No. 19805. WOENSDAG 1 OCTOBER Anno 1924 De Illuminatie-prijsvraag. De uitslag877 Lampjes nffïcieeïe Kenirtsqevinpen. STADSNIEUWS. BINNENLAND. Het voornaamste nieuws van herten, LEIDSCH DAGBLAD PKU8 DEB ADVERTËNTtEN I per regel, Bij regelabonnement AdvertêntiSn, uitsluitend bij vooruitbetaling. Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden, tan Incasso volgens ppstrecht. Voor eventueels opzendini van brieven 10 Cts. pprto te betalen. Bewijsnummer 6 fits. belangrijk lageren prijs itbetaling, .Woensdags eh woorden, van 60. Bureau Noordelndspleln Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redaotle 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER (JOURANTi yoor Leiden per 8 maanden Z 2.86, per week Ï0.18. Buiten Lelden, waar agenten gevestigd zijn, per Wèek .1. „0.18, Franco per post f 2.85 Hr portokosten. Dit nummer bestaat urt DRIE Bladen EERSTE BLAD. H.H. ADVERTEERDERS. Daar het „Leidsch Dagblad" Vrij dag 3 October niet en Zaterdag 4 October a.s. v r o e g zal verschijnen, verzoeken wij H.H. Adverteerders advertentiën voor ons Blad van Zater dag 4 October, morgen, Donderdag, aan ons Bureau te willen opgeven. De Directie. Neen, een feitelijke uitslag is dit eigenlijk nog niet. Dódrvoor is de animo te overwel digend geweest. Wij doen thans nog slechts enkele voorloopige mededeelingen. Zooals men weet is hedenmiddag te 12 uur, de in zending voor onze illuminatie-prijsvraag ge sloten. Toen zijn we gaan tellen. Doch de berg van oplossingen was zoo enorm groot dat met zekerheid nog geen definitief resul taat kon worden vastgesteld. In totaal zijn er 2676 oplossingen ingekomen, waarvan, voor zoover tot op heden was na te gaan, 33 goede. Het juiste aantal lampjes, dat voor de illuminatie van ons gebouw is gebezigd, is 677. De meeste antwoorden verschillen hiermede niet zoo heel veel, maar toch zijn er ook nog tallooze personen, die een getal hebben opgegeven dat in de tien-, ja zelfs in de honderdduizenden loopt I Sommigen zonden hun antwoord in dichtvorm. Mej. W. schrijft ons: „Ik sta hier op den Singel, Te staren in 't licht, En 'k wensch dat ik het aantal heb Met mijn oud gezicht" Jammer genoeg voor de juffrouw is het verschil te groot om voor een prijs in aan merking te komen. Weinig gelukkiger is trouwens de heer J. v. d. W., die ons de vol gende ontboezeming zendt: „Geduldig heb ik staan turen, En naar uw gevel staan gluren. En telde eiken lampenrij, De tuinverlichling ook er bij, Dikwijls raakte ik van de wijs, Door te staren naar 't looverpaleis; Zevenmaal telde ik over elke lichtenlijn, Ik kreeg in mijn eigen lampen pijn; Toen heb ik het eindelijk opgegeven. En er 844 voor opgeschreven Misschien ben ik met de lelling misgegaan, Jfk troost mij met ,,'k Heb mijn best gedaan". Komen wij thans weer tot de feiten. Wij zeiden reeds dat er zeer waarschijnlijk 33 goede oplossingen zijn. Tot zoover zal nu ook het aantal prijzen worden uitgebreid. Alléén moet er nu nog tusschen de goede oplossers worden geloot omtrent de volgorde der prijzen. Dit zal morgenmiddag te 12 uur geschieden in de bovenzaal van ons gebouw. Wij noodigen daartoe alle deelnemers aan onze prijsvraag en ook verdere belangstel lenden uit. De juiste uitslag hopen wij dan morgen avond nog te vermelden. Ook hedenavond zullen onze gebouwen van 8 tot 10 uur geïllumineerd zijn. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel .Vischmarkt 18, tel. 1225, is Donderdag ver krijgbaar SCHELVISCH a f 0.18—f0 32 SCHOL a f 0.16—f42, MAKREEL a fó.17 per pond en Nieuwe HARING (ook voor den inleg) a f0.06 per stuk. N C DE GIJSELAAR. Burgem. Leiden, 1 Oclober 1924. SLUITING BUREAUX RAADHUIS. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter al ge me ene kennis, dat de bureaux der Gemeente-Secretarie en van den Gemeente-Ontvanger, op 3 en 4 Oclober ft.s., ter gelegenheid van de feestelijkheden in verband met de 350-jarige herdenking fan Leiden's Ontzet, voor het publiek zullen zijn gesloten, en dat het bureau van den Burgerlijken Stand op die dagen zal zij-n geopend van des voormiddags 9 tot 10 uur, idoch uitsluitend voor het doen van aan ti f ten van den Burgerlijken Stand. N. G. De GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris De inzet der leesten. Leiden is volop in feeststemming! De imaet is best, ja boven verwachting zelfs. «Door de vele kleurrijk verlichte stralen Q€en zioh ree.^s nu avonds dichte zwommen van nieuwsgierigen, die zich fmjkbaar geleidelijk aan op de feestroes «Willen voorbereiden. En wie zoo vragen wij zou hen ongelijk willen geven? Zijn iwij niet allen, evenzeer doordrongen van de groote en prettige gebeurtenissen, die komen gaan? Vooral gisteravond was de belangstelling zeer groot, en wij denken daarbij zeer in het bijzonder aan het Noordeinde, waar muziek was en een dergelijke drukte heersChte dat er bijkans geen doorkomen aan was. Welk een opgewekte stemming heerschte daar en hoe verlokkend klonk dat feestgezang. Er werd gehost en gesprongen, er was een gedrang van je welste, kortom het leek er een S-October-feest in 't klein. Temeer ook doordat het muziek gezelschap ommegangen hield te midden eener deinende menschenzee Waar vanavond de pret zal zijn? Onze stadgenooten hebben de keus. In de Morsch- straat zal muziek zijn, terwijl de Hooge- woerd en de Plantage verlicht zullen zijn en het Stedelijk Muziekcorps van 0 tot 10 uur ommegangen zal houden langs Hooge woerd, Plantage, Ulrecbtsche Veer, Kraaier- straat, enz. Ook in de 1ste Groenesteeg bij de Hooi gracht is het gisteravond zeer druk geweest. Een muziekgezelschap gevormd uit bewo ners der straat, zorgde voor een opgewekte sbemming, terwijl te ongeveer 9 uur de burgemeester en diens echtgenoote een be zoek aan de steeg kwamen brengen, het geen natuurlijk buitengewoon op prijs werd gesteld. Zij werden ontvangen ten huize van den secretaris, den lieer J. Muusse, al- 1 waar het versieringscomilé werd voorge- steld. De burgemeester gaf zijn bijzonder genoegen te kennen over de fraaie versie- ring en verlichting der steeg. Terwijl de muziek speelde bleef hij daarna met z'n echtgenoote nog eenige oogenblikken naar dé gezellige drukte kijken. Het is dan ook inderdaad de moeite waard er eens heen te gaan. Gaarne wekken wij onze feestvierende stadgenooten daartoe op. Willem Cornelisz. van Dnyvenbode. Nu op den derden October wederom een groot aantal duiven zich in alle richtingen boven Leiden zal bewegen, ten einde vanaf het Waaggebouw haar respectievelijke wo ningen te bereiken, wenschen wij even de aandacht te vragen voor het huis Rapen burg 91 (huize van Duivenbode). In den gevel bevindt zich een havdstee- nen gedenkplaat, welker schoon zinnebeeld zeker een diepen indruk maakt. De naam van Willem Cornelisz. is bekend in onze Vaderlandsche Historie door de tweede belegering van de Sleutelstad in 1674. Ondanks den hongersnood, stond hij toen in het belang zijner medeburgers, en zon der te denken aan eigen levensonderhoud, zijn duiven, acht in getal, af, om doze dienst te laten doen als poBtduivem Stoutmoedige mannen wisten deze buiten de belegerde stad te brengen. Juist toen de nood het hoogst was geste gen, kwamen de duiven terug met hoop volle berichten. Eenige van die perkamenten briefjes zijn nog steeds in ons Stedelijk Museum be waard gebleven. Deze Willem Cornelisz, had zich als vaan drig bij de schutterij zeer verdienstelijk ge maakt, en ontving daardoor een gouden cLraagpenning. Den derden October 1578 verkreeg hij van het stadsbestuur, als belooning voor de groote diensten tijdens het beleg bewezen, den geslachtsnaam van Duyvenbode, en het geslachtswapen, vertoonende op ieder schild vier duiven, benevens het Leidsche wapen, waarop vermeld staat (MDLXXIV). Doe God tot boden, Duiven schikte, Ontset voor Leijdens Stad aanblikte. Willem Cornelisz. overleed in 1616 en werd begraven in de Pietsrkerk, waar te zijner nagedachtenis zijn geslachtswapen werd aangebracht. Nog heden ten dage is dit te vinden, aan een der pilaren bij den preekstoel, met randschrift Door Godt glievroclit, hebben de duyven die brieven binnen Ley den ghebrocht. Willem Cornehsz. van Duyvenbode. En thans, na drie honderd en vijftig jaar, herinnert de naam van de nog in leven zijnde familie Van Duyvenbode nog altijd aan dezen burger, die de belegerde stad zulk een grooten dienst bewees. Vermeld kan nog worden, dat de gevel plaat aan Rapenburg 91, in 1819 naar de toen bestaande is vernieuwd, en juist hon derd jaar later in 1918 door den tegen woor- digen eigenaar, in zoodanigen staat is her steld, dat zoowel het wapen als het opschrift weer duidelijk lees- en zichtbaar zijn ge worden. Het postkantoor, de postbestelling en de bussenlichting op de feestdagen. Het postkantoor en het bijkantoor Heeren gracht alhier wordt op 3 en 4 Oclober a.s. te half twee 's namiddags, voor het publiek ge sloten. Busrechlhouders kunnen hun correspon dentie na sluiting ten postkantore afhalen tot halfachl nam. (ingang door de poort aan de Bloemmarkl). Er vinden twee briefpos'bestellingcn plaats n.l. te 7 uur v.m. en 6.30 n.m., alsmede een pakketpostbestelling te 9.30 v.m. De bijbussen worden gelicht om 7.50 v.m. 11 v.m. en 7.20 n.m. Invordering van quitantiën blijft die da gen achterwege. Gisteravond werd in de groote Stads zaal de repetitie gehouden voor de koraal- muziek, die Vrijdagmorgen hallacht, ondei leiding van den heer C. B. Duyster, zal wor den uitgevoerd door vrijwillige zangers en zangeressen De deelneming was ook nu weer zeer groot, ondanks het feit, dal door de uit voering in de Pieterskerk op Donderdag avond ook een repetitie werd gehouden. Er 6taat ditmaal een nieuw nummer op het pro gramma, nl. het volkslied „De Nederlandsche Vlag." Voor het toelatingsexamen tot de Vriie Universiteit te Amsterdam is geslaagd je heer J. Ovcrduin, alhier. Voor het examen vrije- en orde-oefe ningen in Den Haag is geslaagd mej. A. E. Gooszen alhier. Ter gelegenheid van de godsdienst oefening op 3 October in de Pieterskerk, in tegenwoordigheid van de Koningin en den Prins, zullen door het kerkkoor „Con Amore" gezongen worden „Men brandt men blaakt", uit Valerius* „Gedemkklank' en „Den Hoog en God alleen zij eer", van Nic. Decius (1526). De Regelingscommissie voor de Dui vensport-demonstratie, onder leiding van de Leidsche Postduivenclub, deelt ons, als ver volg van het vorige bericht mede, dat, dank zij de medewerking van eenige firma's w particulieren en doordat de meewerkende vereenigingen in dit opzicht verleenen, de Raadwedstrijd kan doorgaan en dat er mooie en waardevolle prijzen mee kunnen worden gewonnen. Deelnemers moeten hun in couvert geslo ten opgave op Vrijdag 3 October vóór 's mid dags vijf uur zenden bij den heer C. Chrie- tiaansche Czn., Drogisterij, Hoogewoerd 83. Onder de bewoners van het Bartholo- meus Willemsz. van Assendelfthof, aan de Langegracht, heerscht een dankbare stem ming voor de hartelijkheid en vriendschap, die zij mochten ondervinden ter gelegen heid van het herdenkingsfeest van het drie honderd-ja rig bestaan van het kingsfeest van het 300-ja.rig beslaan van het Hof. vooral jegens de regenten, den heer W. J. P. Suringar en mevr. Scheltema Juynboll voor hun bijzonder feestelijke gave en den heer Schots, directeur der firma Harlevelt, die het den bewoners mogelijk heeft gemaakt hun gasten waardig te ont vangen. Ook den buren, die de driekleur uit hun woningen hadden gestoken, om de omgeving van het Hof een feestelijk aanzien te geven, zijn zij zeer erkentelijk. Wij verwijzen naar de advertentie in zake broodbezorging met de a.s. feestdagen. Let er op. want een broodeloos feest....] Bij de firma Eggers aan de Boter markt zijn nog eenige plaatsen beschikbaar voor het feest-concerl morgenavond, dank zij uitbreiding. Men zie de advertentie. Zondag 5 Oclober a.s. herdenkt de looneelvereeniging „Oefening baart Kunst" haar vijf-en-twintigjarig bestaan. Des mid dags van één tot drie uur zal er ten huize van den heer Van Duuren, Nieuwe-Beeslen- markt 30, een receptie worden gehouden. Zaterdag 11 October d.a.v. zal in „Zomer- zorg" aan leden, donateurs en genoodigden een feestavond worden aangeboden, waarin o.m. door eenige leden der Vereeniging een onderlinge voordrachten-wedstrijd zal wor den gehouden. Naar wij vernemen zijn voor de heden- namiddag gehouden repetitie van het open lucht-spel aan den Zoeterwoudsche Singel alle plaatskaarten uitverkocht. Vooral bij de Van Disselbrug was het een enorm gedrang van belangstellenden, die zich naar de tri bunes begaven. Bij de heden ten bureele van den luite nant-kolonel, garnizoenscommandant gehou den aanbesteding voor de levering van aard appelen voor de soldatenmenages alhier ge durende het tijdvak van 1 Nov. 1924 tot en met 31 Mei 1925, was ingeschreven als volgt: a. klei-aardappelen, b. zand-aardappelen: M. van Klinken a. f 9.47 b. f 7.49, N. van der Ylist a. f 8.43 b. f 5.57, W. den Heeten a. f 8 36 b. f5.56. per 100 K.G. De inschrijvers wonen allen alhier. Gistermiddag is een bewoonster der Vaarlkade, mej. M., met een 3-jarig kind op den arm, van de iTap gevallen. Zij heeft daarbij haar rechter-enkel gebroken. Het kind bekwam geen letsel. Aangehouden is C. v. A., die voor verschillende vcroordeelingen nog divers» vonnissen te goed had Gistermiddag is bij de firma Brcnnink- meyer, aan de Botermarkt, bij het aanma ken der centrale verwarming in den kelder, de schoorsteenveger P. I. bewusteloos ge worden, vermoedelijk ten gevolge van kolen- gas. Naar het Acad. Ziekenhuis getranspor teerd, is hij daar bijgebracht. Gislernamiddag ongeveer halfvijf sloeg een paard van de veld-artillerie op hol, dal een oogenbük onbeheerd stond op het aoli- Anti-tabakaaccijnsverhooging. Gistermiddag ia te 's-Gra/venhage ean protesfcbetooging gehouden tegen do ge wijzigde plannen der Regeering inzake de verhooging van den tabaksaccijns, belegd door den Ned. Bond van Sigarenwinkeliers- vereenigingen. De voorzitter, de heer W. A. C. Hofman uit Dordrecht, sprak een openingswoord, waarin hij een historisch overzicht gaf van de wording der tabaksbelasting. Als eerste spreker trad op do beer J. N. J. de Booy, te 's-Gravenhage. Vervolgens kreeg de heer F. S. Stroo- snijder, secretaris van den Bond van Sigar enwinkeliers vereenigingen, uit Amsterdam het woord. Na eenige discussie werd onderstaande motie onder applaus aangenomen De groote landelijke protestmeeting, enz. kennis genomen hebbende van de gewijzigde plannen der regeering, inzake de verhoo ging van den tabaksaccijns erkennende, dat de tegemoetkomende houding tegenover de belangen van de ta baks- en sigarenindustrie, meer speciaal van do sigarenindustrie, van de zijde der regeering aangenomen, waardeering ver dient het ernstig betreurende, dat de regeering niet heeft kunnen besluiten haar voorstellen tot verhooging van den tabaksaccijns geheel terug te nemen van oordeel zijnde, dat de zeer slechte bedrijfstoe8tanden in de tabaks- en sigaren- nijverheid, welke de regeering zelve erkent in haar memorie van antwoord, geen enkele verzwaring van lasten toestaat, daar gezeg de industrie reeds op schier onhoudbare wijze onder de bestaande lasten gebukt gaat van oordeel zijnde, dat de nood der schat kist, hoe betreurenswaardig op zich zelve ook, geen aanleiding mag zijn liet tabak en sigarenbedrijf nog zwaarder te belasten van oordeel zijnde, dit er veeleer aan leiding te over is, de tabak- en sigarenin dustrie in haar benarde positie te hulp te komen door haat1 lasten te verlichten van oordeel zijnde, dat de verzwaring van lasten voor de tabaks- en sigarenin- terste gedeelte van hel Stationsplein. Het dier rende met een wagen achter zich over het bovengenoemde plein en werd, na eerst een paal van de versiering omver te heb ben gereden, door de activiteit van den chauffeur J. gegrepen. Op 80 Sept. waren bij de Gemeente lijke Arbeidsbeurs 600 personen inge schreven. Bij de Leidsohe Spaarbank is in Sep- tember ingelegd f 235.916,05 en terugbetaald f 263.366,67, terwijl 72 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 48 boekjes geheel weiden j uitbetaald. Het tegoed der 16.408 inleggers bedroeg einde September f5.192.541,61. Toen de Rott. Vleeschhouwerkmaat schappij voor een paar jaar het perceel in de Maaiden make rssteeg 4 overnam en er haar rund-, kalis- en vairkensslagerij in opende, koesterde zij reeds plannen de zaak te vergrooten en uit te breiden. Eerst moest echter blijken of de gehoopte toeneming van het debiet zou plaats hebben. Toen dit vaststond is de Maatschappij begonnen te restaureeren en te vergrooten; het laatste door bijtnekkkig van een achter den ouden winkel liggend vertrek. In de nu groot ge worden ruimte werd een granieten vloer ge legd, een lange toonbank gemaakt, even eens met een granieten dekblad, terwijl de wanden in verglaasde tegels werden opge trokken, ten einde de zaak zoo hygiënisch mogelijk te doen zijn. Eindelijk werden twee nieuwe vleosch- sn ij machines aangeschaft, met snelwegers, zoodat deze zaak thans aan alle billijke eischen die men in onzen tijd aan een mo derne vleeschhouwerij en slagerij mag stel len, voldoet. De Leidsche tegelfabriek van de firma Proot en De Wever, de metselaarspatroons Van der Hoeven en Van der Zeeuw, Hooge- woerd, de schilder Van der Steen, Hooi- j gracht en het electro-technisch bureau van den heer Hartman, Diefsteeg, werkten sa- men om deze zaak, die hedennamiddag wordt geopend, een even keurig en soiled aan zien te geven. De eigenaar wil zijn beat doen door goede waar tegen een billijken prijs het de clien tèle naair den zin te maken. Wolly komtl Men zal zich herinneren waen wij bedoelen. Wolly is de honger- /kunstenaar", die eenige maanden terug in Den Haag veertien dagen zonder eten of drinken heeft doorgebracht in een glazen kist. Dit gaat hij thans hier herhalen. Op Maandag 6 October, des avonds te 8 uur, zal hij zich in de reeds genoemde glazen kist in de Stadszaal laten insluiten om als dan twee weken zonder drank of voedsel door te brengen. Honderdduizend gulden wordt, volgens de advertenties, uitgeloofd voor hem of haar, die zich dien tijd met Wolly laat opsluiten. Honger-„kimstenaar" schijnt, naar het genoemde bedrag te oor- deelen lang geen slecht baantje te zijn BINNENLAND. Het debat SnijdersVan Embden in Den Haag. Geen dnnrtebijslag aan het spoorweg personeel. Motie van den Ned. Bond van Sigaren- winkeliersvereenigingen. In het vervolg znllen de Posterijen afzien van reclame-stempels. Heden is begonnen de vliegtocht Neder landNed.-Indi0. -1 BUITENLAND. Voortzetting van het werk te Geneve. De nitvoering van de Dnwes-rapporten. De intergeallieerde maritieme controle commissie is ontbonden. De Duitsch-natknalen over het toet. eden tot de regeering. Het Iersche grensvraagstuk en Irak in het Engelsche Lagerhuis. Het Gricksche kabinet is afgetreden. dustrie moet beteckcnon het benemen van iedere herstelmogelijkheid en den onder gang van het bedrijf moet verhaast dringt or met klem bij do regcering op aan, haar plannen tot verhooging van den tabaksaccijns in ieder geval terug te nemen en zelfs te overwegen het geheel doen ver dwijnen van den beataanden tabaksaccijns dringt er bij de Twcode Kamer der Sta- ten-GcncreH met klem op aan, bijaldien de Regeoring bij haar plannen mocht vo'liar den, deze te verwerpen Naast de motie zal een adres ge/onch n worden aan do Tweede Kamer, waarin haar de verzending der motie en de indiening van" een petitionnement, dragende 41.902 nand- teekeningen, wordt meegedeeld en waarin op verwerping van de plannen der regeoring wordt, aangedrongen Een commissie is benoemd voor het aan bieden van het petitionnement. Spoorwegpersoneel. In de gisteren gehouden bijeenk mst van do Directie der Nederlandsche Spoorwegen met de vertegenwoordigers van de organi saties van het personeel heeft de directie naar aanleiding van een door twee organi saties ingediend verzoek om duurtebjyslag geantwoord, dat daarvan niets kan komen. Wel gaat het, wat do financieele uitkomsten betreft, met de spoorwegexploitatïe redelijk, doch de eisch van een kloppende exploitatie over 1925 laat de toekenning van een duurte- bijslag niet toe. Hertog Adolf van Mecklenburg en z\jn dochtertje zijn heden te negen uur per Duitschen D-trein aan het station Apel doorn aangekomen, waar zjj werden ontvan gen door Prins Hendrik en Prinses Juliana. Met hun vieren reden z\j per auto naar Het Loo H. M. de Koningin heeft het Groot officierskruis mot de zwaarden in de orde van Oranje-Nassau verleend aan den gene- raal-majoor K. O. Toll, commandant der IVe Zweedscbe Divisie en tot officier met de zwaarden dier orde benoemd den majoor G. A. E. Allström, adjudant van den com mandant der IVe Zweedsche Divisie cn den kapt. H. S. P. Styrmer, kapt. van den Generalen Staf van het Deensche leger. Dit zqn de buitfenlandsche officieren, die de jongste legeroefeningen in Noord-Brabant en Limburg nebben bijgewoond. De onder- scbeidingsteekenen zijn hen tijdens de ma noeuvres door den Minister van Oorlog, den heer Van Drjk, overhandigd. In de vacature-ds. W. BÏeshaar in Den Haag (Ned.-Herv. Kerk) zijn op het drietal geplaatst de volgende predikanten: B. Batelaan, te Zeist, S. van Dorp, te Utrecht, en P. v. Tooren, te Rotterdam. Op het drietal voor de 16de predikantsplaate in Den Haag zijn geplaatst de predikanten G. Bolkestein, te Apeldoorn, J. Gravesloot, te Driebergen, en G. Oorthuys, te Am sterdam. De uitspraak van den president <ler Haag3che Rechtbank in het kort ged ug betreffende den BIue-Band-stempel en liet fe't, dat de firma Van den Bergh afstand doet van haar recht op de reclame, heeft, naar wij vernemen, ten gevolge gehad, dat het hoofdbestuur der Posterijen heden on verwijld maatregeleu getroffen heeft om de Blue-Band-reclame van de poststempels te doen verwijderen. Waarschijnlijk reeds he den zal deze beroemd geworden versiering van de brieven verdwenen zqn. In het ver volg zullen de Posterijen dergeiqke reclam<> steirpels niet meer gebruiken, (,fTel.'

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1