stapshieuws. No. 19820. MAANDAG 20 OCTOBER Anno 1924 LEIDSCH DAGBLAD PPJJS DER AD VERTE NTTENi 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentién, uitsluitend bij vfiofultbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsptein - Telefoonnummer» voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Voor Leiden per 8 maanden ƒ2.36, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 2.35 portokosten. 0.18. „0.18. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. irie"!o l/er!«üenniiinnq|| GEMEENTELIJKE V1SCHVERKOOP Aan den gemeentelijken vischwinkel, Viscbraarkt 18, tel. 1225, is DINSDAG ver krijgbaar: SCHELVISCH a f 0.10—f 0 34, SCHOL a f 0.15—f 0.38, KABELJAUW a 0 40—f 0.45 fgeh. Kabelj a f 0.33) per pond en NIEUWE HARING a f0.06 per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 20 October 1924. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat de firma M. J. WEYL een verzoek heeft ingediend ter bekoming van verlof voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in perceel Kloksteeg 3. N. C. DE GIJSELAAR. Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 20 October 1924. Het 60-jarig bestaan van de H. B. S. met 5-jarigen cursus. Zooals wij Zaterdag nog konden medo- üeelen, voerden na den voorzitter der Feest commissie en den directeur nog eenige an dere heeren bet woord. Allereerst de wet houder van onderwijs-, de heer J. B. Mey- nen, die aanving met de mededeeling, dat de burgemeester was verhinderd hier te zijn, omdat hij als president-curator van de Rijksuniversiteit op ditzelfde oogenblik een vergadering van curatoren moest leiden. Zoo rust op mij de taak aldus spr. namens het college van B. en W. een enkel woord te zeggen; een woord van vriendelijken dank voor de uitnoodiging van 't college, hier tegenwoordig te zijn. Geluk kixr is, na 60 jaren, de relatie nog van dien aard, dat ik u de verzekering mag geve*i, dat de uitnoodiging gaarne en lerslond en dankbaar werdaanvaard. In de tweede plaats kom ik u allen go- lukwenschcn niet alleen met het feit van dit jubileum, ofschoon reeds op zichzelf heuglijk genoeg, maar vooral hiermede, dat de geschiedenis dezer H. B. S., de arbeid, door tal van leeraren onder de directeuren dr. De Loos, dr. Andreae, ir. Massink en dr. Sohalkwijk verricht, de positie, die de school, dank zij dien arbeid, thans inneemt, en at goede naam, dien zij zich heeft verworven, aan de leeraren van thans, aan de huidige commissie van toezicht, het recht geven, met voldoening en met dankbaarheid op de af- geloopen periode van 60 jaar temg te zie^i. Het spreekt vanzelf, dat het voor het ge meentebestuur aangenaam is, dit te mogen coMslafeeren Immers, het goed functionee- ren van een«gemeentelijke instelling als deze is voor de gemeente .een zaak van uitne mend belang. Daarom stel ik er prijs op, bij mijn felicitatie ook een woord van dank be voegen aan allen, die in vroegeren en lateren tijd door hun toegewijden arbeid, in we K opzicht dan ook, tot den bloei van deze school hebben bijgedragen. Tien jaar geleden bestond de school een halve eeuw. Maiir toen, in 1914. kort na het uitbreken van den oorlog, kon aan feestvie ren niet gedacht worden Heden is daartoe alleszins aanleiding. l)it uitstel van 10 jaren heteekent niet enkel teleurstelling. Integen deel, juist door dit uitstel kan thans gewezen worden op twee verblijdende zaken, die elk op zichzelf een gelukwensch waard zijn. Ik bedoel ten eerste het nieuwe schoolgebouw, lot welks stichting door den Raad wel reeds in April 1913 werd besloten, maar dat eerst in 11915 in gebruik kon worden genomen. Thans is het mogelijk het monumentale ge- houw, waarin wij ons thans bevinden, le vergelijken met het vorige gebouw aan de Rieterskerkgracht. En wanneer, zooals de heer Noach onlangs herinnerde, in 1886 de destijds nieuwe school aan de Pieterskerk- gracht kon geprezen worden als een gebouw, welks doelmatige en nette inrichting met alle andere burgerscholen kon wedijveren, ja zelfs de meeste andere overtrof, wie vindt dan heden de woorden, waarin de lof van ons- tegenwoordig, in schoone omgeving ru>- hp gelegen, practisch en aesthetisch en hy giënisch zoo goed ingericht ik voeg hier nog met dankbaarheid bij, zoo keurig onde..- hoiiden modelgebouw naar waarde wordt bezongen? In zulke prachtlokalen onderwijs l? mogen geven of te ontvangen, lijkt mij een beijndenswaardig voorrecht. De tweede zaak, die er in 1914 nog niet was, maar waarmede we ons thans mogen felici'.eeren. is de economische afdeeling der school, tol welker oprichting de Raad 14 Juli 1924 besloot. De school heeft thans den respectabelen leeftijd van 60 jaar bereikt, maar aan versuffing door ouderdomsgebre ken of conservatisme lijdt zij nog in geenen deele. Zelfs onderging zij juist bij het slui- van van haar 60ste levensjaar, door de in stelling van haar economische afdeeling, een 9terke verjongingskuur, want het doel van deze economische afdeeling lijkt, zoo ik wel zie, merkwaardig veel op hetgeen Thor- becke in 1863 met de stichting van de H. B.-scholen beoogde, namelijk het geven van middelbaar onderwijs, dat vooral maat schappelijk georiënteerd moest zijn. De op richting van deze economische afdeeling op wettelijke basis lijkt mij een belangrijke verbetering, die bovendien ook de andere af deeling, de wis- en naturkundige, zeker ten goede zal komen. Zoo is er dus voor de school, ook na de eerste 60 jaar, gegronde hoop voor de toe komst. Ik hoop, dat de enkele wolken, die do heerschende malaise aan den hemel ook het M. O., met name aan dien van zijn leeraren, gebracht heeft, niet zwaarder en niet donkerder zullen worden; integendeel, dat ze mét de malaise, binnen niet al te lan gen tijd zullen verdwijnen. Spr. besloot met de hoop uit te spreken, dat ook in de nieuwe periode op den arbeid van directeur, leeraren, commissie van toe zicht en leerlingen, tot heil van stad en land, in rijke mate Gods zegen moge rusten. (Ap plaus). De heer A. L. Reimeringer voerde ver volgens het woord namens de Commissie van Toezicht op het M. O. Door het bedan ken van prof. Huizinga, de steeds gewaar deerde voorzitter der Commissie, was hij door zijn medeleden als voorzitter aangewezen en hoewel er weinig tijd van voorbereiding was, heeft hij toch gemeend directeur, leer- laren, oud-leerlingen en 'leerlingen van harte geluk té mogen wenschen met dit ju bileum van de inrichting, die ons allen lief j is. De Leidsche H. B. S. neemt, sinds haar j stichting, een eervolle plaats in het Middel- baar Onderwijs van ons land in. Spr., die 1 als geboren en gelogen Leidenaar de scho>' 1 sinds lange jaren van nabij kende, schebslo i in korte trekken haar geschiedenis en noem- 1 dc onder herhaald en luid applaus haar op- volgende directeuren en verschillende harer j meest eminente leeraren, aan wie het ie danken is geweest, dat de school haar goe- i den naam heeft gevestigd en heeft weten te handhaven al de jaren van haar bestaan. De tegenwoordige leiding roemend, die met haar uitnemenden staf van leerarenper- soneel den ouden gevestigden naam weet 1 hoog te houden, sprak hij ten slotte den wensch uit,dat onze mooie Leidsche j H. B. S. nog lang zal mogen medewerken tot de geestelijke ontwikkeling van het op komend geslacht en ook in de toekomt mannen en vrouwen zal vormen, waarop 1 I land trotsch kan zijn, in het belang en tot I glorie van onze goede slad Leiden. (Luid applaus). Hierop verkreeg dr. N. J. Beversen, rec- I tor van het Gymnasium alhier, het wooiu, i om in de eerste plaats de aandacht te ves- ligen op het aangename ea voor liet onder- wijs zelf belangrijk feit, dat er tusschen de H. B.S. en het Gymnasium bij voortduring een goede verstandhouding en samenwer king bestond. Hij zou voor elders op voor beelden van anderen, aard kunnen wijzen. In het bijzonder wees hij op de vriend- I schappelijke, verstandhoudnv tusschen den vorigen directeur ir. Massiok en hem. De vriendschapsbanden tusschen hen werden ai gelegd in de gemeente Gerkuin, waar spr. als jong leeraar aan hel gymnasium den j heer Massink, die daar toen als leeraar aan de H. B. S. werkzaam was, leerde kennen en veel van hem. als oudere vriend leerde. Ook in Leiden is deze vriendschappelijke be trekking blijven bestaan en spr. denkt nog sloeds met genoegen terug aan de ochten den, wanneer zij tegelijk zich naar hun scholen begaveu en de zaken van het on- i derwijs bespraken.. Doch ook met den. tegen- j woordigen directeur werkt spr. prettig s&- I men en hij sprak eindelijk den hartgrondigen wonsch uit, dat dit Zoo- mag "blijven in het belang van het onderwijs aan beiderlei in richtingen en mede in het belang der g. - meente Leiden. (Applaus). De directeur van de nog jonge Ghr. Hoo- j gere Burgerschool alhier, dr. S. G Meye- j ring, wilde ook niet achterblijven, waar het l gold de beste wenschen uit te spreken voor J de oudere zuster op dit voor haar zeldzaam jubileum. Dat de "Leidsche Gemeentelijke H. B steeds in omvang en beteekenis is vooruitgegaan en zich op den huidigen dag in een 'groolen bloei mag verheugen, is voor spr. een bewijs,- dal de Chr. H. B. S. naast haar recht van bestaat heeft. Op dien bloei den nadruk leggen, noemde spr. de nog kort geleden opgerichte economische afdeeling, die reeds haar bestaansrecht heeft bewezen en de beteekenis van het middel baar onderwijs heeft verhoogd. Uit den aard der zaak richtte de heer Meyering zich in het bijzonder tot zijn collega, den directeur, met wien hij in de meest vriendschappelijke verstandhouding de gemeenschappelijke be langen besprak. Ook hij eindigde met de beste wenschen voor de school uit te spre ken in de toekomst. (Hartelijk applaus). De rij der sprekers werd besloten door den leerling Duyverman, tevens voorzitter van de Leidsche H. B. S.-vereemging „Em- tegeüs". In de eerste plaats hracht hij'den vertegenwoordigers der- school de hartelijke gelukwenschen over van de leerlingen. Na tuurlijk kunnen de leerlingen de school nog niet als zoo'n lichtpunt uit verleden be schouwen als de oud-leerlingen dat doen. Zij zitten nog midden in het schoolleven en bezien nog te veel de onaangename zijde: blokken voor het proefwerk bijv., waardoor de aangename dingen, het prettige samen leven met de leerlingen van denzelfden leef tijd en met dezelfde ideëen bezield, dikwijls verloren gaan. Mog.e het verleden der school, dat, te oor- deelen naar de redevoeringen op dezen, feest dag, zoo schoon is geweest, een prikkel voor de leerlingen zijn om den naam der school hoog te houden, zoodat zij met het 100-jarig bestaan der L. H. B. S. met evenveel eer bied op deze stichting hopen terug le zien als nu de oud-leerlingen doen, zeide spr., die vervolgens nog herinnerde aan de pret tige samenwerking, die vooral in de hoo- gere klassen tusschen leeraren en leerlin gen beslaat. En als hij ten slotte een: Leve Emtégeés! aanhief, dan is daarmede aan de Leidsche H. B. S. een lang en gelukkig leven toe ge wensch t. Ook op deze toespraak volgde, vooral uit den hoek der leerlingen, een geweldig applaus. Hierna werd door den heer M. A. A. Steyns namens een oud-leerling, den heer I Drukker, een bekend kunstverzamelaar, een ets uit diens verzameling aangeboden, 1 dagleekenend uit den tijd, dat hij de school bezocht, die door den directeur in dank werd aanvaard en waaraan een plaats zal worden gegeven in de lecrarenkamex. Hier na deelde de voorzitter der Feestcommissie I mede dat ook aan de oud-leerlingen dezelf- I de herin ne rings medaille zou worden aange- boden, welke gisteravond den leerlingen was uitgereikt, (applaus). Vervolgens gingen de aanwezigen groeps gewijs de verschillende localileiten van het schoolgebouw bezichtigen. Vele oud-leor- lingen, die het gebouw nog niet eerder had- den gezien, waren zeer voldaan over de in richting. Met name werden de localiteiben, be9lcmd voor het onderwijs in de schei kunde door dr. Ruiten, bewonderd. Te vier uur stonden ex tra-trams voor de Burggraven laan gereed om de feestvieren den op ie nemen, die tot de halte aan het I Stadhuis meereden, om zich vervolgens naar het oude schoolgebouw aan de Pieters kerk gracht te begeven dat voor menigen oud-leerling nog aangename herinneringen bewaarde. y Daarna vereeuigden do meesten zich tot oen gezellige bijeenkomst in het café-restau rant „Den Burcht", waar de pachter de ver sierde „Graanbeurs" welwillend voor deze gelegenheid beschikbaar had gesteld. Een uit oud-leerlingen der H. B. S. en en- kele andere heeren gevormd orkest wist er de uit den aard reeds prettige stemming in j te houden en te versterken. I Daarna vereenigden zich mot directeur en leeraren en genoodigden ruim 200 oud- leerlingen in-den Foyer der Stadszaal aan den gemeenschappelijken maaltijd. Onder de j genoodigden bevonden zich ook de burge- i meester jhr. De Gijselaar, d'e inspecteur van het M. dte heer Coops, terwijl ook do oud-minister prof. Treub en de generaals Ophorst en Sluten mee aanzaten. Er j heerschle aan het diner een goede geest en I een opgewekte stemming, welke vooral bij J de verschillende speeches tot krachtige uiting kwam. De avond werd besloten met een feestuil- j voering in de groote Stadszaal door oud- j leerlingen met medewerking van het „Nieu we Tooneel", te Amsterdam, en opgeluisterd door het Leidsche A. S. C.-strijkje, i De belangstelling voor deze bijeenkomst I was' zoo groet, dat de regelingscommissie I meer dan honderd personen, die daarvoor toegang vroegen, wegens gebrek aan plaats- I ruimte tot haar leedwezen moest afwijzen. Een groolere zaal was echter in Leiden nieA beschikbaar. i De voorzitter der feestcommissie, ir. G. L. f Dries&en, die ook deze bijeenkomst leidde, herinnerde er aan, dat de tweedaagsohe feesten zich hadden gekenmerkt door een voortdurenden climax, dank zij de -groote modewerking van verschillende zijden. Oud- leerlingen en leerlingen hebben om 9trijd gewedijverd de feestcommissie bij te slaan en in de feestcommissie was er vooral één, die door zijn bijzondere organisatie-vermo gen de ziel was en de drijfkracht. Dit was de heer Steyns Spr. brengt hem daarvoor hartelijk dank. Doch de commissie meende het bij woorden alleen nie* te mogen laten, maar door een daad haar bijzondere waar- deering te moeten toonen. Zij had een zelf den gedenkpenning als aan leerlingen en oud-leerlingen was aangeboden in goud la ten vervaardigen en was zoo gelukkig dezen den heer Steyns te kunnen aanbieden. Deze aanbieding had onder daverende toejuichingen der aanwezigen plaats. De heer Steyn3, die door deze aanbieding zeer getroffen was, werd van verschillende zijden met de onderscheiding geluk- gewenscht Hierna werd met het afwisselend feest programma begonnen. Het eerst werd een spannende één-acter door „Het Nieuwe Too neel" opgevoerd, getiteld „Lord Spleen", waarop een alleraardigst ballet volgde, uit- gevoenï door oud-leerlingen der school, dat buitengewoon in den smaak viel en waarop welverdiende bijvalsbetuigingen volgden. De heer Frans Hulleman, uit Amsterdam, vergastte vervolgens de aanwezigen op eenige vroolijke voordrachten, die ook met warm applaus werden ontvangen. De laatste beurt vóór de pauze was aan eenige leerlingen der twee laagste klassen van de H. B. S., die onder leiding van hun leeraar. den. heer Steyns, een reeks slaaf- oefeningen op keurige en zeer correcte wijze uitvoerden. Dat de oudere en jongere aan wezigen deze oefeningen met meer dan ge wone belangstelling volgden en warm toe juichten, behoeven wij nauwelijks te zeg gen. Na de pauze kwam Frans Hulleman weder aan het woord en gaf de indrukken weer van een familie uit de Jordaan, die een bokswedstrijd bijwoonde, waarna mevrouw Willy Gorsarie aan de piano eenige harèr levensliedjes zong, waarvan zoowel de pak kende inhoud als de eigenaardige wijze van voordragen haar gehoor boeide. Aan het slot werd de zangeres herhaaldelijk terug geroepen. Maar het glanspunt van den avond was toch, wat aan het slot volgde: de revue in twee bedrijven, getiteld: De Leidsche H. B. S., waarin als hoofdpersoon optraden: Piet, plaatsvervangend concierge,* Haas, plaals- verv. amanuensis, Kitty Toelie en Johnnie, H. B. S.'ers, mr. and mrs. N. IJ., Engelsche toeristen, enkele leeraren en een groot aan tal leerlingen. Beide bedrijven speelden in de hal van het II. B. S.-gebouw aan de Burggra venlaan. Er kwamen in deze revue, die op meestal humoristische wijze, bij vogelvlucht de voor naamste momenten uit het leven van de 60-jarige in beeld brengt, aardige gedeelten voor en de manier, waarop deze door de spelers en speelsters werden weergegeven, viel voor het meerendeel te prijzen. Bijzon der goed beviel de „Ode aan Thorbecke" op de wijze van het oude Wilhelmus die door zijn wet op M. 0. ook de stichter van de Leidsche II. B. S. werd genoemd, welk lied door al de aanwezigen werd meegezongen. Toen de voornaamste mannen, die aan do Leidsche II. B. S. hun krachten gaven en geven, op het doek werden gebracht, gingen 1 er luide bijvalsbetuigingen op, inzonderheid I toen de portretten van de heeren ir. Mas sink en dr. Schalkwijk werden vertoond. De verschillende op de school gedoceerde leervakken werden eveneens op komische wijze gedemonstreerd, voor insiders vermoe delijk duidelijker en van nog meer beteeke nis dan voor buitenstaanders. De zang was bijzonder goed en de begelei ding niet minder. Het A. S. C.-strijkje heeft zich ook uitnemend van haar taak gekwe ten. De knotsoefeningen aan het eind door een aanlal meisjes in keurig zwart costuum, leerlingen der H. B. S. onder leiding van de teera-res mej. Kok, even correct als elegant uitgevoerd, maakten een uitnemenden in druk. De uitvoering werd met een rijk slot- tableau beëindigd, waarbij in groote letters het: Leve de L. H. B. S. op den voorgrond werd gebracht, dat daarna door de volle zaal weerklonk. Hel was reeds kwart voor één, toen het bal aanving, dat lot circa vier uur in den morgen duurde. Leiden heeft hel G0-jarig beslaan van haar gunstig bekende eerste inrichting van M. 0. op zeer waardige wijze herdacht, waaraan de herinnering lang zal blijven be waard en. welke nog zal worden besproken als over vijftien jaar het 75-jarig en later het eeuwfeest van haar bestaan zal worden gevierd. Diefstal. Gisteravond hebben dieven hier ter slede een goeden slag geslagen. En wel bij de firma Rodbard, Donkersteeg 10, alwaar voor een waarde van 8 A 10 mille is" ontvreemd aan gouden ringen, horloges, kettingen enz. Om halfacht 's avonds waren de bewoners uitgegaan en toen zij om halféén terugkeer den, vonden zij de deur open. In dien tus- schentijd heeft men zich toegang verschaft. De politie heeft de zaak in handen. Naar wij vernemen, was de firma ver zekerd.' Zoutgehalte Leidsch grachtwater. In mrlfigram chloor per Liter. De heer B. F. Krantz, verstrekt ons de volgende opgave: Maand Juli gemiddeld 70 11 October 185 13 193 14 207 15 231 16 252 17 250 18 238 20 263 D'r is maar ééne goed pomperij, Dat is te Katwijk, en daar blijf ik bij De heer P. J. van der Schaar, alhier lot arts bevorderd, is .bestemd tot reserve- officier van gezondheid 2de klasse bij het leger hier te lande. In de groote Stadszaal is gisteravond een variété-voorslelling gegeven, waarvoor groote belangstelling bleek te bestaan. Alle rangen waren uitstekend bezet. Van den impressario, den heer Jac. Smits, uit Haar lem, hadden wij een uitnoodiging bekomen, om deze voorstelling bij te wonen. Plaatsen zouden worden gereserveerd I Eilacie, toen wij er kwamen bleek ten eerste, dat onze toegangsbewijzen eigenlijk ongeldig waren, hetgeen ons reeds eenige moeilijkheid be zorgde, en ten tweede, dat er géén plaatsen waren vrijgehouden, zoodat wij ons met plaateen hebben moeten vergenoegen, van waar stellig niet meer dan de helft van het tooneel was te zien. Moeien wij thans ook Het vonrnsamstR nieuws van heden. BINNENLAND. De viering van het zestigjarig bestaan dei Gemeentelijke H. B. S. te Leiden. Belangrijke diefstal te Leiden. Besprekingen tnsschen Regeering en Ku- merleden over de salariskwestie. Buitengewoon Congres van den Alg. Ned. Bond van Handcis- en Kantoorbedienden. BUITENLAND. De Fransche bezetting wordt onzichtbaar gemaakt Rede van Herriot te Boulogne sur Mer. De candidaatstelling in Engeland. Valt beden in Dnitschland de beslissing? Eep dorp vrijwel afgebrand. Groote brand in een bioscoop te Athene. de helft der voorstelling recenseeren? In trouwe, het lust ons niet nu uitvoerig te j zijn, vooral niet, wa'ar ons het vorige sei- zoen bij denzelfden impressario Teeds iets dergelijks is overkomen. Toen was er heele- I maal geen plaats, thans moesten wij bijkans j in de gang zitten Laten wij daarom j volstaan met te zeggen, dat het programma I goed was verzorgd en dat bekende variété- 1 artisten als Harry Woodward en Maupie Staal veel succes hadden met hun komische j liedjes, evenals o.m. de „drie Equals" met hun acrobatische toeren. I Wij herinnere aan die openbare ver gadering van het Leidsch Drankweer-Co- mité, op morgenavond in den foyer der Stadszaal. Deze vergadering is uitgeschre ven naar aanleiding van die, welke gehou den is door den Middenstandsbond, alwaar de heer Manassen gesproken heeft over de nadeolige gevolgen, die de wet-Rutgers be treffende P. K. over ons land zou brengen. Do heer Manassen, alsmede het bestuur van den Middenstandsbond, zijn uitgenoo digd tot debat Morgennamiddag zal door het hoofd bestuur van den Alg. Ned. Bond van Ar-. beiders(sters) in het Bakkers-, Chocolade en Suikerbewerkingbedrijf aan den Min islet van Arbeid een adres worden overhandigd, waarin de besluiten van het gehouden agi tatiecongres op 5 October jl. met betrekking tot de Arbeidswet zijn neergelegd. De bak kersgezellen uit de verschillende plaatsen worden opgeroepen naar Den Haag te komen om te demonslreeren voor een Arbeidswet, welke goed is en nageleefd moet worden. Voor deelneming van de bakkersgezellen alhier verwijzen wij naar een advertentie in dit Blad. Hier ter stede is opgericht de „Leid sche Dubbel-Kwarbel en Dubbel-Sextet- Vereeniging". De repetiën worden gehouden Dinsdagsavonds. Secretaris is de heer J. A. de Vriend, Vliet &Ja, alwaar schriftelijk in lichtingen te bekomen zijn, evenals bij den directeur, Aalmarkt 2a. De foto-wedstrijd ter gelegenheid var de 350-jarige herdenking van Leidend Ont zet is voor den heer Joh. Geitenbeek, foto- handel alhier, een succes geworden. On danks de beide moeilijke onderwerpen, wer den toch vele foto'3 ingezonden en was hel voor de jury, beslaande uit den voorzitter en twee bestuursleden van de „Leidsch® Amateur-Fotografen-Vereeniging", geen ge makkelijke taak het mooiste uit al het mooie te bekronen. Voor de namen der zes prijs- winners verwijzen wij naar de advertentie. Door de directie der N. V. Foto-Cen trale, Utrechtschc straat 89, Amsterdam, i* aan het bestuur der 3-Oclober-Vereen igin* aangeboden een complete serie, uitstekend geslaagde, opnamen der 3- en 4-October- gebeurtenissen. Dit sympathieke aanbod is door het 3-Oc- tober-bestuur gaarne aanvaard ten behoeve van het archief. De Commissie van uitvoering van het Leidsche Universiteitsfonds heeft het initia tief genomen om ter cere van het 350-jarig bestaan der Leidsche Hoogeschool tegen 8 Februari 1925 een gedenkboek le doen ver schijnen, hetwelk ten deele een overzicht zal geven van de laatste 50 jaren (1875 1925), ten deele een terugblik in ruimeren zin. Het gedenkboek zal verschijnen, onder den titel: „Pallas Leidensis MCMXXV", bij de firma S. C. van Doesburgh, alhier. Wolly, de honger-„koning", die heden avond zal worden vrijgelaten, heeft nieuwe sensatie veroorzaakt door Zaterdagavond, toen hij plotseling een flauwte kreeg, doop de ruiten van z'n kooi te vallen. Er ontstond een geweldige herrie, waaraan de politie zelfs tq pas moest komen. Het slot wa%

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1