No. 19818 LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 17 October Derde Blad. Anno 1924, UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Begrafenis-Onderneming KEEREWEER SPORT. RADI0-PR0GMMNIA Alphen. De raad dezer gemeente ver gadert op Donderdag, 23 October, des na middags te 2 uur. A g e n d a: 1. Voorstel van B. en W. naar aanleiding van een verzoek van den heer 0t Pannevis Sr. alhier, om vergunning tot ptraataanleg. 2. Voorstel van B. en W. tot vaststelling yan een nieuwe verordening ingevolge art. 714 bis der Gemeentewet voor de JVater- en en Lichtbedrijven; tot vaststelling van het bedrag der zekerheid voor den Boekhouder Hier bedrijven en tot goedkeuring van het reglement van orde voor de Commissie yan (Bijstand voor die bedrijven. 3. Voorstel B. en W. tot het aangaan van Oen geldleening ad f 150.500 en van een ad t 150.000. Voorstel van B. en B. om aan den Ge meente-architect een jaarlijksche rjjwlel- yergoeding ad f 50 toe te kennen gerekend piet ingang van het jaar 1924. 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging van 3e overeenkomst met den Staat omtrent jovernamê door de gemeente in onderhoud en beheer van strooken grond gelegen nabij het station. 6. Voorstel van B. en W. naar aanleiding yan het adres van de bouwvereeniging „Volksbelang" alhier, houdende verzoek om beschikbaarstelling van de benoodigde gel den uit de gemeentekas voor den bouw van fcee woningen aan de Touasainstraat. 7. Voorstel van B. en W. tot het beschik baar stellen van een crediet van f 150 voor bet maken van een voldoende riolering bij £Ie Burgemeester Bloemstraat. 8. Voorstel van B. en W. inzake de aan vrage van J. L. J. Gaillard e. a. om finan- pleele interesse van de gemeente voor do Btichting en exploitatie van een zwemin richting. 9. Voorstel van B. en W. tot het verlee fcea van een subsidie over 1924 aan de ver- leniging tot bestrijding van Tuberculose. 10. Voorstel van B. en W, tot verlaging Van den gas- en electriciteiteprijzen en ta rieven der waterleiding 11. Voorstel van B. en W. tot reorganisa tie van het Brandwezen. 12. Mededeeling van Gedeputeerde Sta ten, betreffende de vermindering van de jaarwedde van den Burgemeester met f 900 |n verband met het gebruik eener ambts woning met voorstel van B. en W. 13. Voorstel van B. en W. tot verhooging Van het crediet voor en tot onderhandsche Running van het aanbrengen van een beton pchoeiïng te Aarlanderveen. 14. Voorstel van B. en W. inzake de her ziening van de prijzen van bouwgronden. 15. Voorstel van B. en W. om aan J. Vonk Hannemer van de ambtswoning voor den (Burgemeester een vergoeding te verleenen yan f 379.83 in de door hem geleden schade Veroorzaakt door de windhoos tijdens den pouw der woning. 16. Voorstel van B. en W. tot ingebruik- %ering van gemeentegrond aan de N.V. j)Acetylena" te 's Gravenhagë. 17. Voorstel van B. en W. om aan P. N. fle Kwaasteniet onderhands te verhuren een perceel weiland. 13. Benoeming van een Boekhouder bij dc (Prater- en Lichtbedrijven. 19. Benoeming van een lid van de le. com missie tot Wering van Schoolverzuim in de iacature P. van der Bijl. Aanbevolen wor- en de heeren 1. K. J. J. H. van den Burgh J. Belt. 3. P. Snel. 20. Benoeming van drie leden van het HJgemeen Armbestuur wegens periodieke Aftreding van de heeren L. Gesman, J. W. pan Muiswinkel en J. Kerkhoven. Aanbevo len worden: Voor de vacature Gesman: 1. V. Gesman. 2. C. van Gaaien. Voor de va cature Van Muiswinkel: 1. J. W. van Muis- Winkel. 2. J. B. Ruting. Voor de vacature J. Kerkhoven: 1. J. Kerkhoven. 2. J. P. vos. 21. Voorstel van B. en W. tot regeling p^n de belooning van den deurwaarder der rlaatselijke belastingen voor zoover zijn andeel in de vervolgingskosten betreft. 22. Vaststelling van de door den gemeen teontvanger ingediende staten voor oninbare posten over vorige dienstjaren. 23. Goedkeuring van de rekening van het Algemeen Armbestuur, dienst 1923. 24. Goedkeuring van de rekening der Go- Söndheidscommissie over 1923. 25. Voorloopige vaststelling van de ge- ■aeenterekening dienst 1923. 28. Wijziging van de gemeentebegrooting Bienst 1924. Bodegraven. Door den Provincialen Waterstaat is deze week een begin gemaakt tnet de verbetering van het Jaagpad. Mei het oog op dc zeer drukke scheepvaart is pat zeer noodig. De tegenwoordige toestand Is als losplaat* voor de tallooze beurtsche pen en vrachtschepen, die hier dagelijks Io9sen, onhoudbaar. Kregen we nu meieen tnaar een in alle opzichten goede kade! - Woensdagavond sprak voor de J.V. „Eliezer in de Gereformeerde Kerk ds. B. A. Knoppers van Amsterdam over het on- frjerwerp: ,,In ijver onverdroten". Spr. stem- pe toe, dat er veel te veel werk was, in on zen lijd, voor den jongen mensch, doch Wekte vooral op om het werk in de jeugd- pcreenigingen, dat van opvoedkundige be levenis is, goed te doen. De taak der J.-V. ligt in de zelfopvoeding voor de latere le- yenstaak. Het was een boeiende rede, waar over men algemeen zeer voldaan was. ^oor de confessioneele vereeniging trad Dinsdagavond op de oude heer J. Gold- fcchmitt, oud-onderwijzer te dezer plaatse. De krasse oude heer hield een mooie rede dver „Het Ideaal". Ook deze rede, die in öaeer besloten kring werd gehouden, werd Piet aandacht gevolgd. Met ingang van gisteren heeft zich in Onze gemeente een derde arts, dr. Beye, ge vestigd Er behoort werkelijk moed toe' om Bi:h te vestigen, doch ieder zal toestemme.i, wat in een groote plaats als de onze, ge makkelijk 3 doktoren kunnen gevestigd zijn. Een kindje geraakte in de Meye te water. Met veel moeite slaagde de toege schoten vader er in het te redden. Gelukkig bleek het nog in leven te zijn. Wij vernamen, dat de voordracht voor de benoeming van een nieuwen burgemeester reeds gereed is. De namen der candidaten zijn echter geheel onbekend. Er zal nu ech ter wel spoedig een benoeming volgen. De nestor onzer brievenbestellers, (Se heer P. gleed op straat uit en bezeerde zich daarbij zoo ernstig, dat hij onder genees kundige behandeling moest worden gesteld. Allicht zal hij eenigen tijd zijn functie niet kunDen vervullen. Kerkelijk bericht voor Zondag 19 October. Ned.-Herv. Kerk, voorm halftien en nam. 6 uur ds. G. A. Pott. Geref. Kerk, voorm. halftien en nam. 6 uur ds. Joh. Dam. Evangelisatie, voorm. halftien en nam 8 uur pieeklezen. Burgert. Stand. Ondertrouwd: H, Meijer 30 j. en D. Dobber 28 j. J. 3. Vroege 27 j. en H. C. Coslerus 27 j. Gehuwd: J. Voorend 33 j. en A. Vergeer 27 jaar. Geboren: Dirkje, D. van A. de Jong en C Sterk Rieda, D. van W. P. Brunt en A. Vroege. Overleden: D. Hoogendoorn, wedr. van K. Bi kker 85 j. Hazerswoude. Het nieuw gebouwde burgerwoonhuis dat de vorige week bij openbare verkooping ten overslaan van no taris Bon te Leiden in bod was gebracht op f9000 is bij den gehouden afslag niet afge mijnd. De kiezerslijst voor het verkiezen van gemachtigden in het kiescollege der Ned.- Herv. kerk, bevat de namen van 603 perso nen. Aan de hulppostkanloren in deze ge meente werden tot 15 Oct. j.l. 1M6 rijwiel- merken verkocht, t. w. aan den Rijndijk 500, en op het Dorp 646 stuks, zoodat onze ge meentenaren aan de rijwielbelasling een be drag van f 3438 hebben bijgedragen. Het bestuur van de Chr. Zangvereeni- ging „Zang en Vriendschap" is thans sa mengesteld als volgt: C. Groen Pzn., voor zitter, W. van Veen, secretaris; W. Muller, penningmeester, Ja Fase, bibliothecaris en B. v. d. Bosch Nzn., alg. adjunct. Kerkelijke berichten voor a.s. Zondag. Ned. Herv. Kerk voorm. half tien en nam. half zeven ds. Luuring. Geref. Kerk voorm. half tien en nam. half zeven Preeklezen. Waddinzveen. Door de afdeeling Wad- dinxveen van de Ned, Ver, Eerste Hulp bij Ongelukken, zal in den a.s. winter weder om een cursus worden gehouden in eerste hulp. Als docent zal optreden dr. J. F. Paul, alhier. Zij die dezen cursus willen volgen kunnen zich opgeven bij het bestuur. Als leeraar bij den cursus van de Holl. Maatschappij van Landbouw zal optredende heer Jongsma uit Boskoop. Door den raad dezer gemeente werd een besluit genomen strekkende tot ophef fing van het vervolgonderwijs aan de open bare scholen in deze gemeente. Ged. Staten konden aan dit besluit hun goedkeuring niet hechten, waarna de gemeente bij de Kroon in beroep ging. Thans heeft de Kroon het besluit van Ged. Staten vernietigd en het besluit van den gemeenteraad bevestigd, zoodat er geen vervolgonderwijs meer zal worden gegeven. Kerkelijk bericht voor Zondag. Ned. Herv. Kerk, voorm. half tien ds. Hospers van Gouda, nam. half zeven ds. de Nie van Moer- capelle. Ger. Kerk voorm. half tien en nam. half zes ds. van Loon te Schcrpenzeel. Wonbmgge. Kerkelijk bericht. Ned. Protestantenbond. Zondagsavonds halfacht ds. van Linschoten, van Oudshoorn, Ingekomen personen: J. Kroon, van Hazerswoude. H. T. Kooy, van Bode graven J. Herweijer, van Klaaswaal A. G. Baas, van Nieuwerkerk aan den IJsel S. A. en A. Bremmer, van Oegstgeest. Vertrokken zijn: A. Vis en gezin, naar Schiedam II. Slingerland, naar Ter-Aar; C. Prook, naar Aalsmeer; G. de Wit, naar Ter-Aar; T. Dekker, naar Boskoop C. Kef, naar Amsterdam. Do kerkvoogden der Ned.-Herv. Kerk alhier hebben besloten een tweede galerij in het kerkgebouw te laten maken en wel aan de Oostzijde tegenover het orgel, mei ongeveer 60 zitplaatsen. Na de restauratie in 1911 beslaat er geen vrees meer voor verzakking van het gebouw. Kerkelijk bericht. Ned.-Herv. Kerk, voorm, halftien ds. De Bruin van Al phen; 's avonds le halfzeven dr. Jacobs, van Hoogmade. Geref. Kerk, voorm, halftien en 's avonds halfzeven ds. Le Cointre. Burger 1. Stand Geboren: Martina, D. van J. Visser en G. van Dorp. Haarlemmermeer. Donderdag had de arbeider J. aan den Kruisweg alhier, werk zaam bij den landbouwer S. hel ongeluk van een wagen te vallen, met het noodlottig gevolg dat hij een been brak. Geneeskundige hulp werd onmiddellijk ingeroepen. De Raad van deze gemeenle komt in openbare vergadering bijeen op Donderdag 30 October a.s. des namiddags te 2 uur. Als dan zal een begin worden gemaakt met de behandeling van de gemeenic-begrooling voor 1925. Burger I. stand. Geboren: Pieternelle, D. van H. J. Vervloed en C. P. Tanis. Johanna, D. van H. van der Fange en G. Siegers. Gerrit, Z. van P. van Dijk en J. Oskam. Neellje, D. van C. de Waardt en M. twn Eijk. Cornells, Z. van H. van Alphen en L. C. van Wanrooij. Hanna, D. van A. Griekspoor en T. Ploeg. Cornelis, Z. van D. van Ooslrum en P. v. Beusekom. Margrieta Helena Ant je. D. van P. Borgman en A. Komen. Jacob Johannes, Z. van K. Duijster en A. Kars. Andrea Hendrika, D. van P. den Dekker en H. J. Bakker. Maria Elisabeth, \an W. G Schreuder en M. E. Schmitz. Wil lem Johan, Z. van A. van de Polder en A. van der Zwaard. Ondertrouwd: J. Nijkarnp wedr. 48 j en A. E. C Feldcamp, wede. 51 j. F. F. den Horder 24 j. en C. van Tol 20 j. K. Voogt 27 j en J. Bakker 27 j. A. Bokhorst, wedr. 39 j. en C. B. Looijen 33 j. A. de Groot 21 j. en E. J. Enlhoven 22 j. Gehuwd: M. A. Buijs 24 j. en F. Boer 23 j. H J. Roedolf, 21 j. en H. A. Nieu- wenhuizen 21 j. B. Th. de Koning 26 j. en M P. Kroezen 23 j. Overleden: Adriana Agalha 10 j., D. van J. Vermunnicht en M. C. P. Eman. Kor- nelis Nederveld 72 j., gehuwd met J. K. Buurman. HUlegom. Bij de Hersl. Evang. Luth. Gemeente te HoornMedemblik is beroe pen ds. J. C. V. van Bemmel, Herv. pred. alhier. De Kaag. Kerkelijk bericht. Ned.- Herv. Gem.: Zondagmorgen, te halftien, de eerw. heer P. Siderius, van Katwijk a. Zee. Katwijk aan Zee. Dezer dagen verga derde de Commissie tot aleunverleening aan de nagelaten betrekkingen van de beman ningen, die het vorig jaar zijn omgekomen met de loggers KW 142 en 46. Nadat de vergadering op gebruikelijke wijze door den voorzitter geopend was, werd het door den burgemeester benoemde com missielid W. van der Plas Kz. met een enkel woord geïnstalleerd. Deze benoeming was noodig wegens vertrek van het commissie lid Bos naar elders. De secretaris las daarna zijn jaarverslag en memoreerde de voornaamste werkzaam heden van het verloopen jaar. Daarna kreeg de penningmeester het woord om rapport uit te brengen van zijn gehou den beheer. Alles werd in volkomen orde bevonden. De heer E. de Jong werd dank ge bracht voor zijn nauwkeurige administratie. Totaal was aan giften en collecten ontvan gen de som van 2844,63'. Uitgegeven werd ter voorziening in verschillende nooden f 1555.76, alzoo nog in kas f 1288.88'. Na eenige onderlinge bespreking over de toekomstige roeping der commissie sloot de voorzitter de vergadering met dankgebed. Van de haringvisscherij kwamen Don derdag le IJmuiden binnen de loggers KW 158 met 29 last, KW 105 met 34 last, KW 169 met 30 last en KW 128 met 39 last en 197 kisten haring. lAan den afslag van haring kwaman 2 partijen. Er werden verhandeld 185 kant jes Volle haring tagen f24.95f24.10, on 500 kantjes Stourharing tegen f21.45119 per kantje. De heer J. Holtrust, sedert jaren In het bestuur der Oranjevereeniging, heeft het bestuurslidmaatschap, tevens voorzitterschap dier vereeniging nedergelegd. Oegstgeest. Herbenoemd zijn lot leden van het college van zetters der Dir. Belas tingen de heeren J. J. Nijssen en J. C. Spaar garen. Kerkel.bericht. Ned -Herv. Gem.: Zondagmorgen, te tien uur, in de kerk, en 's avonds, te vijf uur, in „Irene", ds. Jansen Schoonhoven. Rljnsbug. De heer H. Schouten, orga nist bij de Ned.-Herv. Gem. alhier is be noemd tot leeraar in het orgelspel aan „het Haagsch Conservatorium" te 's-Gravcnhage. Sassenheim. Kerkelijk bericht. Ned. Prot. Bond, Zondagmorgen kwart over tien in do zaal van den heer B. Hoogstraten, ds. D. Drijver van Haarlem. Kerkel ij k bericht voor Zon dag. Des avonds te 7 uur in de zaal Fröbel school (Kerklaan), ds. C. S. van der Ven, Chr. Geref. pred. le Lisse (voorbereiding H. Avondmaal). Warmond. De hier dezen zomer hij de R.K, Kerk gebouwde centrale verwarming (heete luchlverwarming) is dezer dagen voor' proef in gebruik genomen, en bleek uitste kend le voldoen. RECLAME. CREMATIE, AUTO-TRANSPORT OPGERICHT 1871 AALMARKT 16 i-I TELEF. 861 7797 VOETBAL. Het Nederlandsch elftal. Tot reserves yan het Nederlandsch elftal, dat 2 November tegen Zuid-Afrika speelt, zijn gekozen: Schindeleir (Blauw-Wil), Ver metten (H. B. S.), Krom CR. C. H.) en Visser (Stormvogels). Oe districts-elftallen. Evenals het vorige seizoen worden ook nu door de districts-commissies drie elf tallen samengesteld om de N. E. C. aldus beter een keus te kunnen laten doen. Deze elftallen worden, gelijk bekend, iedere maand gecorrigeerd. Per 1 October zijn vol gens „De Sportkroniek" de volgende opgavön verstrekt: Westen. Doel verdediger: A. Y. v. d. Meu- len, H. F. C.; J. C. D. Schindeler, Blauw wit; J. de Boer Jr., Ajax. Rechtsachter: H. L B Denis, H. B. S.; V. Pelzer, Ajax; J. D. Lebret, D. F. C. Linksachter: H. A. Ver nietten, H. B. S.; J. H Fuchs, Sparta; J. Lietzen, Blauw-Wit. Rechlsmidden: A. J. Lefèvre, Kampong-, B. H. Dik, Haarlem; J. Mazurel, Blauw-Wit Spil: R. Bul, Feiju- noord; II. Hordijk, Ajax; J. Franssen, 'tGooi. Linksmidden: G. Krom, R. C. H.; H. J. Room- berg, Sparta; C. v. d. Velde, Feijenooid. Rechtsbuiten: A. W. Snouck Hurgronje, H. V. V.; N. Koning, R. C. H.; J. B. Petterson, Feijenoord. Rechtsbinnen: B. Groosjohan, V. O. C.; W. F. Volkers, Ajax; J. P. Heijlige*,, Quick. Middenvoor: C. A. Pijl, Feijenoord; W. Tap, A. D. O.; K. J. Breeuwer, Haarlem. Linksbinnen: Ch. Slangenburg, IT. B. S.; O N. Formenoy, SpartaG. van Heel, Feije noord. Linksbuiten: J. D. de Natris, Ajax; M. C. Sigmond, D. F. C.; J. G. Weber, Feije noord. Zuiden: Doel verdediger: H. van Tilburg, N. O. A. D.; E. Wijnperle, Eind-hoven; L. v. d. Aa, N. A. C. Rechtsachter: J. de Bruijn, N. A. C.; H. Seegcrs, M. V. V.; F. de Laat, Wilhelmina. Linksachter: A. van Haere*i; Wilhelmina A. Heijnen, Brcdania; H. v. d. Boomen, Eindhoven. Rechlsmidden: J. Jole, Willem II; E. Tebak, Eindhoven; J. van Eerd, Wilhelmina. Spil: M. van Tuyl, Eindhoven; H. Mommers, Willem II; P. van Boxtel, N. A. C. Linksmidden: G. Horsten, Willem H; M. Doornbosch, Wilhelmina; H. C. Dekkers, Bredania. Rechtsbuiten: J. Gid- ïen, Willem II; A. van Leeuwen, De Valk; J. Ilootsraan, B. V. V. Rechtsbinnen: A. Jong- bloets, N. O. A. D.; C. van Erp, P. S. V.; W. Fleuren, B. V. V. Middenvoor: P. Rade- makers, P. S. V.; H. Felix, M. V. V.; J. van Son, Willem II. Linksbinnen: A. J. ter Beek, N. A. C.; A. Schellekens, Bredania; A. Dil len, Eindhoven. Linksbuiten: Th. Engel, Wil lem Léon van Dijk, P. S. V.; E. Petit. N. A. G. Oosten. Doel verdediger: A. Waayer, Z. C.; H. Th. M. Hannessen, Quick (N.); J. H. Westendorp, Enschedesche Boys. Rechts achter: W. Roetert, Go Ahead; G. P. Ver- heijen, Quick (N.); L. Tiethof, Robur et Ve locitas. Linksachter: B. van Asten, Go Ahead; J. Smit, Heracles; G. J. Stüve, S. C., Enschedé. Rechtsmidden: H. Vellkamp, S C. Enschedé; J. Hendriks, Vitesse; Th. Schönberger, Quick (N.). Spil: G. H. Huls man,, Ge Ahead; W. Harmsen, Enschede sche Boys; J. Damslra, S. C. Enschedé. Linksmidden: J. Remeyer, Go Ahead; R. Bloeimendaal, HengeloTh. B. Keppels, S. C. Enschedé. Rechtsbuiten: G. Landaal. A. 6. O. V. V.; W. Roelofs-, Tubanlia; J. P. de Lange, U. D. Rechtsbinnen: M. H. Koeslag, Z. A. C.; L. Nieuwenhuizcn, Wageningen; J. Frölich, S. C. Enschedé. Middenvoor: M. Goedhart, Enschedesche Boys; K. E. Rode, Quick (N.); J. van Gendt, Robur el Velocitas. Linksbinnen: J. Halle, Go Ahead; C. Wig- gers, Enechedesche Boys; C. Langeler, Vi tesse. Linksbuiten: Th. Corbeleyn Jr., Vites se; J. Albrecht. Z. A. C.; J. J. Valkenburg, Enschedesche Boys. Noorden. Doelverdediger: W. Overmeer, Frisia; A. A. Rambonnet, Be Quick; E. E. Roossics, Veendam. Rechtsachter: H. J. Rodermond, Be Quick; F. de Wolf, Velo citas; C. Greben, Friesland. Linksachter: H. Totzner, Be Quick; Th. Kingma, Frisia, A. Beudeker, W. V. V. Rechtsmidden: S. Sin- singh, Be Quick; R. Schoonberg, Velocitas; W. de Wolf Jr., Velocitas. Spil: H. Leggn (E. van Linge), Be Quick. K. J. Kaufman, Achilles; F. Woltjes, Veendam. Linksmid den: J. Doornbos, Be Quick, H. Westen- brink, W. V. V.; J. R. Broers, Achilles. Rechtsbuiten: Mr. E. J. Bulder, Be Quic! W. Heideveld, Velocitas; K. Lubberls, Alci- des. Rechtsbinnen: Chr. Visser, FrisiaP. Compa&n Sr., G. V. V.; N. Witlox, Velocitr* Middenvoor: G. van Putton, Frisia; W. Leysma, Friesland; G. Kijk in de Vegte, AI- cides. Linksbinnen: A. Groen, Be Quick; A. Dalhuijzen, Frisia; B. Arendshorst, Alcides. Linskbuiten: W. R. Rozeboom, Velocitas-, J. Hemmes, Be Quick; F. L. Rambonnet, Achilles. De Zuld-Afrikaansche voetballers. Op 1 November zal het Zuid-Afrikaansche elftal niet tegen Zuid-Nedorland spelen. Daarvoor in de plaats komt nu een wedstrijd tegen Willem II, aldus de ,,Sportkroiek". Aangezien de Zuid-Afrikaansche voetbal lers die op Zondag, i November, in het Stadion te Amsterdam onze nationale ploeg zullen bekampen, voor ons absolute onbe kende zijn, behalve dan uit krantenberich ten, meenen wij goed te doen hier over te nemea wat de bekende voetbal-criticus Wag- staffe Simmons in „Sporting Life" over hen schrijft. De Zuid-Afrikanen, aldus zijn opinie, speelden hun derden internationalen wed strijd van dezen tocht op Zaterdag 1.1. en zij ontmoetten het sterkste elftal van de Engelsche amateurs Dat zij met 32 verlo ren, was geen schande. Zij gaven blijk een wetenschappelijk uitstekend spelende ploeg te zijn, met een oogenschijnlijk onuitputte lijk uithoudingsvermogen en hielden heel wat beter vol op het glibberige terrein dan 'de Engelsche spelers Voor de toeschouwers was het een schitterende wedstrijd, vooral, waar zij, na binnen 25 minuten 3 goals ach ter te zijn geraakt, met zulk een snelheid den achterstand inhaalden, dat de gelijk maker elk oogenblik kon verwacht worden. Deze wedstrijd heeft nogmaals getoond, tot welke groote dingen de Zuid-Afrikanen in staat zijn. Het is een homogene ploeg, die in buitengewone mate snelheid aan handig heid paart. De ploeg op zichzelf heeft alle deskundi gen verstomd doen staan door haar presta ties, zoodat verschillende managers van En gelsche League clubs reeds met spelers on derhandelingen hebben aangeknoopt om ze te bewegen in Engeland te blijven als be roepsspelers. Voor zoover mij bekend is, zal geen speler daarop ingaan. Zij zijn in Engeland geko men, om hun spel zoodanig te verfijnen, 'dat zo bij hun terugkomst daaruit voordeel kun nen trekken voor het Zuid-Afrikaansche voet' bal. In elk geval rou hot als een onvriend schappelijke daad worden beschouwd, in dien één der spelers op de hun gedane aan biedingen inging. Bij een door de F. A. gegeven banket, heeft G. Bowden, do of/ioieelo vertegen woordiger van Zuid-Afrika, nog eens duide lijk aan de Engelsche clubs verzocht, geoti aanbiedingen aan zijn ej«elers te willen doen. Men heeft beweerd, dat de Zuid-Arikanen verstoord zijn over <lc wijze, waarop de F. A. financieel heeft gehandeld. Ten einde dit recht te zetten, kan ik mcedeclen, dat de bewering, als zou de F A'. de uitgaven van den toer geheel bekostigen, eiken grond mist Alleen heeft do F. A. beloofd, voor eenige internullcnalo vcdslrijden zorg t§ dragen en do nctto-*nkée's aan do Zuid- Arikanen af to staan. Dit aanbod werd dank baar aanvaard en bet zou vreemd zijn, in dien de F. A. nog verder ging met financi- eele beloften. Ook is er een rr.edcdocliiig gedaan, dat de Zuid-Afrikanen niet officieel zijn verwel komd bij hun komst te Southampton. De reden hiervan is to zoeken in het niet aanwezig zijn van den Burgemeester van Southampton, die te laat werd gewaar schuwd. Daartntegen waren verschillende leden van het national Selection Com mittee in Waterioo Station aanwezig, ter wijl mr. Wall als secretaris van do F. 'A\ tevens mededeelde, alles to wilen doen, om oen succes van dc Zuid-/frikanen in dc hand te wei kon. Maandag 27 Oct. zullen de Zuid-Afrikanon in Londen worden onthaald en daar zal go- noeg blijken, hoo goed de betrekkingen tus- schen de F. A. en de Zuid-Afrikanen zijn. Er is wel is waar gebleken, dat do inkom sten der wedstrijden onder de geschatte op brengst zijn gebleven, zoodat de toer op het oogenblik nog een nadeelig saldo geoft. Dit is werkelijk zeer te betreuren, daar het spel der Zuid-Afrikanen beter verdient. Op 26 November zullen de Zuid-Afrikanen te Londen spelen op het terrein van Totten ham, doch de Engelsche amateurs zullen ook dan trachten dc ovci winning te behalen. WIELR E ?.T'<TEFT Een nienw tandem-wcieldiecord. Op de gemeentelijke wielerbaan te Vin- cennes hebben dr Fransche renners Chocque en Barlhélemy drie wereldrecords voor tan dem verbeterd. Zij legden in J uui 45 K.M. 440 M af; het oude record bedroeg 46 K.M. 15 M Tevens werd bot record over 42 K.M., dat 53 min. 25 1/5 sec. bedroeg, op 52 min. 48 sec. gebracht en dat over 50 K.M. van 1 uur 8 min. 44 4/5 sec. op 1 uur 6 min. 1 1/6 sec. TOOR ZATERDAG 18 OCTOBER. Londen (366 M. 21.0) 4.20 Tijdsein van Greenwich. Laidlaw-Murray, barilon, The .Wirelees Orchestra. 650 Kindervorlellingen 7.50 Populair Concert. Harry Dearth, bari ton, Mabel Filzgerald, voordrachten. TTie Wireless Orchestra. 1020 The Savoy Or- pheans and the Savoy Havana Bands Chelmsford (1600 M. 5XX) «eelt hel |e- heele programma vain Londen Birmingham (4-76 M 5IT) 3.50 Kinder- concert. 5.20 Voor de dames. 6.60 Kindervcr- loilingen. 7.50 Militair Orkest Bournemouth (385 M. 6BM) 3 50 The Or- pflieus Trio. The Royal Bath Hotel Danw Orchestra Manchester (375 M. 2Z1J) 8.50 MuzieJc van the Picadilly Picture Theatre. 4.50 Voor de dames. 5.20 Kinder vertellingen. 7.20 Dansmuziek en voordachten. Newcastle (460 M. 5NO) 4.05 May Bëtfi sopraan. 5.06 Voor de dames. 6.85 Kinder- veptellingen. 7.50 Groot concert met mede werking van solisten. Al<erdeen (495 M. 2BD) 3 50 Concert. 5.50 Kinderverlel lin gen Glasgow (420 M. t>SC) 6 35 Kinderverte*- lingen. 7.35 Special Dance Night. The Sta tion Orchestra Parijs (1780 M. SFR) 1.05 Concert ioor het Tzigane Orkest van Radio-Paris. 5.05 Concert door de vaste sMisten van Radio- Paris. 10.20 D«»tsm».ziek. Brussel (763 M. SBR) 5.20 en 8.20 Con cert. LUST VAN ONBESTELBARE BRIEVEN EN BRIEFKAARTEN, VAN WELKE DE AP- Nfiz dNaaaaNO saaaNaz Terugontvangen in de le helft der maand October 1924; BRIEVEN BINNENLAND. Algemeen Burgelijk Pensioenfonds, 's-Gra- vonhage; Burgemeester, Noordwijk; Good- luck en Go., Amsterdam; Leidsch Dagblad (prijsvraag), L«id<cn, 2 stuks; Marie v. d. Meer, Roelofarcndsveen; Minister van Fi nanciën, Den Haag; A. van Ra venhorgen, Amsterdam; Rijksrverzekcringbank, Amster dam; Heer en Mevr. Rijnveld, Leiden; J. van Stigt, Utrecht; Mej. L. Termond, Leiden; Versluys, Alhier; P. Visser, Oegstgeeet; Zeepfabriek de Duif, Den Dolder, 2 stuks. BRIEFKAARTEN BINNENLAND. Mej. Aren Monfrooy, Amsterdam; Mcj. E» Bos, Princenhage; J. A. W. Bundce, Am sterdam; C. P. R. van Geuns, Utrecht; W, P. Jansen, Arnhem; H. W. Luiten, 's-Hage; Jantje Lut, Leiden; Heer en Mevr. Rozen- strate. Den llaag; Wed. Pijntje Hoistra, Am sterdam; Familie Smit, Haarlem; G. L. Sti- houwcr, Leiden; Mej. A. Tromb, Goes; A. Troost, Amsterdam; Wachie Eefstra, v, Steysingel BRIEVEN BUITENLAND. Mr. Jr. P. Tehmers, Glasgow; Mevr. O, Hitro, May wood U. S. A.; Ph. H. Kcuner, MendeL. H. de Sitter, Mende. Vier briefkaarten zonder adres. Hieronder zijn ook begrepen postslukkeil niet of onvoldoende gefrankeerd.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 9