van Lugdunum loopen echter dood. Toch heeft Leuering succes wanneer hij een goede through benut en keihard nummer 4 scoort. De vreugde is echter van korten duur, want even daarna Iaat v. d. Berg zich verrassen i door een ver schot, zoodat R. V. C. makke lijk aan dit doelpunt komt. Lugdunum is het echter niet genoeg. R. V. C. raakt op, en Lugdunum zet nog eens alle zeilen bij en werkelijk mocht het Leuering gelukken nog een 2-tal goede doelpunten bij het totaal te voegen en alzoo den stand op 63 te bren gen. waarmee het einde kwam. Bij Lugdunum speelde de voorhoede een zeer goede partij voetbal, de achterhoede was niet zoo hecht als anders. Want zeker is het dat wanneer de achterhoede op dreef was geweest. R. V. C. geen 3 doelpunten had gemaakt. De leiding was bij scheidsrechter v. d. Moore in goede handen. V. S. I—S. L 0. D. I 4—4. Seüitterend voetbalweertje en dus nu geen geklaag over wind of regen, iets wat onze voetbalsport dikwijls parten speelt. De leiding van den wedstrijd üerustte in han den van den heer Leurs, die ons nu niet altijd m zijn beslissingen kon bevredigen. I. 0. D. heeft 2 invallers, U. V. S. speelt in dezelfde opstelling als in den vorigen wedstrijd. Precies 2 uur wordt er begonnen en na eenig heen en weer getrap belandt de bal op de Jinkerwing van S. 1. U. D. Een voorzet volgt en onhoudbaar scoort de 5 rechtsbinnen, zoodat binnen 6 minuien S. 1. U. D. de leiding heeft, 1—0. We staan be dremmeld te kijken langs de Jijn maar de V. S.-spelers daarentegen denken er an ders over. Met man en macht trekken 2e ten aanval. De Bruin krijgt uit een voorzet van rechts den bal te pakken, even passee- fen en de stand is gelijk 11. Wederom wordt er afgetrapt. S. 1. 0. L>. brengt het niet verder als de backs waar Meerburg den bal naar de U. V. S.-voorhoede plaatst. De Bruin vangt al koppend den bal op, die met een groote boog in de richting van de goal gaat. De Bruin is doorgeloopen, vangt op zijn borst den bal op en intusschen vrij voor doel komende maakt hij keurig 2-1. In 10 min. tijd van een 1—-Ü-achterstand tot een 21-voorsprong. Dan schijnt het dat de doelpunten voorloopig wegblijven want wel worden er wederzijds aanvallen opgezet maar meestal blijven de verdedigingen de baas of doet buitenspel staan de kapsen ver loren gaan. Even moet gestopt worden wan neer S. 1. 0. D. de noodige kracht wil bij zetten wat den scheidsrechter aanleiding geeft den aanvoerder van S. I. O. D. te waarschuwen voor ruw spel zijner spelers. Spoedig is het dan rusten. De tweede helft brengt V. S. de felle zon in het gezicht. S. 1. 0. D. wil ophalen en doet krachtige pogingen, echter voorloo pig zonder succes. 18 minuten na de rust krijgen we een aanval van den U. V. S.- rechtervleugel. Selier zet voor en wederom 19 het De Bruin die den bal langs den S. I. 0. D.-doelman jaagt. 31. Na komt echter het keerpunt in dezen wedstrijd. S. I. 0. D. denkt nog niet aan opgeven en forceert een corner. Deze keurig voorgezet wordt schit terend ingekopt, 32. Dat geeft S. I. 0. D. moed, terwijl men in de achterhoede van U. V. S. eenigszins baloorig wordt. Men dekt de tegenpartij niet genoeg en dat wordt noodlottig. Wederom een corner, nu vap links. Der Kinderen slaat niet ver genoeg weg, zoodat de bal bij den midvoor van S. L 0. D. belandt, die den stand gelijk maakt, 33. Daar gaat U. V. S. met haar 31-voorsprong. En we zijn er nog niet. S. I. 0. D. wil ook het genoegen smaken van de leiding te hebben want weder-om v wordt de achterhoede van U. V. S. aan den tand gevoeld. Een scrimmage, een schot en de Rotterdammei-s 2ijn aan de winnende hand. 43. Er moet nu nog 10 minuten ge- j speeld worden en thans wordt U. V. S. pas weder wakker. De Bruin is midlialf gaan spelen en H. Deursen midvoor. Zou het mo gelijk wezen vragen wij ons langs de lijn af, en ja waarlijk. Selier brengt op en zet voor, de bal komt bij v. Deursen, die hem verder op doel aan speelt. Er is een kleine wiping in de S. L 0. D.-achlerhoede, waar t U. V. S. gebruik van wil maken. En voor- hoede en halflinie van U. V. S. dringen op. De rechtshalf van Oosten kri5gt den bal te pakken, bij glipt juist door de opening ia de S. L O. D.-achterhoede heen en mei eenige S. L 0. D.-spelers op zijn hielen doel punt hij onhoudbaar, zoodoende nog een gelijk spel voor U. V. S. forceerende, 44. Het is U. Y. S. aan te zien dat zij het niet bij een gelijk spel wil laten, maar de tijd is te kort, want 3 minuten later blaast de scheidsrechter af. Beide partijen mogen te vreden zijn al moet er verklaard worden dat Y. S. met meer tactiek in haar ver dedigend spel en wat vlugger wegwerken zeker eenige doelpunten had kunnen voor komen. Evenwel er is niet verloren en men heeft niet behoeven te klagen over een wed strijd zonder doelpunten. H. D. V. S. IllLaudanum II 1—4. Het is de groenwitte reserves mogen ge lukken hun eersten wedstrijd te winnen. Bravo. Direct na het begin heeft H. D. V. S. al succes wanneer een als voorzet bedoelde bal in het net rolt. Lugdunum is echter veel sterker en weet dan ook na een halfuur spe len den stand op 11 te brengen, waarmee de rust kwam. Na de rust pakken de groen- jassen goed aan en werkelijk wisten zij den stand tot 41 op te voeren, waarmede het einde kwam, zoodat Lugdunum de 2 puntjes mee naar de Sleutelstad nam. H. B. S. HI—L. P. C. n 3—1. Zeer 9lecht hebben de L. F. C. reserves hun competitie ingezet. Met 31 moesten zij in H. B. S. III hun meerdere erkennen, als gevolg van het feit, dat A. Straathof your het eerste elftal reserve was en de voor hoede er niets van terecht bracht, hoewel vele malen prachtige kansen werden ge geven. In den beginne is het een gelijk op- gaanden strijd. De voorhoede van L. F. O. mist echter de fraaiste kansen. Onverwachts komt er een goal bij L. F. C., welke door den keeper makkelijk had kunnen wordén voorkomen. L. F. C. krijgt dan een penalty te nemen; doch de bal wordt tegen den binnenkant van de lat geschoten en ver volgens weggewerkt. Dan komt er weer een goal bij L. F. C. door een misverstand in de achterhoede. L. F. G. pakt nu vinnig aan, doch succes blijft uat, terwijl onverwachts H. B. S. een derde doelpunt maakt als u. F. C. blijft staan, omdat zij meent, dat er ge floten is, hetgeen echter geschiedde op een naastliggend veid Hierna is het spoedig rusten. Na de rust valt niets bijzonders meer voor, daar L. F. C. de gemakkelijkste kansen mist. Scheidsrechters K^mmers leidde dezen wedstrijd naar behooren. A. S. C. HI—Raceel I 1—7. De roodzwarten, die eenige invallers heb ben; loopen direct hard van stapel en oefe nen grooten druk uit op het vijandelijke doel. Lang duurt het echter niet en als de Racing, die volledig is, tot den aanval over gaat, neemt zij door haar rechtsbinnen de leiding, 01. De zwartwitten komen terug en uit een voorzet van links doelpunt de midvoor onhoudbaar, 0-2. Ge«en minuut later maakt de rechtsbuiten 03. spoedig gevolgd door no. 4 van de voet van den rechtsbinnen De roodzwarten wijzigen hun samenstelling en het gaat iets beter. Nog voor do rust voert Raceel den stand tot 06 op. Na de rust wegen de partijen vrij goed tegen elkaar -op. Als de P*a-ceel-rechtsbui- ten 07 weet te noteefen, komt A. S. C. opzetten en tenslotte weet haar midvoor met een 'goed schot de eer te redden Cl7), waarmee het einde komt. Quick Boys ILngdunam III 10. Een bijzonder mooie wedstrijd, uitstekend door de Boer geleid. Den geheelen wedstrijd was er groote spanning, met de Katwijken? een weinig meer in den aanval. Niettemin deden de Lugd. die over een zeer goed elftal beschikken, zeer gevaarlijke aanvallen. De wederzijdse he verdedigingen waren echter goed op dreef, zoodat met de pauze nog geen resultaat bereikt was. Na de pauze van hetzelfde laken een pak. Als een kwartier voor einde Q. B. haar op stelling verandert, komt het keerpunt. Koe- lewijn geeft een fraaie voorzet, die door v. d. Valk benut wordt, waarmede Q. B. eezi zwaar bevochten zege behaalde. L. M. C. I—L. P. C. IV 6—0. Beide ploegen hebben een invaller vöoi den doelman. L. M. G. 13 veel sterker en weet den stand zeer gemakkelijk op te voe ren. niettegenstaande L. F. C. de off-side- tactiek toepast. Met 60 kwam het einde. De leiding van den heer A. N. Biöte was zeer voldoende. D. L. V. I—D. V. S. I 2-0. Direct na den aftrap neemt D. L. V. met de zon in den rug het spel in handen en weet na ongeveer 20 minuten door een fout van de D. Y. S.-achterhoede door den links binnen te scoren, 10. Zonder ophouden blijven de zwart-witten het D. V. S.-doel bestoken en het gelukt den midvoor kort voor de rust uit een voorzet van links op keurige wijze den voorsprong te vergrooten. Na de rust is D. V. S. er direct beter in. Aan weerskanten wordt flink doorgezet doch als de scheidsrechter inrukken blaast is de 9tand ongewijzigd gebleven. De bondsscheödsrecbter schitterde door afwezigheid. A. S. C. IV—Raceel II 0—6. Na een kwartier spelen weet de Raceel- rechtshalf de score te openen. De rood-zwar ten komen niet verder dan de backs. Hun samenspel is slecht. De midvoor der gasten weet met een goed schol de leiding te ver grooten. Na rust komen de goal3 regelmatig De Raceel-linksbinnen voegt twee doelpun ten aan de score toe, terwijl deze speler kort voor hot einde de hattrick verricht en keurig 05 maakt. Scheidsrechter v. d. Lelie leidde uitstekend. L. F. C. VI—Raceel IH 2—4. De jeugdige geel-zwarle reserves nemen het eerst de leiding. Yoor rust komt er geen verandering meer. Na rust vergroot L. F. C. den voorsprong. De Racing geeft echter geen kamp en weet gelijk te maken. Een penalty voor L. F. C. wordt tegen de lat geschoten. Dat geeft de zwart-witten moed en na goed samenspel weten zij voor een 2l-eind- stand te zorgen. De heer Ramak floot naar genoegen. Inter land-wedstrijd. - Te Agram heeft Tsjecho-Slowakije giste ren met 20 gewonnen van Jougo-Slavie. Er waren 15.000 toeschouwers. KORFBAIL Uitslagen. W. IN.: NausikaüK. Z. 3—4; Weeter- kwarüerD. E. V. 54; ExcelsiorAdv en- do 8—2; D. T. V.—Ready 7—3. W. I Z.: Vitesse (L.)—Velox 4—6: 0. S. C. R.—H. S. V. 5—0. 0. I A: NoviomagumRapid 60. 0. I B: RapiditasA. K. C. 65. Overg. N.: HerculesSwift 42: Wester- kwartier II—D. D V. 0—C- K. V. O—T. E. K. G. A. 3—2. Ovexg.kl. Z.: RozenburgH. B. S. 2 Vitesse (H.)Het Zuiden 24. W. II F: Ons EibernestVitesse (L.) H 4—1; S. D. 0.—Fluks 4—3. Overzicht. Prachtig weer begunsUgde gisteren de wedstrijden, zoodat allee kon doorgaan. Ver rassingen vielen er genoeg te tellen. Zoo waren de grootste verrassingen in de Noor del. 1ste klasse de zegen, die de nieuwe 1ste klassers op oude en beproefde lste klassers behaalden. Wel is waar waren beide over winningen met den oneven goal, maar van IC. Z. was het zeker goed werk 01» op vreemd terrein Naurikaü met 43 te slaan, terwijl de prestatie van Westerkwartier op eigen veld de club van Vliegen c.s. met 5I te slaan, zeker fraai te noemen is. Excelsior schijnt dit jaar van plan te zijn zoo stork mogelijk voor den dag te komen: met liefst 82 versloeg zij het toch niet te onderschatten Advendo. D. T. V. deed zooals wij verwacht had den en behaalde een 73 zege op Read/. In de Zuddeliijke 1ste klasse streden twee volledige ploegen van Vüe99e CU en Vete in een spannenden strijd yoor de eer. Jete

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 13