ILLUMINATIE. No. 19802. ZATERDAG 27 SEPTEMBER Anno 1924 STADSNIEUWS. Of?*-' Kenrësqevingen. Het voornaamste nieuws van herten. LEIDSCH DAGBLAD Pit IJS DER AB VERTE NTIEN i 30 Cts. per regel. Bij regel abonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Advertentiên, uitsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en 'Zaterdags 50 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueele opzending van brieven 3,0 Cis. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1635 Redactie 1507. Postchèque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANTi Vofflt Lelden per 8 maanden ƒ,8.85, per week ÜC 0.18. Buiten Leiden, waar agenten gevestigd rijn, per week .vffaV.' 0.18. Franco per post ƒ2.85 Hf portokosten. Dit nummer bestaat uit VIER Bladen EERSTE BLAD. Heden- en morgensvo&d. zulten onze ge ljouwen aan het Noordeindsplein van acht jot tien uur weder geïllumineerd zijn. Wij stellen ieder in de gelegenheid door te raden naar het aantal lampjes, welke 's avonds bij de verlichting van den huiten- kant onzer gehouwen dierst doen, een prijs te behalen. Er zijn door. ons tien prijzen beschikbaar gesteld voor hen, die óf het juiste aantal lampjes raden of er het dichtst bij zijn in hun schatting. Bovendien looft de firma De [Vries en Stevens, die de illuminatie op zulk jee-n keurige wijze aangebracht hééft, nog leen artikel als prijs uit (ter waarde van vijf )en twintig gulden), in haar magazijnen uit 'ie kiezen. Zij, die hetzelfde aantal opgeven, nemen 'deel aan een alsdan noodige verloting tot toewijzing van de prijzen. Duidelijke schriftelijke antwoorden moe ien vóór 1 Oct. a.s. twaalf uur 's middags aan ons Bureau bezorgd zijn. Wij maken er eventueele mededingers naar deze prijzen opmerkzaam op, dat men goed zal doen niet overdag het getal lampjes te willen bepalen, aangezien wij er niet voor kunnen instaan, dat er dan niet eenige zul len zijn uitgehaald. DE DIRECTIE. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen [vergunning is verleend aan de N.-Z. Holland- jBclie Tramwegmaalschappij te Haarlem en rechtverkrijgenden, tot oprichting van een jherelelplaats voor tramrijtuigen op het per ceel aan den Rijnsburgerweg, kadastraal bekend Sectie L. No. 1069. N. G DE GIJSELAAR, Burgem. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden. 27 September 1924. HINDERWET. [Burgemeester en Wethouders van Leiden; 'Gezien het verzoek van: la." de Commanditaire Vennootschap Tiele- pian en Dros, om vergunning tot uitbrei ding van de fabriek voor liet vervaardigen Lyan verduurzaamde levensmiddelen in het petroeel Oude Rijn, kadastraal bekend Sec- fee I. No. 2301. b. de Commanditaire Vennootschap Tiele- jmatn en Dros, om vergunning tot uitbrei ding van de fabriek voor het vervaardigen yan verduurzaamde levensmiddelen in het perceel Middelstegracht Sectie I. Nis. 2634 en 2691. o. C. M. van SiUevoldl, om vergunning tot uitbreiding van de tegel- en faience- faibrdek in het perceel Hooge Morsohweg No. 54, kad. Sectie R. Nis. 3^7 en 338. d. N. A. Zwarts en Zoon, om vergunning tot oprichting van een meubelfabriek in het perceel Hoefstraat No. 73, kad. Sectie E No. 1496. Gelet op de arüt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven bij dezen kennis aan het publiek, dat genoemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd zijn alsmede dat op Zaterdag, den 11 den Oc tober e.k. des voormiddags te half elf uren )op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art, 7 der Hin derwet voor het gemeentebestuur of een zijner Leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten, N. G. DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 27 September 1924. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis dat J. J. van MourikWed. G. de Grauw, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ber bekoming a. van verlof voor den verkoop van alco holhoudende n anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in de beneden voorlocaliteit van het peroeel Beestenmarkt No. 42; b. van verlof voor den verkoop van alco holvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in de beneden achterlocaiiteit van het perceel Beestenmarkt 42. N. G. De GIJSELAAR, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 27 September 1924 DE LEIDSCHE WINKELWEEK. Wanneer het enthousiasme voor de Leid- 8cho Winkelweek niet bijzonder groot was geweest, zou do rijtoer, waarmede zij giste ren werd ingewijd een mislukking zijn ge worden. Dat dit niet is geschied, maar dat de opgewektheid, ondanks den handen regen ongestoord bleel voortduren, zoowel bij de inzittenden, at3 bij het talrijk publiek dat den langen stoet vooraf ging, begeleidde en volgde, mag als een bewijs gelden dat wij ons door geen enkele omstandigheid van de wijs zullen laten brengen, noch tijdens de eerste dagen van de Winkelweek noch tij dens de 3-Octoberfeesten. Toen de rijtoer afgeloopen was en de deel nemers en deelneemsters weder in de re ceptiekamer van de Stadsgehoorzaal terug waren gekeerd, was de stemming nog even goed als toen men onder de toonen van het Wilhelmus, door de muziek gespeeld, an derhalf uur eerder vertrok. Het Politie-Mu- ziekgezelschap, dat zonder eenige beschut ting de gehecle lange reis lustig doorspeelde heeft tot die goede stemming het zijne bij gedragen. Het heeft zich kranig gedragen, wat door de Regelingscommissie zeer wordt gewaardeerd. In de receptiekamer, waar ververschingen werden aangeboden, bleef men nog gerui- men tijd gezellig bijeen. De waarn. voorzitter der Regelingscom missie, de heer Breebaart sprak allereerst eenige hartelijke woorden van dank tot me vrouw De Gijselaar, voor de belangstelling gedurende den rijtoer voor de winkeletalages getoond, richtte zich tot mevrouw Cahen, wiens echtgenoot hier helaas niet aanwezig kon zijn, en voorts aan de besturen der cor poraties en vereenigingen, die den tocht hadden willen meemaken om aan de inwij ding der Winkelweek eenige meerdere glorie bij te zetten. Hij hoopte, dat men zich niet door het ongunstige weer zou laten ontmoe digen en riep ook voor de volgende dagen hun belangstelling en medewerking in. De Burgemeester kon hij niet toespreken. Deze had onderweg het gezelschap moeten ver laten, omdat dringende ambtsbezigheden hem naar het Stadhuis riepen. Hij hoopte hier echter nog even te komen, wat ook ge schiedde. Hierna verkreeg de waarnemende voor zitter der 3-October-vereeniging, de heer Ir. M. A. Touw het woord, die er zijn leed wezen over uitsprak, dat de sympathieke voorzitter de heer Van der Laan wegens ernstige ongesteldheid hier niet aanwezig kon zijn. Hij noemde het een gelukkige gedachte van de Middenstandsorganisaties, dat zij deze Winkelweek hadden laten voorafgaan aan en zullen laten voortduren tijdens de herdenking van het ontzet. Zij hebben op deze wijze medegewerkt aan het wekken van de rechte feeststemming, die voor een waardige herdenking noodig is. Ook als voorzitter van het hoofdcomité voor de versieringen, bracht hij de organi satoren der winkelweek en ook de winke liers zelf hulde. Zij hebben door de talrijke keurige etalages aan de straten een schoo ner aspect gegeven en er toe bijgedragen dat meerderen dan anders het geval zou zijn, notitie van de versieringen zullen nemen. Hij wenschte de Leidsche neringdoenden toe dat zij hun tijd, moeite en kosten zullen bc-loond vinden en meerdere omzet en nieu we klanten. Do heer A. W. Frentzen sloot zich als voorzitter van de Vereeniging tot bevorde ring van het 'Vreemdelingenverkeer bij de hulde door den vorigen spr. den Midden standsorganisaties voor hun initiatief ge bracht, aan. Wat de Winkelweek beoogt: vreemdelingen naar onze stad te trekken, dat is steeds het hoofddoel geweest van de vereeniging welke spreker hier vertegen woordigt en namens Vreemdelingenverkeer zegt hij de Regelingscommissie hartelijk dank voor deze medewerking, die, naar hij hoopt en verwachte vele vreemdelingen naar de stad zal trekken en een aansporing zal zijn dat het debiet van de Leidsche win keliers naar buiten zal toenemen. Mr. H. van Krimpen, voorzitter der afd. Leidon van de Vereeniging „Ned. Fabricaat" zeide dat zijn vereeniging liad gemeend een bescheiden poging te moeten doen om bij deze Winkelweek het Nedcrlandsch fabri kaat mede op den voorgrond te brengen. Het streven der vereeniging is niet om tegen wil cn dank het eigen fabrikaat te bevorde ren, maar zij stelt zich op het standpunt, dat, bij gelijke kwaliteit en bij gelijke prij zen, dit de voorkeur verdient boven de pro ducten van nijverheid en handel uit het buitenland, Dit lag ten grondslag aan de aanbieding van de extra prijzen, door de vereeniging beschikbaar gesteld en hij dankt de Regelingscommissie voor de mede werking daarbij verleend en het verheugt hem dat een 80-tal deelnemers aan de Win kelweek naar de toegezegde prijzen willen mededingen. Namens de Kamer van Koophandel sprak ten slotte de heer Van der Steen als lid dier Kamer zijn beste wenschen uit voor het welslagen dezer Winkelweek en gaf de ver zekering dat de Kamer van Koophandel, die zich ook en vooral op de bres stelt voor de belangen van den handeldrijvenden en neringdoenden middenstand dit pogen van de middenstandsorganisaties met sympathie heeft begroet. Hierna sprak de heer Bregbaart nog en kele woorden van dank voor de goede wen schen door de verschillende sprekers geuit, waarna men uiteenging. Wij willen dit verslag niet eindigen zon der te verklaren dat de etalages, kfein en groot een uitnemenden indruk maken. Ei' is bij de deelnemers een krachtige begeerte op den voorgrond getreden iets goeds en iets schoons te leveren en verreweg de meesten, zoo niet allen, zijn daarin in meerdere of mindere mate uitnemend geslaagd. Er zou aanleiding kunnen bestaan elk der etalages afzonderlijk te bespreken, herhaaldelijk woorden van waardeering en zelfs van be wondering te uiten, doch wegens de groole talrijkheid der deelnemers, 447 in 't geheel, is dit eenvoudig uitgesloten, 't Zou ook een dorre opsomming moeten worden. En door op enkelen do aandacht te vestigen zouden wij tegenover de anderen onbillijk worden. Het publiek zelf moge als beoordeel aar en zoo noodig als criticus optreden. Dat is im mers ook de bedoeling van de beoordceling, zooals die ditmaal is geregeld. Wij gelooven dat de winkeliers daarin ook de beste be looning zullen vinden voor het werk, de moeite en kosten, welke zij aan hun etalages hebben besteed. Aan vreemdeling en stad genoot hebben zij getoond initiatief te be zitten, kennis van zaken en goeden smaak. Daarvoor onze huldeI Het was gisteren overdag gcoo mooi wcor en gisteravond ook niet; toen goot hef meermalen. En toch was het druk in de straten en hebben de étalages heel veel be kijks gehad, vooral in de avonduren, boert ook heb Stadhuiscarillon zich hooren deod en reeds eenigo feestverlichtingen ontsto ken waren. Vooral op de Doezastraat hoerschte feest vreugde. Wat doen de verlichting en de versiering het daar 's avonds best en hoe hebben daar eenige bewoners gezorgd voor een schitterende illuminatie! De opening der Winkelweek had daar wel op vroolijke wijze plaats. Een deel van het Leidsch Mu ziekkorps trok er geruimen tijd ijverig spe lend rond; ovaties werden bij leden der versieringscommissie gebracht; er werd ge zongen en gesprongen, gejuicht cn gejoeld, 't Was er volop feest. Wegens het ordelijk verloop, heeft die commissie besloten gedurende do Winkel week eiken avond een dergelijke attractie door muziek te geven. Herdenkingssamenkomst der Herv. (Geref.) Staatspartij. Gisteravond 'hield de afdeeling Leiden van de Hervormde (Geref.) Staatspartij in de Stadszaal een herdenkingssamenkomst naar aanleiding van den 350sten verjaar dag van Leid ens Ontzet, waarvoor als spre kers waren aangekondigd ds. A. C. G. d.en Hertog, van Rotterdam, en ds. K. H. E. Garavemeyer, uit Den Haag. De giroote zaal was, zoowel op de galerij als beneden, geheel bezet, Even na achten nam de voorzitter van het Hoofdbestuur der partij, da. Grave- meyer, uit Amsterdam, plaats voor hot spreekgestoelte en verzocht den aanwezi gen te zingen Psalm 138 1, welk lied evenais de volgende op het orgel werd be- geleid, waarna hij Psalm 40 voorlas en naar aanleiding van dezen Psalm een en ander mededeelde uit de dagen van het beleg en het ontzet van de Sleutelstad, waarbij Gods Almacht zoo duidelijk aan het liolit kwam. Spr. vorgeleek het beleg en het ont zet van onze veste met de Kerk van Christus waarvan Christus zelf de sleutels draagt, de sleutels in den vorm van het kruis. Laat de Kerk van Christus worden aangevallen, en bestreden, God de Almachtige ,zal haar weten te' behouden, zooals hij eenmaal ook Leiden vrijmaakte. Hierna ging spr. voor in gebed, waarna hij het woord gaf aan ds. A. C. G. don Hertog, Hervormd predikant te Rotterdam, die tot onderwerp had gekozenLeiden uit lijden verlost, en aanving met op te mel ken, dat de herdenking va n het ontzet van Leiden zeker het herdenken waard is. Dat Leiden verlost werd van lijden, was het behoud van Holland. Mot Leiden werd trouwens niet alleen Holland, maar ook Zeeland verlost en werden wij bewaard voor het Rome van die dagen. Dat zag Vader Willem goed in, die het ten slotte ook be greep dat alles van God Zelf afhing, waar om hij dan ook alleen op den Vorst aller vorsten vertrouwde. Het ontzet van Leiden is ook een zegen geworden voor de Vaderlandsohe Kerk. Het was de vrijheid, waarvoor men otreed, maai niet. de bandeloosheid. Het was de vrijheid om God naar dé schriften te belijden, vrij van hot Roomsche juk en den Roomschen dwang. Dat is het vooral wat de herden king van' het ontzet van Leiden zelfsna 360 jaar van zoo groote beteekenis doet zijn. Wat zou er langs den weg der middelen, ge zien van het Protestantisme geworden zijn als Leiden was verloren gegaan en met Lei den Holland, dat nu is geweest een steun en efcwt voor het Protestantisme en zijn belij ders ook elders. Hierna werd gezongen Psalm 77 7 en 8, terwijl er onder het gezang werd gecol lecteerd. Spr. ging nu nog in korte trekken do geschiedenis van dien tijd na en in het bij zonder die van Leiden en roemde daarbij <Je veldheerstalenten van Willem van Oran je, <fie Leiden al reeds had gewaarschuwd, dat de stad door Veldez zou worden bele gerd en ingesloten, zooals het ook is ge beurd. Daar waren toon ook van die glip pers", halven, noemde spr. hen, die het kwaad niet inzagen of niet wilden inzien e.n aan. de beloften van Valdez geloofden. Zoo zijn er nu nog, die niet willen aannemen, dat de Kerk van Rome iemand van zijn beloften kan ontslaan, als dit in het belang der Kerk is. In dien tijd hadden Haarlem en Naar- den aan Leiden anders wel geleerd wat heü wachtte, als het zioh overgaf aan de Spau^ jolen en dezen ging vertrouwen. Het beleg beschrijvend, zette hij uiteen hoe de tactiek van Valdez was om de stad te doen uithongeren. Dc meesten der be legerden waren trouwe belijders der religie zij gingen niet meer ,,ter misse", maar naar „de preeke" dat waren de middelklassen en de arbeidersde regenten voelden in het algemeen er niet veel voor en tenslotte waren er nog echte papisten. Maar de groote kracht ging uit van een Van der Worff, een Van der Does, een Bronckhorst en enkele anderen, die vertrouwen stelden in Prins Willem. Htet lijden duurde lang en de nood steeg hoog, zooals spr. het met schrille kleuren schilderde, zoodat de mentaliteit der besten daalde. De papisten spotten waarom geeft gij de stad niet over? Eindelijk werden de gebeden der vromen verhoord. De Prins, die zwaar ziek had ge legen, hersteldede dijken werden doorge stoken en dc z.g. wilde" geuzen, woeste mannen, die aan de Spanjolen wilden wre ken den dood van him nabestaanden on vrienden door dezen vermoord, hielpen den Prins bij het- werk der bevrijding. En dan eindelijk: Leiden ontzet, Holland gered. Schier roerend besprak spr. de gewaar wordingen, welke het verloste volk beziel de, dat ter kerke trok en God den Heer voor de verlossing dankto. Het verloste Leiden der 16de eeuw is in wezen eocn dor eerste voorwaarden geweest tot den bloei van Holland der 17de eeuw, zooals spr. nader aantoonde. Spr. eindigde zijn vurige, herhaald en lui de toegejuichte rede met voor te dragen heb bekende lied van Valerius. Hierna word een kwartier gepauzeerd, waarna de voorritber der afdeeling Leiden, dc heer O. Bloot, d© aandacht vestigde op een pot, staande op de bestuurstafel, een hutspot, zooals Hij lachend zeide, waarmede straks iemand zal staan aan den uitgang en verzoeken aan hen, die heengaan, daarfn iets te offeren voor de goed?-, zaalc. Hierop verkreeg ds. K. H. E. Gravemeyer> Hervormd predikant te 'e-Gravcnhage het woord, met het onderwerp: Nooit kan 'b geloof te veel verwachten. Vooraf liet deze zingen Psalm 99 2, waarin wordt uitge sproken, dat het God is die alleen helpen kan in nood. Niet een partij, niet een groep mcnschen kan heb doen, maar alleen het geloof, het zaligmakend geloof een gave van God Zelf, dio ons in Christus gaf den Voleinder des geloofs, aldus spr. En als dab in de binnenkamer door ons wordt overdacht en beleden dan kunne»* wij het uitdragen in de wereld, die daaraan zoo groote behoefte heeft. Het onmo-gelijke kan mogelijk worden, alleen door God in den Hemel. Als wij spreken van geloof, dan den- I ken wij aan een wachten e-n verwachten van God. Dat is in het verleden geschiedt, zooals wij het hebben gezien in Leidens be leg en ontzet. Toen is het onmogelijke u» mensohenoogen mogelijk geworden. Dat heeft God gedaan. En'God is 'lieden zooals hij toen was. Als spr. van dat verloden over het lieden been zijn blik slaat in de toe komst, da.n wordt hij ook wel eens beang stigd. Dan ziet hij de internationale roode machten, socialisten en communisten arm in arm gaan met Rome, dat het, evenals hun, om dc macht te doen is en dat alzoo met de roode machten op denzelfden wortel stoelt. Dat is geen politiek, dat is geen lonkjes geven aan een partij, evenmin een afstooten van een andere partijdat is rte werkelijkheid zien. En als wij dat doen, dan is de eenige troost te grijpen naar den sleutel bot de sohatkameren Godsdat is het geloof, en dan ziet spr. het onmogelijke mogelijk worden. Hoe zou het mogelijk zijn, dat het volk weder terugkeert onder do tucht van het Woord? Er rijst alleen twijfel bij die vraag voor hen, die geen vertrouwen hebben. Spr. herhaalt en hij drukt het zijn gehoor op het hart, dat heden met hem samen is en uit de geschiedenis van zijn eigen stad dc wonderen Gods heeft gezien: „Nooit kan 'fc geloof te veel verwachten." Ook deze rede, die zoo mogelijk nog met meer vuur werd uitgesproken dan die van den eersten spreker, werd luide toegejuicht». Hierna werd het eerste vers van Gezang 204 (het Lutherlied) door dc aanwezigen gezongen, waarna ds G ravemeyer voorging in dankgebed. Vervolgens zong de schare nog het twee de vers waarna op verzoek van den afdee ling» voorzitter, den heer Bloot, de verga dering onder het zingen van het „Wilhel mus", uiteenging. Aan den uitgang werd nog eens gecol lecteerd. BINNENLAND. H. M. de Koningin heeft te Tilburg het standbeeld van koning Willem Q onthuld. Vergadering van het Alg. Ned. Vak verbod. „St.-Raphaël" en de Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel doen een ver zoek om loonsverhooging met het oog op da duurte. BUITENLAND. Voortzetting van de Volkenbondsvergade- ring te Genève. De Duiteche nota aan Frankrijk over de heffing van 26 pCt. op Deutsche goederen. De Fianscke kardinalen richten een schrijven tot Herriot. Door het Raadslid J. J. van Stralen 19 de navolgende aanvraag tot het houden van een interpellatie aan den Raad verzon den: Onder ge leekende verzoekt den Raad een interpellatie te mogen richlen tot B. en W. inzake de lage ondersteuningen, welke door liet Burgerlijk Armbestuur worden verstrekt aan de door dit lichaam gesteunde werk- loozen, en daarbij de volgende vragen te mogen stellen: Uit een door ondorgeleekende ingesteld onderzoek is gebleken, dat de werkloozo arbeiders, die van de gemeentelijke steun- verleening wegens langdurige werkloosheid zijn afgevoerd en naar het Burgerlijk Arm bestuur zijn verwezen, van dit lichaam slechts een zoo lage ondersleuning ontvan gen, dat daarbij de honger ternauwernood uit de gezinnen wordt geweerd. Meenen B. en W. niet, dat do verstrekte steun in elk geval voldoende behoort te wezen voor de aanschaffing van de meest noodzakelijke levensbehoeften? Willen B. en W. toezoggen hun invloed op het Burg. Armbestuur aan te wenden, opdat de toegekende steun in ieder geval aan bovengenoemden eisch voldoet? Hetzelfde Raadslid stelt voor in de ont- werp-verordening voor den Gemeentel ij kt u Dienst voor Sociale Zaken de volgende wij zigingen aan te brengen: Artikel 2 worde gelezen als volgt: 1. De dagelijksche leiding van den Dienst is onder toezicht van B. en W. opgedragen aan een Directeur, die door den Gemeente raad wordt benoemd, op aanbeveling van B. en W. 2. Het verder aap den dienst verbonden personeel wordt benoemd en ontslagen door B. en W. Arbeidsbemiddeling. Artikel 5 worde gelezen als volgt: In geval van werkstaking of uitsluiting zal door den Dienst geen bemiddeling wor den verleend. Aanvragen van werkgevers en werkne mers, betrokken bij een werkstaking of uit sluiting, worden niet in behandeling geno men. Stounverleening. -In sub c van artikel 10 worde aohlor het woord „voorzien" toe gevoegd dc woorden „voor zoover zij door den aard van hun werk geen lid kunnen zijn van een vakvereeniging". Sub d te doen vervallen. In sub 5 van artikel 13 het woord „twee" te vervangen door „vijf". Bij Kon. besluit is aan den heer H. J. van Katwijk, eervol ontslagen concierge van het Rijksuniversi'teitsgebouw alhier, de ecre- medaille der ordie van Oranje-Nassau, in zil ver, toegekend. De presiden-curator, jhr. mr. dr. N. G, de Gijselaar, overhandigde gisteren deze on derscheiding aan den heer Van Katwijk en voegde daaraan de gclukwensch van liet College van Curatoren toe. Het bestuur der Vereeniging van Vrouwe lijk Studenten kwam ook afscheid nemen van den lieer Van Katwijk, evenals de Indo- logenvereeniging. Van beide Vereenigingen ontving die schei dende custos een stoffelijk blijk van waar deering. Van de Vrouwelijke Studenten in den vorm van oen enveloppe met inhoud. Het bestuur van het Kinderhuis „Voordorp" heeft bericht ontvangen van 't Dames-Comité, dat de afrekening van den gehouden 'bazaar heeft plaats gehad en dat de netto-opbrengst zal bedragen de som van f 3800. Het bestuur voelt zich gedwon gen nog wel allen hartelijk dank te zeggen, die op eenige wijze hebben medegewerkt tot het welslagen van den bazaar, en be veelt de nooden en belangen der Stichting bij voortduring bijzonder aan. Door den heer R. Levie zal, nameng de firma Wdsbrun en Li liman, alhier, aan H. M. de Koningin tijdens Haar veblijf aan hei Waaggebouw in dén ochtend van 3 Ocio-

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1