kreeg door een 51 zege meer dan zij ver diend had, maar 't was haar 9chuld niet, dat Vitesse een straf worp miste en het daardoor geen gelijk spel werd. O. S. C. R. heeft getoond sterker te zijn dan H. S. V. Het is ons van de Hagenaars tegengevallen met zooveel verschil te ver liezen. In de Oostelijke 1ste klassen slechts twee wedstrijden. De anderen werden uitgesteld. Als dat zoo door gaat krijgen wij weer een onuitgespeelde competitie. Noviomagum is sterker geworden of Rapid is veel zwakker geworden, ten minste de P0 zege der Novi's wijst daar wel op. Ra- pidilas en A. K. G. speelden een spannen- den strijd. De doelpunten werden, .broeder lijk verdeeld. In de Noordel. overg.kl. blijkt Hercules nog sterk genoeg om Swift met 4—2 te 9laan, De debutant Westerkwartier II verloor met 60 van het sterke D. D. V., terwijl K.V.O met den oneven goal van T. E. K. C. A. wi9t te winnen. Rozenburg wist het tegen H. B. S. ook al niet verder te brengen dan een gelijk spel, terwijl het Zuiden op het goede pad door ging door Vitesse (H.) met 42 te slaan. In de II F klasse kon Vitesse (L.) II het iegen Ons Eibernest met bolwerken en ver loor dan ook met 41. S. D. O. en Fluks II speelden een wild spelletje tegen elkaar, wat tot resultaat had een 4—3 zege voor S. D. 0 Viiesse (LJVelos 45. Het veld aan den Zoeterwoudschen-Bin-1 ^el is er in de laatste jaren niet op voor uitgegaan. Het is een toestand van ver- waarloozmg. De N.B.L.O. zal wel niet ge noeg geld hebben om dit veld eens naar gewone eischen te herstellen. Enfin, zoo lang er nog grintvelden als in Amsterdam getolereerd worden, mogen wij eigenlijk niet te hard oordeelen. Op het Leidsche veld kan men tenminste naar hartelust vallen en rollen en daar hebben de strij dende partijen een ruim gebruik van ge blaakt. Ook het spelpeil is er niet op voor uitgegaan. Wat wij tenminste gisteren za gen was allesbehalve mooi spel. Vitesse (L.) toonde zich in dit opzicht nog het beste, maar technisch was bij de mindere van Ve- lox Velos speelt in het veld niet kwaad, maar zij bederft haar spel door het akelig aanvallen en wel voornamelijk bij het doe len. In dezen tijd moest er toch in 't ge heel geen sprake meer zijn van opzettelijk gedekt doelen of zwengelen. Dat is spel zooals het in de tachtiger jaren werd ge daan. Het is waar Velos heeft dan door dit spel gewonnen, maar verdiend was het niet. Bij Vitesse zouden wij een andere vakverdeeling prefeceeren. Zoo moesl! het vak GoedbloedUittenbroek geleid worden door mej. Sohijfsma, door deze heeren van vakleiding geen begrip hebben en bovendien een onsamenhangend spel vertoonden. De beste bij Vitesse was weer v. Nieuwenhui- zen, die vooral door tactiek uitblonk. V. Cinkel was weliswaar niet slecht, maar moet er nog inkomen. Bij Vitesse is het zwakke punt de dames. Deze waren niet genoeg opgewassen tegen de Ve- lox-darnes. Voor mejuffrouw Sohijfsma ma ken wij echter een uitzondering, want deze was zeer g^ed. Velos is een 2eer hard wer kende ploeg, technisch goed, maar tactisch nog zeer primitief. Bij her blonken uit 31azure en L. v. d. Broek. Even 2 uur gaf scheidsrechter v. Nieu- wenhuis, die zeer correct leidde, het begiu- eignaal. In het begin is Velos sterker door beter combineeren. Als na 7 min. Vitesse ,er wat beter inkomt geeft de eerste goed opgezette aanval succes door een pracht- schot van v. Nieuwenh uizen. Velos: blijft echter voorloopig sterker, maar haar aan val schiet van te verren afstand of ver knoeid de kansen door gedekt doelen. Toch gelukt het v. d. Broek met een zwongelschot na een kwartier spelen, gelijk te maken Wij krijgen dan aan weerskanten futloc spel. Vitesse knoeit bovendien in het mi<i deaovak, waardoor Velox meestal aanvallend kan optreden. De oudste Ottolander staat Vizier echter aoor bartelast te zwengelen, wat kansen verknoeien be beekent. Een goede aanval van Vitesse 10 min. voor de rust levert een doelpunt op door mej. Sohijfsma. Verder houdt slecht schieten aan beide kanten de doelen schoon tot mat. Na mood samenspel maakt Th. Ottolan der direct na de rust weer gelijk. Een paar minuten daarna wordt het door dameshan den 23. Dit wordt Vitesse te bar, die nu flink komt opzettenv. Ginkel zwoegt in den aanval en heeft ten slotte na 13 minu ten spelen voldoening van zijn werken door weer gelijk te maken. Vitesse heeft nu de overhand en maakt spoedig 43 door Key- zer, zij het ook minder mooi. Veloz vindt nu dat het tijd wordt punten te maken en achtereenvolgens zwengelen de gebrs. Otto lander 2 ballen door de korf. Vitesse krijgt nog een strafworp te nemen, die gemtgfe wordt. Dan gaat er de fut bij Vitesse weer uit en komt het einde ook zonder veran dering van stand. Veloz won dus met 34 dezen spannenden, maar niet mooien strijd. S, D. O.Fluks II 4—3. Even twee uur stelden beide partijen zich op onder leiding van scheidsrechter r. Deene. Het begin is zeer zenuwachtig met S.D.O. iets in de meerderheid. Na 20 min spelen profiteert Planje van een mooien kans en geeft S-D.O. de leiding. Hoewei Fluks zwoegt voor den gelijkmaker en die ook te verwachten is, komt onverwachts een doelpunt aan de andere zijde, als Btaay van een afstand 20 scoort. Spoedig hierop is het rusten. Na de rust is het spel gehal te wat beter dan er voor. Na 6 min. spelen weTkt de Fluks verd. verkeerd uit, waar door de bal onderschept kan worden en oaar 'den vrij staan den N- N- gespeeld wordt die geen fcrut maakt (30). Dit wordt Fluks II te bar. Fanatiek valt zij aan en Heeft ook door Poldervaart succes. Als er een schaap over den dam is volgen er meer. V. <1 Zanden zorgt tenminste voor het twee de punt van Fluks. Keune weet echter spoe dig de voorsprong van S.D.O. te vergroote-n. •Een_strafschop tegen te zwaar verdedigen van S.D.O. wordt door Hoeks benut zoodat het 43 is. Het laatste gedeelte is zeer Bpannend. S.D.O. heeft nog een keer pech en dan komt het einde mét een 43 over winning van S.D.O. De wedstrijd was wel spannend maar niet mooi. Ons Eibernest IVitesse (L.) II 41. De Leidsche nederlaag i9 verdiend en wel voornamelijk veroorzaakt door Het betere spel van de dames van Ons Eibernest, het geen ook blijkt uit het feit, dat deze 3 van de vier punten voor Ons Eibernest ge maakt hebben. Ons Eibernest is dadelijk sterk in de meerderheid, maar toch weet la Ravière met een mooi, vrij schot Vitesse's eerste en laat9te punt te scoren. Daarna is het spoe dig 11 en Ons Eibernest doelt vervolgens nog twee maal. zoodat de rust ingaat met 21 voor Ons Eibernest. Na de rust bleek Vitesse uitgespeeld te zijn, maar toch hield de verdediging uitste kend stand, totdat vlak voor het einde door dameshanden oo minder fraaie wijze de stand 4i werd. De wedstrijden voor 5 October. Naar wij vernemen zal Vitesse (L.) uit stel vragen voor haar wedstrijden in verhand met de feestdagen daaraan voorafgaande. Fluks schijnt dit niet van plan te zijn, daar 1 zij frisch of, niet frisch zijnde toch wel van het zwakke" H.S.T. kan winnen. WIELRENNEN. Leidsche Ren- en Toerist-Ver. „Swift". Gisteren moesten de leden van „Swift" een 1 K.M. sprint rijden, hetwelk in samen werking zou gaan voor het kampioenschap j der club. Hoewel dit alleen aan de leden j bekend was, was er toch bijzonder veel be- i langstelling en had deze rit een prachtig verloop. De uitslag is: 1ste serie: lo. C. J v. Goor 1 m. 38 3/5 s.; 2o. H. J. Jaspers. 2de serie: le. J. v. cL Wilk 1 m. 40 1/5 Th. de Wilde, 3de serie: le. W. Hihebrand 1 m. 39 J.? 2e. J. Bekooij. 4de serie: le. J. Brouwer 1 m. 20 4/5 s. 2e. N. Kop. De herkan sing arit tussohen de 2de ge plaatsten gaf tot uitslag: lo. N. Kop 1 min. 35 s.; 2e. H. J. Jaspers, n. g. J. Bekooij ea Th. de Wilde. lste demi-finale: 1. J. v. cL Wilk in 1 m. 31 4/6 sec.2. C. J. v. Goor, mg. J. Brouwer. 2de demi-finale: 1. H. J. Jaepers 1 nria. 30 1/5 s.; 2 N. Kop, m g. W. Hill ebrand. Finale: 1. J. v. d. Wiik 1 m. 344/6 s.; 2. G. J. v. Goor; 3 N. Kop; 4. H J. Jaspers. De beslissing zal gereden worden over 60 Kilometer. Leidsche ren- en toeristen-vereen. „Vios". Zondag werd er gezamenlijk om haltftien van het clublokaal Bavaria" gereden naar de Haagsche Schouw voor den 120 K.M. be- trouwhaarheidsrii om den .Havaria"- beker. Er werd door 9 renners precies om 10 uur gestart Een nieuw Lid reed mede buiten mededinging. Als eerste kwam over de eindstreep: I. Mootsn in een tijd van 34 min. 22 2/5 sec., direct gevolgd door J. Maree, 3. W. Mooten en M. J. Luk. 4. M. Valkenburg, 5. A. Fas- seur, 6. Laurier, 7. J. H. Boom; buiten mededinging de heer P. J. Brugman. Voor deze betrouwbaarheidsri/t was langs den weg weer veel animo. Er werd keurig gereden vooral in het laatst daar de meeste renners nog bij elkaar waren, zoodat het publiek met veel spanning het laatste oogemblik afwachtte. ATHLETIEK. Paulen wint te Parijs. Te Parijs werden gisteren intern, wed strijden gehouden, waarbij onze landgenoot Paulen de 800 Meter won in 1 min. 66 4/5 sec.2. Groscloude, in 1 min. 67 sec.3. Baraton; 4. Boitard; 6. Bauduin. SCHAKEN. Wsst-Duitschland—Nederland. Zaterdag werd te Kleef het eerste deel van den Schaakwedstrijd Wes-t-Duitschland Nederland gespeeld. De stand is Nederland 12 West-Duitsohland 16 Elf partijen, zijn nog niet uitgespeeld. OLYMPISCH NIEUWS. De jaaiTergadering van het N. 0. C. Zaterdagavond vond te Amsterdam de jaarlijksche algemeene vergadering van het Ned. Olympisch Comité plaats. Nagenoeg alle sportbonden hadden hun afgevaardig den. Aanwezig warenNed. Kaatsbond, Ned. Honkbalbond, Ned. Zwembond, Ned. Cricketbond, Ned. Hockey en Randybond, A.N.W.B., K.N.G.V., K.T.T.N.6., Ned. Hipp. Sportbond, Kon. Ned. Schaatsenrij dersbond, N.A.U., N.V.B., „Nimrod", Ned. Wielerbond, Ned. Boksbond, K.N.A.S.B., N.K.B., K.N.M.V., Ter. Leeraren onderw. ia de gymnastiek In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, kapt. Scharroo, het verscheiden van baron Van Tuyll. Staande boorde de vergadering de woorden van den voorzitter aan. „Het eendrachtig samenwerken vooi zi^c ideaal is de beste eer die wij aan zijn nagedachtenis kunnen brengen.'- Zoo be sloot kapt. Scharroo. De notulen der vorige algemeene verga dering werden zonder verdere op- of aan merking aangenomen, evenals het jaarver- slag van den secretaris en het financieel verslag van den penningmeester. Bij de verkiezing van een voorzitter te' vervulling van de vacature wijlen F. >7. Baron Van Tuyll van Seroo3kerken, werd tot geen definitieve keuze overgegaan, doch mededeeling werd gedaan dat stappen wor den gedaan om tot deze keuze te bomen. De heer Feschotte werd als bestuurslid Si] acclamatie herkozen. De voorzitter deed eenige mededeelin- gvo over de O. S. te Parijs en zeide dat het zrak is in 1928 meer te concentreersn. Ten s'otte weid goedgekeurd dat de Kon. Ned. Amateur-Schermbond ook 70or 1924 (voor prestaties in 1923) den „Tan Tuyil-bexw" bo

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 14