No. 19804. DINSDAG 30 SEPTEMBER Anno 1924 Onze Illuminatie-prijsvraag. Officfeeie Kennisgevingen. STADSHIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cta. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Adverlcnli5n, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens poslrecht. Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1835 Redactie 1507. Postchèquo- en Cirodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT) Voor Leiden per 8 maanden 72.35, per week ..-.r;...v, 'f_ 0.18, Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week ....V, „0.18, Franco per post 2.36 portokosten. Dit nummer bestaat uit TWEE Bladen EERSTE BLAD. Ook hedenavond rijn onze gebouwen ge ïllumineerd van 8 tot 10 nar. Dan staat voor het laatst de gelegenheid tot liet tellen van de lampjes open, want morgen, Woensdag, vóór twaalf unr, moe ten de antwoorden in ons bezit zijn. Klokslag 12 uur morgenmiddag worden onze brievenbussen gelicht. Later ontvangen brieven worden ter zijde gelegd. DE DIRECTIE.. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. 'Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, teL 1225, is WOENSDAG verkrijgbaar: SCHELVISOH II f 0.15f 0.32 MAKREEL a f 0.17, SCHOL k f 0.16 i 0.42, per pond en NIEUWE HARING (ook voor den inleg) k f 0.06 per stuk. N. C DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 30 September 1924. De Burgemeester van Leiden; i Gelet op de artt. 22 en 30 der Verorde ning op het Rijden; BEPAALT: in verband met de komst van H. M. de Ko ningin en Z. K. E. den Prins der Nederlan den en met de feestelijkheden op 3 en 4 Oc tober a.s. dat: op 3 October van des morgens 8 uur tot des namiddags 5.30 uur, wanneer de Ko ninklijke Stoet verwacht wordt of passeert, het rijden alsmede het stilstaan met Motor rijtuigen en Voertnigen VERBODEN is in dc na te noemen straten: Te omstreeks 8.15 unr v.m.: Stationsweg, Boerhaavestraat, Morsrhstraat, Blauwpoorts 'brug, Prinsessekade, Boommarkt en Aal markt. Te omstreeks 9.45 nnr v.m.: Aalmarkt, Maarsmanssteeg, P. K. Koorstceg, of bij on gunstig weder, Aalmarkt, Vischmarkt, Koornbrugsteeg, Breestraat, Papengracht en Muskadelsteeg. Te omstreeks 11 unr v.m.: Pieterskerk- straat, Pieterskerkgracht, I^ngebrug, Ra penburg O. Z., Doezastraat, Raamsteev Ga- renmarkt en Hoefstraat. Te omstreeks 12 nnr 's middags: Gcere- 8traat, Levendaal, Kraaierstraat, Hooge- woerd, Steenschuur, Doezastraat, Witte- singel, Noordeinde, Breestraat. Tc omstreeks 1 nnr n.m.: Breestraat, Kort Rapenburg, Prinsessekade, Blauwpoortsbrug Sleenstraat en Stationsweg. Te omstreeks 2.30 unr n.m.: Stationsweg, Steenstraat, Haarlemmerstraat, Pelikaan straat, Hooigracht, Watersteeg, Hoogewoerd, Kraaierstraat, van Disselbrug. Van omstreeks 4.455.30 unr n.m.: Zoe- terwoudschesingel, Utrechtschebrug, Hooge woerd, Breestraat, Burchtsteeg, Nieuwstraat Hocglandsche Kerkgracht, Kerksteeg, Haar lemmerstraat, Janvossensteeg, Oude Vest, Turfmarkt, Haarlemmerstraat, Vrouwenste- gen, Breestraat, Kort Rapenburg, Prinsesse- ,kade. Steenstraat en Stationsweg. Op 4 October van des namiddags 1.30 uur tot omstreeks 5 unr wanneer de Historisch Allegorische Optocht in aantocht is of pas seert het rijden alsmede het stilstaan met Motorrijtuigen of Voertuigen VERBODEN is in de na te noemen straten: Hooge Rijndijk. Hoogewoerd, Steenschuur Rapenburg O.Z., brug Academie, Rapenburg ,W.Z., Breestraat, Hoogewoerd, Watersteeg. Hooigracht, Pelikaanstraat, Oude Singel, Nieuwe Beestenmarkt, Steenstraat, Stations weg, Stationsplein, Slr'ionsweg, Boerhaave straat, Mor9chstraat, Prinsessekade, Bree straat, Steenschuur, Garcnmarkt. Raam- sloeg, Doezastraat, Zoeterwoudsche Singel, Jan van Houtbrug, Korevaarstraat, Bree straat, Prinsessekade, Haarlemmerstraat, Pelikaanstraat. Hooigracht, Nieuwe Rijn, Korenbeurs, Vischmarkt, Aalmarkt, Boom- markt, Prinsessekade. Haarlemmerstraat, Donkersteeg, Hoogstraat, Vischmarkt, Koorn brugsteeg, Breestraat, Hoogewoerd en Plan tage. Het mag onnoodig geacht worden de al- gemeene medewerking in te roepen tot het voorkomen van alle belemmeringen gedu rende de rijtoeren der Koninklijke Familie en gedurende den optocht; het is noodzake lijk, dat men RECHTS HOUDT en niet met optocht of rijtuigen medeloopt. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, 1 October 1924. De Burgemeester van Leiden: Gezien de artikelen 22 en 30 der Vero^ dening op het Rijden; u BEPAALT: dat op 3 en 4 October a.s., tijdens de Op voering van het Openluchtspel, Rijtuigen en Motorrijtuigen tot het brengen van bezoe kers moeten rijden door de Kraaiergtraat tot de 4de Binnenvestgracht, en na de bezoe kers aldaar uitgelaten te hebben, door de 4de Binnenvestgracht weg moeien rijden. Tot het afhalen van bezoekers moet dooi de Rijnstraat het Plantsoen ingereden wor den naar rechts, waar een file gevormd wordt met het hoofd bij de KRAAIER STRAAT. De Burgemeester voornoemd, N. C. DE GIJSELAAR. Leiden, den lslen October 1924. BENOEMING RAADSCOMMISSIES De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene kennis, dat tengevolge van de jaarlijksche aftreding van de leden van de vaste commission, door den Gemeenteraad, in zijne vergadering van den 2en September j 1., uit zijn midden zijn benoemd, de vol gende leden, als: a. Voor de Commissie van Financiën: de heeren: B. J. HUURMAN, Voorzitter, H. W. SPENDEL, E. VAN DER WALL. b. Voor de Commissie voor Huishoudelijke Verordeningen: de heeren: K. SIJTSMA, Voorzitter, Mr. D. A. VAN EGK, Th. B. J. WILMER. c. Voor de Commissie voor de Strafverorde ningen: de heeren: Mr. D. A. VAN EGIC, E. VAN DER WALL. d. Voor de Commissie van Fabricage: de heeren: J. SPLINTER Gzn., A. J. OOSTDAM. e. Voor de Commissie voor de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteih de heeren: F. ELKERBOUT, Mr. D. A. v. ECK, B. J. HUURMAN, lï. W. SPENDEL. f. Voer de Commissie voor het Openbaar Slachthuis: de heeren: J. WILBRINK, Th. M. W. BERGERS. g. Voor de Commissie voor het Marktwezen: de heeren: J. WILBRINK, T. GROENEVELD h. Vooi de Commissie voor het Oud-Archief: de heeren: J. A. VAN HAMEL en A. J. OOSTDAM. i. Vooz de Commissie van Beheer over het Grondbedrijf: de heeren: J. SPLINTER, A. J. OOSTDAM f. Voor de Commissie voor den Geneeskun digen Dienst en den Keuringsdienst van Waren: de heeren: B. J. HUURMAN, Th. B. J. WILMER, T. GROENEVELD. Mevr. H. DIETRICH-DE ROOY. k. Voor de Commissie van Onderzoek der Bezwaarschriften tegen aanslagen in het Vergunningsrecht: de heeren: Th. B. J. WILMER, Voorzitter, Dr. B. D. EERDMANS, E. J. Goslcr. N. G. DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 80 September 1924. Veranderingen aan ons gebonw. Aan ons gebouw aan het Noordeinds plein zijn eenige veranderingen, tevens ver beteringen, aangebracht onder leiding van den architect Buurman. In de eerste plaats kan het publiek, dat aan de loketten zaken heeft af tc doen, zijn rijwielen lijdelijk bergen in een daarvoor ingerichte localiteit, slaande onder bewaking van een portier, zoodal de fietsen er veilig bewaard zijn: Door onze lijdingzaal, waarin telkens de aandacht voor iets anders zal gevraagd wor den en die ook aan de zorgen van den por tier is toevertrouwd, bereikt men de loketten. Deze toegang en ook de andere, links er van, waardoor men mede den weg naai de loketten vindt, zijn voorzien van draai- tochtdeuren, geleverd door de firma R. Cruyff, te Amsterdam. Tot de richtige afwerking van een en ander, met den nu verkregen nieuwen toe stand in betrekking slaande, hebben tot groote tevredenheid medegewerkt de tim merman Van der Poel, de schilder Van Kleef, de metselaar Planjer en de stukadoor Verhoef. Tegelijkertijd moest een oplossing gevon den worden om het terrein vóór het ge bouw, waarvan de toestand tot dusverre te wenschen overliet, een goed aanzien te geven en wel in overeenstemming met het rijzige gebouw. Volgens het plan van den tuinarchitect Reyers, te Bussum, werden er vaste plan ten aangebracht, welke zóó zijn gerang schikt, dat zij het oog bekoren en een mooi parkje vormen vóór het gebouw, dat er veel beter door tot zijn recht komt dan te voren. De tuinman Verboog en de smid Den )s hebben zich bij dit werk uitstekend v&n hun taak gekweten. Ongetwijfeld komen dc veranderingen aai» het gebouw zelf liet publiek ten goede en is de wijziging van den toestand er vóór een verfraaiing. Het Koninklijk Bezoek. Naar wij vernemen, zal het gevolg van H. M. de Koningin en Z. K, H. den Pian% bij het bezoek aan onze stad op 3 Oct. a.e. bestaan uit: Grootmeesteresse Gravin v. Lynden v. San- denburg; Hofdame baronesse van Heecke- ren van Keil; dienstdoend Grootmeester ba ron Bentinck: Kamerheer en particulier se cretaris van II. M. baron Van Geen, adju dant ritmeester jhr. Dc Jonge van Ellemert; adjudant van Z. K. H. kapitein ter zee jhr. von Mühlen; ordonnans-officier lsle luite nant Phaff. De betselienis van het Ontzet van Leiden. 't Was voor een niet groot, maar zeer aandachtig publiek, dat dr. N. Japikse, uit Den Ilaag, gisteren in het Ijeidsche Volks huis een lezing hield over bovenstaand on derwerp. Spreker begon met er aan te herinneren, dat wij van 1922 reeds aan het herdenken zijn van de verschillende triomfen, die wij 350 jaar geleden vierden; Den Briel, Vlis- singen, Veere haddian n.l. reeds vóór de oude Sleutelstad iie»l Spaansche juk afge worpen en hel Ontzet van Leiden is als het ware de sluitsteen van dat gedeelte van den krijg, waarin de burgers zelf medeslreden later werd het aan huurtroepen overgela ten. Met bovengenoemd heuglijk feit werden de Spanjaarden uit Holland en Zeeland voor goed verdreven. Eigenlijk gewaagt de geschiedenis van twee belegeringen. Van de eerste is weinig bekend, doch van de tweede is veel voor het nageslacht bewaard gebleven en verschil lende bekwame geschiedschrijvers, waar onder Fruin wel in de eerste plaats genoemd mag worden, hebben uitvoerige verhande lingen er over geschreven. Prof. Fruin tee- kent achlereenvolgems in levendige kleuren Belegeraars, Belegerden en Ontzotters. In het gedenkwaardige jaar telde de stad Leiden, gerekend naar de nog bewaarde distributie-bons, 32.066 zielen, in hoofdzaak bestaande uit kleine burgerij en enkele edel lieden. Het was een stad met sterke muren omgeven. Dat niet alle burgers even geest driftig waren, is licht te begrijpen; men mag aannemen, dat er buiten de glippers ook vele wankelmoedigen waren; de strijd werd echter gedragen door de Calvinisten. De tot nog toe gebruikelijke bezellingswijze werd door den vijand hier niet toegepast; men bestormde niet, doch bepaalde zich tot om singelen, om zoodoende dc burgerij van dc buitenwereld af te sluiten cn te laten uit hongeren. Die kans was des te grooler, om- dal de sladsrogeering zeer nalatig was ge weest in de voedselvoorziening. Bovendien was de regeering van Holland slecht georga niseerd, zoodat de maatregelen tot ontzet slechts langzaam vorderden. Rotterdam handelde het eerst door f 120.000 voor voedsel beschikbaar le slel- len, het Hof van Delft vroeg om de Schie- damsche sluizen te openen, wat plaats vond, terwijl bovendien de dijken werden doorgestoken. Boisot, de groote Watergeus, werd met een vloot uitgezonden naar het overstroomd gewest, wat op 10 September geschiedde; doch hij kon slechts langzaam de omringde schansen nemen, aangezien het waiter traag steeg. Men mag aannemen, dat van 21 tot 29 September de nood binnen de veste wel zijn toppunt had bereikt; gezouten huiden, kools bladen e. d. waren het oonige voedsel der burgerij; Bronkhorst, de aanvoerder, was gestorven, de pest hield schrikkelijk huis en geen wonder dus, dat het aantal wankel moedigen dag aan dag toenam. Eindelijk keert de wind en het water stijgt opeens van 9 tot 28 vadem. Boi9ot verovert den Kerkweg, een der laatste schansen zoodat slechts de Lammesohans overblijft en in den nacht van 2 tot 3 Ooto- ber ontruimt Yaldez met zijn troepen het veld. Aangrijpend is de ontmoeting lusschen ontzettërs en belegerden. Er wordt een geestdriftige dank- en bidstond gehouden op 4 October, waar dc Prins van Oranje, juist van een ernstige zenuwziekte herslcid, te genwoordig is. Als loon voor betoonde stand vastigheid ontvangt de stad een weekmarkt en een hoogeschool. En de geschiedenis heeft bewezen dat deze overwinning van groote beteekenis is geweest, zoowel mate rieel als moreel, voor het verder verloop van den vrijheidsoorlog. Leidsche Winkelweek. Gisteren had de beoordeeling plaats der uit Nederlandsch Fabrikaat samengestelde etalages. De jury was samengesleld uit de heeren ir. S. van Hoogstraten, Lid van den Octrooi- raad en van de Commissie van Advies der Vereeniging Nederlandsch Fabrikaat, L. P. Maartens, voorzitter der s - G raven h a a gsch e Winkeliersvereniging en II. F. R. Snoek, Secretaris-Penningmeester van het Hoofd bestuur der Vereeniging Nederlandsch Fa brikaat," allen te 's-Gravenhage.. De jury voor haar beoordeeling als maat staf dezelfde vijf punten welke voor de be oordeeling van de etalages door het publiek zullen gelden. Gedurende den geheelen dag was de jury met de beoordeeling bezig, waarna de lsle, 2de en 3de Prijs, resp. een grooite verguld zilveren, zilveren en bronzen medaille wer den toegekend aan de fi^ma Hasselman en Pander, Breestraat (le pr.), Hande'l-Mij. v.h'. G. Splinter, Hoogewoerd (2e pr.) en firma J. •W. Hartman, Dief9tee>g (3e pr.). Het groote aantal etalages in aanmerking nemend vond de jury daarnaast aanleiding een zestal eervolle vermeldingen toe te ben nen, bestaande in kleine bronzen medailles aan de firma's: W. L. Laman, Donkersteeg, G. Mizee, Haarlemmerstraat, J. Ph. Meyers, Geeregracht, J. C. Kort, Breestraat, II. M. Biesiot, Hoogewoerd en wed. P. de Wilde en Zn., Breestraat. 's Avonds om half negen vond in een der bovenzalen van het Café-Restaurant „In den Vergulden Turk" de prijsuitde cling plaats. De Commissie voor Regeling van de groote Duivensport-demonstratie, Vrijdag morgen le negen uur, onder leiding van de Leidsche Postduivenclub aan de Waag te houden, had het bestuur der 3-Oclober- Vereeniging verzocht daaraan een raad wed strijd te verbinden, wat natuurlijk de be langstelling voor de demonstratie zou ver- hoogen. Het bestuur, dat met verschillende werkzaamheden overladen is, kon de zorg daarvoor echter niet op zich nemen, al vond zij het plan aardig. De Regelingscommissie doet nu een be roep op firma's of particulieren in de stad, die daarvoor iets gevoelen en prijzen zou den willen beschikbaar stellen en hun naam er aan leenen. De Regelingscommissie zal gaarne voor de uil voering zorgen. Wie daarvoor iets voelen kunnen in over leg treden met den secretaris, den heer Th. Werter, Pasleurstraat 3 c. Gisteren hield de Oudercommissie van de Openbare School Medusastraat 13 een ouderavond. Bij afwezigheid van het hoofd der school, den heer Krop, werd de bijeen komst geleid door een der onderwijzers, den heer Bosscha. Nadat de notulen der vorige vergadering waren gelezen en goedgekeurd en de voor zitter der Oudercommissie nog had medege deeld, dat dc subsidie voor de Commissie door B. en W. was teruggebracht van 120 op f 15 per jaar, gaf de heer Bosscha het woord aan den redacteur van liet „Ouder blad", den heer J. W. van Hees, om voor ui. ouders uiteen te zetten het doel en het nut van dit blad. Spr. meende hier niei heel veel meer over le moeten zeggen, gezien het artikel in het eerst verschenen nummer op 15 Sept. j.i., le meer, waar door de zorg der Oudercommissie de ouders allen van dit blad waren voor zien. Gezien echter het verzoek der Com missie en mogelijk door de ouders nog te stellen vragen, zal spr. toch in 't kort even uiteenzetten, wat voor liet bestuur van den Centr. Ouderraad aanleiding is geweest, om tot de uitgifte van een Ouderblad le beslui ten. Spr. toont dan nader aan het doel en het nut, dat dit blad voor de ouders kan hebben. Het is en zal ook niet worden e6n onderwijsblad, doch een orgaan, waarvan door alle ouders gebruik gemaakt kan wor den, zoo zij iets le zeggen of te vragen heb ben betreffende het onderwijs, de school of de kinderen. Spr. wekte de ouders op mede le werken, dat dit blaadje een lang leven zal zijn be schoren, en beval het nemen van een abon nement sterk aan. Nadat eenige ouders hadden bepleit het abonnement per maand le willen betalen, waarover spr. met den uilgever nader zou onderhandelen, bedankte de voorzitter spr, voor zijn duidelijke uiteenzetting en werd overgegaan tol de pauze, waarvan een aan tal ouders gebruik maakten om zich op ie geven als abonné. Na de gebruikelijke kennismaking met onderwijzend personeel werd overgegaan tot verkiezing der Oudercommissie wegens pe riodieke aftreding der geheele commissie. Deze werd nu als volgt opnieuw saamgesteld de heer II. W. Menger, voorzitter; mevr. J. B. Assie, secretaresse, en de hoeren V» P. Doove, G. G. van Leeuwen en P. C. de Haas, leden. Nadat de heer Bosscha de afgetreden le den der Commissie had bedankt voor dat gene, wat zij hadden gedaan in het belang der 9chool, het kind en het onderwijs, sloot hij met een woord van dankzegging aan de ouders voor hun aanwezigheid, deze verga dering. Door den minister van Waterstaat is aan de firma II. Borgerding alhier opge dragen het ophalen der poststukken per aulo van het station en het brengen daar van naar de omliggende dorpen, zulks met ingang van 1 November a.s. gedurende vijf jaar. Gelijk bekend, geschiedde dit tot dus ver met paard en wagen. De gisteren alhier gehouden schaal- colleote langs de huizen ten bate van het Nederlandsch Roode Kruis heeft f 706,191/* opgebracht, Morgen zal aan den Zoelerwoudsche- Singel do Koninklijke tribune gereed zijn. Deze is gestoffeerd door de firma Vroom en Dreesmann, naar ontwerp van den heer B. Planjer, die tevens verschillende ontwer pen van rijtuigen in den optocht ontwierp. Op den Hooge-Rijndijk, tegenover het Invalidenhuis, stond gisteravond een stuk rails van de tram overeind. De fietsrijder J. v. I. had het ongeluk daarin te rijden met gevolg, dal het voorwiel zwaar werd beschadigd. Hij waarschuwde de. eer9t-vol- BINNENLAND. Verschenen zijn een nienw Oranj'eboek en het verslag der commissie tot het instel len van een hernieuwd onderzoek naar dé baten, te verwachten van de afsluiting en droogmaking der Zuiderzee. De N.V. Van den Berghs Fabrieken té Rotterdam doet afstand van haar recht in- sake de Blneband-rpclame in poststempels. BUITENLAND. Dnitschland verzendt de nota's inzaké toetreding tot den Volkenbond. Thomas over zijn bezoek aan Zuid-Afrika Instelling van een Hol van Onderzoek ▼oor industrie-geschillen in Engeland. gende tram, die aankwam. Hel tramperso neel heeft het stuk rails daarop verwijderd. Inmiddels is genoemde J. v. I. de dupe! Onder verwijzing naar de desbetref fende advertentie, vestigen wij er ook hier de aandacht op, dal de Zaterdagsche markt met het oog op de a.s. 3-October-feesten. morgen, Woensdag, gehouden wordt. LEIDSCHE SCHOUWBURG. Rotterdam-Hofstad-Toonsel. De Politierechter, blijspel in 4 bedrijven van A W. Pinero. Dat dames gaarne zich jonger uitgeven dan zij in werkelijkheid zijn, het is een der vele axioma's uit het lijvige leerboek, dat zou zijn samen te stellen over de verhou dingen der sexeo. Men mag nu verschillen over de vraag, of deze vrouwelijke neiging zwaar is aan te rekenen of niet, zeker is, dat meermalen dames daardoor zich in moei lijkheden hebben ge3token. Of het evenwel vaak zoo vreemd zal uitpakken als de En- gelsche auteur Pinero in ,,de Politierech ter" heeft neergelegd, betwijfelen we ech ter. Men oordeele: Een weduwe van 36 jaar leert te Spa een Engelsoh rechter kennen ©n veni, vidi, vici. het huwelijksbootje kiest zee. De dame heeft zich echter uitgegeven voor 31. Wat groote moeilijkheden oplevert met 't zoon tje uit het eerste huwelijk. Zoonlief moet ook 6 jaar jonger zijn en heet 14 wanneer hij er 19 is. Geen wonder, dat men hem, cheri des dames, erg „voorlijk" vindt Deze jongeheer is zelfs zoo voorlijk in" wereldwijsheid op 't terrein van uitgaan, 'dat hij zijn nieuwe pipa daarin een lesje geeft. In Hotel des Princes" gaat het vroolijk toe. Daar verzamelt zich de heele familie van den politierechter en een paar vrienden, om diverse redenen, zonder aat men van elkaar's tegenwoordigheid weet. Oorzaakde leoftijdsleugen. De politie doet een inval neemt allen mee naar heb bureau wegens verzet behalve den politie rechter en zijn zoon(tje), die ontkomen. En' de politiereohtor krijgt voor zijn tribu naai deze kwestie te berechten en in zijtf veraltcratie spreekt hij vonnis: 7 dagen ge vangenisstraf. Gelukkig weet een collega van hem de zaak tc herzien en alles loopt blij af. ,,'t Jongetje" zal trouwen met het piano-jufhe om wat rust te leeren. Ziedaar in zeer kort schema zoo eeniga- zins een overzicht, dat allerminst aanspraak maakt op volledigheid, maar alle malle si tuaties vertellen, 't zou te ver gaan. Luchtig Emgclsch is dit verwerkt met hier cn daar werkelijk komisch talent. De vertolkers en vertolksters hebben (L?ff humor der situaties aardig gedemonstreerd, zoodat er menigmaal hartelijk is gelachen. Waarmee het doel was bereikt. Of het door. de slechts matig bezette zaal was dan wel door iets anders, iets je ne sais pas quoi, dat hebben we niet ontdekt, maar het had o.i. toch nog iets beter gekund met nog grooter lachsucces. Jules Verstraete speelde den politierech ter met alle verve, keurig bijgestaan doof. Theo Frenkel Jr., als het joggie, dat feite lijk geen joggie meer is. Frits Tartaud,- Jacques Reule (dien we voor 't eerst in zijn nieuwe omgeving zagen), Jaap v. d. Poll enz. pasten zich goed aan. Reule had eeiï tikje te veel, dat hem wel meer eigen is. De dames-rollen, in handen van Kitty PerrinKluppell, Lily Bouwmeester, Jo Steenbergen goed verzorgd, hebben ovef 't algemeen weinig om het lijf, al is de eer- ste feitelijk de oorzaak van het heele blij spel. 't Groene Zoodje heeft zich wederom uit stekend van zijn taak gekweten en decld# in het applaus.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1