No. 19822 L£IDSCH DAGBLAD, Woensdag 22 October Derde Blad. Anno 1924. GEMENGD NIEUWS. buitenlandsch gemengd. reclame. reclame. Prijsverlaging WYBERT UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. INGEZONDEN. RADIO-PROGRAMMA VRAGENRUBRIEK. Inzake hei arbeidsoonf1iot bi] „De Bijenkorf" in Den Haag wordt van per'knemerazijde medegedeeld, dat de sta ker» in verhand met het feit, dat de direc teur van de „Albetam" zijn toezegging beeft ingetrokken om resteerende 34 man binnen 14 dagen werk te bezorgen, al» 100 man tot het wede zouden toetreden, beslo ten hebben, al hun ooncessiee in te trekken en het werk niet te hervatten alvorens allen, jjus ook de drie ontslagenen, weer worden aangenomen. Omtrent de ooraaak van een staking, die is uitgebroken bij een bouwwerk aan de Wouwermanstraat, aldaar, aannemers Boele en Van Eesteren, uit Alblasserdam, wordt van patroonszijde meegedeeld, dat wegens gebrek aan werk twee opperlieden waren ontslagen. Voor de werknemers gold, dat degenen, die het laatst waren aangenomen, het eerst voor ontslag in aanmerking kwa men. De directie achtte zich echter niet verplicht, zich naar dezen wensch te ge dragen en handhaafde een opperman, die een familielid waa van den metselaarsbaas, doch zij het ook met oen halfuur ver- sohil het laatst was aangesteld. Nu er «20 opperlieden staken, is er voor de 20 metselaars geen arbeid, zoodat het werk geheel stil ligt. Van weiknemerszijde wordt over dit confliot meegedeeld, dat althans ten aanzien van één opperman het ontslag geen noodzaak had, daar de patroon $p een ander werk daar in de stad. Maandag nog een opperman had aangenomen. De man, die hu ontslagen is, had dus kunnen worden overgeplaatst. De andere ontslagene was hen halven dag eer aangenomen dan een ander, die is gehandhaafd. De Bloemendaalsche politie heeft 3 jeugdige inbrekers gearresteerd, n.l. den 20-jarigen K., den 16-jarigen R., bel den reeds goeae bekenden van de politie, die in vereeniging met W., oud 16 jaar, inbraken hebben gepleegd in de villa van den heer Van der M., aan den Tramweg, en in die van den heer aan den Zand- voorterweg in Aardenhout. Zij hadden de gesloten voorwerpen (zilveren voorwerpen, een fototoestel en kleedingstukken) op ver schillende plaatsen verstopt. Ook in Noor d-H ol^ands Noor- öerkwartier begint de gevreesde hoender- idiphtherie te heerschen. Bij een kippen houder in den omtrek van Schagen, zijn er Is! 100 stuks aan deze ziekte gestorven. Voorzorgsmaatregelen tegen verdere uit breiding worden genomen door inenting. Men meldt uit Rhenen, dat het landgoed „Heimcrstein", aan den Veenen- daalschen kant van de Grebbe, eigendom van de familie Schimmelpenninck, publiek zal worden verkocht. EenmarechauaseeteBergen- op-Zoom heeft een een man en een vrouw gearresteerd, beiden ongeveer van 30-jarigen leeftijd. Zij verdienden hun brood met het bespelen van viool en guitaar. Beiden wor den verdacht met nog een derden persoon betrokken te zijn in zeven diefstallen. Het tweetal werd onder geleide der politie met den trein van 8.47 naar Breda overgebracht. Even vóór Breda, tegenover de fabriek „De Etna", waar de trein langzaam rijdt, wist do man aan zijn bewakers te ontsnappen door het portier te openen en uit den trein te springen. Onmiddellijk trok de mare chaussee aan de noodrem en de vluchteling werd achtervolgd. Het gelukte echter niet den vluchteling opnieuw te arrestecren. De vrouw, die naar het politiebureau te Breda werd overgebracht, bleef ontkennen. Do 'derde persoon, die gezocht wordt, zou zich op zee bevinden. De politie te Zutphen heeft aan de justitie overgeleverd Egbcrink, uit Enschedé, die zich heeft schuldig gemaakt aan rijwieldiefstallen. Het onderzoek bracht aan het licht, dat hij de geheele omgeving onveilig heeft gemaakt. Te Lochem, Voren, Gerssel, Deventer, Diepenveen, Epe en an dere plaatsen uit de omgeving wist hij zich '40 a 50 rijwielen toe te eigienen. Een aan tal kon nog worden opgespoord, waarbij bleek, dat vele fietsen waren „omge bouwd." rPractische taal Vriend flot een Duitschen graaf, die met een A-me- tikaansche mil lion nairedoch Ier is getrouwd): >,Ik feliciteer je van harte 1 Ik verbaas me fcr alleen over, dat het zoo gauw is gegaan tvant jij spreekt geen Engelsoh en je vrouw frerstaat geen Durtsch Graaf: Waarom zouden we veel woor- tic-n noodig gehad hebben? Ik liet haar mijn felamboom en zij mij haar chèqueboek zien." In de Belgische provincies Luik en Lim burg heerscht sterk het mond_ en klauwzeer. De vijfvoudige moord te Weiher bij Kulm- jbach, waar een metselaar, zijn vrouw en jongste drie kinderen met bijlslagen zijn ge dood, blijkt te zijn bedreven door de oudste twee zoons, van 14 en 16 jaar. De daders, die volledig bekend hebben, toonen niet het minste berouw. Zij hebben de misdaad gepleegd om hun ouders te bestelen, en het gestolen geld hebben ze verborgen. Waar het is, weigeren ze te zeggen. Zij is een beeldschoon meisje. Sleqhts twintig jaar en handig, al te handig I Eenige taaanden geleden kwam zij uit Parijs naar Eenève en nam haar intrek in een zeer chic ponsion waar zij zich liet inschrijven als Dolores van Hamel uit Nederland. Na ceni- go dagen werd zij daar echter op straat ge- fcet omdat zij te kameraadschappelijk om- è>ng met het mannelijk dienstpersoneel. Dat was een kwade dag. Het arme meisje Jist niet waarheen. Zij zette zich diep be- g^fd op een bank i* ket pare des Anglais, kwam een ffmfcé jongeling naast haar zitten. Waarom zij toch zoo bedroefd was t Ach ja, ze was zoo ongelukkig; ruzie met haar familie. Zij kwam uit Amerika (plotse linge promotiewaar men haar had willen doen trouwen met een kapitein yan het Amerikaansche. leger. Maar zonder liefde zou ze nooit trouwen. Gelukkig maar dat ze over drie maanden 22 werd;; dan kreeg ze ten minste de beschikking over 43 milli- oen dollars van wijlen haar oom Working. Zoo'n mooi meisje en 43 milliocn, in dol lars, en dat alles in het mooie pare des Anglais De fraaie jongeman liep in de val. Mej. Dolorès van Hamel werd zijn verloofde; hij stelde haar voor aan zijn ouders; die ook onder de charme kwamen van de pittige avonturierster. De jongeman behoorde tot een der beste families van Genève. Na eenigen tijd nam Dolorès Haar intrek bij haar aanstaande schoonouders en zij ging aan het werk om alles klaar te maken voor het gelukkige huwelijk. Er werd een villa ge_ kocht van een half millioen Zwitsersche franken; ten minste een contract daarover gesloten, want voor de betaling moest men nog wachten op het geld van oom Working Prachtige meubelen werden besteld; een uitzet van 30.000 franken enz. Ten slotte leende Dolorès nog 20.000 franken om even naar Amerika over te wippen en daar de millioenen te halen. Intusschen was de politie echter aan 't werk geweest. Dolorès van Hamel uit Ne- derlang of Amerika bleek een meisje Kauf man te zijn uit Zurich. Zij was al een jaar in Parijs geweest, waar de erge complicaties van haar toen ook al avontuurlijk leven haar ten slotte genoopt hadden terug te keeren naar Zwitserland, naar Genève. Een bezoekster van de Niagara-waterval eprong ten aanschouwe van andere toeristen in den watervloed. Zij was natuurlijk on middellijk verzwolgen. Een bericht uit New-York meldt, dat het politievaartuig Gypsy na een jachtend ge vecht rond het vTijheidsstandbeeld oen mo torboot met sterken drank heeft aangehou den. De kajuit van de smokkelaarsboot moest doorzeefd worden met kogels voordat het scheepje den strijd opgaf. De politiebool vermeesterde nog twee andere booten, nam acht lieden in hechtenis en sloeg voor een waarde van 10.000 dollar drank aan. In Tsjecho-Slowakije is men andermaal een groote omkooperij op het spoor geko men, waarbij het om bedragen te doen is, die tezamen meer dan anderhalf millioen Tsjechokronen beloopen. Vier ingenieurs van de electroteohnische afdeeling van het landsbestuur zijn in hechtenis genomen. Zij hebben tegen steekpenningen leveringen toegewezen aan een bepaalde kabelfabriek. Admiraal Sir Percy Scott heeft bij laat- sten wil bepaald dat zijn stoffelijk overschot moet worden verbrand en rijn asch in zee moet worden geworpen. Dit zal morgen ge schieden De Engelsche admiraliteit stelt een kruiser ter besohikking en zal den over leden admiraal alle mogelijke eer bewijzen. De Italiaansohe regeering heeft den laat- sten tijd een reeks maatregelen genomen ten gunste van de familie Garibaldi. Aan verscheidene leden der familie wordt „een pensioen toegekend. Generaal Peppino Garibaldi is benoemd tot conservator van het Garibaldihuis op Caprera, dat als his torisch monument geboekt wordt. Ook zou aan een van de Garibaldi's een diploma tieke post van zekere beteokenis in het buitenland worden aangeboden. Een tropisohe storm heeft in den afge- loopen nacht Arroyos de Mantua getroffen in de Provincie Pinar dei Rio, op Cuba. Er zijn minstens 8 personen gedood en 50 ge wond. Ongeveer alle gebouwen in de stad zijn beschadigd en de tabakcoogst heeft ern stig geleden. Volgens een Amerikaansche regeerings- statistiek leven er op dit oogenblik nog 246.963 Indianen op het gebied der Ver. Staten. 8428 Under fraaie Handen door arbeid of weersinvloeden, weer zacht en blank door PUROL.. nimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiuluiiiliiujiiiimiiiiujiiiiiiiiiiniiiHiiJiiniiutH groote doozen TABLETTEN Bij Apothekers en Drogisten. iiiiiiininHmiininiiiiiiirr 65. 8424 Alphen. T. E. R. A., onze Alphonscho tooneel- en leciteerclub, gaf gisteravond in hotel ,,De Vergulde Wagen" haar tweede openbare uitvoering. Dadelijk kunnen we constateeren dat dit sog jonge clubje inderdaad alleszins be vredigend werk heeft geleverd. In oogen- 6chouw genomen dat 't grootste gedeelte dor leden eerstbeginnenden of ongeroutineer- den zijn, hebben zij in hun kort bestaan zeer zeker goede vorderingen gemaakt, waar voor hun regisseur, de heer L. die zijn dil- letantisme alle eer aandoet, een woord van lof toekomt. Nadat een Alphensch muziekensemble zeer verdienstelijk eenige nummers heeft la ten hooren, werd door T. E. R. A. opge voerd ..De Ontknooping", een drama in één bedrijf van Martin Liket. Dit diep gaand en niet gemakkelijk te spelen stukje werd met spanning gevolgd en oogste een welverdiend aanhoudend applaus. Het spel van allen was voortreffelijk en dat van den tooneelspeler uitnemend. Na een korte pauze waarin het muziek- easembe zich vêrdiensteijk maakte, volgde 1 een blijspel in een bedrijf van A. J. Oostdam ,,De candidaat" welk geestig stukje zeer in den smaak viel en goed werd vertokt. Het gegevene van den avond had tezamen genomen een uitverkochte zaal verdiend. Deze was echter maar matig bezet. Doch T. E. R. A. is nog jong on als deze vereeni- ging blijft voortgaan op den ingeslagen weg, zal de belangstelling voor haar werk ongc twijfeld groeien. Een gezellig dansje onder bevoegde lei ding besloot deze goedgeslaagde en genoeg lijke uitvoering. Geruimen tijd geleden werd in het veilingsgebouw alhier tot tweemaal toe ingebroken en goederen ontvreemd. Alle nasporingen van de politie bleven vruchte loos en de politie kon geen spoor in handen krijgen. Het is nu evenwel gelukt, danlc zij de ijverige nasporingen, de vermoedelijke daders te pakken te krijgen. Een van het drietal heeft reeds een volledige bekentenis afgelegd. Alkemade. Ingetrokken is de verplaat sing van den ontvanger G. Jorwerda van het kantoor der directe belastingen en ac cijnzen alhier naar het kantoor dier midde len te Woudrichem. Bodegraven. Bij Kon. besluit van 18 October is benoemd tot burgemeester dezer gemeente, mr. G. S. van Dobben de Bruyn. Boskoop. De kruideniersbediende L. alhier had het ongeluk met zijn rijwiel langs de Zijde in een sloot te geraken. Door toe geschoten hulp werd hij spoedig op het droge gebracht. Zaterdag geraakten in do Dorpstraat alhier twee stoeiende meisjes door de win kelruit van den heer v. K. De schade zal door de meisjes vergoed worden. Hazerswoude. Door den bisschop van Haarlem is de pastoor P. M. de Vetten, al hier, benoemd tot pastoor te Oogslgeest. Waddinxvaen. De vereeniging „De Werkman'' hield haar ledenvergadering in de zaal van den heer Kwaak. Na opening door den voorzitter las (ie secretaris de notulen. De voorzitter bracht verslag uit van de jaarvergadering van den Prov. Bond. Daarna de verkiezing van drie bestuurs leden zijncbe de heeren J. C. Cornelissen, Jac. Hofman en H .van den BeTg, resp. voorz. en comm welke met groote meerder heid van stemmen werden herkozen. Ver volgens word een controle-commissie be noemd. Van de rondvraag werd een matig gebruik gemaakt, waarna de voorzatter de vergadering sloot. Lijst van onbestelbare brieven, terug ontvangen in de le helft der maand Octo ber: C. Misset nr. 80663, Doetinchem, twee sluk6; Raad van Arbeid, Gouda; J. J. Groen en Zn., Leiden. In den nacht van Maandag op Dins dag werd in den sigarenwinkel van den heer Fafianie een ruit uitgesneden, en wer den eenige kistjes sigaren ontvreemd. Bij den heer Biesheuvel weTd oenig waschgoed gestolen. Van de daders geen spoor. Zwarnmerdam. Bij de Geref. Kerk al hier is beroepen ds. W. van Gelder, te Lan- geslag. Haarlemmermeer. De gemeente- begrooting voor 1925. De ontwerp- begrooting, die door B. en W. aan de raads leden is toegezonden, is vergezeld van een geleidebrief, waaraan het volgende kan wor den ontleend „Dit is de tweede, welke word ingericht naar het onlangs ingevoerde nieuwe model, waardoor een duidelijk overzicht van de volledige uilgaven en inkomsten van eiken tak van dienst wel zeer is vergemakkelijkt. Zij geelt een totaalcijfer van inkomsten en uitgaven van f 867.595,57/', (legen f 850.979,12'/» over verleden jaar); hierbij zijn echter ook gerekend verschillende pos- ten van administratieven aard, welke tot gelijke bedragen in ontvangst en uitgaaf in de begrooling zijn opgenomen. Laat men deze z.g. evenwichtige posten buiten beschouwing, dan zal blijken dal ook nu evenals in vorige jaren met groo- ten ernst alle uitgaven zijn beperkt tot de strikt noodzakelijke en absoluut onvermij delijke zaken, welke voor hel meerendeët door wet of koninklijk besluit aan de ge meentebesturen zijn opgelegd, alsmede, dal ook nu alle uitgaven voor nieuwe dingen angstvallig zijn vermeden. Als een grooie tegenvaller moet worden vermeld, dal meer moest worden geraamd dan voor 1924 op hoofdstuk IX (ondersteu ning aan behoeftigen en werkloozen) f 5800; als bijdrage in bet verlies van het gemeen telijk electriciteilsfcedrijf f 13.300 en als rente van de in dato 2 October 1924 geslo ten geldleening ad f 226 000 met verplichte aflossing f 19.475 (totaal ruim f 38.600). Gelukkig kunnen hiertegenover enkele meevallers in compensatie worden gebracht, o.a. het batig saldo van hoofdstuk I, hetwelk nu f 58.316 aanwijst tegen f 20.354 verte den jaar. Hierdoor is het mogelijk geworden het cijfer als opbrengst van den hootdelijken omslag niet hooger te stellen dan verleden jaar en te handhaven op hetzelfde bedrag yan f 320.000. Verstandig financieel beleid eischl, dat voor geheel onvoorziene gevallen een be hoorlijke som wordt gereserveerd; dit ken echter ditmaal niet anders worden gevonden dan door te beschikken over een gedeelte van het vermoedelijk batig saldo oyer het jaar 1924. -/ Wij meenen echter hiertoe te mogen ad- viseeren omdat er redenen zijn om aan te nemen, dat de ontvangsten over hel thahi loopende dienstjaar 1924 zullen meevallen en daardoor een grooter overschot mag wor den verwacht dan nu op deze begroeting is uitgetrokken. Alle posten, welke betrekking hebben op de salarissen der gemeente-ambtenaren, zijn voorloopig geraamd op den grondslag van de jaarwedden, welke tn dit jaar (1924) doot hunner wordt genoten. Het ook door den raad te der zake ge- wenscht overleg met het gemeente-perso neel is nog niet beëindigd. En daarom leek het ons ten einde ver der oponthoud te voorkomen beter de begrooling alvast gereed te doen maken op den grondslag der tegenwoordige jaarwed den, terwijl het in de bedoeling ligt straks een behoorlijk voorstel te dezer zake aan hangig te maken, waarover dan, aan de hand van een nog door ons college uit le brengen praeadvies, in een aparte vergade ring zal kunnen worden beslist." De Raad zal met de behandeling begin nen op Donderdag 30 October a.s. Voor het beroep naar do Chr. Ger. Kerk te Aalsmeer is bedankt door ds G. Salomons, te Amersfoort. Hillegom. De zinker voor de waterlei ding in den Hillegommer Beek bij de brug is gelegd. Er was voor dit werk heel wat be langstelling van het gaande en komende publiek De Rijksweg bij den Steenen Muur wordl niet alleen vernieuwd, maar ook ver breed, tot op 6 Meter. Bovendien wordt hel pad naast den weg met oude steenen be straat. Door den bocht en den hoogen muur is dit punt zeer gevaarlijk; al menig doo- delijk ongeluk is er voorgevallen. De verbreeding 19 dus wel een mooi en goed werk. Katwijk aan den Rijn. De lieer J. Min- nee Clir.zn. is herbenoemd als zetter in het college van zeilers voor deze gemeente. NoordwijkerhonL Op de R.-K. begraaf plaats „Zilk" werd Dinsdag cr aarde besteld het stoffelijk overschot van wijten den heer H. Heemskerk, die dertig jaren achtereen lid was van den gemeenteraad. De burgemeester en meerdere autoriteiten woonden de plechtigheid bij. De raad dezer gemeente vergadert a.s. Vrijdagmiddag te twee uur. Als nieuw lid van den gemeenteraad komt het eerst in aanmerking de heer Dirk Warmerdam. schade ondervonden hebben, waren dus van morgen in het geheel niet le spreken Wij vernamen, dat een enkele een eisch tot scha devergoeding in zal slellen. Of hel zal hel pen? Oegstgee»L Tar gelegenheid van het 15 jarig bestaan hoopt de Chr. zangveree- niging „Debora" alhier een uitvoering te gevc-n. „Debora" is vóór 15 jaren klein be gonnen en hoeft zich, vooral de laatsle jaren door de krachtige leiding van den heer P. de Rook te Leiden, weten op te werken tot een flinke vereeniging, die, ge zien de talrijke overwinningen op concour sen, hoel wat presteeren kan. Thans telt zij 56 leden. Na het vertrek uit de gemeente van ds. A. J. Ruys, is tot cere-voorzitter be noemd ds. T J. Jansen Schoonhoven. Naar aanleiding van het auto-ongeval achter het Groene Kerkje kan het volgende nader worden gemeld. De heer S. R., uil Am sterdam, had des morgens een reis naar Parijs aangevangen per auto en daartoe zijn chauffeur medegenomen. Een broeder van den heer R. zou hem tot Den Haag verge zeilen. Ter hoogte van don Vinkweg geko men, haalde de heer Rdie zelf chauffeer de, uit voor een andere auto en kwam hij met zijn wagen in de tramrails terecht. Een poging om hieruit te komen mislukte ge deeltelijk, waarna voor de tweede maat een bocht werd gemaakt, met het ongelukkig ge volg, dat de auto een te grooten draai nam en aan den overkant tegen een boom op reed. De heer R. is er zelf met eenige schaafwonden afgekomen, evenals de chauf feur, die achterin zat. De broeder van den heer R. werd zoodanig gewond, dat hij met een juist passerende auto naar „Endegeest" werd gebracht en aldaar voorloopig weid verbonden en daarna voor behandeling naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden werd ge bracht: Than9 is hij ter verpleging opgeno men in H6pital Wallon. De auto is deerlijk gehavend en door een Amsterdamsche firma weggehaald ter reparatie. Sassenheim. De Christelijk Gerefor meerden alhier, die lot heden een z.g. station van die gemeente le Lisse vormden, worden nu een eigen gemeente. Twee jongens, die heftig scheldende uit school kwamen, lieten het niet bij woor den, maar vlogen elkaar in de haren. On gelukkig was een moddersloot in de nabij heid, waar beide heertjes in terecht kwa men. De keurige pakjes zaten onder ife bagger. Valkenburg. Alweer werd hier de melk duurder. Ze kost nu al 18 cent per liter En spreekt men er zijn misnoegen over uit, dan wordt men getroost met de opmerking- „El ders geldt ze het ook of meer nog". Voorschoten. Bij de politie alhier werd aangifte gedaan van vernieling van ruilen bij den caféhouder E. en van ontvreemding uit een schuur, in den nacht van Maandag op Dinsdag, van een hcerenrijwièl bij den caféhouder A. Na den regenval van hedennacht kon den verscheidene inwoners, wier huizen van rioleering zijn afgestolen, totdat het geheele werk gereed is, hedenmorgen niet uil hun huis komen en waren zelfs velen niet in staat, in huis met droge voelen te blijven. Vele neringdoenden, die toch reeds vrij wal (Buiten verantwoordelijkheid der RedactieJ Copie van al of niet geplaatste «tukken wordt niet teruggegeven Stalling voor de Woonwagenpasrdjes. Sedert de vorige opgaaf kwam in geld of als toezegging binnen van: mej H. f10; A. D. K. f 7.50, den heer E. voor den heer D. 15; mej. W. f2.50; mej. B f 10, M. T. f 10; mej H. gecoll. bij Fa. T. D. f 10;' den lieer N. T. f 25; totaal 180 en me' eerste opgaaf samen f 339.50. Wij verwachten meer: die arme dforen kunnen toch niet nég een winter zender be schutting in weer en wind staan? Zend Uw gave groot ot klein aan: HUGO VAN POELGEEST, Penningmeester afd. Leiden en O. v, d, Ned. Ver. tol Besch. van Dieren, 21 October 1924, „Ouderzorg", Leiderdorp, tol. 1135 Slag bij Elandslaagte. Mijnheer de Redacteur. Naar aanleiding van uw bcriclil in het „Leidsch Dagblad" van hedenavond over de herdenking van den slag bij Elandslaagte, zend ik u een afschrift van een kranten- uitknijasel, getitotd: Een h u I d e b I ij k. In den slag bij Elandslaagte traden acht Boeren ot Hollanders in hel heetst van het vuur uit hun verschansingen naar voren. Zij lokten de Engelsche kogels op hun eigen lichamen, om hun kameraden gelegenheid te geven zich in veiligheid te stellen. Zeven van de acht sneuvelden. In Engeland zelf wordt dit feit ten volfd gewaardeerd, blijkens het volgende vors, In een der btaden opgenomen en waarvan wij een vertaling laten volgen: Hollandsche Helden: Ik ben geen bard, vol dichterlijken gloed. Geen redenaar met kloeke woordenpracht, Slechts slaamlcnd breng ik hulde en ("ceregroet Aan 'l geen gij hebt bestaan. Heldhaftige [AcMI Dat gij, om anderen te redden van den dood, Uw eigen leven bracht en, als de leeuw. Den schuilhoek prijs gaalt, die u schutse bocil Die daad zou passen in een heldeneeuw. Oud-Sparla loch, heroën-bakermat Oud-Macedonië, waar Philips' grafsloé (staat Oud-Rome zelf, op zooveel glorie prat, Vertoonen geen verheev'ner offerdaad O Dielsche moed! Op menig kleener feit, Houdt eeuw na eeuw vol eerbied 'l oog [gericht. En voor min prijslijke stoutmoedigheid Zijn standbeeld en berinr.eringszuil (geslicht! Zulk een hulde, aan mannen van Hol-< landschen stam toegezwaaid, is zeker dub- I bel van waarde, nu ze van Engelsche zijd» i komt. U dankend voor de plaatsing, Hoogachlend, Uw dn. C. H. HERMANIDES. Noordwijk-aan-Zee, 20 Oet. 1924. TOOR DONDERDAG 23 OCTOBER. LONDEN, (365 M. 2LO). 1.20 Tijdsein van Greenwich. Het wokelijksch concert van nieuwe gramotoonplaten. 4.20 Tijdsien van Greenwich; Concert 5.50 Vertellin gen voor de kinderen; 7 559.50 „High wayman Love", eon romantische opera in twee acten 10.20 Vervolg van „Highway man Love". Birmingham (475 M. 5IT): 3.20 The Band of H. M. Royal Marines 6.20 Voor d» dames 5.50 Vertellingen voor de kinde ren 7.55 en 10.20 Zelfde programma al* Londen. Bournemouth (385 M. 6BM)5.20 Vertel lingen voor de kinderen 7.55 en 10.20 Zelfde programma als Londen. Cardiff (351 M. 5WA): 3.20 The Slation Orchestra 5.20 „5WA'S" „Five o'Clocks";' Voor de dames; 6.05 Vertellingen voor de kinderen 7 55 en 10 20 Zelfde programma als Londen. Newcastle (400 M. 5NO): 5.05 Voor de dames 5.35 Voor de kinderen 7 55 Stt 10.20 Zelfde programma als Londen. Glasgow (420 M. 5SCl: 6.35 Vertellingen voor de kinderen 10.20 Zeilde programma als Londen Chelmsford (1600 M. 5XX); Geeft het ge heele programma van Londen. Parijs (1780 M. SFR): 1.20 Radio-Concert door het Tzigane-orkeet „Radio-Paris" 5 05 Radio Concert 9.20 Groot concert Brussel (763 M. SBR): 5.20 en 8 20 Con cert. 8. de V., te K. Bij den Raad van Ar beid zal men wel weten, hoeveel premio u betalen heeft Met kost cn inwoning zal ook rekening gehouden worden. W. K., te L. Op uw leeftijd is gcenerlel toestemming meer vereischt. J. S., te L. Insectenpoeder, verkrijg baar bij iederen drogist, in de veerea blazen. Vooral de ondervecren goed raketf»

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 9