No. 19800. Anno 1924 Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. STADSNIEUWS. OONBëKUAQi £3 SfcKltlïlBEK LEIDSCH DAGBLAD PRUS DER ADVERTENTIEN: 30 Ct8. per regel. Bij regelabonnement belangrijk lageren prijs. Kleine Adverlentiën, uilsluitend bij vooruitbetaling, Woensdags en Zaterdags 60 Cts., bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht. Voor eventueels opzending van brieven 110 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 175 en 1635 Redactie 1507. Postchèqua- en Girodienst No. 57G55 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANIi Voor Leiden per 8 maanden 2.35, per week Buiten Leiden, waar agenlen gevestigd zijn, per week Franco per post 'f 2.35 portokosten. Z 0.18, „0.18. Officii Kenw?r*evëncign. GEMEENTELIJKE VISCHVERKOOP. Aan den gemeentelijken vischwinkel, Vischmarkt 18, lel. 1226, is VRIJDAG ver krijgbaar: SCHELVTSCII a f 0.16—f 0.20— 10.47, SCHOL a f 0.17—f 0.56, Kleine POON a f 0.16, MAKREEL a f 0.23, KABELJAUW a 10.40f 0.46 (geh. Kabeljauw a 0.30) per pond en Nieuwe HARING (ook voor den in leg) a f 0.06 per stuk. N. G DE GIJSELAAR, Burgem. Leiden, 25 September 1924. ONTHEFFING VAN HET SLUITINGSUUR VOOR WINKELS GEDURENDE DE LEIDSCHE WINKELWEEK. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien een verzoek van de Winkelweek- Gommissie 1924, samengesteld door de Ver- eeniging van den Induslrieelen en Handel- drijvenden Middenstand te Leiden en Om streken, de afd. Leiden der R.-K. Midden stan dsvereeniging „De Hanze", de afd. Lei den der Christelijke Middenstandsvereeni- 'ging en de Vereeniging tot Instandhouding der Leidsche Algemeene Winkel-Etalage- Tentoonstelling te Leiden, om ontheffing te yerleenen van het sluitingsuur voor winkels voor Vrijdag 26, Maandag 29 en Dinsdag 30 •September en Woensdag 1 en Donderdag 2 October a.s. Gelet op de toezegging van adressante dat zij bij eventueele inwilliging van haar ver zoek de leden van de bovenvermelde veree- nigingen per advertentie in de te Leiden ver schijnende dagbladen dringend zal verzoe ken hun personeel op 3 October a.s. den ge- heelen dag en op 4 October d.a.v. vanaf des middags 12 uur vrijaf te geven en dat per soneel op de dagen, waarvoor ontheffing ge vraagd wordt slechts afwisselend om den anderen avond arbeid te doen verrichten en mede gelet on de verzekering der Commissie lat zij ook verder al het mogelijke zal doen /er bevordering van een en ander; Gelet op de verordening op de Winkel- lluiling; Hebben besloten: algeheele ontheffing van het sluitingsuur voor winkels tot 9 uur des avonds te verlee nen voor 26, 29 en 30 September en 1 en 2 October a.s. N. C. DE GIJSELAAR. Burgem. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 24 September 1924. VERGADERING f van den f GEMEENTERAAD VAN LEIDEN, f op MAANDAG 29 September 1924, des namiddags te twee uur. De vergadering zal, zoo noodig, des avonds worden voortgezet Te behandelen onderwerpen: lo. a. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de natuurkunde aan hei Gymnasium, ivoor het tijdvak 1 September 19241 Sep tember 1925; b. c.q. voorstel oro dien leeraar voor_dat tijdvak tevens te belasten met het geven vain onderwijs in de wis- en natuurkundige aardrijkskunde. (246) 2o. Voorstel om den lieer J. J. Valken burg, leeraar in de schei- en naiuurkunde aan het Gymnasium alhier, voor den cursus 1924-/1925 tevens te belasten met het geven van onderwijs in de wiskunde. (246) 3o. Baians en Verlies- en Winstrekening, dienst .1923, van den Districts-Keurings dienst van Waren. (234) 4o. Voorstel in zake het sluiten van kas- geldleenangen, gedurende het 4èe kwartaal 1924. (259) 5o. Voorstel tot verhuring van de boven woning van het perceel Nieuwsteeg 4a aan A. van -Laarhoven. (253) do. Voorstel: a. tot ontbinding van de met A. B. Tim merman loopendie overeenkomst in zake de verhuring van het winkelhuis aan de Bree straat No. 92; b. c. q. tot verhuring van het winkelhuis aan de Breestraat No. 92, aam B. J. Timmer man alhier. (254) 7o. Voorstel: a. om een bedrag van f 3600 bescliikhaar te stelten voor de inrichting van hot koets huis met stallingen van den Burcht'tot auto- garag© b. c.q. de exploitatie van den Burcht en de Graainbaurs voor 5 jaren weder te ver pachten aan A. Backer alhier. (261) 8o. Praeadvies op liet verzoek van de •Leidsche Duinwater Maatschappij om uit breiding van hare prise d'eau op de gron den, genaamd Groot- en Klein Berkheide Onder Wassenaar, door het maken van een 21-'Lal nieuwe putten naast de bestaande putten. (250) öo. Voorstel tot onderhandsctee opdracht: a. van de grond- en betonwerken ten be hoeve van het nieuw te bouwen politie bureau aan de Zonneveldstraat, aan de N.V. Rijnlandsche Beteaibouwmaatschappij at- ater; b. van de centrale verwarmingsinstallalie in het sub a bedoeld politiebureau ,aan de Eleclriciteits- en Gas-Maatschappij voorheen De Vries en Stevens, alhier. (247) lOo. Voorstel: a. om Burgemeester en Wethouders te machtigen den grond bewesten de Morsch- poort, deel uitmakende van de in 1860 aan het Rijk in gebruik gegeven kazerneterrei- j ncn, bij de gemeente terug te nemen b. tot beschikbaarstelling van gelden voor eenige in verband met die terugneming uit 1e voeren werkzaamheden. (260) I Ho. Voorstel tot verkoop van het perceel Nieuwe Rijn No 66 en 66a, kad. bekend ge- meente Leiden Sectie I. No. 2562, aan het Bestuur van het St Elisabeth Gesticht te Breda. (251) 12o. Praeadvies op liet verzoek van het Bestuur van het Nederlandsoh Instituut voor Volkshuisvesting en Stedebouw, om toeken ning van eene gemeentelijke subsidie, sub sidiair de gemeente als lid te doen toetre den, (255) 13o. Voorstel: a. tot verkoop aan de Woningbouw ver eeniging „Eensgezindheid" voor den bouw van 3 beneden- en 3 bovenwoningen en 14 eengezinswoningen, van een terrein groot pl.m. 1935 M2., gelegen ten Oosten van den Zijlsingel, Sectie K Nis 722, 723 en 724; b. tot wijziging van het raadsbesluit d.d. 14 Juli 1922 inzake het verleenen van voor schotten aan die vereeniging voor den bouw van 72 arbeiderswoningen op het sub a be doeld terrein; c. tot vaststelling van den desbetreRem den begrootingsslaat (256) 14o. Voorstel: a. tot intrekking van de raadsbesluiten, d.d. 28 April 1924 tot verkoop van eenige perceelen bouwterrein, Ier grootte van pl.m, 5200 vierk. M. en pl.m. 7490 vierk. M. aan de Woningbouwvereniging „Ons Doel"; b. tot verkoop aan die vereeniging; lo, voor den bouw van 38 beneden- en 40 bovenwoningen en 2 winkels van een terrein groot pl.m, 7450 vierk. M., deel uitmakende van de kadastrale perceelen Gemeente Lei den Sectie M nis 723, 725, tot en met 729, 731, 2817, 3706 tot en met 3708; 2o. voor den bouw van 70 arbeiderswonin gen van een terrein groot pl.m. 7490 vierk, M., deel uitmakende van de kadastrale per ceelen gemeente Leiden, Sectie M, Nis 685, 686, 2817 en 3482, c. lot wijziging van het raadsbesluit d.d. April 1924, inzake het verleenen van voor schotten aan die vereeniging voor den bouw van 50 arbeiderswoningen op een terrein aan de Roodelaan en de Pieler de la Court- straat; d. tot vaststelling van den desbelreffenden begrootingsslaat. (257) 15o. Praeadvies op het verzoek van de W oningbouwvereeniging „Eensgezindheid" om de kosten van straalaanleg en rioleering bij de uitvoering van woningbouwplannen voor rekening van de gemeente te nemen. (258) 16o. Voorstel in zake de instelling van een gemeentelijken Dienst voor Sociale Za ken. (252) 17o. Bezwaar- en verzoekschriften in zake schoolgeld Middelbaar- en Hooger On derwijs, heffingsjaar 1923-'24. (249) DE LEIDSCHE WINKELWEEK. Inleiding. Terwijl de versieringscommissies en haar helpers in volle actie zijn, en hun best doen om door een smaakvolle aankleeding der straten er toe mede te werken, dat de door de 3-October-Vereeniging georganiseerde feesten op waardige wijze gevierd zullen worden en er zoo toe bijdragen dat in de komende feestdagen tienduizendlallen onze j stad zullen bezoeken, is men in onze win kelstraten ook reeds geruimen tijd bezig, om de winkels zeiven zóó in te richten, dat ook daardoor nog het aanzien der stad wordt verhoogd. Het initiatief daartoe danken wij aan de Leidsche middenstandsorganisaties. Over tuigd, dat zij alle in dit opzicht één belang hebben te bevorderen en dat te dien aan zien er geen verschil in doel en streven bij den middenstand bestaat, gingen de Veree niging van den Industrieeten cn ïlamteldrij- venden Middenstand, de afd. Leiden der R.-K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" de Leidsche afdeeling van de Ghr. Midden standsvereeniging. eendrachtig samen met de organisatie, die zich speciaal bezig houdt met het organiseeren van een Leidsche Winkelweek, n .l.de Vereen, tot in-stand houding der Leidsche Algemeene Winkel- Etalage-Tenloonslelling te Leiden (L. A. W. E. T.), om voor deze zeer bijzondere ge legenheid de winkelweek op buitengewone wijze te doen slagen. En dat is de vol gende dagen zullen het leeren volkomen gelukt. Nog nooit was de deelneming zoo algemeen, Ondanks het feit, dat ook de neringdoenden, al wordt bij het het begin van een opleving gevoeld, de gevolgen van de achter ons liggende crisisjaren nog niet te boven zijn, hebben zich niet minder dan 446 winkeliers, groot en klein en van zeer onderscheiden branches, tot deelneming op gegeven. Dat is een prachtige -prestatie, vooral thans nu de 3-October-viering rnede van den winkelstand veel van tijd en arbeid vraagt. Deze winkelweek, die van 26 September tot en met 4 October voortduurt, onder scheidt zich in belangrijke mate van de vo rige alhier gehouden winkelweken. Bij vo rige gelegenheden was de winkelweek met één een etalage-tentoonstelling. De etalages werden door een vakkundige jury beoordeeld en aan de daarvoor waardig gekeurde uit stallingen werden bekroningen toegekend. Deze prikkel ontbreekt nu geheel. De beoor deeling der etalages geschiedt nu alleen door het publiek. En het publiek kan daarmede niet alleen een bewijs geven van zijn goeden smaak en juist oordeel, het kan ook zeer waardevolle prijzen winnen. Is de hoofdprijs niet een mooie, splinternieuwe vier-persoons Ford Touring Gar of f 1000 in contanten? Waarop dan nog prijzen volgen van f 250, f 100, f 75 en f 50, behalve extra-prijzen van f 26. Hoe deze prijzen gewonnen kunnen wor den, kan men lezen in het officieele pro gramma, dat voor ieder legen een luttel be drag van f 0.25 verkrijgbaar is en waarin men het in te vullen beoordeelingsformulier tegelijk vindt. Wij behoeven er hier dus niets meer van te zeggen. Alleen raden wij ieder aan dien wedstrijd deel te nemen. Hoe meer beoor deelaars, des te liever het de Winkelweek- Commissie en vooral den winkeliers zei ven is. Van het publiek moet de winkelstand h©t hebben, niet in de winkelweek alleen, maar ook voor het vervolg. En natuurlijk hopen en verwachten de winkeliers, dat een her haalde en aandachtige beschouwing hunner etalages, bij het Leidsche publiek in de eer ste plaats, .de overtuiging zal wekken, dat men, om goede waar tegen billijken prijs in te koopen, niet naar elders, bijv. Den Haag, behoeft te gaan. Mocht daartoe de winkel week medewerken, dan ware veel gewonnen Het publiek, dat in de komende feestda gen natuurlijk in groolen getale onze stad zal bezoeken, wordt, mede aangetrokken door de mooie prijzen, die zijn te winnen, en ongetwijfeld evenzeer door de etalages zeiven, gedrongen extra van den winkel stand kennis te nemen, en wij mogen aan nemen, dat ook voor hen het spreekwoord zal gelden, dat aanzien doet gedenken. Zoo kan van deze winkelweek een prach tige propaganda voor den Leidschen win kelstand uitgaan, een collectieve reclame- beleekenis, waarvan in de komende lijden de resultaten nog tastbaar kunnen zijn in den vorm van meer klanten en grooteren omzet. Dit zal echter in hoofdzaak afhangen van de prestaties der medewerkende nering doenden. En daarop hebben wij goeden moed. Sommige groote winkeliers hebben er al voorproefjes van gegeven, die deze ver wachting niet hebben beschaamd. En toen wij gisteren op den dag en later aan den avond door onze winkelstraten wandelden, zagen wij in de verlichte etalages achter de gesloten gordijnen vele ijverige handen be zig, om naar eigen smaak en naar het beste welen iels te maken, dat het publiek zal bevallen. Niet allen zal dit in gelijke mate geluk ken, maar ook de smaak van het publiek is verschillend en daarmede staat immers de beoordeeling in verband? En er wordt niet alleen de aandacht gevraagd voor de mooi ste en de fijnste étalage, maar o.a. ook hoe met de minste hulpmiddelen een aantrekke lijke uitstalling is gemaakt. En het publiek zal zoo iets ook welen te vvaardeeren. Lang behoeven wij ons geduld niet meer op de proef te stellen. Morgenmiddag wordt, zooals men weet, de winkelweek in den foyer der Stadszaal door den burgemeester, in tegenwoordigheid van de Winkelweek-commissie en vele ge- noodigden, officieel geopend, en daarna wordt een rijtoer met muziek door de stra ten gemaakt, waarin de etalages worden ge vonden. Dan mag er niets meer ontbreken. Zeker zulten echter velen vanavond wel ge reed zijn en kan de bezichtiging door het publick dan reeds beginnen. Wij verwachten dus vanavond n.l. een buitengewone belangstelling die als een cli max zal blijven voortduren totdat te mid dernacht van den 4den October de feeste lijkheden voorbij zijn. Wat. den rijtoer betreft, nog dit: Het Leidsch Politie-muziekgezelschap zal er in voor de muziek zorgen en in de route is een kleine wijziging gekomen. Deze is nu als volgt vastgesteld: Breestraat, Kort-Rapenburg, Prinsesse- kade, Turfmarkt, Beestenmarkt, Steen straat, Stationsweg (keeren op het plein), Stationsweg (stoppen bij Warnecke op No. 4), Boerhaveslraat, Morschstraat. Haar lemmerstraat (stoppen bij Meyers No. 98), Janvossensleeg (stoppen bij v. Wijk No. 76), Oude Vest, Mare (sloppen bij Breebaart No. 53), Haarlemmerstraat (stoppen bij Wie- linga No. 256).Oude-Rijn (even nummers) Hooigracht-zijde), Hooigracht, Nieuwe-Rijn (stoppen bij De Haan No. 44), Korenbeurs, Vischmarkt, Aalmarkt, Boommarkt, Kort- Rapenburg, Breestraat, Hoogewoerd, Kraai- erstraat, Plantsoen, Jan-van-Houtkadrt, Doe- zastraat. Rapenburg (even nummers) (Steen schuurzijde), Breestraat (stoppen bij van Deene No. 12), Stadszaal. Het carillon wrfrdt bespeeld ên Viijdag- én Zaterdagavond van haltnegen tot half- ticn. En nu maar gauw hoe eer hoe beter, de vlaggen uit! Het sluitingsuur der winkels. Omtrent het sluitingsuur der winkels ge durende de winkelweek vernemen wij dal B. en W. hebben geconfereerd met de ver schillende organisaties van het personeel. Het resultaat is dat op morgen (Vrijdag-) avond, benevens op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag daaropvolgende, de winkels tot 9 uur geopend mogen blijven. Bij de patroons zal er echter op worden aan gedrongen de werkzaamheden zóó te ver doelen dat de winkelbedienden elkaar kun nen aflossen en dat deze vrij krijgen op 8 October den geheelen dag en op 4 October na 12 uur 's middags. Straatversieringen. De plannen voor versiering vaal de Haven en den Lage--Rijndijk zijn vastgesteld, Eenige mooie eerepoorten zullen deze om geving sieren. In den avond van 3 October zal een schit terend verlichte „Volharding"-boot met mu ziek aan boord in de Haven ligplaats kiezen en de omgeving met muziek opvroolijken. Aardig zou het zijn, wanneer de, in Led den zoo talrijk aanwezige, motorbootjes op dien avond hun groote zuster met een be zoek kwamen vereeren, om de levendigheid van het tafereel te verhoogen, In een gisteravond gehouden vergadering is besloten ook de Pieterskerkkoorsteeg te versieren. Van de tol dat doel gevormde commissie is de heer G. J. Ammerlaan voor zitter en de heer J. Stafleu secretaris. R.-K. Kemerkieskrmg Leiden. In het gebouw van den Ned. R.-K. Volks bond alhier werd gisteren een vergadering gehouden van den R.-K. Kamerkieskring Leiden. Na opening van de vergadering door den voorzitter, den heer A. J. Oosldam, werden de notulen gelezen door den secretaris, den heer van Berkel, te Gouda, I Ingekomen waren berichten van verhin- i dering van de heeren Bader, te Sassenheim, Hofman, te Gouda; Van der Meer, te Sassen- heim, en Hondijk, te Boskoop. De commissie tot nazien der rekening bracht verslag uit van haar werk. De goed keuring hiervan had plaats met een saldo van ruim f 70. Door den heer Bader te War mond, werd verslag uitgebracht van de ge houden bondsvergadering te Utrecht. De voorzitter wees hierna op de aanmer kingen, welke gemaakt waren op de hande lingen van hel bestuur met betrekking tot de samenstelling van de voordracht van de commissie van advies. Het deed, volgens spreker, er weinig aan toe hoe deze voordracht werd samengesteld, als het bestuur haar maar aanhield, wat ook zal geschieden. Hierna had de behandeling plaats van het Kringreglement, in aansluiting met het bondsreglement. Door Sassenheim was een reeks amen dementen ingediend, die de bedoeling had den als handleiding te dienen, en daarom niet geheel in bespreking kwamen. Daar dit reglement zich moet aansluiten bij het Bondsreglement, werden weinig wij zigingen aangebracht, en de meeste amen dementen als vervallen beschouwd. De can- didaatstelling en de inrichting van de stem biljetten, in de kiesvereenigingen te gebrui ken voor de samenstelling van de candidaat- lijsten, werden ruim en breed besproken, en de noodige toelichting werd gegeven. Bij de hieropvolgende verkiezing van per sonen voor de voordracht voor een lid van de adviescommissie, waarvoor drie namen moesten worden aangewezen, verkregen van de acht personen, die op de groslijst' voor - kwamen, prof. Keesom, alhier, 134 stem - men; prof. Aengenent, tc Warmond, 106 stemmen; dr. Hofman, te Gouda, 73 stem men; J. Kortekaas te Lisse, 68 stemmen; G. J J. Hendriks, te Woerden, 41 stemmen; J. B. Wesselingh, Zoeterwoude, 40 stemmen; M. Ileijker, Hazerswoude, 25 stemmen en W. van der Laan, te Voorhout, 24 stemmen, zoodat eerstgenoemde drie gekozen waren. Bij de besprekingen over de verkiezingen weid nog weer met aandrang gevraagd, de aandacht te vestigen op de landbouw en de bollenteelt; weer anderen vroegen aandacht voor handel en industrie. Ook werd nog gewezen op de vorige ver- j kiezing. Bij de rondvraag werd door den heer Stadhouder de aandacht gevraagd van de aanwezige Kamerleden (Loerakker en Bul ten) voor hel feit, dal op Zondag op de meest ongeoorloofde wijze wegwedstrijden worden gehouden langs Rijkswegen, waar van kerkgangera den groolsten last onder vinden, en dat de wedslrijdcommissie de reeds ongelukken veroorzaakt hebbende wedstrijden, deze nog goed tracht te praten op onjuiste gronden bij den Minister. Nadat nog eenige zaken waren besproken belreffende de in deze vergadering plaats gehad hebbende verkiezing, welke de voor zitter, als zijnde reglementair geschiedt, niet te niet kan doen, werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Cur^assen Fransche taal op de Lagere School T>en de Regering het vorig jaar besloot het Fransch op de lagere school als leervak te schrappen, en dit uiterlijk tot 1 Januari 1925 nog mocht woiden onderwezen, waren er ook hier ter stede vele ouders, die zich hiermede niet konden vereonigen, en die op Het voornaamste nieuws van herten. BINNENLAND. Conclusie van de Be zoinigingscom missie. Bepalingen betreffende radiotelegrafischfl nitseining voor het buitenland. De heropening van den postchèqne- en girodienst. De plannen van minister Aalberse inzake nitbonw der vrijwillige onderdomsvsrzeke- ring. ^ttitenland. Duitschland en de toetreding tot den Vol* kenbond. Vraag van jhr. London over art. 12 van het protocol. Het a.s. congres der Labonr-partij. dit onderricht voor hun kinderen prijs blo* ven stellen. De oudercommi9sles van de opleidings scholen voor U. L. O. aan de Langebrug A. en B. namen het initiatief tot oprichting van een particulieren cursus, omreden de leer lingen, die overgingen naar de vijlde klasse, dit onderricht niet meeT zouden ontvangen, j Voor de leerlingen der zesde klasse eindigde I dit na afloop van dit leerjaar. Waar nu kort geleden de gewone over-* gang naar een hoogere klasse heeft plaats gehad, is gelijk daarmede het onderricht in de Fransche laai op de lagere school ais j leervak geheel verdwenen en zullen dus die ouders, die hierop prijs blijven stellen, daar- I in op eigen rekening moeten voorzien. De uit bovengenoemde Oudercommissie be- i noemde commissie, die meer speciaal be- i last was met het organiseeren van den nj j afgeloopen cursus in de Fransche taal, heeft I thans bestelen, gezien de gunstige resul- I taten, om hiermede voort te gaan en een tweeden cursus te openen, zoodat dus aan deze scholen met 1 October a.s. een tweede cursus zal worden opgericht, waarvoor zieja al reeds een 34-tal leerlingen hebben opge geven. Het onderricht in het Fransch, zoo als dit vroeger plaats had, n.m. in het 5de en 6de leerjaar, zal dus nu plaats hebben op kosten der ouders en buiten de school-? De uitslag van de gehouden stemming door bezoeksters van de dahlia-tentoonstel ling alhier is de navolgende: Uitgebracht zijn op Dahli^ Jhr. van Tets, kweeker J. Kriest Jzn., alhier, 40 stemmen; La France, kweeker D. Bruidegom, te Baarn, 39; John Mensing, kweeker D. Eveleens Maar se, te Aalsmeer, 33; Emma Groot, kwec< ker J. G. Ballego, alhier, 32, Juweeltjes, kweeker L. N. den Older, alhier, 32; Ittkr mink de Lange, kweeker P, Heemskerk, le Rijnsburg, 28; mr. H G. Dresselhuys, kweeker J. G. Ballego, alhier, 26; Othello, kweeker J. G. Ballego, alhier, 21, en Elisa beth Pape, kweeker Pape Bergmann, le Quedlinburg, 21 stemmen; zoodat de ver guld-zilveren medaille van den burgemees ter gewonnen is door de soort Jhr. van Tets van den heer J. Kriest Jzn. („De Koepel"), alhier Tegelijk met de Speciale Dahlia-tentoon stelling alhier was er in de Stadshalle van Hannover (Duitschland) ook de jaarlijksche keuring en tentoonstelling vanwege het „Deutsche Dahlia-Gesellschaft". Onze stadgenoot, de heer J. G. Ballego, was met de N. V. Kweekerij „Enchantress', Heemstede, de eenige Hollandsche deelne mer en oogstte vee! succes met zijn nieuwe aanwinsten op Dahlia-gebied. Bij het Leidsch Studentencorps hebben zich na de vorige opgaaf iiog vijf nieuwe leden (4 rechten en 1 indoloog) laten in schrijven, zoodat het totaal nieuwe leden 93 (vorig jaar 111) bedraagt. Bij resolutie van den Minister van Fi nanciën is verplaatst de onlangs benoemde ontvanger E van der Wall, tihans nog al hier, van hel kantoor der directe belastingen en accijnzen te Lemmer naar het kantoor dier middelen te Oude Pekel/i. Gisteravond had nabij „Den Deyl" een ongeval plaats. De wielrijder L, van hier, kwam uit de richting Den Haag, toen van den tegenover gcsteldem kant een auto met zijn heldere 9chijnliohten kwam aanrijden. L. werd door het licht der lampen eenigs- zfns verblind en reed met zijn fiets tegen een langs dien weg staanden boom. Zijn rijwiel werd deerlijk gehavend; hel voorwiel o.a. werd in elkander gedrukt. De fiets was onberijdbaar en L. kon verder te voet de reis naar Leiden vervolgen. Ingekomen is voor .School kindervoe.r ding" f6.30, gecollecteerd op de bruiloft isa E. B.

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 1