punt vooral van het binnentrio der voor hoede. De combinatie Roem-Janssen deed goed werk, ofschoon er ook tallooze fouten werden gemaakt. Zoo miste Janssen voor rust een dot van een kan9 om gelijk te ma ken, en ontbrak het Roem, hoewel in min dere mate dan zijn buurlui, de Ruyter en Goslings aan ,.dash" en schot. De linker vleugel bracht het er minder goed af, dan de rechter, wat voor een deel te wijten is aan Goslings, die op halve kracht speelde, door een geblesseerd been. Blom deed ban dige dingen, maar pingelde veel te veel. v» aarom het noodig is, om met een vrij gemaakten bal weer terug te gaan, en dan opnieuw dezelfde tegenstanders tegenove* cich te krijgen, die juist met moeite ontwe ken waren, is ons niet duidelijk. De Ruyter heeft nit slecht gespeeld, maar gaf ons toch geen voldoening. Op de centervoor plaats is hij op den duur niet „the right man in the right place". Zijn schot is veel te tam en zijn spel verdeeling ia verre van ideaal. Zijn wij dus niet voldaan over de voorhoede: wij zouden toch in overweging willen geven, geen wijziging in deze linie to brengen, tenzij men Roem en de Ruyter van plaats deed verwisselen. De half-Ünie in de samenstelling StephanusBrouwer .Vreehen heeft ons daarentegen wel voldaan. Josson had zijn dag niet. Vooral in de eerste helft werd hij herhaaldelijk gepas seerd. Wamsteker was de beste speler van het veld. Wij behoeven er niet verder over uit te weiden. Iedere A.S.C.-supporter kent Wamsteker in den ongenaakbaren vorm. waarin hij weer gistermiddag speelde. Toch zouden wij van hem (en ook van -Josson) nog beter uitgevoerd willen zien het systeem .,de back den buitenman. Deze spelmethode, volgt A.S.C. nu reeds sinds jaren, maar het systeem heeft alleen zijn nut, wanneer men het geheel, en niet half toepast. Van Hoften deed goed werk, waarmee wij nog niet willen zeggen, dat hij zijn plaats onder de lat volkomen waard is. Daarover valt ook nu nog geen oordeel te vollen. Maar wjj hebben vertrouwen in hem en ook de A.S.O.ers hebben dit. Dat is pe^ saldo al heel veel. Hij leere echter wat minder hokvast" te worden. Met twee passen naar voren had hij mogelijk het tweede, met uitloopen zeker het derde doel punt kunnen voorkomen. H.F.C. beschikt over een vrij behoorlijk elftal, met een kei als Van der Meulen on der de lat, een matig backstel, een goede maar niet overweldigende halflinie, waarin Cohen Tervaert de uitblinker is, en een voorhoede die evenveel goeds doet als slechts, maar die gevaarlijk is, door den fanaticus Matullessya in de wandeling „Sneeuwwitje" geheete, omdat hij roet zwart is, en van Beekum, die desnoods een heel elftal vloert-, als het er op aan komt om een doelpunt e maken. £>e „dash", die wij bij de rood-zwarten zoo noode misten. Mr. E. G. van Bisseïick had het erg kalm en maakte dan ook voor Zoover wij konden nagaan, geen enkele fout. Over den wedstrijd thans nog het vol gende. H.F.C. heeft invallers voor Verwey en Kuipers, die echter naar men ons mede deelde, voorloopig wel niet meer zullen spelen. A.S.C. speelt in de door ons ver melde opstelling met Roem rechtsbinnen, en Brouwer centerhalf. Wamsteker heeft den toss gewonnen, en kiest juist den ver keerden kant. want hoewel er aanvankelijk noch van wind- noch van zonvoordeel sprake was, bleek in de tweede helft de zon onze stadgenooten wel degelijk te hinderen A.S.C. neemt direct den bal over na den H.F.C. aftrap, en brengt het H.F.C.-doel in gevaar. Het schot- van de Ruyter gaat echter jammerlijk naast. Enkele seconde daarna zweeft het leer voor het leege A.S.C. doel, en voorkomt Wamsteker op werkelijk sublieme wijze een zeker doelpunt. De H.F.C. voorhoede schiet veel, en dikwijls goed, in tegenstelling der A.S.C. aanval, die het samenspel te lang doorvoert en daarenboven slecht schiet. Aan den eenen kant krijgt Zwang een goede kans, maar de bal draait voor het doel lang3. Aan den anderen kant gaat Janssen er vandoor na goed samenspel met Roem, maar ook zijn schot brengt geen succes. Het is een snel feo goed spel dat wij 5n deze periode te zien krijgen. Na ticci minuien geeft van Beekum H.F.C. de leiding na een keurig aanvalspel (10.) A.S.C. komt daarna in de meerder heid. De vleugels weren zich geducht, maar het binnentrio, maakt er weinig van. Gos lings heeft een paar maal weinig geluk met zijn schoten, terwijl Blom een keer, wan neer hij een zeer goede kans heeft in de handen van Y. d. Meulen schiet. Bij de enkele H.F.C. aanvallen, moet van Hoften optreden, en hij geeft ons in die enkele benauwde oogenblikken, een gceden indruk De druk op het H.F.C. doel blijft aanhou den. Wanneer Janssen door tijdig toelcopen voor het intrappen heeft, schiet hij jammer lijk naast. Eindelijk twee minuten voor rust, goed samenspel van het binnentrio, en Roem maakt gelijk. In de tweede helft is A.S.C. opnieuw aanvankelijk in de meerderheid. De Ruy ter geeft enkele keurige staaltjes van voet bal te zien. De buitenmenschen doen goed werk, maar het schieten blijft erbarmelijk, en in laatste instantie is er in het H.F.C.- doel'per saldo nog een Van der Meulen. Dan zakt A.S.C. af. De heeren raken ver moeid en Matullessya geeft H.F.C. na goed doorzetten opnieuw de leiding. De rood zwarten probeeren bet nog eens, maar niets baat. Wanneer van Beekum, flink op zijn huid gezeten door Wamsteker, den bal te ver voor zich uitspeelt, verzuimt van Hof- ton uit te loopen, en als de Haarlemmer iets vlugger blijkt dan de Leidenaar is het 31. Met dezen stand komt het einde. L, F. C.—Bodegraven 11. Een wedstrijd, die ons de beroemde nacht kaars in herinnering bracht. Het begon vrij goed daarna doofde het vuur meer en meer, om tenslotte geheel uit te gaan. Neen. wij hadden meer verwacht, zoowel van L. F. C. als van Bodegraven. Een kleine verontschuldiging moge het voor de gasten zijn. dat twee hunner beste spelers, waar onder de midhalf, ontbraken het wascht toch het water van de zee niet af dat de rest blijk heeft gegeven van behoorlijk wel doordacht voetbal nog heel weinig begrip te hebben. Het spijt ons dit te moeten zeggen. Ten aanzien van een dergelijke jeugdige N. V. B.-club zijn wij gaarne spaarzaam in onze critiek, maar er is ditmaal werkelijk geen redden aan. De Bodegravensche rood- truien hebben ons geweldig teleurgesteld.. Wèl was de ploeg fair en enthousiast (soms zelfs eën tikje te enthousiast) maar meer goeds valt er eigenlijk niet van te zeggen. Combinatie en balcontröle lieten alles te wenschen over. Wat dit elftal demonstreerde was „kick and rush" anders niéts. Blijkbaar waren de heeren doordrongen van het feit. ..dat onze toekomst in de lucht ligt". Zij brachten hun spel daarmede tenminste vol komen in overeenstemming. In gemoede, deze ploeg heeft nog zeer veel te leeren al vorens zij in staat zal zijn goed 3e klas- spel te leveren. Uitblinkers zouden wij niet kunnen noemen. Dat L. F. C. van deze ploeg niet heeft kunnen Winnen pleit niet in haar voordeel. Zeker, de geelzwarten zijn bijna den gehee- len wedstrijd in de meerderheid geweest, maar wat baat het als de doelpunten uit blijven? In het begin speelde de ploeg niet onverdienstelijk. Toen vlotte het combinee ren vrij aardig, terwijl de halflinie behoor lijk steunde. Maar langzamerhand zakte het peil en na de paU2e was de wedstrijd over het algemeen het aankijken niet waard. Toen was er geen samenhang meer, geen schot en geen enthousiasme. De beste speler was stellig J. Se gaar. maar zijn manier van spe len beviel ons al heel weinig. Deze ex-Lug- dunummer schijnt zich ver superieur te voe len boven de rest en z'n spel droeg er de kenteekenen van. Hij wilde het telkens mooier doen dan noodig was, en vond het blijkbaar overbodig hard te loopen. Wat de plóeg als geheel betreft gelooven wij stellig dat zij sterker is dan verleden jaar, maar gisteren is dat toch geenszins tot uiting ge komen. Kwam zulks misschien doordat de geelzwarten meenden gemakkelijk te zullen winnen? Van een beschouwing over de spe lers meenen wij ons ditmaal verder te moe ten onthouden. Te prijzen valt er zoo bitter weinig, en werkelijk: bet schrijven van een I verslag is dan al heel weinig aangenaam. De 1 wedstrijd? Tja, van v66r de rust kunnen wij nog iets vertellecL Na de draaiing maakten wij echter slechts één simpele aanteekeznng, en ook diè was nog van weinig belang. De elftallen stelden zich onder leiding van den heer Van der Broek, uit Den Haag, als volgt op (links naar rechts): X. F. C.: doel: L. Kruit; achter: Van der Plas en Arnoldus; midden: S. Kruit, J. Se- gaar en H. Neuteboom; voor: De Vries, Car ton, L. Neutéboom, De Heer en W. Wage- maker. Bodegraven: doel: Weerdenburg; achter: Blonk en Bosman; midden: den Hertog, Jongeneel en Koster; voor: Sauer, Kipper- sluis, Schuling. Boelen en Vlaanderen. Hoewel tegen de zon in spelend is L. F. G dadelijk in de meerderheid. De geelzwarten spelen goed samen en dringen de zonder ling schutterende roodtruien op eigen helft terug. Een goed schot van De Heer wordt slechts met moeite gekeerd. Overigens laat de afwerking der Leidsche aanvallen te wenschen over. Veel gevaarlijks krijgt de Bodegravensche keeper dan ook niet te ver werken. Integendeel doen na tien minuten de gasten een uitval, waarbij de L. F. C.- backs. die op één lijn staan en ver opge drongen zijn, worden gepasseerd en Boelen onhoudbaar langs Kruit schiet, 0—1. Ver woed valt L. F. C. weer aan, en weer tien minuten later slaagt de midvoor Neuteboom er in uit een voorzet van links ineens te scoren 11. Wagemaker verknoeit dan eenige kansen door te lang drijven in plaats van voor te zetten, terwijl De Heer een baJ tegen de lat kopt. Tegen de rust komen de partijen ongeveer op gelijken voet. Bode graven zoekt haar heil in vuurpijlen, terwijl L. F. C zich bepaalt tot een doelloos raak- of mistrappen van den bal. Zoo komt de pauze met onveranderden stand. En daarna? Och, wij zeiden al dat L. F. C. sterker was. Laten wij er verder liever over zwijgen en alleen nog meedeelen dat 5 minuten na de Hervatting een Leidsch doelpunt zeer te recht wegens off-side werd geannuleerd. De geelzwarten zullen in volgende wedstrijden héél anders moeten spelen als zij hun kam pioen saspiraties willen handhaven. LuadanumR. V. C. 63. Als om 2 uur scheidsrechter v. d. Moors beginnen fluit stelt Lugdunum zich afs volgt op (links naar rechts): doel: v. d. Berg; achter: F. Goddijn en I. Trouwee; midden: A. Goddijn, v. Well en J. v. Deventer; voor: P. Keereweer, G. Bavelaar, P. Roman, M. Leuering en B. Goddijn. Lugdunum trapt tegen zon en wind in af en brengt direct een bezoek aan de R. V. C.- achterhoede, welke echter direct wordt af geslagen. De R. V. C.-voorhoede neemt den bal mee, welke echter wordt achtergetrapt. Na den uittrap neemt Lugdunum den bal in een snel tempo mee. Keereweer snelt langs de lijn en geeft een goeden voorzet, welke door P. Roman wordt opgevangen en in een doelpunt wordt omgezet. Het spel gaat zeer snel van doel tot doel, vooral de linkervleu gel van R. V. C. is gevaarlijk en de links buiten probeert het dan met een ver schot, dat door v. d. Berg ver in het veld wordt ge trapt. De Lugdunum-voorhoede gaat er snel mee van door, Keereweer schiet, maar de bal wordt weggewerkt, doch direct weer op gevangen. Weer een voorzet, en voor de tweede maal jaagt Roman het leer in de touwen. 20. Geenszins ontmoedigd komt R. V. C. dan geducht opzetten en v. d. Berg krijgt dan eenige moeilijke schoten te ver werken. Toch hangt er een doelpunt in de lucht, en werkelijk, wanneer er in de Lug- dunum-achterhoede een misverstand ont staat is de linksbinnen er vlug bij om den achterstand te verkleinen, 21. Dit schijnt de Lugdunum-spelers even te prikkelen en zij vallen dan verwoed aan. Er worden drie hoekschoppen achter elkaar genomen, welke echter allen worden weggewerkt. De achter hoede van R. V. C. houdt moedig stand. Toch kan zij met verhinderen dat na een goede voorzet van rechts de Lugdunum-midvoor handig om eenige spelers heendraait en nummer drie ter wereld brengt, 31. Bij R. V. C. wisselen eenige spelers van plaats wat een kleine verbetering brengt. R.V.C/s. midhalf ze* geregeld zijn linkervleugel aan 't werk en werkelijk mocht het gelukken, dat de midvoor den achterstand wederom verkleind, 32. Even hierna is het rusten. Na de thee pakken beide partijn wederom goed aan. Eenige snel opgezette aanvallen

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 12