vraag ontkennend. Dit tarief is niet protectionistisch. (Rumoer). De heer DRESSELiHUYS (V. B.) repliceert en klaagt nogmaals, dat dit tarief voor altijd gelden zal en dat de opbrengst dient om tijdelijk het tekort te dekken. Daarom alleen reeds is dit voorstel onaannemelijk. Onjuist is, dat in 1878 overal is omgezwaaid naar protectie. Engeland is er nooit van afgeweken. Het heeft alleen de goederen belast, die het niet zelf produceert. Spr.'s grief is, 3at de regeering om een luttel bedrag onze handelspolitiek in de waagschaal stelt De heer OUD (V. D.) komt op tegen de bewering van den Minister, dat hfj dit ontwerp niet overhaast aan de orde bracht. Ieder weet, dat de Voorzitter der Kamer de spreekbuis der regoering ie en dat langs dien weg de behandeling is door gejaagd. Overigens handhaaft spr. zjjn eerste rede onverzwaakt en verklaart hij tegen dit ontwerp te zullen stemmen. De neer VIAEGEN (S. D.) betoogd dat rechterzijde dit ontwerp niet zoozeer als belasting-verhooging maar wel als pro tectie aanvaardt. Verder botoogt hij, dat de cijfers over de middelen 1924 geheel anders zijn dan de Minister aangaf. In de eerste negen maanden van dit jaar hebben do middelen meer op gebracht dan de raming. De financieele positie van het land is beter dan de Mi nister voorstelt en om die reden blijft hjj gekant tegen iedere beslissing omtrent be>- lastingverhooging op dit punt De rede van den heer Hermans bewees, stuk voor stuk, dat bescherming onmo gelijk is. Hij gaf b.v. een voorbeeld van een steenbakkerij. Helaas vallen steeneft buiten dit tarief. Ook hier was het een pleidooi voor protectie, dat duidelijk doet zien, dat men dit ontwerp in de eerste plaats als protectie aanvaardt. De heer LOV1NK (O. H.) ziet geen ge vaar voor den landbouw in dit ontwerp en zegt dat hij nadeel daarvoor absoluut uit gesloten acht Het verandert aan onze bui tenlandsche productie niets. De vergadering wordt verdaagd tot heden één uur. RECLAME. voor do schoonheid der huid Dat de A. N. W. B. zich wel mag verheugen in do belangstelling van bjjna iedereen, uit alle kringen en uit alle deelen van ons land. blijkt nu weer, geljjk „De Kampioen" meldt, uit het opgeven door II. K. H. Juliana, Prinses van Oranje-Nassau, die reeds drie jaar Junior-lid is, van Haar beide ouders als lid van den Bond. Als no. 68000 A. N. W. B. werd ingeschreven H. M. de Koningin, als no. 68001 A. N. W. B. Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden. Een inspecteur rail politie te Amsterdam heeft Dinsdagavond een hoe veelheid aanplakbiljetten in beslag geno men, dio een oproep bevatten yan het Plaatselijk Arbeidssecretariaat tot deelne ming aan een protestbijeenkomst in het Concertgebouw op Vrijdagavond in verband met duurte, loonsverlagingen e.d. De in-, houd dier affiches werd bcleedigend geacht voor de bestuurderen van stad en lande. Gistermiddag is b$ de spoor brug nabij den Soesterberg te Amersfoort een tram uit de rails geloopen. De materi- eele schade is vrlij belangrijk. Het goede renverkeer ondervindt groote stagnatie. De oorzaak van het ongeval is nog niet vast gesteld. Het onmogelijke verlangd. Een mevrouw doet een bestelling bij den kruidenier, en vraagt of do boodschappen dadelijk bezorgd kunnen worden. „Dat is onmogelijk, mevrouw, voor van daag", zei do kruidenier; „want mijn rech terhand is naar huis met ^een gezwollen voet." RECLAME. Itlijiiliardt's Salmiak-Tabletten 40 c. Thernio-Tabletten 45 o. Aii(|a-Bonbotis 00 c. B(j Apothekers en Drogisten. 8471 Alphen. Bij de ten overstaan van no taris Mr. H. M. A. Coebergh te Leiden in hotel „De Vergulde Wagen" gehouden open bare afslag werd de Koekfabriek c.a., ge legen aan den straatweg Alphen—Leiden tegenover 's-Molenaarsbrug, groot 12 A. 30 cA., in bod op f 17.500, toegewezen aan de lieeren Gesman en Zoetemeyer. Een tweetal Werkmanswoningen samen in bod op f 2450 werden niet gegund. Gisteren is alhier de eerste Rijnland- sche Schooldag gehouden. In de middagver gadoring welke in het Nutsgebouw plaats vond, trad als spreker op ds J. L. Pierson, Ned.-Herv. Predikant te Groningen, en voorzitter van den Schoolraad met als on derwerp„Om de vrijheid van onze scholen met den Bijbel". Spreker merkte in zijn be toog o.m, op hoe de aard der schoolstrijd door de wet van 1920 een geheel andere is ge worden. De oude schoolstrijd had ten doel aldus spr. de gelijkmaking van de Staats school in de richting der vrijheiddo wet van 1920 bracht het omgekeerde: de gelijk stelling van de Bijzondere met de Openbare in de richting der Staatsconcentratie. In do avondvergadering welke in de Ned. Hcrv. Kerk werd gehouden, sprak dr. K. Dijk, geref. predikant te Den Haag over „Het huisgezin en de School". De gewensch te verhouding en samenworking tusschen on derwijzers en ouJeis, benevens de plichten van een Chr. onderwijzer werden naar vo ren gebracht. „De school en hot Gebed" had ds. H. Biesma van Groningen als onderwerp ge kozen. Spreker wees de ouders op hun be lofte gedaan bij het doopen van hun kind om ze op te voeden in de vreze des Heeren, en wat ook in zich sluit hun kind op school, waar het voor het maatschappelijk leven wordt gevormd, het Christelijk onderwijs te doen ontvangen. Do vergaderingen waren vrij goed bezocht Leimniden. Als het stamkapitaal, bij de oprichting van de „Ziekenhuisverpleging" gevormd, half verbruikt was, m. a. w. als hél appeltje voor den dorst van f 400 lot 1200 geslonken zou zijn, zou een beroep om een extra bijdrage lot de burgerij worden gericht. Dit moment zal, als gevolg van de vele ziektegevallen, weldra zijn aangebro ken. Dus besloot het bestuur van genoemde vereeniging, ieder in ..zijn, wijk bij de op richting bewerkt, mei lijsten rond le gaan. Gezien het groote nut der vereeniging hoopt het bestuur op milde harten en geopende beurzen. Draagt elkanders lasten. De heer N. van lmmerseel heelt door zijn vertrek naar Noordwijk bedankt als lid der Commissie tót Wering van School verzuim. De. oogst op de gemeentelijke en parti culiere rietlanden is in vollen gang. De op brengst die niet zop groot is al" andere ja ren is redelijk le noemen. Ondewetering. Gistermiddag viel hel 6- jarig zoontje van den heer C., walermolenaar alhier, in de afvoersloot bij het .machinege maal alhier, terwijl de machine in werking was. Door de sterke slrooming van het water werd de kleine medegesleurd het meer in, doch het bleef steeds boven drijven. De heer R. uit Roelofarendsveen, die het ongeluk zag gebeuren, trok zijn jas uit en sprong te water. Tot groote vreugde van de ouders, die even eens het ongeluk zagen gebeuren, doch niet bij machte waren hulp le bieden, kwamen beiden, redder en drenkeling, weer goed en wel op het droge. Een woord van hulde aan den dapperen reder is zeer zeker wel op zijn plaats. Roeloiarendsveen. De heer J. Hoogcn- boom alhier, is met ingang van 1 November a.s. benoemd tot agent van politie, 2de klasse te 's Hertogenbosch. Woensdagmiddag had in het café van den heer v. d. Geest alhier de jaarlijksche le denvergadering plaats van de woningbouw- vereeniging „Alkemade". De voorz. opende de vergadering met een hartelijk woord van wel kom tot de aanwezigen. Tengevolge van het slechte weer hadden maar weinig leden aan de uilnoodiging gehoor gegeven. Door den se cretaris werden de notulen gelezen, welke on veranderd werden vastgesteld. Hierna bracht de penningmeester verslag uit van zijn ge voerd financieel beheer. Uit dit yerslag bleek dat de ontvangsten van de woningen blok A hadden bedragen f2872.31 en de uilgaven f2690.11 alzoo een batig saldo van 1 182.20, de ontvangsten van de woningen brok B had den bedragen f 7510.84 en de uiig. f 7703.59 alzoo een nadeelig saldo van f 192.75. Bij monde van den heer J. van der Meer werd verslag uitgebracht van de gehouden controle Hieruit bleek dat er in de boeken een klein verschil was van f 0.19. Overigens was alles volkomen in orde bevonden en waren de uit gaven van de vereischte bescheiden voorzien. De voorz. gaf den penningmeester in overwe ging dit kleine verschil alsnog op te lossen en bracht een woord van dank aan de leden welke de controle hadden gehouden en aan den secrelaris-peningmeester voor zijn ge- voord beheer. Tot leden van de controle-com missie werden voor dit jaar benoemd de hee ren W. Hoïscher, J. Bakker en J. van der Meer. Hierna was aan de orde verkiezing van een bestuurslid wegens periodieke aftreding van den heer J, Bakker. De heer Bakker werd door alle aanwezige leden weder herkozen en dankte de vergadering voor hel in hem gestel de vertrouwen. Vervolgens had plaats de ver kiezing van twee bestuursleden wegens ont slagname van de hecren J. Verweij en J. Pouw. Na gehouden stemming werden geko zen de heeren G. van der Meer en W. A. van Harteveld, namens de gemeente Alkemade. De heer G. van der Meer was afwezig en zal met zijn benoeming in kennis worden gesteld. De heer van Harteveld nam op een desbetref fende vraag van den voorzitter de benoeming aan en dankte de vergadering namens hel "ge meentebestuur voor het in hem gestelde ver trouwen. Hierna deed de voorzitter nog en kele mededeelingen van meer administratie ven aard. Bij de rondvraag kwam ter sprake de huurachterstand van de woningen en het tuinland. Na ampele besprekingen werd be sloten tegen de wanbetalers krasse maatrege len te nemen, desnoods tot gerechtelijke ver volging over te gaan. Voort9 werd besloten een gedeelte tuinland van welke de huur was opgezegd geworden bij inschrijving publiek te verhuren, en van een woning de huur op te zeggen. Hierna werd de vergadering onder dank door den voorzitter gesloten. Rijnzaterwonde. Naar wij vernemen zal dezen winter alhier een landbouwcursus worden gehouden, uitgaande van de afdeeling Rijnzaterwoude c.a. van de Holl. Mij. van Landbouw. Wonbrngge. Naar wij vernemen is onze vroegere plaatsgenoot de heer L. W. Luyendijk bij Koninklijk besluit benoemd tot burgemeester der gemeente Ameide cn Tienhovcn. Haarlemmermeer. Gemeentere kening 1923. Uit de door B. en W. ter goedkeuring aangeboden rekening van deze gemeente over het dienstjaar 1923 blijkt, dat aan opcenten op diverse rijksdirecte be lastingen is ontvangen (in rondo cijfers) f 69 000, aan plaatselijke inkomstenbelasting f 290.000, hondenbelasting f 4100, vergun ningsrecht f 2000, belasting op de openbare vermakelijkheden f 1700. Ten aanzien van de uitgaven is op vele posten minder uitgegeven dan was geraamd. Aan het burgerlijk armbestuur werd uitge geven f 63.000, voor krankzinnigen f 29.000. De rekening vermeldt als totaal aan ge wone inkomsten f 807.566.60*/$, gewone uit gaven f 771.294.82*4:, batig saldo f 36.271.78. Als totaal aan buitengewone uitgaven f 240.198.66*/$, buitengewone inkomsten f 125.054.48*/$, nadeelig saldo f 115.114.18 Er zijn vier gemeentebedrijven, waarvan de verslagen zijn overgelegd, en waaraan het volgende is te ontleenen: a. Het woningbedrijf: Ontvangen werd aan huur voor de onder wijzerswoningen f 3732; voor de midden standswoningen f 6497; voor de andere wo ningen f 1483. Do middenstandswoningen aan de Gon- courslaan en aan den Kruisweg tc Hoofd dorp zij onafgebroken verhuurd geweest. De ondcrwijzerswoning bij school nummer 5 te Nieuw-Vennep is wegens het vertrek van den heer J. G. van Zanten gedurende het tijdvak van 1 Februari tot cn met 15 Mei 1923 zonder bewoners geweest; daarna is zijn opvolger, de fiecr YV. G. F. Sant, daarin komen wonen. Ten aanzien van de raiddenstandswonin- gen werd in het geheel een huurderving ge leden van f 335; met betrekking tot do on- derwijzerswonipgen van f 116.37. De werkelijk uitgegeven onderhoudskosten bleven beneden het bij de begrooting ge raamde bedrag; het restcerendc is overge boekt op het onderhoudsreservefonds. Aan rente werd betaald f 11.960; als reserve-onderhoudsfonds f 3500; aan erf pachten en opstalrechten f 851aan grond en polderlasten f 193. Het verlies bedroeg f 7666. b. Het grondbedrijfOntvangen werd aan pachten van huurders te Hoofddorp en Nieuw-Vennep f 6378; aan opstalrechten f 2184; wegens verkoop van grond f 562. De pachten bleven onveranderd; met do betaling werden geen moeilijkheden onder vonden. In den loop van dit jaar is aan de gemeen te uitgekeerd een bedrag van f 7540 voor aflossing; de winst over 1923, zijnde f-852 zal worden gestort in het reservefonds. c. Bedrijf van openbare werken Dit leverde en verlies op van f 6054. Uitgegeven werd voor onderhoud van straten, wegen, pleinen, voetpaden en plant soenen, aan grind en koolasch f 4885; voor de openbare straatverlichting f 9874; dit betreft 304 larjtaarns in verschillende dor pen en bebouwde gedeelten. d. Electriciteitsbedrijf Ontvangen werd wegens verkoop van stroom voor licht f 123.000; voor kracht en verwarming f 37.000; voor meterhuur f 32.000 Betaald werd voor inkoop van stroom f 74.000;; voor transformatorhuur f 21.000, aan salarissen en arbeidsloon f 18.000; aan onderhoud f 8000; rente van de geldleening f 75.000; afschrijving van f 44.000. Het bedrijf heeft over 1923 een verlies op geleverd van f 43.131.86. Naar wij vernemen, is in de Haarlem- mermeor weder inbraak met diefstal ge pleegd en wel bij den spoorwegarbeider W. M. aan den Aalsmeerderdijk. De dief heeft zich tijdens afwezigheid van de bewoners op klaarlichten dag, vermoedelijk met een val- sehen sleutel toegang tot de woning ver schaft, in een der kamers en linnenkast ge opend en zich van eenig geld, dat daarin ge borgen was, meester gemaakt. De politie stelt een onderzoek in. Hillegom. De oprit van de Haven bij de Hillegommerbrug is nu ook bestraat. De zen zomer is men begonnen met het bestra- tenvan de Haven, maar voor het laatste ge deelte is gewacht tot de drukte in het vervoer van bloembollen afgeloopen is. Het blijkt nu eerst, hoeveel de oprit verbeterd is. Het punt is ook breeder geworden. Katwijk-aan-Zee. Als gevolg van den grooten aanvoer kwam er veel haring aan den afslag. 1550 kantjes volle haring f 24.60 f 19.15 en 2 partijen; 2330 kantjes steur- haring f20.45f 16.95; 46 kantjes ijle haring f 24.4-5f 24.20; 12 kantjes makreel haring f 19f 14; alles per kantje. Noordwijk. Dinsdagavond is de jaar vergadering der poslduivenvereen. „Steeds Sneller" gehouden in de bovenzaal van de „Poort van Gleef" aan de Douzastraat alhier. Te ongeveer 8.30 heet de voorzitter, de beer A. W. Krol de aanwezigen welkom. Hij hoopt dat de leden zich in de nieuwe clubzaal thuis zullen voelen en acht hiermede oo vergadering geopend. Vervolgens geeft hij den lsten secr., den heer A. v. Oosten Jr., gelegenheid tot voorlezing der notulen der vorige vergadering, welke onveranderd wor den goedgekeurd. De voorzitter brengt ge noemden heer dank voor zijn keurig uitge werkt verslag. Punt 3, „Ingekomen stukken" omvat al leen hel bedanken van twee leden, waarna aan de orde komt het verslag van den pen ningmeester, hetwelk door een der leden der kascommissie, den heer A. v. Oosten Jr., wordt uitgebracht. Inkomsten f 240,81, uit gaven f 159.60, batig saldo 181.21. Als ach terstallige contributie werd een post van f 18.50 genoemd. De heer Van Oosten brengt dan het ver slag der inkorf-commissie uit. Inkomsten f 300.76, uilgaven f 288.85, batig saldo f 11,90 waarvan nog 17.41 vlieggeld aan de veree niging moet betaald worden. De voorzitter brengt vervolgens dank aan de leden dor kascommissie, den penningmeester der in korf-commissie en den penningmeester der vereeniging voor het nauwkeurig nazien en beheer der genoemde kassen. Het verslag omtrent den feestavond wordt door het lid N. Meyer uitgebracht. Inkomsten f 78 60, uitgaven f 73,447a, batig saldo fö.löVs- Door verschillende personen moet nog eengezamenlijk bedrag van f5.90 belaald worden. Door den voorzitter wordt den heer Meyer bedankt voor zijn gedane werkzaam heden. Hij verzoekt hem levens geefsters en gevers van de cadeautjes voor de tombola dank le brengen, daar de feestavond eenigs- zins overhaast gesloten moest worden. De bestuursverkiezing had een vlug ver loop. Alle aftredende bestuursleden waren herkiesbaar en werden weder met meerder heid van stemmen voor hun oude functie herkozen. Het bestuur is als volgt samen gesteld: A. W. Krol, voorz., P. M. Bosman, 2de voor., J. Rakhorst, 1ste secr., A. van Oosten, 2de secr., N. Meyer, penningmeester, stemming voor de verkiezing van commis sarissen van toezicht had heel wat om het lijf. De heeren J. Koudijs, J. Exler, H. H. Dijs- selbloem en Q. v. d. Meulen werden ten slotte als zoodanig benoemd. De verkiezing eener inkorfcommissie had een tamelijk vlug verloop. Hiervoor werden gekozen de heeren P. M. Bosman, D. Vink, N. v. Beveren en L. Steenvoorden. Door de verkiezinjf^ran hokcontroleurs werd heelwat tijd in beslag genomen. Gekozen werden de heeren P. M. Bosman en J. Rakhorst. Tot leden der kas commissie werden bij acclamatie benoïred de heeren A. v. Oosten en J.- Koudij9, terwijl tot ringen-administrateur werd herkozen bij acclamatie de heer A. W. Krol. De Koninkl goedkeuring der statuten wordt door den voorzitter voorgelezen, terwijl vervolgens eenige leden wegens contributieschuld vvor- den geroyeerd Bij do rondvraag vraagt de heer Steen, voorden of de prijzen-gelden niet verdubbeld kunnen worden. Door den voorzitter wordt hem medegedeeld, dat dit moeilijk gaal, daar het anders le duur wordt en het ponk stelsel hiervoor speciaal bestaat. Door den heer J. Koudijk wordt gevraagd om langer vliegtijd, daar Noordwijkerhout verder weg. ligt'. Door het bestuur wordt dit ingewilligd. Noordwijkerhout krijgt dus meer en Voor hout minder vliegtijd dan Noordwijk. De heer Bosman vraagt of de zaak der vlieg, demonstratie, gehouden te Noordwijk, al af gehandeld is. Door den voorzitter wordt hèm geantwoord, dat de zaak nog niet met de O. V. is afgehandeld. Door den penningmees ter, den heer N. Meijer, wordt gevraagd degenen, die drie maanden contributie-schuld hebben, te royeeren. De voorzitter zegt, dat verschillende leden des winters niet kunnen betalen. Vastgesteld wordt, dat de contribu tie in April van elk nieuw jaar voldaan moet zijn, anders worden de duiven gewei gerd. N. Meijer komt vervolgens met een klacht, dat door hel lid P. Barnhoorn Dz. twee duiven werden ópgevangen, welke van het lid N. Beveren waren en deze duiven door eerstgenoemde werden verkocht Hij zag gaarne, dat dergelijke wantoestanden niet plaats hadden. Door den voorzitter werd hem geantwoord, dat dit zaakje in handen der politie zal worden gegeven. Niets mew aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. Noordwijk-ai._-Zce. Gisteravond trad in de Herv Kerk alhier op ds. Veldhoen van Alphen aan den Rijn, zulks op uilnoodiging der Chr. Jongel.-Ver. „Volg Mij". Zijneerw. behandelde „Vrees voor de waarheid", naar aanleiding van Lucas 9 vs. 45b. Noordwijkerhout. Bij een slager alhier, werden twee varkens in beslag genomen, om reden geen keuring was aangevraagd. In plaats van den heer Santing, die naar Utrecht vertrok, is benoem-, tot com mies der directe bel., de heer C. Wijsman.I Tot zetters der directe belastingen zijc benoemd de heeren C. Heemskerk cn P. Ver- degaal. Rijnsburg. Burger 1. Stand Geboren: Johan, Z. van Jan de Mooij en Lem de Mooij Cornelis, Z. ven Jan Krnlt en Angeniefa v. d. Meij. Pieter, Z van Pie- ter Schipperus en Rijkje Barbem Blok Willem Johan, Z. van Johan Schild en Jan na van Egmond. Overleden: .Cornelia Ruwaard, wed. van Cornelis Schaap 85 j. Gerrit den Heijer, echtgenoot van Jannelie v,_d. rt 19 X Voorschoten. Hedenmorgen ..oog wa» in het Burg. Vernödepark een depu'atie aan wezig uit de stakers van het werk „De Bijen korf" te 's-Gravenhage, om een tweetal werkwilligen, daar woonachtig, te bewegen niet aan het werk te gaan. Het tiental had in zooverre succes met het lawaai, dal me nigeen vroeg uit zijn bed werd gjhaald en vermoedelijk voortaan vreedzame burgere, onder toezicht naar den trein mn?'pn wor den gebracht. Warmond. Gisteren is een der zware eike- boomen bij de plaats van den heer Kranti omgewaaid, en dwars over de sloot in een anderen boom en op de tuinmanswoning van den heer Ter Beek gevallen, zonder daaraan echter eenige noemenswaardige schade aan le brengen. De boom bleek door het graven voor de waterleidingbuizen zoo danig van wortels ontdaan, dat hij bij <1cd minsten wind als slachtoffer viel. Voor hel verdere van den weg is men nu de worteli gaan sparen, zoodat er verder geen onheil, is te verwachten. SCHEEPSTIJDINGEN. STOOMVAART-MIJ „NEDERLAND" JAN PZ. COEN, 22 Oct. van Batavia na* I Amst. I PRINSES JULIANA, uitreis, 22 Oct. Genua. PRINS DER NEDERLANDEN, uitrell, 23—24 Oct. te Colombo verwacht. BANKA. thuisreis, 18 Oct. te Singapore. SALAWAT1, 21 Oct van Hamburg w Bremen. KONINGIN DER NEDERLANDEN, thuis reis, 23 Oct. bij Perim verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. TJERIMAI, 24 Oct. van R'dam te Bafavli verwacht. INSULINDE, thuisreis, 23 Oct. te Co lombo verwacht. TAMBORA, uitreis, 23—24 Oct. bij Perim verwacht. KON. HOLL. LLOYD. GELRIA, thuisreis, 21 Oct. van Santos. FLANDRIA, uitreis, 21 Oct. van Santo* KENNEMERLAND, 19 Oct. van B. Au* n. Valparaiso. KON. WEST-IND. MAILDIENST AMERSFOORT, 15 Oct. van Curacao A Puerto-Colombia. HOLLAND—OOSI-AZ1E LIJN. BOETAN, 22 Oct. van Japan te R'dam. STOOMVAART-MAATSCHAPPIJ „OCEAAlf HELENUS, Japan n. R'dam, 21 Oct. v" Singapore. HOLLAND—AFRIKA LIJN. IJSSELSTROOM, uitreis, 20 Oet. te w Palmas. HOLLAND—AMERIKA LIJN. EDAM, R'dam n. New Orleans, 20 0» ▼an Vera Cruz. IJSELDIJK, New Orleans n. R dam, Oct. te Havana,

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 6