No. 19817. DONDERDAG 16 OCTOBER Anno 1924 BSaiOET. Officieels Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voorn^mste nieuws Van heden. IDSCH DAGBLAD PRIJS DEB ad i.RTENTIEM: 30 Cts. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine AdverlenliSn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdag9 én Eaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens poslrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 prijs dezer courant: Voor Leiden per 8 maanden 72.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per post 7 2.35 portokosten. 70.18. „0.18. Pit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. Heden ontvangen onze abonné's in Leiden woonachtig, bij de bezorging van ons Blad, gr al ia onze WINTERDIENSTREGELING voor treinen, trams, ens. de directie. gemeentelijke vischverkoop. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, tel. 1225 is Vrijdag ver krijgbaar: SCHELVISCH a 1 0.21—f 0.13, SCHOL a f 0.20—f 0.12, SCHAR a f 0.11. KABELJAUW a f 0.18—f 0.53 (geheele ka bel). a f 0.H) per pond, en NIEUWE HA RING a 1 0.06 per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Buxgem. Lelden. 16 October 1921. v ,17,5 adering van den gemeenteraad van leiden, op MAANDAG 20 October 1921, des namiddags te twee nur. De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet Te behandelen onderwerpen: lo. Benoeming van een lid der Plaatse lijke Schoolcommissie. (269) 2o. Voorstel tot koslelooze overname in eigendom bij de gemeente van: a een strookje grond aan de Oosterstraat, Kad. bekend Sectie K No. 3703 ged. b. een strookje grond aan den Hoogen Rijndijk, Kad. bekend Sectie M No. 336-1 8©d'ï c een strookje grond en water, Kad. be- bend Sectie O Nis 15 en 32 ged. (270) 3o. Voorstel: a. tot aankoop van het perceel Lage Rijn dijk, Sectie K. No, 783; b. lot beschikbaarstelling van de voor dien aankoop benoodigde gelden. (271) 4o. a. Herstemming over het amendement van den heer Van Stralen, op art. 13 der ontwerp-verordening betreffende den Ge meentelijken Dienst voor Sociale zaken; b. Voortzetting van de behandeling van het voorstel in zake de instelling van een gemeentelijken Dienst voor Sociale Za ken. (252) 5o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 2 Mei 1912 (Gem.blad no. 17), op de Straatpolitie. (263) Go. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 23 Mei 1912 (Gem.blad no. 18, op het Rijden. (263) 7o. Praeadvies op het verzoek van K. G. van der Hoeven e. aom den naam „Diief- steeg" te veranderen in dien van „G-raven- sleinslraat" of „Gravinneslraat". (272) 8o. Voorstel lot het rooien en verkoopen van boomen. (273) 9o. Praeadvies op liet verzoek van de ver- ecniging „Hulp in de Huishouding", om toe kenning van een subsidie in de kosten van verzorging van armlastige kraamvrouwen. (264) lOo. Praeadvies op het verzoek van de stichting „het Ned. R. K. Huisvestings comité", om toekenning van eene bijdrage in die kosten van uitzending van kinderen naar eene vacanliekolonie. (265) Ho. Praeadvies op hel verzoek van den Leidschen Bestuurdersbond, om aan daar voor in aanmerking komende werklooze hoofden van gezinnen en kostwinners oen reductie op den prijs der brandstoffen te verleonen. (266) 12o. Praeadvies op het verzoek van den Leidschen Bestuurdersbond, om beschik baarstelling van oen ontspanniagslokaal voor werkloozen. (267) 13o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van den aanleg van een voorloopigen verbindingsweg van de Langegracht naar den Maresingel. (268) Kamer van Koophandel voor Rijnland. In de voortgezette zitting deed de voor zitter mededeeb'og van eenige ingekomen stukken: Een missive van het Prov. bestuur van Zuid-Holland houdeudo 't verzoek eventu eele opmerkingen ter kennis van hun bestuur tc brengen over de instelling der Kaasmarkt te Alphen aan den Rijn. B. en W. van Bode graven, Uithoorn en Gouda verzochten Ged. Staten van Z.-H. hua goedkeuring aan de be treffende verordeningen te onthouden. Daarmede verband houdende was een adres ingekomen va.i den Handel drijvenden en Industriselen Middenstand voor Alphen aan den Rijn. houdende het verzoek om ad- haesie te betuigen aan het door de Vereen, aan Ged. Staten van Z.-H. gericht verzoek om toestemming tot een wekelijksche kaas markt aldaar. De adressen, die alle op de Kaasmarkt to Alphen a. d. Rijn betrekking hadden, worden tegelijk behandeld. De Voorzitter zegt, dat het Bureau een concept-schrijven heeft opgesteld aan het Provinciaal bestuur, welk schrijven door den Becretaris wordt voorgelezen. Daaruit blijkt, dat de Kaïner van oordeel is, dat een Kaasmarkt in Alphen niet bepaald noo dig is, omdat er in den omtrek kaasmark ten zijn. Maar dit sluit nog niet in, dat deze markt niet eou mogen worden gehoa- den. De Kamer adviseert derhaive Ged. Sta ten, dat yoorloopig voor twee jaar het ver zoek om markt te houden wordt toegestaan en derhalve de goedkeuring aan het besluit niet wordo onthouden. De heer Sprey (Alphen) critiseert de be zwaren die door B. en W. van Bodegraven, Uithoorn en Gouda bij Ged. Staten zijn aangevoerd. Hij meende, dat er geen be zwaar is om Ged. Staten te adviscexen de markt te houden, zonder de beperking, in het adres genoemd, betreffende een twee- jaarÜjksche proef. 'Hij vraagt of er ook een verzoek van de Leidsche middenstanders is ingekomen Dc Voorzitter antwoordt, dat uit Leiden geen bezwaren zijn ingekomen, doch daar wist men blijkbaar niet, dat voor het hou den van een markt toestemming van Ged. Staten noodig was. De heer Van der Steen (Leiden) steunt het adres, dat zeer voorachtig is gesteld. De heer Wernink (Leiden), vraagt aan den heer Sprey of hij ook weet, hoe het is gekomen, dat reeds drie pogingen om een kaasmarkt te doen slagen, in Alphen mis lukten. Nadat de Voorzitter heeft gezegd, dat daaromtrent ook een schrijven van B. en W. van Alphen is ingekomen, deelt de heer Sprey mode, dat die mislukking voorname lijk is te wijten geweest daaraan, dat zij op Maandag werd gehouden een ongesohik- ten dag,. De heer Zonneveld vindt het vreemd, dat voor het houden van kaasmarkten vergun ning moet worden gevraagd aan het bestuur der Provincio. Dat behoeft ook niet voor andere markten. Hij zou nog verder willen gaan dan In het adres is gedaan en ook willen aanvoeren dat de gemeente daarin geheel vrij moet zijn. Nadat de heer Raaphorst nog eenige op merkingen heeft gemaakt, alsmede de heer Van d. Steen, stelt de Voorzitter voor om do zinsnede betreffende de beperking van een proef van twee jaar te doen vervallen. De heer Wernink merkt nog op, wanneer ergens in den omtrek van Leiden een kaas markt kan slagen, dit in Alphen moet zijn, wat de Voorzitter beaamt. De heer Van Ginkel vraagt nog aan den heer Raaphorst of in de vergadering ter bespreking van de oprichting cener kaas markt te Alphen veel belangstelling was, waarop deze bevestigend antwoordt. Dit is, zoo meent de heer Van Ginkel, een belang rijk punt in de kwestie. Het conceptadres werd nu bij acclama tie aangenomen zonder dat daarin de be perkende bepaling betreffende de tweejaar- lijksoho proef zal worden genoemd. Van de Kamer van Koophandel to Til burg was ingekomen een verzoek om ad- haesie te betuigen aan het adres aan do Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het wetsontwerp ter richtige heffing der Directe Belastingen. I De Voorzitter zegt, dat het Bureau geen praeadvies heeft uitgebracht, doch de beslis- I sing wenscht over te laten aan de Kamer. I De heer Heringa wilde niet graag alles on- derschrijven, doch is in het algemeen wel J logen het toekennen van meer recht aan be- I lastingambtenaren waarlegen dit adres mede opkomt. De heer Van der Steen zou, als er weinig haast bij is, de zaak nu laten rusten en het j Bureau willen verzoeken zelf een adres van I gewijzigde strekking te ontwerpen. 1 De heer Zonneveld acht in het geheel geen j adres noodig. Er zijn loch N. V. opgericht, om de belasting te ontduiken, daartegen be doelt de wet op te treden. Hij gelooft, dat in i het algemeen de Staat geen betere ambten a- j ren heeft dan die bij de belastingen werk- j zaam zijn. i De heer Spreij deelt voor een belangrijk deel het gevoelen van den heer Zonneveld. De heer Van der Steen wil deze kwestie eerst nog eens doen bespreken in de afdeelin- gen Groot- en Kleinbedrijf. Ten slotte wordt mei zitten en opstaan be sloten niet verder op hel adres in te gaan. Ter tafel kwam nu een adres van de Ka nier van Koophandel te Alkmaar met betrek king tot een adres aan Z. E. den Minister van Financiën over de te hooge tarieven der Hy- potheekregisters. De voorzitter licht dit adres kortelijk toe. Het Bureau heeft inlichtingen gevraagd aan den Geldhandel en de heer De Gooyer is zoo welwillend geweest daarover het Bureau schriftelijk te adviseeren. Dit advies wordt door den secretaris voorgelezen, waaruit blijkt, dat, volgens den Geldhandel, het adres van Alkmaar moet worden gesteund. De Voorzitter herinnert er aan, dat deze Kamer ook reeds in dien geest stappen deed, doch dat het nog niet lot het zenden van een adres is gekomen. Het voorstel van hel Bureau was om ad- haezie aan het adres Alkmaar te schenken, waartoe bij acclamatie wordt besloten. Van de Katwijksche Reederijvereen. ,,De Vuurbaak" was een adres ingekomen be treffende het voorgestelde invoerrecht op dc vischnetten evenals ook van den Raad voor de Visscherij en van de Kamer van Koophandel te VIaardingen. Het Bureau had, aangezien er haast bij was, reeds een adres van adhaesie verzon den, waarmede de Kamer zich unaniem ver- eenigde. Van de N.V. „De Édel-metaalbedrijven" te Voorschoten was mededeeling gedaan van het ontwerpen van een medaille. De Voorzitter lichtte deze mededeeling na der toe. Het Bureau had aan de Edelmetaal- bedrijven prijsopgave gevraagd voor een me daille, omdat er nog al eens aanleiding is om een medaille uil te loven. Men behoefde dan niet iederen keer weer te bestellen. De heer Van Ginkel acht het beter, dat daarover overleg wordt gepleegd met andere Kamers. Gezamenlijke aanschaffing zal al licht voórdeeliger zijn. In dien geest wordt besloten. Verzoeken om subsidie waren ingekomen: a. Van de Vereen. Bureau voor Handels inlichting to Amsterdam; b. Van „Holland Huis*' to Brussel. o. Van de VereenigiDg Station voor Maal derij en Bakkerij, toegelicht door de firma Do Koster Co. Omtrent het eerste verzoek deelt de Voor zitter mee, dat dit Bureau (hans een subsidie j van f40 geniet Dat is niet veel en hij er kent, desgevraagd, dat er door de Kamer meermalen advies van het Bureau is ge vraagd. En het Bureau heeft, nu het' Rijk minder royaal is, het geld wel noodig. De heer Van der Steen wilde van de f 40 75 gulden maken. Daarop wordt echter niet ingegaan. De subsidie-aanvrage, onder b genoemd, wordt zonder discussie afgewezen. Omtrent die onder C genoemd, deelt de voorzitter mede, dat door de firma De Koster Go. al hier, dit verzoek wordt ondersteund. Uit den brief dezer firma, welke wordt voorgelezen, blijkt, dat dit Station zeer nuttig werk doet, met name voor de bakkers, wat nader in dit schrijven wordt uiteengezet. Het Rijk heeft de subsidie ingehouden, zoodat steun drin - gend noodig is. De Voorzitter zegt, dat het Bureau over deze subsidie verdeeld is. De heer Heringa acht deze instelling ook nuttig, maar mede naar aanleiding van <kn voorgelezen brief, meent hij, dat het meer op den weg van de bakkerspatroons-organi satie ligt haar te steunen. Zonder hoofdelijke stemming wordt nu besloten goen steun te verleenen. Na het verzenden der agenda was nog een vc-rzoek ingekomen voor den vliegtocht Ne derlandIndië, waarover het Bureau nader zal adviseeren. Hierna kwamen nog een 13-tal ingeko men stukken Ier tafel, waaromtrent het Bu reau voorstelde hen voor kennisgeving aan te nemen, waartoe op één uitzondering na, werd besloten. De heer Van der Steen had nl. gevraagd in de huishoudelijke vergadering nog iets te zeggen over het schrijven van het ge meentebestuur van Leiden inzake de reg.s ling van den straatverkoop op 3 en 4 Octo ber in den zin, als door de Kamer zou zijn aangegeven. De Voorzitter deed nu nog eenige mede- deelingen, waarbij, dat de verkiezing van een lid der Kamer in de plaats van wijlen den heer Dekker, zal plaats hebben op 11 November a.s. en dat op het laatst gehouden Binnennscheepvaart-congres de Kamer is vertegenwoordigd geweest door den secreta* ris nu. Knibbe, die daar een inleiding heeft gehouden over den Waterweg Rotterdam Amsterdam, ook voor Leiden van actueel belang. De heer Werhink heeft met voldoening van het referaat van den secretaris kennis I genomen en hij stelt voor den heer Knibbe i daarvoor dank to brengen, waarmede de i vergadering met luid applaus instemt. De heer Knibbe kan nog meedeelen, dat die verbetering zeker lot stand zal komen. De onbeigeningsplannen zijn reeds ontwor pen. Hierna kwam ter tafel het voorstel: Ver sterking der positie van Nederland bij het luiten van Handelsverdragen; maximum- en minimum-tarief; retorsiemaalregelen. Dit punt was op de agenda geplaatst, zegt de Voorzitter, op verzoek van de Kamer van Tilburg. Deze Kamer van Koophandel heeft den anderen Kamers van Koophandel verzocht zich uit te 9preken omtrent de wenschelijk- heid om de Nederlandsche Regeering betor te oulilleeren, ten einde, voornamelijk met het oog op af te sluiten handelsverdragen, haar eenige middelen in de hand te geven, om bij de onderhandelingen de een conce<*- sie tegenover de andere te kunnen uitwis selen. Het is een zeer moeilijk onderwerp, zeide de Voorzitter, die dit punt inleidde; doch het is, zooals Tilburg terecht zegt, van veel belang voor handel en nijverheid. Daarom heeft de meerderheid van het Bureau geoordeeld om in denzelfden geest als Tilburg iets te doen. Daarvoor heeft het een concept-adres ontworpen, dat aan de Kamer is overgelegd. De Voorzitter, dit concept toelichtende, zegt, dat hij een beetje bang is om het woord retorsiemaalregelen te gebruiken. Hij zou liever bij handelsverdrag alleen spreken van minimum- en maximum-tarief, waarbij dan als algemeenen regel het minimum-tarief zou moeten worden toegepast. Alleen als landen ons onaangenaam wilden zijn, zou den wij het maximumtarief kunnen toepas sen. De heer Heringa wil over dit onderwerp hier niet debalteeren, al vreest hij, dal om liggende landen, als wij op hen het maxi mum-tarief toepassen, daarin een vijandige handeling zullen zien. Hij zou daarom den weg van Tilburg niet willen opgaan. De heer De Gooyer steunt deze meening, terwijl de heer Zonneveld in tegendeel wel met Tilburg wil mee gaan, en dan acht hij het concept, dat het bureau heeft overge legd, goed ontworpen. De secretaris, mr. Knibbe, krijgt nu nog het woord, om een nader idee te geven wat Tilburg eigenlijk bedoelt en wal, naar hij meent, werkelijk in hot belang van ons land zou zijn Het is alleen onze positie tegenover andere Stalen be versterken. De heer Heringa vraagt nu voorlezing van het adres van Tilburg. Nadat dit is geschiedt merkt de heer De Gooyer nogmaals op, dat volgens zijn mee ning deze zaak niet tot de competentie der Kamer behoort. Als die Minister deze maat regelen noodig heeft, zal hij er zelf wel het 1 initiatief toe nemen. De heer Arnold Smits merkt den heer De Gooyer op, dat de Minister niets kan doen zoo lang er geen wettelijke maatregelen ge- I nomen zijn en dit beoogt nu het adres van Tilburg en het concept, dat door onze Ka- 1 mer is opgesteld, waarmede hij zich ook I wel kan vereenigen. I Het werd daarna met zitten en opslaan aangenomen. Hierna kwam ber tafel het onderwerp: Ziekte en Ongevallenwet 1924. De Voorzit ter lichtte dit punt kostelijk foe. Het Bureau heeft de Kamer ©en concept-adres doen toe- komen. Als de Kamer zich daarmede ver eenigen kan, zal liet concept nog eens na der onder oogen worden gezien, om het in dien vorm naar de Tweede Kamer te zen den. De heer Heringa meent, dat de secretaris een goed werk heeft gedaan, mot dit con- oept te ontwerpen en dat de Kamer wél zal doen het te verzenden. De industrie wordt te zwaar getroffen en nu wil man haar weer nieuwe lasten opleggen. Daartegen moet po sitie worden genomen en daarom juicht hij het zenden van een adres toe. De heer Van der Steen heeft zelf niet vol doenden kijk op deze materie, maar hij heeft zijn lioht opgestoken bij iemand, dien hij 1 daartoe wel bevoegd acht. En die heeft hem I wel eenigszin3 voor een Rijksziekenkas ge wonnen. De plaatselijke kassen werken na- deelig en kosten veel geld, werd hem ge- 1 zegd. De Voorzitter zeide, dal het doel is den Minister er op te wijzen, dal de plaatselijke I ziekenkassen, die goed werken, moeten blij- j ven bestaan. De secretaris zal nog wol antwoorden op de bemerkingen, die den heer Van der j Steen gesuggereerd zijn. I De heer Van Ginkel plaatst zich in hot algemeen op het standpunt van don heer Heringa. Hij noemt dit onderwerp van zeer groot belang en daarom acht hij het zoo goed, dat men er zich nog eens over zal kunnen spreken. Den heer Van dor Steen antwoordt hij, dat de particuliere zieleen- i kassen in het algemeen niet duur werken. Hij zou dit met vele voorbeelden kunnen slaven. Hij constateert ten slotte, dat hij zich zeer goed vereenigen kan met hel con cept van den secretaris. De secretaris, mr. Knibbe, beantwoordt nu verschillende opmerkingen van den heer Van der Steen. Wat wij noodig hebben, zegt spr., is, dat de overheid het particulier ini tiatief gaat steunen. Zij laat deze nu maar lobben. De meeste particuliere kassen hebben aan haar verplichtingen kunnen voldoen. De heer Van Ginkel: Er is slechts één ge weest, die faalde. De Voorzitter merkt nog op, dat het voor nemen bestaat om de gegevens uit Rijnland in het adres be verwerken. Besloben werd echter dit punt in de vol gende vergadering boven aan op de agenda te plaatsen en vooraf nog eens nader onder oogen te zien. Hierna kwam aan de beurt het concept- adres aan de Eerste Kamer der Stalen- G-eneraal inzake Plaatselijke Keuze, naar aanleiding van de verzoeken van de firma Hartevelt en Zn. en de firma Ritman en Go. alhier, welk concept-adres aan de hecren was toegezonden. De heer Zonneveld heeft rich verbaasd over dit adres. In de eerste plaats wraakt hij het, dat hier de ethische belangen geheel worden genegeerd. Heeft de Kamer van Koophandel daarvoor geen oog 1 Maar ook de economische belangen worden zeer een zijdig naar voren gebracht. Het ia ook con economisch belang voor de maatschappij, wanneer do arbeiders tot meerdere wol vaart komen, doordat de kroegen verdwij nen wat volen ernstig aannemen. De Voorzitter verdedigt het concept-adres tegenover den heer Zonneveld. Do Kamer heeft in dit verband inderdaad niet met de ethische belangen to maken. Daarvoor ko men andere lichamen en terecht, op. BINNENLAND. B. en W. van Leiden stellen voor het maken van een verbindingsweg van den Maresingel naar de binnenstad. De malversaties bij den Rijksgebouwen dienst voor de Haagsche rechtbank. De Amsterdamsche Raad heeft benoemd tot hoogleeraar in Semiotische taal dr. J. L. Palache. De Indische begrooting voor 1925. De Kon. Ned. Ver. voor Luchtvaart heeft ook een inschrijving geopend voor het voort zetten of hervatten van den vliegtocht Nederland—Indië. Het vliegtuig gereed vier dagen na aankomst van materiaal. Moties van Rijkspersoneel. BUITENLAND. 4 De Z. R. III te Lakehurst gearriveerd. Branting in Zweden kabinetsformateur- De verkiezingscampagne in Engeland. Mekka door de Wahabieten bezet. Het Zuid-Slavischen kabinet is afgetreden. 400 slachtoffers bij een overstroomlng der Amoer. Do heer R- Ouwohand plaatst zich geheel aan de zijde van den heer Zonneveld en wil zijn meening nog scherper doen uitkomen.; Hij begrijpt de scheiding tusschen de ethi sche en de economisoho belangen, die hier gemaakt is, niet. Dat mag niet, zooals hij uitvoerig nader uiteenzet. De heer De Gooyer vindt dit adres daar entegen bijzonder goed en betoogt dit mede uitvoerig. Nadat nog meerderen daarover het woord voerden, bracht de voorzitter het concept in stemming, dat met zitten en opstaail met op 5 na algemeone stemmen werd aan genomen. Tegen stemden de heeren Zonne veld, Ouwehand, Sprey, Van der Steen en Alkemado, die daarvan mededeeling in de notulen wenschten. Hierna werd eonigen tijd gepauzeerd. Na heropening der vergadering deelde do Voorzitter mede, dat de heer Van der Zanden hem had verzocht naar aanleiding van een straatverkoop op 3 en 4 October, iets in het openbaar te zeggen en dit wil hij hem niet weigeren. De bespreking in huishoudelijke vergadering zal dan komon te vervallen. De heer Van der Zanden opport togen deze regeling eenige bezwaren. Met name aohtte hij het geheel verkeerd, dat op de straat loterijen werden toegelaten. Do heer Van der Steen vindt het niet gced dat ,in strijd met de afspraak,, hier nu in het openbaar over deze kwestie wordt gesproken. Hij, als voorzitter der commissie voor handelsbelangen, heeft met B. en W. en den directeur van het Marktwezen een en ander vooraf geregeld. De directeur van het Marktwezen stond er voor het eerst voor. Hij kende de groote drukte bier nog niet. De heer De Gooyer heeft van de regeling conzolfdcn indruk gekregen als de heer Van der Zanden. De Voorzitter constateert, dat de rege ling blijkbaar niet geheel heeft voldaan, dooh mefc de bezwaren kan later rekening worden gehouden Bij de bespreking van districtabclangen constateert de heer Wernink, mede in het belang der sport, aan de behoefte van een overbrugging van den Rijn tussohen de stad en ,,De Vink". Dc heer Sanders zegt, dat het gemeen tebestuur van Leiden in dezen .diligent is. De heer Alkemado bepleit het belang van Noord wijk over het verharden van een weg in die gemeente. Hierna wordt tot lid van de Commissie voor Handelsbelangen in de vacature wij len den heer Dekker benoemd dc heer J. van der Zanden. Hierna werd besloten tot opheffing van eenige in het Handelsregister ingeschreven handelszaken, waarop een korte rondvraag volgde. Dc heer Wernink wilde aandringen op vaartverbetering door Leiden, nader door hen aangegeven. De heer Sanders zeide, dat de plannen dienaangaande in vergevorderd stadium zijn. Dc heer Van der Zanden klaagt over den dwang om Inoasso^ota's van zegels te moe ten voorzien. De Voorzitter zegt een onderzoek toe, hoewel de heer De Gooyer opmerkt, dat er niets aan te doen ia. De heer Van der Zanden vraagt ooS waarom op het "Middenstandscongrcs

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1