K^cal Zeep De Kluizenaar van FarEntl, fco. 19798 LEIOSCH DAGBLAD, Dinsdag 23 September Tweede Blad. Anno 1924. GEMENGD NIEUWS. FEUILLETON. d© vermaapde® FranscfoeSeep Ow° UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. In dos nacht van Zaterdag, op Ka&dag ifl ingebroken in een kapperszaak Sn de Sirteraasfcraat in Den Haag. De vrouw van den kapper hoorde iemand in de slaap kamer en maakte haar man wakker. Deze meende iemand te herkennen, dien hij den vorigen dag nog geschoren had. Hij greep lien I nbreker bij een been, maar mocht er fifteen in slagen een schoen van den man machtig te worden. Hij begaf zich dadelijk naar de politie, die een bezoek aan den klant bracht, met het gevolg, dat de andere eohoen te voorschijn kwam, waarop de da- 'der door de mand viel en bekende. Hij zal sioh dus voorloopig niet meer bij dezen kapper kunnen laten scheren. OpdenharingafslagteVlaar- dingen, die Donderdag door H. M. de Ko ningin is bijgewoond, zijn zéór hooge prij zen besteed. Er was afgesproken, dat ieder kooper voor het afmijnen met het elöe- trisoh mijn toestel telkens f 10 zou betalen dat gaf voor de 23 nummers f 260, welk be drag voor een liefdadig doei beschikbaar gestold zou worden. Maar de vexkoopor van de „Koninginne-lading", de heer I. J. Hoogendijk, rekende uit, dat hij tegenover de marktwaarde van den vorigen dag voor de „Koninginne-lading" f 1138.05 te veel ontvangen had. Daar hot een officieele verkoop was, en de bemanning 24 pCt. van de besomming ontvangt, moest hij over dit meerdere ook de 24 pCt. aan de bemanning uitbetalen, zoodat deze aan hot bezoek van H. M. een voordeeltje dankt van f 345.35. Het overschot van f 1093.60 met de f 260,in totaal f 1353.60, wordt door do Vereeniging $cr Bevordering van Yisscherij, Handel en Nijverheid beschikbaar gehouden voor een Hader te bepalen liefdadig doel. In het gebouw van do R. A- I., ffi Amsterdam, is Maandagmorgen de derde internationale seboen- en leder jaarbeurs ge opend. Men zal zich herinneren, dat de beide vorige jaarbeurzen in het Paleis voor Yolksvlijt gehouden zijn. De groei en bloei van de Beurs waren echter oorzaak, dat haar een grooter gebouw moest worden om zien, waarin alle inzendingen beter tot ar recht konden komen. Blijkens het verslag van don 'toestand der gemeente Amsterdam over 1923 steeg de bevolking van 335.513 mannen ón 360.985 vrouwen, totaal 69G.498 inwoners in 1922 tot 708.191 in 1923. Te Hilversum zijn dezer da gen de beide firmanten van een kleine ta baksfabriek gearresteerd, ter zake van be drieglijke bankbreuk. In September failliet verklaard, bleek, dat zij een belangrijk be- jftrag aan goederen aan den boedel hadden onttrokken, welke goederen alle verkocht ftyaren en niet in de boeken verantwoord. Met een tabakshandel in Amsterdam had den zij een aceoord aangegaan, waarbij hun ©en groot ere diet werd geopend op de voor- Vaarde van alleenlevering der benoodigde Êabak. Geleverd werd daarop een belang rijke partij ruwe tabak, die niet betaald Wérd. Toen dan ook van andere zijde infor maties omtrent de gefailleerde firma bij 'de leveranciers werden genomen, bleek, dat gij zioh niet hielden aan de voorwaarde van hlleenlovering. Zoodoende kwam do zaak San het licht. Nog in Juli hebben de gefail- eerden aan een broeder van een der fir manten een leening van f 5000 afgelost Beiden zijn thans ter beschikking van do Justitie gesteld. Gistermiddag is bij de we'd; jü. Yermeeren, achter de Krabbebosschcn, ónder Prinsenliage geheel naakt komen aan. ïoopen een jongeman van 22 jaar, van Eyck, uit Ginniken. De man was vrceselijk toegetakeld en bloedde uit hoofd en rug. Hij werd bij deze weduwe in een schuur gelegd, terwijl de politie werd ontboden. Ter plaatse gekomen, gelukte het den bei- Hert veldwachters niet, iets uit den man Ie krijgen, daar hij niet moer kon spreken. !flen sflotte heeft hij op een papiertje ge schreven, dat hij aan liet baden was en toen opeens een harden klap op zijn hoofd kreeg. Toen hij weer boven kwam, was de door MARGARET PEDLER. Geautoriseerde vertaling van W. E. PONT. 06) „Tim!" riep zii verrukt. „Hoe gezellig, Èjat je me komt afhalen!" „Verwachtte je dat dan-niet?" Hij had haar hand genomen en schudde deze zoo hartelijk heen en weer alsof er nooit een 'eind aan zou komen, terwijl de blijde glans in zijn oogen hem ongetwijfeld zou hebben .verraden aan ied.-reen, die toevallig naar hein keek. Sara bloosde even en trok haar handen lilt zijn vasten greep. „Wel, je kon toch best iets anders te doen gehad hebben," antwoordde zij ontwijkend. Een oogenblik bewolkten de blauwe bogen. „Ik heb nooit iels bepaalds le doen," zei hij kort. „Dat weet je." Zij keek lachend naar hem op. „Nu, Tim, ik wil geen jeremiades hooren bp hel oogenblik, d.-l ik aankom. Je moet je gemopper maar tot een ander jn dag uitstel len. Nu wil ik alle nieuwtjes hooren. Be denk, dat ik al van het begin van Maart af ben plantenleven heb geleid daar builen." Met tact bracht zij hem van hel oude, pijnlijke onderwerp van zijn gedwongen nietsdoen af, en terwijl de auto hen snel Haar huis van de Durwards in Green Street Voerde hield zij hem bezig met een be schrijving van het Selwyn-trïo. »>Ik zou denken, dat die dokter Dick" zich persoon, die hem den slag had toegebracht, met zijn kleeren verdwenen. Ter plaatse hebben veldwachters een knuppel vol met bloed gevonden, waaraan ook hoofdhaar was. De man is per brancard naar het dia- conessenhuis te Breda overgebracht. Men vreest voor een hersenaandoening. Het on derzoek wordt voortgezet. UitBredawordtaan ,,D e T e 1." van gisteren gemeld: De geest onder de soldaten, die hier voor herhalingsoefeningen zijn opgeroepen, wordt met den dag- slechter. Het feit reeds, dat men juist in den afgeloopen Zondagnacht een nachtelijke oefening had uitgcfiohreven, had kwaad bloed gezet. Om twee uur moesten de troepen aan tredendoch op dat uur weigerden de sol daten naar buiten te komen. Het stortre gende. Geen der manschappen kwam uit de tenten. De officieren stelden daarop de tentoommandanten, meest korporaals of de oudste manschappon, verantwoordelijk. Doch ook dozen slaagden er niob in, de sol daten. op de appèlplaats te krijgen. Inmid dels werd het weer steeds slechter. Het re gende niet meer. Heb was een wolkbreuk. De manschappen weigerden ten ©enenmale, aan te treden. De officioren gelastten daarop enkelen naar buiten te gaan. Enkelingen voldeden daaraan. In de meeste gevallen echter ver dwenen zij spoedig wetr in de duisternis. Dc tenten bleken bovendien niet wak dicht te zijn. Yan vele soldaten waren kleeding- fltukken, enz. doorweekt. Eindelijk, om streeks halfvier, toen het weer wat beter was geworden, slaagde men er in, dc man nen naar buiten te krijgen. In verschillende compagnieën werden socialistische liederen gezongen, toen men door de stad in dc rich ting van Ba vel trok. Nauwelijks echter wa ren de troepen buiten de stad, of het begon opnieuw te stortregenen, zóó hevig, dat do soldaten in een halfuur tijds doorweeft waren. Overjassen, tunieken, broeken, put tees en zelfs papieren, die zij in de binnen zak droegen, waren doorweekt. Ook door den broodzak drong heb regenwater en in het donker waadden velen tot aan de enkels door de plassen. Eón uur nadat men was uitgerukt had geen der militairen meer een drogen draad aan het lichaam. Overal liep het water in stralen langs het lijf. Toen opnieuw een stortvloed, die op een wolk breuk geleek, zich over de regimenten ont lastte, weigerden verschillende onderdeelen opnieuw, verder te gaan. Men school bij elkaar in stallen en boerderijen langs den weg en niét dan na allerlei bedreigingen en beloften werd verder gemarcheerd. De soldaten wonden zich meer op, naarmate het bevel, de oefening te staken, langer uit bleef. Het ergste was, dat er uren lang niet gerust kon worden, daar de weg vol plas sen en modder was, waardoor dc troepen ,niet kondonzitten of liggen. Tegen morgen, toon bijna niemand verder kon v'6a vermoeidheid, werd rechtsomkeert gecom mandeerd. Ycle militairen waren toen zoo vermoeid, dat. zij doorweekt in de modder lange den weg gingen liggen en achterbleven. Om streeks tién uur, na reeds zeven uur doel loos in den stroomenden regen heen en weer te hebben geloopcn, kwamen de troe pen weer in deplorabelen toestand, tot op het lichaam nat, en verstijfd van koude, in het tentenkamp aan. De militaire autoritoiten achtten het toen échter geraden het tentenkamp te ontrui men. Een deel der troepen werd te Breda ingekwartierd en een ander deel in de leege kazernes ondergebracht. „Heb Yad." verneemt uit Breda, dat de gistermorgen om drie uur vertrokken troe pen om acht uur wederom zijn teruggekeerd en dat wegens het ongunstige weer de oefe ningen werden afgelast. Verder, dat de ten ten zijn afgekeurd en de soldaten zullen on dergebracht worden in de cavalerie-kazer- ne, in de rijloodsen, in de exercifcieloodsen der infanterie, benovens een 70-tal in do gebouwen der Koninklijke Militaire Acade mie, terwijl de auderen zullen worden in gekwartierd. Ten gevolge van hevlgen plasregen is gisternacht het terrein bij de kazerne te wel verduiveld gelukkig mag achten, dat hij jou daar gekregen heeft, gezien dat zijn huishouden zoo'n hopelooze warboel is," vond Tim vrij norsch. „Dat doet hij ook. O, ik word heusch zeer op prijs gesteld; dat verzeker ik je." Tim antwoordde niet, maar staarde door het raampje. De aulo draaide nu Park Lane in; zij waren nu dadelijk op de plaats van bestemming. Plotseling keek hij haar recht in het gezicht met een uitdrukking vol spanning. „En en de anderen man? Ileb je hem al ontmoet in Monkshaven?" Zijn bedoeling was duidelijk. Sara keek hem recht in de oogen. „Wanneer je bedoelt of er iemand is, die mij ten huwelijk heeft geArraagd, neen. Tim. Niemand heeft mij die eer aangedaan," ant woordde zij op tuchtigen toon. „Goddank!" mompelde hij, bijna onhoor baar. Sara keek bezorgd. „Ben je daar nog niet overheen, Tim?" vroeg zij aarzelend. „Ik had het zoo ge hoopt, Tim." „Ik zal er nooit overheen, komen," verze kerde hij koppig. „En ik zal je nooit opgeven, zoolang je niet de vrouw van een ander bent." De kalme beslistheid van zijn loon klonk haar vreemd in de ooren. Dit was een nieu we Tim. niet de jongensachtige Tim van vroeger; maat een man met al de standvas tigheid van een man. Dc noodzakelijkheid om le antwoorden werd haar bespaard door het feit, dat zij het eind van hun tocht bereikt hadden. De auto verminderde langzaam zijn vaart en stond stil, toen gelijktijdig de huisdeur open en Sara achter de keurige gestalte van Dur- Blerick, bij Venlo, waarop een groot aantal militairen, die deelnemen aan de manoeu vres, in tenten ondergebracht waren, onder water geloopen. Door de naden van de ten ten gutste do regen. Daar het terrean zeer laag ligt, en er geen afvoerkanalen zijn, i-.eof het water staan en stroomde het de tenten binnen. Een groot tumult ontstond, de manschappen stormden naar buiten in hevige opgewondenheid. Er vielen cenige schoten, vermoedelijk njet los kruit. Dc re gimentscommandant en' de kolonel waren dadelijk ter plaatse en namen doeltreffende maatregelen, waardoor de kalmte spoedie terugkeerde. Midden in den nacht werd stroo ontboden en wérden de cantino on het gymnastieklokaal voor slaapplaatsen ingericht en dadelijk in gebruik genomen. De tenten blijven ongebruikt staando militairen zullen waarschijnlijk te Vcnlo en te Blerick worden ingekwartierd. Ook de militairen, die gelegerd waren in het tentenkamp op den Galgenberg, bij Arnhem, Ln hoofdzaak, militairen van hefc 4de en het 2de regiment infanterie, hebben zeer te lijden gehad onder de ongunstige weersgesteldheid. Na de stortbuien van gisternacht en gisteren is het kamp ont ruimd; de mannen zijn ondergebracht in enkele scholen. Het aantal pension- en hotel- gasten heeft dezen zomer te Domburg 2993 bedragen, tegen 2579 in 1923. Het aantal zeebaden bedroeg in Augustus cn Septem ber 9642, tegen 8498 in; 1923. Gistermiddag is in De Lem mer binnengebracht het ijzeren tjalkschip „Luchiena", schipper Henasen, van Gro ningen, op reis met een lading grint van Kampen naar Delfzijl. Op ongeveer een halfuur afstand van Lemsterhaven is dit schip door een hevige bui overvallen, waar door de giek brak en het zoil Overboord sloeg. Toen het de noodvlag had geheschen, is de sleepboot Vooruit", kapitein Duiker, ter assistentie uitgevaren. Zij heeft hefc schip behouden binnengebracht. Mede werd in dc Lemsterhaven binnenge bracht het ijzeren tjalkschip „Nieuwe Zorg" schipper K. dc Vries, van Amsterdam, dat, ook met grint geladen, op reis was van Kampen naar Groningen. Dit schip werd eveneens door een zware» bui overvallen en verspeelde eenige planken. l ater is de sleepboot voor de derde maal uitgevaren, om hulp te bieden, aan een schip, in de richting van Kuinre, dat de noodvlag in top bad en vermoedelijk aan den grond zat Bij Enkhuizen is gisternamiddag door een stormvlaag de klipper „Hendrika" van Hasselt omgeslagen. Het vaartuig was on geladen en had de Enkhuizer haven juist verlaten. Alle opvarenden schipper, vrouw, 6 kinderen cn de knecht zijn gered. Zooals wij reeds.meldden is Zondagnacht dc 18-jarige Albert van der Laan, arbeider te Musselkanaal, op bet kermisterrein te Stadskanaal doodgestoken. Omtrent het gebeurde kan nog het voe gende worden gemeld: Op het kermisterrein, gelegen nabij het station Nieuw-Buinen van de S.T.A.R.-lijn was het Zaterdagavond rumoerig. Eenige clubjes jonge mannc-n van 17 tot 20 jaar hadden iets tegen elkaar, wat uit de scheld woorden over en weer bleek. Dfc politie hield een oogje in het zeil, zoodat de strijd eerst niet verder kwam. Tegen elf uur waren beide partijen plotseling uit het kermisgc- wocl verdwenen Op het donkere voetbal- terrein naast de kermis, zou do veeto uit gevochten worden. Twee partijen, ieder vier man sterk, sloegen met de misten op el kaar in. Plotseling trok Hendrik Smid een mes, l»«j gaf zekeren Bos, uit Vlcddcrvecu, een flinke jaap over diens arm, stak voorts naar diens broer, die op zij sprong en er met een schampwondc aan dén buik af kwam. Daarna doorboorde de woesteling met een forschen stoot het hart van Albert van der Laan, die dood neerviel. Een der vechtenden waarschuwde de politic, die den gevlochten dader nazette. Binnen een uur wtren allen gearresfcecf d. Dc 17-jarige da der Hendrik Smid heeft reeds bekend dfli doodenden steek te hebben töegebracht. wards huisknecht de gezichten van Geof frey en Elisabeth ontdekte, die haar vroo- lijk verwelkomden. Hét was een genot hen Weer te zic-n; Geoffrey, grocrt en goedig als altijd, met zijn blauwe oogen, die haar vroolijk toestraal- den, en Elisabeth mot die teruggetrokken bekoorlijkheid, die steeds om haar scheen te zweven als de geur van een bloem. Zij waren verlangend allerlei van Sara te hooren en bestormden haar met vragen, zoodal zij vóór het einde van den eersten avond al een vrij nauwkeurige beschrijving hadden van haar leven op Sunnyside en den nieuwen kring van vrienden, dien zij zich verworven had. Maar er was óén naam, dien zij vermeed te noemen, dien van Garth Trent en op Eli sabeths kalme viagen of opmerkingen om trent den kluizenaar van Far-End ant woordde zij mei waakzame terughoudend heid. Het lijkt een Eden vrijwql zonder man nen, behalve dan dion aardigen, kreupelen Ilerrick," zei ze eindelijk en haar blauwe oogen met dien eigenaardige-ti, omsluierden blik rustten onderzoekend op. Sara's gelaal, vol belangstelling voor de levendige be schrijving. die Sara van haar beslaan in Monkshav- n had gegeven. „Ja, dat is het vrijwel," gaf zij toe, llaar toon was luchtig en onverschillig, maar liet licht doofde plotseling in haar oogen, en Elisabeth bracht, met een flauwen glim lach, handig het gesprek op een ander onderwerp. Sara ontdekte al gauw, dal zij nog min der gelegenheid zou hebben haar gedachten doelloos bij herinneringen te bepalen dan zij zich had voorgesteld. De Durwards had den eens massa vrienden in de stad en gin Naar uit Brussel geseind wordt, is hefc Ainsfcerdamsche politie-mu- ziekcorps gistermiddag te Brussel aange komen, en aan hefc station door verschillen de delegaties van politiecorpsen uit Brus sel en de voorsteden ontvangen. Na de verwelkoming begaf men zich in een stoet, toegejuicht door hefc publiek, naar hefc graf van den onbekenden soldaat, waar de heer Yersteeg, de leider der Amsterdammers, een schitterende krans van chrysanthe mums neerlegde. Burgemeester Max ont ving de politiemannen ten sta-dhuize met een hartelijke toespraak. ♦-» Verbeterd. A.„Die vrouw lijkt wel geschilderd 1" B.: „Mijnheer! Dat is mijn vrouw." A. „Die vrouw lijkt wel geschilderd door Rembrandt, 't Is of zij zóó uit de lijst is gestapt." RECLAME. 7119 Alphen. De 16sfce jaarcollecte voor Scholen met den Bijbel heeft in deze ge meente opgebracht f 308,39. Waddingsveen. Burger 1. Stand. Geboren: Neelfcje, D. v. M. J. Plak en J. E Scheijgrond. Piefcer, Z- v. W. 0. Soheer en P. P. Kroes. Overleden: Maria Bcrnardina van dor Krogfc, 6 d. Jannetje van Leeuwen, 61 j., eohtgenoote van J. O. Toor. Door den plaatsvervangend keur meester werden voor dc consumptie afge keurd 3 varkens en een koo. Bij dc gehouden tentoonstelling van van gas en elecfcricifceit, is voor de vereeni ging ter bestrijding der t.b.c. ingezameld dc som van f 73.381. Bij do te Gouda gehouden wedstrijden van do bijzondere vrijwillige landstormers behaalden onze plaatsgenootcn onderstaan de successenSchietwedstrijden: Beker competitie voor een zilveren wisselbeker O. Kraan 5c pr., A. de Jong 7e pr., H. Wa- gensveld 13e pr., Th. A. Verbreo 19e pr. Klasse B: A. Möhle 10e pr. Klasse D: J. Boon 7c pr. Gcluksbaan: A. de Jong le pr. Bij den driekamp werd Waddings veen se met 87 punten. Aan deze .wedstrijden namen deel do vrij willigers uit het landstorm verband Gouda. Woubruggo. Zaterdagmiddag klonk plotseling in ons dorp do kreet: brand! Een dikke rookwolk streek over dc woudwate- rihg. Een hooischelf van den heer IC. welke op betrekkelijk korten afstand van hooi berg en woning stond, was in brand geraakt niet door broèi, maar door kinderen spe lende met lucifers. Daar de felle.wind naar de hooiberg was, ontstond een critiek oogenblik, doch rappe handen waren fluks op dc schelf met em- cers water bezig om het vuur te beteugelen en hadden dit reeds in hun macht toen de stoomspuit water gaf. Indien die stoom spuit verruild kon worden voor een motor spuit, zou bij een volgend geval van brand, als het er spande vlugger water verwacht kunnen worden. De laatste brand van meer ernstigen aard, in ons dorp, is nu reeds 13 jaar ge leden; het was 6 November toen een drie tal woningen, naast hefc Gereformeerd Kerkgebouw in vlammen opgingen. Bij het spelen brak de zoon van de J. alhier zijn heen. Onze plaatselijke genees heer dr. Loth verleende geneeskundige hulp. Zwammerdam, Zondagavond omstreeks half zeven bemerkten voorbijgangers die de Rijnbrug alhier passeerden ccn pet en een gen veel uil, zoodat Sara in een reeks van invitaties en feesten al heel weinig tijd over had om over het verleden te piekeren. Zij had soms hel gevoel, dat deze season te Londen, zich had geopend en haar ver zwolgen en toen zij eens verklaarde, dat zij dood-op was van zooveel heen en weer ge trek, zei Tim kalm een uitnoodiging, die aangenomen was, weer af en nam haar een dag mee de rivier op. De rustige lunch onder de schaduw der overhangende boomen en het gezellige gebabbel was als een oase van prettige huiselijkheid te midden van den luidruchtigen maalstroom van Londen in Mei. Tim had zich op merkwaardige wijze ont wikkeld. Hij scheen bij intuïtie haar stem ming te voelen, en paste zich daarbij aan en in zijn denken en zorgen voor haar was een half-spelend, halfleeder element van overheersching, dal haar soms een glimlach op de lippen bracht, soms ook een zucht, wanneer de onvermijdelijke vergelijking zich aan haar' opdrong tusschen Tims vriende lijk zachte leiding en de bruuske, sterke overheersching van Garth. Maar over het geheel genomen was het logies bij de Dur wards rijker aan zonneschijn dan aan re genwolken en Sara vond Tims jonge, rid derlijke locwijding een verzachting voor de wonde, die Garlh haar had toegebracht. Zij was óón en al dankbaarheid jegens Elisabeth. „Je bezorgt mij cen meer dan heerlijken tijd," zei ze legen haar. „En Tim is zoo'n goede kameraad!" Elisabeths gezicht was als plotseling ver heerlijkt door dien inner!ijken glans, dien alleen de lof van haar dierbaren Tim voor don dag kon brengen. „Niet meer dan d<at?"_ zei ze heel kal mi. hengel drijvende in den Rijn. Aangezien korten tijd geleden aldaar het 9-jarig zoon tje van dén brugwachter 1'Ami had zitten hengelen en hefc ventje nu nergens moor was te vinden vreesde men woldra hefc erg ste en toog terstond aan het dreggen. Na een kwartier ongeveer haalde men het lijkje vlak bij de brug op. Dr. Sclireuder, hoewel onmiddellijk ter plaatse moolit er eohter niet meer in slagen de levensgeesten op te wekken. De 26-jarige ongehuwdo P. fc>, zou Zondagavond uit do grap auto's keeren. Hij plaatste zich daartoe midden op den weg en zwaaide met de armen. Eón auto bracht hij daardoor cvon tot stilstand doch een daaropvolgende auto welks bestuurder het voorval had gezien en blijkbaar niet erg van deze grappemakerij was gediend bleef zachtjes doorrijden. S. hierop niet ver dacht kon eich niet spoedig genoeg uit de voeten maken en kwam onder een der voor wielen waardoor hij zich zoodanig bezeerde' dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Haarlemmermeer. J. W. Wallbrink aan den Akerdijk alhier, heeft onder veel blijken van belangstelling den dag mogeu herdenken, waarop hij voor 25 jaren gele den als stoker aan hefc stoomgemaal „de Lynden" in dienst trad. Wallbrink, die zich steeds door ijver ec trouwe plichtsbetrachting heoffc onderschei don, werd hedenmorgen door hefc bestuur van den Haarlemmermeerpoldor persoonlijk gecomplimenteerd en de gebroiko gratifica tie met diploma overhandigd. Zaterdag stond bij de gemeentelijke arbeidsbeurs te Hoofddorp goon enkele landarbeider meer als werkloos ingeschro- ven. Maandag werden te Zaltbommel gear resteerd cn naar Hoofddorp overgebrachb do 20-jarige arbeider A. E. en de 23-jarigo arbeider R. v. E., al6 vordacht van dief stal van een met bankbiljet en ander gold gevulde portemonnaie, ten nadcolo van den koopman L. to Aalsmeer, die in een siga renwinkel te Hoofddorp na gedane beta ling de portemonnaie bij vergissing op dfl toonbank liofc liggen. Dit werd door boven genoemde arbeiders, die zich met hem in den vvinkol bevonden, direct opgemerkt en was voor hen blijkbaar te verleideliijk, want een hunner antwoordde op de vraag van den winkelier of do portemonnaie mis schien aan hem toebehoorde, dadelijk be vestigend en stak hem meteen ook maar in den zak. Na verhoord cn met den winkelier gecon fronteerd te zijn cn bekend to bobben zich aan dezen diefstal te hebben schuldig ge maakt, werden ze weder in vrijheid gesteld. Nufcsdeparteme n t.Maandag avond werd door het Nutsdepartemeot Haarlemmermeer in het gebouw van den Protestantenbond to Hoofddorp een flink bezochte ledenvergadering gehouden. De Voorzitter, de heer Silver, riep den aanwe zigen een hartelijk welkom toe, en sprak er z'n blijdschap over uit dat het aantal op gekomen leden, in verhouding tot vorige jaren» ditmaal inderdaad schitterend was to noemen. Do Secretaris, de lieer Klaver, bracht 't jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de nutsbij eenkomsten in 'fc afgeloopen sei zoen, een groot succes zijn geweest en dat 't Departement, ondanks do móeilijke tij den die 'fc ook heeft moeien doormaken, in grooten bloei verkeert. Do penningmees- teres, mej. van Vuuren gaf hierop een over zicht van de ontvangsten cn uitgaven, wel ke rekening met de daarbij behoorendo bescheiden door een daartoe uit 't midden der vergadering aangewezen corp- missie werd nagezien en in dc beste ordo bevonden. Ilct was den Voorzitter een aan gename taak te kunnen mededcelen, dat dc rekening sloot met ecu batig saldo van ongeveer f 80. Hij zcide clafc zulks een feli citatie dubbel waard is. omdat men voor gaande jaren steeds met een tekort to kam pen had. Het bestuurslid, dc heer Wilmink, bracht verslag uit over den leeskring, het welk ook, gezien hefc batig saldo der reke ning, op vooruitgang wees. De recifcecrclub, waarvan een 4-tal da- Maar Sara begreep, dat zij een antwoord op die vraag verlangde. „Waarom.waarom.stamelde zij. „Ts dat niet genoeg?" Zij trachtte op luch- tigen toon te spreken. Elisabeth schudde het hoofd. „Tim heeft meer dan een kameraad nOo- dig. Kun je lietn niet geven, wat hij vraagt, Sara?" Sara zweeg oen oogenblik. „ïk wist niet ,dal hij het je verteld had," zei ze ten 1 aalsten male. „Dat heeft hij ook niet. Tim is door en door oprecht. Maar een. moeder heeft niet noodig. dal deze dingen haar vertold wor den. Elisabeths mooie slem werd dieper. „Tim is bloed van mijn bloed en vleesch van mijn vleesch en hij is evengoed ziel van mijn ziel. Zou je dan denkon, dat ik hot niet zouweten, wanneer hij iels heeft, dat hem pijn doet?" liet was Sara vreemd te moede. Er was iets indrukwekkends in den bedwongen hartstocht van Elisabeths woorden; haar opvatting van de verhouding tusschen mos der en zoon was niet van een zekere primi tieve groolsch'heid ontbloot. „Ik vermoed," vervolgde Elisabeth kalm, „dat je denkt, dal ik to ver ga; vorder dan ik het recht heb te gaan. Maar het is hot rechf van een moeder le strijden voor het geluk van haar zoon en ik strijd voor dat van Tim. Waarom wil jc niet met heh trouwen, Sara?" De vraag kwam heel plot seling. „Onidal wel och, omdat ik geen liefde voor hem voel." Een trelc van cynische vroolijkheid kwam op Elisabeths gelaat. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1924 | | pagina 5