No. 19810. WOENSDAG 8 OCTOBER Anno 1924 Vele Foto's van de 3 - Octoberfeesten zijn in onze Tijdingzaal te bezichti gen en aan de loketten van ons Bureau te bestellen. Officieeie Kennisgeving. STADSNIEUWS. GEMENGD N8EUWS. Het voornaamste nieuws van heden, «y;*? LEIDSCH DAGBLAD PRUS DER ADVERTSNTIEKi 30 Cls. per regel, Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. -- Kleine Advertentkn, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele spzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer B Gis. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchdque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRUS DEZER COURANTi iVoor Leiden per 8 maanden 8.85, per week ....y........£0.18, Builen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week' .vrfe - 0.18. Franco per post 'ƒ.2.86 H" portokosten. BH nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. DE DIRECTIE. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP Aan den gemeentelijken vischwinkel, Visobmarkt 18, tel. 1225, is DONDERDAG verkrijgbaar: GROOTE SCHELVISCH 4 0.38, SCHOL 6 f 0.16—f .015, KLEINE POON 4 t 0.19. KABELJAUW 4 1 0.46— f 0.50 (Geh. kabetj. 4 f 0.36) per pond en NIEUWE HARING 4 1 0.06 per stuk. N. C. DE GIJSELAAR, Curgem. Leiden, 8 October 1924. De ontwikkeling der tijdrekenkunde van hulpvak tot zelfstandige weienschap. ■Htftdennamiddag opendie dr. W, E. van iWijk, te Rotterdam, benoemd tot privaat docent in de mathematische en technische tijdrekenkunde aan de Universiteit alhier, zijn colleges in het klein-auditorium der Academie met oen openbare les over „de Ontwikkeling der tijdrekenkunde van hulp vak tot zelfstandige wetenschap". Kort sa mengevat,, betoogde spreker: lo. Dat die mathematische en technische tijdrekenkunde een vak van studie is, dat zijn naam dankt aan dien van een hoek van den Rerlijnschen hoogleeraar Ludwig Ideler, 'dat in 1825 is verschenen onder den titel: ïlandbuch der malhematischcn und tcch- nischen Chronologie, aus den Quellen bearbeilet 2o. Dat de mathematische chronologie in pngoren zin haar ontstaan dankt aan don arbeid van Gauss en thans weinig wordt be oefend. 3o. Dat de eigenlijke technische tijdreken kunde de loer is van den kalender. Als we tenschappelijke probleem is deze leer hot eerst ter hand genomen door Scaliger, hoog leeraar te Leiden van 15831609 en zijn beroemd boek: „De Ëmcndalione Tem porum". 4o. Dat dit werk hoofdzakelijk om gods dienstige redenen door den Jezuïet Diony- sius Petovius later fel is bestreden De Chronologie wendde zich onder diens in vloed vooral tot historische problemen, waardoor in de 18de eeuw van technisch- chronologische studie weinig sprake was, wel echter van historische chronologie (Newton), hetgeen door den invloed van Ideler veranderd is. 5o. Dat in de 19de eeuw buitengewoon be lang weldoende studies over onderdeelen van technische chronologie zijn verricht, bijv. over de Hindoes en oude Mexicanen, welke 9tudies verzameld zijn door Ginzel (1914), die in de chronologie voornamelijk een astronomisch probleem ziet. Go. Dat een aandachtige beschouwing van hel tijdsbegrip, zooals dit uil de besludee- ring van kalendarische gebruiken van ver schillende volkeren volgt, leert, dat het tijdsbegrip niet van het godsdienstige to scheiden is, zoodat de besludeering van de technische chronologie winst voor die der cultuurhistorie belooft. Na deze stellingen meer uitvoerig te heb ben toegelicht, besloot spr. zijn betoog met de opmerking, dat de beoefening dér mathe matische en technische chronologie de be kendheid met de uilkomsten van velerlei andere wetenschappen voorop stelt en denkt daarbij aan talenstudie, aan elhno- graphie en vergelijkende mythologie, aan historie en theologie, aan eplgraphie cn paiaoographie, aan wiskunde en astrono mie, enz. Het is dus wel duidelijk, dat ik niet overdrijf, zeide spr., als ik verklaar mij er zeer wel bewust van te zijn, dat ik in yeel te kort moet schieten. Dat ik des ondanks de vrijmoedigheid heb gehad, om naar oen docen-tsplaats voor dit doel te trachten, vindt zijn verklaring in de om standigheid, dat ik reeds gedurende vier lustra veel aandacht aan haar problemen gewijd heb en de Iioop koester bij geval oen onderzoeker met raad en daad in deze ma terie te kunnen bijstaan. Cursus voor luxe-bakken en sdikertiekken. Verleden najaar organiseerde de afdeeling Leiden van den Alg. Ned. Bond van Arbei derpers) in het Bakkers-, Chocolade- en ouikerbewerkersbedrijf, met medewerking G..r«,.o h.oofdbestuur van den Bond, een dpn w/tS .ux®"bakken, welke cursus gehou- Voo™,r n bakkerii van de Coöperatie ",'1^1 cursus ,verd door een groot aantal, meest jonge, bakkersgezellen bezocht afn ,het einde van den cursus den .wenscli uitspraken, dat in het volgend na jaar de cursus zou worden voortgezet en witgebreid, door er ook nog de banketbak kerij in te betrekken, speciaal het suiker- bewerken. De afdeeling wilde gaarne dien wcnsch bevredigen en richtte zich tot het bestuur der Coöperatie met het verzoek ook dezen winter enkele avonden per week voor dit doel af te slaan, welk verzoek gaarne werd toegestaan. En zoo kon gisteravond deze cursus weder worden geopend. De meeste oude deelnemers waren weder teruggekomen en anderen gaven zich voor het eerst op, zoodat er een kleine .vijftig deelnemers aan wezig waren. Voorts waren voor deze gele genheid overgekomen de heeren J. van der Blij, districtsbesluurder, en de leeraren de heeren J. Schutte en P. Koch, beiden uit Den Haag. Verder was tegenwoordig het be stuur der Coöperatie de heeren Van den Heuvel, Van Stralen en Veldman. De districtsbestuurder, de heer Van der Blij. opende den cursus met een korte rede, waarin hij alle aanwezigen en in het bij zonder de cursisten welkom heette. De in zet van de wintercampagne achtte hij zeer bevredigend en het verheugde hem, dat hij, naast vele oude gezichten, ook zooveel nieuwe cursisten voor zich zag. Het zal we der een goede winter worden. De cursu3 zal gesplitst worden in twee afdeelingen. De lessen in luxe bakken zullen worden voort gezet en daarnaast zal een cursus ln het vervaardigen van' suikerwerken worden ge houden. De heer J. Schutte, gezel in Den Haag, heeft zich weder bereid verklaard, de lessen in het luxe-bakken te leiden, lomijl de heer P. Koch, eveneens uit Den Haag, de lessen in het vervaardigen van suiker werken zal geven. Beiden waren aanwezig en werden aan de aanwezigen -voorgesteld. Hij wees er op hoe hel leeren van zijn vak in het belang is van den persoon zelf, maar ook van de gemeenschap, zooals de Bond zich deze denkt. De heer Schutte, die hierna nog de jonge lui toesprak, sloot zich bij deze laatste woorden aan. Hoe bekwamer arbeider, des te ernstiger strijder tegen misstanden Ten slotte voerde nog de voorzitter van de Coöperatie, de hoer Van den Heuvel, het woord, en zeide. dat het bestuur gaarne bak kerij en ovens voor dezen cursus beschik baar had gesteld, om daardoor mede te wer ken aan het kweeken van goede, in het vak doorknede gezellen en flinke, zelfbe wuste karakters, die in den maatschappe- lijkcn strijd, juist omdat zij bekwaam zijn in hun vak, een vooraanstaande plaats dur ven innemen. Hierna werden de cursisten in twee groe pen gesplitst en werd met het werk aan gevangen. Wegens het overlijden van staatsraad prof. mr. J Oppenheim heeft het Leidsch Studentencorps drie dagen rouw aange nomen. In verband mei de begrafenis van prof. Oppemh^im zijn morgen het Universiteits gebouw aan hel Rapenburg en liet gebouw in de Kloksleeg gesloten en zullen er geen examens afgenomen en geen colleges gehou den worden. De heer P. J. Ramaker .pachter van het ophalen der brug over den Rijn te Lei derdorp, en van het passagegeld van den lol op die brug, wonende te Leiderdorp: heeft zich met een adres lot den gemeenteraad 1 gewend waarin hij mededeelt, dat hij door het afbreken van de brug, die tijdens de verpachting te Leiderdorp tegenover de Kerk over den Rijn lag, en hel bouwen van een andere daarvoor in de plaats, enorme schade heeft geleden; dat toch de nu vervangen oude brug voor de passage van alle rij- en voertuigen geslo ten is geweest vanaf 1 December 1922 tot 15 November 1923, zoodat hij liet passage geld van den lol over die brug van alle rij en voertuigen gedurende bijna een vol jaar heeft moeten missen; dat daarna die brug vanaf 15 November 1923 lot 25 Augustus 1924, dus gedurende ruim negen maanden geheel verwijderd en niet door een andere vervangeQ is geweest, zoodat hij gedurende die ruim negen maan den niet alleen de passagegelden, maar ook de door vaartgeiden van de schippers heeft moeten derven, doordien de doorvaart onbe lemmerd was en de schippers alleen d&n bruggeld behoefden te betalen als de brug voor hen opgehaald werd, en men -geen bruggeld betaalt waar geen brug is-, dat, waar hij dus gedurende bijna een vol jaar geene andere inkomsten van het verpachte heeft gehad, dan de halve cent per persoon, geen ingezetene van Leider dorp zijnde, voor het overvaren per pontje en de schippers doorvaarlgelden k 5 cents, en deze gelden ook nog gedurende ruim ne gen maanden heeft moéten derven, gerust mag worden aangenomen, dat hij gedu rende l*/« jaar de pacht, welke f 1850 per jaax bedraagt, voor niets heeft betaald, bij gevolg eene schade heeft geleden van f3237.50; dat het immers geon betoog behoeft, dat de gedurende genoemden tijd van één jaar en negen maanden slechts genoten halve cent, voor het overvaren per pont, met ge durende. één jaar de 5 cent schippersgeld voor het ophalen der voor de passage afge sloten brug, zijn weggegaan aan het loon van knecht en bediening, en niemand een brug of iets dergelijks pacht als hij, naast die uitgayen, er geen bestaan in vinden kan dat hij dan ook in het najaar van 1923 reeds op schadevergoeding heeft aangedron gen, en blijkens schrijven van het Dage- lijkscli Bestuur Uwer gemeente van 9 No vember 1923 dit College na verbouwing der brug dit verzoek onder de oogen zoude zien dat hij dit schrijven met dank heeft ont vangen en aan den inhoud er van beleefd herinnert; dat nu wel bij opgevolgd schrijven van 12 September 1924 de opmerking wordt ge maakt dat, hoewel het Bestuur der Gemeen te Leiden uit billijkheidsoogpunt bereid is om Uwen Raad voor te stellen de pacht te verminderen, doch dat de ondergeteekendie contractueel op een dergelijke vergoeding geen aanspraak kan maken, omdat artikel 11 van het pachtcontract hem geen recht op vermindering van pacht of schadevergoe ding zou in uitzicht stellen, doch dat hij bescheidenlijk meent, dat die interpretatie van artikel 11 niet juist is, omdat daarin al leen sprake is, van eenigo eventueele ver meerdering van doorvaart hoogte der brug, en noodzakelijke vernieuwingen of herstel lingen van de vallen of voorharren van de brug, wat heel iets anders is, dan het ge heel sluiten en afbreken van-de geheele brug l dat bij daarom Uw College onderdanig verzoekt hem eene vergoeding voor gemis aan inkomsten, die hij buiten zijn schuld heeft moeten derven, toe te kennen van f 3237.50 dat voorts bij het pachten van de oude brug niet kon worden voorzien en ook niet is voorzien, dat dezelve geheel vernieuwd en vervangen zoude worden door een van geheel andere constructie, zooals thans het geval is, en waarvan het gevolg is, dat waar ondergeteekende tot 25 Augustus 1924 kon volstaan met één knecht met een loon van f 10 per week, buiten en behalve toelage, hij thans moet betalen voor twee knechts per week f52, alzoo per jaar niet minder dan f 2704, heigeen nog f 854 meer bedraagt dan de heele pachtsom, dat deze toestand inderdaad voor hem onhoudbaar is. dat toch de brug mei aankleve zijn be staansmiddel is, en dal zoo als boven reeds werd aangestipt, een pachter van een veer of brug wordt geacht dal object ie pachten met het oogmerk om tegen betaling van de pacht zich oen bestaan le verschaffen, zoo als een landbouwer een hofstede pacht ook om een middel van bestaan tl hebben; dat het daarom in redelijkheid van liem niet mag worden verlangd, dat hij van zijn bestaansmiddel afsland zal doen, omdat hij diit met het oog op zijn gezin niet mag doen, dooli dat Uw Raad evenmin zal verlangen, dat hij boven en behalve zijn verantwoorde lijkheid, aan het nakomen van het pacht contract verbonden, jaarlijks f 2704 zal heb ben te betalen aan de voor de nieuwe brug vercischte meerdere en duurdere werk krachten, dus f 854 méér dan de geheele pachtsom I dat hij met oog op deze, noch door het Be stuur Uwer Gemeente noch door hem als pachter voorziene omstandigheid, van mee ning is, dat eene vermindering van de te genwoordige pachtsom mei f 1200 per jaar, gerekend te zijn ingegaan 25 Augustus 1924, niet anders dan zeer bescheiden kan wor den genoemd; dat hij dan zelf zal moeten leven van hetgeen de brug meer zal opbrengen dan per jaar 52 X 52 gulden plus f 650 pacht is f 3354, hetgeen voorzeker geen vette boter ham zal zijn. Redenen waarom hij Uwen Raad met de meeste bescheidenheid doch niettemin met aandrang verzoekt: a. om hem wegens gemis van inkomsten als gemeld een schadeloosstelling toe te kennen van f 3237 50; b. de onderhavige pachtsom met ingang van 25 Augustus 1924 te verminderen met f 1200 per jaar, tot zoolang deze pacht vol gens het bestaande contract voortduurt. Geslaagd is voor hel examen boekhou den, liandelsrekenen en handelsrecht, af genomen door de Ned. Ver. tot Bevordering der Handelswetenschappen mej. J. van der Krekc. alhier. Geslaagd zijn aan de Technische IIoo- geschool te Delft voor hel propaedeutisch examen voor werktuigkundig ingenieur de heeren P. Raadsen, J. J. Broese en J. W. van Wamelen, allen alhier. De tentoonstelling „Ontzet en Beleg van Leiden in 1574", in „De Lakenhal", die zeer druk bezocht wordt, werd dezer dagen weer verrijkt met eenige voorwerpen, be trekking hebbende op deze gebeurtenis, uit particulier bezit. Naar wij vernemen, heeft de Ned.-In dische Postadministratie van den heer Ten Dijk, oud-leeraar aan de Indische Post- school alhier, kopij en auteursrecht aange kocht van een uitgebreid werk over „Neder- landsch-Indische Postgeschiedenis", over welk onderwerp tot dusver geen boek van eenige beteekenis verscheen, aldus het Tijd schrift voor Posterijen en Telegrafie. In alle bioscop.en alhier worden films vertoond, waarin de voornaamste nummers van de jongste feestelijkheden te dezer stede in beeld zijn gebracht. Zij trekken groote belangstelling en zijn deze dan ook ten volle waard. Uit het verslag van het Gemeentelijk [Waschbureau over het jaar 1923, opgeno men in de bijlagen, behoorende bij het ver slag der gemeente over -dit jaar, blijkt, dat na liet bedanken van mevrouw M. G. Groe- neveldNieuwenbung, wegens ernstige on gesteldheid, die den dood ten gevolge had, met ingang van 1 Mei tot directrice werd benoemd mevrouw J. F. Autoes—Krebs, die bij het Bureau als boekhoudster werkzaam was, in welke betrekking door een andere regeling in het bedrijf* niet weder werd voorzien. Het aantal klanten daalde van 800 op ruim 750. Aan het einde van 1923 kwam de daling, waarover ook in de particuliere waschbedrijven woidt geklaagd, nagenoeg tot staan. In totaal werd 176.269 K.G. ver werkt, tegenover 204.157 het vorig jaar. Over het algemeen waren de klanten zeer tevreden over de bediening van het Wasch- bureau; ernstige klachten werden zelden vernomen. De waschloonen voor de bleekers bedroe gen 17 cents per K.G.de wasohprijzen voor de klanten zijn vastgesteld op 24 cents. Met ingang van 1 Januari werden deze bedragen met 2 oents per K.G. verlaagd. De ontvangsten en uitgaven bedroegen in totaal f 43.697.58, met een winstsaldo van f150.714. ,=*i 41 Aan wasohgelden werd ontvangen f 42.408.07 en aan waschloonen, aan de bleekers uitbetaald f 29.9G5.55. De arbeidsloonen bedroegen in totaal f 9361.23 Tegen 20 Januari a s. is door den agent van politie eerste klasse (brigadier) J. A. Verkuylen eervol ontslag aangevraagd uit den politiedienst. Verkuylen is 301/» jaar in politiedienst geweest en vroeger in militai ren dienst. Op 3 Oct. is ten nadeele van den heer L. een regenjas uit een damslent gesto len. Naar wij vernemen, zijn ook een paar dames-regenmantels verdwenen. Een paar regenjassen zijn nog op hel bureau van politic gedeponeerd als gevon den. Gisteren was de 11-jarige G. J. M. uit Rotterdam met een auto meegekomen om -een tante op te zoeken. Hij kon deze niet vinden en vervoegde zich bij de politie, die hem weer op transport stelde naar Rotter dam, daar de gegevens te weinig waren, om te helpen zoeken naar de tante. De Commissaris van Politie alhier maakt bekend, dat zich aan zijn bureau be vindt oen alpacabeursjc, inhoudende een be drag aan geld, welk beursje vermoedelijk van misdrijf afkomstig is. Het beursje is op 30 September j 1. op slTaal gevonden Inlichtingen worden uilsluitend monde ling verstrekt aan belamghebbende, door de afdeeling Recherche, Bureau van Politie alhier. Naar aanleiding van het feest-concert in de Pieterskerk op 2 October 1.1. werd ons verzocht, een aanvulling le geven betref fende de zoo schoon klinkende begeleiding der trompetten en bazuinen in de compo sitie van Johan Wagenaar en het „Wilhel mus". Deze begeleiding toch werd uitge voerd door het koper-ensemble van hot Ko ninklijk Conservatorium voor Muziek te 's-Hage, onder leiding van den heer L. F. Schweitzer. Wij vestigen gaarne hierop ajsnog de aandacht, wijl dit niet op het programma werd vemxeld. Eenkind vergeten. Te De l f t heeft het gezin van den heer Buning in de Poolstraat in groote onrust verkeerd. Het 8-jarige dochtertje was des avonds niet thuis gekomen van de R.-K, school in den Langendijk. De politie werd in den arm genomen, die er met een politiehond op uittrok. Het dier liep tweemalen naar de gracht van het Oost einde, waarop de politie tot 's nachts 3 uur dregde, evenwel zonder resultaat 's Ochtends werd echter het raadsel opge lost. Oen vorigen dag had een onderwijzeres het kind om de een of andere reden voor straf in een ka3t opgesloten, en den sleutel der kast omgedraaid. Bij het naar-huis-gaan vergat de onderwijzeres het kind in vrijheia le stellen, dat eerst 's ochtends bij het aan gaan der school uit haar netelige positie werd verlost. Gelukkig dal niet juist de groote vacantie was ingegaan. De kast waarin het kind was opgesloten, was van vrij groote afmeting, circa 2 M. lang, 1 M. breed en dionde zoo'n beetje voor magazijntje. Toen de onderwijzeres die nog pas kort bij het onderwijs was, dien middag de school verliet, had zij geheel vergeten, dat Mient^o daar in de kast zat Het was een klas van 49 leerlingen en er viel dus heel wat te doen De politie heeft haar een verhoor afgeno men en de zaak is in onderzoek. Het hoofd der school heeft haar voorloopig een paar dagen vrijaf gegeven. Een 45-j arige koopman heeft bij de politilie aangiften gedaan, dat hij in den sneltrein van Amsterdam naar Rotter dam mishandeld is.... door een vrouw. Zij hadden twist gekregen over het al of niet open zetten van het raampje, en toen zij het niet een* konden worden, vloog zij hem in de haren. Toen zich dit spelletje op het sta- BINNENLAND. Een onderhond over den vliegtocht Neder* landIn dié. Een rede von mr. H. C. Dresselhnys, Het rapport der Tijdcommissie. BUITENLAND. Mac Donald on het Labour-congréB. Witboek over de onderhandelingen tu&* schen Mc Donald en Zagloel pasja. Congres der Italiaansche liberalen. tion Nieuwersluis herhaalde, en de conduc teur tusschonbeade kwam, verloochende zij haar sexc niet langeren viel in zwijm. („Het Volk.") Een inwoner van Schot e n, een man van ruim 60 jaar, die daar nog niet lang woonde, was ziekelijk. Hij werd af en toe in oen ziekenhuis verpleegd, maar wis selde die verpleging af door nu en dan eeni ge dagen in zijn woning te vertoeven. Die Scholenaar is nu eenige dagen gele den in het St.-Elisabelhs-Gasthuis te Haar lem overieden. Te voren was hij weer eeni ge dagen thuis geweest. Het eigenaardige is nu, dat do geneesheeren geen doodsoorzaak konden constateeren. Dit wekte zooveel be vreemding, dat de justitie zich met het geval bemoeide, omdat er reden was, om de moge- li jklieid le veronderstellen, dat geen natuur lijke doodsoorzaak in het spel was. In dat geval zou natuurlijk de toediening van het gewelddadige middel, dat lot den dood leidde den patiënt zijn toegediend in den tijd, dfct hij niet in hei ziekenhuis verpleegd is. Eerst heeft de Justitie het begraven van het lijk verboden. Gisteren werd evenwel voor de teraardebestelling in een verzegelde kist toestemming gegeven. Inlusschen duurt het onderzoek van de ge neesheeren voort. Er is een gerechtelijke lijkschouwing gehouden. Dit onderzoek der medici is nog niet afgeloopen, het kan nog wel eenigen tijd vorderen. Inlusschen zet de Justitie ook in een ande re richting haar onderzoek voort en wel in de richting wie belang kan gehad hebben bij een spoedigen dood van den Schotenaar. Verdere mededeelingen konden ons in het belang van. het onderzoek nog niet gedaan worden. Het wachten is thans op het rapport der deskundigen of inderdaad van een gcr welddadige doodsoorzaak sprake is.. Naar buiten is over het gebeurde niet veel uitgelekt, ten eerste doordat het sterfgeval niet in Scholen heeft plaats gehad, en ten tweede doordat de man, zooals wij reeds mededeelden, daar nog niet lang woonde en weinig bekend was. („H.D."), Te Veolerveen hebben kom- mieze» gisternacht een smokkelaar aange houden, die een paard over de grens bracht. Het bleek in de bedoeling van den aangehoudene te liggen, 15 rossinanten over de grens te leiden. Maandagavond heeft te Bir- daard een ernstig ongeval plaats gehad. De heer E. Berghuis wilde in oen roeiboot het kanaal oversteken, toen een stoomboot passeerde. Hoewel de stoomboot signalen gaf, week B. niet uit, met het gevolg, d|it hij overvaren werd. Zijn zoontje, die ook in de roeiboot zat, werd gered, Berghuis zelf verdronk. Op de staatsmijn „W i 1 h e 1 - mina", te Torwinsolea, werd do hulphou wer Rijs door een zworen steen getroffen en zód ernstig aan het hoofd verwond, dat de dood spoedig intrad. R. laat een wedu we met vijf kinderen achter. Te Beegden ia ingebroken in de villa van den steenfabrikant Simons. Er zijn ontvreemd oen gouden armbandhorlo^p, een gouden trouwring, con gouden kinder- ring, een zilveren rozenkrans, een lange gouden dameshalsketting en eenig geld. De dief is door een' schuifraam naar binnen ge komen. De Nederland8chcrcgeering heeft, als blijk van waardeoring voor de hulp, verleend bij de redding van de passa giers en de bemanning van het aan de Ko ninklijke Luohbvaart-Maatschappij toobo- hoorende vliegtuig H.N.A.B.H., den löden October 1923, toen dat vliegtuig op de Good win-Sands een noodlanding heeft moeten maken, aan de leden der bemanning van het' BriUoho etoomsohip „Primo" belooningen toegekend, welke voor drie van hen bestaan in een eiiveren en twee bronzen eerepen- ningen voor menschlLevend hulpbetoon 98 voor de vijf overigen in bedragen in geld tot een totaal van 28 pond sterling.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1